Niemcy IV :) - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-26, 11:25   #3061
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
dokladnie

mnie na sama mysl tego rozcinania ciarki przechodza po skorze....

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------




moze
TOM, bo to jak Tomek
MARK, bo to jak Marek
LUCAS, bo to jak Lukasz
ANDREAS, bo to jak Andrzej
CHRISTIAN, bo jak Krystian
Matthias, bo jak Mateusz
Wymieniłaś wszystkie imiona, których luby nie chce, bo mu się z kolegami z pracy kojarzy, którzy jak twierdzi są średnio normalni
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 11:55   #3062
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
dokladnie

mnie na sama mysl tego rozcinania ciarki przechodza po skorze....

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------




moze
TOM, bo to jak Tomek
MARK, bo to jak Marek
LUCAS, bo to jak Lukasz
ANDREAS, bo to jak Andrzej
CHRISTIAN, bo jak Krystian
Matthias, bo jak Mateusz
Mnie także... czulas to później? Boli? A podczas porodu?
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 11:56   #3063
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chłop mi zdurniał. Od paru tygodni toczymy wojnę domową o imię dla chłopca.
Dziś mówi mi zrób casting na tym Twoim forum i może coś wybierzemy. Wiec szukam imienia dla chlopca, może być niemieckie, mile widziane z polskim odpowiednikiem. Doradźcie, bo prędzej się z chlopem pozabijamy nim dojdziemy do konsensusu.
Aaaa i odpada już: Alex, Alexander, Dominic, Olivier, Sebastian, Bastian, Xawier
to ja wpadam po prawie miesiącu chyba i proponuje FLORIAN jak mój syn

i tak widzę że gadacie o trochę o porodach to zapytam bo było o tej cc na życzenie to mam pytanie jak jest decyzja o cc to kiedy ją robią? przed terminem? w terminie ? po? czy zależy?
przy drugiej cc jak to coś zmienia
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 12:00   #3064
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
to ja wpadam po prawie miesiącu chyba i proponuje FLORIAN jak mój syn

i tak widzę że gadacie o trochę o porodach to zapytam bo było o tej cc na życzenie to mam pytanie jak jest decyzja o cc to kiedy ją robią? przed terminem? w terminie ? po? czy zależy?
przy drugiej cc jak to coś zmienia
Nam także podoba się Florian.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 12:05   #3065
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Wymieniłaś wszystkie imiona, których luby nie chce, bo mu się z kolegami z pracy kojarzy, którzy jak twierdzi są średnio normalni

hehe na kazde imie mozna tak zareagowac ---> tez to mowie mojemu

wszystkie moje ulubione imiona to on mowi ze zan kogos..... itp


co tam porabiacie?
my wlasnie skonczylismy nasze biurko składać

moj madry i dzielny tz sam je zaprojektował, kupił płyty i wszysciutko sam zrobił

jestem taaaka z niego dumna

a biurko jest ogromne i sliczne, takie jak zawsze chciałam
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 12:38   #3066
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Monia jak tak czytam to Ty przebojowa mamuśka wszystko sama, niczego się nie bałaś no aż Ci zazdroszczę.
Oj balam sie. Moja najwieksza obawa bylo, ze moge nie miec pokarmu. bardzo chcialam karmic piersia, nie chcialam byc uzalezniona od butelki i sztucznego mleka. No schize na tym punkcie mialam wiec przesadzilam z herbatka na laktacje w szpitalu , chodz nadmiar pokarmu i zwiazana z tym opuchlizna moze sie i bez wspomagaczy zdarzyc. Pozniej jak maly byl juz w domu to mial dziwne odchody. W tych ksiazeczkach pisalo ze to rozwolnienie i dziecko sie moze odwodnic. Moj sie w pracy od kolegi dowiedzial ze jak karmie piersia i butelki nie daje, ze to normalne, ale ja panika, wiec moj zadzownil do lekarza dzieciecego i sie wypytal czy to normalne i okazalo sie ze zielonkawe i wodniste odchody przy karmieniu piersia sa ok, to zadne rozwilnienie. Dziecko je jak nalezy, nie slabnie i przestalam sie przejmowac. Jak maly mial miesiac pojechalismy normalnie do lekrza zrobic U3.



