Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Który tytuł IIcz. wątku "Mamuś Majowo-Czerwcowych 2012" podoba Wam się najbardziej?
Zimę z brzuszkiem przechodzimy, w maju-czerwcu urodzimy 29 54,72%
Nasze brzuszki szybko rosną, urodzimy późną wiosną 20 37,74%
Majowo-czerwcowe mamy, na nasze dzieci jeszcze trochę poczekam 1 1,89%
Na święta czekamy i po brzuszkach się głaskamy 3 5,66%
Głosujący: 53. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-13, 11:25   #271
Ania ania23
Wtajemniczenie
 
Avatar Ania ania23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 2 112
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

hej dziewczyny.... ja wciąż się wstrzymuję z dołączeniem ale Was ciągle podczytuję. Może niebawem. Mam nadzieję....

Wiktorynko jakbyś miała jakieś pytania, potrzebowała jakiegoś wsparcia czy coś to tutaj zawsze je znajdziesz:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=29369848 %20#post29369848
__________________
Aniołki mam dwa :15.12.2009 [*] i 26.01.2011 [*]
i wyczekany najkochańszy cud
MIKOŁAJ MIESZKO

Edytowane przez Ania ania23
Czas edycji: 2011-09-13 o 11:26
Ania ania23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 13:17   #272
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Witam, witam, jak miło
A studia masz jakoś związane z kształceniem w tańcu? Jak nie to robiłaś jakąś szkołę w tym kierunku? Ja jednak ze studiami postawiłam na ekonomię na robienie drugiego kierunku brakło już czasu i pieniędzy. Tańczyłam do zajścia w ciążę, a potem już zaczęło się rodzinne życie Kiedyś myślałam o robieniu dyplomu państwowego (bo chodziłam do prywatnej szkoły w Krakowie), ale jednak zrezygnowałam, bo nie chciałam pracować w teatrze, wiesz pewnie jakie pieniądze się tam zarabia, a na wyjazd za granicę nie byłam dość dobra. I tak powoli skończyła się moja przygoda z tańcem, zwłaszcza jak wróciłam do rodzinnego Tarnowa. Ale do tej pory często sobie po domu "podryguję"
Nie, kończyłam filologię romańską. Nigdy nie wiązałam mojej przyszłości z tańcem zawodowym, znałam swoje możliwości Miłość do tańca mi też pozostała, hasam, jeśli mogę

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Dziewczynki, to Wy się znacie w realu czy tak przypadkiem się tu zgadałyście?

A z Selką znamy się z innego wątku.

Wiktorynko, trzymaj się ciepło. Na pewno jeszcze będzie dobrze.
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 17:06   #273
peti91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 103
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

No ja jestem zdecydowana na cesarkę ze względu na hcv, na moje filgranowe kształty i w ogóle boję się masakrycznie bólu a jeśli da radę załatwić cesarkę to czemu nie. a jeśli jestem tak młodą mamą to tez obowiązują mnie badania prenatalne czy to jest tylko dla kobietek 40 + ?
peti91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 18:11   #274
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

zależy czy w rodzinie były choroby genetyczne

peti rozumiem że ty masz hcv??
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 18:46   #275
mar2sia
Raczkowanie
 
Avatar mar2sia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 249
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Wiktorynko, przykro mi... brak słów po prostu

W czwartek idę do lekarza, boję się teraz czy serduszko zaczęło już bić... czy maluszek się rozwija i czy wszystko z nim w porządku.

peti91 twój chłopak jeszcze na pewno nie dorósł do tego żeby być ojcem, przestraszył się - stąd taka reakcja, ale jestem przekonana, że jak zobaczy brzuszek a potem dzieciaczka to obudzi się w nim prawdziwy facet

A w szpitalach jest tak, że drobnym mamusiom od razu robią cesarkę?

Btw dzieciakowi się chyba już utworzył mózg, bo połowa mojego chyba znalazła nowego właściciela

Miłego wieczoru
mar2sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 18:54   #276
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Trzymam kciuki razem z Wami za Dziewczyny, które przeżywają ciężkie chwile... wierze, że wszystko się ułoży


Ja dzisiaj byłam u lekarza, było usg i bijące serduszko małe ma 6 mm i wszystko oki. Lekarz potwierdził, że to 7 td, tzn zaczynamy 8 tc.

