Skrobia ziemniaczana jako puder - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-06, 11:14   #271
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: skrobia ziemniaczana

a czemu skrobia w plastiku nie nadaje się jako puder? Chyba nie zachodzi żadna reakcja
Ja swoją trzymam w opakowaniu po kremie brzoskwiniowym z Avonu kiedyś dawno były takie w dużych pojemniczkach. (Kurde, aż mi wstyd pisać, że Avonu używałam kiedyś) pfff..
To opakowanie jest właśnie plastikowe, ale bardzo sobie go chwalę (w przeciwieństwie do produktów w/w firmy ) bo zakręcone nie powoduje dostawania się wilgoci.

Nawiasem mówiąc ten cynamon w skrobii daje piękny zapach. A ja cynamon UWIELBIAM
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 22:24   #272
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez crumb
a czemu skrobia w plastiku nie nadaje się jako puder? Chyba nie zachodzi żadna reakcja
Ja swoją trzymam w opakowaniu po kremie brzoskwiniowym z Avonu kiedyś dawno były takie w dużych pojemniczkach. (Kurde, aż mi wstyd pisać, że Avonu używałam kiedyś) pfff..
To opakowanie jest właśnie plastikowe, ale bardzo sobie go chwalę (w przeciwieństwie do produktów w/w firmy ) bo zakręcone nie powoduje dostawania się wilgoci.

Nawiasem mówiąc ten cynamon w skrobii daje piękny zapach. A ja cynamon UWIELBIAM
szybciej się zbryla, może wilgoć się nie dostaje (choć wątpię, bo to nie jest hermetyczne pudełko), ale jak już wejdzie (przy otwarciu) to potem nie ma jak uciec - chyba dlatego mąki i cukry sprzedawane są nadal w papierowych torebkach, choć wszystko inne już w plastiku.
Może opakowanie po kremie jest szczelniejsze - ja trzymam w pudełku po pudrze Vipery, który wreszcie z ulgą mogłam wyrzucić, bo tylko zalegało śmierdzidło jedne.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 22:35   #273
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: skrobia ziemniaczana

A ja moją trzymam w pudełku po kremie do ciała Oriflame - przed użyciem potrząsam pudełeczkiem i nakładam na pędzel to, co przyczepiło się do wieczka. Potem otrząsam pędzel z nadmiaru skrobii i nakładam na twarz. Nie zauważyłam, żeby z moją skrobią działo się coś niedobrego.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 23:18   #274
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez nan
A ja moją trzymam w pudełku po kremie do ciała Oriflame - przed użyciem potrząsam pudełeczkiem i nakładam na pędzel to, co przyczepiło się do wieczka. Potem otrząsam pędzel z nadmiaru skrobii i nakładam na twarz. Nie zauważyłam, żeby z moją skrobią działo się coś niedobrego.
nan ja też wstrząsam przed otwarciem i biorę to co osadziło się na wieczku by nie zanurzać całego pędzla w skrobii.
Myślałam nawet z czego by tu sitko (takie z paroma dziurkami jak w sypkich pudrach) zrobić, w końcu potrzeba jest matką wynalazku
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 23:37   #275
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: skrobia ziemniaczana

Ja 3mam w pudeleczku po pudrze sypkim Oriflame. Ale nie wiem jak z trwałościa, bo dopiero przedwczoraj nasypałam
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 14:38   #276
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: skrobia ziemniaczana

U mnie również funkcję pojemniczka na skrobię pełni plastikowe opakowanie po kremie do ciała Oriflame (takie różowe ) i póki co nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych trzymania mąki w tego typu pojemniku.
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 16:50   #277
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Ash
Ja 3mam w pudeleczku po pudrze sypkim Oriflame. Ale nie wiem jak z trwałościa, bo dopiero przedwczoraj nasypałam
Ja trzymam w identycznym i nic się nie dzieje
To chyba jednak od wilgotności powietrza zależy
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 17:51   #278
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: skrobia ziemniaczana

Wszyscy trzymaja w opakowaniach oriflame. Wniosek jest jeden. Firma oriflame produkuje opakowania idealne do skrobi, heheh
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 18:21   #279
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: skrobia ziemniaczana

Ja też trzymam w opakowaniu po pudrze sypkim Oriflame.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 18:34   #280
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: skrobia ziemniaczana

To ja sie wyłamię Trzymam skrobię w opakowaniu po pudrze sypkim Matis (Pixie7 ), które też sprytnie się zakręca
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 21:13   #281
magnolia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 20
Dot.: skrobia ziemniaczana

a ja skrobię próbowałam kiedyś ale mi się okropnie zbryla i sie nie da nic z tym zrobićpozatym to jak sie nią pudruję to obsypuję białym proszkiem pół łazienki...czy nie ma na rynku skrobii w kamieniu??
__________________

magnolia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-11, 08:40   #282
aanusza
Raczkowanie
 
