Storczyk (orchidea) cz.IV - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-20, 14:29   #3121
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez nikusia1101 Pokaż wiadomość
hej, ta moja zasada, żeby nie podlewać zaraz po zakupie to jedna z tych o których czytałam na początku mojej drogi ze storczykami, żeby nowe pomieszczenie, droga do domku i podlanie od razu większego szoku nie wywarły na roślinie, zazwyczaj zaraz po zakupie nie podewam ale widziałam że ten tego wymagał teraz obserwuje czy kwiaty się nie posypią, bo w zimę z każdego jednego wsio w ciągu 2 tyg opadło pozdrawiam
Wiesz co mi się wydaje że one już mają wystarczający szok jadąc do nas np z Holandii, później przeładowanie palet, rozwożenie po sklepach, każdy weźmie w łapę takiego delikwenta z 10 razy więc nie wiem czy w końcu spokój w domowym zaciszu może im zaszkodzić
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 14:38   #3122
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Ja też nie kupuję przelanych swoją drogą mogę Ci tylko pozazdrościć, że nowe storczyki puszczają Ci korzonki u mnie na 8 storczyków 3 nie puściły jeszcze od nowości żadnego korzonka, a są już ok rok. Aczkolwiek całe towarzystwo produkuje sałatę
czasem sobie czekam jesienią/zimą około 3-4 miesięcy, wiosną/latem kilka tygodni albo krócej

Cytat:
Napisane przez nikusia1101 Pokaż wiadomość
hej, ta moja zasada, żeby nie podlewać zaraz po zakupie to jedna z tych o których czytałam na początku mojej drogi ze storczykami, żeby nowe pomieszczenie, droga do domku i podlanie od razu większego szoku nie wywarły na roślinie, zazwyczaj zaraz po zakupie nie podewam ale widziałam że ten tego wymagał teraz obserwuje czy kwiaty się nie posypią, bo w zimę z każdego jednego wsio w ciągu 2 tyg opadło pozdrawiam
Wydaje mi się, że większym szokiem jest transport niż zmiana warunków (na lepsze). Zimą w ogrzewanego i klimatyzowanego marketu wychodzą na mróz, potem ogrzewany samochód, znowu mróz i przytulny dom.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:05   #3123
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Wiesz co ja po każdym namaczaniu wstawiam od razu storczyka do osłonki, tak że to co sobie tam spłynie jeszcze z tego namaczania to sobie kwiatek w tym stoi, ale nie wiem czy wpływa to korzystnie na wszystkie kwiatki - zwłaszcza te marketowe z cieniutkimi korzonkami. Przynajmniej u mnie tak jest, że w tych marketowych szybko robi się od góry sucho i żadne spryskiwanie nie pomaga, a korzenie od dołu ciągle mają mokro. Co innego storczyki kwiaciarniane z mocno rozbudowanym systemem korzeniowym - one taką wodę z osłonki piją sobie równomiernie i nic im się nie dzieje
No właśnie, staram się te z marketów wybierać z jak najgrubszymi korzeniami. Z tymi z kwiaciarni to trzeba uważać bo prawie wszystkie mają spagnum wciśnięte do środka, a marketówki nie. W każdym razie tak z moimi storczykami jest.
kiedy namaczałam je co tydzień, produkowały tylko liście, teraz widzę różnice po zmianie podlewania. Jednak taki system nawadniania nie każdym storczykom odpowiada.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:41   #3124
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Dziewczyny, powiedzcie prosze,jesli storczyk ma zżółkniete liscie, ktore sie "marszcza" a potem odpadaja,a korzenie robia sie tez jakies takie pomarszczone i ciemne, to storczyk jest zbyt mocno nawadniany? Bo rosliny staly w podwojnej doniczce, ta zewnetrzna caly czas miala wode, ale cos mi sie widzi, ze moja zapobiegliwa mamusia dodatkowo je namaczala i szlag je trafil
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 15:58   #3125
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie prosze,jesli storczyk ma zżółkniete liscie, ktore sie "marszcza" a potem odpadaja,a korzenie robia sie tez jakies takie pomarszczone i ciemne, to storczyk jest zbyt mocno nawadniany? Bo rosliny staly w podwojnej doniczce, ta zewnetrzna caly czas miala wode, ale cos mi sie widzi, ze moja zapobiegliwa mamusia dodatkowo je namaczala i szlag je trafil
wiesz co najlepiej byłoby gdybyś wstawiła jakieś zdjęcie, bo tak to ciężko stwierdzić co im dolega. Możliwe, że mają zgniłe korzenie i dlatego roślina nie może pobierać wody tak jak powinna czego efektem mogą być właśnie pomarszczone liście... Ale to już Ty wiesz najlepiej jak to wygląda, a my możemy co najwyżej domniemywać
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 16:03   #3126
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
wiesz co najlepiej byłoby gdybyś wstawiła jakieś zdjęcie, bo tak to ciężko stwierdzić co im dolega. Możliwe, że mają zgniłe korzenie i dlatego roślina nie może pobierać wody tak jak powinna czego efektem mogą być właśnie pomarszczone liście... Ale to już Ty wiesz najlepiej jak to wygląda, a my możemy co najwyżej domniemywać
Niestety nie moge dac zdjec, bo mamusia w ataku histerii i nieutulonym zalu po stracie storczykow wywalila do smieci to, co z nich zostalo. Wiec pytam tak na przyszlosc, bo jeszcze jeden mi zostal. Jesli maja wode caly czas, to czy nalezy je dodatkowo moczyc?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 16:10   #3127
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Niestety nie moge dac zdjec, bo mamusia w ataku histerii i nieutulonym zalu po stracie storczykow wywalila do smieci to, co z nich zostalo. Wiec pytam tak na przyszlosc, bo jeszcze jeden mi zostal. Jesli maja wode caly czas, to czy nalezy je dodatkowo moczyc?
No szkoda że mama wyrzuciła je do śmieci, może dałoby się coś jeszcze z nich odratować. Co do tego jednego, który Ci został... ciężko stwierdzić, różne storczyki mają różne upodobania. Tak jak pisała przed chwilą marcelkowa jej kwiatkom to służy, moim nie koniecznie, w każdym razie nie wszystkim. Musisz wyczuć kwiatka, przede wszystkim nie wolno moczyć kiedy są korzenie zielone (a tak się dzieje w momencie kiedy kwiatek cały czas ma wodę), dodatkowo pryskałabym podłoże z góry żeby nic Ci przypadkiem nie uschło
Tzn miałam na myśli że niektórym służy stanie w wodzie

