Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-23, 11:37   #3121
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Chcemy z mężem jeszcze w tym roku zacząć budowę domu, z tym że dalej nie mamy wybranego projektu pasującego nam na 100%.

Dom- maks do 140m- tak, żeby zmieścić się w programie rodzina na swoim. Parterowy z poddaszem użytkowym, z garażem, najlepiej dwustanowiskowym,
Pomieszczenia absolutnie niezbędne:
- min. 4 pokoje
- garderoba
- pralnia
- spiżarka
- jakieś pomieszczenie gospodarcze, schowek.

Najlepiej do kwoty 300 000- stan pod klucz. Chociaż za garaż 2 stanowiskowy trzeba dopłacić i to sporo, to powiedzmy- 350 tysięcy.

Ten jest idealny:

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m45a2443a2709a gdyby nie koszty budowy (stan pod klucz 418 tys :/ )

Na razie najlepsze projekty ok 300 tys jakie mi wpadły w oko:

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4a9e36ae1db66 jest piękny, ale oprócz garderoby to nie ma żadnych użytecznych pomieszczeń, które bym chciała...

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m469dccbb8fbd5 ma pralnię, schowek, garderoby, 4 duże pokoje, ale mały garaż. Na chwilę obecną mocno się na tym projektem zastanawiam.

Ale szukam dalej
Po pierwsze raczej w tym roku już nic nie zdążysz wybudować.Jeszcze nie wiesz jaki projekt .Ja np.na same WZ czekałam prawie 3 miesiące,a gdzie reszta papierologii??350 tys to jest min które musisz założyć by zrobic pod klucz,choc jak widzę jakie projekty wybierasz to sie raczej nie zmieścisz...Zakładając oczywiście,za masz już działkęAle duzy plus dla Ciebie,ze z góry załozyłaś co chcesz mieć,głównie chodzi o pom.gosp.
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 11:55   #3122
Tawua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 37
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A widziałyście może projekt Studia Atrium : http://www.studioatrium.pl/projekty-...nkach,774.html ?
Tawua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 12:00   #3123
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Po pierwsze raczej w tym roku już nic nie zdążysz wybudować.Jeszcze nie wiesz jaki projekt .Ja np.na same WZ czekałam prawie 3 miesiące,a gdzie reszta papierologii??350 tys to jest min które musisz założyć by zrobic pod klucz,choc jak widzę jakie projekty wybierasz to sie raczej nie zmieścisz...Zakładając oczywiście,za masz już działkęAle duzy plus dla Ciebie,ze z góry załozyłaś co chcesz mieć,głównie chodzi o pom.gosp.

No wybudować to może i nie, ale zacząć coś konkretnego działać w kierunku budowy- papiery to chcemy jak najprędzej. (chociaż, czy to tak długo potrwa, jeśli mamy działkę...?)
Co do kwoty- myślę, że do 300 tys - stan pod klucz- można się spokojnie zmieścić.
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 12:07   #3124
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
No wybudować to może i nie, ale zacząć coś konkretnego działać w kierunku budowy- papiery to chcemy jak najprędzej. (chociaż, czy to tak długo potrwa, jeśli mamy działkę...?)
Co do kwoty- myślę, że do 300 tys - stan pod klucz- można się spokojnie zmieścić.
Ja wybudowałam taki http://projekty.muratordom.pl/projek...na,456,1,0.htm obecnie stan surowy otwarty wyniósł ponad 150 tys (oczywiście działkę mieliśmy) z materiałami nie szaleliśmy,ale nie były też byle jakie
wykończenie to bardzo droga sprawa,a gdzie elewacja,ogrodzenie,kostk a,choć rozumiem,że i bez tego się da żyć i mieszkać
mnie wyniesie to wszytko w granicach właśnie 350tys(ale z elewacją,ogrodzeniem i kostką)nie wiem jak ty planujesz
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 08:27   #3125
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
No wybudować to może i nie, ale zacząć coś konkretnego działać w kierunku budowy- papiery to chcemy jak najprędzej. (chociaż, czy to tak długo potrwa, jeśli mamy działkę...?)
Co do kwoty- myślę, że do 300 tys - stan pod klucz- można się spokojnie zmieścić.

