Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-29, 20:03   #2161
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Asaniii wysłałam Ci wiadomość na priva
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-29, 20:16   #2162
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

espera dziekuje za wyjasnienie
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 12:05   #2163
kiniak1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witam, jestem tu nowa właśnie wzięłam pierwszą tabletkę Aknenormin i w związku z tym mam pytanieMoże już był taki temat, ale już nie mam siły przekopywać tych wszystkich stronChodzi mi o odżywianie, tzn czy gdy przyjmowaliście któryś z tych retinoidów to zwracaliście uwagę na to aby nie jeść produktów, które zwierają dużo witaminy A???Czy jedliście to co zawsze w tych samych ilościach, nic mniej nabiału marchewek itpwielkie dzięki za odpowiedźpozdrawiam Was
kiniak1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 12:23   #2164
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

lekarz wręcz zakazał mi spożywania soków marchewkowych , marchwi i wszelkich preparatów z wit. A
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 15:43   #2165
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
lekarz wręcz zakazał mi spożywania soków marchewkowych , marchwi i wszelkich preparatów z wit. A
U mnie było tak samo. Żadnych witamin, soków, surówek marchwiowych.

P.S. kiniak1988 czytanie wątku nie boli, a wręcz przeciwnie pomaga
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 15:51   #2166
kiniak1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dzięki za odp
wiem wiem, bardzo dużo czytałam, ale właściwie było napisane, że są takie zalecenia, więc zrobiłam sobie listę czego nie powinnam jeść,ale to chyba nie znaczy, że musze całkowicie zrezygnować np z mleka albo jajek??:P po prostu jeść dużo mniej?o albo masło!mam jeść suchy chleb?=)
no dobra jeszcze jedna sprawa, stosowaliście jakieś tabletki na ochronę wątroby?typu hepatil..?
kiniak1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 19:26   #2167
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[quote=espera;9183901]Asaniii wysłałam Ci wiadomość na priva[/q


Espera, wielkie dzięki!
Napisz mi jeszcze tylko czy jesteś zadowolona z tej lekarki, czy jest zaangażowana w leczenie i widać że zna się na rzeczy.. Trafiałam już na tak 'lekceważących' lekarzy, że powoli trace wiarę w ludzi tej profesji.
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 20:42   #2168
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny, nasunęły mi się jeszcze takie pytania-

czy te leki: Aknenormin, Izotek, Roaccutane mają rzeczywiście identyczny skład i działają tak samo? Przegladajac forum doszlam do wniosku że więcej osób zadowolonych jest z kuracji Izotekiem niż Akne. Jak to wyglada w rzeczywistości?

Dziewczyny ktore są w trakcie kuracji - jak w tej chcwili kształtują się ceny tych leków?
Jeśli jest to jedno i to samo, czy mozna poprosić lekarza o przepisanie tego o najbardziej przystępnej cenie? Jak uważacie?
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 20:46   #2169
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Asaniii nie pisz posta pod postem - istnieje możliwość edycji.

A co do Twojego pytania, to ja brałam Akne od początku do końca i nie narzekam.
Skład tych leków jest taki sam, więc chyba nie ma różnicy co się bierze, ale ja wolałam nie "mieszać". Co do cen - różne są w różnych aptekach. Znajdziesz je po 190zł jak i po 104zł (mówię o Akne). Tak więc musisz pytać po aptekach, bo ceny jak sama widzisz mają znacznie różniące się.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 20:47   #2170
an_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja biorę izotek i moja pani doktor twierdzi, że nie robi to żadnej różnicy. Ceny natomiast potrafią być bardzo różne. Ja płacę w Warszawie w jednej z aptek 99zł za 20mg, natomiast wiem że są apteki gdzie jest to nawet 150zł za tą samą dawkę.
an_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 20:48   #2171
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Asaniii, wiem ze jak w aptece powiesz ze wolisz jakis zamiennik to Ci go wydadza bez problemu. Ja moglam np wziac Roaccutane (bo nie mieli Akne akurat) no ale cenowo jeszcze gorzej niz Akne.

