Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-17, 20:03   #271
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Strasznie długo mnie tutaj nie było. Znów sobie wszystko odpuściłam. Nawet nie zauważyłam, kiedy wątek został założony od nowa

Te dwa tygodnie wakacji przeleciały mi tak szybko, że sama w to nie wierzę. Prawie nic w tym czasie nie zrobiłam, więc doszłam do wniosku, że czas najwyższy wziąć się za języki. Mam nadzieję, że ten wątek na nowo mnie zmotywuje!
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-17, 20:10   #272
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Strasznie długo mnie tutaj nie było. Znów sobie wszystko odpuściłam. Nawet nie zauważyłam, kiedy wątek został założony od nowa

Te dwa tygodnie wakacji przeleciały mi tak szybko, że sama w to nie wierzę. Prawie nic w tym czasie nie zrobiłam, więc doszłam do wniosku, że czas najwyższy wziąć się za języki. Mam nadzieję, że ten wątek na nowo mnie zmotywuje!
Mi przeleciały 2 miesiące wakacji... i też nie zauważyłam
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-17, 23:23   #273
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Wysłałam 2 wiadomości na interpals, ale nikt mi nie odpisał

Robiłam dzisiaj słuchanie z 1 unitu Upstream Proficiency i jest zadanie, że zrobię 2/3 dobrze, a są i takie gdzie nie mam poprawnie ani jednej odpowiedzi...
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 08:47   #274
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

dziewczyny a jaka książka / podręcznik do hiszpańskiego. na kursie multimedialnym daleko nie pojadę na kompie mam ściągnięty "en accion 1" ?
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 10:22   #275
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

ja ucze się z "de pe a pe" dla mnie bardzo przystępnie wszystko objaśnia tylko ta ilość słownictwa
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 10:32   #276
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
ja ucze się z "de pe a pe" dla mnie bardzo przystępnie wszystko objaśnia tylko ta ilość słownictwa
Też się z niej uczyłam, ale niestety przestałam Za rok na pewno wrócę do tej książki, jak dla mnie jest OK
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 11:52   #277
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Weszłam wczoraj (właściwie dzisiaj ) z nudów na omeagle i po kilku nieudanych czatach, znalazłam fajną dziewczynę w moim wieku. Da się!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 15:56   #278
CallMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 99
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Witajcie Nie było mnie tu chyba prawie dwa tygodnie ale już wszystko nadrobiłam Wczoraj wróciłam z mojej ukochanej Hiszpanii Głównie zwiedzałam i wypoczywałam na plaży ale było kilka codziennych sytuacji w których mogłam wykazać się swoim językiem i poćwiczyć go w praktyce
Teraz koniec obijania i zabieram się za ostrą pracę. Ten pobyt w Hiszpanii zarówno pokazał mi ile jeszcze muszę się nauczyć (głównie chodzi o taką płynność w mówieniu i tworzenie zdań) ale także zmotywował mnie do działania. Mam nadzieje, że czytanie książek i oglądanie seriali pomoże mi później właśnie w komunikacji, co o tym sądzicie?
CallMe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 17:14   #279
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 633
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczyny, czy któraś z Was uczy/uczyła się sama od podstaw rosyjskiego?
Możecie polecić jakąś dobra książkę lub strony internetowe dla osoby, która nie miała nigdy styczności nawet z cyrylicą?
Będę bardzo wdzięczna
woven_by_wind jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 17:49   #280
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

dziewczyny dzięki za nazwę książki do hiszpana! jest rewelacyjna!

poszłam do parku , wygrzałam się na słońcu i przypadkiem przerobiłam dwa rozdziały!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 17:56   #281
Nathalie1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Odp: Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez woven_by_wind Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was uczy/uczyła się sama od podstaw rosyjskiego?
Możecie polecić jakąś dobra książkę lub strony internetowe dla osoby, która nie miała nigdy styczności nawet z cyrylicą?
Będę bardzo wdzięczna
Ja uczę się z SuperMemo z tej serii bez problemu. Mam program i książkę, ale korzystam praktycznie tylko z programu. Idzie mi jak po grudzie, ale to chyba nie wina SM tylko mojego wyjątkowego braku talentu do rosyjskiego

