jaką książkę obecnie czytacie? - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-29, 21:59   #3001
suonko
Rozeznanie
 
Avatar suonko
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 950
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

a ja czytam "PS . kocham Cie" taka miła literaturka, zabawna i wciągająca. Płaczę jak bóbr czytając gdyż oprócz komicznych zdarzeń książka opowiada o dziewczynie która nie może się pozbierać po śmierci swojego męża. Zostawił po sobie kilka listów ... po jednym na każdy miesiąc
suonko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 17:09   #3002
maswerka
Zadomowienie
 
Avatar maswerka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 506
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

"EGIPT" z serii "Wielkie Kultury Swiata".
__________________




maswerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 17:14   #3003
qrczak
Wtajemniczenie
 
Avatar qrczak
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 131
GG do qrczak
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez suonko
a ja czytam "PS . kocham Cie" taka miła literaturka, zabawna i wciągająca. Płaczę jak bóbr czytając gdyż oprócz komicznych zdarzeń książka opowiada o dziewczynie która nie może się pozbierać po śmierci swojego męża. Zostawił po sobie kilka listów ... po jednym na każdy miesiąc
Czytałam i zgadzam sie z Twoja opinią lubię do niej wracać A teraz czytam "Błękitny Zamek" L. M. Montgomery... po raz kolejny
qrczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 17:43   #3004
nadi111
Zakorzenienie
 
Avatar nadi111
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 468
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Günter Grass "Blaszany bębenek"
nadi111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 18:48   #3005
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Thomas Gordon "Wychowanie bez porażek w szkole". Rok szkolny tuż, tuż...
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 20:18   #3006
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

"Nefertiti" Vandenberga
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 20:35   #3007
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez qrczak
A teraz czytam "Błękitny Zamek" L. M. Montgomery... po raz kolejny
Wspaniała książka, proszę Mola Książkowego Jak zresztą wszystkie Montgomery. Jestem jej wielką fanką
U mnie natomiast "Anna Karenina" Tołstoja. Przy okazji nie sposób nie wspomnieć o cudownej kreacji Vivien Leigh, w filmie na podstawie tej książki. Za każdym razem, gdy czytam opis postaci Anny, widzę przed oczami tą aktorkę.
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-30, 20:54   #3008
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

W Polsce jest 8czesci!!Fajne czytalam wszystkie!!A w USA jest9!!Ciekawe czy sie wyjasni kto jest Plotkara!!Polecam Ci"Na topie"sa 3czescj narazie!Utrzymane w podobnym klimacie jak Plotkara!!
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 20:59   #3009
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Ja wypożyczyłam "Cień wiatru"-mam nadzieje ze mi sie spodoba
Mam tez "Spotkamy sie kiedys w moim raju"obawiam sie ze moze mnie zdolowac
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 21:07   #3010
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez karolinka86
"Śpiąca królewna"-świetny kryminał!!A zachęciła mnie notka na okładce: "Śpiąca królewna nie pozwoli wam zasnąć aż do rana!Będziesz próbował odgadnąć
tajemnicę, którą może znać tylko ofiara i morderca,ale finał i tak Cię zaskoczy" ciekawe czy ja tez sie zaskocze Napisze Wam jak skoncze!!!

Polecam serdecznie bo warto!!!!!!!!
Skończylam!!!Dawno nic tak bardzo mnie nie wciagnelo Jednym tchem sie czyta!!Co prawda ja odkrylam morderce ale chyba tylko dlatego ze mam wprawe w kryminalach Ale i tak pewien fakt mnie zaszokowal Nie zdradze jednak jaki zeby nie psuc wam przyjemnosci czytania
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-30, 21:50   #3011
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Zaczęłam opowiadania Iwaszkiewicza.
Aktualnie "Brzezinę".
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 07:27   #3012
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

