Nasze codzienne jadłospisy, część XII - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-24, 12:04   #3091
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
moje U:

Śniadanie
Banan, kromka chleba z masmixem, białym serkiem i papryką, trochę papryki, marchewka, miseczka płatków kukurydzianych
+ herbata z dzikiej róży dorzuciłabym jeszcze jedną kromkę chleba

II śniadanie
dwie duże bezy i dwa duże ciastka
+ herbata smacznie

Obiad
będzie u dziadków więc na pewno spory ;p jak to u dziadków ja jak jestem u babci to też zawsze jest porządny obiad składający się z 2 dań

Podwieczorek
Winogrona, kisiel + coś słodkiego u dziadków ok

Kolacja
3 kromki chleba z serkiem, pasztetem, warzywami, ogórek konserwowy
+ herbata i tu też bardzo ładnie
Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
moje u:



1. dwa duże kawały chleba razowego ze słonecznikiem:
- z salami i mozzarellą
- z serem, kiełbaską żywiecką i jajkiem ze szczypiorkiem
- z masłem orzechowym, mozzarellą i dżemem kiwi
- z masłem orzechowym
1 banan; 1 pomidor
kawa ze śmietanką super! pożywne śniadanko

2. jogurt danone z płatkami duży; z krążkami suszonego jabłka; kawa z mlekiem jak jogurt duży to ok

3. kasza gryczana z natką pietruchy; pierś z kurczaka panierowana i smażona na oliwce, na to jajko sadzone ze szczypiorkiem; kalafior i brokuły gotowane ładnie, mam nadzieję że porcja była spora.
4. budyń śmietankowy z sokiem malinowym; 1 brzoskwinia ok

5. kawałek tortu od sowy; kawa z mlekiem uwielbiam ciasta od sowy, więc torcik musiał być pyszny

6. bułka razowa z dynią: pół z serkiem śmietankowym almette i szynką drobiową; pół z pasztetową; ogórk konserwowy; cały twarożek wiejski super



1. bułka razowa ze słonecznikiem:
- pół z masłem orzechowym; serkiem typu włoskiego i miodem
- pół z serem; szynką i majonezem
1 pomidor; 1 ogórk kiszony; rzodkiewki ok, podoba mi się

2. jogurt piernikowy z orzechami laskowymi, wkrojony cały banan; kandyzowane kiwi; kawa z mleczkiem zagęszczonym z magnezem jogurt piernikowy? nie wiedziałam, że jest taki. musiał być pyszny!

3. zupa warzywna zabielana z mięskiem;
ziemniaczki pure; zraz wołowy z sosem; buraczki zasmażane; ogóreczek ładnie fajnie, że są 2 dania

4. cukierek czekoladowy kokosowy x2

5. sevendays czekoladoy rogal duży; kawa z mlekiem smacznie

6. 2 kawałki chleba: jeden z masłem i dżemikiem truskawkowym; jeden z salcesonem i musztarda; 4 domowe małe macnagetsy z sałtką ogórek kiszony, groszek konserwowy i majonez bardzo ładnie

7. chipsy leys paprykowe cała duża paczka na 3 osoby; duże piwo redds sun. ok, pewnie jakaś imprezka była
j.w.
pozwoliłam sobie ocenić Wasze jadłospis jak dla mnie są to wzorowe U, z których śmiało można brać przykład. każdy z nich zawiera wszystko co powinien. są owoce, warzywa, nnkt, coś słodkiego. bardzo ładne U, na luzie

przy okazji dodam moje wczorajsze P
śniadanie: 3 duże kromki razowca, dwie z masłem i żółtym serem, jedna z masłem i wędzonym łososiem; gruba kiełbasa parówkowa z ketchupem; herbata z cukrem i cytryną
2 śniadanie: drożdżówka z serem, kruszonką i lukrem; nutridrink waniliowy
obiad: 3 pyzy drożdżowe, 2 spore kawały karkówki -polane sosem; 300g surówki z jabłka i marchewki; sok marwitt marchewkowy
deser: pokrojony banan, winogrona, śliwki -zalane jogurtem nat (200g); kakao na mleku 3,2%
podwieczorek: duża babeczka z dżemem, bitą śmietaną i owocami; herbata z sokiem malinowym
kolacja: 2 kromki razowca z masłem i polędwicą wędzoną; serek wiejski 200g z wkrojonym szczypiorkiem, ogórkiem i papryką; sok marwitt buraczkowo-jabłkowy
po: jabłko; sporo nerkowców; 2 paski milki karmelowej (podczas oglądania mam talent)
__________________
wymiankuję
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 12:13   #3092
shea 87
Raczkowanie
 
