NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy! - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-23, 09:46   #3001
FashandRoll
Raczkowanie
 
Avatar FashandRoll
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 203
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez Szatanka666 Pokaż wiadomość
Też mam problem ze schudnięciem. Jestem na diecie i ćwiczę już dziewiąty miesiąc. Konsultowałam się z koleżanką dietetyczką i trenerką - wszystko z dietą i ćwiczeniami jest okej.
Mam 181 wzrostu, ważyłam przed odchudzaniem 90 kg (przytyłam 3 w trakcie diety!) i zjadam od 1500-1800 kcal dziennie (podobno powinnam więcej ale żywcem nie dam rady). Ostatnio zmieniłam hormony, ale efektów w lustrze nie widzę, boję się wejść na wagę albo wziąć centymetr, bo nadwaga to jeden z powodów mojej depresji... Znów się załamię, jeśli zobaczę, że nic z tego... Nie piję często alkoholu, słodycze jem rzadko, piję dużo wody, jem dużo warzyw itd. W miarę możliwości jeżdżę na rowerze, dużo chodzę (szybkim tempem) i ćwiczę w domu (trening składający się z różnych rodzajów ćwiczeń z użyciem własnej masy ciała i interwały - zależy co chcę).

Jedyny efekt to uda, pośladki i brzuch twarde jak skała pod miękką warstwą tłuszczu... Podejrzewam, że gdybym się pozbyła tych 20 kg nadbagażu to mogłabym z tą masą mięśniową iść na zawody fitness bikini...
Zbadaj tarczycę, jajniki pod kątem PCOS i nadnercza.
FashandRoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 14:45   #3002
Szatanka666
Raczkowanie
 
Avatar Szatanka666
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 36
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Problem tkwi w hormonach antykoncepcyjnych których z pewnych względów NIE MOGĘ odstawić.
__________________
Włosy:
2011-do obojczyków
2014-do talii


No pain
- No gain
Trening jako mój antydepresant
Szatanka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 00:31   #3003
Varia89
Przyczajenie
 
Avatar Varia89
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 23
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

W ciągu roku schudłam 30 kg. Ważyłam pod koniec lipca 2013 133 kg. Mój sposób na odchudzanie, to nie była żadna dieta, tylko liczenie kalorii plus ruch. Z tym, że praktycznie od stycznia waga stoi w miejscu. 5 kg od stycznia do dziś udało mi się schudnąć i więcej nie chce.

Co do ilości kalorii jakie przyjmuję, to 1900. Nie powiem, że słodycze całkowicie wyeliminowałam, bo zdarza mi się parę razy w tygodniu po nie sięgnąć, ale dozwolonej ilości kalorii nie przekraczam.

Co do ruchu to musiałam go praktycznie do 0 ograniczyć. Uszkodziłam sobie plecy - lekarka podejrzewa, że jakiś nerw mi uciska. Miesiąc już się męczę, a plecy jak bolały tak bolą

Mam problemy z tarczycą - biorę od lat euthyrox 100mg. Cierpię też od dziecka na zaparcia i jestem niskociśnieniowcem.

Czy znacie jakiś sposób, który pozwoliłby mi na dalsze chudnięcie? Mam to zgubienia jeszcze co najmniej 40 kg, więc bardzo proszę o pomoc.
Varia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 11:07   #3004
Biedroneczka_8888
Raczkowanie
 