Avatar aanusza
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 76
Dot.: skrobia ziemniaczana

raportuję z przykrością, że po miesiącu stosowania mieszanki skrobia+puder sypki+rozświetlający puder sypki z drobinkami mam taki wysyp, że za żadne skarby świata więcej nie tknę skrobi fuuu zrozpaczona udałam się do mojej sprawdzonej kosmetyczki, ta jak zobaczyła co mi się porobilo, zaczęłam nie wypytywać co stosuję, wzięłyśmy pod lupę wszystkie kremy, toniki i żele, których używam, potem podklad, ale jak jej powiedziałam że używam skrobi, to myśłałam, że jej oczy z orbit wyjdą, spytała się skąd ten pomysł (milczałam jak grób a potem powiedziała, że jak się stosuje skrobię to nie ma szans coby zapychania uniknąć, bo jest wielkocząsteczkowa i takie tam...
no cóż z przykrością wywaliłam całe pudełko, dzisiaj muszę sobie kupić jakiś sypki puder
kurcze szkoda mi, bo naprawdę mat był rewelacyjny, tylko pryszczy coraz więcej a nie jestem nastolatką i z tymi krostami nie jest mi do twarzy
buuuu
aanusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 13:12   #283
Agu5ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 77
Dot.: skrobia ziemniaczana

czyli jak ma sie pryszcze i tradzikowa cere to lepiej skrobii nie stosowac?? a szkoda bo juz myslalam ze pomoze mi to z blyszczaca sie cera buu
Agu5ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 15:54   #284
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: skrobia ziemniaczana

ja mam skłonność do zapychania porów,ale nie zauważyłam,abym po skrobii miała gorszą buzię... może to indywidualna sprawa a może stworzyłaś"mieszankę wybuchową" przecież do sypkich pudrów też jest dodawana... więc myślę,że to jednak inne produkty.Jak dla mnie skrobia jest odkryciem roku 2005 Trzymam ją po kulkach oriflame'u i właśnie lecę dosypać cynamonu

Edytowane przez annLee
Czas edycji: 2006-01-14 o 16:37
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 16:30   #285
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: skrobia ziemniaczana

Dla mnie skrobia to też odkrycie i nie zapycha mnie
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 17:46   #286
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: skrobia ziemniaczana

Ja nigdy tego nie używałam.
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 11:15   #287
aanusza
Raczkowanie
 
Avatar aanusza
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 76
Dot.: skrobia ziemniaczana

Agu5ka: na całe szczęscie ani pryszczy nie mam, ani trądzikowej cery mam mieszaną z tendencją do przesuszania na policzkach, dopiero po skrobi zaczęły mi na twarzy niespodziewajki wyskakiwać
może faktycznie coś zrobiłam nie tak z tą mieszanką, ale po odstawieniu skrobi (kremy i podkład te same co poczas wysypu) jest o niebo lepiej więc to chyba jednak ta skrobia...a było tak pięknie na początku...
aanusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 19:15   #288
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: skrobia ziemniaczana

w naleśnikarni jadłam kiedyś gryczane naleśniki, to znaczy smażone na mące gryczanej. Zastanawiam się czy taka skrobia gryczana nadawała by się zamiast ziemniaczanej; przy okazji ciemniejsza by była..
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 07:26   #289
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: skrobia ziemniaczana

Dzisiaj rano wypróbowałam pierwszy raz skorbię ziemnieczaną i musze przyznac ze jestem zadowolona Najpierw nałozyłam podkład, pózniej przypudrowałam skrobią i na końcu puder. Mam to na sobie od ponad 2 godz i na razie jest rewelacyjnie Kurcze ile można zrobic z produktów kuchennych kosmetyków Dziewczyny macie świtne pomysły
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-16, 08:57   #290
polinqa
Raczkowanie
 
Avatar polinqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 461
Dot.: skrobia ziemniaczana

ja skrobie trzymam w plastikowym pojemniczku, skrobia ma to do siebie ze tak jakby sie zbija, ale wystarczy postrzasnąc
ogólnie zaprzestałam jej stosowania, jest fajna miła buzia w dotyku po niej, ale jednak troszke widac pod swiatlo takie mieniace drobinki, a poza tym o zgrozo! nigdy nie bierzcie skrobi na impreze! przynajmniej taka gdzie ktos bedzie robic zdjecia bo mozecie sie zdziwic
ogolnie skrobia i flesz = straszne biale plamy na zdjeciu jakby sie wsadzilo cała twarz do maki takie swiecące biale plamy.
Dlatego lepiej o tym pamietac
polinqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 12:08   #291
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez polinqa
a poza tym o zgrozo! nigdy nie bierzcie skrobi na impreze! przynajmniej taka gdzie ktos bedzie robic zdjecia bo mozecie sie zdziwic
ogolnie skrobia i flesz = straszne biale plamy na zdjeciu jakby sie wsadzilo cała twarz do maki takie swiecące biale plamy.
Dlatego lepiej o tym pamietac
o matko!!!! dobrze , że o tym piszesz, bo nie wiedziałam i dopiero bym sie wygłupiła i zdziwiła
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 20:38   #292
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez polinqa
ja skrobie trzymam w plastikowym pojemniczku, skrobia ma to do siebie ze tak jakby sie zbija, ale wystarczy postrzasnąc
ogólnie zaprzestałam jej stosowania, jest fajna miła buzia w dotyku po niej, ale jednak troszke widac pod swiatlo takie mieniace drobinki, a poza tym o zgrozo! nigdy nie bierzcie skrobi na impreze! przynajmniej taka gdzie ktos bedzie robic zdjecia bo mozecie sie zdziwic
ogolnie skrobia i flesz = straszne biale plamy na zdjeciu jakby sie wsadzilo cała twarz do maki takie swiecące biale plamy.
Dlatego lepiej o tym pamietac
Szkoda, że piszeszo tym dopiero teraz, bo ja kiedyś miałam robione fotki w mące...
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 11:21   #293
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: skrobia ziemniaczana

