Korona zębowa - wątek zbiorczy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-29, 18:45   #271
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaja2929 Pokaż wiadomość
A najwazniejsze byłam u mojego zębola sprawdził i dał 100% gwarancji ze korona trzyma sie bardzo mocnoMowił tylko zeby butelek nie otwierac a nic złego sie nie stanie nie ma prawa.Pytałam mojego dentyste czy mozna zmienic koronke na metalu na pełno porcelanową cos mi swita ze ktoras miała taki problem,i to mnie zaciekawiło.Ot co powiedział ze takie zeczy mozna zrobic tylko wtedy gdy koronka jest juz kilka lat uszkodziła sie itp.A jak ma sie ją zaledwie kilka miesiecy i nic sie nie dzieje to moj dentysta stanowczo odradza,poniewaz korona jest bardzo mocno zacementowana i podczas usowanie zacementowanej zaznaczam dobrze trzymającej sie,mozna uszkodzic spiłowany ząbek i wtedy dopiero są kłopoty

no to mnie pocieszyłaś chyba się zabiję!
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 00:56   #272
prolka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny! pomocy!mam korony na metalu na jedynkach i dwójkach ok.8lat tzn. miałam!!! bo jedna się złamała!!!byłam u dentysty i przymocował ją ale mówił że to na krótki czas-to prawda bo od razu zaczęła się ruszać.Myślałam że będę miała chwilę czasu na uzbieranie pieniędzy na nowe bez metalu i znalezienie kogoś zdolnego kto mi zrobi nowe perfekcyjnie ale widzę że nie mam czasu.Proszę jeśli ktoś zna Kowdent przy ul.Dietla w Krakowie niech się odezwie bardzo mi zależy!!! Tam chodzę ale nie wiem czy mogę im zaufać w sprawie koron.Przeczytałam cały wątek i widzę że wypowiadają się też fachowcy w związku z tym proszę o wyjaśnienie co to jest głęboki zgryz i dlaczego kazano mi przeleczyć kanałowo zęby pod korony skoro pod te co mam nie musiałam tego robić?
prolka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 01:06   #273
prolka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Wygląda na to że na jakiś odzew będę musiała poczekać jak się obudzicie.O tej porze to pewnie wszyscy normalni śpią. Ja muszę pilnować zęba żeby nie wypadł to już trwa dwa dni a muszę wytrzymać do poniedziałku i to cały czas wśród ludzi-jestem wykończona!!!
prolka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 01:29   #274
prolka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Jestem sama on line w tej chwili to sobie pomarudzę. JAK Myślicie mogłabym sobie zrobić teraz tylko jednego ceramicznego bo 1500 to jeszcze dam radę ale 6000 na cztery to trochę mnie przerasta. Dałoby się tak chodzić ze trzy miesiące czy będzie się bardzo różnić od tych na metalu?i czy póżniej dopasują resztę? a jak ten protetyk zniknie to znaczy wyjedzie albo zrezygnuje z pracy ? to co?zrobi ktoś inny tak żeby pasowało?robić tak na raty?
prolka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 08:40   #275
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agulfa Pokaż wiadomość
no to mnie pocieszyłaś chyba się zabiję!
Witaj Agulfa niestety tak mi własnie powiedział,moze twoj dentysta ma na ten temat inne zdanie,zapytaj.Masz te koronke kilka miesiecy chyba ze 3 tak jak i Ja wiec narazie jak sie dobrze trzyma daj spoko,nie daj boze przy wymianie cos sie stanie z twoim spiłowanym zebem i co wtedy,zostanie ci sztyft albo implant.A usuniecie wiąże sie z rozwaleniem całej korony,a jest tam przeciez metal i to dosc gruby trzeba go przecinac i takie tam.Moj dentysta jest dosyc dobry w swoim wachu chodze do niego od dobrych 15 lat i reszta mojej rodzinki tez,mam doniego pełne zaufanie.Powiedział ze nie sciągnie dobrze zamocowanej koronki jesli nic sie nie dzieje zbyt ryzykowne.Popytaj moze trafisz na takiego co sie tego podejmnie, ale bedzie to tylko taki co mu na kasie zalezy.Zapytaj w zakładzie protetycznym moze jest mozliwosc wybielenia koronki,oile dobrze pamietam to kolor ci nie pasował?Moze oni cos poradzą przeciez własnie protetycy zabarwiają kolor na koronie.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 08:43   #276
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