Avatar Biedroneczka_8888
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 257
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Nie chce być ekspertem i wymyślać oczywistego, ale i tak chcę się pochwalić więc... 1 czerwca wazylam 71 kg z hakiem, na chwilę obecną 67. Co zmieniłam? Podwoilam ilość spożywanej wody zamiast zielonej herbaty. Plus co 2 dzień jem na obiad gęsta zupę krem zamiast jedynego dania, które w pracy moge jesc, czyli ryżu z warzywami.
Nie bijcie za tą zupę, nie mam duzego wyboru. W kazdym razie waga ruszyła nagle, a stała w miejacu jak zaklęta. A powiem więcej, jak weszłam na nią parę dni temu to z tego szoku tak wrzasnelam ze szczęścia, że kota do końca dnia nie widziałam
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Biedroneczka_8888
Czas edycji: 2014-07-08 o 11:09
Biedroneczka_8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 10:32   #3005
aisikkka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez Szatanka666 Pokaż wiadomość
Też mam problem ze schudnięciem. Jestem na diecie i ćwiczę już dziewiąty miesiąc. Konsultowałam się z koleżanką dietetyczką i trenerką - wszystko z dietą i ćwiczeniami jest okej.
Mam 181 wzrostu, ważyłam przed odchudzaniem 90 kg (przytyłam 3 w trakcie diety!) i zjadam od 1500-1800 kcal dziennie (podobno powinnam więcej ale żywcem nie dam rady). Ostatnio zmieniłam hormony, ale efektów w lustrze nie widzę, boję się wejść na wagę albo wziąć centymetr, bo nadwaga to jeden z powodów mojej depresji... Znów się załamię, jeśli zobaczę, że nic z tego... Nie piję często alkoholu, słodycze jem rzadko, piję dużo wody, jem dużo warzyw itd. W miarę możliwości jeżdżę na rowerze, dużo chodzę (szybkim tempem) i ćwiczę w domu (trening składający się z różnych rodzajów ćwiczeń z użyciem własnej masy ciała i interwały - zależy co chcę).

Jedyny efekt to uda, pośladki i brzuch twarde jak skała pod miękką warstwą tłuszczu... Podejrzewam, że gdybym się pozbyła tych 20 kg nadbagażu to mogłabym z tą masą mięśniową iść na zawody fitness bikini...
Kurcze...ale masz pecha. Czemu tak się dzieje, że niektórzy zrzucają po 20 kilo, a inni nie.... Czyli, co, licza się tylko predyspozycje organizmu?
aisikkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 11:39   #3006
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Cytat:
Napisane przez aisikkka Pokaż wiadomość
Kurcze...ale masz pecha. Czemu tak się dzieje, że niektórzy zrzucają po 20 kilo, a inni nie.... Czyli, co, licza się tylko predyspozycje organizmu?
Może to kwestia jakiejś choroby? A może diety? Nie sądzę, żeby to był pech.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 10:40   #3007
sararajs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

a moze masz nadczynnosc tarczycy ? znam taki przypadek, ze dziewczyna sie odchudzala, miala dobra diete, cwiczyla nie jadla slodyczy, a zamiast schudnac przytyla idz do lekarza i dowiedz sie czy nie masz tej choroby, bo co 3 kobieta w tych czasach ma tarczyce, a nawet nie wie jesli sie okaze, ze nie masz, to widocznie przez to, ze za malo jesz, a za duzo wprowadzasz w swoje zycie sportu, twoja przemiana materii mogla zwolnic
sararajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-12, 21:56   #3008
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sararajs Pokaż wiadomość
a moze masz nadczynnosc tarczycy ? znam taki przypadek, ze dziewczyna sie odchudzala, miala dobra diete, cwiczyla nie jadla slodyczy, a zamiast schudnac przytyla idz do lekarza i dowiedz sie czy nie masz tej choroby, bo co 3 kobieta w tych czasach ma tarczyce, a nawet nie wie jesli sie okaze, ze nie masz, to widocznie przez to, ze za malo jesz, a za duzo wprowadzasz w swoje zycie sportu, twoja przemiana materii mogla zwolnic
Myślę, że nawet 100% kobiet ma .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:37   #3009
sararajs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Myślę, że nawet 100% kobiet ma .
tak masz racje to tymbardziej pani powinna isc i sie zbadac
sararajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 17:22   #3010
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Myślę, że nawet 100% kobiet ma .
Co wiecej gdyby nie mialy od urodzenia to nie bylyby w stanie rozwinac sie do tego stopnia, zeby zostac kobietami
Podobno wiekszosc kobiet ma rowniez watroby, nerki I pluca, niestety z mozgami bywa gorzej
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 19:22   #3011
jaityle
Raczkowanie
 
Avatar jaityle
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 235
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Oj, dziewczyny ale się czepiacie .