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nathalie1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 21:30   #282
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
dziewczyny a jaka książka / podręcznik do hiszpańskiego. na kursie multimedialnym daleko nie pojadę na kompie mam ściągnięty "en accion 1" ?
Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
ja ucze się z "de pe a pe" dla mnie bardzo przystępnie wszystko objaśnia tylko ta ilość słownictwa
Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
dziewczyny dzięki za nazwę książki do hiszpana! jest rewelacyjna!

poszłam do parku , wygrzałam się na słońcu i przypadkiem przerobiłam dwa rozdziały!
Też korzystam z de pe a pa i jestem bardzo zadowolona. Rzeczywiście ilość słownictwa może przytłaczać, jeżeli ktoś nie lubi się go uczyć, ale mimo wszystko podręcznik jest bardzo fajny. Ostatnio odstawiłam go troszkę na bok, więc dobrze, że mi przypomniałyście
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 21:34   #283
Leilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 37
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez woven_by_wind Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was uczy/uczyła się sama od podstaw rosyjskiego?
Możecie polecić jakąś dobra książkę lub strony internetowe dla osoby, która nie miała nigdy styczności nawet z cyrylicą?
Będę bardzo wdzięczna
na początek polecam tą stronkę http://www.rosyjski.ang.pl/nauka

Ja obecnie korzystam z programu Anki do nauki słówek, chociaż muszę się przyznać, że ostatnio nie ogarniam wszystkich słówek

No i ta stronka jeszcze jest bardzo fajna, bo są ćwiczenia do danego tematu. Nie wiem, czy do wszystkich, ale przynajmniej do tych, które ja potrzebowałam
http://www.russianforeveryone.com/
Leilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 22:12   #284
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Wysłałam 2 wiadomości na interpals, ale nikt mi nie odpisał

Robiłam dzisiaj słuchanie z 1 unitu Upstream Proficiency i jest zadanie, że zrobię 2/3 dobrze, a są i takie gdzie nie mam poprawnie ani jednej odpowiedzi...
Mnie dobił mój poziom ang jak zaczęłam robić Vince'a na C1/C2.. Trzeba się przyzwyczaić

SM do rosyjskiego jest super!
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 23:11   #285
CallMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 99
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
dziewczyny dzięki za nazwę książki do hiszpana! jest rewelacyjna!

poszłam do parku , wygrzałam się na słońcu i przypadkiem przerobiłam dwa rozdziały!
masz na myśli tą: "de pe a pe" ?


Ja dzisiaj dwa rozdziały książki po hiszpańsku oraz nauka kilkunastu słówek
CallMe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 07:16   #286
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez CallMe Pokaż wiadomość
masz na myśli tą: "de pe a pe" ?


Ja dzisiaj dwa rozdziały książki po hiszpańsku oraz nauka kilkunastu słówek

tak, tak.. fajnie napisana, zredagowana i po polsku!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 14:08   #287
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Nie mogłam się powstrzymać i kupiłam tą książkę do francuskiego

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 16:12   #288
Nathalie1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Odp: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Boże, mam straszny dylemat językowy. Uczę się angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Z dwoma pierwszymi jest już całkiem dobrze, nie narzekam. Francuski idzie powolutku (bo mam do niego najmniejszą motywację ), ale idzie i to całkiem dobrze, jakoś tak łatwo wchodzi mi do głowy. Natomiast rosyjski- koszmar. Nie umiem się tego nauczyć absolutnie.

Tak, żeby wam nakreślić sytuację. I francuskiego i rosyjskiego uczę się z SuperMemo (nie tylko, ale przede wszystkim). Z francuskim nie mam problemu przerobić tych 30, a nawet 60 stron dziennie, jak już usiądę to uczę się szybko i z przyjemnością, i o dziwo, naprawdę dużo mi w tej głowie zostaje!
Z rosyjskim nie umiem przerobić więcej niż 15 stron w SuperMemo na raz. A i tak trwa to prawie godzinę, bo nie umiem nic zapamiętać, więc powtarzam po milion razy a i tak to wszystko na nic.
Nie mam pojęcia skąd się bierze moja ułomność do rosyjskiego.

