Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-05, 19:48   #1951
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jesli tylko moje wypociny ci sie na cos przydadza to cala przyjemnosc po mojej stronie Ciesze sie ze ci sie rozjasnia. Wiem ze na poczatku jest ciezko sie wdrozyc w te wszystkie kwasy kwasiki retinoidy i inne duperele. Mysle ze dobrze zaczynasz, najwazniejsze zeby wprowadzac nowe preparaty stopniowo.

Ja jestem wielka fanka BU. Dla mnie to sa cuda a nie kosmetyki Tydzien temu dostalam kolejna wieeeelka paczke z BU i wciaz chce wiecej. Najchetniej zlozylabym nastepne zamowienie ale kiedy to wszystko stosowac

Powodzenia i zdawaj relacje z kuracji
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 22:51   #1952
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Atoska Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o radę. Nie znam się w ogólę na biochemii, a chciałabym w końcu zacząć używać kosmetyków, które naprawdę pomogą mojej skórze, a nie tylko "pseudo" pomogą
Mam skórę raczej tłustą. Sczególnie policzki, broda, czoło no i nosek. Z tym, że nosek raczej wrażliwy. reaguje na cieplo, często robi się czerwony. Niestety w tych miejscach mam skłonności do zaskórników, wągrów i otwartych porów. Moja skóra praktycznie cały czas się świeci. Nosek i czoło to już non-stop.
na codzień stosuję tylko tonik oczyszczający ( w tej chwili clean&clear), wieczorem peeling (clen&clear), lub Oriflame Optimals Radiance Energy Powder Scrub (Peeling enzymatyczny). Nie stosuję kremów, ponieważ po nich skóra robi się jeszcze bardziej tłusta, a zaskórniki coraz większe. Przez to boję się każdego rodzaju kremu

Bardzo prosiłabym o porady. Z góry dziękuję
ja też znawcą wielkim nie jestem ale gołym okiem widać ogroooomne błędy... peeling codziennie? i to bez ŻADNEGO kremu?
ja też mam cerę tłusta (już teraz jest coraz lepiej) ale wiem z doświadczenia, że taka skóra bardzo potrzebuje nawilżenia! często jest po prostu odwodniona i dlatego produkuje jeszcze więcej sebum aby się nawilżyć (mówiąc baaardzo ogólnie). a ja zawsze myślałam że jak tłusta to trzeba 'przesuszać'. to straszny błąd! jak zaczęłam porządnie nawilżać to połowa moich problemów zniknęła.
A szczególnie po peelingu cera potrzebuje nawilżenia i ochrony! zrezygnuj z też z toniku z alkoholem.
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2008-11-06 o 16:05
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 09:37   #1953
znika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 43
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a mi nikt nic nie powie ?
znika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 19:24   #1954
Mineko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 30
GG do Mineko Send a message via Skype™ to Mineko
Question Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, pomóżcie równiez mi, widzę, że macie duże rozeznanie i potraficie doradzić więc również proszę o pomoc. Oto mój poprzedni wpis w którym znajduje się również opis skóry:



Cytat:
Napisane przez Mineko Pokaż wiadomość
Dziewczyny, widze że jesteście wielkimi znawczyniami, ja niestety nie mam tak ogromnej wiedzy dotyczącej pielegnacji, staram się ale wiadomo, trzba mieć jakić plan.. a sama niestety nie potrafie sobie poradzić natomiast wielość informacji na wizażu mnie przeraża, biochemia kosmetyczna to temat rzeka, który widzę ciągle się rozrasta, tego w kosmetykach to absolutnie nie a tamto to koniecznie, już nie ogarniam, ale staram się uczyć. Tak więc, proszę Was o radę ( nie wiem tylko czy moge się doczepić do tego wątku, czy powinnam założyć nowy odnośnie swojej cery?). A więc tak:

Wydaje mi się (), że mam cere mieszaną, stwierdzam to z 99% pewnościa- dlaczego nie ze 100%- a no dlatego , że kiedyś myślałam że mam suchą (ale rozbieżnośc) ale to chyba wynikało z niedostatecznego nawilżenia i teraz kiedy już troszkę dorosłam stwierdzam, że jest mieszana aczkolwiek chyba brakuje jej nawilżenia. Kiedy się myje naszą "cudowną" h2o z kranu i żelem mam uczucie suchości, ściągniecia lecz po nałożeniu kremu ( większości,zwłaszcza nawilżającego) się świecę... ojoj nie lubię tego Jeśli do tego dołoży się makijaż- z którego nie jestem w stanie zrezygnować- to jeszcze bardziej się świece, zwłaszcza jeśli gdzieś wychodzę np. na uczelnię. Nie jest to takie świecenie od razu, bo używam dość dobrego pudru sypkiego ale jednak po tych 2 godzinkach...
Więc tak:
rano:
-przemywam buzię sebium h2o z biodermy ( ale chyba powróce jak skonczę tą butelkę do sensibio)
- następnie krem od kilku tygodni używam:ziaja calma HLC krem nawilżający- właśnie tego punktu dotyczy moja prośba, pomóżcie mi dobrać jakiś dobry krem na dzień, który będe mogła stosować pod makijaż i będzie dobrze wpływał na stan mojej skóry ( wiem wiem, że takie życzenia to do wróżki) chodzi o to aby współgrał z resztą pielęgnacji. Dodam,że moja skóra oprócz tego, że jest mieszana i lubi się pod makijażem przetłuszczać to niestety lubia ją zaskórniki, nie mam jakiegoś okropnego tradziku ale te zaskórniki i grudki, zwłaszcza trochę na policzkach, czole i dużo wągrów na nosku i pory na policzkach koło nosa.
-następnie makijaż: fluid (clinique, perfectly real makeup 18) puder sypki (clinique, blended face powder 4) potem jakiś brązer na kości policzkowe 9póki co mam terracotte 101 ale chyba muszę wymienić na coś bez drobinek...) i wiadomo oko i te sprawy
w czasie dnia bibułki, czasami musnięcie pudrem
wieczorem:
-demakijaż: mleczko garnier różowe( tylko demakijaż oczu, niestety trochę mnie podrażnia, przydało by się coś delikatniejszego- co polecacie?) demakijaż twarzy sebium h2o biodermy
- krem, wczoraj zakupiłam avene cleanance k więc jeszcze nie wiem jakie beda efekty, wcześniej używałam acne derm.
I to chyba wszystko jeśli chodzi o codzienność. Oczywiście od czasu do czasu peelingi ( oriflame, optimals radiance energy powder scrub; dax, peeling drobnoziarnisty z mikrogranulkami z wyciągiem z bambusa chyba) i maseczki,oczyszcajace zwłaszcza ( z zieloną glinką np z st. ives, i z daxa na rozszerzone naczynka bo niestety mam do takowych skłonność po mamie) Dla uzupełnienia dodam, że mam 21 lat (jeszcze)
Mój cel: nie będe oryginalna jeśli napiszę: promienna skóra bez zanieczyszczeń, a zwłaszcza bez tych fu zaskórników i wągrów. Jak już napisałam proszę o dobór, uzupełnienie pielęgnacji, zwłaszcza jeśli chodzi o krem na dzień i i innych aspektach w , których uważacie, że powinnam coś dodać lub zmienić. Albo jakiś program dbania o skórę, bo widzę, że niektóre wizażanki potrafią opracować i doradzić naprawde świetne plany pielęgnacji. Pozdrwiam i z góry dziękuję za wszystkie cenne wskazówki
__________________
Czekolada to warzywo! Jedz warzywa i owoce 5x dziennie!
Mineko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 20:30   #1955
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziś zrobiłam rundkę po aptekach w poszukiwaniu próbek filtrów, ale Wszędzie słyszałam, że to nie sezon i niewiele mają itp. Zamówiłam w końcu ten Iwostin Solecrin dla cery naczynkowej, w końcu niewiele kosztuje więc jak się nie nada strata nie będzie bardzo bolesna. Do tego dokupiłam Diacneal (mam nadzieję, że na początek wystarczy) i mam go zamiar stosować na noc na zmianę z Effaclar K i nawilżaczem. Tylko zastanawiam się teraz jak z tonikiem z BHA z Biochemii, czy stosować go np. tylko wtedy kiedy Effaclar, czy może przed nawilżaczem - Humektan? Nie chcę na początek katować odrazu buzi więc mam nadzieję, że ten tonik tak 2-3 razy w tygodniu wystarczy?
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 20:30   #1956
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka
Red face Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny liczę na Waszą pomoc

CERA TŁUSTA ( trądzik, przebarwienia, zaskórniki)

Demakijaż: Żel oliwkowy ziaja
Tonik: Fitomed, co cery tłustej (w ciągu dnia do odświeżenia)
Na dzień: akneroxid l na 2-3 min, następnie zmywam wodą mineralną i jakiś filtr (tylko jeszcze nie wiem jaki )
W ciągu dnia: Jeśli będę czuła, że mam przesuszoną skórę, to użyję dermosanu półtłustego lub kremu nawilżającego na dzień ultra specific ives rocher
Na noc:
Acne-derm codziennie

Oprócz trądziku mam jeszcze problemy z włosami i paznokciami

Suplementacja: zincas forte x1, silica x1, wit.B complex x1, Mg x1, herbatka z bratka i pokrzywy x1, i łykam też GinccoPlus x1

A i mam iść na badanie krwii:ALT, AST, żelazo i magnez niecierpię pobierania krwii i odwlekam jak najbardziej

I co myślicie? Bo pani dermatolog, powiedziła że nie muszę używać filtrów , więc średnio jej wierze.
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 22:06   #1957
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam Was wszystkie ze szczególnymi pozdrowieniami dla marei , której już dawno tu nie oglądałam.


Chciałam Wam napisać o swojej kuracji, z racji tego że jak do tej pory jestem bardzo zadowolona z rezultatów.
Od początku września stosuję Atrederm w najniższym stężeniu.
Trochę mnie kosztowało dopracowanie kuracji - musiałam odstawić zupełnie kilka preparatów żeby niepotrzebnie nie obciążać skóry.

Aktualnie na dzień stosuję mój number one, czyli emulsję Avene 50+.
Pamiętam, że kiedy zaczynałam nie wyobrażałam sobie życia z filtrem, a teraz... nie wyobrażam sobie życia bez niego.

Moja kuracja polega na dwukrotnej aplikacji w ciągu tygodnia - robię to w niedzielę i poniedziałek na całą buźkę - Atredermu i pozostawieniu go na noc.
W pozostałe dni - wtorek, środa i czwartek intensywnie się nawilżam - moją podstawę i bazę stanowi niezastąpiony Hydraphase LRP.
Łuszczenie przychodzi w dwóch fazach - środa i czwartek, ale przy odpowiednim traktowaniu skóry jest do opanowania.
Nie ma tragedii.
Myślę, że wszystkie większe tragedie wynikają z nieodpowiedniego postępowania ze skórą i Atredermem.
Nauczona niemiłymi doświadczeniami skutkującymi podrażnieniami, podczas wieczornej toalety, delikatnie roluję wszystkie skórki masując twarz, a następnie wklepując nawilżacz.
W piątek buzia jest już gładka i ten dzień oraz następny wykorzystuję na opalanie używając do tego celu jedynie chusteczek LRP.
Nie jest to tania ani wydajna metoda, zwłaszcza że na chwilę obecną traktuję nimi całe ciało, ale nie zapycha, ładnie się rozprowadza, szybko wchłania, nadaje dobry koloryt i nie ma bardzo intensywnego zapachu samoopalacza.
Da się wytrzymać.