---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
hehe na kazde imie mozna tak zareagowac ---> tez to mowie mojemu

wszystkie moje ulubione imiona to on mowi ze zan kogos..... itp


co tam porabiacie?
my wlasnie skonczylismy nasze biurko składać

moj madry i dzielny tz sam je zaprojektował, kupił płyty i wszysciutko sam zrobił

jestem taaaka z niego dumna

a biurko jest ogromne i sliczne, takie jak zawsze chciałam
To moj pare lat temu zrobil lozko, bo takiego jak chcielismy nie bylo, albo tysiaka trzyba bylo wydac. teraz widze ze mozna by bylo je jeszcze udoskonalic i lekko przerobic. Jest niskie, wiec dla mlodych osob ok, ale na starosc, jak kregoslup wysiadzie to bedzie katastrofa, dobrze by bylo wtedy je podniesc zeby mialo normlana wysokosc, albo nawet ciut wyzsze bylo.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Ogolem dziewczyny to ja jedynaczka jestem, od dziecka Zosia samosia musialam byc i mnie jakos tak juz zostalo

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-10-26 o 12:37
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 12:41   #3067
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
hehe na kazde imie mozna tak zareagowac ---> tez to mowie mojemu

wszystkie moje ulubione imiona to on mowi ze zan kogos..... itp


co tam porabiacie?
my wlasnie skonczylismy nasze biurko składać

moj madry i dzielny tz sam je zaprojektował, kupił płyty i wszysciutko sam zrobił

jestem taaaka z niego dumna

a biurko jest ogromne i sliczne, takie jak zawsze chciałam
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Oj balam sie. Moja najwieksza obawa bylo, ze moge nie miec pokarmu. bardzo chcialam karmic piersia, nie chcialam byc uzalezniona od butelki i sztucznego mleka. No schize na tym punkcie mialam wiec przesadzilam z herbatka na laktacje w szpitalu , chodz nadmiar pokarmu i zwiazana z tym opuchlizna moze sie i bez wspomagaczy zdarzyc. Pozniej jak maly byl juz w domu to mial dziwne odchody. W tych ksiazeczkach pisalo ze to rozwolnienie i dziecko sie moze odwodnic. Moj sie w pracy od kolegi dowiedzial ze jak karmie piersia i butelki nie daje, ze to normalne, ale ja panika, wiec moj zadzownil do lekarza dzieciecego i sie wypytal czy to normalne i okazalo sie ze zielonkawe i wodniste odchody przy karmieniu piersia sa ok, to zadne rozwilnienie. Dziecko je jak nalezy, nie slabnie i przestalam sie przejmowac. Jak maly mial miesiac pojechalismy normalnie do lekrza zrobic U3.



---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------



To moj pare lat temu zrobil lozko, bo takiego jak chcielismy nie bylo, albo tysiaka trzyba bylo wydac. teraz widze ze mozna by bylo je jeszcze udoskonalic i lekko przerobic. Jest niskie, wiec dla mlodych osob ok, ale na starosc, jak kregoslup wysiadzie to bedzie katastrofa, dobrze by bylo wtedy je podniesc zeby mialo normlana wysokosc, albo nawet ciut wyzsze bylo.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Ogolem dziewczyny to ja jedynaczka jestem, od dziecka Zosia samosia musialam byc i mnie jakos tak juz zostalo
Nic tylko pogratulować tz.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-26, 12:43   #3068
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

