Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-12, 21:20   #3001
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 000
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Nie zawsze jest to czynnik tego że nie dbałeś o cerę, lub od środka coś nie tak. Jest to w niektórych przypadkach uwarunkowane genetycznie, a czasem tak po prostu- jest trądzik i tyle. Kup sobie zwykły krem nawilżający. Bez parabenów, bez alkoholu cetylowego. Który mocno nawilża i odżywia twarz. I nie martw się tym że skóra będzie po nim się świecić- tak jest, ponieważ będzie ją chroniła warstwa ochronna którą wytwarza krem. Lecz po regularnym stosowaniu kremu nawilżającego zauważysz różnicę w wydzielaniu sebum. Wymaga to chwili czasu (2 tyg. wzwyż) lecz na prawdę działa. Tylko nie kupuj kremu nawilżającego drogeryjnego, ani do skóry trądzikowej.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:42   #3002
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Daniel1989 Pokaż wiadomość
Tyle , że u mnie twarz produkuje sporo tego sebum i to jest pewnie przyczyną tego wszystkiego - tych problemów więc chyba smarowanie nic nie da a trzeba zabrać się za jakiś doustny antybiotyk na te gruczoły ?
Sporo się jeszcze musisz douczyc Nie ma antybiotyku na gruczoly. Antybiotyk jedynie zabija bakterie powodujace stan zapalny.

Inna sprawa, ze antybiotyk czesto tez na dlusza mete nie rozwiazuje problemu. Wszystko kwestia tego co powoduje problem.

Na gruczoly ( a raczej ich zanik) wplywaja retinoidy (izotek) ale to raczej lek ostatniej szansy gdy wszystko inne zawiedzie...i po nim tez sie zdazaja "nowroty" niestety.

Wiesz, wiekszosc osob ma tradzik przez nadmierne produkcje sebum lub zbyt geste sebum bo to ono jest raczej problemem. Do tego dochodza bakterie bo to dopiero one powoduja wykwity tak naprawde.

Kwestia raczej skad sie to sebum takie bierze. Najczesciej sprawdza sa hormony czy to w okresie nastoletnim czy pozniej jakies zaburzenia hormonalne.

Swoją drogą poza antybiotykami i izotekiem jest jeszcze wiele innych rzeczy doustnych, ktore pomagaja na prace gruczolow i tlustosc skory - cynk, witamina pp i inne.
Cytat:
Napisane przez Daniel1989 Pokaż wiadomość
po prostu powiem , że mam dosyć smarowideł bo chcę wyleczyć przczyne a nie kosmetykę a jakaś musi być w 100%.
Powodzenia Obawiam sie, ze mozesz sie rozczarowac niestety Jakby lekarze umieli tak latwo znalezc przyczyne i to wyleczyc to nie byloby tylu osob z problemami...

Swoja droga z tego co piszesz to faktycznie nieco nietypowe te twoje gule, wiec to moze w ogolnie jest tradzik tylko jakas inna przyczyna.

Swoja droga ile smarowidel juz wyprobowales i jakie?

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Kup sobie zwykły krem nawilżający. Bez parabenów, bez alkoholu cetylowego. Który mocno nawilża i odżywia twarz.
Wlasnie, nawilzasz czyms twarz czy tylko ja wysuszasz? Bo wysuszanie ( i antybakteryjne drogeryjne rzeczy) powoduja odwrotny efekt i loju jest jeszcze wiecej...
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:51   #3003
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 000
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Antybakteryjnie stosuje maść przeciwgrzybiczną z apteki punktowo na pryszcze. Jest to skonsultowane z lekarzem . Nawilżam także, codziennie krem nawilżający+ maseczki. Na wydzielanie łoju pomaga mi także picie regularnie bratka.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 22:05   #3004
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ehh, co mi nie wyszlo Moje pytanie (zasugerowane twoja rada) w zalozeniu bylo skierowane do Daniel1989
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 22:50   #3005
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 000
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