O efektach:
Powiem Wam, że byłam bardzo pozytywnie rozczarowana.
Na samym początku w wyniku złuszczeń odsłoniły mi się takie zaskórniki o których nie miałam pojęcia, że w ogóle istnieją.
Niesamowite uczucie, schodzi Ci płatek skóry, a pod nim niespodzianka.
Aktualnie na ten moment czoło mam tak wygładzone, że nie mogę dostrzec ani jednego, a gdy przejeżdżam palcem po skroniach - gładź.
Nie pamiętam kiedy ostatni raz mogłam to powiedzieć.
Jeszcze jeden pozytywny efekt - cera przestała mi się świecić w sferze "T", tak jak gdyby Atrederm miał wpływ na unormowanie tego i ma jednolity zdrowo wyglądający koloryt.

Chciałbym utrzymać te rezultaty.

W wyniku owej kuracji musiałam odstawić Effaclar oraz Active C, które w moim przypadku nie były do zestawienia z powyższym.

Pozdrawiam wszystkie "kuracjuszki" i Wam również życzę "sukcesów" na polu biochemicznym.

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2008-11-06 o 22:09
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-07, 15:50   #1958
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Mineko Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomóżcie równiez mi, widzę, że macie duże rozeznanie i potraficie doradzić więc również proszę o pomoc. Oto mój poprzedni wpis w którym znajduje się również opis skóry:
Hej, Twój program nie jest zły. Przy Cleanance K koniecznie zaopatrz się w wysoki fotostabilny filtr, najlepiej apteczny na dzień. Co do kremów, mnóstwo było wymienianych w tym wątku i wystarczyłoby go chociaż pobieżnie przejrzeć, dziewczynom nie chce się pisać w kółko tego samego. Ja od siebie polecę i nie będę w tym oryginalna Avene Hydrance Optimale Legere, LRP Hydraphase Legere, Hydreane Legere lub Toleriane, z tańszych Eva Natura z melisą.
Bronzerek zakupiłabym będąc Tobą Cliniqua, powinien się doskonale uzupełniać z podkładem i pudrem i nie wywoływać jakiejś burzliwej alergicznej mieszanki, co się zdarza jeśli łączymy za dużo gryzących się wzajemnie składników różnych firm.
Przed nałożeniem kremu konieczne jest zneutralizowanie ph skóry tonikiem lub hydrolatem bezalkoholowym aby krem się lepiej wchłonął.
Co do reszty kosmetyków wiem że mleczko garniera o którym piszesz zapycha więc nie zmywaj nim nic poza oczami. Co do demakijażu kompletnie nie wiem co Ci poradzić, bo wypróbowałam setki kosmetyków stworzonych w tym celu i te co nie podrażniają działają jak woda, zamiast zmywać makijaż tylko go rozmazują, a jeśli coś trochę zmywa (bo żeby coś skutecznie zmywało makijaż w całości bez tarcia i poprawek jeszcze się nie spotkałam) to podrażnia. Więc jeśli coś fajnego znajdziesz koniecznie daj znać
Z maseczek St. Ives też skóry podatne może zapychać, za to glinki i prrling Oriflame są bardzo dobre.
A jeśli chodzi o efekt promiennej skóry, polecam rano pod filtr serum z wit. C, wzmocni również naczynka krwionośne.

znika napisz swój obecny program pielęgnacyjny, postaram się pomóc.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 18:32   #1959
znika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 43
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość

znika napisz swój obecny program pielęgnacyjny, postaram się pomóc.
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1928 dzieki
znika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 18:56   #1960
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

no więc ja sie też bardziej konkretniej opiszę i poproszę o ocenę-pomoc.

cera- mieszana w kierunku przetłuszczajacej się. Rozszerzone pory niemal na całej twarzy.
-Zaskórniki na nosie -największy wróg
przy płatkach noskowych popękane naczynka
-na czole i brodzie maluśkie zaskórniki właściwie niewidoczne
-Policzki - kilka zaskórników, rozszerzone pory + kilka malutkich dziurek/blizenek po syfkach i kilka szt. niewielkich przebarwień po 'niespodziankach' >> cel - wygładzić i ujednolicić poliki

PLAN
noc
- żel effaklar lub mydło antybakteryjne protex
- 2 noce effaklar, 1 noc -juvit, po chwili physiogel

dzień
- żel effaklar lub mydło antybakteryjne protex
- emulsja Lirene family SPF50 - narazie ok, mam nadzieję że nie zapcha po dłuzszym czasie

inne:
- 2x w tyg peeling Ziaja Pro bardzo mocny
- maska ściągająca z glinką zieloną Ziaja pro
- tonik aspirynowy

moje pytania:
1. czy te 'inne' (peeling + maska) lepiej stosowac tego wieczoru, kiedy nakladam na noc effaklar czy raczej wtedy gdy jest pora na nawilzenie physiogelem?

2. jak często stosować tonik aspirynowy? jest rewelacyjny, zaczełam stosować przed effaklarem (wtedy rano i wieczorem) a teraz nie wiem, jak czesto go sie stosuje? czy tak jak normalny tonik, rano+wiecz czy lepiej rzadziej?