Następna wizyta za miesiąc. Dostałam rozpiskę kolejnych tygodni, w których mam się zgłosić na usg 3D (w sumie 3 razy w ciągu ciąży).
Wysłała mnie też wcześniej do endo za 2 tygodnie, a nie za miesiąc jak mi endo kazała kręćka można dostać z tymi lekarzami
Mam też zrobić masę badań
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 19:17   #277
mar2sia
Raczkowanie
 
Avatar mar2sia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 249
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez slimaczek19 Pokaż wiadomość

Ja dzisiaj byłam u lekarza, było usg i bijące serduszko małe ma 6 mm i wszystko oki. Lekarz potwierdził, że to 7 td, tzn zaczynamy 8 tc.

mar2sia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 19:28   #278
krota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 88
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez slimaczek19 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj byłam u lekarza, było usg i bijące serduszko małe ma 6 mm i wszystko oki. Lekarz potwierdził, że to 7 td, tzn zaczynamy 8 tc.
Ojej!!! Świetnie! GRATULUJĘ!

Jestem mniej więcej w tym samym momencie i jak już wcześniej pisałam jutro wizyta u gina! Mam nadzieję, że wieści będą takie same

Też się nastawiam na cesarką, z różnych względów i liczę się z tym, że za ten "luksus" będę musiała zapłacić no ale sn nie wchodzi w grę.
krota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 19:32   #279
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

mar2sia ja tez ide w czwartek do lekarza. Tez bym już chciała zeby serducho biło, ale nie wiem czy to nie za wczesnie. To będzie 5 tydzien i 3 dzien czyli 38dzień. A Ty w którym tygodniu ciąży jestes?

Ślimaczek19 gratuluje!!! Och, zazdroszcze już tego bijącego serducha.

krota zdradzisz dlaczego wolisz cesarke? Musze na ten temat poczytac i zastanawoić się co będzie dla mnie i dla dziecka lepsze wiec z checią poznam Twoje zdanie.

Edytowane przez Ewunia_1984
Czas edycji: 2011-09-13 o 19:38
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 19:36   #280
peti91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 103
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

No ja mam Hcv i tylko ja. Załapałam albo w szpitalu albo w studiu kolczykowania. Chyba, że u kosmetyczki albo manikiurzystki. ;// teraz to już wszędzie to paskudztwo jest.
A co do cesarki to nie mam pojęcia czy mi pozwolą mieć. Jestem miniaturowych kształtów, w dodatku hcv, w dodatku mama w szpitalu pracuje to może się zgodzą. Oby bo ja jestem za tym, zeby każda kobieta miała cesarkę. Z jakiej racji ma z siebie wyduszać 3 kilogramowe dziecko skoro mogą jej pomóc i wyjąć... Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem jakąś rozpieszczoną laleczką co nigdy bólu nie miała no ale czemu kobiety mają cierpieć. Wystarczająco cierpimy podczas miesiączek.
Powiedzcie mi w końcu czy mam sprawdzać sobie artykuły o 8 tygodniu czy o 6 ? nie rozumiem tego nadal. wiek ciążowy i płodowy, po co tak

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

mar2sia
Jak byłam w 4 tygodniu czyli 6tydzień ciąży to już miało serduszko z tętnem. więc Twoje tez pewnie. No i miało 2,96 mm, Wydaje mi się, że to wielkolud będzie, aż się martwie.

Edytowane przez peti91
Czas edycji: 2011-09-13 o 19:37
peti91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 19:46   #281
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

moje ma nie całe 8 tygodni i 12mm już dziś serduszko widziałam
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 19:59   #282
mar2sia
Raczkowanie
 
Avatar mar2sia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 249
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Ewunia_1984 jestem teraz w 7t1d, czyli zaczyna się 8 tydzień

peti91 Jak byłam w 5t2d maluch miał 2 mm i nie było jeszcze serducha
A propos tego, który tydzień masz liczyć i sprawdzać to wydaje mi się, że jednak 8, chociaż wiek płodowy (ale to brzydko brzmi) to 6 tyg.

Ja wolę poród sn, wiem dziwna jestem, ale chciałabym urodzić naturalnie. Pocieszam się tym, że moja mama ważąca wtedy całe 47kg urodziła dwójkę dzieci po 4100 i nawet nie wspomina tego jako coś strasznego. Ponoć mnie w ogóle nie czuła, jej koleżanka będąca wtedy na dyżurze stwierdziła, że ma już w końcu rodzić, bo ona kończy zmianę o 14, więc urodziłam się o 13.10
mar2sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 20:16   #283
slimaczek19
Raczkowanie
 