Cytat:
Napisane przez sararajs Pokaż wiadomość
a moze masz nadczynnosc tarczycy ? znam taki przypadek, ze dziewczyna sie odchudzala, miala dobra diete, cwiczyla nie jadla slodyczy, a zamiast schudnac przytyla idz do lekarza i dowiedz sie czy nie masz tej choroby, bo co 3 kobieta w tych czasach ma tarczyce, a nawet nie wie jesli sie okaze, ze nie masz, to widocznie przez to, ze za malo jesz, a za duzo wprowadzasz w swoje zycie sportu, twoja przemiana materii mogla zwolnic
Chyba miałaś na myśli niedoczynność tarczycy .
__________________
Mój dziennik (dieta i ćwiczenia): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=767796

BYŁO: 76 kg
JEST: 62,5 kg
BĘDZIE: 58 kg
jaityle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-16, 20:46   #3012
lori1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 37
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

hej poszukuje osób do wywiadów które prowadzę w ramach pracy dyplomowej z socjologii na temat diety. Osoby chętne by mi pomóc proszę o kontakt lori1209@op.pl. Interesują mnie wszystkie kobiety które stosowały jakieś diety niezależnie od wyników.
lori1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 07:01   #3013
goskak28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez jaityle Pokaż wiadomość
Oj, dziewczyny ale się czepiacie .



Chyba miałaś na myśli niedoczynność tarczycy .
Przy nadczynności tarczycy również może pojawić się taki problem. Tarczycę jak najbardziej warto przebadać. Badanie można wykonać chyba w każdej przychodni.
Jeżeli chodzi o dietę i o ćwiczenia no to różnie to z tego co u Was widzę jest. Czasami popełniamy podstawowe błędy, a wydaje się nam, że wszystko robimy dobrze. Czasami warto skonsultować się z dietetykiem. W niektórych poradniach można to zrobić bezpłatnie. Zapewniam, że ludzie którzy tam pracuję są po dość ciężkich studiach i na prawdę wiedzą co mówią/robią.

Edytowane przez Mirianka
Czas edycji: 2014-07-17 o 08:02 Powód: Reklama
goskak28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 09:14   #3014
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez goskak28 Pokaż wiadomość
Przy nadczynności tarczycy również może pojawić się taki problem. Tarczycę jak najbardziej warto przebadać. Badanie można wykonać chyba w każdej przychodni.
Jeżeli chodzi o dietę i o ćwiczenia no to różnie to z tego co u Was widzę jest. Czasami popełniamy podstawowe błędy, a wydaje się nam, że wszystko robimy dobrze. Czasami warto skonsultować się z dietetykiem. W niektórych poradniach można to zrobić bezpłatnie. Zapewniam, że ludzie którzy tam pracuję są po dość ciężkich studiach i na prawdę wiedzą co mówią/robią.
Z tymi "ciężkimi studiami", to chyba lekko przesadziłaś... chyba, że każdy dietetyk ukończył medycynę
A poza tym niestety nie każdy dietetyk "wie co mówi/robi", choć oczywiście i tacy na pewno się zdarzają. Mimo wszystko nie uogólniałabym.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 07:20   #3015
goskak28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;4733854 4]Z tymi "ciężkimi studiami", to chyba lekko przesadziłaś... chyba, że każdy dietetyk ukończył medycynę
A poza tym niestety nie każdy dietetyk "wie co mówi/robi", choć oczywiście i tacy na pewno się zdarzają. Mimo wszystko nie uogólniałabym.[/QUOTE]

Ja np. kończyłam Technologię Żywności i Żywienie Człowieka ze spec. Żywienie Człowieka i Dietetyka więc to dość ciężkie studia.
goskak28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 13:50   #3016
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Varia89 Pokaż wiadomość
W ciągu roku schudłam 30 kg. Ważyłam pod koniec lipca 2013 133 kg. Mój sposób na odchudzanie, to nie była żadna dieta, tylko liczenie kalorii plus ruch. Z tym, że praktycznie od stycznia waga stoi w miejscu. 5 kg od stycznia do dziś udało mi się schudnąć i więcej nie chce.

