Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-23, 16:53   #3061
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

od kad zmienilam moja pielegnacje zgodnie z radami na tym wątku jest poprawa tzn odstawilam kosmetyki antyradzikowe i uzywam zelu babydream do mycia, pityval krem, hydrolat aloesowy, glinka dermaglin , odstawilam podklady drogeryjne , troszke uzywam mineraŁów EDM
nie mam juz przesuszonej cery ale cos mi tam nadal wyskakuje na twarzy i nie wiem jaki krem kupic jak mi sie pityval skonczy ? znowu jakis apteczny? przydal by sie peeling enzymatyczny ? mam teraz taki iwostin z apteki ale on ma mikrogranulki - czyli jest nie za bardzo?
mam tez problem z zaskórnikami zamknietymi ktore jednak latwo wychodzą - nie wiem jak sie ich pozbyc bo zauwazylam ze czasami z nich wlasnie tworzą mi sie takie podskórne gŁebokie gule tworzące blizny (zwlaszcza na brodzie )
a i mam acne derm i troche go zaczynam probowac tylko do niego filtr potrzebny ? mam filtr tylko boje sie tej calej pielegnacji - tyle tego jest .... trudno to ogarnąc - zwlaszcza finansowo
nie ten wątek - ale duac zel po miesiacu bardzo mala poprawa i odbarwil mi moją piżamkę - a stosowalam tylko na brodę wiec nie ma sensu dalej sie z nim męczyc
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 18:33   #3062
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
a w aptekach czy sklepach zielarskich mogłabym dostać ?
chyba nie, internet pozostaje,ale to groszowe sprawy


i zamowic skads prawdziwe minerały musze, używam pseudominerała Loreala, a tak dobrze wpływa na moja buzke i tak dobrze na niej wyglada,ze musze sprobowac tych prawdziwych koniecznie
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 18:56   #3063
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny od ok. 6 lat lat borykam się z problemem trądziku dodam, że mam 18 lat i za sobą kurację tetracykliną i kilkumiesięczną kurację Syndi 35 (odstawiłam bo źle się czułam). Obecnie stan mojej cery trochę się poprawił. Staram się ograniczyć kosmetyki do minimum. Teraz dosyć rzadko wyskakują mi ropne wykwity, ale mam jeszcze ich pozostałości (od kilku miesięcy) pod skórą Nie są to zmiany bolące, lecz wyróżniają się czerwonymi przebarwieniami i wyczuwam gulki pod skórą. I tutaj proszę o radę. Co mogłabym z tym zrobić? Stosowałam Diacneal, Skinoren, Brevoxyl i wiele innych specyfików lecz nic nie pomogło. Borykam się jeszcze ze strasznie przetłuszczoną twarzą, wągrami, rozszerzonymi porami i małymi krostkami. Dziewczyny błagam doradzcie, co mogłabym z tym zrobić. Myślałam o kwasie salicylowym, ale nie wiem czy by pomógł? Obecnie ograniczam się do mycia buzi mydłem siarkowym i kremu Normaderm, a na pryszcze maść cynkowa. Dodam, że raczej nie mam przesuszonej twarzy. Błagam o pomoc
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 19:17   #3064
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiaa91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny od ok. 6 lat lat borykam się z problemem trądziku dodam, że mam 18 lat i za sobą kurację tetracykliną i kilkumiesięczną kurację Syndi 35 (odstawiłam bo źle się czułam). Obecnie stan mojej cery trochę się poprawił. Staram się ograniczyć kosmetyki do minimum. Teraz dosyć rzadko wyskakują mi ropne wykwity, ale mam jeszcze ich pozostałości (od kilku miesięcy) pod skórą Nie są to zmiany bolące, lecz wyróżniają się czerwonymi przebarwieniami i wyczuwam gulki pod skórą. I tutaj proszę o radę. Co mogłabym z tym zrobić? Stosowałam Diacneal, Skinoren, Brevoxyl i wiele innych specyfików lecz nic nie pomogło. Borykam się jeszcze ze strasznie przetłuszczoną twarzą, wągrami, rozszerzonymi porami i małymi krostkami. Dziewczyny błagam doradzcie, co mogłabym z tym zrobić. Myślałam o kwasie salicylowym, ale nie wiem czy by pomógł? Obecnie ograniczam się do mycia buzi mydłem siarkowym i kremu Normaderm, a na pryszcze maść cynkowa. Dodam, że raczej nie mam przesuszonej twarzy. Błagam o pomoc
chyba mam cos podobnego..