Avatar slimaczek19
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez mar2sia Pokaż wiadomość
Ja wolę poród sn, wiem dziwna jestem, ale chciałabym urodzić naturalnie. Pocieszam się tym, że moja mama ważąca wtedy całe 47kg urodziła dwójkę dzieci po 4100 i nawet nie wspomina tego jako coś strasznego. Ponoć mnie w ogóle nie czuła, jej koleżanka będąca wtedy na dyżurze stwierdziła, że ma już w końcu rodzić, bo ona kończy zmianę o 14, więc urodziłam się o 13.10
W sumie ja nie wiem jak bym wolała. Miałam już i cięty brzuch do operacji (poziomo, jak do cc) i nacinane krocze (wycinanie gruczołu bartolina, czy coś takiego ) i powiem szczerze, że bardziej i dłużej boli nacięcie krocza
nie można się schylić, ani siedzieć normalnie i boli o wiele mocniej niż brzuch... chodziłam wtedy jak pokraka jakaś...

z tych dwóch wyjść wolę mieć cięty brzuch... zresztą nie wiem, czy to nie jest jakieś wskazanie do cc, skoro miałam już cięcie będzie co ma być
slimaczek19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 21:13   #284
peti91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 103
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Czyli przez tą nieświadomość źle sprawdzałam artykuły. Oj bo to jest porąbane z tą dwutygodniową różnicą. Wiek płodowy, wiek ciążowy. Nawymyślane i potem nie wiesz, który masz sprawdzać. No ale jednak artykuły podają, że te dwa pierwsze tygodnie to właśnie to zagnieżdżanie i te inne bajerki więc racja - trzeba sprawdzać wiek ciążowy.O matko a może ja źle liczę... jeśli lekarz podaje 6 tydzień to może jestem w 4 dopiero ? a może jak podaje 6 to jestem w 8 ? zbzikowałam dziewuszki !
ale muszę się pochwalić, że u mnie mały przełom... zaczęłam stosować małą gierke psychologiczną na partnerze im częściej mu mówię ''jak to będzie być samotną mamą, a może znajdę jakiegoś statecznego partnera'' to zaczyna się gniewać i mówi ''a skąd wiesz, że nie wytrzymam, może się jdnak przekonam'' albo jak mówię ''pewnie przytyję i będę okropna''to mówi ''wbrew pozorom kobiety w ciąży są sexi'' . Już mu się podobają piersi, które mi skoczyły o rozmiar.
peti91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 22:36   #285
krota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 88
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez śliweńka Pokaż wiadomość
moje ma nie całe 8 tygodni i 12mm już dziś serduszko widziałam
cudnie! Gratuluję!

Ewunia dyskusja na temat cc i sn wzbudza zazwyczaj wiele niepotrzebnych emocji, są przeciwnicy i są zwolennicy, ja chce cc, bo:
- moja mama i babcia miały spore problemy przy porodach
- mój mąż jest z "dużej" rodziny a ja jestem raczej drobna (49 kg, 165 cm.)
- jeśli mają mi nacinać krocze to wolę by nacięli brzuch
- argumentów jest jeszcze kilka podam przykład: każda jedna moja koleżanka lekarka rodziła bądź rodzić będzie przez cc...
krota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 07:57   #286
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Ślimaczek, cudnie

Peti, sprawdzaj sobie informacje na teraz o 8 tygodniu ciąży ( to jest czas liczony od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jest to liczone od tego dnia, bo nie wiadomo dokładnie kiedy nastąpiło zapłodnienie). Wiek zarodka jest młodszy o mniej więcej dwa tygodnie (bo owulacja jest standardowo 14 d.c.).

A co do porodu, mi bardzo zależy na porodzie naturalnym. Oczywiście zobaczymy jak wyjdzie, ale generalnie wierzę że moje ciało da radę, w końcu naturalnie jest do tego przystosowane.
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 13:01   #287
peti91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 103
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Dzięki, dzięki. A ja dziewczyny dzisiaj wstałam i się załamałam. Boli mnie pod żuchwą coś z lewej strony i spuchło odrobinę. Jeszcze świnki nie przechodziłam i po prostu ze strachu dostaję szału bo ciąża i świnka to niebezpieczne połączenie. Pójdę po obiedzie do lekarza, modlę się, żeby to tylko węzeł chłonny ale wątpie

Uff, byłam u lekarza i to nie świnka. Zapchana ślinianka i robić ciepłe okłady.

Edytowane przez peti91
Czas edycji: 2011-09-14 o 15:35
peti91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 13:51   #288
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Witajcie Kochane
Ech, oto dopadły mnie uroki ciąży - nie ma to jak z samym przeziębieniem wziąć 100% płatne l4 i zapakować się pod kołdrę Wiedziałyście, że każde l4 w ciąży jest 100% płatne? Ja myślałam, że tylko te ze wskazań ciążowych, a tu mi moja lekarka internistka (taka sympatyczna kobieta, od lat do niej chodzę) wypisuje to l4 na przeziębienie i pyta, czy wpisać ciążę - w sensie, czy w pracy wiedzą. Na co ja się zdziwiłam i pytam, czy to tak można, a ona na to, że oczywiście w ciąży każde l4 jest 100%, więc czemu z tego nie skorzystać, skoro się należy.
Oczywiście wolałabym być zdrowa i nie martwić się o Maleństwo, ale cieszę się, że aż do niedzieli będę mogła pisać z Wami do bólu
Na razie tylko chciałam się przywitać, zaraz będę czytać dokładnie i odpisywać.
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 20:03   #289
krota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 88
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Witajcie!

