Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-23, 22:25   #3001
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Hm, inaczej: jem mięso (zwykle piersi z indyka lub kurczaka) i do tego właśnie warzywa. Najadam się tym spokojnie i gdybym miała dołożyć węgle to pewnie kosztem ilości mięsa/warzyw Na jadłospisach mi po prostu ktoś wytknął że nie jem węgli do obiadu

Kasz po prostu za bardzo nie lubię. Próbowałam różnych rodzajów i co jeden to gorszy Właśnie kasza z gulaszem to dla mnie jedyna akceptowalna postać, w dodatku i tak gdybym miała ją jeść częściej to i to by mi obrzydło. Skoro węgle są takie wartościowe to chcę je jeść ale nie zmuszając się do tego czyli w jakiejś lubianej przeze mnie formie. Przez to chcę się dowiedzieć czy np. ryż na podwieczorek na słodko albo makaron na kolację są w porządku czy też nie jako zamienniki węgli do obiadu.
Ja tam bym na siłę w takim razie nie pchała tych węgli do obiadu, ewentualnie jakiś deser zjadła po obiedzie na bazie ryżu lub kaszy/jogurtu/owoców. Wtedy wszystko powinno się zgadzać. Wiele osób Ci może powiedzieć, że na redukcji kolacje powinny być głównie białkowe pewnie stąd nie najlepiej zabrzmiałby taki deser wieczorem..Jednak niewielka ilość makaronu pełnoziarnistego z jakimś białkiem (ryba/kurczak/może biały ser..) nie powinna chyba być dużym problemem.
Ja ostatnio niemal wszystkie swoje węgle typu ziemniaki czy ryż zamieniłam na kaszę jaglaną tyle dobrego się o niej naczytałam. Polecam do spróbowania, może i Tobie akurat podpasuje. Jem ją nawet na śniadanie z owocami i jogurtem na słodko jako zamiennik owsianki
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 22:33   #3002
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ja tam bym na siłę w takim razie nie pchała tych węgli do obiadu, ewentualnie jakiś deser zjadła po obiedzie na bazie ryżu lub kaszy/jogurtu/owoców. Wtedy wszystko powinno się zgadzać. Wiele osób Ci może powiedzieć, że na redukcji kolacje powinny być głównie białkowe pewnie stąd nie najlepiej zabrzmiałby taki deser wieczorem..Jednak niewielka ilość makaronu pełnoziarnistego z jakimś białkiem (ryba/kurczak/może biały ser..) nie powinna chyba być dużym problemem.
Ja ostatnio niemal wszystkie swoje węgle typu ziemniaki czy ryż zamieniłam na kaszę jaglaną tyle dobrego się o niej naczytałam. Polecam do spróbowania, może i Tobie akurat podpasuje. Jem ją nawet na śniadanie z owocami i jogurtem na słodko jako zamiennik owsianki
Jadłam ją i to nie dla mnie Dzięki za odpowiedź. Po obiedzie nie jestem głodna, na kolację sobie odpuszczę (chyba że sporadycznie) to zacznę sobie robić rzeczywiście desery z węglami na podwieczorki.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 07:14   #3003
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Makaron + mięso + warzywa na kolację będzie ok, jeśli zrobisz to jako swój posiłek potreningowy
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 17:44   #3004
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Ratunku
Powiem szczerze, że już zgłupiałam. Totalnie. Chcę schudnąć. Sporo. 10-15 kilo.
I za chorobę nie wiem ile jeść. Od dwóch dni siedzę w kalkulatorach i nic z tego nie wynika. W jednym wyszło mi nawet oszałamiające 800 kcal.
Ile jadłam wcześniej nie wiem, bo nie bardzo zwracałam na to uwagę, od lat trzymałam wagę.