No ale mam naprawdę wielki dylemat. Francuskiego zaczęłam się uczyć przypadkiem- przyjaciółka namówiła mnie abym poszła z nią na półroczny kurs językowy, bo była promocja na grouponie. Poszłam, bo lubię języki Ona zrezygnowała, a ja z tym francuskim zostałam, z tym, że teraz już uczę się sama w domu.

Ale rosyjski... To była moja wielka miłość od zawsze. Takie marzenie mojego życia, żeby kiedyś mówić płynnie po rosyjsku. Uważam, że żaden język nie brzmi tak cudownie jak on. Poza tym, strasznie jara mnie cała rosyjska kultura, literatura och, ach, wszystko. No i kiedy w końcu uznałam, że przyszedł czas na rosyjski- KLAPA.

Szkoda mi zrezygnować z francuskiego, żeby na poważnie zająć się rosyjskim, bo jestem dużo dalej niż z rosyjskim, poza tym, on naprawdę łatwo wchodzi mi do głowy i nauka go to dla mnie czysta przyjemność.

Mogłabym tak powolutku, powolutku, w swoim żółwim tempie ciągnąć ten rosyjski, ale ten brak efektów mnie strasznie demotywuje i sprawia, że mam mniejszą ochotę uczyć się innych rzeczy Poza tym mam jeszcze kilka językowych celów przed sobą (m.in. włoski), które mam wrażenie, że tylko się przez to opóźniają

Doradźcie mi coś dziewczyny, proszę! Rozstać się z rosyjskim, chociaż to takie wielkie marzenie i wziąć np. włoski? Czy to w ogóle możliwe, żebym z rosyjskim miała aż takie problemy, że na dzień dzisiejszy uważam, że to niemożliwe, bym się go nauczyła, podczas gdy z innymi językami nigdy kłopotów nie miałam?

Boże, przepraszam za tak długaśnego posta i gorzkie żale, ale już nie mogłam :P Będę wdzięczna jak ktoś przeczyta i coś poradzi
Nathalie1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 16:32   #289
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Odp: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Nathalie1989 Pokaż wiadomość
Doradźcie mi coś dziewczyny, proszę! Rozstać się z rosyjskim, chociaż to takie wielkie marzenie i wziąć np. włoski? Czy to w ogóle możliwe, żebym z rosyjskim miała aż takie problemy, że na dzień dzisiejszy uważam, że to niemożliwe, bym się go nauczyła, podczas gdy z innymi językami nigdy kłopotów nie miałam?
wiesz, trafiłam kiedyś na takie słowa "when it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps" i właśnie te słowa są moją radą dla Ciebie. Nie poddawaj się, zwłaszcza, że to Twoje wielkie marzenie, dopóki nie spróbujesz wszystkich dróg do jego realizacji. Z tego co rozumiem uczysz się rosyjskiego samodzielnie, może właśnie akurat przy tym języku wyjątkowo potrzebujesz poza samozaparciem i motywacją także czynnika zewnętrznego - mam na myśli pomoc doświadczonego nauczyciela. Spróbuj zapisać się na kurs językowy (teraz są wakacje, więc jest masa intensywnych kursów wakacyjnych) lub poszukaj korepetytora, wiem, że to kosztuje, ale realizacja marzeń jest warta każdej ceny moim zdaniem. Są języki, które wchodzą do głowy łatwo, są takie, które wymagają innego podejścia. W Twoim wypadku wygląda na to, że właśnie rosyjski jest takim "dziwadłem", które najprawdopodobniej potrzebuje totalnie innego rodzaju nauki. Dopiero jak będziesz w stanie z ręką na sercu powiedzieć "spróbowałam wszystkiego i nic" to możesz się poddać
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 17:44   #290
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej, dziewczyny podczytuje wasz wątek i strasznie mnie zaciekawiła Interpals, postanowiłam założyć sobie konto bo to świetna sprawa, ale mój angielski nie jest rewelacyjny a tu jest wszystko po angielsku i niedokońca mogę się odnaleźć. Mam nadzieje że pomożecie, rozumiem że swój profil powinnam wypełnić po angielsku, czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to funkcjonuje?
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 17:58   #291
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny podczytuje wasz wątek i strasznie mnie zaciekawiła Interpals, postanowiłam założyć sobie konto bo to świetna sprawa, ale mój angielski nie jest rewelacyjny a tu jest wszystko po angielsku i niedokońca mogę się odnaleźć. Mam nadzieje że pomożecie, rozumiem że swój profil powinnam wypełnić po angielsku, czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to funkcjonuje?
Co byś chciała dokładnie wiedzieć?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 18:04   #292
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Odp: Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Co byś chciała dokładnie wiedzieć?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Założyłam konto teraz jestem przy uzupełnianiu profilu i tak podglądam innych i wszyscy jak narazie mają profil po angielsku. Rozumiem że jak napiszę po angielsku to napisze do mnie większa liczba osób niż jak bym napisał po polsku, prawda? Chciałabym pisać z kimś z niemiec, i jak to wygląda dalej po prostu wybieram sobie kogoś wchodzę na jego profil i piszę wiadomość i już tak aha i gdzie mogę zaznaczyć z jakich krajów chciałabym z ludźmi pisać lub nie pisać? I jeszcze czy da się wybrać miasto w danym kraju?

