Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-20, 16:46   #2971
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Z naczynkami już w większości sobie poradziłam, nie czerwienie się od byle czego, ale jeśli coś zrobię na twarzy za mocno, to czerwieni się niestety.
A mogłabym wiedzieć jak sobie poradziłaś? Widzę, że niestety mam podobny problem (jakby trądziku było mi mało).
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 14:23   #2972
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
A mogłabym wiedzieć jak sobie poradziłaś? Widzę, że niestety mam podobny problem (jakby trądziku było mi mało).
Z trądzikiem też miałam problem, ale po naturalnej pielęgnacji już nie mam

Już śpieszę z pomocą: na rzecz twarzy porzuciłam praktycznie całkiem drogeryjne czy nawet apteczne kosmetyki, nie używam nic z nich, oprócz maseczek ziai i czasem innych maseczek.

Rano myję twarz olejkami myjącymi (gotowe na BU lub ZSK), potem przecieram hydrolatami (na naczynka fajna jest róża stulistna i oczar, kocanki próbowałam, ale mnie akurat podrażniała i uczulała). Potem co rano walka z naczynkami - w naturalisie jest do kupienia kompleks na naczynka, nakładałam go solo na policzki i nos, za jakieś 15 minut nakładałam żel HA, zmieszany z jakimś ekstraktem na naczynka(ekstrakt z róży, z zielonej herbaty) z 3-4 kroplami oleju (róża piżmowa, truskawka, malina). Albo żel HA mieszałam z liposomami na naczynka z ZSK i do tego olej i na buźkę wklepać. I co drugi dzień używałam żelu HA z samorobionym serum z olejową witaminą C - przepis na mazidłach, witaminka C też dobrze robi naczynkom, a olejowa forma nie podrażnia, pudrowa mnie podrażniała.

Wieczór powtórka - mycie olejkiem myjącym, potem hydrolat, potem żel HA z maceratem z kasztanowca lub arniki (świetne na naczynka, choć arnika może ponoć niektórych uczulić).

I żadnych peelingów mechanicznych, tylko enzymatyczny z BU - po nim mam troszkę zaczerwienioną twarz, ale nie tak, jak po mechanicznych - po takich pół dnia była strasznie podrażniona i czerwona. No i enzymatyczny naczynek dodatkowo nie drażni.

Dobrze robią mi też maseczki na twarz ziai - rozjaśniają, nie podrażniają, wygładzają i domykają pory.

Teraz już kompleksu czy liposomów na naczynka używam rzadziej, prewencyjnie 2x w tygodniu, bo czerwienię, a raczej już różowię się bardzo sporadycznie. Ale u mnie to już jakiś rok takiej pielęgnacji, choć pierwsze efekty widać było po jakiś 2 miesiącach

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2011-10-21 o 14:25
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 17:55   #2973
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
A mogłabym wiedzieć jak sobie poradziłaś? Widzę, że niestety mam podobny problem (jakby trądziku było mi mało).
Ja poszłam w ślady Myszki i dzięki podpatrzeniu jej pielęgnacji naprawdę mogę się cieszyć ładniejszą cerą, a smaruję sie zaledwie kilka tygodni (!).
Nie sądziłam, że to będzie możliwe przy mojej histerycznej cerze (naczynka, tłustość, suchość, wypryski, zaskórniki zamknięte). Gdyby nie to, że jest zimno naprawdę mogłabym paradować bez podkładu
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 18:01   #2974
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Z trądzikiem też miałam problem, ale po naturalnej pielęgnacji już nie mam

Już śpieszę z pomocą: na rzecz twarzy porzuciłam praktycznie całkiem drogeryjne czy nawet apteczne kosmetyki, nie używam nic z nich, oprócz maseczek ziai i czasem innych maseczek.