Co do ilości kalorii jakie przyjmuję, to 1900. Nie powiem, że słodycze całkowicie wyeliminowałam, bo zdarza mi się parę razy w tygodniu po nie sięgnąć, ale dozwolonej ilości kalorii nie przekraczam.

Co do ruchu to musiałam go praktycznie do 0 ograniczyć. Uszkodziłam sobie plecy - lekarka podejrzewa, że jakiś nerw mi uciska. Miesiąc już się męczę, a plecy jak bolały tak bolą

Mam problemy z tarczycą - biorę od lat euthyrox 100mg. Cierpię też od dziecka na zaparcia i jestem niskociśnieniowcem.

Czy znacie jakiś sposób, który pozwoliłby mi na dalsze chudnięcie? Mam to zgubienia jeszcze co najmniej 40 kg, więc bardzo proszę o pomoc.

ja chyba mam zdrową tarczycę ale też takie problemy jak Ty. Zaparcia, wzdęcia albo biegunka. I wiesz do czego w końcu doszłam? Durna katowałam się jogurtami, kefirami itp bo większość diet mówi o jedzeniu więcej białka. Z tego wszystkiego lekarka powiedziała mi abym odstawiła nabiał bo może mam uczulenie na laktozę. I faktycznie, odstawiłam nabiał a mleko krowie zamieniłam na sojowe. I mam spokój, wspieram się czasami węglem spożywczym, a jak tylko zaczyna boleć mnie brzuch łykam nospę max i jest dobrze. Prawdopodobnie mam problemy z nadwrażliwością jelita i dlatego tak często miałam te zaparcia itp. Reasumując na razie jest dobrze, sama się leczę tak, bo żaden lekarz nie mógł mi nic wymyśleć. Dodatkowe jem regularnie posiłki, małe ale 5 dziennie, kolacja napóźniej 18-19 i często warzywna. Spróbuj może Ci też pomoże

tym bardziej że WAGA mi drgneła, przez kilka lat nie mogłam zrzucić nawet kilograma. A teraz? wyjściowa była ostatnio nawet 61, najczęściej jak wchodziłam na wagę pokazywała 58,4 a teraz pokazuje 56,6 więc cieszę się że coś się zmienia
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61

Edytowane przez ollga25
Czas edycji: 2014-07-18 o 13:53
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 01:10   #3017
Varia89
Przyczajenie
 
Avatar Varia89
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 23
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ollga25 Pokaż wiadomość
ja chyba mam zdrową tarczycę ale też takie problemy jak Ty. Zaparcia, wzdęcia albo biegunka. I wiesz do czego w końcu doszłam? Durna katowałam się jogurtami, kefirami itp bo większość diet mówi o jedzeniu więcej białka. Z tego wszystkiego lekarka powiedziała mi abym odstawiła nabiał bo może mam uczulenie na laktozę. I faktycznie, odstawiłam nabiał a mleko krowie zamieniłam na sojowe. I mam spokój, wspieram się czasami węglem spożywczym, a jak tylko zaczyna boleć mnie brzuch łykam nospę max i jest dobrze. Prawdopodobnie mam problemy z nadwrażliwością jelita i dlatego tak często miałam te zaparcia itp. Reasumując na razie jest dobrze, sama się leczę tak, bo żaden lekarz nie mógł mi nic wymyśleć. Dodatkowe jem regularnie posiłki, małe ale 5 dziennie, kolacja napóźniej 18-19 i często warzywna. Spróbuj może Ci też pomoże

tym bardziej że WAGA mi drgneła, przez kilka lat nie mogłam zrzucić nawet kilograma. A teraz? wyjściowa była ostatnio nawet 61, najczęściej jak wchodziłam na wagę pokazywała 58,4 a teraz pokazuje 56,6 więc cieszę się że coś się zmienia
Może coś w tym jest, bo spożywam naprawdę dużo nabiału - jak zwykle w zaleceniach dietetycznych. Spróbuję na jakiś czas odstawić i zobaczę czy się poprawi.