Ja biore wlasnie aknenormin. Zaczelam w zeszly czwartek, efekty juz widac (po niecalym tygodniu!). Moj chlopak zaczal dzisiaj, tez w dawce 20 mg na poczatek Wiec bede na biezaco relacjonowac co tam u nas.
Mi lekko wysychaja usta, i wypadac wlosy zaczely - co mnie baaaarrrdzo martwi bo wlosy zapuszczam i dbam jak tylko moge... yhh.

Mam pytanie, czy spotkalyscie sie przy Izo z bolami brzucha? Mnie pobolewa cala jama brzuszna oraz piersi i dodatkowo kregoslup, no ale o stawach i kosciach wyczytalam w ulotce wiec sie nie niepokoje
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 21:15   #2172
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez an_a Pokaż wiadomość
Ja biorę izotek i moja pani doktor twierdzi, że nie robi to żadnej różnicy. Ceny natomiast potrafią być bardzo różne. Ja płacę w Warszawie w jednej z aptek 99zł za 20mg, natomiast wiem że są apteki gdzie jest to nawet 150zł za tą samą dawkę.

an-a a mogłabyś mi wysłać na priv namiary na tą aptekę??

Z góry wielkie dzięki!
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 22:03   #2173
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja biore curacne - zadnej osłonki nie stosuje na wątrobę bo nic mi o tym nie wiadomo - lekarz nie wspomniał wiec nie wiem czy sie bierze - ja wzielam dzis 26 -sta tab a efekty srednie wlasciwie nic lepiej a troche gorzej - biore 20mg dziennie na wage 55 kg.
kazdego dnia budze sie z nadzieja ze jest lepiej a narazie wychodza mi dalej pryszcze ropne z zaskorniakow - moze jak wyjda wszystkie wtedy sie to zagoi.
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 13:15   #2174
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Asaniii Pokaż wiadomość
Napisz mi jeszcze tylko czy jesteś zadowolona z tej lekarki, czy jest zaangażowana w leczenie i widać że zna się na rzeczy.. Trafiałam już na tak 'lekceważących' lekarzy, że powoli trace wiarę w ludzi tej profesji.
Cytat:
Napisane przez Asaniii Pokaż wiadomość
Dziewczyny ktore są w trakcie kuracji - jak w tej chcwili kształtują się ceny tych leków?
Jestem zadowolona z tej lekarki. Byłam juz rozczarowana leczeniem u różnych dermatologów, którzy nie przejmowali się moim problemem i twierdzili, że kiedyś samo przejdzie, stosowali nieskuteczne terapie (antybiotyki, maści, które nic nie dawały itp.). Na jakiś czas sobie darowałam, aż ktoś polecił mi tę lekarkę, jako dobrą w leczeniu trądziku. Wydaje mi się, że wiele osób leczyła retinoidami, nie boi się tego leku i zna się na rzeczy. Jest bardzo sympatyczna, nie robi problemów.
Prowadzi mi kurację izotekiem, który jest chyba najtańszym z retinoidów. Z pierwszą receptą dała mi karteczkę z adresami aptek, w których jest najtaniej. Również płacę 99zł.
Teraz mam piękną skórę i nawet przebarwienia bardzo zjaśniały.
Trzymam kciuki, żeby Tobie tez się udało.
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 16:18   #2175
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
lekarz wręcz zakazał mi spożywania soków marchewkowych , marchwi i wszelkich preparatów z wit. A
o żesz..... całkowicie o tym zapomniałam a ostatnio podjadałam marchewki bo mi pasują w mojej diecie... kurczę.. ale jak biorę taką małą dawkę to uh, czy to wielka różnica..