my już 3 miesiące czekamy na papiery od projektanta a następnie (mam nadzieję że na początku września nam odda wszystko) złożymy pismo o pozwolenie na budowę, kolega z którym będziemy budować nasze domki czeka już na swoje pozwolenie 2 miesiące i nas zakładam że też to czeka.
My z budową mam nadzieję że nareszcie ruszymy na wiosnę a planowaliśmy w sierpniu (w kwietniu kupiliśmy działkę i tyle te papiery się ciągną) no i w tym roku nic nie damy rady zacząć.
Musisz uzbroić się w cierpliwość, wybrać projekt, projektanta, wyciągnąć odpowiednie papiery potrzebne do złożenia u projektanta (czyli mapka od geodety i plan zagospodarowania przestrzennego oraz akt własności działki) i czekać, czekać, czekać...
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 08:30   #3126
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zuzia13m Pokaż wiadomość
my już 3 miesiące czekamy na papiery od projektanta a następnie (mam nadzieję że na początku września nam odda wszystko) złożymy pismo o pozwolenie na budowę, kolega z którym będziemy budować nasze domki czeka już na swoje pozwolenie 2 miesiące i nas zakładam że też to czeka.
My z budową mam nadzieję że nareszcie ruszymy na wiosnę a planowaliśmy w sierpniu (w kwietniu kupiliśmy działkę i tyle te papiery się ciągną) no i w tym roku nic nie damy rady zacząć.
Musisz uzbroić się w cierpliwość, wybrać projekt, projektanta, wyciągnąć odpowiednie papiery potrzebne do złożenia u projektanta (czyli mapka od geodety i plan zagospodarowania przestrzennego oraz akt własności działki) i czekać, czekać, czekać...

Dokładnie ,tak to jest, na początku wydaje sie, że rach ciach w 3 miesiące załatwiamy papiery i zalewamy fundamenty
nic bardziej mylnego, ja np. planowałam zacząć 1 kwietnia a zaczęłam 1 czerwca ...dobrze,ze przynajmniej ekipię murarzy miałam super
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 11:44   #3127
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

a co myślicie o tym projekcie?

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4d2c0c4e0f8c5

Ma wszystkie potrzebne pomieszczenia i w miarę dobre rozmieszczenie ich, jedynie co mi się nie podoba to dwa pokoje łączone balkonem. Ale na chwilę obecną wybrałabym ten.
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 16:02   #3128
wiolex255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 22
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Moim zdaniem fajny projekt tylko, że jak dla mnie za małe są pomieszczenia: kuchnia, jadalnia i salon. Spiżarka też tyci,tyci.
Szukam podobnego projektu jak Ty a jeszcze mam działkę z wjadem od południ-zachodu. My robimy rózne imprezy okolicznościowe w domu i muszę mieć miejsce żeby rozstawić stół.
__________________
Szukam projektu. Dom na 2+2 os. Raczej tańszy w budowie. Do 150 m2


Działka z wjazdem od południowego-zachodu.
  • salon około 33 m2 (taki, żeby można było ustawić długi stół)
  • pralnia, spiżarnia
  • miejsce na komputer
wiolex255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:06   #3129
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
a co myślicie o tym projekcie?

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4d2c0c4e0f8c5

Ma wszystkie potrzebne pomieszczenia i w miarę dobre rozmieszczenie ich, jedynie co mi się nie podoba to dwa pokoje łączone balkonem. Ale na chwilę obecną wybrałabym ten.

mi osobiście projekt się podoba, pomieszczenia są idealnej wielkości i wcale nie są za małe, ale oczywiście każdy buduje dom taki jaki mu się podoba i jest potrzebny. Mniejsze pomieszczenia są łatwiejsze do ogrzania i przytulniejsze Mi projekt się podoba i raczej niczego bym w nim nie zmieniała
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 08:24   #3130
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez wiolex255 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem fajny projekt tylko, że jak dla mnie za małe są pomieszczenia: kuchnia, jadalnia i salon. Spiżarka też tyci,tyci.
Szukam podobnego projektu jak Ty a jeszcze mam działkę z wjadem od południ-zachodu. My robimy rózne imprezy okolicznościowe w domu i muszę mieć miejsce żeby rozstawić stół.

http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...19876d6,2598,k w tym projekcie masz salon- 26,8m + jadalnia 10m. Wielka powierzchnia.

I jest o wiele tańszy w realizacji niż poprzedni projekt- http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4d2c0c4e0f8c5 ok. 100tys... ale nie ma garażu :/
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 12:15   #3131
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dziewczyny, zanim przęglądniecie projekty pracowni Archon, poczytajcie o nich na przykłąd na forum muratora. Praktycznie wszytskoie sa bublami i praktycznie wszystkie idą do zmiany, a przy ich budowie odchodza takie cyrki, że głowa mała. radziłabym więc najpierw zaczerpnąć praktycznych informacji w necie.