3. mam zawsze w domu algi w proszku, bardzo lubię robić z nich maseczkę, wcześniej stosowałam też maseczki nawilżające - ale teraz nie wiem kiedy to "wpiąć" w ten plan za dużo wszystkeigo, może zrezygnować z nich na razie? (póki co tak zrobiłam)

czekam na odpowedz od jakiejś kochanej duszyczki
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 18:03   #1961
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ja tez prosze o pomoc.mam 22 lata.mojaskora jest lekko przetluszczajaca sie w strefie T a na poiczkach normalna.Nie mam rozszerzonych porów ale naczynka jak najbardziej.Najmocniej widoczne sa na skrzydelkach nosa.Mam niewielkie zaskorniki na brodzie i troche wieksze na nosie i baaardzo chce sie ich pozbyc w jakis sposob.Oprucz tego czasem mi wyskoczy jakas niespodzianka,ale to nie jest jakis szczegolny problem.
Puki co stosuję taka pielęgnacje:
-żel do twarzy LRP toleriane
-tonik ziaja nagietkowy
-pod oczy avon ten nowy na dzien i na noc w podwojnym opakowaniu.
-metaruboril na te moje naczynia
-czasami krem borghese z witamina c,ale mnie troche wysusza wiec nie wiem czy dobrze robie
-krem do twarzy clinic z serii 1,2,3 step ale mi sie juz konczy i nie mam pojecia czym go zastapic
-2 razy na tydz. peeling enzymatyczny dermika meritum
-2 razy w tyg maseczka avon hydra-radiance na zmiane z maszeczka biodermy hydrabio do odwodnionej iwrazliwej skory.

najbardziej mi zalezy na jakiejs radzie dotyczacej kremu do twarzy.prosze slicznie o jakas pomoc
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 09:19   #1962
pumka_83
Raczkowanie
 
Avatar pumka_83
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 63
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

to i ja poproszę o ocenę

Dzień:
- Superdefence SPF25 Clinique

Noc:
- Active C LRP
- Retin-Ox ROC
- Hydreane Legere LRP

naprzemiennie...

Pod oczy:
- Nanobase



raz w tyg. peeling gruboziarnisty Ziaja
maseczka z glinka zielona Ziaja
maseczka z algami Ziaja

Do mycia twarzy:
- Żel fizjologiczny LRP
- Tonik Effaclar LRP
- Tonik Kojący LRP
pumka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 11:12   #1963
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
no więc ja sie też bardziej konkretniej opiszę i poproszę o ocenę-pomoc.

cera- mieszana w kierunku przetłuszczajacej się. Rozszerzone pory niemal na całej twarzy.
-Zaskórniki na nosie -największy wróg
przy płatkach noskowych popękane naczynka
-na czole i brodzie maluśkie zaskórniki właściwie niewidoczne
-Policzki - kilka zaskórników, rozszerzone pory + kilka malutkich dziurek/blizenek po syfkach i kilka szt. niewielkich przebarwień po 'niespodziankach' >> cel - wygładzić i ujednolicić poliki

PLAN
noc
- żel effaklar lub mydło antybakteryjne protex
- 2 noce effaklar, 1 noc -juvit, po chwili physiogel

dzień
- żel effaklar lub mydło antybakteryjne protex
- emulsja Lirene family SPF50 - narazie ok, mam nadzieję że nie zapcha po dłuzszym czasie

inne:
- 2x w tyg peeling Ziaja Pro bardzo mocny
- maska ściągająca z glinką zieloną Ziaja pro
- tonik aspirynowy

moje pytania:
1. czy te 'inne' (peeling + maska) lepiej stosowac tego wieczoru, kiedy nakladam na noc effaklar czy raczej wtedy gdy jest pora na nawilzenie physiogelem?

2. jak często stosować tonik aspirynowy? jest rewelacyjny, zaczełam stosować przed effaklarem (wtedy rano i wieczorem) a teraz nie wiem, jak czesto go sie stosuje? czy tak jak normalny tonik, rano+wiecz czy lepiej rzadziej?

3. mam zawsze w domu algi w proszku, bardzo lubię robić z nich maseczkę, wcześniej stosowałam też maseczki nawilżające - ale teraz nie wiem kiedy to "wpiąć" w ten plan za dużo wszystkeigo, może zrezygnować z nich na razie? (póki co tak zrobiłam)

czekam na odpowedz od jakiejś kochanej duszyczki
Od razu powiem: mydło Protex absolutnie nie nadaje się do mycia twarzy! W ogóle NIGDY ale to przenigdy nie myj twarzy mydłem bo to ją może potwornie wysuszyć! Rano i wieczór możesz myć twarz żelem Effaclar, po czym nałożyć tonik aby wyrównać ph skóry, nie wiem jak to jest z tonikiem aspirynowym, czy można go używać codziennie, może ktoś kto ma doświadczenie niech się wypowie, jeśli tak to może być ten tonik, jeśli nie to radzę zakupić coś delikatnego bezalkoholowego, albo hydrolat z BU, są świetne.
Jeżeli do tej pory nie używałaś kwasów radzę odwrócić proporcje, 1 noc używać Effaclar K, 2 noce Physiogel (nie zapycha Cię, bo lubi?) i tak na zmianę. Obserwuj reakcję swojej skóry na kwasy, jeśli nie będzie zbytnio podrażniona stopniowo możesz zwiększyć częstotliwość używania Effaclaru do proponowanej przez siebie.
Dobrze że pamiętasz o filtrze, nie znam go i nie wiem czy jest fotostabilny, jeśli nie, konieczna jest jego reaplikacja w ciągu dnia i używanie odpowiedniej kolorówki, takiej która nie "pogryzie" się z filtrami destabilizując je. Najlepsze są filtry apteczne.
Peeling stosowałabym raz w tygodniu, zważywszy że Effaclar ma działanie złuszczające, dlatego tak częste peelingowanie się może sprawić że Twoja skóra stanie się zbyt cienka i podatna na podrażnienia. Maseczkę używałabym dwa razy w tygodniu, na przemian z algami i tą z Ziaji (raz w tygodniu algi, raz w tygodniu Ziaja).
Peelingi i maski polecam robić raczej w te wieczory przed nocami z nawilżaczem
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 11:15   #1964
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
ja tez prosze o pomoc.mam 22 lata.mojaskora jest lekko przetluszczajaca sie w strefie T a na poiczkach normalna.Nie mam rozszerzonych porów ale naczynka jak najbardziej.Najmocniej widoczne sa na skrzydelkach nosa.Mam niewielkie zaskorniki na brodzie i troche wieksze na nosie i baaardzo chce sie ich pozbyc w jakis sposob.Oprucz tego czasem mi wyskoczy jakas niespodzianka,ale to nie jest jakis szczegolny problem.
Puki co stosuję taka pielęgnacje:
-żel do twarzy LRP toleriane
-tonik ziaja nagietkowy
-pod oczy avon ten nowy na dzien i na noc w podwojnym opakowaniu.
-metaruboril na te moje naczynia
-czasami krem borghese z witamina c,ale mnie troche wysusza wiec nie wiem czy dobrze robie
-krem do twarzy clinic z serii 1,2,3 step ale mi sie juz konczy i nie mam pojecia czym go zastapic
-2 razy na tydz. peeling enzymatyczny dermika meritum
-2 razy w tyg maseczka avon hydra-radiance na zmiane z maszeczka biodermy hydrabio do odwodnionej iwrazliwej skory.

