Jak przygotować sklejkę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-23, 12:52   #1
zelgadia
Raczkowanie
 
Avatar zelgadia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 109

Jak przygotować sklejkę?


Jak w temacie Przyznaję, że dopiero zaczynam swoją przygodę z decoupage i robię to głównie, żeby jak najtańszym kosztem umeblować mieszkanie ze wszystkiego co uda mi się odnaleźć w piwnicy rodziców Mam komodę z Ikei, która marzy mi się żeby była w klimatach angielskich... Wiem, że meble z drewna należy odczyścić z lakieru ale co zrobić w sytuacji sklejki? Jak przygotować mebel pod malowanie? Wystarczy zmatowić papierem ściernym?
I z dodatkowych pytań... Kiedy używać werniksu pękającego? Na sam koniec już po kilku lakierowaniach?
zelgadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 20:06   #2
Chapsia
Raczkowanie
 
Avatar Chapsia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 56
Dot.: Jak przygotować sklejkę?

Tak, trzeba przetrzeć papierem ściernym, jak są jakieś syfy, to się ich pozbyć, a później ewentualnie primerem (podkładem) ze dwa razy pomalować, żeby się farba dobrze trzymała.
O werniksie pękającym nie słyszałam .
__________________
Jeśli jesteś psem i Twój właściciel zaproponuje Ci włożenie gustownego sweterka, zasugeruj mu gustowny ogonek...

Mój blog
Chapsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 11:30   #3
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Jak przygotować sklejkę?

Nie musisz jej całkiem oczyszczać z lakieru skoro chcesz zmienić kolor.Wystarczy dobrze zmatowić papierem ściernym.Pomalować 2 razy,potem tradycyjne decou i lakier dla zabezpieczenia.Wszystko jak klasyczne decou na drewnie tylko większy model więc pracy tez sporo.Poczytaj wątek z pytaniami i o podstawach -tam jest wszystko.
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 19:25   #4
zelgadia
Raczkowanie
 
Avatar zelgadia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 109
Dot.: Jak przygotować sklejkę?

A jeśli jednak nie zdecyduje się zmienić koloru? Tak samo?
zelgadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 20:10   #5
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Jak przygotować sklejkę?

Jeśli nie decydujesz się zmienić koloru to i tak robisz tak samo bo musisz pod decu zmatowić lakier. I bedzie to już źle wyglądało i niestety musisz pomalować, nawet takim samym kolorem jak jest obecnie. Inaczej wyjdzie hałturka na kórej bedzie widać, że nakleiłaś po prostu serwetki albo papier
Werniks dwuskładnikowy nakłada się najczęściej ppo 2 warstwach lakieru wtedy ładnie wygląda. Tylko wykonczenie musisz już zrobić śmierdziuchem, nie lakierem wodnym bo się nie lubią z lakierem wodnym i Twoja praca pójdzie na marne
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-09, 15:30   #6
Metra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak przygotować sklejkę?

W tej chwili ten temat jest mi bliski, ponieważ również odświeżyłam elementy moich starych mebli techniką decoupage. Wymieniłem starą część ze sklejki na nową, wysokiej jakości sklejkę brzozową firmy xxx , a następnie przeszlifowałem powierzchnie, aby powierzchnia była gładsza do pokrycia.
Lakier nałożyłem na koniec pracy, kiedy zakończyłem decoupage, aby utrwalić wszystkie szczegóły mojej pracy i zachować efekt antyczny.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-05-10 o 07:29 Powód: link
Metra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-09 16:30:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.