Byłam dziś u gina - ciąża 6 tyg i 2 dni, zarodek na 6 tyg i 4 dni, z prawie wykształconym serduszkiem Kolejna wizyta za 2 tyg. i wówczas założona zostanie karta ciąży.

Dostałam też zaświadczenie lekarskie z oznaczeniem G I Hbd 6 i się zastanawiam czy już na jego podstawie będą mi płacić 100% gdy pójdę na jakieś zwolnienie
krota jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 20:36   #290
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Na wstępie...
slimaczku, śliweńko, gratuluję serduszek Tak się cieszę, że pozytywne wieści przyniosłyścię A jutro kto ze mną czeka? Ewunia i mar2sia, tak? Ktoraś jeszcze? Ja dopiero na 19 idę, więc jeszcze cały dzień czekania przede mną

Cytat:
Napisane przez heja Pokaż wiadomość
Kism mam na imię Renata l.37, tp 14.05.2012.
Ja staram się myśleć pozytywnie, ale jeszcze nikomu nie powiedziałam o ciąży, tylko oczywiście TŻ i mamie. Będzie co ma być. W każdym razie jestem zdecydowana na badania prenatalne i głęboko wierzę, że wyjdą idealne. W ten weekend jadę w moje ukochane Bieszczady, więc napewno nastrój mi się poprawi.
Ok, uzupełnię
Ale super z tymi Bieszczadami Często robisz takie wypady? Wycieczki piesze to niestety jedna z moich pasji, których tż nie podziela.
Już trochę więcej radości widać w Twoim poście, mam wrażenie, że już trochę przezwyciężasz to załamanie ciążą

Dziewczynki, któraś jeszcze chętna do uzupełnienia danych do listy?
A propos jak któraś z Was napisze posta po mnie to ja dodam listę jeszcze raz w nowym poście, bo tamta dokleiła się do poprzedniego postu, więc jakbym dała w podpisie link do tamtego postu, to trochę dziwnie by to wyglądało Ja jestem straszną pedantką i porządek musi być

Cytat:
Napisane przez mar2sia Pokaż wiadomość
W czwartek idę do lekarza, boję się teraz czy serduszko zaczęło już bić... czy maluszek się rozwija i czy wszystko z nim w porządku.
A w szpitalach jest tak, że drobnym mamusiom od razu robią cesarkę?
Btw dzieciakowi się chyba już utworzył mózg, bo połowa mojego chyba znalazła nowego właściciela
Martunia, już Ci pisałam Kochana, że u Ciebie już na 99% będzie serduszko. Najczęściej zaczyna bić w 7 tc
Odnośnie drobnej budowy też się nie martw - to jaką kobieta ma szerokość miednicy na zewnątrz a jaki ma rozstaw wewnątrz to są dwie różne sprawy i nie słyszałam o tym, żeby drobna budowa zewnętrzna była wskazaniem do cc.
Z tym mózgiem też tak mam Czasem gadam takie głupoty, że się w głowie nie mieści, mieszam słowa itp Zmartwię Cię, że w mojej poprzedniej ciąży z czasem to się pogłębiało

Cytat:
Napisane przez slimaczek19 Pokaż wiadomość
Następna wizyta za miesiąc. Dostałam rozpiskę kolejnych tygodni, w których mam się zgłosić na usg 3D (w sumie 3 razy w ciągu ciąży).
Wysłała mnie też wcześniej do endo za 2 tygodnie, a nie za miesiąc jak mi endo kazała kręćka można dostać z tymi lekarzami
Mam też zrobić masę badań
slimaczku, masz rację, dziwne to Ciekawa jestem, co endo powie na to, że przyszłaś, bo gin Ci kazała
Ja byłam wczoraj u endo, ft4 w porządku, tsh 1,34 - powiedział, że idealne ale zakładając, że zapotrzebowanie się zwiększy, to mam zwiększoną średnią dzienną dawkę o 3,5 mg, tzn. 25 mg więcej w tyg Ten lekarz nie przestaje mnie zadziwiać swoją dokładnością - poprzedni dwaj trzymali mnie ponad 2 lata na tej samej dawce i na każdej wizycie było tylko "dobrze, proszę brać dalej tak samo". Nie było sensu w ogóle czasu tracić na takie wizyty