Avatar shea 87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 157
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

to ja wkleję swoje dzisiejsze i jutrzejsze R:

Ś(10.30): pół grejpfruta czerwonego, 4 łyżki płatków owsianych i łyżeczka otrębów owsianych, szklanka mleka 1,5%, łyżka sera twarożkowego z rzodkiewką
IIŚ(12.30): cienka kromka lekkiego razowca z ziarnami, plaster wędliny, sporo ogórka
O (15.30): ziemniak mały, sporo brokuł, mięso z udka (bez skóry oczywiście-ok. 70g)
P(18:30): pół kubka jogurtu naturalnego z otrębami i garść suszonych śliwek, szklanka soku warzywnego przecierowego
K (21.30): plaster sera feta 12% z sałatą lodową i łyżka jogurtu naturalnego, 50g twarogu

Ś(7:00): duże jabłko, 4 łyżki płatków owsianych, szklanka mleka 1,5%
IIŚ(10:00): razowiec lekki (2 kromki) z serem feta 12%, plastrem wędliny i ogórkiem
IIIŚ(13:00): serek homogenizowany naturalny z garścią słonecznika
O(15:30): kasza jęczmienna z warzywami (40 g-waga przed ugotowaniem), 2 łyżki buraczków, trochę piersi z kurczaka
P(18:30): 2 kostki gorzkiej czekolady Wedel (już nie mogę się doczekać), wafel ryżowy, szklanka soku warzywnego przecierowego
K(21:30): 150 g szprotek w pomidorach z puszki, cała papryka, łyżka sera twarogowego 4%


mam nadzieję, że jest całkiem ok

Edytowane przez shea 87
Czas edycji: 2010-10-24 o 12:14
shea 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 12:16   #3093
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
j.w.
pozwoliłam sobie ocenić Wasze jadłospis jak dla mnie są to wzorowe U, z których śmiało można brać przykład. każdy z nich zawiera wszystko co powinien. są owoce, warzywa, nnkt, coś słodkiego. bardzo ładne U, na luzie

przy okazji dodam moje wczorajsze P
śniadanie: 3 duże kromki razowca, dwie z masłem i żółtym serem, jedna z masłem i wędzonym łososiem; gruba kiełbasa parówkowa z ketchupem; herbata z cukrem i cytryną
2 śniadanie: drożdżówka z serem, kruszonką i lukrem; nutridrink waniliowy
obiad: 3 pyzy drożdżowe, 2 spore kawały karkówki -polane sosem; 300g surówki z jabłka i marchewki; sok marwitt marchewkowy
deser: pokrojony banan, winogrona, śliwki -zalane jogurtem nat (200g); kakao na mleku 3,2%
podwieczorek: duża babeczka z dżemem, bitą śmietaną i owocami; herbata z sokiem malinowym
kolacja: 2 kromki razowca z masłem i polędwicą wędzoną; serek wiejski 200g z wkrojonym szczypiorkiem, ogórkiem i papryką; sok marwitt buraczkowo-jabłkowy
po: jabłko; sporo nerkowców; 2 paski milki karmelowej (podczas oglądania mam talent)
dziękuję za ocenę a co do tego, że powinna dojść jeszcze jedna kromka chleba do śniadania, to mam na swoje usprawiedliwienie, że doszły dwie do drugiego śniadania.

A Twój jadłospis jest wzorowym P jak na moje oko.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26

Edytowane przez fioleciasto
Czas edycji: 2010-10-24 o 12:17
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 12:33   #3094
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez zabqa92 Pokaż wiadomość
P
śniadanie
3 kromy chleba ze słonecznikiem z masłem, szynka z indyka, pomidorem, jogurt jogobella truskawkowy, kawa z 0,4l mleka
jak dla mnie małe to śniadanko,przecież powinnaś być na P! Chudziutka szynka z indyka, jogurt pewnie mały... Koniecznie coś dodaj,może jajka na miękko? Może owsianka,kasza manna?
szklanka wody truskawkowej to tak jakby nic
obiaad
zupa pomidorowa z ryzem zabielana, mieso jakies, marchewka z groszkiem dobrze,że 2 dania ale węgli wiecej by sie przydało do tego mięska (ziemniaki,kasza/makaron razowy) pomimo wszystko jakiś skromny ten obiadek mi się wydaje
miseczka chipsów bananowychknoppersok
podwieczorek?
jabłkohmm nie od dziś wiadomo, że owoce to nie posiłek, szczególnie na P
kajzerka z rama,almette, dżemem,
250g twarogu wymieszanego z miodkiem, herbata z sokiem malinowym to samo, malutka ta kolacja bardzo...