a jak juz sie tak chwale, to sobie takie buty na zime kupilam

http://boorooshoes.com/sheepskin-sho...men-gabby.html

Wiem przypominaja Emu i Ugg i kiedys bylam do nich wrogo nastawiona, bo nie umialam patrzec jak fajna dziewczyna a pieta przekrzywiona i przydepnieta. Nasza Majka mnie uswiadomila, ze sa modele z usztywniana pieta i jak zaczelam sie przygladac baba na ulicy, to buty zaczely bardziej mi sie podobac. Moze nie sam fason, ale fakt ze sa miekkie, wiec nic mnie uciskach i scierac nie ebdzie i do tego cieple, wiec w zimna zime jest cieplo, a w ciepla stopy sie nie poca jak przy sztucznych miskach. Przypadkiem odkrylam ta marke i jej filozofia jest calkiem mila. Innych butow w takiej cenie zeby mialy prawdziwa owce w srodku jakos znalesc nie umialam( nie zebym bardzo szukala, od widzialam co to sprawdzalam co to ma i za ile to ma) to wyszlo ze nabylam te i fasonem przypominaja te dwie znane marki.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 12:47   #3069
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Oj balam sie. Moja najwieksza obawa bylo, ze moge nie miec pokarmu. bardzo chcialam karmic piersia, nie chcialam byc uzalezniona od butelki i sztucznego mleka. No schize na tym punkcie mialam wiec przesadzilam z herbatka na laktacje w szpitalu , chodz nadmiar pokarmu i zwiazana z tym opuchlizna moze sie i bez wspomagaczy zdarzyc. Pozniej jak maly byl juz w domu to mial dziwne odchody. W tych ksiazeczkach pisalo ze to rozwolnienie i dziecko sie moze odwodnic. Moj sie w pracy od kolegi dowiedzial ze jak karmie piersia i butelki nie daje, ze to normalne, ale ja panika, wiec moj zadzownil do lekarza dzieciecego i sie wypytal czy to normalne i okazalo sie ze zielonkawe i wodniste odchody przy karmieniu piersia sa ok, to zadne rozwilnienie. Dziecko je jak nalezy, nie slabnie i przestalam sie przejmowac. Jak maly mial miesiac pojechalismy normalnie do lekrza zrobic U3.



---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------



To moj pare lat temu zrobil lozko, bo takiego jak chcielismy nie bylo, albo tysiaka trzyba bylo wydac. teraz widze ze mozna by bylo je jeszcze udoskonalic i lekko przerobic. Jest niskie, wiec dla mlodych osob ok, ale na starosc, jak kregoslup wysiadzie to bedzie katastrofa, dobrze by bylo wtedy je podniesc zeby mialo normlana wysokosc, albo nawet ciut wyzsze bylo.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Ogolem dziewczyny to ja jedynaczka jestem, od dziecka Zosia samosia musialam byc i mnie jakos tak juz zostalo

chyba zawsze tak jest teraz jak na nie patrze to bym troszke zmieniła, wiecej szafek itp ale i tak mi sie podoba

ooo

111.jpg
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 12:56   #3070
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Nic tylko pogratulować tz.

lawostol tez moj chlop zrobil, teraz by sie przydalo nowy, bo ten nasz jest duzo starszy od lozka i pomalu juz sie nadaje na wymiane, ale taki jak bysmy chcieli to oczywiscie drogo, a nawet jak bysmy chcieli sobie samu zrobic to taniej by nie wyszlo. najlepiej by bylo jak bysmy poszli do lasu i nakradli drewna wyszuszyli , pocieli na takie kloce jak chcemy , polakierowali , zesrubowali do kupy i mielibysmy super stolik za ktory w skleoie trzeba 1000-1500€ wybulic

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
chyba zawsze tak jest teraz jak na nie patrze to bym troszke zmieniła, wiecej szafek itp ale i tak mi sie podoba

ooo

Załącznik 5823767
bardzo ladne biurko. Nie szafek wiecej nie trzeba, jak dla mnie, jedynie blaty sa mi waskawe. jak dla mnie musialo by byc glebsze kurcze wymagania to powoli mam jak moj chlop. tak samo bylo z tym naszym stolikiem. ja wiem ze nie mamy stolu do jedzenia, wiec ten nasz musi spalniac funkcje lawy i stolu przy ktorym bedzie sie jadlo posilki, ale takiej krowy to nie chcialam, musialam chlopu ustapic. teraz sobie nie wyobrazam zeby stolik byl wezszy albo krotszy zadko mamy gosci. Jak juz to zdarzy sie kolezanka na kawe, ale nawet wtedy postawisz dzbanek z kawa, moze ja herbatke wiec drugi, do tego dzbanek z mlekiem, cukierniczka, miska z chipsami, miseczka z czekolada, moze szklanka z paluszkami i stolik zastawiony po brzegi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 13:10   #3071
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