i jak dzisiaj sobie robilam liste zakupow na BU i mazidłach, to mnie kwas salicylowy zainteresował, zrobic sobie z nim tonik, musze jutro o tym poczytac na wizazu bo dzis juz nie mam czasu.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 19:21   #3065
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiaa91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny od ok. 6 lat lat borykam się z problemem trądziku dodam, że mam 18 lat i za sobą kurację tetracykliną i kilkumiesięczną kurację Syndi 35 (odstawiłam bo źle się czułam). Obecnie stan mojej cery trochę się poprawił. Staram się ograniczyć kosmetyki do minimum. Teraz dosyć rzadko wyskakują mi ropne wykwity, ale mam jeszcze ich pozostałości (od kilku miesięcy) pod skórą Nie są to zmiany bolące, lecz wyróżniają się czerwonymi przebarwieniami i wyczuwam gulki pod skórą. I tutaj proszę o radę. Co mogłabym z tym zrobić? Stosowałam Diacneal, Skinoren, Brevoxyl i wiele innych specyfików lecz nic nie pomogło. Borykam się jeszcze ze strasznie przetłuszczoną twarzą, wągrami, rozszerzonymi porami i małymi krostkami. Dziewczyny błagam doradzcie, co mogłabym z tym zrobić. Myślałam o kwasie salicylowym, ale nie wiem czy by pomógł? Obecnie ograniczam się do mycia buzi mydłem siarkowym i kremu Normaderm, a na pryszcze maść cynkowa. Dodam, że raczej nie mam przesuszonej twarzy. Błagam o pomoc
Mam identycznie:/ Mam krem Garniera z nowej seii z kwasem salicylowym ale odstawiłam go, ze względu na przebarwienia które mogą sie pojawić.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 19:48   #3066
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja myślałam o nowym Effaclarze Duo... albo o toniku Effaclar wlasnie z bha ale przeraża mnie w nim ilość alkholu
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 20:10   #3067
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A oto moje ostatnie odkrycie w dziedzinie delikatnego mycia twarzy

Pollena-Malwa, Terapia Nawilżająca, Żel do mycia twarzy

Cytat:
Skład: aqua, cocomidopropyl betaine, aloe vera extract, pentylene glycol, carrbomer, triethanolamine, allantoin, methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, linalool, butylphenyl methylopropional, hydroxymethylpentyl-3 cyclohexene carboxaldehyde, hydroxycitronellal, citronellol, benzyl salicytate, benzyl alcohol, parfum
Myślę, ze ten skład jest wart by zdradzić dla niego Babydream - oba żele są świetne i będę ich używała na zmianę (poza tym zapach BD trochę mi się znudził ). Jedyny problem to chyba trudna dostępnosc tego żelu z Malwy - ja przypadkiem trafiłam na ostatnią butelkę w hipermarkecie Auchan. Cena - ok. 7 zł / 200 ml

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-09-23 o 20:12
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 21:10   #3068
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez la dra Pokaż wiadomość
Haha, co prawda, to prawda. Tylko, co na to mój biedny portfel i półka, która ugina się już od różnych magicznych, kremów i kremików, żelów i nie żelów etc, etc?!
(...)
Lubię LRP więc nastrajam się też na micela z fizjologicznym ph, ech... już sama nie wiem. Polecicie coś?
obdaruj mame, kuzynki, przyjaciolki kobitki beda zadowolone, a ty zrzucisz ten ciezar i do tego bedziesz czula sie podwojnie lepiej, bo przy okazji kogos uszczesliwisz micel LRP kocham i wielbie i polecam go bardzo - bardziej niz bioderme. bioderma jest ok, ale nie zostawia tak fajnej skory jak lrp... moze i wiecej wacikow trzeba do zmycia tuszu, ale zmywajac tusz bioderma moze mi sie wydawac, ze oczy czyste, a rano i tak cos mi na dolnej powiece zostaje mleczka l'oreala nie znam. wiekiem sie nie przejmuj, witamina c bedzie ok, tylko wlasnie spojrz na sklad, co poza nia jeszcze tam jest
Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
(...)
co do kwasów- szukam czegos takiego tylko wlasnie na zaskórniki, rozszerzone pory, delikatnego- nie cche sie łuszczyc jak jaszczórka..