Nie wiesz może czy są jakieś badania na nietolerancję laktozy?
Varia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 10:30   #3018
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Varia89 Pokaż wiadomość
Może coś w tym jest, bo spożywam naprawdę dużo nabiału - jak zwykle w zaleceniach dietetycznych. Spróbuję na jakiś czas odstawić i zobaczę czy się poprawi.

Nie wiesz może czy są jakieś badania na nietolerancję laktozy?

wiem tyle że są, ale poczytałam w internecie że najczęściej robi się próby żywnościowe czyli tydzień jesz nabiał, tydzień nie jesz. I można wtedy zaobserwować jak się czujesz i czy coś się zmieniło
i innych testach nie słyszałam, ale podejrzewam że jest jaki medyczny sposób
a swoją drogą nadmiar nabiału powoduje zaparcia.
Ci uczuleni na laktozę nie są tak znowu skazani na jego całkowity brak. W sklepach można kupić mleko bez laktozy i można w menu wstawiać sery przetworzone jak brie itp bo one mają już dużo mniejszą ilość laktozy w sobie. Najgorsze są serki twarogowe, homogenizowane, jogurty itp. Po tym będziesz miała gazy, wzęcia itd.
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 12:14   #3019
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cholera, to komu wierzyć? Nawet na forach sportowych pisze się, że nabiał wcale nie utrudnia odchudzania, podawane są przykłady badań, gdzie grupa kontrolna spożywająca nabiał chudła szybciej a z drugiej strony - są osoby, które właśnie po odrzuceniu nabiału chudną szybciej.
Skąd mam wiedzieć? Dobrze się czuję po mleku na czczo, żadnych problemów, ale już po twarogu mnie skręca
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-19, 12:28   #3020
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Dobrze się czuję po mleku na czczo, żadnych problemów, ale już po twarogu mnie skręca
Może to oznaczać, że w procesie produkcji do twarogu zostało "coś" dodane. Każdej firmy twaróg Ci szkodzi?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 12:46   #3021
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Może to oznaczać, że w procesie produkcji do twarogu zostało "coś" dodane. Każdej firmy twaróg Ci szkodzi?
Każdy, to bez znaczenia myślałam, że może nadmiar białka, ale nie jest go aż tak dużo żółtego sera np. mogę zjeść pół kilo i nic mi nie będzie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 12:44   #3022
paulaa23
Przyczajenie
 
Avatar paulaa23
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
GG do paulaa23 Send a message via Skype™ to paulaa23
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

pij duzo wooody!!! rano po przebudzeniu, szklanka wody z cytryna obowiazkowo!! pijac wode na czczo przyspieszasz swoj metabolizm o 30% i oczywiscie w ciagu dnia tez trzeba duzo pic a do tego spiac na golasa spalasz wiecej kalorii
paulaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 09:21   #3023
ollga25
Raczkowanie
 