A no to teraz dopiero się zrozumiałyśmy . A co do twojego poprzedniego posta, to masz absolutną rację. Hormony często 'skaczą' u kobiet i to jest powodem, ale u mężczyzn także są niewykluczone hormony. Np. tarczycy. Podobno tarczyca lubi wariować i symulować różne choroby. Ale dzięki codziennemu nawilżaniu widzę ogromną poprawę w wydzielaniu sebum. Pewnie moja skóra twarzy i tak się zmieni- np. po tym jak zajdę w ciążę. Nie martwię się tym że mam tłustą skórę, ani że czasem wyskoczy mi coś na twarzy. Najgorzej, gdy zastosuję zapychający kosmetyk. Nadal każdy z nas uczy się, co jest dla naszej skóry i organizmu najlepsze. Czego unikać, a co częściej stosować. Gdy uważam na kosmetyki i stosuje regularnie te które są właściwe, nie jem dużo słodyczy, na mojej skórze przez dwa miesiące potrafi nie wyjść żaden pryszcz. Więc, posłuchajcie czego chce wasza skóra
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 09:14   #3006
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Hormony często 'skaczą' u kobiet i to jest powodem, ale u mężczyzn także są niewykluczone hormony. Np. tarczycy.
Nawet nie koniecznie tarczycy. Zwykly testosteron w nadmiarze tez moze powodowac problemy podobno

Inna sprawa, ze takie nietypowe krosty i gule to moze w ogole nie byc typowy tradzik, a np. zakazenie jakims gronkowcem czy cos.

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Pewnie moja skóra twarzy i tak się zmieni- np. po tym jak zajdę w ciążę.
Zmieni albo i nie...i nie koniecznie na lepsze. Bywa po ciazy, ze robia sie wlasnie problemy. Ogolnie taka loteria troche

Kiedys byl zwyczaj mowic, ze ciaza rozwiaze problemy ale wcale nie koniecznie tak jest.

Wiele osob obecnie ma cere mieszana przez wiekszosc zycia.

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Nie martwię się tym że mam tłustą skórę, ani że czasem wyskoczy mi coś na twarzy.
Jesli to jest tylko cos od czasu do czasu to nie problem i faktycznie mozna to odpowiednia pielegnacja zalatwic. Gorzej maja ludzie z prawdziwym tradzikiem i to nie tylko na twarzy.

Tutaj sluchanie skory bez lekow na wiele sie nie zda
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 12:45   #3007
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Nie wiem czy przeczytałyście dokładnie mój post ale napiszę jeszcze raz , że nawilżam twarz I jeśli oczywiście można prosić to czytajcie cały post i w razie co odnoście się do niego. DZIĘKUJE BARDZO

Rano po umyciu twarzy physogelem ( bez wody z kranu ) nawilżam twarz kremem eucerin dermopurifer ( polecany gdzieś tu na wizaż ) ma filtr + ma zmniejszać wydzielanie się sebum .

Na noc nawilżam twarz cethaphil md dermoprotektor - tak poleciła mi dermatolog.


Z smarowideł używałem : t-klindacyne ( punktowo ) + później coś podobnego do klindacyne ale mocniejsze ( punktowo ) później dostałem ance derm , i aktualnie differin który lekarz kazała stosować mi na cała twarz ale , że twarz po tym mnie paliła i dostałem różnych czerwonych plam kazała punktowo na krosty a więc tak robię do dziś ale nie chcę coś schodzić.


Nie wiem właściwie sam nie wiem czy mam trądzik bo trądzik jak zauważyłem to często krosty w skupiskach a mi się robią :

a.) w odstępach takie czerwone podskórne gule nie do wyciśnięcia . Dopiero po xxx czasie czasem minimalnie coś z tego wychodzi.

b.) mam na twarzy też takie czerwonkawe mniejsze krostki i plamki - nie są one wypukłe ani wyczuwalne - to jakby czerwone krostki + plamki.

c.) na brodzie nie wiem co to jest ale zrobiły mi się 3 krosty i je czuć ostro - tzn takie gule które mam już 3 miesiące - początkowo było w nich sporo białego płynu . Differinem smarowałem płyn wypłynął ale gule są. Nic ich nie chcę ruszyć - stosowałem nawet maść ichtową czy jakoś tak z apteki i kicha - cały czas są.


Zauważyłem też , że te krosty co mam po jakimś czasie znikają ale aktywują się później na nowo w tych samych miejscach.


Czasem na twarzy tworzą mi się takie czerwone plamy które swędzą i znikają po czasie. Ale to jest chyba spowodowane differinem bo co go odstawiam i nie smaruje się nim kilka dni problemu nie ma. Ogólnie twarz mnie czasem swędzi w tych miejsach


A tego gronkowca to da rade wyleczyć ? kurde do lata mało czasu a ja naprawdę chciałbym te wakacje na słońcu przeżyć a nie tak , że wstyd wyjść.


Co do suplementacji to kilka razy zaznaczałem , że łykam :

a.) Witaminy + minerały + te z pożywienia
b.) Omega 3
c. ) Cynk olimp na noc + magnez
d.) czosnek w tabletkach
e.) Witamine C
f.) Wapno z dodatkiem odczulającym

+ dużo wody - bardzo dużo + staram się zdrowo jeść.