najbardziej mi zalezy na jakiejs radzie dotyczacej kremu do twarzy.prosze slicznie o jakas pomoc
W Twoim przypadku: zaskórniki + naczynka, radziłabym wizytę u dermatologa w celu przepisania retinoidów + stosowanie wysokiego, fotostabilnego filtra na dzień.
Jeśli chodzi o kremy nawilżające polecam Avene Hydrance Optimale Legere, LRP Hydraphase Legere, Hydreane Legere lub Toleriane, z tańszych Eva Natura z melisą.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 11:24   #1965
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

pumka nie napisałaś nic nt swojej cery ani jakich efektów oczekujesz, dlatego trudno cośkolwiek doradzić..

Pani znika duże masz te zmarszczki, czy tylko tak Ci się wydaje ? Bo generalnie kurację przeciwzmarszczkową rozpoczynamy ok 25 roku życia, zwykle wcześniej nie jest konieczna..

W Twoim przypadku warto byłoby dogłebnie oczyścić twarz kwasami, polecam na początek Effaclar, a jeśli wolisz coś silniejszego, z większą siłą rażenia że tak powiem ;p to Lysanel.
Na początek moga to być 2 noce w tygodniu, potem stopniowo zwiększać częstotliwość do co 3-2 dni. W noce bez kwasów konieczne jest dogłebne nawilżanie skóry kremem, może być ten Iwostinek, jeśli okaże się niewystarczający, to któryś z wymienionych przeze mnie w poprzednim poście.
Do tego koniecznie musisz pamiętać o wysokim, fotostabilnym, najlepiej aptecznym filtrze na dzień, parę postów wcześniej wymieniałam polecane przez siebie.
Oczyszczanie tonikiem skóry rano może okazać się niewystarczające.
Peeling używaj regularnie, raz w tygodniu, maseczki również.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 11:44   #1966
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Od razu powiem: mydło Protex absolutnie nie nadaje się do mycia twarzy! W ogóle NIGDY ale to przenigdy nie myj twarzy mydłem bo to ją może potwornie wysuszyć!
dziekuję jeśli chodzi o protex, bardzo rzadko zdarza mi się myć nim twarz ale jest ok, nie przesusza jej bardzo na pewno działa o wiele lepiej niż "reklamowane" żele do mycia twarzy, które mnie często podrażniają i przesuszają.

jednak kupiłam ostatnio żel antybakteryjny Ziaji Pro, bo zakochałam sie w tych kosmetykach i kompetuje po trochu niedługo kupię tonik bezalkoholowy

tak więc zamiast protexu bedzie ziaja do mycia ale narazie wykańczam moja drugą próbkę żelu effaklar. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 16:22   #1967
Sawisia
Raczkowanie
 
Avatar Sawisia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 194
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

jestem początkująca w stosowaniu kwasów.. Dlatego proszę o ocenę pielęgnacji mojej cery.. Nie mam już wielu pryszczy, pozostały mi jednak liczne blizny i przebarwienia.. Czy mogę tak stosować kwasy?

1noc AD
2noc Humektan
3noc SVR, Lysanel Active
__________________

Sawisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 17:07   #1968
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Sawisia Pokaż wiadomość
jestem początkująca w stosowaniu kwasów.. Dlatego proszę o ocenę pielęgnacji mojej cery.. Nie mam już wielu pryszczy, pozostały mi jednak liczne blizny i przebarwienia.. Czy mogę tak stosować kwasy?

1noc AD
2noc Humektan
3noc SVR, Lysanel Active
AD to Acne-Derm, Atrederm, czy jeszcze coś innego?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 18:25   #1969
Sawisia
Raczkowanie
 
Avatar Sawisia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 194
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Acne Derm
__________________

Sawisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 18:50   #1970
znika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 43
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość

Pani znika duże masz te zmarszczki, czy tylko tak Ci się wydaje ? Bo generalnie kurację przeciwzmarszczkową rozpoczynamy ok 25 roku życia, zwykle wcześniej nie jest konieczna..
płytkie ale widoczne dlatego wole juz coś działać zeby się przynajmniej nie pogłębiały...
dzięki za rady
znika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 21:04   #1971
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A czy któras z was może mi powiedziec jak mam postepowac z maseczkami??
Kupiłam sobie maseczke profesjonalna bielendy chłodząca z glinka i oczyszczajacą maseczke ziaji do twarzy pro z ta mikrodermabrazją.Czy mam robic tak,ze najpeirw dac peeling enzymatyczny dermiki,na to oczyszczajaca ziaje i na koniec bielende???Czy lepiej rozkładac to w czasie i każdego dnia co innego nakładać??
jak mozecie to mi napiszcie przyklad jakiegos fotostabilnego filtra bo pewnie w aptece panie zrobią wielkie oczy jak o niego poproszą

Edytowane przez zetafon
Czas edycji: 2008-11-11 o 12:27 Powód: zapomnialam dopisac
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 22:31   #1972
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nieśmiało się przypominam zastanawiam się czy muszę coś dołożyć, czegoś używać częściej, rzadziej.