mam juz powoli dosyć...
Widzę,że nie do końca sobie radzisz z tym P. Rozumiem,że wpychanie w siebie jedzonka może nie być miłe ale musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jak ważne jest dla Ciebie Twoje zdrowie!! Jadasz nie za duże porcje, gdzie są II sniadania i podwieczorki- przez ich brak odstępy między posiłkami są bardzo długie... Nie podjadasz,nie ma słodyczy rzadnych... Gdzie są NNKT??
Trzymam za Ciebie kciuki,walcz!

Edytowane przez SweetCherry87
Czas edycji: 2010-10-24 o 12:35
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 13:11   #3095
zabqa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez SweetCherry87 Pokaż wiadomość
Widzę,że nie do końca sobie radzisz z tym P. Rozumiem,że wpychanie w siebie jedzonka może nie być miłe ale musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jak ważne jest dla Ciebie Twoje zdrowie!! Jadasz nie za duże porcje, gdzie są II sniadania i podwieczorki- przez ich brak odstępy między posiłkami są bardzo długie... Nie podjadasz,nie ma słodyczy rzadnych... Gdzie są NNKT??
Trzymam za Ciebie kciuki,walcz!
Tylko,że ja na tym tyje...Mam już wagę w normie, więc nie wiem jak mam jeść zeby to było U, a wychodzi w praktyce P..
zabqa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 14:04   #3096
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Phynn Pokaż wiadomość
1. stanowczo za małe to śniadanko; serek wiejski lekki zamień na taki zwykły ( 6 czy 7%)
jeśli kromeczki małe (30g?) to co najmniej 3 i tych warzywek więcejjj
a może pokombinuj z owsianką ? aa i odpuść sobie może ten cukier, hm ?

2. zamiast tej jogobelli proponuję naturalny jogurt z dosypanymi orzeszkami, albo pestkami.
3. mam nadzieję, że jakaś 'ludzka' porcja wyszła. jeśli tak, to w porządku.
4. mało chyba, ale niech będzie.
5. jeśli jesz kolację przed snem, to może bez chlebka. a jeśli z 2-3godz. przed to w porządku.
dzięki za komentarz
co do śniadanka to nie jestem w stanie zjeść więcej, to i tak już dużo bo zawsze jadłam jedną kromeczkę. a owsiankę wypróbuję
a ta jogobella to bardzo źle? bo często pije ją na uczelni, jest mi tak wygodniej niż z normalnym jogurtem i orzechami.
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 14:26   #3097
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez agueda Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że jeśli Irish umie liczyc do 5, to powinna z gory wiedziec, iz jej jadlospis zostanie skrytykowany i nie wstawiac go tutaj. Bo wedlug 10 przykazan zywieniowych, wedlug ktorych ocenia sie na Wizazu jej jadlospis jest do bani. Niech da sobie spokoj juz, bo wszystkich denerwuje wytykanie jej w kolko tych samych bledow. Nikt jej nie broni jesc tak jak lubi, tylko PO CO daje to do oceny.
No tak, tu się zgodzę .


Dodam swoje wczorajsze U

śniadanie: 200ml mleka 1,5%, 100ml wody, 50g muesli cynamonowych fitella, 3 łyżki płatków owsianych, łyżeczka otrąb pszennych, łyżka pestek słonecznika
II śniadanie: 2 naleśniko-omlety z serem
obiad: ok. pół torebki ryżu brązowego, porcja surówki z marchewki i jabłka, 120g piersi z indyka smażonej z ugotowanym jabłkiem i sosem składającym się z wody, wina czerwonego i miodu
podwieczorek: tatar z 75g mięsa wołowego, cebulki, ogórka i odrobiny oleju lnianego, 2 małe kromki chleba (końcówka, dlatego mało )
kolacja: 100-120g małży w sosie własnym, 3 marchewki.