Boje się , że moja twarz całe życie będzie wydzielać sebum i tak wyglądać :/ inni piszą , że po 20 lat trądzik leczą i nici...jeny

Edytowane przez Daniel1989
Czas edycji: 2013-02-13 o 12:48
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 13:22   #3008
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Zrobił nam się tutaj mały offtop. Nie opisujemy swojej pielęgnacji, tylko rzeczy związane z differinem.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 18:37   #3009
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 000
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ale co z tego że nawilżasz, skoro wysuszasz ją kremem Eucerin dermopurifyer. Może i jest tam napisane że on nawilża i matuje, ale praktycznie jedno z drugim się wyklucza. Matuje czyli wysusza skórę i prowokuje gruczoły do produkowania sebum. A napisałam wyraźnie że w czasie kuracji differinem nie można stosować kremów przeznaczonych do skóry trądzikowej, tudzież seria Eucerin dermopurifyer.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 18:53   #3010
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Antymionka no ja tam się nie znam ale na tym kremie pisze , że może być używany z preparatami przeciwtrądzikowymi w tym maści itp... tak tam piszę zobacz sobie ulotkę w necie jak nie wierzysz.

Ale wiadome to co piszę producent często niestety mija się z prawdą . A co do samego kremu eucerin to czy ja wiem czy wysusza ? jak wiesz moja twarz naprawdę ostro daje mi popalić żywym ogniem hehe a rano po umyciu twarzy physogelem ( bez wody z kranu ) czuje lekkie ściągnięcie i jak posmaruje twarz eucerin dermopurifer to tak już go nie czuje czyli coś nawilża. Ale skoro mówisz , że lepiej nie to odstawie go tyle , że w tedy nie wiem co kupić dość taniego do nawilżania twarzy jak idę do pracy - wiadome konsystencja nie tłusta bym już w ogóle się nie świecił. Bo cethaphilem niestety do pracy nie posmaruje się bo tłusty będę.


A sprawa sebum bo przyznam , że w ciągu dnia sporo mam tego tłuszczu na twarzy. I moje pytanie czy ten tłuszcz na twarzy wywołuje trądzik ? wiem , że samo wyrzucanie go na zewnątrz ( produkcja łoju ) powoduje trądzik ale jeśli on jest już wyrzucony to koniecznie muszę go scierać z twarzy czy mogę z tym tłuszczem chodzić ? Aktualnie wycieram twarz co godzinę w pracy delikatnie ręcznikiem .


Jezu jak ja się boje , że będę jeszcze mieć trądzik typu :


http://www.sluzbazdrowia.com.pl/pic/tro5.jpg


jeny maria : (
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 15:42   #3011
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 000
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

1) sebum z twarzy można usuwać za pomocą delikatnej chusteczki, przytrzymując chwilę ją do wybranych partii twarzy
2)physiogel zawiera alkohol cetylowy który zapycha, więc jeżeli chcesz delikatną pielęgnację polecam mydła naturalne, albo żele do mycia twarzy bez SLS, alkoholu cetylowego itp. plus stosowanie po umyciu twarzy wody micelarnej
3)można kontrolować wydzielanie łoju za pomocą łagodnych toników bezalkoholowych lub wody micelarnej, plus dobry krem nawilżająco-natłuszczający.
Jeżeli uważasz że nie pójdziesz tłusty do twarzy to kup krem nawilżający o lekkiej konsystencji który się szybko wchłania. Natomiast kilka razy w tygodniu należałoby stosować bardziej bogatszy, tłustszy krem. Tak niestety trzeba robić, bogate kremy natłuszczają naszą skórę. Jeżeli nie będziesz jej nawilżał porządnie dobrym kremem, a jakimś eucerinem matującym to nie warte jest wydawanie pieniędzy na maści od dermatologa.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 09:16   #3012
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

1.) Tzn jeśli by physogel zapychał to byłoby to widać ? bo ja oprócz tego co na twarzy mam nie widzę by pojawiały się nowe rzeczy a już na pewno takie co są efektem zapychania poza tym nie wierzę , że dwu minutowe mycie twarzy 2x dziennie rano i wieczorem może ją zapchać. Przecież tego physogelu nakłada się b.mało + ja akurat spłukuję wodą przegotowaną . Tuż to chwila czasu. To nie krem nawilżający który kilka godzin na cerze jest - bez przesadyzmu... mi to poleciła dermatolog i tak na razie myje.

" żele do mycia twarzy bez SLS, alkoholu cetylowego itp " - możesz podać jakiś dobry ?




