Problemy z gardłem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-05-12, 15:08   #1
przemekwojt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-05
Wiadomości: 1

Problemy z gardłem


Witam, od 3 lat zmagam się ze zdiagnozowaną nerwicą lekową. Leki które brałem to Pragiola 75mg wieczorem i symfaxin 75mg rano po jednej tabletce. Pracowałem przez ten czas w call center gdzie bardzo dużo się mówi. Podczas tej pracy bardzo wysychało mi w gardle i przez to miałem lekko zdarte gardło, ale rozumiałem że jest to jeden ze skutków ubocznych tych leków. Stosując różnego rodzaju płukanki, tabletki do ssania czy aerozole do gardła dało się żyć z tą przypadłością. W Listopadzie 2023 po konsultacji z lekarzem odstawiłem całkowicie leki. Przez okres miesiąca zmagałem się z skutkami odstawianymi. Po nowym roku uczucie zdartego gardła nasilało się z każdym dniem. Przez okres 2 miesięcy ograniczyłem prace do pół etatu by trochę mniej rozmawiać i dodatkowo chodziłem do laryngologów i foniatrów prosząc o pomoc. Diagnoza którą usłyszałem to nieżyt gardła, poradzono mi stosować aerozole do gardła, nawilżać je i robić inhalacje z kwasem hialuronowym. Dodatkowo prosili bym stosował różne ćwiczenia oddechowe by pozbyć się przypadłości. Dodatkowo jeden z lekarzy dał diagnozę że jest to pewnie problem nerwicy i polecił wizytę u psychiatry. Psychiatra był zaskoczony objawami i zaproponował powrót do leku symfaxin 1 raz dziennie dawka 37,5mg. Wszystkie te działania nie przyniosły efektu i byłem zmuszony odejść z pracy. Moim zamysłem był odpoczynek i regeneracja gardła, po 3 miesiącach problem nadal się utrzymuje lecz są okresy poprawy. Moim spostrzeżeniem jest to że gdy się stresuje i dużo zamartwiam gardło się zdziera po kilkunastu zdaniach wypowiedzianych nawet przy odpowiednym nawilżeniu. Podejrzewam że jest to problem natury psychicznej bo zawsze gdy się stresowałem lub martwiłem bardzo szybko wysychało mi w gardle. Proszę o pomoc o pomoc i radę.
przemekwojt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-20, 19:19   #2
chkaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-05
Wiadomości: 1
Dot.: Problemy z gardłem

Nerwica lękowa może powodować różnorodne objawy, w tym także objawy fizyczne, takie jak problemy z gardłem, które opisujesz. Czytałam o tym na xxx Jeśli psychiatra zasugerował ponowne rozpoczęcie leczenia lekiem przeciwdepresyjnym (symfaxin), warto rozważyć tę opcję. Leki te mogą pomóc w zarządzaniu objawami nerwicy i zmniejszeniu poziomu stresu, co z kolei może wpłynąć na poprawę stanu gardła.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-05-27 o 15:53 Powód: reklama, decyzja Z5ac0d1186467
chkaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-20 20:19:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.