DO PROLKA69
Jak koronka odpada to napierw zaczyna sie ruszac czy odrazu wylatuje,po jakim czasie ci odpadł.Ja własnie sie boje ze mi wyleci.Złamałs korone na metalu to cos ty gryzła chyba butle otwierałas.Mowi sie ze predzej wypadnie korona niz sie złamie.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 11:15   #277
sefarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27
Wink Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaja2929 Pokaż wiadomość
Witaj Agulfa niestety tak mi własnie powiedział,moze twoj dentysta ma na ten temat inne zdanie,zapytaj.Masz te koronke kilka miesiecy chyba ze 3 tak jak i Ja wiec narazie jak sie dobrze trzyma daj spoko,nie daj boze przy wymianie cos sie stanie z twoim spiłowanym zebem i co wtedy,zostanie ci sztyft albo implant.A usuniecie wiąże sie z rozwaleniem całej korony,a jest tam przeciez metal i to dosc gruby trzeba go przecinac i takie tam.Moj dentysta jest dosyc dobry w swoim wachu chodze do niego od dobrych 15 lat i reszta mojej rodzinki tez,mam doniego pełne zaufanie.Powiedział ze nie sciągnie dobrze zamocowanej koronki jesli nic sie nie dzieje zbyt ryzykowne.Popytaj moze trafisz na takiego co sie tego podejmnie, ale bedzie to tylko taki co mu na kasie zalezy.Zapytaj w zakładzie protetycznym moze jest mozliwosc wybielenia koronki,oile dobrze pamietam to kolor ci nie pasował?Moze oni cos poradzą przeciez własnie protetycy zabarwiają kolor na koronie.

Z tego co ja wiem to można ja tylko po ciemnic a nie wybielić, ale to tez nie wiem czy można tak nie zdejmując korony?? bo to chyba robi sie w pracowniach maluje i później wypala
sefarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 11:58   #278
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sefarek Pokaż wiadomość
Z tego co ja wiem to można ja tylko po ciemnic a nie wybielić, ale to tez nie wiem czy można tak nie zdejmując korony?? bo to chyba robi sie w pracowniach maluje i później wypala
Tez nie jestem pewna czy wogole mozna coz zdziałac jak korona jest juz zamontowana na stałe.Moze protetycy mają jakies srodki do wybielania koronek
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 12:26   #279
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

do agulfa...
Ja mialam koronke na metelu i po ok.5 latach wymienilam ja na porcelanowa Empres
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 12:26   #280
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

....Sorry po 7 latach
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 12:32   #281
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