Rano myję twarz olejkami myjącymi (gotowe na BU lub ZSK), potem przecieram hydrolatami (na naczynka fajna jest róża stulistna i oczar, kocanki próbowałam, ale mnie akurat podrażniała i uczulała). Potem co rano walka z naczynkami - w naturalisie jest do kupienia kompleks na naczynka, nakładałam go solo na policzki i nos, za jakieś 15 minut nakładałam żel HA, zmieszany z jakimś ekstraktem na naczynka(ekstrakt z róży, z zielonej herbaty) z 3-4 kroplami oleju (róża piżmowa, truskawka, malina). Albo żel HA mieszałam z liposomami na naczynka z ZSK i do tego olej i na buźkę wklepać. I co drugi dzień używałam żelu HA z samorobionym serum z olejową witaminą C - przepis na mazidłach, witaminka C też dobrze robi naczynkom, a olejowa forma nie podrażnia, pudrowa mnie podrażniała.

Wieczór powtórka - mycie olejkiem myjącym, potem hydrolat, potem żel HA z maceratem z kasztanowca lub arniki (świetne na naczynka, choć arnika może ponoć niektórych uczulić).

I żadnych peelingów mechanicznych, tylko enzymatyczny z BU - po nim mam troszkę zaczerwienioną twarz, ale nie tak, jak po mechanicznych - po takich pół dnia była strasznie podrażniona i czerwona. No i enzymatyczny naczynek dodatkowo nie drażni.

Dobrze robią mi też maseczki na twarz ziai - rozjaśniają, nie podrażniają, wygładzają i domykają pory.

Teraz już kompleksu czy liposomów na naczynka używam rzadziej, prewencyjnie 2x w tygodniu, bo czerwienię, a raczej już różowię się bardzo sporadycznie. Ale u mnie to już jakiś rok takiej pielęgnacji, choć pierwsze efekty widać było po jakiś 2 miesiącach
Aż sobie zacytuję, żebym potem mogła łatwiej znaleźć. Serdecznie dziękuję za tak dokładny opis. Mój problem z naczynkami zaczął sie nie tak dawno, ale w błyskawicznym stopniu wzrasta. Muszę się za nie wziąć i prawdopodobnie skorzystam z Twojej pielęgnacji, bo widzę, że sporo nas łączy (hydrolat kocankowy też mnie uczulił, a witamina C w proszku podrażniała!). Macerat z kasztanowca i hydrolat oczarowy stosuję. Przy najbliższych zakupach biochemicznych zaopatrzę się w liposomy/ekstrakty/kompleksy na naczynka (miałam zamiar, ale jakoś średnio chciało mi się wierzyć w ich skuteczność). I zobaczymy.

Jeszcze tylko jedno pytanko - nie używasz żadnego kremu na dzień? Malujesz się od raz "na olejach"? (czy może wcale?) Ja niestety muszę, bo mam sporo blizn i średnio wyobrażam sobie nakładanie minerałów na taką w zasadzie gołą twarz.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 18:39   #2975
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Aż sobie zacytuję, żebym potem mogła łatwiej znaleźć. Serdecznie dziękuję za tak dokładny opis. Mój problem z naczynkami zaczął sie nie tak dawno, ale w błyskawicznym stopniu wzrasta. Muszę się za nie wziąć i prawdopodobnie skorzystam z Twojej pielęgnacji, bo widzę, że sporo nas łączy (hydrolat kocankowy też mnie uczulił, a witamina C w proszku podrażniała!). Macerat z kasztanowca i hydrolat oczarowy stosuję. Przy najbliższych zakupach biochemicznych zaopatrzę się w liposomy/ekstrakty/kompleksy na naczynka (miałam zamiar, ale jakoś średnio chciało mi się wierzyć w ich skuteczność). I zobaczymy.

Jeszcze tylko jedno pytanko - nie używasz żadnego kremu na dzień? Malujesz się od raz "na olejach"? (czy może wcale?) Ja niestety muszę, bo mam sporo blizn i średnio wyobrażam sobie nakładanie minerałów na taką w zasadzie gołą twarz.
Żadnego kremu nie używam Żel HA z lżejszymi olejami (orzech włoski, jeżyna, truskawka, malina) wchłania się naprawdę szybko, czasem używam podkładu i bardzo fajnie się na takiej mieszance rozsmarowuje.