blat jest chyba duży? ma 65 cm tak na zdjeciu wasko wyglada jest ta wolna dziura na kompa, nad nia chce jeszcze taka waska szufladke
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-26, 13:13   #3072
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
lawostol tez moj chlop zrobil, teraz by sie przydalo nowy, bo ten nasz jest duzo starszy od lozka i pomalu juz sie nadaje na wymiane, ale taki jak bysmy chcieli to oczywiscie drogo, a nawet jak bysmy chcieli sobie samu zrobic to taniej by nie wyszlo. najlepiej by bylo jak bysmy poszli do lasu i nakradli drewna wyszuszyli , pocieli na takie kloce jak chcemy , polakierowali , zesrubowali do kupy i mielibysmy super stolik za ktory w skleoie trzeba 1000-1500€ wybulic

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------



bardzo ladne biurko. Nie szafek wiecej nie trzeba, jak dla mnie, jedynie blaty sa mi waskawe. jak dla mnie musialo by byc glebsze kurcze wymagania to powoli mam jak moj chlop. tak samo bylo z tym naszym stolikiem. ja wiem ze nie mamy stolu do jedzenia, wiec ten nasz musi spalniac funkcje lawy i stolu przy ktorym bedzie sie jadlo posilki, ale takiej krowy to nie chcialam, musialam chlopu ustapic. teraz sobie nie wyobrazam zeby stolik byl wezszy albo krotszy zadko mamy gosci. Jak juz to zdarzy sie kolezanka na kawe, ale nawet wtedy postawisz dzbanek z kawa, moze ja herbatke wiec drugi, do tego dzbanek z mlekiem, cukierniczka, miska z chipsami, miseczka z czekolada, moze szklanka z paluszkami i stolik zastawiony po brzegi
Lawostol... u nas sprawdziły się dwa stoliki z ikei za parę euro, ale mamy blat w kuchni przy którym jemy.

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
blat jest chyba duży? ma 65 cm tak na zdjeciu wasko wyglada jest ta wolna dziura na kompa, nad nia chce jeszcze taka waska szufladke
Ladne biurko. Podoba mi się bardzo zestawienie kolorów w pokoju
__________________
Wymiana Maj
Szukam

Edytowane przez Marei
Czas edycji: 2014-10-26 o 13:14
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 13:44   #3073
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja tez bylam nacinana , inaczej bym nie urodzila, a szwy to sie same rozpuszczaly, wiec wyciagac nic nie trzeba bylo.

ja takich obaw jak ty nie mialam, dla mnie to bylo normalne ze to jest normalne. O tym w szkole rodzenia gadalysmy i w tych ksiazeczkach mialam. Moje problemy z piersiami po porodzie to tez cos wspominala nam polozna w szkole rodzenia, a jeszcze z biblioteki do nas przyjachali i sobie wypozyczylam ksiazke ktora ta ze szkoly rodzenia zachwalala i sie dowiedzialam co robic na takie napuchniete cycki. Zanim wyszlam ze szpitala to juz sprawa byla opanowana, zreszta pielegniarki mi tez daly beutel i kazaly cycki chlodzic, w nocy jak malego mi do karmienia przywiezili to wczesniej przychodzila pielegniarka i mowila ze zaraz bede miec malego i pieluche napoczona w goracej wodzie na cycki polozyc juz moge. Maly byl za 5 min, a u mnie juz wszystko rozkurczone lecialo jak z kranu i poczatkowe problemy w karmieniu powoli znikaly. W ostatni dzien jeszcze mi chlop cycki masowac i sie smial ze mam kamienie, ale za to jak malemu pasowalo. Wkoncu sie najadl do syta hehehe. jak tak czasami babki opowiadaja jakie mialy obawy i o czym z poloznymi gadaly, to ja galy wywalam. Jakos strachliwa nie bylam, mialam 2 problemy ktory pierwszy to w szpitalu pielegniarki pomogly, a pozniej telefon do lekarza i to wszystko. Maly jadl jak nalezy co 2h musialam karmic, wystarczyly mi wizyty kontrolne. Jak by bylo drugie dziecko i maluch taki sam, bez problemow zdrowotnych( choc to pewnie zalezy jakie problemy bo i w niektorych pewnie polozna tez nic nie zduiala tylko specjalista) to tez poloznej bym nie miala.
Dlatego ja pisze, ze polozna nie jest konieczna, to jak czlek chce, jak nie chce to jej miec nie musi
Moje tez byly rozpuszczalne, ale jeden mnie kul i polozna go wyciagnela Monia ja sie nie balam, ale czulam sie pewniejsza..przy pierwszym dziecku moj Facet ze mna nie mieszkal, ja wszystko robilam sama przy dziecku caly dzien i noc, chodzilam z nia od pierwszego dnia na zakupy, do urzedow, na Uniwerek i ta godzinka kiedy przychodzila do mnie polozna byla naprawde dla mnie wytchnieniem..nieraz to byl jedyny czas kiedy mialam szanse isc pod prysznic Akurat z karmieniem nie bylo w ogole problemow..tylko ze moja cora malo przybierala, ale po prostu taki byl jej urok..a przy synku wlasnie mimo ze A. byl juz ze mna to byl problem ze snem..bo maly spal cala noc za to w dzien prawie w ogole..i probowalysmy razem roznych metod...