2.) Bardziej chodziło mi o to czy osoba której ten łój na twarzy się bardzo wydziela może mieć szanse jeszcze na cere suchą - tzn nie wysuszoną a normalna bez tej aktywności gruczołów. Bo gdzieś na forum czytałem , że jeśli już takie coś występuje ( chyba forum izotek.pl ) to już żadne kremy ani nawilżanie nie pomoże a poważniejsze sprawy .




"
Jeżeli uważasz że nie pójdziesz tłusty do twarzy to kup krem nawilżający o lekkiej konsystencji który się szybko wchłania. Natomiast kilka razy w tygodniu należałoby stosować bardziej bogatszy, tłustszy krem. Tak niestety trzeba robić, bogate kremy natłuszczają naszą skórę. Jeżeli nie będziesz jej nawilżał porządnie dobrym kremem, a jakimś eucerinem matującym to nie warte jest wydawanie pieniędzy na maści od dermatologa. " -


możesz podać jakiś właśnie taki o lekkiej konsystencji który szybko się wchłania i dobrze nawilża ? Plus jakiś dobry krem bogatszy , tłustszy na noc ?

Bo aktualnie mam cethaphil na noc ale on chyba nie ma żadnych witamin w sobie itp... a słyszałem , że dobre są te z wit.C . Może polecisz te dwa kremiki najlepiej nie drogo hehe na rano do pracy + bogatszy na noc. Tylko nie tłusty bo ten właśnie może zapchać.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 19:16   #3013
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 000
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Kremy tłuste które mają dobry skład nie zapychają.
Na noc polecam Avene Cicalfate. Kosztuje ok.25 zł (40 ml)
Do mycia skóry wrażliwej, trądzikowej nadaje się idealnie mydło naturalnie np.
http://www.natural-cosmetics.pl/savo...0gr,id465.html
Natomiast na dzień, także naturalny, lekki krem
http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Delik...-abisynski/398
W każdym żelu do mycia twarzy są jakieś chemiczne rzeczy, a to jest pozbawione jakichkolwiek.
Mam nadzieję że pamiętasz, aby na dzień używasz kremów z bardzo wysokim filtrem słonecznym?
Kremy z witaminą C zazwyczaj się stosuje jako kuracja rozjaśniająca, więc albo kuracja antytrądzikowa, albo rozjaśniająca.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:42   #3014
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

1.) Chodzi Ci o krem na noc :

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html

gdzieś już ktoś mi go polecał. Spróbuje ale to na pewno ten ? myślisz , że jest lepszy od cethaphil md dermoprotektor ?


2.) Gdzieś czytałem w internecie , że mydła każdego rodzaju odpadają do twarzy. Sam kiedyś używałem mydło " seba med " i tutaj na wizaż powiedzieli abym zaprzestał. Więc do tych mydełek kurde sam nie jestem przekonany. Wiem , że masz większą wiedzę ode mnie ale wszędzie odradzają mydła więc czy to naprawde dobry wybór ? można je kupić w sklepie czy tylko przez internet ?


3.) Ten krem co podałaś który samemu się robi również tylko przez internet do zamówienia ?


Pytam bo drugie tyle co to wszystko trzeba dać za wysyłkę ;/ ale brzmi naprawdę kusząco.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 21:16   #3015
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
2)physiogel zawiera alkohol cetylowy który zapycha, więc jeżeli chcesz delikatną pielęgnację polecam mydła naturalne, albo żele do mycia twarzy bez SLS, alkoholu cetylowego itp. plus stosowanie po umyciu twarzy wody micelarnej
Ciekawe to co piszesz... od kiedy alkohol cetylowy zapycha? poza tym, żel do mycia nie ma jak zapchać, poniewaz i tak od razu go zmywasz.
Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Kremy tłuste które mają dobry skład nie zapychają.
Na noc polecam Avene Cicalfate. Kosztuje ok.25 zł (40 ml)
Nie no, jasne. A parafina i trójglicerydy nie zapychają
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 22:11   #3016
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 000
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ale nie zapomnij że są kremy tłuste które nie zawierają ani parafiny, ani trójglicerydów.
Alkohol cetylowy zapycha, nie w każdym przypadku, ale jeżeli ktoś ma trądzik, albo bardzo wrażliwą skórę to owszem. Żel jest na twarzy chwilę, ale jednak na nią działa. Moja dermatolog mówiła że spotkała się z przypadkami że to właśnie po kosmetykach z cetylowym skóra była zapchana.
Co do mydeł. Ja stosuję je od jakiegoś czasu, i widzę poprawę. Wszelkie żele od ostatnich kilku miesięcy podrażniały moja twarz, powodowały świąd. Lekarz zalecił mi stosowanie mydeł naturalnych, i pomogło. Jest w lepszej kondycji, nie pojawia się tyle wyprysków. Mydło które podałam, jest mydłem naturalnym, nie takim typowym glicerynowym, czy takim które kupisz w aptece. Są dostępne także w sklepach, najczęściej zielarskich.
Co do kremu, to tylko przez internet spotkałam się z czymś takim, nie wiem czy można gdzieś stacjonarnie kupić takie rzeczy. Wysyłają oni zestaw i dokładną instrukcje według której robi się krem.
Krem Avene jest do dostania w aptekach, działa dobrze antybakteryjnie i dobrze łagodzi skórę.
Te rzeczy, które podałam, to są moje sugestie. Rzeczy, które wypróbowałam na sobie i omówiłam z lekarzem. Nie wiem jak wygląda Twoja skóra. Najlepiej by było, gdybyś poradził się dermatologa co masz konkretnie stosować, ale wiem że ciężko znaleźć jest dobrego aby na prawdę nam pomógł, dlatego ja trochę sama czytałam, szukałam, radziłam się innych lekarzy.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 05:45   #3017
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Nie no bardzo dziękuje za porady przecież nic nie mówię