A kompleks i liposomy na naczynka to naprawdę rewelacja
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 08:51   #2976
kamanda77
Rozeznanie
 
Avatar kamanda77
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Leszno wlkp
Wiadomości: 729
GG do kamanda77
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

myszka2020 to ja mam pytanko czy kiedy walczyłaś z tymi naczynkami i nakładałaś te wszystkie specyfiki używałas podkładu?
Fajnie wygląda Twój sposób, ta pielęgnacja i baaardzo chętnie bym wypróbowała tylko zastanawiam się czy później podkład na tym by mi się utrzymał
kamanda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 09:47   #2977
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kamanda77 Pokaż wiadomość
Fajnie wygląda Twój sposób, ta pielęgnacja i baaardzo chętnie bym wypróbowała tylko zastanawiam się czy później podkład na tym by mi się utrzymał
Właśnie też mnie to zastanawia (patrz pytanie wyżej).
Najwyżej dodam jeszcze krem, jeśli nie będzie innej możliwości.
Teraz pozostaje mi już tylko czekać na wypłatę i zamawiam kompleks i liposomy.

Aha. Myszka, mam jeszcze jedno pytanie. Widzę, że reagujemy podobnie na niektóre produkty, mogłabyś więc dać znać czy stosowałaś serum na naczynka albo na blizny z bu (pewnie nie, ale zapytam)? Zastanawiałam się nad nimi (chodzi mi czy nie było negatywnych reakcji).
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2011-10-22 o 09:50
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-22, 13:26   #2978
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej dziewczyny, potrzebuję pomocy, bo już się zupełnie pogubiłam.

Chciałabym zrobić sobie i mamie po kremie. Jeśli chodzi o mnie to nawilżający i na naczynka (2w1), a dla mamy na noc jakiś ujędrniający, przeciwzmarszczkowy czy coś w tym stylu.
Czytam to forum i komentarze w sklepie i ładowałam do koszyka wszystko co mnie zainteresowało (no i o czym wyczytałam jakieś pozytywy), + rzeczy podstawowe.
Mam w nim m.in. bazę kremową, ekstrakt na rozszerzone i pękające naczynia krwionośne, alkohol cetylowy, olej z wiesiołka, olej z pestek śliwki, kwas hialuronowy, hydrolat różany, gumę kasantową (pomyślałam, że może udałoby się z tych składników zrobić jeszcze jakieś serum), konserwant FEOG...
I czuję się w kropce. Zastanawiam się nad ekstraktem nawilżającym i ujędrniającym (pierwszy dla mnie, drugi dla mamy) oraz nad kolagenem i elastyną.
Jestem jednak zupełnie, zupełnie pogubiona, ślęczę nad tym od wczoraj i już mi się wszystko pomieszało.
Czego jeszcze potrzebuję do zrobienia tych kremów? Ewentualnie co odrzucić? Wydaje mi się, że spora część składników tych kremów powinna się pokrywać.

I jeszcze drugie pytanie - z racji tego, że bazy kremowej będzie więcej niż potrzeba na 2 kremy, pomyślałam, że może udałoby się zrobić z reszty jakieś kremy pod oczy. W tym wypadku przeciwzmarszczkowy dla mamy i nawilżający i/lub na cienie pod oczami dla mnie, ale nie znalazłam informacji o niczym na cienie. Czytałam o różnych rozjaśniających składnikach, ale wydaje mi się, że chodziło tu raczej o przebarwienia.
Czy w przypadku kremów pod oczy wystarczy zastosować jakieś inne proporcje składników użytych do kremu (+ może jakąś jedną rzecz dodatkową)?