"oskar i pani Róża" czyli o tym jak przeżyc całe życie w10 dni - iekna i połucajaca, a o tego mała obiętosciowo i przyjemna w sposobie pisania
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 08:40   #3013
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez nadi111
Günter Grass "Blaszany bębenek"
Uwielbiam Grassa. Przeczytanie Bębenka zajęło mi wprawdzie prawie 3 m-ce (ale tylko dlatego, że miałam dużo pracy na studiach ), ale bardzo miło wspominam tę książkę. Większość osób ode mnie z roku przez nią nie przebrnęła I niech żałują Powieść jest prześmieszna (prześmieWCZA?), podczas lektury rżałam jak głupia
A wszystkim fanom Oskara polecam Szczurzycę tego samego autora. Spotykamy się w niej z dorosłym Oskarem, który jest filmowcem i ma ... problemy z cewnikiem Oprócz tego są też inne wątki, trochę baśniowe... Polecam!
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 12:53   #3014
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez paula007
Zaczęłam opowiadania Iwaszkiewicza.
Aktualnie "Brzezinę".
Paulo, uderzyłaś w czułą strunę
Iwaszkiewicz mnie zachwyca tak po prostu; czy to proza, czy to dramat, czy wiersz, felieton, cokolwiek, ja zawsze poddaję się temu z przyjemnością i wiem, że czeka mnie dawka pięknego języka, czegoś mądrego i niepospolitego.
Rzadko ma się doczynienia z tak wszechstronnymi pisarzami jak Iwaszkiewicz, przy czym żadna z uprawianych przez niego dziedzin nie wypada słabiej od drugiej (a to sztuka). Jeśli spodoba Ci się proza, sięgnij po poezję, zwłaszca tomiki Oktostychy, Dyonizje i późniejsze Ody olimpijskie.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 13:39   #3015
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez lullaby22
Paulo, uderzyłaś w czułą strunę
Iwaszkiewicz mnie zachwyca tak po prostu; czy to proza, czy to dramat, czy wiersz, felieton, cokolwiek, ja zawsze poddaję się temu z przyjemnością i wiem, że czeka mnie dawka pięknego języka, czegoś mądrego i niepospolitego.
Rzadko ma się doczynienia z tak wszechstronnymi pisarzami jak Iwaszkiewicz, przy czym żadna z uprawianych przez niego dziedzin nie wypada słabiej od drugiej (a to sztuka). Jeśli spodoba Ci się proza, sięgnij po poezję, zwłaszca tomiki Oktostychy, Dyonizje i późniejsze Ody olimpijskie.
Ja jestem dopiero, że tak się wyrażę, początkująca jeśli chodzi o Iwaszkiewicza. Narazie mi się podoba, mam nadzieję, że tak będzie dalej. Przede wszystkim chcę przeczytać jego najważniejsze opowiadania, a później - zobaczymy. Dzięki za radę tylko, że ja i poezja to już dwie różne sprawy
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 14:01   #3016
nadi111
Zakorzenienie
 
Avatar nadi111
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 468
Wink Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez Mariah
Uwielbiam Grassa. Przeczytanie Bębenka zajęło mi wprawdzie prawie 3 m-ce (ale tylko dlatego, że miałam dużo pracy na studiach ), ale bardzo miło wspominam tę książkę. Większość osób ode mnie z roku przez nią nie przebrnęła I niech żałują Powieść jest prześmieszna (prześmieWCZA?), podczas lektury rżałam jak głupia
A wszystkim fanom Oskara polecam Szczurzycę tego samego autora. Spotykamy się w niej z dorosłym Oskarem, który jest filmowcem i ma ... problemy z cewnikiem Oprócz tego są też inne wątki, trochę baśniowe... Polecam!
Ja teraz 3 raz zabrałam się za czytanie, ale tym razem skończę
Jest naprawdę genialna!
nadi111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 15:16   #3017
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

ja jestem w trakcie czytania "otchłań zła" Maxime Chattam

rewelacyjna ksiazka
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 15:32   #3018
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez paula007
Ja jestem dopiero, że tak się wyrażę, początkująca jeśli chodzi o Iwaszkiewicza. Narazie mi się podoba, mam nadzieję, że tak będzie dalej. Przede wszystkim chcę przeczytać jego najważniejsze opowiadania, a później - zobaczymy. Dzięki za radę tylko, że ja i poezja to już dwie różne sprawy
No to jesli poważnie "chwyci", mnóstwo przyjemności przed Tobą
Że też ktoś jeszcze z własnej woli po niego sięga
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 16:02   #3019
qrczak
Wtajemniczenie
 
Avatar qrczak
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 131
GG do qrczak
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez elsi
Wspaniała książka, proszę Mola Książkowego Jak zresztą wszystkie Montgomery. Jestem jej wielką fanką
Ja też bardzo lubię jej książki, a do "Błękitnego Zamku" i "Ani z Zielonego Wzgórza" wracam zawsze, gdy mam zły humor Książki jej autorstwa wpływają na mnie pozytywnie i optymistycznie Pozdrawiam fankę Montgomery
qrczak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-31, 16:59   #3020
tama
Rozeznanie
 
Avatar tama
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 678
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez Mariah
Powieść jest prześmieszna (prześmieWCZA?), podczas lektury rżałam jak głupia
Ja niedawno skończyłam ją czytać (zresztą chyba nawet się pochwaliłam). W momencie zapoznawania się z okolicznościami poczęcia matki Oskara jechałam autobusem. Parsknęłam takim niepohamowanym śmiechem, że towarzysze podróży zaczęli spoglądać na mnie jak na obłąkaną. A barwna postać Józefa Koljaczka, ukrytego pod czterema spódniacami Anny Brońskiej to dopiero początek powieści... Trzymam kciuki i dopinguję, nadi111.