I jak? Bardzo proszę o ocenkę
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 14:34   #3098
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez shea 87 Pokaż wiadomość
to ja wkleję swoje dzisiejsze i jutrzejsze R:

Ś(10.30): pół grejpfruta czerwonego, 4 łyżki płatków owsianych i łyżeczka otrębów owsianych, szklanka mleka 1,5%, łyżka sera twarożkowego z rzodkiewką
IIŚ(12.30): cienka kromka lekkiego razowca z ziarnami, plaster wędliny, sporo ogórka
O (15.30): ziemniak mały, sporo brokuł, mięso z udka (bez skóry oczywiście-ok. 70g)
P(18:30): pół kubka jogurtu naturalnego z otrębami i garść suszonych śliwek, szklanka soku warzywnego przecierowego
K (21.30): plaster sera feta 12% z sałatą lodową i łyżka jogurtu naturalnego, 50g twarogu

Ś(7:00): duże jabłko, 4 łyżki płatków owsianych, szklanka mleka 1,5%
IIŚ(10:00): razowiec lekki (2 kromki) z serem feta 12%, plastrem wędliny i ogórkiem
IIIŚ(13:00): serek homogenizowany naturalny z garścią słonecznika
O(15:30): kasza jęczmienna z warzywami (40 g-waga przed ugotowaniem), 2 łyżki buraczków, trochę piersi z kurczaka
P(18:30): 2 kostki gorzkiej czekolady Wedel (już nie mogę się doczekać), wafel ryżowy, szklanka soku warzywnego przecierowego
K(21:30): 150 g szprotek w pomidorach z puszki, cała papryka, łyżka sera twarogowego 4%


mam nadzieję, że jest całkiem ok
Mi się bardzo podobają oba jadłospisy. Są warzywa, owoce, białeczko, węgle złożone i nawet coś słodkiego.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 15:08   #3099
orosier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

MOje dzisiejsze RRR
Sn 4;30 2 lyzki musli z orzechami 2 lyzki platkow owsianych 1 lyzeczka miodu 200 ml mleka 2%+ troche suszonych jablek , orzechow wloskich
SnII 8;00
2 rzedy czekolady z orzechami laskowymi
SnIII 10;00 salatka z owocowa(jablko+ nektarynka, wiorki kokosowe, migdaly, orzechy wloskie, pestki slonecznika)+ jogurt naturalny 150 g bez cukru, zielona herbata
Ob 15;10 talerz rosolu z marchewka z makaronem jajecznym
Pod 17;00 jogurt naturalny bez cukuru 180 g+ orzechy wloskie, migdaly, pestki slonecznika
Kol: 19;30
serek wiejski ze szczypiorkiem pomidorem ogorkiem ogorkiem konserwowym oliwka i papryka

Moje jutrzejsze RRRR
Sn 6;30 1 lyzka musli, 3 lyzki platkow owsianych, orzechy wloskie, wiiorki kokosowe, migdaly, mleko 2% 200 ml+ 1 lyzeczka miodu
SnII9;30 i 12;00 jablko nekarynka
Ob 14;00 50 g kaszy gryczanej + grillowany baklazan w przyprawach + mieso gyros chyba z wieperzowiny( inter marche)
Pod 17;00 jogurt naturalny z orzechami wloskimi, wiorkami kokosowymi, migdalami i pestkami slonecznika
Kol 19;30 serek wiejski z warzywami przeroznymi

Czy dzisiaj bardzo zgrzeszylam?

Edytowane przez orosier
Czas edycji: 2010-10-24 o 16:48
orosier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 15:21   #3100
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez zabqa92 Pokaż wiadomość
Tylko,że ja na tym tyje...Mam już wagę w normie, więc nie wiem jak mam jeść zeby to było U, a wychodzi w praktyce P..
Jesli na tym tyjesz to masz naprawdę spowolniony metabolizm,może poprostu miałaś na tyle dużą niedowage,że organizm usiłuje zrobic teraz "zapasy" na wypadek gdyby sytuacja się powtórzyła... Powiedz- ćwiczysz może cos?
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 16:52   #3101
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Redukcja

Sniadanie: owsianka z bananem, cynamonem i zurawina
2 sniadanie: 1,5 kromki chleba ciemnego z wedzonym lososiem, kawalek z wedlina, do tegokawalek pomidora, ogorka, papryki i cebuli, troche winogron
obiad: risotto mojego wymyslu - kawalek ryby (jakies 120g), 3 czubate lyzki ryzu, cukinia, papryka i cebula, wszystko posypane szczodrze przyprawa curry Kamis, podsmazone na niewielkiej ilosci oliwy
podwieczorek: jogurt naturalny z wkrojonym suszonym jablkiem, cynamon
kolacja: salatka z pomidorow i cebuli, mozarella
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.