Co do physogelu to na nim pisze , że nie zapycha , nie zatyka porów więc coś w tym prawdy musi być . Wiadome , że to co pisze producent często mija się z prawdą lecz ma wiele dobrych opinii i mnie nie zapchał , także warto na razie używać a pytać , czytać o czymś innym.


Ten krem z avone kupię na noc na pewno bo już wcześniej ktoś mi polecał. Ale powiedzcie mi czy będzie lepszy na noc od cethaphilu ?
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 09:43   #3018
lucko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

hej

dzis bylem u dermatologa i mi przepisala differin obecnie koncze tetralysal a zewnetrznie stosowalem ZINDACLIN.Pani dokto powiedziala zeby wieczorem nalozyc differin i odrazu na to jakis krem mam psyhogel mowila ze jest dobry i moge stosowac.

Po przeczytaniu waszych wypowiedzi sam nie wiem czy stosowac psyhogel mam skore troche przesluszona i wrazliwa na czole bo o czolo chodzi tlyko tam mam tradzik.Moze cos polecicie zamaist psyhogelu?

dziekuje pozdrawiam
lucko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 14:54   #3019
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Lucko poczytaj trochę to zobaczysz jakie mam problemy z cerą ( już nie chodzi o lekki trądzik ) ale o jej wrażliwość , szczypanie , czerwienienie itp... - ps nie mam trądziku różowatego.


No i używam physogel ale też nie używam już wody z kranu i jest niebo a ziemia o wiele lepiej. Naprawdę z całego serca do mycia twarzy mogę polecić Ci physogel. używałem mnóstwo żeli itp...physogel nie wysusza mi skóry jak te inne chemiczne ścierwa. Physogel naprawdę spoko.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 17:58   #3020
lucko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

dziękuje za odzew

wspomniałeś ze nie myjesz sie woda z kranu wiec jaka,czy to ma znaczenie?

dzis bede nakladal na noc 1wszy raz Differin odczekam z 30min i na niego naloze psyhogel

a i czym przemywacie twarz? na ulotce Differine pisze zeby nie uzywac zadnych przeciwradzikowych zeli ja myje twarz 2/dzien zelem do mycia twarzy firmy Ziaja do skory tradzikowej
lucko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:23   #3021
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Powiem Ci tak :


Jak ja myłem twarz chlorowaną wodą z kranu to było naprawdę gorzej - czułem mega ściągniętą skórę twarzy i była czerwona na kościach policzkowych - jakaś taka podrażniona - nawet jak myłem physogelem + wodą z kranu to tak miałem.

Ale odkąd zaprzestałem myć twarz wodą " kranówą " to jest lepiej. Teraz po prostu gotuję sobie wodę w czajniku wlewam czekam aż ostygnie ( w misce ) no i robię tak , że leciutko zwilżam twarz wodą ( leciutko ) + nakładam physohel i kulistymi ruchami myje twarz - leciutko masuje po czym po prostu zanurzam dłonie w misce i spłukuje twarz . Physogel może używany być również bez wody i wiele osób tak robi ale u mnie się to nie sprawdziło bo miałem wrażenie jakbym czuł to na twarzy więc trochę spłukuję i resztę delikatnie wycieram ręcznikiem. Na razie z czystym sumieniem mogę powiedzieć Ci , że z pośród wszystkiego co miałem do mycia twarzy physogel jest najlepszy a stosowałem xxx rzeczy. Przeróżne żele i każdy mocno mnie wysuszał.


