Prolaktyna.Prosze pomozcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-13, 21:44   #1
7777777
Raczkowanie
 
Avatar 7777777
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
GG do 7777777

Prolaktyna.Prosze pomozcie


Mam problem.Dziewczyny nie wiecie moze co moze oznaczac bardzo wysoki poziom prolaktyny i bardzo niski poziom estradiolu? Do lekarza ide we wtorek,ale nie moge wytrzymac z nerwow i mam nadzieje ze moze Wy cos wiecie na ten temat. Prolaktyna jest podwyzszona 5 krotnie. Boje sie ze to moze byc guz przysadki mozgowej. Jesli cokolwiek wiecie prosze napiszcie. Pozdrwawiam
__________________
Aga
7777777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 11:02   #2
Sloneczko7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Jak sobie przypominam to prolatyna jest hormonem wydzielanym u kobiet w ciąż

y jest ona odpowiedzialna miedzy innymi za wydzielanie mleka. Oba te hormony są

to hormony żeńskie, ale to lekarz powie Ci co oznaczają

te odstą

pienia od normy w Twoim przypadku.
Sloneczko7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 12:13   #3
Zegarkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

tylko się nie denerwuj bo to powoduje wzrost prolaktyny.
Ja też taką wysoką miałam ale już od roku się leczę, zmieniłam tryb życia i jest coraz lepiej. Leżałam nawet w klinice żeby znaleźli przyczynę ale to współczesna zmora kobiet. Niestety (albo stety) dopóki masz wysoką prolaktynę nie zajdziesz w ciążę. Lekarze kazali mi brać leki, które więcej szkodzą niż pomagają a ja zasięgnęłam wiedzy specjalistów i zbijam ziołowymi tabletkami. Efekt jest taki sam więc nie ma się co truć. Takie zjawisko nazywa się hiperprolaktynemią.
Ja radzę - MAŁO NERWÓW bo to potęguje wzrost prolaktyny. To nie koniecznie guzki więc głowa do góry i bez stresu do lekarza.
Zegarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 12:17   #4
Zegarkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

jeszcze zapomniałam polecić forum Nasz Bocian tylko dlatego że tam piszą o prolaktynie

http://nasz-bocian.pl/modules.php?na...d6533ac#623332
Zegarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 11:07   #5
antoinette
Wtajemniczenie
 
Avatar antoinette
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 861
GG do antoinette
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Prolaktynę produkuje przysadka, poziom może być wysoki między innymi od zbyt wczesnego ( poniżej 20 roku życia) stosowania pigułek antykoncepcyjnych - u mnie tak było. Miałam bardzo wysoki poziom podobnie jak ty. Ja bardzo chciałam zajść w ciąże a tu nic. Stosowałam bromergon i w ciągu miesiąca wszystko się wyrównało i od razu zaszłam w ciąże. Bromergon to bardzo dobry lek ale z tego co pamiętam nie zbyt dobrze tolerowany, na szczęście ja nie miałam z tym problemów.

Pozdrawiam i życzę podobnie szybkiego jak u mnie doprowadzenia PRL do normy
anti
antoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 14:03   #6
ewusiek
Raczkowanie
 
Avatar ewusiek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 41
GG do ewusiek
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Moja droga!!!nie denerwuj sie!! Ja mialam podwyższona prolaktyne również kilkakrotnie, nawet chyba więcej niż ty! Nie martw sie tym to może być spowodowane guzem, ale o wiele częściej poprostu stresem Jesli udasz się do ginekologa przepisze ci on tabletki na zmniejszenie prolaktyny. Ja biore już takie tabletki od ponad 2lat i są zupełnie niegroźne, nie mają żadnych skutków ubocznych, a problemy z wysoką prolaktyną mineły głowa do góry! Będziesz musiała sobie oczywiście zrobić badania aby wykluczyć guza, natomiast wydaje mi się iż jest to wina stesu tak jak w moim przypadku!!! Pozdrawiam
ewusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 06:37   #7
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

a jakie miałyście objawy ze zrobiłyscie badania na poziom prolaktyny.Ja jestem ciągle ospała zmeczona przed okresem bardzo bolą mnie piersi,wypadają mi włosy i mam bardzo oniżone libido -zastanawiam sie czy niezrobic sobie badan na wysokosc prolaktyny ale niewiem czy to są objawy
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 10:26   #8
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Przy niskim poziomie estradiolu moze nie wystepowac jajeczkowanie, badz niewlasciwy rozwoj jajeczka (np.: nie dochodzi do pekniecia pecherzyka graffa). Ja przed okresem mam estradiol niczym kobieta w okresie menopauzy ale o dziwo jajeczko osiaga rozmiar 2 cm i raczej do pekniecia dochodzi bo na ostatnim USG byly slady cialka zoltego... za bardzo tego nie rozumiem ale ciesze sie, ze PODOBNO wszystko pracuje prawidlowo. na wszelki wypadek wybieram sie jednak do lekarza na potwierdzenie stanu zdrowia. Nie denerwuj sie, choc doskonale znam ten stan z autopsji... mialam wrazenie, ze za moment nie wytrzymam, ze eksploduje.... Z pewnoscia bedzie dobrze. Pamietaj tez, ze strach czestö ma tylko wielkie oczy
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 13:46   #9
maszka5
Raczkowanie
 
Avatar maszka5
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 284
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

hej dziewczyny prosze o rade ,jakie są objawy podwyższonej prolaktyny i niskiej
maszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 12:29   #10
Zegarkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

odpowiedź jest nadwzyczaj trudna ponieważ większość ma inne objawy. Jedne nie zachodzą w ciążę i przy wynikach hormonu widać, drugie cierpiały na bóle głowy niewiadomej przyczyny (przysadka) a jeszcze inne (np. ja) miały mleko nie będąc w ciąży.