Cytat:
Napisane przez Bezelka Pokaż wiadomość
Dziewczyny liczę na Waszą pomoc

CERA TŁUSTA ( trądzik, przebarwienia, zaskórniki)

Demakijaż: Żel oliwkowy ziaja
Tonik: Fitomed, co cery tłustej (w ciągu dnia do odświeżenia)
Na dzień: akneroxid l na 2-3 min, następnie zmywam wodą mineralną i jakiś filtr (tylko jeszcze nie wiem jaki )
W ciągu dnia: Jeśli będę czuła, że mam przesuszoną skórę, to użyję dermosanu półtłustego lub kremu nawilżającego na dzień ultra specific ives rocher
Na noc:
Acne-derm codziennie

Oprócz trądziku mam jeszcze problemy z włosami i paznokciami

Suplementacja: zincas forte x1, silica x1, wit.B complex x1, Mg x1, herbatka z bratka i pokrzywy x1, i łykam też GinccoPlus x1

A i mam iść na badanie krwii:ALT, AST, żelazo i magnez niecierpię pobierania krwii i odwlekam jak najbardziej

I co myślicie? Bo pani dermatolog, powiedziła że nie muszę używać filtrów , więc średnio jej wierze.
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 15:57   #1973
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Napiszcie co sądzicie o mojej pielęgnacji.

Cera trądzikowa mieszana.

Rano:
1. borasol
2. hydrolat oczarowy/różany
3. filtr bioderma photoderm akn mat spf 40, skrobia kukurydziana lub krem galanea matująco-nawilżający, skrobia kukurydziana (w pochmurne dni kiedy tylko przemykam z domu na uczelnię)

Popołudnie:
1. micel bioderma sensibio (kończy się i kupiłam już plante system prosensil)
2. locacid (3 razy w tygodniu), w pozostałe dni maść cynkowa na stany zapalne, delikatnie no-scar na blizny

Wieczór:
1. żel avene cleanance
2. hydrolat
3. kwas hialuronowy + olej różany/jojoba

Ostatnio dostałam w aptece kilka próbek cleanance K, chciałabym używać, ale nie wiem czy da się to jakoś włączyć.
Wątpię, że sam locacid pomoże mi w pozbyciu się z twarzy ciągłych ropnych krost i zaskórników, ale boję się przedobrzyć, włączając jakieś dodatkowe kwasy.

Zmieniać coś? Ulepszać? Dodawać?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 22:25   #1974
Mineko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 30
GG do Mineko Send a message via Skype™ to Mineko
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Hej, Twój program nie jest zły. Przy Cleanance K koniecznie zaopatrz się w wysoki fotostabilny filtr, najlepiej apteczny na dzień. Co do kremów, mnóstwo było wymienianych w tym wątku i wystarczyłoby go chociaż pobieżnie przejrzeć, dziewczynom nie chce się pisać w kółko tego samego. Ja od siebie polecę i nie będę w tym oryginalna Avene Hydrance Optimale Legere, LRP Hydraphase Legere, Hydreane Legere lub Toleriane, z tańszych Eva Natura z melisą.
Bronzerek zakupiłabym będąc Tobą Cliniqua, powinien się doskonale uzupełniać z podkładem i pudrem i nie wywoływać jakiejś burzliwej alergicznej mieszanki, co się zdarza jeśli łączymy za dużo gryzących się wzajemnie składników różnych firm.
Przed nałożeniem kremu konieczne jest zneutralizowanie ph skóry tonikiem lub hydrolatem bezalkoholowym aby krem się lepiej wchłonął.
Co do reszty kosmetyków wiem że mleczko garniera o którym piszesz zapycha więc nie zmywaj nim nic poza oczami. Co do demakijażu kompletnie nie wiem co Ci poradzić, bo wypróbowałam setki kosmetyków stworzonych w tym celu i te co nie podrażniają działają jak woda, zamiast zmywać makijaż tylko go rozmazują, a jeśli coś trochę zmywa (bo żeby coś skutecznie zmywało makijaż w całości bez tarcia i poprawek jeszcze się nie spotkałam) to podrażnia. Więc jeśli coś fajnego znajdziesz koniecznie daj znać
Z maseczek St. Ives też skóry podatne może zapychać, za to glinki i prrling Oriflame są bardzo dobre.
A jeśli chodzi o efekt promiennej skóry, polecam rano pod filtr serum z wit. C, wzmocni również naczynka krwionośne.

znika napisz swój obecny program pielęgnacyjny, postaram się pomóc.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, jesli jeszcze ktoś będzie skłonny posłużyć radą to nie pogardzę Bardzo się cieszę, że ktoś mi doradził- potrzebowałam słów wsparcia. Czy jeśli nie stosuję avene na dzień to ten filtr jest konieczny rano? Nie lubię tej warstwy na którą trudno nałożyć makijaż i w dodatku staje on się nietrwały... Nie mam doświadczenia więc jeśli jeszczę mogę prosić o radę w tym aspekcie Z góry bardzo dziękuję
__________________
Czekolada to warzywo! Jedz warzywa i owoce 5x dziennie!