Edytowane przez henieczka
Czas edycji: 2010-10-24 o 16:54
henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 17:26   #3102
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Utrzymanie
  • jajeczko na miękko, jasna bułka z twarożkiem chudym, polędwicą sopocką, pomidorem, cebulą
  • parówka na zimno, kilka plastrów salami
  • 60g sałatki ziemniaczanej (ziemniaki, majonez, ogórki, przyprawy)
  • udko kurczaka w sosie myśliwskim, 2 ziemniaczki z koperkiem, kilka łych surówki "wiosennej" z keczupem, 1/2 butelki białego wina wytrawnego



możecie mnie ocenić?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:36   #3103
flamme
Rozeznanie
 
Avatar flamme
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 847
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez orosier Pokaż wiadomość
MOje dzisiejsze RRR
Sn 4;30 2 lyzki musli z orzechami 2 lyzki platkow owsianych 1 lyzeczka miodu 200 ml mleka 2%+ troche suszonych jablek , orzechow wloskich no ok, mało tych owsianych i białeczka
SnII 8;00
2 rzedy czekolady z orzechami laskowymi
SnIII 10;00 salatka z owocowa(jablko+ nektarynka, wiorki kokosowe, migdaly, orzechy wloskie, pestki slonecznika)+ jogurt naturalny 150 g bez cukru, zielona herbata łączysz tł i ww, ale jeśli Ci to nie przeszkadza to ok, tylko znowu to białkoo
Ob 15;10 talerz rosolu z marchewka z makaronem jajecznym rosół na r to tak niezbyt, poza tym białko? Kurczaka z zupy nie było? I warzyw też niewiele tutaj
Pod 17;00 jogurt naturalny bez cukuru 180 g+ orzechy wloskie, migdaly, pestki slonecznika to co w 2 śn. Zjedz serek homo zamiast jogurtu i będzie fajnie
Kol: 19;30
serek wiejski ze szczypiorkiem pomidorem ogorkiem ogorkiem konserwowym oliwka i papryka ładnie

Moje jutrzejsze RRRR
Sn 6;30 1 lyzka musli, 3 lyzki platkow owsianych, orzechy wloskie, wiiorki kokosowe, migdaly, mleko 2% 200 ml+ 1 lyzeczka miodu dodaj trochę twarogu np. to będzie to nieszczęsne białko
SnII9;30 i 12;00 jablko nekarynka to nie posiłek! Same cukry proste. Brak węgli złożonych, tłuszczy i tego białka, noo. Zjedz te owoce i jakąś kanapkę z wędliną/jajkiem/tuńczykiem
Ob 14;00 50 g kaszy gryczanej + grillowany baklazan w przyprawach + mieso gyros chyba z wieperzowiny( inter marche) jak przyrządzone to mięsko? Hm, chyba może być, choć lepszy byłby kurczak czy indyk
Pod 17;00 jogurt naturalny z orzechami wloskimi, wiorkami kokosowymi, migdalami i pestkami slonecznika to samo co wcześniej- zamień na homo
Kol 19;30 serek wiejski z warzywami przeroznymi ok

Czy dzisiaj bardzo zgrzeszylam? nie, tylko z niewiadomych przyczyn unikasz tego białka^^ a czekoladę potraktuj jako 10%, należy Ci się
Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Redukcja

Sniadanie: owsianka z bananem, cynamonem i zurawina jakie proporcje płatków i mleka? Banany na R to sporadycznie. I dodaj jakieś białeczko
2 sniadanie: 1,5 kromki chleba ciemnego z wedzonym lososiem, kawalek z wedlina, do tegokawalek pomidora, ogorka, papryki i cebuli, troche winogron ok, mogły być już dwie całe kromeczki.
obiad: risotto mojego wymyslu - kawalek ryby (jakies 120g), 3 czubate lyzki ryzu, cukinia, papryka i cebula, wszystko posypane szczodrze przyprawa curry Kamis, podsmazone na niewielkiej ilosci oliwy mało tej rybki i ryżu, ale jakościowo ładnie
podwieczorek: jogurt naturalny z wkrojonym suszonym jablkiem, cynamon tu masz przewagę węgli, które lepiej ograniczać pod wieczór. Możesz zjeść zamiast jogurtu serek wiejski czy homo i dodać jakieś NNKT
kolacja: salatka z pomidorow i cebuli, mozarella mozarella na R niekoniecznie. Daj twaróg zamiast i będzie fajnie
j.w.
flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:46   #3104
orosier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Po pierwsze: to nie moge laczyc owocow jogurtu z orzechami, ?!!Czy jesli zamiast jogo bedzie serek homo w tym zestawie to moge go zjesc na redukcji?
Po drugie; to mieso gyros to zwykla wieprzowina w przyprawach gyros z warzywami w tej przyprawie bedzie robione na grillu.
Po trzecie; Serek homo dostarczy bialko?
Po czwarte: Mleko to nie bialko?a kefir dostarczy bialko albo maslanka?
Po piatek z czym moge zjesc te orzechy w koncu?
Po szoste: to sniadanie nie pozwala mi zglodniec dlatego jem owoce na 2 sniadanie, ale jesli nie moge to chociaz powiedzcie mi co mozna wziac do szkoly na 2 sniadanie (CHLEBA NIE JEM)