Gdzie w kwasy, nawilzanie, filrty itd, moge wepchac samoopalacz? Mam taki dieał do buzki niezapychajacy, nie lubie byc całkiem blada
u mnie do tegu sluzy wlasnie effaclar k - ale cery roznie reaguja. a kwasow jest tyyyyle do wyprobowania - mozna zwariowac
ja samoopalacza l'oreala tez uzywam - tego do twarzy z delikatnym kolorem karmelkowym (jest superowy, a ogolnie fanka kremow l'oreala nie jestem). nakladam go np. po sporcie wieczorem, czasem zostawiam na noc, a czasem zmywam i poprawiam nawilzaczem. ale ostatnio nawet jego nie wciskalam do pielegnacji i jest ok
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 12:55   #3069
daily26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

płyn micelarny jest idealny ostatnio kosmetyczka tez mi to zasugerowała używam z biodermy jest rewelacyjny wiem ze sa jeszcze z ziaji i perfecty iwostinu coraz więcej firm je wypuszcza na wypryski dobra jest maść cynkowa która dostępna jest w aptece i coś nowego na naszym rynku to suplement diety na niedoskonałości d-tox Inneov przeciwdziała błyszczeniu się cery powstawaniu zaskórników i wyprusków zwęża pory kuracja tylko 2 miesięczna dwa razy w roku nieźle co
daily26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 13:42   #3070
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

u mnie do tegu sluzy wlasnie effaclar k - ale cery roznie reaguja. a kwasow jest tyyyyle do wyprobowania - mozna zwariowac
ja samoopalacza l'oreala tez uzywam - tego do twarzy z delikatnym kolorem karmelkowym (jest superowy, a ogolnie fanka kremow l'oreala nie jestem). nakladam go np. po sporcie wieczorem, czasem zostawiam na noc, a czasem zmywam i poprawiam nawilzaczem. ale ostatnio nawet jego nie wciskalam do pielegnacji i jest ok
o, micel tez mam na mojej liscie, z kwasow chce wyprobowac salicylowego.. no zobaczymy, metoda prob i bledow do czegos dojde moze
Samoopalacze Loreala ogolnie sa super, choc tez jakas fanka tej firmy nie jestem

Jeszcze filtra szukam.. sama nie wiem czy kierować sie destabilizacją czy nie.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 14:54   #3071
stokrotka_dorotka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wysyłam zaproszenia do *******.com - genialne nagrody.Pisać pw ze swoim mailem
Wiadomości: 208
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam mam cerę mieszaną
Z drobny kostkami wyskakujący rzadko z zaskórnikami i zaczerwieniami
Poczytałam i wpadłam na pomysł używania tego
SVR LYSANEL LOTION ACTIVE Plyn oczyszczający do skóry tłustej i tradzikowej
co oprócz tego mam jeszcze używać jakiś krem nawilżający czy lepiej tłustu
a jak z filtrem można sie bez niego obejść czy nei bardzo??
stokrotka_dorotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 16:44   #3072
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez stokrotka_dorotka Pokaż wiadomość
Witam mam cerę mieszaną
Z drobny kostkami wyskakujący rzadko z zaskórnikami i zaczerwieniami
Poczytałam i wpadłam na pomysł używania tego
SVR LYSANEL LOTION ACTIVE Plyn oczyszczający do skóry tłustej i tradzikowej
co oprócz tego mam jeszcze używać jakiś krem nawilżający czy lepiej tłustu
a jak z filtrem można sie bez niego obejść czy nei bardzo??
też jestem ciekawa czy filtr jest potrzebny a czy taki tonik da radę uporać się z rozszerzonymi porami i wągrami?
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:05   #3073
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A ja polecę LHA, używam go w serum oczyszczającym z ZSK, jest tam go z 0,7%, ale LHA działa już w takich małych stężeniach (od 0,3% do 2%), poza tym wysypało mi się go sporo, bo jest baaardzo drobny, salicyl to przy nim jak kamyki i piasek
Skóra mnie swędziała przez pierwsze dni, byłam tuż po toniku BHA, ale i tak przeszłam wysyp (LHA wchodzi głębiej), tzn. wysypik, bo nie polegało to na wychodzeniu gul albo wielkich syfów z białym czubkiem, tylko małych pryszczach i wągrach wychodzących górą jak pasta z tubki, bez żadnego bolącego guza i wielkiej czerwonej plamy
Tak jak przy BHA nie pozbyłam się wszystkich upierdliwych wągrów (czytaj: na policzkach) i mam parę "nówek" w dziwnych miejscach w wyniku zapchania Vitellą Ictamo i Sorayą 30, ale twarz wygląda porównywalnie jak przy BHA, nie muszę używać serum tak często, nie jest fotouczulające i mam przy tym ładnie nawilżoną twarz pełną antyoksydantów (oleje!)...i pachnę jak piernik mojej mamy
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:24   #3074
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Marcheweczko, jakiego toniku z BHA używasz?
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 19:29   #3075
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
o, micel tez mam na mojej liscie, z kwasow chce wyprobowac salicylowego.. no zobaczymy, metoda prob i bledow do czegos dojde moze
Samoopalacze Loreala ogolnie sa super, choc tez jakas fanka tej firmy nie jestem