Edytowane przez Mineko
Czas edycji: 2008-11-11 o 22:26
Mineko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 23:20   #1975
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam się na forum Biochemii

Mam cerę mieszaną - suchą zwłaszcza zimą i po basenie na polikach, tłustą, o rozszerzonych porach i ze skłonnością do hormonalnych bombek, o czym się przekonałam po odstawieniu pigułek (a całe życie myślałam, że mam taką idealną cerę ) w strefie T i z tym chciałabym powalczyć, a dodatkowo zachować wieczną młodość i urodę

Czytam forum skrupulatnie od kilku dni z notesikiem w ręku - wiele wątków jeszcze przede mną, ale proszę o ocenę pielęgnacji:

oczyszczanie: płyn micelarny Biodermy Sensibio (jest moim odkryciem roku i KWC)
rano: serum z wit. C (właśnie zamówiłam) + krem z filtrem (na razie trudno mi się zdecydować , jutro poszukam próbek w aptekach) + puder jedwabny dr Hauschka
wieczorami: 1 Diacneal, 2 Effaclar K, 3 nawilżanie (aktualnie używam Physiogel, zamówiłam Humektan, na zimę mam też Nanobase)

Coś dodać, coś ująć?

Mam też żółtodziobowate pytanie o pielęgnację okolic oczu: omijać je, nakładać jakieś specjalne specyfiki? Na ukończeniu mam żel Sensibio Biodermy, który bardzo miło mnie nawilża, ale chciałabym też uchronić się przed zmarszczkami
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 23:24   #1976
figa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Kochane Znawczynie Tematu!
Mam 23 lata i czyję, że żyłam w nieświadomości. Nie miałam pojęcia o tym, że należy codziennie stosować kremy z filtrami! A zaczynają mi się robić zmarszczki mimiczne... Bardzo proszę powiedzcie czy te kremy z filtrami to są takie kremy do twarzy dodatkowo z filtrami czy to są poprostu emulsje do opalania z wysokim filtrem. Podczas tegorocznego pobytu we Francji spaliłam sobie pyszczek (wydawało się ze słońce nie świeci ) i po tym incydencie poszłam tam do apteki i kupiłam emulsję do ciała w sprayu z filtrem 50. Kiedy tym się posmarowałam słońce jakby mnie nie widziało. Mam pytanie: czy to takie coś mam stosować na twarz? Czy to o to chodzi z tymi filtrami? To jest takiej konsystencji, że twarz bardzo się swieci i jakby się nie wchłaniało. Czy na tym da się zrobić makijaż, czytałam, że mogą być problemy ze spojeniem się podkładu. Czy to się stosuje jako krem na dzień czy poza tym nakłada się krem? Po tych wakacjach strasznie mnie kaszką wysypało na twarzy i musiałam iść do dermatologa. Czy to możliwe, że to przez tą tłustą emulsję? Bardzo proszę uświadomcie mnie troszkę bo nie chcę mieć tak szybko zmarszczek...
figa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 10:22   #1977
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Mineko Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź, jesli jeszcze ktoś będzie skłonny posłużyć radą to nie pogardzę Bardzo się cieszę, że ktoś mi doradził- potrzebowałam słów wsparcia. Czy jeśli nie stosuję avene na dzień to ten filtr jest konieczny rano? Nie lubię tej warstwy na którą trudno nałożyć makijaż i w dodatku staje on się nietrwały... Nie mam doświadczenia więc jeśli jeszczę mogę prosić o radę w tym aspekcie Z góry bardzo dziękuję
Cleanance K stosuj tylko i wyłącznie na noc! A na dzień filtr jest wtedy koniecznością.

Cytat:
Napisane przez figa23 Pokaż wiadomość
Kochane Znawczynie Tematu!
Mam 23 lata i czyję, że żyłam w nieświadomości. Nie miałam pojęcia o tym, że należy codziennie stosować kremy z filtrami! A zaczynają mi się robić zmarszczki mimiczne... Bardzo proszę powiedzcie czy te kremy z filtrami to są takie kremy do twarzy dodatkowo z filtrami czy to są poprostu emulsje do opalania z wysokim filtrem. Podczas tegorocznego pobytu we Francji spaliłam sobie pyszczek (wydawało się ze słońce nie świeci ) i po tym incydencie poszłam tam do apteki i kupiłam emulsję do ciała w sprayu z filtrem 50. Kiedy tym się posmarowałam słońce jakby mnie nie widziało. Mam pytanie: czy to takie coś mam stosować na twarz? Czy to o to chodzi z tymi filtrami? To jest takiej konsystencji, że twarz bardzo się swieci i jakby się nie wchłaniało. Czy na tym da się zrobić makijaż, czytałam, że mogą być problemy ze spojeniem się podkładu. Czy to się stosuje jako krem na dzień czy poza tym nakłada się krem? Po tych wakacjach strasznie mnie kaszką wysypało na twarzy i musiałam iść do dermatologa. Czy to możliwe, że to przez tą tłustą emulsję? Bardzo proszę uświadomcie mnie troszkę bo nie chcę mieć tak szybko zmarszczek...
Ktoś mądry kiedyś powiedział, że jeśli nie byłoby promieniowania słonecznego, pierwsze zmarszczki zaczęłyby nam pojawiać się ok 65 roku życia. Oczywiście to tylko "gdybanie" bo jeśliby wyeliminować promieniowanie słoneczne, nie byłoby też życia na ziemi, ale doskonale symbolizuje jaki jest wpływ słońca na naszą skórę.
Dlatego tak ważne jest stosowanie kremu z filtrem na dzień.
Jeżeli nie robimy żadnych kuracji kwasowo-retinoidowo-sterydowych itp. itd. wystarczy filtr tzw "miejski" SPF15-20, ale oczywiście im wyższy tym bardziej chroni.
Tak, na filtry możemy kłaść makijaż i nie jest to problemem nawet przy wysokim faktorze.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 11:23   #1978
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To ja się jeszcze podłączę z krótkim pyt odnośnie filtrów. Jeśli stosuję kuracje kwasami i retinoidami to czy powinnam używać filtrów również w dni, kiedy nie wychodzę z domu? A jak wychodzę dopiero jak już jest ciemno (co teraz dzieje się szybko, bo przed 17)?Proszę się nie śmiać tylko ze mnie bo z filtrami od niedawna mam do czynienia.
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 11:26   #1979
kam
Przyczajenie
 