Cytat:
Napisane przez mar2sia Pokaż wiadomość
Ja wolę poród sn, wiem dziwna jestem, ale chciałabym urodzić naturalnie.
Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
A co do porodu, mi bardzo zależy na porodzie naturalnym. Oczywiście zobaczymy jak wyjdzie, ale generalnie wierzę że moje ciało da radę, w końcu naturalnie jest do tego przystosowane.
mar2sia, pola Trzymam z Wami

Cytat:
Napisane przez peti91 Pokaż wiadomość
Czyli przez tą nieświadomość źle sprawdzałam artykuły. Oj bo to jest porąbane z tą dwutygodniową różnicą. Wiek płodowy, wiek ciążowy. Nawymyślane i potem nie wiesz, który masz sprawdzać. No ale jednak artykuły podają, że te dwa pierwsze tygodnie to właśnie to zagnieżdżanie i te inne bajerki więc racja - trzeba sprawdzać wiek ciążowy.O matko a może ja źle liczę... jeśli lekarz podaje 6 tydzień to może jestem w 4 dopiero ? a może jak podaje 6 to jestem w 8 ? zbzikowałam dziewuszki !
ale muszę się pochwalić, że u mnie mały przełom... zaczęłam stosować małą gierke psychologiczną na partnerze im częściej mu mówię ''jak to będzie być samotną mamą, a może znajdę jakiegoś statecznego partnera'' to zaczyna się gniewać i mówi ''a skąd wiesz, że nie wytrzymam, może się jdnak przekonam'' albo jak mówię ''pewnie przytyję i będę okropna''to mówi ''wbrew pozorom kobiety w ciąży są sexi'' . Już mu się podobają piersi, które mi skoczyły o rozmiar.
peti, już Ci dziewczyny kilka razy pisały, ja przedwczoraj nawet Ci pisałam, jaki masz tp - podsumowując, TAK, JESTEŚ W 8 TC.
Natomiast odnośnie chłopaka pozwolę sobie dać Ci radę, że dojrzały związek nie polega gierkach psychologicznych... Może po prostu rozmawiaj z chłopakiem szczerze?? 17 lat to w naszym społeczeństwie wiek, po którym ciężko się spodziewać dojrzałości do ojcostwa Jedno czego na pewno Wam potrzeba to czas Dobrze, że wspiera Cię mama, to moim zdaniem dla Ciebie najważniejsze, a z chłopakiem co będzie czas pokaże. Ja uważam, że lepiej jest jak dziecko ma kontakt z dwojgiem szczęśliwych rodziców nie będących w związku, a potrafiących dogadać się i dzielić opieką nad dzieckiem niż jakby latami patrzyło na nieszczęśliwych rodziców, którzy są ze sobą z poczucia obowiązku.

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
mar2sia ja tez ide w czwartek do lekarza. Tez bym już chciała zeby serducho biło, ale nie wiem czy to nie za wczesnie. To będzie 5 tydzien i 3 dzien czyli 38dzień.
Ewunia, to raczej za wcześnie na serducho Ale powinnaś już zobaczyć piękny pęcherzyk

Cytat:
Napisane przez krota Pokaż wiadomość
Byłam dziś u gina - ciąża 6 tyg i 2 dni, zarodek na 6 tyg i 4 dni, z prawie wykształconym serduszkiem Kolejna wizyta za 2 tyg. i wówczas założona zostanie karta ciąży.
Dostałam też zaświadczenie lekarskie z oznaczeniem G I Hbd 6 i się zastanawiam czy już na jego podstawie będą mi płacić 100% gdy pójdę na jakieś zwolnienie
krota, Tobie również gratuluję dobrych wieści To zaświadczenie, o ile się nie mylę, służy do tego, żeby pracodawca zmienił warunki pracy, jeśli są szkodliwe, nie dawał Ci nadgodzin, itp. Natomiast jeśli bierzesz jakiekolwiek zwolnienie, to na samym druku l4 lekarz wypełnia odpowiednią rubryczkę i dzięki temu masz 100%
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 08:26   #291
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

kism, ja już dawno, dawno temu wstałam bo tak się stresuje dzisiejszą wizytą u lekarza. Do tego miałam głupie sny o ciąży
Ja mam wizyte na 14.00. Ciekawe jak tam mar2sia....
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 08:50   #292
mar2sia
Raczkowanie
 
Avatar mar2sia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 249
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Dzień dobry

Ale miałam wczoraj piękny dzień, prawie bez mdłości. A dzisiaj od rana powtórka z rozrywki :/ chyba się przyzwyczajam, bo jestem w stanie normalnie (w miarę) funkcjonować, a nie tylko przemieszczać się pomiędzy łóżkiem, a kanapą.