24 lata, 174 cm, 75 kilo żywej wagi Czy 1500 kcal ma sens? Dodam, że nie uprawiam żadnej aktywności fizycznej.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 17:50   #3005
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Ratunku
Powiem szczerze, że już zgłupiałam. Totalnie. Chcę schudnąć. Sporo. 10-15 kilo.
I za chorobę nie wiem ile jeść. Od dwóch dni siedzę w kalkulatorach i nic z tego nie wynika. W jednym wyszło mi nawet oszałamiające 800 kcal.
Ile jadłam wcześniej nie wiem, bo nie bardzo zwracałam na to uwagę, od lat trzymałam wagę.

24 lata, 174 cm, 75 kilo żywej wagi Czy 1500 kcal ma sens? Dodam, że nie uprawiam żadnej aktywności fizycznej.
Musisz sobie spisać swój przykładowy jadłospis. Plus minus co i ile jadłaś. Policz ile Ci dziennie kalorii wychodziło - polecam do tego stronę ilewazy.pl
Nie ma być z dokładnością do 1 kalorii, po prostu mniej więcej, czy było to 1000, czy 5000.

Policz sobie na potreningu.pl swoje zapotrzebowanie BMR, ile minimum musisz jeść, on Ci też wyświetli, ile powinnaś jeść, by utrzymać wagę.

Ja bym nie zaczynała od 1500 raczej, bo jak Ci waga stanie, to nie bardzo będzie z czego obcinać kalorie. Lepiej jest zaczynać z większego pułapu, żeby w razie czego mieć z czego uciąć kcal.

No i jednak jakikolwiek ruch polecam, nie musi to być od razu bieganie maratonów, ale nawet jakieś krótkie dywanówki w domu, np. Cardio z Mel B, HIIT, Cardio z Fitappy, cokolwiek.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:03   #3006
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No i jednak jakikolwiek ruch polecam, nie musi to być od razu bieganie maratonów, ale nawet jakieś krótkie dywanówki w domu, np. Cardio z Mel B, HIIT, Cardio z Fitappy, cokolwiek.
Nie ćwiczę z powodów zdrowotnych na chwilę obecną i to spowodowało też wzrost wagi w ostatnich miesiącach - brak ruchu z powodu problemów z kręgosłupem. Za kilkanaście dni może włączę lekkie ćwiczenia na kręgosłup + spacery, potem się zobaczy, ale na chwilę obecną niestety ledwo chodzę.

A wcześniej jadłam dziwnie, nawet nie jestem w stanie podać jakiegoś jadłospisu bo ich nie miałam
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:20   #3007
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Aaa rozumiem, to absolutnie żadne cardio ani nic.
Spacery włącz, jak już to będzie możliwe, ew. pomyśl o pilatesie, moja mama chodziła na fajne zajęcia "pilates-zdrowy kręgosłup', bo właśnie problemy z kręgosłupem ma i to były ćwiczenia specjalnie dostosowane pod takie osoby.

BMR wyszło jakieś 1572, więc ja bym zaczęła od większej ilości kalorii, a ewentualnie później obcinała.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 18:55   #3008
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Aaa rozumiem, to absolutnie żadne cardio ani nic.
Spacery włącz, jak już to będzie możliwe, ew. pomyśl o pilatesie, moja mama chodziła na fajne zajęcia "pilates-zdrowy kręgosłup', bo właśnie problemy z kręgosłupem ma i to były ćwiczenia specjalnie dostosowane pod takie osoby.