Edytowane przez julk44
Czas edycji: 2012-05-20 o 16:12
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 16:12   #3128
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
No szkoda że mama wyrzuciła je do śmieci, może dałoby się coś jeszcze z nich odratować. Co do tego jednego, który Ci został... ciężko stwierdzić, różne storczyki mają różne upodobania. Tak jak pisała przed chwilą marcelkowa jej kwiatkom to służy, moim nie koniecznie, w każdym razie nie wszystkim. Musisz wyczuć kwiatka, przede wszystkim nie wolno moczyć kiedy są korzenie zielone (a tak się dzieje w momencie kiedy kwiatek cały czas ma wodę), dodatkowo pryskałabym podłoże z góry żeby nic Ci przypadkiem nie uschło
Czyli jesli sa zielone, to nie dolewac wody tylko czekac az beda srebrne, tak jak pisala ktoras Wizazanka wyzej?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 16:29   #3129
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Czyli jesli sa zielone, to nie dolewac wody tylko czekac az beda srebrne, tak jak pisala ktoras Wizazanka wyzej?
W kwestii podlewania poprzez dolewanie wody do osłonki ja się wypowiadała nie będę, ponieważ u mnie to nie zdało egzaminu. Może odpowie Ci któraś z dziewczyn podlewająca kwiatki tym sposobem. Natomiast mogę Ci powiedzieć w jaki sposób ja podlewam. Ja to robię poprzez namczanie. Stoją sobie jakiś czas w misce z wodą, różnie - czasem 15 min, czasem godzinę. Potem przekładam je szybko do osłonki i to co wyleci z doniczki to sobie kwiatek w tym stoi (a w zasadzie to nawet nie stoi pojnieważ ja mam w osłonkach na dnie keramzyt) i sobie ta woda paruje. Jak widzę, że korzenie są jeszcze zielone, ale na górze jest już sucho to dodatkowo spryskuję podłoże, tak jak teraz kiedy jest ciepło to codziennie lub raz na dwa dni. Jak już korzenie są srebrne to ponowne namaczanie, co drugie podlewanie dodaję odrzywkę do storczyków.