Jeszcze filtra szukam.. sama nie wiem czy kierować sie destabilizacją czy nie.
jak chcesz salicylowego, to albo effaclar k (ma BHA+LHA), albo tonik BHA z biochemii urody... albo wyprobowac nowego effaclar duo - tez ma oba kwasiorki
ja bym na twoim miejscu wyprobowala emulsje 50+ avene. nie ma problemow z fotostabilnoscia, efekt jest matowy - na nia nie musze nakladac niczego specjalnie matujacego, od razu leci puder (w roli make-upa). ale nie przejmowalabym sie jakos strasznie tymi historiami - jak np. bioderma akn mat bardziej ci przypadnie do gustu, to bym na bioderme normalnie sie maziala. nakladany podklad nie powinien jednak zawierac innych filtrow chemicznych albo jesli juz, to te same, jakie zawiera filtr - bo niektore sie "gryza". sprobuj dorwac probki i potem sie baw
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 19:33   #3076
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
jak chcesz salicylowego, to albo effaclar k (ma BHA+LHA), albo tonik BHA z biochemii urody... albo wyprobowac nowego effaclar duo - tez ma oba kwasiorki
ja bym na twoim miejscu wyprobowala emulsje 50+ avene. nie ma problemow z fotostabilnoscia, efekt jest matowy - na nia nie musze nakladac niczego specjalnie matujacego, od razu leci puder (w roli make-upa). ale nie przejmowalabym sie jakos strasznie tymi historiami - jak np. bioderma akn mat bardziej ci przypadnie do gustu, to bym na bioderme normalnie sie maziala. nakladany podklad nie powinien jednak zawierac innych filtrow chemicznych albo jesli juz, to te same, jakie zawiera filtr - bo niektore sie "gryza". sprobuj dorwac probki i potem sie baw
o próbki bede błagała w sobote ;D
Własnie nad ta bioderma sie zastanawialam, ale kusi mnie zamowić minerały EDM wiec bym ją destabilizowała.. no,ale jak juz na innym watku pisałam, pracuje na 3 zmiany, do domu ide 3 minutki, a zazwyczaj jest to noc, lub bardzo wczesny ranek wiec sie tym nie bede przejmowała..

O ktorej Avence dokladnie mowisz? Tyle wersji tego na kwc,że sie gubie.


A probowala ktoras moze Vichy Dermablend? tez mnie korci.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 20:27   #3077
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mowie o tej:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rsja-2009.html
tylko to jest "emulsja" - w wersji niemieckiej gel-creme czyli kremo-zel inne to meczka, kremy itp. emulsja jest "lzejsza". mysle, ze spokojnie mozesz sie skusic na bioderme avenke ewentualnie sprobujesz pozniej, nie ucieknie a teraz juz slonca coraz mniej, wiec tragedii nie ma. poza tym widac, ze przebywasz na sloncu tyle, co i ja najwazniejsze chyba, zeby sie nie stresowac...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 11:18   #3078
daily26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja jestem w trakcie używania podkładu vichy dermablend jest wręcz rewelacyjny mam cerę mieszana więc kryje idealnie nie jest ciężki znakomicie stapia się ze skóra nawet kosmetyczka ostatnio zapytała mnie jakiego podkładu używam była zachwycona po drugie jest bardzo wydajny naprawdę niewiele go trzeba zużyć na makijaż i cena też jest przystępna dla porównania kupiłam jeszcze podkład z avene couvrance i nie jest tak dobry jest fajny ale .... aha i niedawno kupiłam krem nawilżająco-matujący sebo regulacja z Yves Rocher super idealnie matuje cere rano polecam a jeśli chcecie ładnie rozświetlić cerę to polecam kapsułki z witaminą c oriflame no i oczywiście d-tox o którym pisałam wyżej ))uwielbiam testować kosmetyki i w kółko kupuje przeróżne rzeczy i z tych których jestem zadowolona będę wam pisać)