Ja teraz nadrabiam zaległości i czytam zaniedbany, wielokrotnie porzucany przeze mnie "Zniewolony umysł". Do Miłosza-eseisty podchodzę już drugi raz (poprzednio była "Rodzinna Europa" - nie dałam rady).
W "Zniewolonym umyśle" Miłosz daje odpowiedź na pytanie, jak to się stało, że intelektualiści przeszli na służbę komunistycznej ideologii.
[Może się dowiem]
__________________
Od 09/02/2010:

89 - 88 - 87 - 86 - 85- 84 -83-82 - 81 - 80 - 79- 78 - 77 - 76 - 75 -74 - 73 - 72 - 71 - 70 kg
tama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 17:28   #3021
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Amatorki- E.Jelinek. Póki co, średnio mi się podoba. Nie zachwyca, nieco przeszkadzają mi powtarzające się sekwencje typu wypolerowane kasztany, etc. Nieco feministycznie mi się ta powieść kreśli... no nie wiem.. Czytał ktoś?
__________________

Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 20:13   #3022
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez lullaby22
No to jesli poważnie "chwyci", mnóstwo przyjemności przed Tobą
Że też ktoś jeszcze z własnej woli po niego sięga
I chyba zacznę sięgać coraz częściej, bo skończyłam "Brzezinę" - cudowna a zaczęłam "Panny z Wilka" i czyta mi się bardzo dobrze.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 21:10   #3023
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

"Nagi sad" Myśliwskiego. Ale wolałam "Kamień na kamieniu"
Ami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 21:28   #3024
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

"Blood canticle" Anne Rice - wampirzy klimat w sam raz na koniec wakacji.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-31, 23:58   #3025
Dziewczyna z perłą
BAN stały
 
Avatar Dziewczyna z perłą
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

M.Vargas Llosa - 'Ciotka Julia i skryba'. Wedlug mnie najlepsza ksiazka tego autora.I zarazem najlepiej skonstruowana. W przeciwienstwie do niektorych innych,brak tu pozornego chaosu, ktory czasem utrudnia lekture, czesci skladowe wyraznie sie od siebie odrozniaja,ale dopiero ich polaczenie ukazuje prawdziwy zamysl autora. Swietnie naszkicowana postac przecietnego osiemnastolatka, historia jego romansu ze starsza ,owdowiala ciotka, przeplatane czyms co przypomina karykatury zmieszanych ze soba brazylijskich telenowel i neurotycznych wizji ( podane jako kolejne odcinki sluchowiska radiowego)-nie mozna sie nie smiac. *****/*****

A co do 'Zniewolonego umysłu'Miłosza (ktoś coś wcześniej wspominał) Moznaby ta ksiazke okreslic jako studium dzialania mechanizmu panstw totalitarnych( Milosz rozklada wszystko na drobne czesci, analizuje kawalek po kawalaczku), jednak niezupelnie, bo daleko jej do zbitki suchych faktow i definicji. Ukazane zostaja metody pozyskiwania umyslow inteligencji polskiej przez 'Nowa Wiare', sposoby wywierania nacisku i efekty podwojnej gry. Nowatorsko i trafnie przedstawiona sylwetka Borowskiego, ciekawy też rozdzial o Galczynskim. Pierwsza wartosciowa refleksja w polskiej literaturze o sztuce i kulturze amerykanskiej ( rozdzial 'Zachod'). Jedna z lepszych ksiazek jaka przeczytalam w tym roku. No coz.Rzucilo mnie na kolana.
Dziewczyna z perłą jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 09:00   #3026
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez tama
Ja niedawno skończyłam ją czytać (zresztą chyba nawet się pochwaliłam). W momencie zapoznawania się z okolicznościami poczęcia matki Oskara jechałam autobusem. Parsknęłam takim niepohamowanym śmiechem, że towarzysze podróży zaczęli spoglądać na mnie jak na obłąkaną.
Jak to dobrze wiedzieć, że nie jestem w tym względzie osamotniona! To chyba jakaś złośliwość losu, że za każdym razem jak jadę tramwajem i czytam książkę (zazwyczaj mało ambitną ), to trafiam akurat na te najśmieszniejsze momenty i dostaję ataku spazmów - tak było i przy Dziennikach gwiazdowych Lema, i przy Lesiu Chmielewskiej, i przy Smaku świeżych malin Sowy. A potem się dziwię, że mnie ludzie za wariatkę biorą