Jeszcze mam pytanie do dziewczyn, jak sobie radzicie z kamieniem/osadem na korzeniach. I jeszcze jedno, co myślicie o podlewaniu kwiatków przefiltrowaną wodą? Mam na myśli dzbanek filtrujący
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 16:37   #3130
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
W kwestii podlewania poprzez dolewanie wody do osłonki ja się wypowiadała nie będę, ponieważ u mnie to nie zdało egzaminu. Może odpowie Ci któraś z dziewczyn podlewająca kwiatki tym sposobem. Natomiast mogę Ci powiedzieć w jaki sposób ja podlewam. Ja to robię poprzez namczanie. Stoją sobie jakiś czas w misce z wodą, różnie - czasem 15 min, czasem godzinę. Potem przekładam je szybko do osłonki i to co wyleci z doniczki to sobie kwiatek w tym stoi (a w zasadzie to nawet nie stoi pojnieważ ja mam w osłonkach na dnie keramzyt) i sobie ta woda paruje. Jak widzę, że korzenie są jeszcze zielone, ale na górze jest już sucho to dodatkowo spryskuję podłoże, tak jak teraz kiedy jest ciepło to codziennie lub raz na dwa dni. Jak już korzenie są srebrne to ponowne namaczanie, co drugie podlewanie dodaję odrzywkę do storczyków.

Jeszcze mam pytanie do dziewczyn, jak sobie radzicie z kamieniem/osadem na korzeniach. I jeszcze jedno, co myślicie o podlewaniu kwiatków przefiltrowaną wodą? Mam na myśli dzbanek filtrujący
Ok, dziekuje, to moze sprobuje teraz tak
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 18:09   #3131
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

A teraz pora pochwalić się wczorajszym zakupem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20120520656.jpg (42,7 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20120520657.jpg (37,4 KB, 61 załadowań)
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 19:03   #3132
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

julk44 ja podlewam wodą z dzbanka filtrującego.
u mnie wygląda to tak:
Nie namaczam, tylko wlewam do osłonki wody tyle, żeby dno doniczki było w wodzie na wysokości 1-1,5cm. warunek jest taki żeby system korzeniowy był dobry, tzn żeby korzenie sięgały spodu doniczki. Czekam aż kwiatki wypiją wodę, tak około dwóch tyg i wtedy dolewam na tę samą wysokość.
Nie zraszam liści i podłoża. Odżywki daję 3/4 zalecanej dawki co trzecie podlewanie.
Storczyki ze słabym systemem korzeniowym namaczam(3 godz) i wylewam wodę z osłonki.

julk44 ten keramzyt na dnie osłonki często płucz gorącą wodą bo tam lubią zalęgnąć się paskudztwa.
Nowy nabytek bardzo ładny
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl

Edytowane przez marcelkowa
Czas edycji: 2012-05-20 o 19:07
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 19:40   #3133
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Dziewczyny a co radzicie zrobić z delikwentem który był namaczany razem z resztą storczyków w czwartek, a już ma sucho? Namaczać dziada dwa razy w tygodniu czy zastosować jakiś inny sposób podlewania? Korzenie ma podobne do tego na zdjęciu powyżej
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 22:00   #3134
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co radzicie zrobić z delikwentem który był namaczany razem z resztą storczyków w czwartek, a już ma sucho? Namaczać dziada dwa razy w tygodniu czy zastosować jakiś inny sposób podlewania? Korzenie ma podobne do tego na zdjęciu powyżej
spróbuj go podlewać moim sposobem.
Swoje podlałam w sobotę rano i dziś już niektóre prawie wody nie mają
normalnie klimat pustynny u mnie w domu chyba jest
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl

Edytowane przez marcelkowa
Czas edycji: 2012-05-20 o 22:01
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 08:55   #3135
kkasia007
Zadomowienie
 
Avatar kkasia007
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 052
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Dziewczyny mam ogromną prośbę czy mozecie mi poradzić co mam zrobić z tym delikwentem na załączonym zdjęciu? Wiem że to dzidziuś ma 4 korzonki, 4 listki i pęd. Widzę ze mamusia zaczyna sie osłabiać z powodu dzidziusia. Nie wiem jak i w co go przesadzić? W spagnum czy w podłoze do storczyków? Co z pędem bo jak widzicie rośnie do góry czyli po ucięciu keika będzie rósł w dół. Jeździłam ostatnio po centrach ogrodniczych ale nikt nie umiał mi doradzić.


Proszę o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P210512_09.47.jpg (69,9 KB, 72 załadowań)
kkasia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 10:07   #3136
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
julk44 ja podlewam wodą z dzbanka filtrującego.
u mnie wygląda to tak:
Nie namaczam, tylko wlewam do osłonki wody tyle, żeby dno doniczki było w wodzie na wysokości 1-1,5cm. warunek jest taki żeby system korzeniowy był dobry, tzn żeby korzenie sięgały spodu doniczki. Czekam aż kwiatki wypiją wodę, tak około dwóch tyg i wtedy dolewam na tę samą wysokość.
Nie zraszam liści i podłoża. Odżywki daję 3/4 zalecanej dawki co trzecie podlewanie.
Storczyki ze słabym systemem korzeniowym namaczam(3 godz) i wylewam wodę z osłonki.

julk44 ten keramzyt na dnie osłonki często płucz gorącą wodą bo tam lubią zalęgnąć się paskudztwa.
Nowy nabytek bardzo ładny
Sorry za glupie pytanie, ale po czym poznac, czy system korzeniowy jest slaby czy nie?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 11:15   #3137
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez kkasia007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam ogromną prośbę czy mozecie mi poradzić co mam zrobić z tym delikwentem na załączonym zdjęciu? Wiem że to dzidziuś ma 4 korzonki, 4 listki i pęd. Widzę ze mamusia zaczyna sie osłabiać z powodu dzidziusia. Nie wiem jak i w co go przesadzić? W spagnum czy w podłoze do storczyków? Co z pędem bo jak widzicie rośnie do góry czyli po ucięciu keika będzie rósł w dół. Jeździłam ostatnio po centrach ogrodniczych ale nikt nie umiał mi doradzić.

Proszę o pomoc
Nie wiem zupełnie co mam Ci poradzić... może musisz podwiązywać ten pęd stopniowo żeby zaczął rosnąć do góry i wtedy dopiero odsadzić młodą roślinkę.

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Sorry za glupie pytanie, ale po czym poznac, czy system korzeniowy jest slaby czy nie?
Jak dla mnie słaby system korzeniowy ma storczyk na pierwszym zdjęciu - porównaj sobie z korzeniami z drugiego zdjęcia Aczkolwiek ten z pierwszego nie jest w złym stanie, takiego go kupiłam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20120521659.jpg (34,1 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20120521660.jpg (34,8 KB, 55 załadowań)
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 13:43   #3138
Jagoda_w6
Zaczytana online
 
Avatar Jagoda_w6
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Makówka
Wiadomości: 1 959
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cześć Dziewczyny!
Dopiero odkryłam ten wątek,więc postanowiłam pokazać moje nowe zdobycze.