BMR wyszło jakieś 1572, więc ja bym zaczęła od większej ilości kalorii, a ewentualnie później obcinała.
Tak myślałam że zaczynanie od 1500 to średni pomysł.
Zacznę w okolicach 1800 i będę patrzeć co się dzieje w wagą
Dzięki
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:01   #3009
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Oh! Zacznij od wzmocnienia kręgosłupa na ile to możliwe Bez żadnego ruchu będziesz miała małe spadki, a to bardzo zniechęca. Fajnie byłoby chociaż spacery włączyć gdy już poczujesz się lepiej. A obcinać kalorii za bardzo też nie ma sensu, zgadzam się z Dotką90.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-03-24 o 20:02
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:09   #3010
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Makaron + mięso + warzywa na kolację będzie ok, jeśli zrobisz to jako swój posiłek potreningowy
Dzięki, będę o tym pamiętać jak zacznę biegać
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:21   #3011
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Oh! Zacznij od wzmocnienia kręgosłupa na ile to możliwe Bez żadnego ruchu będziesz miała małe spadki, a to bardzo zniechęca. Fajnie byłoby chociaż spacery włączyć gdy już poczujesz się lepiej. A obcinać kalorii za bardzo też nie ma sensu, zgadzam się z Dotką90.
Zdaję sobie sprawę, że ruch sporo ułatwia ale na dzień dzisiejszy no niestety, różnie w życiu bywa. Od przyszłego tygodnia planuję dwa razy dziennie po 10 minut zacząć wykonywać ćwiczenia + spacery gdy zacznę się poruszać bez kul, mam nadzieje, że też za kilka, kilkanaście dni maksymalnie Nie liczę na duże spadki, wiadomo, nie pogniewałabym się jakby nadmiar kilogramów wyparował w dwa miesiące, ale założyłam, że 10 kilo pozbędę się w pół roku.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 21:30   #3012
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Zdaję sobie sprawę, że ruch sporo ułatwia ale na dzień dzisiejszy no niestety, różnie w życiu bywa. Od przyszłego tygodnia planuję dwa razy dziennie po 10 minut zacząć wykonywać ćwiczenia + spacery gdy zacznę się poruszać bez kul, mam nadzieje, że też za kilka, kilkanaście dni maksymalnie Nie liczę na duże spadki, wiadomo, nie pogniewałabym się jakby nadmiar kilogramów wyparował w dwa miesiące, ale założyłam, że 10 kilo pozbędę się w pół roku.
No to z dietą, a tym bardziej z dochodzeniem do sprawności Odezwij się czasami jak Ci leci
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 07:20   #3013
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Bez ruchu też można schudnąć, jednak właściwa dieta to jakieś 70% sukcesu, a te 30% to ruch. Ja na początku nie ćwiczyłam wcale i waga leciała, teraz zaczęłam ćwiczyć i szczerze mówiąc leci z identyczną szybkością. Jedynie co, to widzę, że ciało lepiej wygląda.

Ale wiadomo, jak taka a nie inna sytuacja, to ja bym na razie cisnęła dietę, a ćwiczenia dopiero za jakiś czas
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 12:50   #3014
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

hej, zawsze miałam ładną cerę (nie jak lalka, ale było git) a nagle z dnia na dzień obudziłam z policzkiem całym w plamach wyglądajacych jak pryszcze (albo i w pryszczach po prostu.) Poprzedniego dnia coś na osiedlu robili z rurami, i jak poszłam pod prysznic wieczorem to myłam się wodą taką 'pomarańczową'. Następnego ranka już miałam zjechaną cerę, myślicie ze to sprawa tej wody?
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 13:27   #3015
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
hej, zawsze miałam ładną cerę (nie jak lalka, ale było git) a nagle z dnia na dzień obudziłam z policzkiem całym w plamach wyglądajacych jak pryszcze (albo i w pryszczach po prostu.) Poprzedniego dnia coś na osiedlu robili z rurami, i jak poszłam pod prysznic wieczorem to myłam się wodą taką 'pomarańczową'. Następnego ranka już miałam zjechaną cerę, myślicie ze to sprawa tej wody?

Yyy to jest wątek na forum o dietetyce...
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 13:56   #3016
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Yyy to jest wątek na forum o dietetyce...
Oj, przepraszam, wątki pomyliłam, miałam wiele kart
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 14:08   #3017
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam takie pytanko do Was

BMR mi wyszło 1950 (lekka aktywnosć fizyczna 3 x w tygodniu no i sporo ważę ). Od prawie tygodnia mam obcięte przekąski, słodkie soki, cukier, przegryzki, z dnia na dzień zmniejszam przetworzoną żywność i mam średnio 4 posiłki. Robię dzienniczek (cały czas się uczę), wychodzi mi średnio 1400-1500 kcal dziennie, tym się najadam (jestem wege, mam mało białka, ale się staram mam też odżywki białkowe).
I pytanie - czy to 1500 to nie będzie za mało? Czy powinnam starać się jeść jednak więcej, czy np. utrzymać te 1500 przez tydzień i zobaczyć, co się dzieje?