A woda z kranu i zawarte w niej te różne rzeczy mają wpływ na niektóry typ cery. Ale wiadome każdy ma inną. U mnie w rodzinie każdy myje kranówą i nawet nikt krostki nie ma. Ale poczytaj w necie - wiele osób nie poleca tego a już na pewno przy wrażliwej cerze.


" dzis bede nakladal na noc 1wszy raz Differin odczekam z 30min i na niego naloze psyhogel "


ale jak nałożysz physogel ? chodzi Ci o krem nawilżający physogel ? No możesz tak zrobić bo w tedy lepiej differin wsiąknie w głąb skóry i przez nic nie będzie się przebijać. Ja też musiałem twarz nawilżać przy differinie bo jakbym tego nie robił to ojezu...czerwone swędzące placki wyskakiwały mi w miejsach differinu - ja nakładałem go tylko na syfy itp...bo jak robiłem cała twarz to mi tak wysuszyło , że dotknąć jej nie mogłem i sporo czasu zajęło mi odbudowanie jej i nadal nie jest odbudowana. Także differin na czystą umytą skórę a trochę później np. krem nawilżający ale też nie za dużo .


myj twarz np. physogelem - u mnie się sprawdza. Fakt nie powinno się myć twarzy żelami przeciwtrądzikowymi - wiele osób tak piszę więc coś w tym musi być. Musisz to zmienić. Takie żele wysuszają twarz co przy differinie nie jest wskazane.


Łykaj też cynk. Polecam 2 kapsułki olimp labs - cynk na noc.


Mi też trochę jednak pomaga. Bo cynk ma wpływ na cerę.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:36   #3022
lucko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

chodzi mi o to ze po osuszeniu twarzy nałożę Differin i po ok. 30min psyhogelem posmaruje.

mi dermatolog zalecil smarowanie calego czola Differinem, wiec sam juz nie wiem
lucko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 08:44   #3023
lucko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

ok. dzięki wielkie

a jaki polecacie krem nawilżający na dzień tzn. tylko rano po umyciu twarzy żeby stosować do Differinu?

z tego co czytam to chyba jakis bez bluszczowy i bez alkoholu i żeby nie zatykał porów możecie jakis polecić ?
lucko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 14:59   #3024
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Jeśli dermatolog kazał stosować Ci differin na całe czoło to znaczy , że tak masz robić. On widział to miejsce i zna się na rzeczy - rób tak. Tylko nie nakładaj tego ogrom tylko cieniutką warstwę bo więcej nie znaczy lepiej.


Jeśli chodzi o krem nawilżający na dzień to Ci nie podpowiem zbytnio bo sam szukam czegoś dobrego i ciężko coś znaleźć.


Alkoholu w składzie na 100% mieć nie może tego jestem pewny . Tylko alkohol występuje chyba pod nazwą denat alkohol bo te inne są " dobre" lecz też nie wszystkie to już ktoś inny niech uzupełni.