Oto kwiatki z Biedronki

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg storczyk1.jpg (51,6 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg storczyk2.jpg (51,9 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P5180061.jpg (60,8 KB, 36 załadowań)
Jagoda_w6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 15:26   #3139
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Sorry za glupie pytanie, ale po czym poznac, czy system korzeniowy jest slaby czy nie?
Storczyki w reanimacji, takie które maja krótkie korzenie. chodzi o to, że jak wlejesz wody tylko aby zakryło dno doniczki to krótkie korzenie nie pobiorą tyle wody co powinny(jeżeli w ogóle pobiorą )
Na pewno nie takie jakie pokazuje julk44
Wg mnie te korzenie co pokazała julk44 są w bardzo dobrym stanie.
kkasia007 myślę, że możesz śmiało oddzielić go i wsadzić do podłoża z kory. Doniczkę najlepiej powiesić, wtedy na pewno pęd będzie rósł swobodnie.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl

Edytowane przez marcelkowa
Czas edycji: 2012-05-21 o 15:27
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 15:43   #3140
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
Storczyki w reanimacji, takie które maja krótkie korzenie. chodzi o to, że jak wlejesz wody tylko aby zakryło dno doniczki to krótkie korzenie nie pobiorą tyle wody co powinny(jeżeli w ogóle pobiorą )
Na pewno nie takie jakie pokazuje julk44
Wg mnie te korzenie co pokazała julk44 są w bardzo dobrym stanie.
kkasia007 myślę, że możesz śmiało oddzielić go i wsadzić do podłoża z kory. Doniczkę najlepiej powiesić, wtedy na pewno pęd będzie rósł swobodnie.
Ale przecież ja napisałam że ten co pokazuję nie jest w złym stanie, ale jak dla mnie jego system korzeniowy nie jest powalający i pożądany jak ten na drugim zdjęciu
Jeżeli chodzi o podlewanie poprzez dolewanie wody do osłonki to u mnie nie sprawdza się to właśnie u storczyków z takimi korzeniami jak na pierwszym zdjęciu. Za to ten z drugiego puszcza sobie nawet korzenie dołem doniczki i piję wodę z osłonki
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 15:54   #3141
nikusia1101
Raczkowanie
 
Avatar nikusia1101
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 129
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Dziewczynki take easy. Wszystkie pokazane korzonki są w bardzo dobrym stanie, nikt ich nie krytykuje tylko porząda hi hi bo czasami same wiecie co może się trafić w nasze ręce, potem tylko zgrzytanie zębami i pół roczne odbudowywanie korzeni hi hi. Mój ostatni nabytek z biedronki ma system korzeniowy w porządku ale powalający jak to ujmuje julk44 to on raczej nie jest Jagoda_w6 cuuuudowne nabytki, szczególnie ten żółtawy w kropeczki sprayowe i ten pasiasto nakrapiany fiolecik brawo
nikusia1101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 16:30   #3142
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Julk44 i Marcelkowa, dziekuje. Lece zobaczyc, jakie mam korzenie
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 17:31   #3143
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Jagoda_w6 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Dopiero odkryłam ten wątek,więc postanowiłam pokazać moje nowe zdobycze.

Oto kwiatki z Biedronki
No pięknie, z tego całego zamieszania zapomniałam napisać że piękne te Twoje storczyki A wracając do tematu jakie mają korzenie?

katja_24 jak tam "Twoje korzenie"? A propos moich korzeni to mam się czym pochwalić Od strony pradziadka w linii prostej dwa pokolenia wstecz mamy w rodzinie posrać historyczną, Romuald Mielczarski

Edytowane przez julk44
Czas edycji: 2012-05-21 o 17:41
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 17:48   #3144
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
Od strony pradziadka w linii prostej dwa pokolenia wstecz mamy w rodzinie posrać historyczną, Romuald Mielczarski
niezła literówka

Jagoda_w6 super nowe nabytki.