NAjczęściej ten hormon wykrywa się przypadkowo bo żaden lekarz nie zleca badania poziomu prolaktyny od tak sobie.
Zegarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 18:31   #11
tsurek
Przyczajenie
 
Avatar tsurek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 6
Exclamation Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Ja mialam (mama?) podwyzszona, i nic mi lekarka nie przepisala... stwierdzila tylko, ze to od tego mam (mialam) nieregularne i bolesne miesiaczki. I tyle.
__________________
... Angel With Dirty Face ...


... www.kacha.ownlog.com ...
tsurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 13:53   #12
alnilam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 43
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

ja mam bardzo wysoką prolaktynę (3-4 razy powyżej normy) ale to dlatego ze mam guzka przysadki. Nie jest to takie straszne jak sie wiekszosci wydaje Biore lekarstawa - Norprolac, jest drogi ale ni powoduje skutków ubocznych. Wczesniej brałam Bromokryptyne i co wieczor wymiotowałam no ale za to lektwsto kosztowało 4zł za miesieczna kuracje a nie 120...

A objawy miałam takie: nie miałam miesiczki albo byla bardzo króciutka i skapa, cieniutkie i baaaardzo szybko sie przetłuszcajace włosy, masa zaskorników i przy ogólnie suchej skórze ( zanim sie dowiedziłam ze to prolaktyna wielu dermatologów i kosmetyczek łamało sobie nad moja cerą głowe miałam kropki na calych polczkach, rzuchwie czole o strefie T w ogole nie wspomiam) aha no i zerowy poped seksulany Teraz po lekach jest niebo lepiej, mam sliczna cere chociaz nic nie zmieniłam w nawykach, błyszczace włosy no bajka zeby ejszcze guzek zniknal było by juz w ogóle super.
alnilam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 10:03   #13
Zegarkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

no to Alnilam kuruj się grzecznie
Zegarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 19:43   #14
bee-bee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Czesc dziewczyny


Ja również mam hiperprolaktynemie i od ponad tygodnia biore Bromergon. W zwiazku z tym mam pytanie, czy Bromergon tez moze mi pomoc w walce z tradzikiem, ktory jest wynikiem zbyt wysokiego poziomu androgenow?Pytam, bo wlasnie przeczytalam, ze Alnilam miala podobne problemy i sobie z nim poradzila Dlatego mam pytanko - w jakim czasie? I czy Norprolac ma takie samo dzialanie jak Bromergon? Z gory bardzo, bardzo dziekuje za odp., pozdrawiam cieplo
bee-bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 14:13   #15
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Cytat:
Napisane przez bee-bee
Czesc dziewczyny


Ja również mam hiperprolaktynemie i od ponad tygodnia biore Bromergon. W zwiazku z tym mam pytanie, czy Bromergon tez moze mi pomoc w walce z tradzikiem, ktory jest wynikiem zbyt wysokiego poziomu androgenow?Pytam, bo wlasnie przeczytalam, ze Alnilam miala podobne problemy i sobie z nim poradzila Dlatego mam pytanko - w jakim czasie? I czy Norprolac ma takie samo dzialanie jak Bromergon? Z gory bardzo, bardzo dziekuje za odp., pozdrawiam cieplo
podciagam pytanie, up up. prosze, odpowiedzcie babeczki na pytanie bee-bee, bo ja tez poszukuje odpowiedzi na te pytania. no wlasnie - czy norprolac tez tak samo dziala jak bromergon. mam recepte na jeden i na drugi lek i nie mam pojecia ktory wykupic, a moja zmora jest ponadto ten tradzik.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 15:05   #16
katarzynkaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 207
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Ja biorę Norprolac. Norprolac jest barzdiej tolerowany przez organizm, jest mniej skutków ubocznych.
katarzynkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 20:33   #17
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Cytat:
Napisane przez Zegarkowa
tylko się nie denerwuj bo to powoduje wzrost prolaktyny.
Ja też taką wysoką miałam ale już od roku się leczę, zmieniłam tryb życia i jest coraz lepiej. Leżałam nawet w klinice żeby znaleźli przyczynę ale to współczesna zmora kobiet. Niestety (albo stety) dopóki masz wysoką prolaktynę nie zajdziesz w ciążę. Lekarze kazali mi brać leki, które więcej szkodzą niż pomagają a ja zasięgnęłam wiedzy specjalistów i zbijam ziołowymi tabletkami. Efekt jest taki sam więc nie ma się co truć. Takie zjawisko nazywa się hiperprolaktynemią.
Ja radzę - MAŁO NERWÓW bo to potęguje wzrost prolaktyny. To nie koniecznie guzki więc głowa do góry i bez stresu do lekarza.
zegarkowa a mozesz powiedziec jakie ziolka stosujesz na ta hiperprolaktynemie?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 09:19   #18
Zegarkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