Edytowane przez daily26
Czas edycji: 2009-09-25 o 11:22
daily26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 15:37   #3079
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mowie o tej:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rsja-2009.html
tylko to jest "emulsja" - w wersji niemieckiej gel-creme czyli kremo-zel inne to meczka, kremy itp. emulsja jest "lzejsza". mysle, ze spokojnie mozesz sie skusic na bioderme avenke ewentualnie sprobujesz pozniej, nie ucieknie a teraz juz slonca coraz mniej, wiec tragedii nie ma. poza tym widac, ze przebywasz na sloncu tyle, co i ja najwazniejsze chyba, zeby sie nie stresowac...
dodałam do ulubionych, bede myslec

Jak mowilam, jeszcze mam czas te 2 tygodnie, zaczynam testy jakos 10 pazdziernika (wypłata )

Do tego czasu mam nadzieje zdobede i przetestuje jakieś próbki.

Na słoncu porzebywam maaało, ewentualnie w weekendy bede sie sumiennie filtrować nie destabilizować, w tyg,to nie ma co..

a czy effaclar, pomoze mi na takie podskórne grudki, które dosc łatwo wycisnac, ale zawze wracają? Mam takich ostatnio mnóoostwo.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 20:12   #3080
Kaska*
Raczkowanie
 
Avatar Kaska*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 63
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
jak chcesz salicylowego, to albo effaclar k (ma BHA+LHA), albo tonik BHA z biochemii urody... albo wyprobowac nowego effaclar duo - tez ma oba kwasiorki
ja bym na twoim miejscu wyprobowala emulsje 50+ avene. nie ma problemow z fotostabilnoscia, efekt jest matowy - na nia nie musze nakladac niczego specjalnie matujacego, od razu leci puder (w roli make-upa). ale nie przejmowalabym sie jakos strasznie tymi historiami - jak np. bioderma akn mat bardziej ci przypadnie do gustu, to bym na bioderme normalnie sie maziala. nakladany podklad nie powinien jednak zawierac innych filtrow chemicznych albo jesli juz, to te same, jakie zawiera filtr - bo niektore sie "gryza". sprobuj dorwac probki i potem sie baw
Cloche, czy mozesz mi wytlumaczyc o co chodzi z tymi filtrami? Co to znaczy, ze sie gryza? Bo ja uzywam filtra Biodermy AKN Mat SPF 40, a na to MAke up Estee Lauder Double Wear SPF 10... Sorry za glupie pytania, ale kompletnie sie na tym nie znam...
Kaska* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 20:56   #3081
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiaa91 Pokaż wiadomość
Marcheweczko, jakiego toniku z BHA używasz?
Używałam.. 2% BHA z BU, przez zimę-wiosnę, ale nie wiem czy wrócę z nim na całą twarz, bo wg mojej mamy wtedy moja cera wyglądała o wiele gorzej niż teraz (przez wysyp)..jak patrzę się w lustro to wierzę, po LHA efekt jest suma sumarum ten sam, chociaż działają na różnych "głębokościach", ale nie było koszmarnego wysypu
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 12:36   #3082
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
(...)
a czy effaclar, pomoze mi na takie podskórne grudki, które dosc łatwo wycisnac, ale zawze wracają? Mam takich ostatnio mnóoostwo.
nie jestem pewna... mi ogolnie mniej czegokolwiek sie robi jak stosuje effaclar. sprobowac mozna, bo fajnie zmniejsza pory, skora sie robi taka gladsza i bardziej jednolita. jak na grudki nie pomoze, to mozna probowac i kombinowac dalej
Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
Cloche, czy mozesz mi wytlumaczyc o co chodzi z tymi filtrami? Co to znaczy, ze sie gryza? Bo ja uzywam filtra Biodermy AKN Mat SPF 40, a na to MAke up Estee Lauder Double Wear SPF 10... Sorry za glupie pytania, ale kompletnie sie na tym nie znam...
jesli sklad twojego podkladu jest taki jak na KWC (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...up-spf-10.html), to nie ma co panikowac. problem jest, jak w kremie z filtrami jest Butyl Methoxydibenzoylmethane, a w podkladzie Ethylhexyl Methoxycinnamate (ludzie zloci, pewnie gdzies mi sie cos poprzekrecalo, no ale mniej wiecej tak te nazwy wygladaja). te oba filtry w polaczeniu powoduja (podobno!), ze oba traca swoje ochronne wlasciwosci. trzeba uwazac, bo ten drugi czesto wystepuje w podkladach. ale ogolnie nie dajmy sie zwariowac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 12:38   #3083
Pauliniszonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej. Mam problem skora otóż po godzinie max juz mi sie swieci i tłusci.. nawet po nalozeniu podkladu minie chwila i wyglada jakby byl juz nieswiezy.. po całej nocy jak przejade palcem po twarzy to tak jakbym miala tluszcz.. okropne Pomozcie mi. Co mam uzywac zeby zapobiec temu? od czwartku uzywam Garnier czysta skóra active i nie wiem co o nim sadzic poniewaz po kazdym uzyciu mam uczucie lepkosci na twarzy blagam pomozcie
Pauliniszonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 13:36   #3084
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