Na pewno jeszcze będę czytać zanim zdecyduję się na zakupy, ale bardzo proszę o jakąś pomoc w wyborze co i jak.
Z góry dziękuję.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 13:30   #2979
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej, macie informacje odnosnie walki z rozstepami?> na ogolnym watku tam sie juz pojawilam ale jeszcze was zapytam, macie wiecej wiedzy odnosnie danych substancji i skladnikow.
Mam pharmaceris , od tygodnia , wiec jeszcze na efekty musze poczekac.. Tymczasem stwierdzilam, ze skoro zel hialuronowy jest polecany na delikatne bliz ny na twarz to mozna walnac nim nrowniez te rozstepy... cos innego powiecie na ten temat ?

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-10-22 o 19:17
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 18:39   #2980
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kamanda77 Pokaż wiadomość
myszka2020 to ja mam pytanko czy kiedy walczyłaś z tymi naczynkami i nakładałaś te wszystkie specyfiki używałas podkładu?
Fajnie wygląda Twój sposób, ta pielęgnacja i baaardzo chętnie bym wypróbowała tylko zastanawiam się czy później podkład na tym by mi się utrzymał
Używałam podkładu Na żelu HA z olejem podkład bardzo fajnie się trzyma i nakłada

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Właśnie też mnie to zastanawia (patrz pytanie wyżej).
Najwyżej dodam jeszcze krem, jeśli nie będzie innej możliwości.
Teraz pozostaje mi już tylko czekać na wypłatę i zamawiam kompleks i liposomy.

Aha. Myszka, mam jeszcze jedno pytanie. Widzę, że reagujemy podobnie na niektóre produkty, mogłabyś więc dać znać czy stosowałaś serum na naczynka albo na blizny z bu (pewnie nie, ale zapytam)? Zastanawiałam się nad nimi (chodzi mi czy nie było negatywnych reakcji).
Nie używałam niestety żadnego serum z BU, więc niestety nie pomogę kochana.
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 08:58   #2981
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Czy w przypadku kremów pod oczy wystarczy zastosować jakieś inne proporcje składników użytych do kremu (+ może jakąś jedną rzecz dodatkową)?
Niestety kremy pod oczy z reguły mają sporo składników. Jesli kupisz bazę kremową to własnie na niej możesz zrobić krem pod oczy. Przepis jest na stronie bazy kremowej
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-24, 10:22   #2982
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Niestety kremy pod oczy z reguły mają sporo składników. Jesli kupisz bazę kremową to własnie na niej możesz zrobić krem pod oczy. Przepis jest na stronie bazy kremowej
Dzięki za odpowiedź.

Już wszystko ogarnęłam, kupiłam dużo różnych fajnych rzeczy, wyczytałam dokładnie co i w jakich proporcjach dodawać i już tylko czekam na przesyłkę.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 10:49   #2983
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.

Już wszystko ogarnęłam, kupiłam dużo różnych fajnych rzeczy, wyczytałam dokładnie co i w jakich proporcjach dodawać i już tylko czekam na przesyłkę.
No to fajnie , miłego kręcenia... ale to uzależnia
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 11:18   #2984
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zastanawiam się tylko jak porozdzielać składniki do kremów i serum - bo w sumie stężenie i tu i tu nie będzie się raczej jakoś bardzo różniło, bo zwykle nie można/nie powinno się przekroczyć pewnego (często dość niskiego), więc chyba powinnam jakoś porozdzielać składniki i coś dać do kremu pod oczy czego nie daję do kremu do całej twarzy, a do serum dodać jeszcze czegoś i w innych proporcjach - mam rację, czy zupełnie pomieszałam?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 15:25   #2985
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Hej, macie informacje odnosnie walki z rozstepami?> na ogolnym watku tam sie juz pojawilam ale jeszcze was zapytam, macie wiecej wiedzy odnosnie danych substancji i skladnikow.
Mam pharmaceris , od tygodnia , wiec jeszcze na efekty musze poczekac.. Tymczasem stwierdzilam, ze skoro zel hialuronowy jest polecany na delikatne bliz ny na twarz to mozna walnac nim nrowniez te rozstepy... cos innego powiecie na ten temat ?
Na rozstępy polecam olej arganowy, bo ma dużo witaminy E, albo po prostu witaminę E. U mnie działa, nawet na te stare.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 15:35   #2986
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni



Chętnie przyłącze się do wątku, wczoraj złożyłam moje pierwsze zamowienie na ZSK:
Masło Mango Rafinowane
Olej ze słodkich migdałów
Hydrolat ze słodkich migdałów
Szklana buteleczkę z atomizerem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Na rozstępy polecam olej arganowy, bo ma dużo witaminy E, albo po prostu witaminę E. U mnie działa, nawet na te stare.
W jaki sposób działa na stare?
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 18:16   #2987
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Na rozstępy polecam olej arganowy, bo ma dużo witaminy E, albo po prostu witaminę E. U mnie działa, nawet na te stare.
Dobrze wiedzieć. U mnie witamina E sie nie sprawdza do twarzy, więc zużyję na odwłok
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 13:15   #2988
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość


W jaki sposób działa na stare?
W sensie są mniej widoczne. Nie znikną pewnie całkowicie, w takie cuda to ja nie wierzę, ale po jakimś miesiącu systematycznego wcierania witaminy E, że się tak wyrażę, w odwłok, skóra mocno się poprawiła. Mam nadzieję że to nie zniknie jak przestanę stosować.

Generalne witamina E odbudowuje tkankę skórną, stosuje się ją do spłaszczania i leczenia blizn. A rozstęp to nic innego jak blizna właśnie.

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć. U mnie witamina E sie nie sprawdza do twarzy, więc zużyję na odwłok
No do twarzy to nie za bardzo, chyba ze ktoś ma suchą nie zapychającą się skórę. Bo ona właśnie zaklajstrować potrafi mocno. Dlatego też ani argan ani oliwa z oliwek tak normalnie do smarowania buzi to się nie sprawdzą.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 13:31   #2989
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Hej, macie informacje odnosnie walki z rozstepami?> na ogolnym watku tam sie juz pojawilam ale jeszcze was zapytam, macie wiecej wiedzy odnosnie danych substancji i skladnikow.
Mam pharmaceris , od tygodnia , wiec jeszcze na efekty musze poczekac.. Tymczasem stwierdzilam, ze skoro zel hialuronowy jest polecany na delikatne bliz ny na twarz to mozna walnac nim nrowniez te rozstepy... cos innego powiecie na ten temat ?
Na rozstepy kolezanki w pracy polecaja bio oil. Nie jestem pewna czy mozna go dostac w sklepie w Polsce ale na pewno na ebay.

Sent from my E15i using Tapatalk
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 13:38   #2990
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
W sensie są mniej widoczne. Nie znikną pewnie całkowicie, w takie cuda to ja nie wierzę, ale po jakimś miesiącu systematycznego wcierania witaminy E, że się tak wyrażę, w odwłok, skóra mocno się poprawiła. Mam nadzieję że to nie zniknie jak przestanę stosować.

Generalne witamina E odbudowuje tkankę skórną, stosuje się ją do spłaszczania i leczenia blizn. A rozstęp to nic innego jak blizna właśnie.



No do twarzy to nie za bardzo, chyba ze ktoś ma suchą nie zapychającą się skórę. Bo ona właśnie zaklajstrować potrafi mocno. Dlatego też ani argan ani oliwa z oliwek tak normalnie do smarowania buzi to się nie sprawdzą.
Dziękuję Ci ogromnie Na pewno uwzględnię go przy następnych zakupach, być może na moje rozstepy pomoze Do twarzy też się nada bo mam ogromnie sucha cerę
Na razie czekam na pierwsza paczke z ZSK
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 20:52   #2991
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A czy polecacie coś co działa na cellulitis? Ćwiczenia i dieta średnio pomagają gotowe preparaty mnie podrażniają i też nie działają
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 21:05   #2992
ewwwa
Zakorzenienie
 