Avatar kam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 15
Unhappy Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Proszę o pomoc,teraz przekonałam się jaka moja wiedza jest uboga..buszuje po wizażu już od miesiąca w celu znalezienia odpowiedniej pielęgnacji..i im więcej czytam tym mniej wiem ;( przepraszam z góry jeżeli pisze nie w temacie.
Mam skórę mieszana +naczynka (policzki,nos) ostatnio odwodniona z łuszczącymi sie skórkami gdzie lekarz dermatolog stwierdził ŁZS hmmm,z łuskami jakoś się uporałam używając kremów nawilżających na noc Iwostin,toleriane na dzień Iwostin intensywnie nawilzajacy z filtrem,nie uzywałam wody tonik,mleczko nawilzające.Skóra odzyskała równowage można by tak powiedzieć,ale nie na długo wyskoczyly mi gule(zawsze miałam problem z trądzikiem) na brodzie,czole szyja to koszmar aa do tego zaskoriki,które miałam już wcześniej.. noo i z braku mojej wiedzy potraktowałam skóre na noc kremem Iwostin Purtin,i to chyba był bład!!!! znowu pojawily sie naczynka,skóra okropnie wygląda plamy itp.chociaz smaruje ja kremem nawilzajacym na noc a na dzien LRP 50+.Planuje używać effaclar K 2 razy w tyg. do tego Tileriane oczywiście na noc,na dzień filtr LRP jak się sprawdzi,tylko czy to odpowiednia pielegnacja dla mnie ?? jakich zeli,toników używać ,zeby moja buzia wygladala jak dawniej czysta i promienna??
Proszę o POMOC i wyrozumiałość.
kam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 12:09   #1980
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kam Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc,teraz przekonałam się jaka moja wiedza jest uboga..buszuje po wizażu już od miesiąca w celu znalezienia odpowiedniej pielęgnacji..i im więcej czytam tym mniej wiem ;( przepraszam z góry jeżeli pisze nie w temacie.
Mam skórę mieszana +naczynka (policzki,nos) ostatnio odwodniona z łuszczącymi sie skórkami gdzie lekarz dermatolog stwierdził ŁZS hmmm,z łuskami jakoś się uporałam używając kremów nawilżających na noc Iwostin,toleriane na dzień Iwostin intensywnie nawilzajacy z filtrem,nie uzywałam wody tonik,mleczko nawilzające.Skóra odzyskała równowage można by tak powiedzieć,ale nie na długo wyskoczyly mi gule(zawsze miałam problem z trądzikiem) na brodzie,czole szyja to koszmar aa do tego zaskoriki,które miałam już wcześniej.. noo i z braku mojej wiedzy potraktowałam skóre na noc kremem Iwostin Purtin,i to chyba był bład!!!! znowu pojawily sie naczynka,skóra okropnie wygląda plamy itp.chociaz smaruje ja kremem nawilzajacym na noc a na dzien LRP 50+.Planuje używać effaclar K 2 razy w tyg. do tego Tileriane oczywiście na noc,na dzień filtr LRP jak się sprawdzi,tylko czy to odpowiednia pielegnacja dla mnie ?? jakich zeli,toników używać ,zeby moja buzia wygladala jak dawniej czysta i promienna??
Proszę o POMOC i wyrozumiałość.
Purritin to faktycznie nie był najpeolpszy pomysł. On ma w skąłdzie (chyba) kwas glikolowy, a ten przy cerze naczynkowej jest zabroniony. Teraz - co możesz zrobić? Sama zmagam sie z ŁZS, więc wiem o co chodzi. Doprowadzenie skóry do łądu trzeba zaczac od złągodzenia skutków ŁZS. Jeżeli stan się zaostrzł - musisz pokazac się raz jeszcze dermatologowi. pewnie już wiesz, ze łZS nie da się wyleczyć raz na zawsze - co jakiś czas powraca.

Oczyszczanie skóry z zaskórników załatwi Effaclar K - nie czesciej niz 2x w tyg - na poczatek. Trzeba uwazac, aby nie podraznić skóry z ŁZSem, bo bedzie jeszcze gorzej, stad te zmoje naciski an wizyte u dermatologa. Do tego koniecznie dobry krem nawilżający o maksymanie porstym składzie. Aha, zwróc uwagę, co mogło Cię pozapychac - nei chcemy przecież powtórki z rozrywki.

Proponuje odstawić mucie twarzy wodą - woda zaogni zmiany ŁZS. Może płyn micelarny Biodermy do cery naczynowej? Jest wart swojej ceny, a ostatnio w SuperPhramach widziałąm promocje - 2 w cenie 1. Rozwaz zakup wody termalnej - jeżeli jesteś przyzwyczajpna do mycia buzi woda, termalka może przynieśc ci to uczucie czystosci i odswieżenia.

Odstawiłabym kosmetyki w formie żelu. Substancje które odpowiadają za utrzymanie konsystencji żelu czesto zaostrzają ŁZS - odkryłam to na własnej skórze. I mam tyu na mysłi żele do mycia (SLSy to juz w ogóle wykluczone), kremy i maseczki w zelowej formie. Zaprzyjaźnij się z kremowymi konsystencjami.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.