Ja tez nie mowie ze polozna MUSI byc, ale to jest fajna mozliwosc i pomoc dla kogos kto sie czuje niepewnie..moja kolezanka miala niby polozna ale gdy jej naprawe potrzebowala bo miala np. zapalenie piersi to musiala z dwojka dzieci pod pacha biegac do lekarza, bo polozna nie miala czasu...ja swoja moglabym w kazdej chwili polecic i mimo ze mam dwojke i jakbym miala trojke (nie daj Boze!!! to tez bym znowu sie do niej zglosila

Ogolnie instykt matki jest niesamowity ..ja nigdy wczesniej z niemowlakiem nie mialam do czynienia, ale od pierwszego dnia wiedzialam jak dziecko trzymac, w co ubrac, jak ubrac...jak przebrac!!! sama bylam w szoku..jak w szpitalu przebieralam pierwszy raz corke to lekarka stwierdzila ze to na pewno nie moj pierwszy raz...a ja w szoku, bo cora niecale 3kg wazyla i byla malusia i balam sie jej rece i nogi polamac i wydawalo mi sie ze wszystko zle robie

mnie rozcinanie nie bolalo..w ogole nie czulam..zszycia tez nie bo dostalam zastrzyk znieczulajacy..i dopiero w domu kilka dni pozniej czulam jeden szew, ktory mi polozna wyciagnela, ale moglam normalnie siadac i tak dalej

z cc nie pomoge..mialam dwa razy sn...

Monia buciki ladne, ja mialam podobne rok temu, tylko ciemniejsze

Czarnooka_Paula ladne biureczko..oooogromne
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 13:45   #3074
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Niemcy IV :)

Witam moglabym ktoras z was prosic o przetlumaczenie na niemiecki mojego krotkiego cv? Prosze baaardzo...
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 13:58   #3075
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Moje tez byly rozpuszczalne, ale jeden mnie kul i polozna go wyciagnela Monia ja sie nie balam, ale czulam sie pewniejsza..przy pierwszym dziecku moj Facet ze mna nie mieszkal, ja wszystko robilam sama przy dziecku caly dzien i noc, chodzilam z nia od pierwszego dnia na zakupy, do urzedow, na Uniwerek i ta godzinka kiedy przychodzila do mnie polozna byla naprawde dla mnie wytchnieniem..nieraz to byl jedyny czas kiedy mialam szanse isc pod prysznic Akurat z karmieniem nie bylo w ogole problemow..tylko ze moja cora malo przybierala, ale po prostu taki byl jej urok..a przy synku wlasnie mimo ze A. byl juz ze mna to byl problem ze snem..bo maly spal cala noc za to w dzien prawie w ogole..i probowalysmy razem roznych metod...