A co do zmiany korony to niestety nie da sie zmienic koloru zamontowanej juz korony.Ja zmienialam moja korona z metalem na porcelanowa i okazalo sie, troche mi przeswituje i w jednym miejscu za ciemna jest.Moj dentysta mi ja sciagnal i robili mi nowa.W tej drugiej kolor tez nie pasowal, wiec siedzialam z technikiem ok.7 godzin w jego pracowni i tam przemalowywal korone, a potem w takich specjalnych maszynach wypalal.Wtedy zakladal mi na opilowanego zeba i patrzyl czy kolor idealnie pasuje.Oczywiscie nie byla ona przymocowana.Nawet nie jestem w stanie powiedziec ile razy byla przemalowywana.Dopiero jak kolor idealnie pasowal pojechalam do mojego dentysty i wtedy mi ja przymocowal.Bylam zdziwiona paleta kolorow...Roze,fiolety itd
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 23:54   #282
prolka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaja2929 Pokaż wiadomość
DO PROLKA69
Jak koronka odpada to napierw zaczyna sie ruszac czy odrazu wylatuje,po jakim czasie ci odpadł.Ja własnie sie boje ze mi wyleci.Złamałs korone na metalu to cos ty gryzła chyba butle otwierałas.Mowi sie ze predzej wypadnie korona niz sie złamie.
zle sie wyraziłam -korona jest cała, nie złamała się ale odpadła .nic się wcześniej nie ruszało .
prolka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 23:57   #283
prolka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaja2929 Pokaż wiadomość
DO PROLKA69
Jak koronka odpada to napierw zaczyna sie ruszac czy odrazu wylatuje,po jakim czasie ci odpadł.Ja własnie sie boje ze mi wyleci.Złamałs korone na metalu to cos ty gryzła chyba butle otwierałas.Mowi sie ze predzej wypadnie korona niz sie złamie.
jeśli tobie się rusza to chyba nie jest dobrze -nie powinna się ruszac.
prolka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 00:04   #284
prolka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaja2929 Pokaż wiadomość
DO PROLKA69
Jak koronka odpada to napierw zaczyna sie ruszac czy odrazu wylatuje,po jakim czasie ci odpadł.Ja własnie sie boje ze mi wyleci.Złamałs korone na metalu to cos ty gryzła chyba butle otwierałas.Mowi sie ze predzej wypadnie korona niz sie złamie.
do butelek używam otwieracza a jadłam chleb z pasztetem
prolka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 00:23   #285
prolka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

odpowie mi ktoś??? do mających wątpliwości-jeśli lekarz wam mówi żeby nie gryżć nic twardego to trzeba chyba zmienić lekarza bo ten nie jest pewien czy prawidłowo wykonał swoją pracę i woli dmuchać na zimne-jestem przekonana że prawidłowo wykonanymi koronami można gryżć wszystko!kolejna sprawa to obawiają się niektórzy że będą chodzić bez zęba podczas oczekiwania na koronę-to też bzdura.w cenę wliczony jest tymczasowy ząbek-nikt w dzisiejszych czasach nie chodzi tydzień bez zęba!!!może niektórzy lekarze oszczędzają na materiale?kto wie?
prolka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 09:29   #286
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Jestem w szoku, ze lekarz kazal Ci unikac jedzenia twardych rzeczy.Mi nic takiego nie mowil.Jem wszystko.
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 10:02   #287
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Moze i zle odebralam... ALe po co mialabym tutaj nieprawde pisac.za koronke w Polsce placilam 800 zla,ale nie byla warta nawet polowy. Z czasem mi sie przesunela tak jakby.Nie wiem jak to opisac.ALe wygladalo to strasznie
po prostu zrobiłaś ją w złym miejscu-cena nie zawsze świadczy o jakości usługi U nas korona porcelanowa na metalu kosztuje 400zł zaś pełnoceramiczna 600zł i są piękne

p.s. kolor korony czy mostu można przyciemnić, rozjaśnić nie i tylko wtedy gdy jest ona przymocowana tymczasowo, np. na fleczer.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 11:10   #288
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

[quote=kasperka;5924142]Jestem w szoku, ze lekarz kazal Ci unikac jedzenia twardych rzeczy.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 12:32   #289
prolka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
po prostu zrobiłaś ją w złym miejscu-cena nie zawsze świadczy o jakości usługi U nas korona porcelanowa na metalu kosztuje 400zł zaś pełnoceramiczna 600zł i są piękne

p.s. kolor korony czy mostu można przyciemnić, rozjaśnić nie i tylko wtedy gdy jest ona przymocowana tymczasowo, np. na fleczer.
o kurcze! a mnie powiedział za pełnoceramiczną 1500. chyba niemożliwe żeby były gdzieś po 600 -taka różnica?skąd jesteś?ja za metal ok. 8 lat temu płaciłam po 500
prolka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-01, 12:56   #290
sefarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 27
Wink Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez prolka69 Pokaż wiadomość
o kurcze! a mnie powiedział za pełnoceramiczną 1500. chyba niemożliwe żeby były gdzieś po 600 -taka różnica?skąd jesteś?ja za metal ok. 8 lat temu płaciłam po 500