Nie mam dzisiaj jednak wizyty, zapisałam się do innego ginekologa, naczytałam się w necie złych opinii o tej babeczce, do której chodziłam i stwierdziłam, że pójdę do kogoś kto ma nienaganną opinię, koleżanki sobie chwalą więc pewnie można mu zaufać. A poza tym to jest gabinet 3 ginekologów, z których każdy jest dobry, może jeszcze jakaś fajna położna tam się trafi
Więc idę jutro na 15.40, mąż niestety jest w pracy i nie może ze mną pójść.

ślimaczku, sliweńko zazdroszczę serduszek
mar2sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 08:57   #293
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012


Chyba najwyższy czas na Majowo-Czerwcowy wątek

Zapraszamy wszystkie mamusie, które właśnie ujrzały magiczne dwie kreseczki.
Mam nadzieję, że niebawem dołączycie i wątek szybko się rozkręci


Mamusie kwietniowe:

śliweńka (..., ... l.) ......................... ....... tp 28.04.2012
Efijy (..., ... l.) ......................... ............... tp 30.04.2012
lena_mi (..., ... l.) ......................... ......... tp ....04.2012


Mamusie majowe:

mar2sia (Marta, 26 l.) ......................... .. tp 02.05.2012
pola_m (......, 27 l.) ......................... ....... tp 02.05.2012
kapukat (......, ... l.) ......................... ...... tp 02.05.2012
kaśka k (Kasia, 29 l.) ......................... .. tp 03.05.2012
rozowa1987 (......, ... l.) ......................... tp 04.05.2012
Dasti80 (Paula, 31 l.) ......................... .. tp 04.05.2012
agatka661 (......, 24 l.) ......................... .. tp 07.05.2012
krota (Agnieszka, 29 l.) ........................ tp 07/08.05.2012
La Monica (Monika, 26 l.) ................... tp 07.05.2012
moniczka1302 (......, ... l.) ..................... tp 08.05.2012
SELKA* (......, ... l.) ......................... ...... tp 09.05.2012
_agata (......, ... l.) ......................... .......... tp 09.05.2012
slimaczek19 (Kasia, 27 l.) ..................... tp 10.05.2012
andzya (......, ... l.) ......................... ......... tp 10.05.2012 ♂
kism (Marta, 28 l.) ......................... ....... tp 11.05.2012
lijuana (......, 26 l.) ......................... ........ tp 11.05.2012
Ewunia_1984 (Ewelina, 27 l.) .............. tp 12.05.2012
monika46 (......, ... l.) ......................... .... tp 13.05.2012
heja (Renata, 37 l.) ......................... ....... tp 14.05.2012
giovannina (......, ... l.) ......................... . tp 15.05.2012
anialaura (Ania, 31 l.) ......................... . tp 15.05.2012
anulka4771 (Ania, 26 l.) ........................ tp 15.05.2012
centipede (......, ... l.) ......................... .... tp 15.05.2012
GaTTa (Agata, 25 l.) ......................... .... tp 15.05.2012
diablica071086 (......, Ola l.) .................. tp 15.05.2012
22nika27 (......, ... l.) ......................... ...... tp 15/18.05.2012
Balbinaa (......, ... l.) ......................... ...... tp 17.05.2012
SoundofScotland (......, .... l.) ............... tp 17.05.2012
Timii (......, 30 l.) ......................... ........... tp 17.05.2012
npg88 (......, .... l.) ......................... .......... tp 18.05.2012
loksa (Martyna, 24 l.) ......................... .. tp 19.05.2012
mala77 (......, .... l.) ......................... ........ tp 19.05.2012
rinco (Karola, 32 l.) ......................... ...... tp 23.05.2012
katalinka3 (......, ... l.) ......................... ... tp 23.05.2012
Pandzia_2010 (......, ... l.) ....................... tp 25.05.2012
doris888 (Dorota, 25 l.) ......................... tp 25.05.2012
aniuleczka81 (Ania, 30 l.) ..................... tp 26.05.2012
natalontko (Natalia, 25 l.) ..................... tp 26.05.2012
sylcia9214 (......, 19 l.) ......................... ... tp 26.05.2012
onething (......, ... l.) ......................... ...... tp 26.05.2012
rozetkaaa (Arleta, 21 l.) ......................... tp 26.05.2012
debesciara (Asia, 26 l.) ......................... . tp 27.05.2012
zabka85 (Marzena, 26 l.) ....................... tp 28.05.2012
aneczka240 (Ania, 23 l.) ......................... tp 28.05.2012
Freya_85 (Agata, 26 l.) ......................... . tp 30.05.2012 ♂
nedzia (......, ... l.) ......................... ........... tp ....05.2012
peti91 (Patrycja, 20 l.) ......................... ... tp ....05.2012
kasiuniap1987 (......, ... l.) ....................... tp ....05.2012
begie13 (......, ... l.) ......................... ......... tp ....05.2012
bernadka10 (......, ... l.) ......................... .. tp ....05.2012
kajasia222 (......, ... l.) ......................... ..... tp ....05.2012
Karla_1982 (......, ... l.) ......................... .... tp ....05.2012
vivik (......, ... l.) ......................... .............. tp ....05.2012
wranes (......, ... l.) ......................... ........... tp ....05.2012
ribeiro7 (......, ... l.) ......................... .......... tp ....05.2012 ♀