teraz biorę Castagnus i są efekty ale też zmeiniłam tryb życia i mniej się denerwuję bo to też ma jakiś wpływ. Obecnie mam już normę ale lekarz nie kazał odstawiać lekarst. Kuracja nie jest droga bo koło 10 zł miesięcznie i nie ma skutków ubocznych.
Zegarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 09:13   #19
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Cytat:
Napisane przez katarzynkaK
Ja biorę Norprolac. Norprolac jest barzdiej tolerowany przez organizm, jest mniej skutków ubocznych.
katarzynkoK i co - zadzialal ten norprolac?!
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-01, 18:24   #20
kasia135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 194
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

hej, mam po obciążeniu, 10krotnie zwiększona prolaktynę, biorę bromergon, ale jestem ciekawa ile powyżej normy mają inne dziewczyny??
kasia
kasia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 18:32   #21
kasia135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 194
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

acha, i jescze jedno pytanko, czy plasterki zmniejszają libido w takim samym stopniu jak tabletki??
kasia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 18:34   #22
kasia135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 194
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

o jakich skutkach ubocznych mówicie w przypadku stosowania bromergonu??
kasia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 19:59   #23
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Cytat:
Napisane przez kasia135
o jakich skutkach ubocznych mówicie w przypadku stosowania bromergonu??
migrena, oslabienie, niskie cisnienie, spanie, wymioty, itd.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 20:54   #24
kasia135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 194
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
migrena, oslabienie, niskie cisnienie, spanie, wymioty, itd.
biorę tylko po pół tabletki, przy jakiej dawce wystepują u was skutki uboczne?? czytałam na ulotce, że występują na początku leczenia, czli jest szansa, że miną??
kasia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 20:58   #25
kasia135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 194
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

przez jak długi czas bierzecie bromergon?
kasia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 21:28   #26
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

kasiu ja nie biore bromergonu, bo slyszalam duzo na temat skutkow ubocznych. dla mnie to bylby horror, bo ja jestem niskocisnieniowcem i pewnie tylko bym spala.
biore norprolac od 4 dni, po pol tabletki na wieczor. czuje sie zmeczona i chce mi sie spac, a ponadto pobolewa mnie glowa, ale to tylko wieczorami (na szczescie).
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 09:03   #27
kasia135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 194
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
kasiu ja nie biore bromergonu, bo slyszalam duzo na temat skutkow ubocznych. dla mnie to bylby horror, bo ja jestem niskocisnieniowcem i pewnie tylko bym spala.
biore norprolac od 4 dni, po pol tabletki na wieczor. czuje sie zmeczona i chce mi sie spac, a ponadto pobolewa mnie glowa, ale to tylko wieczorami (na szczescie).
aniu, a czy bieresz przy nim środki antykoncepcyjne? lekarz powiedział mi, że minimalnie podnosza poziom prolaktyny, ale mozna je łączyć, mam tez pytanie do ciebie, mianowicie o ile masz przekroczoną normę prolaktyny? ja mam 10 i zastanawiam się jak to sie odnosi do innych osób??
kasia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 09:51   #28
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Cytat:
Napisane przez kasia135
aniu, a czy bieresz przy nim środki antykoncepcyjne? lekarz powiedział mi, że minimalnie podnosza poziom prolaktyny, ale mozna je łączyć, mam tez pytanie do ciebie, mianowicie o ile masz przekroczoną normę prolaktyny? ja mam 10 i zastanawiam się jak to sie odnosi do innych osób??
kasiu ja nie biore ani tabletek antykoncepcyjnych ani nie stosuje plasterkow, wiec nie moge ci pomoc. wiem tylko tyle, ze jak stosuje sie leki, ktore obnizaja poziom tego hormonu to trzeba uwazac, zeby nie zajsc w ciaze, jest wieksza mozliwosc. a co poziomu prolaktyny to u mnie jest nieco inna sprawa. ja wlasciwie to prolaktyne mam w normie, ale mam inne objawy, ktore swiadcza o tym, ze z prolaktyna jest nie za dobrze .

Edytowane przez AaniaA
Czas edycji: 2006-04-02 o 10:31
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:48   #29
kasia135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 194
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

dziękuję za odpowiedź, życzę szybkiego powrotu do całkowicie dobrego samopoczucia, pozdrawiam, kasia
kasia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:50   #30
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Prolaktyna.Prosze pomozcie

Cytat:
Napisane przez kasia135
dziękuję za odpowiedź, życzę szybkiego powrotu do całkowicie dobrego samopoczucia, pozdrawiam, kasia
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-27 12:06:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.