Edytowane przez orosier
Czas edycji: 2010-10-24 o 17:51
orosier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 17:59   #3105
zabqa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez SweetCherry87 Pokaż wiadomość
Jesli na tym tyjesz to masz naprawdę spowolniony metabolizm,może poprostu miałaś na tyle dużą niedowage,że organizm usiłuje zrobic teraz "zapasy" na wypadek gdyby sytuacja się powtórzyła... Powiedz- ćwiczysz może cos?
No tak..prawie codziennie ok 1 h biegam..
zabqa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 18:08   #3106
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Co poniektórzy tutaj podejrzewają mnie o ED nie wiem czemu, więc może zaprezentuję swój wczorajszy kompuls ;]]] Szalenie ciekawe jak na osobę, która rzekomo boi się jeść ;]

Teoretycznie U ;]

8.00 - owsianka (płatki owsiane, płatki kukurydziane, siemie lniane, suszona żurawina, rodzynki, pestki dyni, pestki słonecznika, suszone morele, wiórki kokosowe) + mleko 1,5, kromka chleba (bo się zakrztusiłam i musiałam coś przegryźć)
11.00 - sałatka z banana, grejpfruta i winogron, cukierek kawowy Kopiko
13.00 - kasza gryczana z gulaszem, 2 ogórki kiszone
15.45 - jabłko, garść mieszanki studenckiej
18.00 - kilka łyżek kakao, wafel ryżowy, garść mieszanki
18.30 - dwie kromki chleba orkiszowego z margaryną, serem żółtym i warzywami
19.00 - 20.00 - garść suszonych moreli, 2 wafle ryżowe z konfiturą, winogrona
22.00 - dwie kromki chleba z masłem

Po prostu słów mi brak i czekam na jakiś porządny opieprz, bo jak tak dalej będzie to będę chyba słoniem ;]

Dzisiaj oczywiście już redukcyjnie, ale co z tego, skoro pewnie za jakiś czas znów będzie taki napad
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 18:22   #3107
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
Co poniektórzy tutaj podejrzewają mnie o ED nie wiem czemu, więc może zaprezentuję swój wczorajszy kompuls ;]]] Szalenie ciekawe jak na osobę, która rzekomo boi się jeść ;]

Teoretycznie U ;]

8.00 - owsianka (płatki owsiane, płatki kukurydziane, siemie lniane, suszona żurawina, rodzynki, pestki dyni, pestki słonecznika, suszone morele, wiórki kokosowe) + mleko 1,5, kromka chleba (bo się zakrztusiłam i musiałam coś przegryźć)
11.00 - sałatka z banana, grejpfruta i winogron, cukierek kawowy Kopiko
13.00 - kasza gryczana z gulaszem, 2 ogórki kiszone
15.45 - jabłko, garść mieszanki studenckiej
18.00 - kilka łyżek kakao, wafel ryżowy, garść mieszanki
18.30 - dwie kromki chleba orkiszowego z margaryną, serem żółtym i warzywami
19.00 - 20.00 - garść suszonych moreli, 2 wafle ryżowe z konfiturą, winogrona
22.00 - dwie kromki chleba z masłem

Po prostu słów mi brak i czekam na jakiś porządny opieprz, bo jak tak dalej będzie to będę chyba słoniem ;]

Dzisiaj oczywiście już redukcyjnie, ale co z tego, skoro pewnie za jakiś czas znów będzie taki napad
nie bede oceniac czy to kompuls,czy nie, w kazdym badz razie ED to tez kompulsy .
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 18:28   #3108
billiejean1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 50
GG do billiejean1996 Send a message via Skype™ to billiejean1996
Question Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

R:

1. dwie kanapki, każda z:
kromką chleba żytniego, dwoma plasterkami wędliny z indyka, mnóstwem sałaty i papryką
czerwona herbata

2.jabłko (nie zmieściłam już nic więcej przez śniadanie, zwykle jem do tego jogurt naturalny/z ziarnami zbóż)