Avatar ollga25
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Cholera, to komu wierzyć? Nawet na forach sportowych pisze się, że nabiał wcale nie utrudnia odchudzania, podawane są przykłady badań, gdzie grupa kontrolna spożywająca nabiał chudła szybciej a z drugiej strony - są osoby, które właśnie po odrzuceniu nabiału chudną szybciej.
Skąd mam wiedzieć? Dobrze się czuję po mleku na czczo, żadnych problemów, ale już po twarogu mnie skręca
wierz sobie i swojemu organizmowi, jeśli nic Ci nie jest po mleku to pij a jak nie możesz twarogu to go odrzuć zanim dojdziesz co i dlaczego to osiwiejesz. Ja już nie sugeruję się badaniami itp, obserwuj sama siebie a będziesz wiedziała co Ci szkodzi a co służy. Badania są dla naiwnych, przecież każdy człowiek jest inny i każdemu co innego dolega. Ja zaczełam chudnąć jak nabiał odstawiłam, a wcześniej też katowałam się serkami i NIC
__________________
pupa: 94
talia: 75
ud0: 51
ramię: 26
WAGA: 61
ollga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 16:41   #3024
kaskaii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, zaczynam jutro, w tej chwili ok 87 kg (169 cm wzrostu, brrrr...), plan to 70 kg, ambitnie Test Dukana wyliczył 66,5 kg, ale w to wątpię, jestem mocno zbudowana, 31 lat, dwie ciąże, masa nieprzespanych nocy. Która zacznie ze mną? Będziemy się motywować, bo bez tego wyjdzie kiszka, pęknę po 3 dniach. Zapraszam!
kaskaii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 20:25   #3025
goodbyaccident
Raczkowanie
 
Avatar goodbyaccident
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 100
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

nie poddawaj się, gratuluję dwójki dzieci. Teraz czas żeby zrobić coś dla siebie nie odchudzam się, ale będę mocno trzymać kciuki
__________________
Z pasją do fitness, zdrowego odżywiania i szczęścia! blog: www.goodbyaccident.com
goodbyaccident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 12:13   #3026
kaskaii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Trzymaj, Kochana, będzie mi to potrzebne Na razie jest ok, zmęczyłam jajka na śniadanie, fileta z odrobiną jogurtu z koperkiem na obiad, kolacja może z łososia, zobaczymy. Najgorsze jest to, że jadę dziś pocieszać przyjaciółkę po rozstaniu, wino będzie się lało strumieniami, ale w Dukanie chyba nie wolno... Nawet nie pamiętam z pierwszego dietowego podejścia (3 lata temu, skończyło się fatalnie, bóle stawów i głowy, a efektu brak, mimo rzetelnego przestrzegania... Może tym razem będzie inaczej, dieta o tyle dobra, że monotonna, przy dwójce dzieci, w tym 7- tygodniowym krzykaczu, nie mam czasu gotować jeszcze sobie. za to wczoraj pobiegałam- już trzeci raz- dobre i 1,5 km) Jak u Was, dziewczyny, macie jakąś podnoszącą na duchu historię o efektach odchudzania? Chętnie posłucham
kaskaii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 13:27   #3027
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kaskaii Pokaż wiadomość
3 lata temu, skończyło się fatalnie, bóle stawów i głowy, a efektu brak, mimo rzetelnego przestrzegania... Może tym razem będzie inaczej
Dlaczego tym razem miałoby być inaczej? Dieta fatalna to takie efekty daje.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 13:02   #3028
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Dukan bardzo źle działa na nerki przez wysoką ilość białka w diecie.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 21:58   #3029
ruby000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 495
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

A ja mam odwrotnie schudłam (zrzuciłam 3,5kg) ale nie poleciały mi żadne obwody, nadal mam gruby, wystający brzuch, czy ktoś może mi pomóc? dlacego chudne ale nie ubywa centymetrów?
__________________
SUKIENKI

kosmetyki
książki
nowa bielizna i odzież




Pędzel [/B][/U][/COLOR]flat top!
ruby000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 12:27   #3030
PoradnictwoDietetyczne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

To dziwne że nie ubyło Ci nic w obwodach. Dieta redukcyjna ma to do siebie, ze w jej pierwszej fazie tracimy wodę a następnie tkanke tłuszczową i z doświadczenia wiem, że w pierwszych kilku tygodniach ubywa zawsze po pare cm.

Może Twoja dieta jest niedokońca dobrze zbilansowana?



www.poradnictwodietetyczne.waw.pl
PoradnictwoDietetyczne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-31 13:09:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.