właśnie, pytanie, co polecicie. mam 3 opakowania Aknenorminu po 10 mg. moja derma chciała oczywiście zakończyć dawką 10 mg dziennie, ale że ja chcę za jakieś 2 tyg. isć do dermy w Krakowie, to zastanawiam się, czy nie lepiej po prostu dalej ciągnać na zmianę 10 mg z 20 mg. cenowo mi się chyba nie opłaca, no ale i tak mam 3 opakowania po 10 mg... czy zejść do tej dawki 10 mg mimo że być może nowa derma mi podwyższy?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 16:20   #2176
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Jestem zadowolona z tej lekarki. Byłam juz rozczarowana leczeniem u różnych dermatologów, którzy nie przejmowali się moim problemem i twierdzili, że kiedyś samo przejdzie, stosowali nieskuteczne terapie (antybiotyki, maści, które nic nie dawały itp.). Na jakiś czas sobie darowałam, aż ktoś polecił mi tę lekarkę, jako dobrą w leczeniu trądziku. Wydaje mi się, że wiele osób leczyła retinoidami, nie boi się tego leku i zna się na rzeczy. Jest bardzo sympatyczna, nie robi problemów.
Prowadzi mi kurację izotekiem, który jest chyba najtańszym z retinoidów. Z pierwszą receptą dała mi karteczkę z adresami aptek, w których jest najtaniej. Również płacę 99zł.
Teraz mam piękną skórę i nawet przebarwienia bardzo zjaśniały.
Trzymam kciuki, żeby Tobie tez się udało.

Espera, dzięki! aż mi się od razu bardziej optymistycznie zrobiło.
Zapisze się na przyszły tydzień bo jeszcze jestem na antybiotyku i nawet wychodzic specjalnie nie moge..
Oby na mnie tez skutecznie ta kuracja zadziałała, już naprawde mi ręce opadają, jak co rano wdze nowe krostki.
Ja cały czas jestem na kuracji u endokrynologa, mimo że wszystkie badania wychodza w normie.. Teraz biore Yasminelle + Androcur (lekarka stwierdziła że u 90% kpobiet to zatrzymuje wysyp trądziku- ja chyba należę do tych pozostałych 10%). Wysyp mam od około 1,5- 2 mieś.. nic nie pomaga!
Martwie się tylko tym że zanim dostanę te tabletki i zaczne je brac to jeszcze minie troche czasu.. Bo zapewne przy 1 wizycie dostane tylko skier. na badania, zanim bede miała wyniki, zanim znajde czas na kolejna wizytę... Przeraża mnie że jeszcze tyle musze sie męczyć z taką twarzą..
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 16:49   #2177
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
o żesz..... całkowicie o tym zapomniałam a ostatnio podjadałam marchewki bo mi pasują w mojej diecie... kurczę.. ale jak biorę taką małą dawkę to uh, czy to wielka różnica..

właśnie, pytanie, co polecicie. mam 3 opakowania Aknenorminu po 10 mg. moja derma chciała oczywiście zakończyć dawką 10 mg dziennie, ale że ja chcę za jakieś 2 tyg. isć do dermy w Krakowie, to zastanawiam się, czy nie lepiej po prostu dalej ciągnać na zmianę 10 mg z 20 mg. cenowo mi się chyba nie opłaca, no ale i tak mam 3 opakowania po 10 mg... czy zejść do tej dawki 10 mg mimo że być może nowa derma mi podwyższy?
Ja bym na Twoim miejscu tak zrobiła. A nawet przeszłabym na 20mg dziennie.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 19:09   #2178
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Asaniii Pokaż wiadomość
Espera, dzięki! aż mi się od razu bardziej optymistycznie zrobiło.
Zapisze się na przyszły tydzień bo jeszcze jestem na antybiotyku i nawet wychodzic specjalnie nie moge..
Oby na mnie tez skutecznie ta kuracja zadziałała, już naprawde mi ręce opadają, jak co rano wdze nowe krostki.
Ja cały czas jestem na kuracji u endokrynologa, mimo że wszystkie badania wychodza w normie.. Teraz biore Yasminelle + Androcur (lekarka stwierdziła że u 90% kpobiet to zatrzymuje wysyp trądziku- ja chyba należę do tych pozostałych 10%). Wysyp mam od około 1,5- 2 mieś.. nic nie pomaga!
Martwie się tylko tym że zanim dostanę te tabletki i zaczne je brac to jeszcze minie troche czasu.. Bo zapewne przy 1 wizycie dostane tylko skier. na badania, zanim bede miała wyniki, zanim znajde czas na kolejna wizytę... Przeraża mnie że jeszcze tyle musze sie męczyć z taką twarzą..
Hmm..obawiam się, że zapisy są na terminy za ok. miesiąc (chociaż może są też dodatkowe numerki z rana itp.), w końcu to NFZ. Nim dostaniesz lek na pewno będziesz musiała zrobić badania. Nie martw się, ta terapia jest bardzo skuteczna Na pewno będzie dobrze
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 09:07   #2179
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Hmm..obawiam się, że zapisy są na terminy za ok. miesiąc (chociaż może są też dodatkowe numerki z rana itp.), w końcu to NFZ. Nim dostaniesz lek na pewno będziesz musiała zrobić badania. Nie martw się, ta terapia jest bardzo skuteczna Na pewno będzie dobrze