Edytowane przez kinga1701
Czas edycji: 2013-07-19 o 19:46
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 21:27   #293
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Czy korzystała któraś z was z tego i mogłaby się podzielić opinią?
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 22:27   #294
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
widzę, ze macie pozytywne spostrzeżenia co do interpals. Ja niestety nie :/ pisali do mnie sami turcy i pakistańczycy szukający żony próbowalam zagadywać do innych osób ale po 2-3 wiadomościach kontakt sie urywał
Faktycznie bardzo trudno jest utrzymać dłuższy kontakt Ja mam tam dwóch stałych znajomych - z jednym spotkałam się na żywo i w sumie od tej pory nasza znajomość polega na dowiedzeniu się od czasu do czasu, co słychać u tej drugiej osoby, a z drugim piszę regularnie od stycznia długaśne wiadomości na wszystkie możliwe tematy. Trzeba szukać szczęścia, nie od razu wpadnie się na kogoś odpowiedniego.

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
bo trzeba znaleźć swój konik.. a nie gadać o doopie maryni ja też miałam parę takich osób gdzie po kilku zdaniach, koniec. nie było o czym pisać. + jedna miałam taką artystkę, arabkę któa jechała do Polski i chciała koniecznie abym umówiła ją z jakimś mężczyzną matka dzieciom, żona męża; on jej niby pozwolił
Mnie ostatnio jakiś koleś z Wybrzeża Kości Słoniowej prosił, żebym skontaktowała go z jakimś klubem piłkarskim w Polsce, bo chce się tu przeprowadzić

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Nauka języka na poziomi zaawansowanym to sama przyjemność
Zgadzam się Chyba dlatego o wiele chętniej sięgam po francuski, niż po niemiecki

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
o jakim słowie myslałaś że takie filozoficzne zapytanie zadajesz??
Nie myślałam o konkretnym słowie, po prostu w ciągu dnia przerabiałam lekcję na temat alfabetu, literowania itp. i kilka razy przewinęło się tam to pytanie

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Czy korzystała któraś z was z tego i mogłaby się podzielić opinią?
Tak, kupiłam w ciemno z polecenia jednej z prowadzących i bardzo jej nie lubię Jutro wygrzebię ją z kartonu i postaram Ci się napisać, co mi się w niej nie podoba.
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 00:05   #295
CallMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 99
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczyny, wiem że temat o eTutorze był poruszany wielokrotnie i można powiedzieć, że jedni go kochają inni nienawidzą Jednak chciałabym poruszyć jeszcze raz ten temat. Czy myślicie, że jeżeli posiadam SM to jest sens wykupywać eTutora?
CallMe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 08:27   #296
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny podczytuje wasz wątek i strasznie mnie zaciekawiła Interpals, postanowiłam założyć sobie konto bo to świetna sprawa, ale mój angielski nie jest rewelacyjny a tu jest wszystko po angielsku i niedokońca mogę się odnaleźć. Mam nadzieje że pomożecie, rozumiem że swój profil powinnam wypełnić po angielsku, czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to funkcjonuje?
większość ludzi ma po angielsku; ja mam profil uzupełniony po angielsku i francusku...