hmmm a ja nic takiego nie zauważyłam. A na imprezę zawsze lekko przykładam puszek wcześniej otrząśnięty z nadmiaru skrobii do twarzy. Miałam ją na wielu imprezach, zawsze robiono mi fotki i nigdzie nie widziałam żadnych plam etc. Różniłam się tylko tym , że ja błyszczałam się tylko tam gdzie chciałam
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 22:55   #294
X-Pose passion Girl
Zadomowienie
 
Avatar X-Pose passion Girl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 079
Dot.: skrobia ziemniaczana

O rany !! Czytam i nie wierzę !! Naprawdę ta mąka działa takie cuda?!? Ciekawe... Aż się muszę przekonać i sprawdzić ją na sobie.
__________________
A w życiu ciągle trzeba na coś czekać...



Nasz synek Kacperek:
X-Pose passion Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 16:51   #295
Agu5ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 77
Dot.: skrobia ziemniaczana

mnie moja dermatolog wysmiala jak jej powiedzialam o skrobii.. powiedziala ze tam jest pelno drobnoustrojow, bakterii i grzybow i zebym sie nawet tego nie tykala bo to poardy rodem z "Tiny".. I ja jednak wole nie ryzykowac mojej cery, wiec jednak podziekuje. ;]
Agu5ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 17:43   #296
Mroofcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 610
Smile Dot.: skrobia ziemniaczana

mi nic skrobia nie zrobiła, nie zmatowiła mojego nochala, więc zostaje przy t-balance pressed powder z ori, ale pudełeczko z tym "pudrem" mam, rzeczywiscie faajne jest to że jak się nałoży to go nie widać jest taki transparentnyi jako lekki puder sypki jest ok
__________________
PROFIL ZAMKNIĘTY
Mroofcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 18:24   #297
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Agu5ka
mnie moja dermatolog wysmiala jak jej powiedzialam o skrobii.. powiedziala ze tam jest pelno drobnoustrojow, bakterii i grzybow
rozumiem, że Twoja dermatolog nie spożywa żadnych potraw mącznych, w tym pieczywa, bo przecież strach jeść drobnoustroje, bakterie i grzyby...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 19:51   #298
X-Pose passion Girl
Zadomowienie
 
Avatar X-Pose passion Girl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 079
Dot.: skrobia ziemniaczana

Stało się. Dzisiaj z samego rana przypudrowałam buźkę skrobią i jestem zachwycona Ślicznie matuje i co najważniejsze, wcale jej nie widać. Ślicznie Wam za to dziękuję
__________________
A w życiu ciągle trzeba na coś czekać...



Nasz synek Kacperek:
X-Pose passion Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 10:42   #299
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez polinqa
nigdy nie bierzcie skrobi na impreze! przynajmniej taka gdzie ktos bedzie robic zdjecia bo mozecie sie zdziwic
ogolnie skrobia i flesz = straszne biale plamy na zdjeciu jakby sie wsadzilo cała twarz do maki takie swiecące biale plamy.
Dlatego lepiej o tym pamietac
A to jestem zdziwiona używam skrobi od kilku miesięcy, mam naprawdę masę zdjęć 'ze skrobią na twarzy', i pierwsze słyszę. Z fleszem, bez flesza, obojętnie. Moja cera wygląda bardzo fajnie, nie świeci się, nie ma mowy o jakichkolwiek plamach.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 19:55   #300
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82
A to jestem zdziwiona używam skrobi od kilku miesięcy, mam naprawdę masę zdjęć 'ze skrobią na twarzy', i pierwsze słyszę. Z fleszem, bez flesza, obojętnie. Moja cera wygląda bardzo fajnie, nie świeci się, nie ma mowy o jakichkolwiek plamach.
a u mnie potwierdza się teoria z fleszem: zdecydowanie widac biale plamy, ktorych w normalnym swietle nigdy nie dostrzegam. Boje sie, ze w ostrym świetle świetlówki moze zdazyc sie to samo...
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-14 15:05:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.