Espera, a pamiętasz może jakie badania były wymagane? Z tego co wyczytałam na forum to sprawdza się wątrobe i cholesterol. Może mogłabym już zrobić te badania i byłoby o tyle szybciej..?

* Espera, ale ta lekarka przyjmuje tam prywatnie, tak? Bo przeglądałam stronę tej przychodni i wizyty są normalnie płatne.
Dziś zadzwonie i się zapisze, mam nadzieje że mnie jakoś w miare wcześnie wcisną.
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-02, 09:32   #2180
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu tak zrobiła. A nawet przeszłabym na 20mg dziennie.
na 20 mg chyba nie przejdę bo się boję, że mnie upomni nowa derma jak się z nią spotkam i będzie pytała co i ile brałam hmm
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 10:20   #2181
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
na 20 mg chyba nie przejdę bo się boję, że mnie upomni nowa derma jak się z nią spotkam i będzie pytała co i ile brałam hmm
Nie przesadzaj 20mg to i tak jest mało, chyba taki standard. Chyba im szybciej wyjesz tą min. dawkę tym lepiej, bo ile będziesz ciągnęła tą kurację? 1,5 roku?

A co Ci powie nowa derma? Może w końcu trafisz na taką, która poda Ci odpowiednią dawkę.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 11:21   #2182
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hej Wszystkim!
Dawno mnie tu nie było.
Limonatka super wyniki zarówno w stanie cery jak i utraty wagi!!!!!!!!! Gratuluję !!!!
Limonatka mam do Ciebie pytanie. Stosując dietę MM jak radziłaś sobie z braniem tabletek IZO z posiłkiem tłuszczowym?
Od dziś biorę 30 mg IZOTEKU. Moja dermatolożka powiedziała, ze mam brać rano 1 tabletkę, a drugą - wieczorem. Na innym forum z kolei czytałam, że nie ma znaczenia czy będę dzielić czy za jednym razem wezmę 2 tabletki. Wygodniej by mi było połknąć 2 tabletki na raz.
Czy lepiej rano czy wieczorem?
Co o tym sądzicie ??
Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 11:55   #2183
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny pomocy po tygodniu stosowania Izo moje wlosy leca jak szalone... po prostu 2x wiecej niz zwykle, a i tak wypadalo ich troche. Macie jakies sposoby na to? Nie wiem czy poczekac - moze przejdzie? Czy spotkalyscie sie z tym wypadaniem i czy trwalo cala kuracje (heh jak tak to ja wylysieje chyba).

No ale z cera znacznie lepiej chociaz
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 13:08   #2184
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
hej Wszystkim!
Dawno mnie tu nie było.
Limonatka super wyniki zarówno w stanie cery jak i utraty wagi!!!!!!!!! Gratuluję !!!!
Limonatka mam do Ciebie pytanie. Stosując dietę MM jak radziłaś sobie z braniem tabletek IZO z posiłkiem tłuszczowym?
Od dziś biorę 30 mg IZOTEKU. Moja dermatolożka powiedziała, ze mam brać rano 1 tabletkę, a drugą - wieczorem. Na innym forum z kolei czytałam, że nie ma znaczenia czy będę dzielić czy za jednym razem wezmę 2 tabletki. Wygodniej by mi było połknąć 2 tabletki na raz.
Czy lepiej rano czy wieczorem?
Co o tym sądzicie ??
Pozdrawiam
Ja zdecydowałabym się na branie jednej tabletki rano, drugiej wieczorem (tak też brałam swoje leki). Jakoś tak mi się wydawało, że jak wezmę je w odstępie czasowym, to mniej obciążę żołądek i wątrobę A może to jakaś moja paranoja.