Ja tez nie mowie ze polozna MUSI byc, ale to jest fajna mozliwosc i pomoc dla kogos kto sie czuje niepewnie..moja kolezanka miala niby polozna ale gdy jej naprawe potrzebowala bo miala np. zapalenie piersi to musiala z dwojka dzieci pod pacha biegac do lekarza, bo polozna nie miala czasu...ja swoja moglabym w kazdej chwili polecic i mimo ze mam dwojke i jakbym miala trojke (nie daj Boze!!! to tez bym znowu sie do niej zglosila

Ogolnie instykt matki jest niesamowity ..ja nigdy wczesniej z niemowlakiem nie mialam do czynienia, ale od pierwszego dnia wiedzialam jak dziecko trzymac, w co ubrac, jak ubrac...jak przebrac!!! sama bylam w szoku..jak w szpitalu przebieralam pierwszy raz corke to lekarka stwierdzila ze to na pewno nie moj pierwszy raz...a ja w szoku, bo cora niecale 3kg wazyla i byla malusia i balam sie jej rece i nogi polamac i wydawalo mi sie ze wszystko zle robie

mnie rozcinanie nie bolalo..w ogole nie czulam..zszycia tez nie bo dostalam zastrzyk znieczulajacy..i dopiero w domu kilka dni pozniej czulam jeden szew, ktory mi polozna wyciagnela, ale moglam normalnie siadac i tak dalej

z cc nie pomoge..mialam dwa razy sn...

Monia buciki ladne, ja mialam podobne rok temu, tylko ciemniejsze

Czarnooka_Paula ladne biureczko..oooogromne
do kiedy powinnam wybrać tutaj położną?
Ogórek dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ☺
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 15:18   #3076
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

Marei, na moje oko im predzej tym lepiej bo moze juz dana polozna nie miec wolnych miejsc, wiem, ze to czesto sie zdarza


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 15:36   #3077
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Marei, na moje oko im predzej tym lepiej bo moze juz dana polozna nie miec wolnych miejsc, wiem, ze to czesto sie zdarza


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
O kurczaczek. ale na czerwiec może jeszcze ma czas. popytam w takim razie
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 15:44   #3078
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
O kurczaczek. ale na czerwiec może jeszcze ma czas. popytam w takim razie
Ja na gwałt będę w poniedziałek pisać do położnej..
Termin mam na 8 maja wiec to już może być ostatni dzwonek, zwłaszcza ze ta położna o której myślę jest rozchwytywana...
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 15:47   #3079
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Szalejecie z postami dziś

Co do poloznej to mam dalej mimo że niby do 10 razy przychodzi
Wybrałam ja ok 25 tc. Tak szybko bo to polka i chciałam ja już zaklepać
Jestem z niej zadowolona, mogę dzwonić w dzień i w nocy jakby się coś działo. Teraz widzimy się co tydzien bo marika ma wystajacy pępek i polozna mi go zakleja

Co do zakupów to muszę kupić sobie kartkę na jesień i buty na zimę bo to co mam to za małe po ciąży się troszku mi przytyło

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-26, 16:05   #3080
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Ja na gwałt będę w poniedziałek pisać do położnej..
Termin mam na 8 maja wiec to już może być ostatni dzwonek, zwłaszcza ze ta położna o której myślę jest rozchwytywana...
Muszę wygooglać opinie o położnych w mojej okolicy

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Szalejecie z postami dziś

Co do poloznej to mam dalej mimo że niby do 10 razy przychodzi
Wybrałam ja ok 25 tc. Tak szybko bo to polka i chciałam ja już zaklepać
Jestem z niej zadowolona, mogę dzwonić w dzień i w nocy jakby się coś działo. Teraz widzimy się co tydzien bo marika ma wystajacy pępek i polozna mi go zakleja

Co do zakupów to muszę kupić sobie kartkę na jesień i buty na zimę bo to co mam to za małe po ciąży się troszku mi przytyło

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ojjj kurtkę też muszę, ale zimową. W tym roku przytyłam tak, że do tej trzyletniej już się nie zmieszczę, zwłaszcza, że brzuszek troszkę do końca zimy urośnie
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 17:32   #3081
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość

Monia buciki ladne, ja mialam podobne rok temu, tylko ciemniejsze

Czarnooka_Paula ladne biureczko..oooogromne
hehehe a ja myslalam ze ciemniejszych od czerni juz sie nie dostanie

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Muszę wygooglać opinie o położnych w mojej okolicy



Ojjj kurtkę też muszę, ale zimową. W tym roku przytyłam tak, że do tej trzyletniej już się nie zmieszczę, zwłaszcza, że brzuszek troszkę do końca zimy urośnie
mnie w ciazy tak hormony grzaly, ze moglam sie obejsc bez kurtki. zapinalam tylko gorny guzik i szalik pod szyje zeby mi nie wialo, a brzuch na wierzchu. Jak bym sobie jakas fajna ciazowa kupila, to na bank, bym jej nie nosila, dopiero po ciazy bym mogla.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 19:42   #3082
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
do kiedy powinnam wybrać tutaj położną?
Ogórek dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ☺

ja juz mialam wczesnie w ciazy, bo u mnie byla u lekarki w gabinecie i poniewaz sie super rozumialysmy to od razu sie na nia zdecydowalam...moim zdaniem im wczesniej tym lepiej bo czasami z terminami ciezko...

tu mozesz poszkac jakies w Twojej okolicy...

http://www.hebammensuche.de/hebverz....PN&TK&IT&CZ&RU

Monia sa jeszcze takie ciemnobrazowe..tzn..w tamtym roku byly..

ja kurtke tez chce nowa na zime..mam jedna taka, ale w tamtym roku byla mi za ciepla na rower i musze cos pomiedzy kupic...

ja w ciazy nie musialam miec nowej kurtki, bo mialam maly brzuch i tylko paska nie zapinalam
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 20:01   #3083
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy IV :)

do mnie polozna przychodzi 16 razy, naprawde fajna sprawa, ciesze sie, ze jest taka mozliwosc 😁


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-26, 20:30   #3084
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
ja juz mialam wczesnie w ciazy, bo u mnie byla u lekarki w gabinecie i poniewaz sie super rozumialysmy to od razu sie na nia zdecydowalam...moim zdaniem im wczesniej tym lepiej bo czasami z terminami ciezko...

tu mozesz poszkac jakies w Twojej okolicy...

http://www.hebammensuche.de/hebverz....PN&TK&IT&CZ&RU

Monia sa jeszcze takie ciemnobrazowe..tzn..w tamtym roku byly..

ja kurtke tez chce nowa na zime..mam jedna taka, ale w tamtym roku byla mi za ciepla na rower i musze cos pomiedzy kupic...

ja w ciazy nie musialam miec nowej kurtki, bo mialam maly brzuch i tylko paska nie zapinalam
Ja się cieszę że w zimie w ciąży nie byłam bo tyle w niej przutyłam że w zimie to bym musiała wszystko xxl kupować a buty to już nie wspomnę bo tak mi stopy puchly

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 07:16   #3085
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