Co do systemu podlewania to trzeba znaleźć swój własny, odpowiedni dla swoich kwiatków. My tylko możemy napisać jak podlewamy swoje ale czy taki system będzie dobry dla innych to się okaże z czasem
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 18:00   #3145
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

hahahahaaa ale się uśmiałam
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 08:24   #3146
Z_A_
Raczkowanie
 
Avatar Z_A_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kettering, UK
Wiadomości: 189
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Oficjalnie zachorowałam na storczyki ;P
Wczoraj TŻ się pokusił o kupienie mi pieknego
nie dość, że będzie miał prawie 30 kwiatków (!!!)
To jeszcze ma dwa pędy ucięte przy nasadzie
także w sumie dorwaliśmy 3 pędowego storczyka za 29,90 w lidlu
hehehe
Aczkolwiek martwi mnie mój bieluśki..
Wydawało mi się przez doniczkę że ma podgnite korzenie (podlałam 3 razy odkąd mam )... i teraz nie wiem cholerka...
odstawiłam w jaśniejsze miejsce, wyjęłam z doniczki, obcięłam te korzonki, bo były aż brązowe (a jak śmierdziały), byłam przy tym niezwykle delikatna i teraz nie podlewam, czekam co będzie, aczkolwiek to był pierwszy storczyk i wydaje mi się, że wybiedzonego kupiłam...
Powiedzcie - wysuszuć go ? w sensie przesuszyć?

A to nowa zdobycz ;D
Wybaczcie za ciemne zdjęcia, ale mam południowo zachodnie okna...
A jeszcze jedna rzecz Moi Drodzy - na parapecie storczyki mi się popalą (kumpela w bloku obok spaliła liścia... dziursko ma...) czy półeczka niedaleko okna z rozproszonym światłem bedzie ok ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3182tn.jpg (31,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3186tn.jpg (23,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3188tn.jpg (34,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3189tn.jpg (30,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3193tn.jpg (25,8 KB, 23 załadowań)
__________________
Ciuchlandoholiczka.

75(było ) -74-73-72-71-70-69-68-67-66...

Nowy start
Z_A_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 10:30   #3147
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
No pięknie, z tego całego zamieszania zapomniałam napisać że piękne te Twoje storczyki A wracając do tematu jakie mają korzenie?

katja_24 jak tam "Twoje korzenie"? A propos moich korzeni to mam się czym pochwalić Od strony pradziadka w linii prostej dwa pokolenia wstecz mamy w rodzinie posrać historyczną, Romuald Mielczarski

Kurcze, dziewczyny, wklejam fotki i prosze o pomoc, bo dla mnie to wyglada, jakby korzenie gnily. W tjej chwili roslina caly czas ma wode na dnie tej zoltej doniczki, stoi na oknie pld-zach.
Co do postaci historycznych, to i ja mam takowa w swoim drzewie, ale nie bede sie chwalic jaka, bo jeszcze ktos mnie rozpozna Co prawda, jest to jakas boczna linia, ale zawsze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0578.jpg (143,3 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0579.jpg (91,6 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0580.jpg (98,6 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0582.jpg (129,4 KB, 60 załadowań)
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 10:47   #3148
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Kurcze, dziewczyny, wklejam fotki i prosze o pomoc, bo dla mnie to wyglada, jakby korzenie gnily. W tjej chwili roslina caly czas ma wode na dnie tej zoltej doniczki, stoi na oknie pld-zach.
Co do postaci historycznych, to i ja mam takowa w swoim drzewie, ale nie bede sie chwalic jaka, bo jeszcze ktos mnie rozpozna Co prawda, jest to jakas boczna linia, ale zawsze
No na tym pierwszym zdjęciu nie wygląda to za ciekawie, ale na kolejnych już widać że ma całkiem sporo zdrowych Można by mu zajrzeć w doniczkę, ale to dopiero po przekwitnięciu bo inaczej może zgubić kwiaty
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 11:02   #3149
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
No na tym pierwszym zdjęciu nie wygląda to za ciekawie, ale na kolejnych już widać że ma całkiem sporo zdrowych Można by mu zajrzeć w doniczkę, ale to dopiero po przekwitnięciu bo inaczej może zgubić kwiaty
A co moge zrobic, dopoki kwitnie? Wylac ta wode z doniczki?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 11:03   #3150
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
A co moge zrobic, dopoki kwitnie? Wylac ta wode z doniczki?
A on od dawna tak ma?
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 13:09:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.