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy po tygodniu stosowania Izo moje wlosy leca jak szalone... po prostu 2x wiecej niz zwykle, a i tak wypadalo ich troche. Macie jakies sposoby na to? Nie wiem czy poczekac - moze przejdzie? Czy spotkalyscie sie z tym wypadaniem i czy trwalo cala kuracje (heh jak tak to ja wylysieje chyba).

No ale z cera znacznie lepiej chociaz
Mnie ominął ten problem. A obawiałam się bardzo wypadania włosów. Używałam szamponu Vichy z Aminexilem i chyba coś pomogło. Brałam też skrzypa, ale nie bardzo widziałam po tym efekty.
Może spróbuj taki płyn Loxon 2% (jest też 5% ale w niektórych aptekach chcą receptę). Kupuję go dla mojego TŻ'ta bo coś zaczął łysieć i pomaga. Ma gęstsze włosy... widać różnicę.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 17:37   #2185
gosiaaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam, piszę tu po raz pierwszy, ale cały wątek mam przeczytany

Izo biorę od miesiąca i widzę już pierwsze efekty, niestety skutki uboczne też :/ mięśnie mnie bolą no i ta suchość wszystkiego

Wszystkim z Warszawy polecam aptekę na Chłodnej 20 - zakupiłam tam dziś izotek 20 mg za 95 zł i 10 mg za 86 zł i sztyft i próbka kremu gratis
gosiaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 20:12   #2186
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
hej Wszystkim!
Dawno mnie tu nie było.
Limonatka super wyniki zarówno w stanie cery jak i utraty wagi!!!!!!!!! Gratuluję !!!!
Limonatka mam do Ciebie pytanie. Stosując dietę MM jak radziłaś sobie z braniem tabletek IZO z posiłkiem tłuszczowym?
dziękuję
wiesz co, ja niestety nie przyjmuję IZO z posiłkiem tłuszczowym. w końcu to jest zalecenie, a nie mus. a ja na diecie MM nie jem nigdy śniadań tłuszczowych.

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Nie przesadzaj 20mg to i tak jest mało, chyba taki standard. Chyba im szybciej wyjesz tą min. dawkę tym lepiej, bo ile będziesz ciągnęła tą kurację? 1,5 roku?

A co Ci powie nowa derma? Może w końcu trafisz na taką, która poda Ci odpowiednią dawkę.
hm, no mało, mało, tylko chodzi mi jedynie o to, że pójdę do nowej dermy i jak ona się dowie, że sobie zwiększyłam dawkę teraz, to mnie ochrzani :P
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 20:48   #2187
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
dziękuję
wiesz co, ja niestety nie przyjmuję IZO z posiłkiem tłuszczowym. w końcu to jest zalecenie, a nie mus. a ja na diecie MM nie jem nigdy śniadań tłuszczowych.


hm, no mało, mało, tylko chodzi mi jedynie o to, że pójdę do nowej dermy i jak ona się dowie, że sobie zwiększyłam dawkę teraz, to mnie ochrzani :P
A skąd ma wiedzieć jaką masz dawkę? Niby z tego zaświadczenia? Powiesz jej, że chcesz zakonczyc już tą kurację bo za długo się wlecze i juz. Z resztą jakbyś, nie wiem, zwiększyła sobie sama z 40mg do powiedzmy 50-60mg, to miałaby o co ochrzaniać. Ale do 20mg?
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 22:41   #2188
doUwantme2
Przyczajenie
 