ja przytylam 20kg i wystarczyly mi ciazowe ubrania w tym rozmiarze jakie nosilam przed ciaza czyli M. PO ciazy jeszcze 4 m-ce nosilam ciazowe spodnie, bo sie jeszcze w nieciazowe nie miescilam. a Bluzki to dlugo kupowalam dla ciezarnych i karmiacych, bo mialy ladne dekolty i byly dlugie. teraz albo mam szczescie, albo producenci zaczeli myslec i kroja bluzki przy ciele znacznie dluzsze niz tylko do pasa. Kiedys to byla moja zmora z krotkimi bluzkami, co nie zmienia faktu, ze nadal posiadam kilka bluzek ciazowych ktore kupilam po ciazy latem. ja ekstra planowalam ciaze na zimowa pore, zeby ostatnie miesiace wlasnie na chlody przypadly. Inaczej pewnie moje nogi nie daly by rady. Niestety jak w ciazy bylo ok, tak po ok 2 m-ce po, jak hormony sie ustatkowaly, okazalo sie ze zylaki sie pogorszyly, ale przynajmniej w ciazy nie cierpialam.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 07:43   #3086
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ja przytylam 20kg i wystarczyly mi ciazowe ubrania w tym rozmiarze jakie nosilam przed ciaza czyli M. PO ciazy jeszcze 4 m-ce nosilam ciazowe spodnie, bo sie jeszcze w nieciazowe nie miescilam. a Bluzki to dlugo kupowalam dla ciezarnych i karmiacych, bo mialy ladne dekolty i byly dlugie. teraz albo mam szczescie, albo producenci zaczeli myslec i kroja bluzki przy ciele znacznie dluzsze niz tylko do pasa. Kiedys to byla moja zmora z krotkimi bluzkami, co nie zmienia faktu, ze nadal posiadam kilka bluzek ciazowych ktore kupilam po ciazy latem. ja ekstra planowalam ciaze na zimowa pore, zeby ostatnie miesiace wlasnie na chlody przypadly. Inaczej pewnie moje nogi nie daly by rady. Niestety jak w ciazy bylo ok, tak po ok 2 m-ce po, jak hormony sie ustatkowaly, okazalo sie ze zylaki sie pogorszyly, ale przynajmniej w ciazy nie cierpialam.
Ja przutyłam 28 a jadlam normalnie, zero słodyczy a tak się we mnie woda zbierała, że jak wody odeszły mi jak z wiadra w salonie, tak jeszcze idchodzily w wannie na wc no i na ip już aż polozna nie mogła sprawdzić rozwarcia bo co wsadzila rękę to chlustalo z rozm. M na xl
Teraz jest już lepiej ale buty za małe bo w ciąży stopa urosła i wszystkie moje buty za które dałam dobre pieniądze, bo tylko skórę kupuje , sa za małe na koniec ciąży to chodziłam tylko w legginsach i tunice od koleżanki kurtki za małe bo jak teraz L wcisnąć do M ? Brzuch powoli schodzi, ale jeszcze jest a o rozstepach na nie wspomnę

Dziś Marika kończy 9 tygodni

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 08:28   #3087
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Niemcy IV :)

Witam przetlumaczylaby mi ktoras z was kobietki cv na jezyk niemiecki?
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 10:29   #3088
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Ja przutyłam 28 a jadlam normalnie, zero słodyczy a tak się we mnie woda zbierała, że jak wody odeszły mi jak z wiadra w salonie, tak jeszcze idchodzily w wannie na wc no i na ip już aż polozna nie mogła sprawdzić rozwarcia bo co wsadzila rękę to chlustalo z rozm. M na xl
Teraz jest już lepiej ale buty za małe bo w ciąży stopa urosła i wszystkie moje buty za które dałam dobre pieniądze, bo tylko skórę kupuje , sa za małe na koniec ciąży to chodziłam tylko w legginsach i tunice od koleżanki kurtki za małe bo jak teraz L wcisnąć do M ? Brzuch powoli schodzi, ale jeszcze jest a o rozstepach na nie wspomnę

Dziś Marika kończy 9 tygodni

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kurczaczek ja muszę się pilnować i nie przytyć za dużo, bo w tym roku już za dużo przytyłam... póki co nie mam apetytu, ale później będę musiała bardzo uważać
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 10:35   #3089
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Kurczaczek ja muszę się pilnować i nie przytyć za dużo, bo w tym roku już za dużo przytyłam... póki co nie mam apetytu, ale później będę musiała bardzo uważać
A jakieś mdłości wymioty?? Ja od prawie 2 msc jestem na minusie wagowo jeszcze mam 1,5kg zapasu
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 10:36   #3090
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Kurczaczek ja muszę się pilnować i nie przytyć za dużo, bo w tym roku już za dużo przytyłam... póki co nie mam apetytu, ale później będę musiała bardzo uważać
Ja uważałam i co ? Jajco małe posiłki, owoce, woda, zero słodyczy , cukru itd. A już tydzien przed porodem - wiedziałam że urodze wcześniej bo brzuch na 12 miesiąc miałam to już jadlam słodycze bo gorzej być nie mogło
W dzień porodu byłam na pizzy i wielkiej sałacie ostatni posiłek

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.