Osobiście ja na te gargamele nie mogę patrzeć.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Dodatkowo przeglądanie projektów wg kosztorysów zamieszczonych na stronie tez jest bez sensu, bo są to bardziej wydumane kwoty, niż prawdziwe, bo raz że nieuaktualniane od miesięcy a dwa jak wiadomo ceny mogą się ogormnie róznić w zalezności od sklepu czy regiony, w którym się budujecie.

Niezaleznie od kosztorysu za m2 stanu surowego budowanego przez firmę (nie sytsemem gospodarczym), należy liczyć 2500 m2.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 14:56   #3132
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zanim przęglądniecie projekty pracowni Archon, poczytajcie o nich na przykłąd na forum muratora. Praktycznie wszytskoie sa bublami i praktycznie wszystkie idą do zmiany, a przy ich budowie odchodza takie cyrki, że głowa mała. radziłabym więc najpierw zaczerpnąć praktycznych informacji w necie.

Osobiście ja na te gargamele nie mogę patrzeć.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Dodatkowo przeglądanie projektów wg kosztorysów zamieszczonych na stronie tez jest bez sensu, bo są to bardziej wydumane kwoty, niż prawdziwe, bo raz że nieuaktualniane od miesięcy a dwa jak wiadomo ceny mogą się ogormnie róznić w zalezności od sklepu czy regiony, w którym się budujecie.

Niezaleznie od kosztorysu za m2 stanu surowego budowanego przez firmę (nie sytsemem gospodarczym), należy liczyć 2500 m2.


no to mnie pocieszyłaś, ja mam projekt od nich...
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 12:37   #3133
Tawua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 37
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Z rozmowy o projektach przeszłyśmy do rozmowy o firmach architektonicznych ;P - uparcie będę polecała Studio Atrium... ostatnio dowiedziałam się, że zaprojektowali Dom Modelowy w Jankach - można podjechać i na żywo zobaczyć
Tawua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 22:11   #3134
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
no ja jadam w domu tylko ale nie jadam takich rzeczy jak wy więc mąki i cukry oraz przetwory to rzecz zbędna.


A skąd wiesz co ja jadam?Czy pisałam co jadam dokładnie-nie pisałam.



Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
,,...mam szafę 1 m i szafkę na ubrania tak że 6 kupek można wsadzić z czego jedna to piżamy i naprawdę uwierz mi mam w czym chodzić.


Szczerze gratuluję,naprawdę.



Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Pralnia tylko w łazience i nie widzę w tym żadnego problemu. Pralka zajmuje mało miejsca. Każdy ma swój gust.


To nie chodzi o gust,ale o wygodę.

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Ja o tym wszystkim piszę tylko dlatego że zauważyłam jak oceniacie projekty. Jak ktoś wam pokazuje projekt bez spiżarni czy garderoby to znaczy że mu to nie potrzebne. Nie wiem po co to komentujecie. Bardziej cenne rady były by o ustawności pokoi, liczbie okien, ustawieniem do słońca. Każdy ma swój gust i wie czego szuka. Jakbym miała oceniać wasze projekty to za każdym razem bym musiała bym pisać że beeee bo jest spiżarnia, pralnia. No bez sensu. Przy ocenie nie kierujcie się swoim gustem a wymaganiem osoby która prosi o ocenę. Każdy wie czego potrzebuje.


Komentujemy dlatego,że w obecnych czasach są pewne standardy.I akurat spiżarka i pralnia do nich należą.


Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
co do mojego pokoju to wygląda on tak. Jest dużo miejsca bez problemu ćwiczę. jak złożę łóżko mam jeszcze więcej. swego czas stał jeszcze orbitrek pod oknem i też miałam się gdzie ruszyć

Of kors.
Jak napisałam wcześniej-znam te klimaty,nikt mi nie powie jak to jest,bo sama dobrze wiem.



Cytat:
Napisane przez AK47RP Pokaż wiadomość
i
P.S Poco garderoba w domu ? Wstydzicie sie przebierać przed małżonkiem ? Nie lepiej większa sypialnia i duza szafa.


Zrobiłeś mi noc,serio.


Cytat:
Napisane przez AK47RP Pokaż wiadomość
Po co Spiżarnia jak mamy 21 wiek i w wiekszości przypadków do najblizszego sklepu jest 1 km lub mniej. A spacery są bardzo zdrowe.