A czy zatyka pory czy nie to zależne od cery bo czytając opinie na naszym forum to nie ma kremu który ma 100% pozytywów zawsze znajdzie się ktoś na kogo on nie działa lub się po prostu nie sprawdza np. zapycha ( a nie ma składu zapychającego ) , także ktoś Ci może doradzić a czy Twoja skóra to przyjmie zależy od niej. Też się o to wkurzałem ale zrozumiałem ten system.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 17:02   #3025
Eside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 117
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cześć wam. Chciałam się doradzić. Nie chcę mi się czytać wszystkich stron na temat differinu,bo to zajęłoby mi wieki chyba. Otóz jestem po terapii izotekiem, miałam wtedy ropne krosty, ogólnie to tylko w strefie T,ale bylo to uciązliwe, latać z takimi 'wielkimi szkodnikami na twarzy' ..Leczyłam się na wlasną ręke,typu acne derm+ effaclar + mycie żelem,nawilżanie,pomagało ,ale to byl taki czas,gdzie miałam 2 tygodnie spokoju,a potem raptem na twarzy odgroma wielkich prysczy,potem znowu znikały,mimo mojego chorobliwego dbania...Siedziałam tylko na wizaż i dokształcałam się,piłam bratka,też niby polecany był,stosowalam wiele innych leków,bralam zorac(który mi pomagał w sumie,ale w czasie jego stosowania ciąglego,poza tym chodziłam jak burak,strasznie wyglądalam...No i jak przestalam zorac stosowac to mialam wszystkie ropne na twarzy, przekształciły sięw trądzik ropny. No i ubłagałam dermatologa aby przepisał mi izotek.Początkowo nie chciał się zgodzić, no ale udało mi się go przekonać. Izotek został mi przepisany,przyjęłam go dobrze, wyniki doskonale,twarz byla z dnia na dzień ładniejsza, miałam tylko typowe objawy,jak wysuszenie wszystkiego no i tez chodzilam jak burak przez 6 miesiecy,ale przezyłam to. Skonczylam kuracje izo w sierpniu, mialam ładną buźke,nic nie stosowalam, mylam zelem tylko, no i od lutego się zaczeło... Moja cera zrobila się trochę inna,widze zaskórniki na twarzy,pojawiają się pryszcze podskórne,nie jest ich dużo póki co,ale obawiam się,że jeśli nic z tym nie zrobię,to będzie tego więcej. Dodam,ze bylam na kontroli w listopadzie,dermatolog przepisal mi diferrin.Nie wykupilam, ładną buźke mialam,cieszylam się i nie chcialam wydawac na darmo pieniędzy.Czuję,że z moją cerą jest gorzej,musze reagować,aby nie było za pózno. Poki co moje dbanie wyglada tak; effaclar na noc, ostatnio wzięłam zorac i posmarowalam się od siostry,ale to tylko dwa dni, no i do teo codziennie myje zelem effaclar,lubięgo,fajnie oczyszcza,ale tez wysusza trochę, więc też staram się nawilzać jakimś aptecznym,delikatnym kremem Elo baza. Idę za tydzien do dermatologa, jak myslicie wziąc ten defferin? Pomoga? DOdam,ze nie mam cery,w której wyskakiwalo mi 5 pryszczy, nie mialam az takiej tragedii,ale nie bylo dobrze. Moja cera jest wymagająca. Co mam jeszcze brać,stosować? Co polecacie do codziennej pięlegnacji? Nie chce też przeplacac,boję się,ze na darmo mogę wywalić,bo juz sporo kasy wpieprzylam w rózne niepotrzebne gowna... Brac ten differin? Jakie macie doświadczenia po nim?

Edytowane przez Eside
Czas edycji: 2013-03-01 o 17:05
Eside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 17:16   #3026
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 000
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Mi nie pomógł ani na zaskórniki, ani na ropne pryszcze. Leczę się sama, i chodzę do salonu kosmetycznego na różne zabiegi. Nie będę się bawić w jakieś differiny, izoteki które mi zniszczą twarz i organizm. Jedyne co mogę Ci poradzić to albo stosuj kosmetyki w 100% naturalne, albo chodź do dermatologa. Dla mnie- to nie ma sensu, dermatolog może i się spisuje w chorobach skóry, ale trądzik to już inna sprawa. Ja mam na co dzień styczność z kosmetologami, więc nieco wiem, ale nigdy nie lecz się jakimiś lekami poważnymi na własną rękę, i nie błagaj dermatologa o lek którego nie chce Ci przepisać.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 17:48   #3027
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Koleżanka wyżej ma racje nigdy nie baw się na własną rękę bo naprawdę poważnych szkód możesz narobić.

U mnie jest tak samo , że wyleczę cieszę się można powiedzieć " super " cerą przez 2 tygodnie a później nagle się budze i już widzę stany zapalne które rozwijają się przez 3 dni i utrzymują się przez 2 tygodnie , także przyczyna musi leżeć wewnątrz i trzeba ją rozpoznać bo smarować tym syfem można się do końca życia.


jeśli izotek Ci nie pomógl tzn jest nawrót to wiele osób powtarza jego kuracje - wiem , że szkodliwe ale na izotek.pl czytałem , że niestety czasem trzeba bo tylko to pomaga. Wątpie aby coś innego Ci teraz pomogło.


Co do pielęgnacji twarzy sam się nie znam zbytnio - sam szukam złotych środków na tą mordę.


Ja walczę z sebum które przez 10 godzin pracy wydziela się chyba w litrach...no może przesadziłem ale z pół litra może by się uzbierało. Co przetrę twarz husteczką 10 minut spokoju i zaraz palcem przejadę to aż mokry jest. I to jest już mega męczące przecierać twarz co 10 minut w pracy , gdyż jestem wśród ludzi i wstyd bo wygląda to nieciekawie jakbym spocony był lub nie dbał o higienę.


Nie mogę z tym wygrać pomimo nawilżenia twarzy . Nie mam łzs . Ciekawe czy kiedyś w życiu będę mieć twarz czystą .