Mamusie czerwcowe:

asiula_n (......, ... l.) ......................... ......... tp 01.06.2012
avelaaa (......, ... l.) ......................... ........... tp 02.06.2012
liveinhope (......, ... l.) ......................... ..... tp 04.06.2012
marao (Kasia, 27 l.) ......................... ........ tp 05.06.2012
ania_85 (......, ... l.) ......................... ........... tp 05.06.2012
wanioliowa_mama (......, ... l.) ................ tp 05-10.06.2012
natusiakac21 (Natalia, 23 l.) ................... tp 06.06.2012
PatkaM84 (Patrycja, 27 l.) ....................... tp 06.06.2012
justysd (......, ... l.) ......................... ........... tp 07-12.06.2012
justys1358 (Justyna, 25 l.) ....................... tp 08.06.2012
zaaaabcia (......, 23 l.) ......................... ...... tp 08.06.2012
eve_3086 (......, ... l.) ......................... ......... tp 08.06.2012
Olik23 (Ola, 26 l.) ......................... ........... tp 09.06.2012
ghosst (......, ... l.) ......................... ............. tp 08.06.2012
martita_891 (Marta, ... l.) ......................... tp 09.06.2012
pestkaxx (......, 31 l.) ......................... ........ tp 09.06.2012
cate_ (......, ... l.) ......................... ................ tp 09.06.2012
stokroteczka777 (Jola, 29 l.) .................... tp 13.06.2012
katka_19 (......, ... l.) ......................... ......... tp 13.06.2012
Tacca (......, ... l.) ......................... ............... tp 24.06.2012
Maloka (......, ... l.) ......................... ........... tp 24.06.2012
pietrusia (Sylwia, 26 l.) ......................... .. tp 26.06.2012
Magma_ (......, ... l.) ......................... .......... tp ....06.2012
Maloka (......, ... l.) ......................... ............ tp ....06.2012
klapciaczek (......, ... l.) ......................... .... tp ....06.2012
niuniuniau (......, ... l.) ......................... ..... tp ....06.2012
Mirabelka7 (Magda, 24 l.) ....................... tp ....06.2012
ałła (......, ... l.) ......................... ................... tp ....06.2012
karola2546 (......, ... l.) ......................... ...... tp ....06.2012
occulta24 (......, 29 l.) ......................... ........ tp ....06.2012
8ewus8 (......, 29 l.) ......................... ........... tp ....06.2012
fonn (......, ... l.) ......................... ................. tp ....06.2012
leosia80 (......, ... l.) ......................... ........... tp ....06.2012
Ostrovia (......, ... l.) ......................... .......... tp ....06.2012
Persephone (......, ... l.) ......................... .... tp ....06.2012
muminek82 (......, ... l.) ......................... .... tp ....06.2012
Sylwka1988rr (......, ... l.) ......................... . tp ....06.2012
lula177 (......, ... l.) ......................... ............. tp ....06.2012


Pamiętamy o Was...
calawdeszczu, gwiazdeczka89, conslusion, marysia_258

Przydatne linki:
Wątek "wszystko o ciąży"
Badania obowiązkowe i zalecane
Na czym polega badanie przezierności karkowej
Co można jeść i czego unikać w ciąży?
Sposoby na mdłości
Ile powinno się przytyć w ciąży?
Imiona - wyszukiwarka zdrobnień
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka

Edytowane przez kism
Czas edycji: 2011-11-18 o 22:37
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 10:42   #294
peti91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 103
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

kism
Wiem, że on jeszcze sam jest dzieckiem ale jest mimo wszystko trochę innym chłopakiem niż rówieśnicy. Nie pije - tak jak ja, narkotyki, zdrady itd to nie w jego stylu a impreza to dobra okazja, żeby się spotkać ze znajomymi. Więc jako tako jest fajnym chłopakiem.
A co do szczerych rozmów, myślisz, że nie próbowałam rozmawiać wprost ? Jasne, że tak ale on nie chce rozmawiać jeszcze. Mówi tylko ''skończ, żyj po staremu jakby dziecka nie było a co będzie dalej zobaczymy''. A ja nie umiem ot tak udawać, że w środku brzucha mam tylko żołądek dlatego podchodzę go gierkami. ''Jak to będzie jak będę samotną mamą'' Odrazu reaguje ''może nie będziesz, skąd wiesz, że nie wytrzymam'' . To jest chłopiec ale o dziwo też ma męskie ego i też nie wyobraża sobie nie sprostać zadaniu chociaż jest trudne.
mar2sia Też miałam wczoraj bardzo dobry dzień bez mdłości ale na wieczór pokusiłam się na 3 koreczki śledziowe no i po wszystkim. Mdłości i gorzka miętowa herbata. I teraz mam wstręt do ryb.
peti91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 14:39   #295
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Ja już po lekarzu i jestem niesamowicie szczęśliwa. Pomimo, że to dopiero 5 tydzień i 3 dzień to wyrażnie było widac jak bije serducho!!!
Lekarz też był zaskoczony. Serducho bije, ukrwienie wyraźnie widoczne więc jak to stwierdził-książkowy przykład Maluszek ma 3,5mm. Kolejna wizyta za 2 tygodnie, ale jestem już spokojna.

Jakoś mam przeczucie, że to chłopak będzie...

Edytowane przez Ewunia_1984
Czas edycji: 2011-09-15 o 14:43
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 14:49   #296
peti91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 103
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Ewunia
Piąty tydzień czyli siódmy tydzień ciąży tak ? No bo skoro u mnie w czwartym tygodniu było widać serce to tak naprawdę był szósty tydzień. Czyli teraz jestem w ósmym a Ty w siódmym.

'' Należy pamiętać, że wiek ciążowy, którym posługują się lekarze różni się od wieku zapłodnieniowego i jest zwykle około 2 tygodnie dłuższy. Dlatego, jeżeli lekarz mówi, że jesteś w 8 tygodniu ciąży, to do zapłodnienia doszło prawdopodobnie 6 tygodni temu. ''

Czyli wciąż nie rozumiem. Jeśli lekarz mi powiedział, że jestem w czwartym (2 września) to byłam w drugim tygodniu ?

Edytowane przez peti91
Czas edycji: 2011-09-15 o 14:54
peti91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 15:02   #297
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Peti91, pierwszy dzień ostatniej miesiączki jest pierwszym dniem ciąży. Chyba wszystkie tak liczymy i lekarze też. Przestań się już nad tym zastanawiać, policz datę ostatniej miesiączki i wszystko będzie jasne.
Ja jestem w 5 tc, idzie 6.

Edytowane przez Ewunia_1984
Czas edycji: 2011-09-15 o 15:07
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 16:43   #298
peti91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 103
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Ewunia_1984
oj już dobrze , przecież nie wmawiam Ci w którym tygodniu jesteś tylko pytam bo po raz trzeci mi się popieprzyło.
peti91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 19:46   #299
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Ja już po lekarzu i jestem niesamowicie szczęśliwa. Pomimo, że to dopiero 5 tydzień i 3 dzień to wyrażnie było widac jak bije serducho!!!
Lekarz też był zaskoczony. Serducho bije, ukrwienie wyraźnie widoczne więc jak to stwierdził-książkowy przykład Maluszek ma 3,5mm. Kolejna wizyta za 2 tygodnie, ale jestem już spokojna.
Ewunia, gratulacje Ja też jestem zdziwiona, ale to nic skoro lekarz też był zdziwiony Super dla Ciebie, że już nie musisz czekać i martwić się o serduszko...
A jakiej długości zwykle miałaś cykle?

Ja też już po wizycie Dziś równe 6tc skończone. U mnie co prawda nie tak spektakularnie, ale jest pęcherzyk i Maluszek ma 2 mm, i też mnie to uspokoiło, że jest tam na swoim miejscu A że ja miałam cykle 29-35 dni, a częściej te dłuższe, to lekarz powiedział, że wszystko mieści się w normie. Następna wizyta za 2 lub 3 tyg - w zależności jak będę mieć zmiany w pracy :/
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 20:07   #300
aniuleczka81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 1
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Witam serdecznie.Chciałam dołączyć do mamuś majowo-czerwcowych.Udało się nareszcie
Wynik beta hcg wynosi 124 więc teoretycznie jest to coś między 3 a 4 tc.Kiedy powinnam zgłosić się do lekarza?Pozdrawiam

Edytowane przez aniuleczka81
Czas edycji: 2011-09-15 o 20:10 Powód: dopisano pytanie
aniuleczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.