Avatar doUwantme2
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

gosiaaa88 dzieki za polecenie apteki, w Warszawie jestem dosc czesto i to akurat w tych rejonach (dokladnie ta ulica:P) wiec moze kiedys skorzystam
a co do aptek w Krakowie, to macie moze jakies swoje upatrzone? ja zazwyczaj kupuje na Stradomskiej lub w Ziko na Retoryka i Aknenormin 20mg + 10mg wychodzi ok 198zl (na Stradomskiej dodaja zawsze jakis gratis:P) napiszcie, jesli znacie jakas tansza
mdz tez sie bardzo balam wypadania wlosow, bo mam dlugie i lecialy mi wczesniej w dosc duzych ilosciach, a teraz jakby reka odjal! nie wiem czy to zasluga Aknenorminu, czy tego, ze myje je duzo rzadziej (kiedys codziennie a teraz 2 razy w tyg!) widac kazdy organizm reaguje inaczej, mam nadzieje, ze sobie poradzisz z problemem
co do innych skutkow ubocznych, to oczywiscie suchosc wszystkiego co sie da:P obnizona odpornosc (przeziebienie ciagnie sie i ciagnie...) i zmeczenie.
__________________
seize the day
doUwantme2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 23:42   #2189
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Asaniii Pokaż wiadomość
Espera, a pamiętasz może jakie badania były wymagane? Z tego co wyczytałam na forum to sprawdza się wątrobe i cholesterol. Może mogłabym już zrobić te badania i byłoby o tyle szybciej..?

* Espera, ale ta lekarka przyjmuje tam prywatnie, tak? Bo przeglądałam stronę tej przychodni i wizyty są normalnie płatne.
Dziś zadzwonie i się zapisze, mam nadzieje że mnie jakoś w miare wcześnie wcisną.
Co do badań to: cholesterol (całkowity) + frakcje HDL, LDL, trójglicerydy; ALT, AST i morfologia.
Możesz zrobić te badania prywatnie, albo pójść do lekarza 1szego kontaktu z prośbą o skierowanie na te badania i też załatwic to od ręki.
Przychodnia ma umowę z NFZ, ja nic nie płacę.
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-03, 09:42   #2190
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cześć dziewczyny dawno mnie tu nie było bo w pracy padła mi sieć i nie miałam neta.
Minęło 5 tygodni kuracji Izotekiem po 40 mg dziennie. Pierwsze co mi się ciśnie na usta - dlaczego nie zaczęłam brać Izo wcześniej??!! Tylko katowałm portfel i organizm antybiotykami i innymi cudami bez żadego rezultatu..
Twarz znacznie mi sie poprawiła, dalej jest źle, ale to co miałam przed leczeniem to wielki horror i tragedia. Teraz juz nie muszę brać środków przeciwbólowych, nie wyglądam jakby mnie ktoś pobił po twarzy, tylko po prostu mam pryszcze, które powoli zanikają..
Jeśli chodzi o skutki uboczne to i tak myslałam, że będą gorsze. Na początku kosmiczne wysuszenie ust - tak mi zeszła z nich skóra że az musiałam ją nozyczkami obciąć napoje piłam tylko przez słomkę. Ale regularne smarowanie Tisane, wazelina i jest ok.
Dwa razy na ustach pojawiły mi się takie małe białe krosteczki ale po dwóch dniach zniknęły. To samo na dekoldzie- wysyp drobnych krosteczek i po dwóch dniach spokój. Na dłoniach tez mam takie niby krostki, taka wysuszona skórę, ale nie jest źle. Skóra na twarzy trochę przesuszona ale delikatnie, włosy sie nie przetłuszczają
Od tygodnia zaczęło mnie boleć w klatce piersiowej i bardzo kręgosłup. Ciężko mi się z boku na bok w nocy przewrócić, w domu nieposprzątane bo nie moge sie schylać. Plecki tez Was bolały?? Napiszcie proszę, bo jeśli to wynik leku, to nie będę sie za bardzo przejmowąc, ale może cos mi sie z kręgosłupem stało (jestem wysoka i się często garbię - może to wynik tego..)
Poczekam jeszcze na wyniki wątróbki i chciałabym zwiększyć dawkę. Może do 60mg.
Generalnie jestem BARDZO zadowolona
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.