Dokładnie mi tez zaproponował dentysta koronkę cyrkonowa na szkle za 1500:/ jakoś nie wierze w te tańsze ceny
sefarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 13:41   #291
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Agabil1, ja nie powiedzialam, ze w Polsce nie potrafia zrobic.Moja tez poczatkowo ladnie wygladala,ale po kilku latach stalo sie cos co nie powinno.A Empres korona to nie jest to samo co korona pelnoceramiczna za 600zl
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 14:11   #292
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Agabil1, ja nie powiedzialam, ze w Polsce nie potrafia zrobic.Moja tez poczatkowo ladnie wygladala,ale po kilku latach stalo sie cos co nie powinno.A Empres korona to nie jest to samo co korona pelnoceramiczna za 600zl
a ja sie z Toba nie zgodze i spokojnie dziewczyny w Polsce nasze korony tez sa super w teraz troszke wyjasnień korona pełnoceramiczna to korona pełnoceramiczna czyli całkowicie zrobiona z porcelany natomiast technik (systemow)tzw.ceramik wyrabiania samej porcelany jest bardzo dużo i donich nalezy wspominany system empres czyli wykorzystuje sie tutaj ceramiczne bloczki z ktorych pod pwływem temp i w specjalnych piecach robi sie korony pełnoceramiczne tak wiec Twoja korona kasperka też jest korobna pełnoceramiczan ale robiona systemem empress.moga byc jeszce inne systemy wypalania porcelany np in-ceram,procera itd.w Polsce zazwyczaj używa sietza ceramiki tradycyjnej czyli system napalania ,ale juzniektorzy lekarze i technicy biora sie za systemy bardziej skomplikowane bo widzicie cała rzeczo polega na specjalnej aparaturze,ktora co tu dużo mówic dużo bardzo dużó kosztuje a nas polaków na nia po prostu jeszce niestac ,ale mysle że juz niedługo niejedna z \Was bedzie mogła sie pochwałic że ma korone robiona np systemem cad/cam(w wawie chyba juz ktos to robi)i to wszystko w tej kwestii pozdrawiam
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 17:18   #293
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Agabil1, ja nie powiedzialam, ze w Polsce nie potrafia zrobic.Moja tez poczatkowo ladnie wygladala,ale po kilku latach stalo sie cos co nie powinno.A Empres korona to nie jest to samo co korona pelnoceramiczna za 600zl
uwierz mi nasze korony też potrafią być ładne i co najważniejsze trwają w niezmienionym stanie przez lata . Naprawdę nie musisz mnie uczyć pracuję w Centrum Stomatologii Estetycznej .
Po prostu źle trafiłaś.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 17:30   #294
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Agabil 1 a czy ja Cie prrobuje czegos nauczyc???Napisalam poprostu to co mnie spotkalo.Po to jest ten temat zeby pisac swoje doswiadczenia.
Ivoclar- i wiem co to znaczy Empres,bo zanim sie na nia zdecydowalam zbieralam troche wiadomosci i rozmawialam z lekarzem.
Ide stad bo robi sie tu niesympatycznie!
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 17:46   #295
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaja2929 Pokaż wiadomość
Witaj Agulfa niestety tak mi własnie powiedział,moze twoj dentysta ma na ten temat inne zdanie,zapytaj.Masz te koronke kilka miesiecy chyba ze 3 tak jak i Ja wiec narazie jak sie dobrze trzyma daj spoko,nie daj boze przy wymianie cos sie stanie z twoim spiłowanym zebem i co wtedy,zostanie ci sztyft albo implant.A usuniecie wiąże sie z rozwaleniem całej korony,a jest tam przeciez metal i to dosc gruby trzeba go przecinac i takie tam.Moj dentysta jest dosyc dobry w swoim wachu chodze do niego od dobrych 15 lat i reszta mojej rodzinki tez,mam doniego pełne zaufanie.Powiedział ze nie sciągnie dobrze zamocowanej koronki jesli nic sie nie dzieje zbyt ryzykowne.Popytaj moze trafisz na takiego co sie tego podejmnie, ale bedzie to tylko taki co mu na kasie zalezy.Zapytaj w zakładzie protetycznym moze jest mozliwosc wybielenia koronki,oile dobrze pamietam to kolor ci nie pasował?Moze oni cos poradzą przeciez własnie protetycy zabarwiają kolor na koronie.

