Domowy darsonval - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-28, 15:49   #1
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291

darsonval


Witam zakupilam sobie sprzet o nazwie darsonval,mam pytanie czy ktos z was tego uzywal i moze powiedziec ze jest ok?
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 22:05   #2
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: darsonval

Ja używałam - polecam. Punktowe zaatakowanie jednej krosty - przysmażenie jej na wyższym napięciu pomaga w zagojeniu się.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 18:14   #3
will you join me in death
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24
Dot.: darsonval

Cytat:
Napisane przez asienka22 Pokaż wiadomość
Witam zakupilam sobie sprzet o nazwie darsonval,mam pytanie czy ktos z was tego uzywal i moze powiedziec ze jest ok?

Jak Ci się sprawuje darsonval?
will you join me in death jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 09:48   #4
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: darsonval

podbijam
przymierzam się do zakupu i pytam czy warto ?
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 08:50   #5
nicoleone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Domowy darsonval

Witam! Jestem zdecydowana żeby zakupić sprzęt do domowej darsonwalizacji? W internecie ofert jest pełno. Czy możecie polecić jakiś sprawdzony darsonval? Pozdrawiam!
nicoleone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-08, 07:40   #6
Sidhe82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 15
Dot.: Domowy darsonval

Wpisuję pod starym wątkiem ponieważ nie znalazłam nowego z Darsonval w temacie.

Może ktoś sie na tym zna bardziej i mi wyjaśni. Darsonval działa przez wytwarzanie ozonu i to on (ozon) wybija wszelkie bakterie, grzyby, wirusy, więc wydaje się świetny na wypryski.
Jednak jakim cudem ma również dobrze wpływać na regeneracje skóry (przypisują mu zmniejszanie zmarszczek etc.). Przecież ozon jest szkodliwy, uszkadza skórę, wdychanie ozonu jest groźne dla płuc i nawet na oczy źle wpływa.

Poza tym, jeśli by stosować Darsonval na większych powierzchniach np. twarzy, lub skóry głowy, to logicznie rzecz biorąc nie jest to korzystne, nie tylko dlatego, że uszkadza tkanki, ale również dlatego, że wybija wszystko, więc giną nie tylko złe bakterie, ale i nasza dobra mikroflora, którą niełatwo będzie odbudować.
Sidhe82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-17, 10:01   #7
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 998
Dot.: Domowy darsonval

Cytat:
Napisane przez Sidhe82 Pokaż wiadomość
Wpisuję pod starym wątkiem ponieważ nie znalazłam nowego z Darsonval w temacie.

Może ktoś sie na tym zna bardziej i mi wyjaśni. Darsonval działa przez wytwarzanie ozonu i to on (ozon) wybija wszelkie bakterie, grzyby, wirusy, więc wydaje się świetny na wypryski.
Jednak jakim cudem ma również dobrze wpływać na regeneracje skóry (przypisują mu zmniejszanie zmarszczek etc.). Przecież ozon jest szkodliwy, uszkadza skórę, wdychanie ozonu jest groźne dla płuc i nawet na oczy źle wpływa.

Poza tym, jeśli by stosować Darsonval na większych powierzchniach np. twarzy, lub skóry głowy, to logicznie rzecz biorąc nie jest to korzystne, nie tylko dlatego, że uszkadza tkanki, ale również dlatego, że wybija wszystko, więc giną nie tylko złe bakterie, ale i nasza dobra mikroflora, którą niełatwo będzie odbudować.
Myślę że trzeba by było zapytać się eksperta w tej dziedzinie. Moim zdaniem kosmetolog tylko taki dobry byłby w stanie to wyjaśnić.
Ja miałam kiedyś darsonvala, ale szczerze nie widziałam po nim żadnych efektów. Używałam do skóry włosów i twarzy np. punktowo na wypryski. O wiele lepiej działa dobrze dobrana pielęgnacja.
W szkole kosmetycznej kosmetolog nam zachwalał działanie, ale to było wiele lat temu. Bardzo przestarzały sprzęt obecnie raczej rzadko używany. Może trzeba by było poszukać badań naukowych na temat darsonvala o ile takie są.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-17 11:01:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.