Cytat:
Napisane przez Editaphx
Amatorki- E.Jelinek. Póki co, średnio mi się podoba. Nie zachwyca, nieco przeszkadzają mi powtarzające się sekwencje typu wypolerowane kasztany, etc. Nieco feministycznie mi się ta powieść kreśli... no nie wiem.. Czytał ktoś?
Tego akurat nie, ale czytałam Pianistkę i Was geschah nachdem Nora ihren Mann verlassen hatte oder Stuetzen der Gesellschaften (wybaczcie, nie znam poskiego tytułu , ale jest to wymyślona przez Jelinek kontynuacja losów Nory z Domu lalki Ibsena). Powiem tak: podziwiam panią Jelinek za językową wirtuozerię (i robię głęboki ukłon w stronę pana tłumacza ), ale nie mogę powiedzieć, aby ten typ literatury jakoś szczególnie do mnie przemawiał... Na IV roku nie mieliśmy ściśle określonej listy lektur, każdy mógł czytać, co chciał (byleby była to lit. po 1945r), więc postanowiłam wziąć się za Jelinek, zwłaszcza że dostała Nobla i było wokół niej sporo szumu. A potem na egzaminie modliłam się, aby mnie profesorka nie zapytała o tę autorkę, bo o czym tu mówić - o starej pannie, która jest niewyżyta seksualnie i mogłaby zgwałcić nawet własną matkę??? (mówię oczywiście o bohaterce Pianistki a nie o pani Jelinek...).

Cytat:
Napisane przez Ami
"Nagi sad" Myśliwskiego. Ale wolałam "Kamień na kamieniu"
A czemu? Ja tego wprawdzie jeszcze nie czytałam, ale zamierzam, bo widziałam to u mnie w bibliotece. Możesz powiedzieć cusik o treści/stylu/języku?
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 09:28   #3027
magdalenaa
Zadomowienie
 
Avatar magdalenaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 291
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Ja obecnie czytam Dume i uprzedzenie
__________________
,, Uśmiechem witaj każdy nowy dzień ''
magdalenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 12:03   #3028
tama
Rozeznanie
 
Avatar tama
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 678
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna z perłą

A co do 'Zniewolonego umysłu'Miłosza (ktoś coś wcześniej wspominał) Moznaby ta ksiazke okreslic jako studium dzialania mechanizmu panstw totalitarnych( Milosz rozklada wszystko na drobne czesci, analizuje kawalek po kawalaczku), jednak niezupelnie, bo daleko jej do zbitki suchych faktow i definicji. Ukazane zostaja metody pozyskiwania umyslow inteligencji polskiej przez 'Nowa Wiare', sposoby wywierania nacisku i efekty podwojnej gry. Nowatorsko i trafnie przedstawiona sylwetka Borowskiego, ciekawy też rozdzial o Galczynskim. Pierwsza wartosciowa refleksja w polskiej literaturze o sztuce i kulturze amerykanskiej ( rozdzial 'Zachod'). Jedna z lepszych ksiazek jaka przeczytalam w tym roku. No coz.Rzucilo mnie na kolana.
Jeszcze bardziej wnikliwą analizę działania mechanizmu państw totalitarnych dał chyba Miłosz w "Ziemi Urlo" (też przede mną).
A rozdziału "Delta - czyli trubadur" i repliki na "Poemat dla zdrajcy" Gałczyńskiego nie mogę się doczekać (jeszcze tkwię w "Murti-Bingu").
"Alfa - czyli moralista" jest z tego co pamiętam o Andrzejewskim.
Czy wiesz może, Dziewczyno z perłą, kto jest "tym czwartym"? Jakbyś mnie oświeciła, to bardzo bym się cieszyła
__________________
Od 09/02/2010:

89 - 88 - 87 - 86 - 85- 84 -83-82 - 81 - 80 - 79- 78 - 77 - 76 - 75 -74 - 73 - 72 - 71 - 70 kg
tama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 12:54   #3029
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Cytat:
Napisane przez Mariah
A czemu? Ja tego wprawdzie jeszcze nie czytałam, ale zamierzam, bo widziałam to u mnie w bibliotece. Możesz powiedzieć cusik o treści/stylu/języku?[/I]
Styl mniej gawędziarski, bardziej filozoficzny. Może dlatego, że tym razem opowiada, co prawda wywodzący się ze wsi, ale nauczyciel czyli człowiek trochę wykształcony. Wspomina swojego ojca, matkę, ale przede wszystkim to właśnie hołd złożony ojcu. Więcej rozmyślań, mniej bajania.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-01, 13:10   #3030
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?

Przeczytalam ostatnio kolejne wydanie Reader's Digest (czy ktoś poza mną to lubi?) i bardzo podobał mi się "Ostatni strzał" Lee Child'a - wyjatkowo dobry kryminał
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.