3. około 150 g gotowanego indyka, kalafior z zasmażką, której nie mogłam się oprzeć
żeby nie wykraczać jakoś bardzo kalorycznie nie było już węgli przez tę zasmażkę, obiecuję że jutro wtrąbię kaszę gryczaną

4.śliwka, duży serek homogenizowany

5. kromka chleba razowego, serek wiejski lekki, pół puszki tuńczyka wsw, papryka

Zastanawiam się czy nie jem za dużo jak na redukcję
Spokojnie mogłabym obciąć ten serek homo przy podwieczorku
Z racji tego że mam zwyczaj podjadać wieczorami, nie mogę jednak ograniczyć kolacji.
Z góry dzięki za odpowiedź
__________________
you're just another part of me.
billiejean1996 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 18:30   #3109
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
Co poniektórzy tutaj podejrzewają mnie o ED nie wiem czemu, więc może zaprezentuję swój wczorajszy kompuls ;]]] Szalenie ciekawe jak na osobę, która rzekomo boi się jeść ;]

Teoretycznie U ;]

8.00 - owsianka (płatki owsiane, płatki kukurydziane, siemie lniane, suszona żurawina, rodzynki, pestki dyni, pestki słonecznika, suszone morele, wiórki kokosowe) + mleko 1,5, kromka chleba (bo się zakrztusiłam i musiałam coś przegryźć)
11.00 - sałatka z banana, grejpfruta i winogron, cukierek kawowy Kopiko
13.00 - kasza gryczana z gulaszem, 2 ogórki kiszone
15.45 - jabłko, garść mieszanki studenckiej
18.00 - kilka łyżek kakao, wafel ryżowy, garść mieszanki
18.30 - dwie kromki chleba orkiszowego z margaryną, serem żółtym i warzywami
19.00 - 20.00 - garść suszonych moreli, 2 wafle ryżowe z konfiturą, winogrona
22.00 - dwie kromki chleba z masłem

Po prostu słów mi brak i czekam na jakiś porządny opieprz, bo jak tak dalej będzie to będę chyba słoniem ;]

Dzisiaj oczywiście już redukcyjnie, ale co z tego, skoro pewnie za jakiś czas znów będzie taki napad


jak dla mnie dziwnie.......rozpisałaś to tak, że wydaje się dużo, ale jak wczytałam się w to jadło..mega malutko...
o 22 chleb z masłem na R...nie pasuje mi kompletnie...
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 18:38   #3110
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Nie jestem na R, tylko na U. A to, że nie pasuje to jest oczywiste (((( Stąd właśnie mój dół, bo znów kompuls ;/
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 18:41   #3111
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
Nie jestem na R, tylko na U. A to, że nie pasuje to jest oczywiste (((( Stąd właśnie mój dół, bo znów kompuls ;/


ale do kompulsów to chyba Ci daleko...bez przesady...jadasz według mnie dziwnie...jakby smaki ,zapachy, doznania nie sprawiały Ci przyjemności..nie ma NICZEGO co jadłaś z żarem w oczach
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 18:58   #3112
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
Nie jestem na R, tylko na U. A to, że nie pasuje to jest oczywiste (((( Stąd właśnie mój dół, bo znów kompuls ;/
kompuls?????? dzieciaku, te Twoje żarcie nawet koło kompulsu nie stało!! nie wmawiaj sobie takich rzeczy i zacznij cieszyć się życiem!!!!
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 19:08   #3113
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Utrzymanie
  • jajeczko na miękko, jasna bułka z twarożkiem chudym, polędwicą sopocką, pomidorem, cebulą
  • parówka na zimno, kilka plastrów salami
  • 60g sałatki ziemniaczanej (ziemniaki, majonez, ogórki, przyprawy)
  • udko kurczaka w sosie myśliwskim, 2 ziemniaczki z koperkiem, kilka łych surówki "wiosennej" z keczupem, 1/2 butelki białego wina wytrawnego



możecie mnie ocenić?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 19:13   #3114
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
Utrzymanie
  • jajeczko na miękko, jasna bułka z twarożkiem chudym, polędwicą sopocką, pomidorem, cebulą
  • parówka na zimno, kilka plastrów salami
  • 60g sałatki ziemniaczanej (ziemniaki, majonez, ogórki, przyprawy)
  • udko kurczaka w sosie myśliwskim, 2 ziemniaczki z koperkiem, kilka łych surówki "wiosennej" z keczupem, 1/2 butelki białego wina wytrawnego