To nie chodzi o produkty spożywcze tylko i wyłącznie,ale cały osprzęt kuchenny.



Dziewczyny i chłopaki,czy na polskim rynku jest jakaś porządna pracownia architektoniczna oferująca naprawdę funkcjonalne,o nowoczesnej bryle domy?Jakieś przeciwieństwo biura Archon?
__________________





Edytowane przez marryme21
Czas edycji: 2011-08-30 o 22:10
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 13:33   #3135
karoskrzyp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 32
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A ja mam dom 98m i wydaje mi sie ogromny,trzy pokoje,salon plus aneks,lazienka i kotlownia.Na papiery czekalam 2 m-ce wszystko zalatwiał mi kierownik budowy łącznie z projektem.Caly dom budujemy sami-trwa to już poltora roku ale jakoś idzie i cieszymy sie z każdego etapu.Myśle że kolejne święta spędze juz u siebie w DOMU
karoskrzyp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 13:49   #3136
Soral
Raczkowanie
 
Avatar Soral
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 183
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny i chłopaki,czy na polskim rynku jest jakaś porządna pracownia architektoniczna oferująca naprawdę funkcjonalne,o nowoczesnej bryle domy?Jakieś przeciwieństwo biura Archon?
Mi osobiście podobają się projekty na http://www.domyzwizja.pl/ nowoczesna bryła, przeciwieństwo masowo budowanych domków z Archonu. Oczywiście nie wszystkie są idealne ale można je zaadoptować do potrzeb. Jak dla mnie faworyci
__________________
60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50

Amsterdam - 2 osoby
Rotterdam - 1 osoba

Soral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 15:55   #3137
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny i chłopaki,czy na polskim rynku jest jakaś porządna pracownia architektoniczna oferująca naprawdę funkcjonalne,o nowoczesnej bryle domy?Jakieś przeciwieństwo biura Archon?
my mamy projekt z http://www.z500.pl/
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 06:17   #3138
KoralM
Raczkowanie
 
Avatar KoralM
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 360
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Hej, proszę o kolejną radę, czy ten domek http://http://www.z500.pl/projekt/z1...,budowie,.html
to duże nieporozumienie na działce z wjazdem od południa?? Bardzo dziękuję za pomoc ..
KoralM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 10:52   #3139
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-03, 18:20   #3140
KoralM
Raczkowanie
 
Avatar KoralM
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 360
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

No gdybym umiała sobie odpowiedziec sama to bym nie prosiła o radę..

Dzięki za poprawienie linka
KoralM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 18:47   #3141
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 06:34   #3142
KoralM
Raczkowanie
 
Avatar KoralM
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 360
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

to ja już nie mam siły szukac projektu, zawsze coś nie tak Tak wiem, że najlepszy byłby projekt indywidualny ale mąż się nie chce zgodzic- bo kasa większa , nie można zobaczyc najpierw i nie znamy żadnego dobrego architekta w naszej okolicy...
KoralM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 10:51   #3143
artedes
Przyczajenie
 
Avatar artedes
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 26
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

oferta domów typowych na rynku jest dość spora i faktycznie można dostać zawrotu głowy szukając wymarzonego domu.
polecam :
1. http://www.domyzwizja.pl/
2. http://www.hgatelier.com.pl/
3. http://www.domywstylu.pl/

Przy wyborze domu typowego trzeba pamiętać, że dochodzi jeszcze koszt adaptacji projektu. Calościowa cena takiej adaptacji waha się w zależnosći od regionu od 4-6 tysięcy złotych i zalezy także od tego, czy wprowadzane są zmiany w projekcie typowym , a jesli tak, to czy w dużym czy małym zakresie.
Jeśli zliczymy wszystkie koszty wyjedzie nam, że cena niewiele rożni sie od projektu wykonywanego na indywidualne zlecenie. A wyższość takiego projektu nad projektem gotowym ma jedną podstawową zaletę - taki dom jest w pełni zgodny z naszymi oczekiwania i dokładnie taki jaki sobie wymarzyliśmy.

Na kwestie typu - zbyt mała garderoba, albo pralnia czy spiżarka też nie zwracajcie zbyt wielkiej uwagi, bo często zdarza się - w zalezności od układu konstrukcyjnego - że te pomieszczenia łatwo można przearanżowac tak, aby spełniały wasze potrzeby.
Kwestię małego garażu też można rozwiązać na etapie adaptacji projektu gotowego. Większośc takich domów jest tak zaprojektowana, że poszerzenie garażu do dwu-stanowiskowego nie stanowi zbyt wielkiego problemu, o ile gabaryty działki na to pozwalają.