Wszędzie czytam, żeby nie jeść za mało, bo przynosi to gorsze efekty, więc mam schizę, że jem za mało Ale jednocześnie chcę schudnąć, więc mam dalszą schizę
__________________

Edytowane przez Gothic_Daisy
Czas edycji: 2014-03-26 o 14:10
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 14:17   #3018
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Skoro BMR masz 1950, to 1500 to zdecydowanie za mało.
4 posiłki, ale zależy o której wstajesz i się kladziesz?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 14:32   #3019
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Skoro BMR masz 1950, to 1500 to zdecydowanie za mało.
4 posiłki, ale zależy o której wstajesz i się kladziesz?
To ile powinnam jeść, żeby schudnąć? Bo jak będę jeść te 1950 to tylko nie przytyję, prawda?

Mam zwykle tak:
7-8 - śniadanie
12-13- 2 śniadanie / obiad
15-16 - obiad 2 / przekąska
18-19 - kolacja.
Później niż o 19 raczej nie jem, bo idę spać 22, wstaję o 6

Problem polega na tym, że jak zjem porządny posiłek typu białko + sporo warzyw, kasza (albo i bez kaszy, testowałam), jestem tak najedzona, że mogę nie jeść i przez 8 godzin
Jak zjem normalny posiłek bez białka, jest lepiej, bo po tych 4 godzinach bywam głodna i mogę coś zjeść
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 14:36   #3020
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dziewczyny jaką rybę polecacie, żeby była bez ości? Jem zawsze łososia ale mi się znudził, a ryb jadłam mało zawsze i nie mam pomysłu.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
To ile powinnam jeść, żeby schudnąć? Bo jak będę jeść te 1950 to tylko nie przytyję, prawda?

Mam zwykle tak:
7-8 - śniadanie
12-13- 2 śniadanie / obiad
15-16 - obiad 2 / przekąska
18-19 - kolacja.
Później niż o 19 raczej nie jem, bo idę spać 22, wstaję o 6

Problem polega na tym, że jak zjem porządny posiłek typu białko + sporo warzyw, kasza (albo i bez kaszy, testowałam), jestem tak najedzona, że mogę nie jeść i przez 8 godzin
Jak zjem normalny posiłek bez białka, jest lepiej, bo po tych 4 godzinach bywam głodna i mogę coś zjeść

Obcinasz 300 kcal i obserwujesz.

Zależy jakie te obiady jesz bo jak jadłaś ziemniaki i kotleta w panierce itd to po tym się czujesz ociężała i najedzona, ale jak dasz pół torebki kaszy, pierś i trochę warzyw to nie wierzę żebyś mogła po tym tyle h nie jeść, zresztą ja jem wtedy kiedy przychodzi czas posiłku, bo inaczej to miewam takie dni że mogę pół dnia nie jeść nic, bo mam takie humory..
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 14:41   #3021
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Nie jem praktycznie ziemniaków, kotletów w panierce też nie Mięsa nie jem w ogóle, jem tylko ryby.

Przykład obiadu: łosoś + warzywa + kasza. To samo tylko z jajkiem. Makaron z łososiem. Mega gęsta zupa z soczewicy + ser. Fasola w warzywach.

Do tego miewam zgagę, jak za dużo zjem, więc jedzenie na godzinę nie do końca u mnie się sprawdza, bo jak czuję, że w żołądku mam full, to wrzucanie tam czegoś więcej grozi niefajnymi objawami

Czyli powinnam raczej zwiększyć do 1650 po prostu? Postaram się
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 14:43   #3022
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jeśli BMR masz 1950, to takie jest zapotrzebowanie organizmu, żeby funkcjonować.
Ćwiczenia podbijają Ci ilość kalorii, jaką powinnaś jeść Im więcej ćwiczysz, tym więcej kalorii.