możecie mnie ocenić?
zacznij od jedzenia 5 posiłków. I spróbuj zastąpić te parówki czymś innym, albo jeść je chociaż od czasu do czasu, a nie codziennie.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 19:14   #3115
Karmel16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

flamme - Ze względu na piątek
__________________
Zdrowiej Maleńka
Karmel16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 19:20   #3116
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
dzięki za komentarz
co do śniadanka to nie jestem w stanie zjeść więcej, to i tak już dużo bo zawsze jadłam jedną kromeczkę. a owsiankę wypróbuję
a ta jogobella to bardzo źle? bo często pije ją na uczelni, jest mi tak wygodniej niż z normalnym jogurtem i orzechami.

to stopniowo zwiększaj te śniadanka może-sama wiem jak jest ciężko się przestawić. jakiś rok temu też nie jadałam śniadań, tylko kawa i fruuu na uczelnię
ta jogobella to nie jest jakiś straszny grzech, ale od czasu do czasu, a nie codziennie. takie jogurty mają mnóstwo zbędnego cukru. mam rozumieć, że nie chcesz siać zamętu wśród znajomych wyjmując jogurt, łychę i dosypując garść orzechów ?

__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 19:23   #3117
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
zacznij od jedzenia 5 posiłków. I spróbuj zastąpić te parówki czymś innym, albo jeść je chociaż od czasu do czasu, a nie codziennie.


a dziś jak? ocenisz?
pomiń parówę
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 19:29   #3118
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
Utrzymanie
  • jajeczko na miękko, jasna bułka z twarożkiem chudym, polędwicą sopocką, pomidorem, cebulą
  • parówka na zimno, kilka plastrów salami
  • 60g sałatki ziemniaczanej (ziemniaki, majonez, ogórki, przyprawy)
  • udko kurczaka w sosie myśliwskim, 2 ziemniaczki z koperkiem, kilka łych surówki "wiosennej" z keczupem, 1/2 butelki białego wina wytrawnego



możecie mnie ocenić?
Ok ocenię choć dziewczyny tutaj ciągle oceniają Twoje jadłospisy i radzą co zmienić, a Ty i tak nie słuchasz.
Śniadanie według mnie ok. Nie jest za duże, ale ja też nie jadam dużych śniadań, może jedynie jakiś owoc mogłabyś dorzucić.
Drugie śniadanie- fatalne
sałatka w ramach czego? jeżeli podpiąć ją pod drugie śniadanie to ok, ale ucieka Ci posiłek, bo z 4 robią się trzy.
obiad- ziemniaków mogłoby być więcej niż dwa, udko spore? mały ten obiad mi się wydaję.

No i najważniejsze co po obiedzie?
Dobrze Ci radzę spróbuj zacząć jeść 5, albo nawet 6 pełnowartościowych posiłków. To nie jest żadne widzimisie tylko bardzo ważny aspekt żywienia. Takim jedzeniem rozwaliłaś sobie na pewno metabolizm. Pamiętam, że jakiś czas temu pisałaś, że tyjesz na tym. Nie dziwię się, bo organizm, który nie dostaje regularnie pożywienia musi gromadzić zapasy.
Dziewczyny radzą Ci tu z dobrego serca i na prawdę nie wiem czemu nie stosujesz się do naszych rad. Czy to takie trudne?
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 19:30   #3119
Mo_Nika
szamanka
 
Avatar Mo_Nika
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 7 135
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Plan na jutro - R

6.45 - owsianka (3 łyżki pł owsianych, 1 otrąb owsianych, 1 śliwka suszona, 1 morela + mleko 0,5%) + kawa z mleczkiem zagęszczonym 4% niesłodzonym
9.00 - wieśniak (jeszcze nie wiem 3% lub 5%) + jabłko starte
ok 12.00 - kanapka (kromka razowca(70) + szynka z piersi indyka + sałata)
14.00 - 1/3 kaszy gryczanej, 75g piersi kurczaka pieczonej + pomidor
17.00 - activia 170g (lub homo) + płatki migdałowe
19.45 - twaróg (7%) + 2 pomidory

Nie wiem czy nie za często na początku dnia... ale tak mam przerwy, czyli albo zjem wtedy, albo wcale...
Zmniejszyłam trochę śniadanie w porównaniu do zeszłego tyg...

Edytowane przez Mo_Nika
Czas edycji: 2010-10-24 o 19:35
Mo_Nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 19:44   #3120
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

chce mi się płakać...bo nadal tyję...a jem mało...
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.