Avatar ewwwa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 249
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
A czy polecacie coś co działa na cellulitis? Ćwiczenia i dieta średnio pomagają gotowe preparaty mnie podrażniają i też nie działają
A serum Eveline próbowałaś? Ja szoruję skórę szczotką z rossmanna do ciała a potem wcieram wlasnie ten balsam Ale czaje sie na zrobienie balsamu antycellulitowego z ZSK
__________________
F. Herbert Diuna
ewwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 21:59   #2993
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
A serum Eveline próbowałaś? Ja szoruję skórę szczotką z rossmanna do ciała a potem wcieram wlasnie ten balsam Ale czaje sie na zrobienie balsamu antycellulitowego z ZSK
Próbowałam. Dostaję po nim strasznych dreszczy.
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 22:35   #2994
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
(..)
No do twarzy to nie za bardzo, chyba ze ktoś ma suchą nie zapychającą się skórę. Bo ona właśnie zaklajstrować potrafi mocno. Dlatego też ani argan ani oliwa z oliwek tak normalnie do smarowania buzi to się nie sprawdzą.
Ja mam mieszaną, tłuszczącą się i zapychającą łatwo (chociaż np. trójglicerydy krzywdy mi nie robią, ale gliceryna już tak) i arganowy bardzo fajnie na nią działa - robi się bardziej miękka, może nie matowa, ale po nocy z arganem mam tylko leciutko tłuste czoło, wcześniej zawsze miałam mocno tłuste rano. I nie zauważyłam zapchania. Ale wiadomo - każdy próbuje na własne ryzyko
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 20:50   #2995
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci ogromnie Na pewno uwzględnię go przy następnych zakupach, być może na moje rozstepy pomoze Do twarzy też się nada bo mam ogromnie sucha cerę
Na razie czekam na pierwsza paczke z ZSK
Do suchych skór olej jest wspaniały Myślę że będziesz zadowolona

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
A czy polecacie coś co działa na cellulitis? Ćwiczenia i dieta średnio pomagają gotowe preparaty mnie podrażniają i też nie działają
Ja polecam masaż bańkami chińskimi Jest o tym wątek na wizażu osobny.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Ale wiadomo - każdy próbuje na własne ryzyko
Święte słowa Amen.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 21:33   #2996
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja polecam masaż bańkami chińskimi Jest o tym wątek na wizażu osobny.
Ja także polecam
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 19:26   #2997
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Do suchych skór olej jest wspaniały Myślę że będziesz zadowolona



Ja polecam masaż bańkami chińskimi Jest o tym wątek na wizażu osobny.



Święte słowa Amen.
Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Ja także polecam
Dzięki wielkie już się tram wczoraj wczytałam i sobie zamówię
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 21:50   #2998
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A ja zgłaszam że zamówiłam wraz z kwasami ten ekstrakt z aloesu i po prostu kocham go miłością od pierwszego wejrzenia

Aloes zawsze lubiłam stosować, ale ten ekstrakt przebija wszystko co do tej pory miałam.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 22:01   #2999
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
A ja zgłaszam że zamówiłam wraz z kwasami ten ekstrakt z aloesu i po prostu kocham go miłością od pierwszego wejrzenia

Aloes zawsze lubiłam stosować, ale ten ekstrakt przebija wszystko co do tej pory miałam.

Mnie podrażnia (naczynka), ale do włosów bajka
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 22:17   #3000
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
A ja zgłaszam że zamówiłam wraz z kwasami ten ekstrakt z aloesu i po prostu kocham go miłością od pierwszego wejrzenia

Aloes zawsze lubiłam stosować, ale ten ekstrakt przebija wszystko co do tej pory miałam.
Świetny jest Zarówno dodawany do maski do włosów czy odżywki do spłukiwania (kilka kropel) jak i kropla do ekspresowego serum, mieszanego na dłoni
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.