Wiadomo też, że kalkulator to tylko kalkultor, wszystko zależy od tego, ile jadłaś wcześniej, od trybu życia, czy masz jakieś choroby, czy się wcześniej odchudzałaś itd.

Na swoim przykładzie: kalkulatory mi wyliczają, że moje BMR to 1658kcal, ja jem na co dzień ok. 1700, ćwiczę ok. 3x w tygodniu, ale czasem jest to 2x a czasem 4. Ćwiczę siłowo+jeżdżę na rowerze/skaczę na skakance.

Co do bycia głodnym, to generalnie ja nie doprowadzam organizmu do momentu, gdy czuję głód
Jak jestem głodna, to już mi się marzy co bym nie zjadła, mam ochotę na słodycze itd. jest duże prawdopodobieństwo, że zjem coś, czego nie powinnam.
Jak jem regularnie co 3h, to jest idealnie

Jeśli wstajesz o 6, to śniadanie o 8, to zdecydowanie za późno
Powinnaś je zjeść max do godziny od wstania
Więc jedz powiedzmy:

6:30-7
9:30
12:30
15:30
18:30-19

Możesz sobie jeszcze zobaczyć tutaj ile Ci wychodzi:
http://calcoolator.pl/dzienny_kalkulator_kalorii.html

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Khalesi, ja poleca fileta z miruny
Jedyna ryba, którą jem
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 14:53   #3023
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Jeśli BMR masz 1950, to takie jest zapotrzebowanie organizmu, żeby funkcjonować.
Ćwiczenia podbijają Ci ilość kalorii, jaką powinnaś jeść Im więcej ćwiczysz, tym więcej kalorii.
Ćwiczę tyle, ile mogę (problemy zdrowotne, rehabilitacja itp.), chcę jeszcze dorzucić coś w domu, ale to z czasem.

Cytat:
Co do bycia głodnym, to generalnie ja nie doprowadzam organizmu do momentu, gdy czuję głód
Jak jestem głodna, to już mi się marzy co bym nie zjadła, mam ochotę na słodycze itd. jest duże prawdopodobieństwo, że zjem coś, czego nie powinnam.
Jak jem regularnie co 3h, to jest idealnie
Ja w sumie bywam głodna po nocy i po treningu
Cytat:
Jeśli wstajesz o 6, to śniadanie o 8, to zdecydowanie za późno
Powinnaś je zjeść max do godziny od wstania
Więc jedz powiedzmy:

6:30-7
9:30
12:30
15:30
18:30-19
W dzień beztreningowy faktycznie mogłabym tak zrobić, wtedy jak mi dojdzie jeden posiłek, to dobiję do tych 1600-1700
Ale ponieważ mam treningi 8-9 rano (dojeżdżam i tego nie zmienię, ze względu na problemy zdrowotne ćwiczę pilates), to wtedy wychodzi różnie, jak jadę na 9, to śniadanie o 7, obiad po powrocie o 11-12, a jak jadę na 8, to dopiero jem po powrocie o 10.
Cytat:
Możesz sobie jeszcze zobaczyć tutaj ile Ci wychodzi:
http://calcoolator.pl/dzienny_kalkulator_kalorii.html
Tu mi wyszło:
Pdstawowe tempo metabolizmu - BMR = 1579.78 kcal
Aby schudnąć o 0.5 kg tygodniowo potrzebujesz dziennie
1622.19 kcal
Aby schudnąć o 1 kg tygodniowo potrzebujesz dziennie 1072.19 kcal- to już jest głodówka dla mnie

Przy drugim wzorze:
Pdstawowe tempo metabolizmu - BMR = 1544.00 kcal
Aby schudnąć o 0.5 kg tygodniowo potrzebujesz dziennie 1573.00 kcal


No to wg tych wyliczeń może moje 1500 nie jest takie złe?
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 14:57   #3024
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość

Możesz sobie jeszcze zobaczyć tutaj ile Ci wychodzi:
http://calcoolator.pl/dzienny_kalkulator_kalorii.html

Aby schudnąć o 1 kg tygodniowo potrzebujesz dziennie 549.96 kcal rozłożone na:
Te kalkulatory są do
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 15:11   #3025
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dlatego pisałam, że kalkulatorami można się OGÓLNIE sugerować, a nie brać je jako prawdę objawioną
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 17:39   #3026
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Nie jem praktycznie ziemniaków, kotletów w panierce też nie Mięsa nie jem w ogóle, jem tylko ryby.

Przykład obiadu: łosoś + warzywa + kasza. To samo tylko z jajkiem. Makaron z łososiem. Mega gęsta zupa z soczewicy + ser. Fasola w warzywach.

Do tego miewam zgagę, jak za dużo zjem, więc jedzenie na godzinę nie do końca u mnie się sprawdza, bo jak czuję, że w żołądku mam full, to wrzucanie tam czegoś więcej grozi niefajnymi objawami

Czyli powinnam raczej zwiększyć do 1650 po prostu? Postaram się
Nie masz przypadkiem problemów z wydzielaniem kwasu solnego/enzymów traw.? Wtedy są problemy z trawieniem białka,zgaga po jedzeniu. Często takie problemy zaczynają się po rezygnacji z przewożonego jedzenia, kiedy przechodzimy na zdrowsze dietę.Sprawdź to sobie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=747956 wymianka kosmetyczna
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 17:46   #3027
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lolandra Pokaż wiadomość
Nie masz przypadkiem problemów z wydzielaniem kwasu solnego/enzymów traw.? Wtedy są problemy z trawieniem białka,zgaga po jedzeniu. Często takie problemy zaczynają się po rezygnacji z przewożonego jedzenia, kiedy przechodzimy na zdrowsze dietę.Sprawdź to sobie.
Oczywiście, że mam
Po pierwsze nie mam pęcherzyka żółciowego, a po drugie mam rozpoznany refluks i jadę na prochach
Z tym że ja to mam od dobrych paru lat, czasem jest gorzej, czasem lepiej. Natomiast na pewno za dużo białka w posiłku > większa szansa na problem.
Jak jem posiłek mieszany, to spoko, ale opcja białko + warzywa czasem może powodować problemy.
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 18:24   #3028
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Proszę bardzo, może przyda się komuś na Wielkanoc
Zwykły z olejem: http://www.youtube.com/watch?v=sas5TSLrB7E
Wersja light:http://www.youtube.com/watch?v=yjpCY_OK3-s

Bardzo dziękuję
Muszę wreszcie spróbować je zrobić, taka prościzna się wydaje Dam znać jak mi wyszły Tylko muszę coś pokombinować do nich oprócz warzyw bo mała nie je mięsa, a zawsze z kurczakiem gotowce robiłam..tylko co zamiast tego mięsa do tortilli
Gdyby nie Ty, nie odważyłabym się robić majonezu z serka wiejskiego. Zachęciłaś mnie
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 22:28   #3029
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej dziewczyny. Czy orientujecie się może czy to normalne, że nie mogę jeść na pusty żołądek produktów mlecznych, słodkich rzeczy oraz surowych warzyw i owoców? Po zjedzeniu w/w boli mnie żołądek i czasem mdli.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 23:48   #3030
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Oczywiście, że mam
Po pierwsze nie mam pęcherzyka żółciowego, a po drugie mam rozpoznany refluks i jadę na prochach
Z tym że ja to mam od dobrych paru lat, czasem jest gorzej, czasem lepiej. Natomiast na pewno za dużo białka w posiłku > większa szansa na problem.
Jak jem posiłek mieszany, to spoko, ale opcja białko + warzywa czasem może powodować problemy.
Czyli bierzesz jeszcze leki przeciw hcl na ten refluks?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=747956 wymianka kosmetyczna
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.