Nie wierze też w to , że kremy nawilżające są w stanie zahamować proces tych gruczołów aż tak pobudzonych. Na to musi być jakiś antybiotyk który to zatrzyma + krem nawilżający wspomaganie.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 21:07   #3028
Eside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 117
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Hmm, zrobiłabym badania na hormony,ale nie stać mnie chwilowo...Chociaż
podejrzewam,że to o to nie chodzi, u mnie trądzik przechodzi genetycznie.W rodzinie mojej ma go każdy, w sumie niektórzy mieli, bo już im przeszło.
A iziotek był jedynym sposobem. Głupia byłam,bo myslalam,ze jesli będę brała izotek,na zawsze moje problemy się skonczą,wiec z pielęgnacją odpuściłam...Moze jakbym dbała,nie doszłoby do tego.Coz,teraz nie wiem co mam zrobić, na pewno muszę mieć czym zluszczać naskórek,aby usuwał zanieczyszczenia.Ale nie chcę ciągle leczyć się i chodzić jak burak przez te leki.Bo taka niestety chodzę Chyba dopiero moja męczarnia skonczy się jak będę starą babą. To jest okropne. A jaki polecacie nawilżacz do twarzy? Który nie zapycha,no i nie jest drogi? : P
Pojdę do dermatologa,skonsultuję się a jak mi to cholerstwo powróci na dobre,to stracę wiarę,że cokolwiek innego mi może pomóc...
Eside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 22:59   #3029
Daniel1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 144
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Jak ja mam iść do dermatologa to już rzygać mi się chcę. I zaraz pewnie ktoś mądry napisze swoje trzy grosze ....


U mnie w rodzinie nikt nigdy nie miał problemów z cerą ani trądzikiem. Tzn ojciec ma cere naczyniową ale jak pytałem go to nigdy mu nic nie wyskakiwało. Nawet teraz jak patrze na rodzinę to zero problemów a mnie tylko to dotknęło. Akurat teraz mam ładną cerę ( kilka krostek tylko ) bo differin + spore dawki cynku zrobiły swoje ale pewnie na niedługo.


Mówią pielęgnacja skóry to podstawa. Hmmm wiesz co ? Szczerze już sam nie wiem jak do tego podchodzić. Moim zdaniem na 100% nie wpływa ona na trądzik i tego typu problemy . Ale wiem , wiem zaraz znów ktoś napisze i mnie zjedzie - ale ja wyrażam tylko swoją opinie. np. mam kolegów co czy to lato czy zima żadnych kremów nie używają a tyle lat cera bez skazy. Wiem , wiem ktoś napisze " poczekaj za xxx lat " no to daje przykład mojego ojca który ma 60lat i całe życie jedzie na zwykłym zapychaczu kremie nivea i nic problemów. Moja mama pół życia krem zielony zaji oliwkowy - zero problemów , także pielęgnacja nie do końca wpływa na stan cery.

No ale wiadome lepiej pielęgnować sam już obchodzę się z mordą jak z niemowlakiem i też chodzę z czerwonym ryjem bo czego nie kupię to gówno da albo po prostu na mojej mordzie się nie sprawdza - nie wiem czy to takie wrażliwe , że nie przyjmuje tych kremów czy co. Teraz kupie sobie ten avene polecany na noc - pewnie kolejne 35zł na półkę ale trudno - ryzyko.
Daniel1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 09:46   #3030
Eside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 117
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Nie no,pielęgnacja sama w sobie pomaga w jakiś sposób,ale na pewno nie pomaga wyleczyć całkowicie... Sama próbowałam,miałam bzika na punkcie swojej twarzy.Wszystko co polecane,to kupowałam,oczywiście z apteki, nie bylo mowy,abym dotknęła się twarzy nawet czystą ręką,nie mówiąc o tym,jak już ktoś inny to zrobił,to wielki krzyk,bo zaraz będę miała niespodzianki...
Pewnie teraz pojdę po differin, będę go stosowała i znowu zacznie się chodzenie z czerwonym,blyszczącym ryjem
Niestety u mnie jest podobnie,mam siostrę,która swego czasu miała też trądzik,ale to młodzienczy,szybko jej przeszło. Zapycha się jak tylko to możliwe,stosuję fluidy przerózne,od tych drogeryjnych,do aptecznych( mnie niestety każdy zapycha), nie robi pilingów,nie nawilża swojej cery,nie bierze żadnych maści. Drugi czlowiek stara się i wraz chuj z tego.

A wracając do differinu i cynku? Dermatolog Ci polecił cynk? Jak go zażywasz?

Też chyba zaopatrzę się w ten nawilżacz, czytałam no i dobre miał recenzje. Więc się skuszę a niego.

Daniel, a miałeś terapie izotekiem? W ogóle robiłeś jakiekolwiek badania?
Eside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-24 22:59:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.