po pierwsze- poczytaj chociaż trochę ten wątek. tu wiele dziewczyn ma podobny problem i dostało odpowiedzi, które i Tobie mogą pomóc.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 13:53   #3085
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

sprawa jest prosta - żadnych drogeryjnych cudownosci antytrądzikowych , ja jak to wszystko odstawilam jest znaczna poprawa a na noc często sie smaruje oliwką hipp i rano żadnej tŁustej cery nie mam
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 14:34   #3086
Pauliniszonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
sprawa jest prosta - żadnych drogeryjnych cudownosci antytrądzikowych , ja jak to wszystko odstawilam jest znaczna poprawa a na noc często sie smaruje oliwką hipp i rano żadnej tŁustej cery nie mam
Ale oliwka jest przeciez tłusta. Mi babka w drogerii własnie doradzila ten tonik poniewaz powiedziala ze do takiej cery nie powinno sie uzywac nic wysuszajacego gdyz wtedy skora wydziela wiecej sebum by chronic skóre.. to ja juz nie wiem.. tylko ze ten tonik po uzyciu pozostawia wrazenie lepkości i to mnie najbardziej dziwi. Naprawde chcialabym sie pozbyc tego problemu bo to nie wyglada najlepiej. Doradzcie mi cos prosze
Pauliniszonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 14:48   #3087
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

w tym wątku wszystko jest napisane , najlepiej poczytac i nie sŁuchać co panie w drogerii polecaja bo taka jest ich praca że musza coś sprzedać
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 15:13   #3088
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie jestem pewna... mi ogolnie mniej czegokolwiek sie robi jak stosuje effaclar. sprobowac mozna, bo fajnie zmniejsza pory, skora sie robi taka gladsza i bardziej jednolita. jak na grudki nie pomoze, to mozna probowac i kombinowac dalej
no dobra to będę probowac effaclar, ponoć jest delikatny wiec sprobuje, eksperymenty trzeba od czegos zaczac
dziekuje
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 15:34   #3089
Pauliniszonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Kurcze wszystko bym zrobiła zeby ta skora nie byla tłusta.. boje sie ze jak zaczne czegos uzywac to sie pogorszy chce miec pewnosc co do kosmetyka..
Pauliniszonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 17:14   #3090
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
[SIZE=2][FONT=Franklin Gothic Medium]nie jestem pewna... mi ogolnie mniej czegokolwiek sie robi jak stosuje effaclar. sprobowac mozna, bo fajnie zmniejsza pory, skora sie robi taka gladsza i bardziej jednolita. jak na grudki nie pomoze, to mozna probowac i kombinowac dalej
więc co pomoże na te grudki ? też myślałam o effaclarze.. albo o kwasach z Bu. mam mnostwo tych grudek wokol ust ;/
chyba najpierw spróbuję brevoixyl,bo czytałam,ze pomaga na te grudy. i jakiś kwas chyba.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.