wielkie dzięki za informacje Tobie i innym i wygląda na to ,że niestety będe musiała się nauczyć życ z ta nieszczesna koronka ( z kazdym dniem jest coraz lepiej ) a moze za pare lat sobe zmienie,bo nie chce ryzykowac z utrata zęba filarowego
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 17:48   #296
agulfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 30
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
do agulfa...
Ja mialam koronke na metelu i po ok.5 latach wymienilam ja na porcelanowa Empres


i jak wrażenia?czujesz faktyczną różnice po zmianie koronki metalowej na pelnoceramiczna ???prosze o odpowiedz!

taka jestem zła na siebie,że dałąm się namówić na te koronke ma metalu dentystce,kiedy to byłam nastawiona na pełnoceramiczna
agulfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 22:02   #297
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Odczuwam ulge psychicznaTamta na metalu przesunela mi sie jakos tak do przodu co wygladalo okropnie.Przed zalozeniem korony na metalu mialam proste zeby-nosilam aparat staly,ale z czasem koronka poprostu sie wysunela.
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 18:04   #298
blueye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Mam pytanie
Mam idealnie dobraną korone- porcelanowa na metalu, na górnej jedynce, chodze z nia już 2 lata. Jednak u podstawy z tylu koronki jest maly waleczek przez co nie moge do konca zacisnac mocno szczeki bo dolne zeby zatrzynuja sie wlasnie na tym waleczku. Nie przeszkadza mi to strasznie (chodze juz z tym 2 lata) ale czasem odczuwam dyskomfort, martwie sie tez czy przez to koroma szybciej mi nie wypadnie. Moje pytanie wiec czy mozna delikatnie przyszlifowac taka zalozona korone nie uszkadzając jej ani nie naruszajac jej osadzenia?
blueye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 08:04   #299
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witaj ja tez odczówam ten wałeczek na swojej koronie,specjalnie mi on nie przeszkadza,a jest wyczówalny boje sie o swoje dolne zeby poniewaz czesto przygryzam własnie ten wałek koronki.Przy zgryzaniu zebow tez nie moge zrobic tego do konca.Z tego co pamietam to moj dentysta powiedział ze to wypuklenie musi byc bo wtedy korona jest dopasowana idealnie do gornego dziąsła pod spodem,i nic tam nie wpadnie.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 11:52   #300
enka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

dziewczyny, ja założyłam koronkę na metalu za 500 zł i dwie pełnoceramiczne na jedynki za 1500 każda ( dlatego dziwi mnie ta niska cena podana przez Agabil ). Naprawdę doradzam wszystkim pełnoceramiczne. Nie ma wogóle porównania. Pełnoceramiczna wygląda jak normalny własny ząb, czego niestety nie można powiedziec o tej na metalu. poza tym od tej na metalu sinieje mi dząsło. naprawdę warto dać trochę więcej kasy i mieć ładne ząbki.
enka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-05 17:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.