Zyczę powodzenia w poszukiwaniach i owocnych wyborów !!
artedes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 14:01   #3144
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 18:51   #3145
KoralM
Raczkowanie
 
Avatar KoralM
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 360
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

ok, dzięki za rady , szukam dalej
KoralM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 19:28   #3146
sylwia2528
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 27
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam. Od dawna śledzę ten wątek gdyż około roku temu to ja rozglądałam się za odpowiednim projektem domu dla naszej rodziny. Waszej ocenie poddałam projekt sylwia http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/sylwia/314 wjazd od południa na który zresztą się zdecydowaliśmy.ąle jak to z gotowcami bywa nie są idealne i w naszym ptzypadku nie obyło się bez licznych zmian. Powiększyliśmy wiatrołap, zlikwidowaliśmy dziwaczne przejście z kotłowni i garażu do kuchni ( teraz wejście do garażu i kotłowni mamy w wiatrołapie, zadaszyliśmy wejście do domu, zrezygnowaliśmy z jednej sypialni na dole i zrobiliśmy tam dużą jadalnię, zlikwidowaliśmy wc i zrobimy tam zabudowany graciownik. na górze sypialnia od strony wschodniej jest przekształcona na dużą łazienkę i pralnię a stryszek nad sypialnią i jadalnią jest teraz dużą sypialnią z garderobą.Podwyższyliśmy też scianę kolankową.Oczywiście wszystkie te zmiany wiązały się ze zmianą konstrukcji dachu i w elewacji.Nie ukrywam że obawialiśmy się co tak naprawdę wybudujemy po tych wszystkich zmianach ale dom już stoi (właśnie go wykańczamy) i jestem naprawdę zadowolona z efektu.Piszę o tym bo często wstawiacie linki do stron z projektami i proszicie o poradę czy się nada czy nie,Ale to Wy musicie przemyśleć jakie rozwiązania dla Waszych rodzin będa najlepsze i najbardziej optymalne. I najważniejsze to poradzić się dobrego architekta bo w dużej mierze od niego zależy wygląd i funkcjonalnośc Waszych przyszłych domów. Pozdrawiam srdecznie wszystkie Wizażanki i życzę Wam wytrwałości i zapału bo to chyba przy budowie domu jest najważniejsze
sylwia2528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 13:06   #3147
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

witam, jako ciekawostkę napiszę Wam, że nie dostaliśmy pozwolenia na budowę ponieważ nasz projekt nie spełnia wymogów zabudowy bliźniaczej (my mamy projekt pod zabudowę szeregową bo tak mamy w planie zagospodarowania przestrzennego)

także mój entuzjazm opadł i zamienił się we wściekłość
jednak urzędnicy są podli...
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 13:11   #3148
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zuzia13m Pokaż wiadomość
witam, jako ciekawostkę napiszę Wam, że nie dostaliśmy pozwolenia na budowę ponieważ nasz projekt nie spełnia wymogów zabudowy bliźniaczej (my mamy projekt pod zabudowę szeregową bo tak mamy w planie zagospodarowania przestrzennego)

także mój entuzjazm opadł i zamienił się we wściekłość
jednak urzędnicy są podli...
a co to był za projekt/przypomnij
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 14:27   #3149
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
a co to był za projekt/przypomnij


http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m483285b6501fa
wszystko zgadza się z planem zagospodarowania przestrzennego i wszystko miało być ok. nagle facet wydający zezwolenia rozmyślił się. Co prawda otrzymamy kiedyś to pozwolenie bo nasz prawnik i projektant już się tym zajmują, no ale czas i pieniądze będą stracone przez głupotę jednego urzędnika...
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 16:34   #3150
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zuzia13m Pokaż wiadomość
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m483285b6501fa
wszystko zgadza się z planem zagospodarowania przestrzennego i wszystko miało być ok. nagle facet wydający zezwolenia rozmyślił się. Co prawda otrzymamy kiedyś to pozwolenie bo nasz prawnik i projektant już się tym zajmują, no ale czas i pieniądze będą stracone przez głupotę jednego urzędnika...

ahhh tak pamiętam
nie wszyscy urzędnicy sa głupi
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.