jak funkcjonuje.. szukasz znajomych, i piszesz parę słów i czekasz na odpowiedź! możesz poszukać znajomych wśród mężczyzn, kobiet, w jakim wieku, ze zdjęciem czy bez, z jakiego kraju, miasta, czy zainteresowania!

pytaj jak co!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 10:32   #297
Nathalie1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Odp: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
wiesz, trafiłam kiedyś na takie słowa "when it is obvious that the goals cannot be reached, don't adjust the goals, adjust the action steps" i właśnie te słowa są moją radą dla Ciebie. Nie poddawaj się, zwłaszcza, że to Twoje wielkie marzenie, dopóki nie spróbujesz wszystkich dróg do jego realizacji. Z tego co rozumiem uczysz się rosyjskiego samodzielnie, może właśnie akurat przy tym języku wyjątkowo potrzebujesz poza samozaparciem i motywacją także czynnika zewnętrznego - mam na myśli pomoc doświadczonego nauczyciela. Spróbuj zapisać się na kurs językowy (teraz są wakacje, więc jest masa intensywnych kursów wakacyjnych) lub poszukaj korepetytora, wiem, że to kosztuje, ale realizacja marzeń jest warta każdej ceny moim zdaniem. Są języki, które wchodzą do głowy łatwo, są takie, które wymagają innego podejścia. W Twoim wypadku wygląda na to, że właśnie rosyjski jest takim "dziwadłem", które najprawdopodobniej potrzebuje totalnie innego rodzaju nauki. Dopiero jak będziesz w stanie z ręką na sercu powiedzieć "spróbowałam wszystkiego i nic" to możesz się poddać

Masz rację w wakacje nie dam rady tego zrobić, z racji tego, że co chwilę jestem gdzie indziej (dlatego właśnie tak bardzo pasuje mi samodzielna nauka ), ale od października raczej wybiorę się na kurs Wielkie dzięki
Nathalie1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 11:26   #298
oleeencja
Rozeznanie
 
Avatar oleeencja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 674
Dot.: Odp: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja ostatnio zaniedbałam swoją naukę ale mam zamiar się wziąć od dzisiaj
__________________
Po każdej burzy wychodzi słońce!
-ćwiczyć holenderski
-nie marudzić
-pokonać swojego lenia
-być bardziej cierpliwa!



Myśl pozytywnie!
oleeencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:30   #299
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
większość ludzi ma po angielsku; ja mam profil uzupełniony po angielsku i francusku...

jak funkcjonuje.. szukasz znajomych, i piszesz parę słów i czekasz na odpowiedź! możesz poszukać znajomych wśród mężczyzn, kobiet, w jakim wieku, ze zdjęciem czy bez, z jakiego kraju, miasta, czy zainteresowania!

pytaj jak co!
W jaki sposób mam wybrać dane miasto już doszłam jak wybrać wiek, zdjęcie, język, kraj ale miasta nie widzę. Napisało już do mnie 4 osoby tylko większość to starsi panowie muszę jeszcze jakoś zablokować osoby z Turcji i Arabii.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 12:39   #300
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

aby poblokować to wchodzisz w "settings" potem w "privacy". pojawia ci sie cos na wzór ala tabelki; a tam zaznaczasz od kogo chcesz dostawać wiadomości, w jakim wieku, i kogo chcesz poblokować (jakie kraje).

aby odszukać osoby z danego państwa, wchodzisz w "search" i tam pod wiekiem masz słowo "location"- naciskasz jego - pojawiają ci sie kontynenty, a po prawe stronie "country" naciskasz "+country" i zaznaczasz które państwo

a gdy chcesz znaleźć osobę z danego mista wchodzisz w "search" i w polu "interests, keywords"- wpisujesz dane miasto...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!

Edytowane przez Mustique
Czas edycji: 2013-07-20 o 12:43
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.