Oryginał czy podróbka? - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-18, 10:48   #3151
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez cosmeticslover Pokaż wiadomość
Ludzie ja chciała tylko doradzić,to ze jestem nowa to nei znaczy ze sie nie znam,a wy jesteście jakie dziwne,kazdy wie,ze tester jest trwalszy,a co do hurtowni to nie reklama tylko sugestia bezpiecznych zakupów...a w detalu i tak u nich nie kupicie,sprzedaą tylko wyspecjalizowanym sklepom...oczywiscie prowadza sklepy internetowe,które z pewnoscia znacie :
tagomago.pl
perfumy-perfumeria.pl
nie twierdzeze ze na allegro są tylko podroby ale wiekszosci tak..ale widac jak nie mozna się odezwac,bo oczywiscie uwazacie sie za najmadrzejesze,bo jestescie tui nie wiadomo ile to mysiciele ze mozna wam wszystko???
sorry jezeli to jest forum,to kazdy am prawo powiedziec co mysli,prawda???
To ze ktoś jest nwoy tzn ze nie moze mieć racji???
Przepraszam Panie wielmoze bardzo,ale w tym moemncie TO WY się ośmieszacie...

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------


Nauczceie się czytać ze zrozumeineim wy pooierdolone idiotkei zqa***ane w dupe mac ****y!!!
a ja już miałam napisac, ze jednak za ostro dziewczyne potraktowałyście....
A myślałm, ze osoby pasjonujące się perf. cechuje kultura a tu czyt. i
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 12:05   #3152
toandfro
Raczkowanie
 
Avatar toandfro
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 54
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Toandfro, proponuję Ci przejrzeć liczne wątki na tym forum a propos oryginałów i podróbek, przekopać się przez posty, a potem spróbować faktycznie wnieść coś do tematu Odróżnianiem podróbek od oryginalnych perufm wiele z nas tutaj zajmuje się quasi-zawodowo i tak naprawdę pewne informacje są oczywiste i nie ma sensu ich podawać. No ale dobre chęci też się liczą

Natomiast nie jest prawdą, że Jadore poniżej 200 zł MUSI być podróbką. Proponuję zorientować się w temacie cen perfum na Zachodzie, na wyprzedażach W RENOMOWANYCH PERFUMERIACH tamże, wtedy zrozumiesz, że ceny w Sephorze nie są żadnym sensownym odniesieniem. Ja kupiłam Jadore EDP 50 ml za 30 euro, 50 ml w zestawie z balsamami...W Debenhams...Podróbka? I don't think so

I co to jest perfumeria Daglas?? Douglas??

ad1, Tak, Douglas. ad2, wypowiadałam sie o polskich realiach i polskich cenach oryginałów w drogeriach nie o zachodnich super okazjach. ad3, Czyli rozumiem, że powinnam siedziec cicho, bo są specjalistki które znają się na tym lepiej?

pozdrawiam
toandfro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 12:29   #3153
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez toandfro Pokaż wiadomość
ad1, Tak, Douglas. ad2, wypowiadałam sie o polskich realiach i polskich cenach oryginałów w drogeriach nie o zachodnich super okazjach. ad3, Czyli rozumiem, że powinnam siedziec cicho, bo są specjalistki które znają się na tym lepiej?
pozdrawiam
Alez skad - to publiczne forum i kazdy ma prawo sie na nim wypowiadac - jak dlugo robi to kulturalnie, co zrobilas

Odnioslam po prostu wrazenie po przeczytaniu Twego postu, ze nie zapoznalas sie z tematyka forum - a warto.

Nie kazdy musi znac zachodnie realia, ale musialam odniesc sie do Twego porownania do Sephory - bowiem lezy ono u zrodel powszechnego i szkodliwego przekonania, iz perfumy tansze o 30% niz w S. czy Douglasie MUSZA byc podrobka. Nie musza (choc moga), a mit ten jest z oczywistych wzgledow rozpowszechniany przez pracownikow tychze perfumerii.

Mam nadzieje, iz wyjasnilam

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez vilandra Pokaż wiadomość
A myślałm, ze osoby pasjonujące się perf. cechuje kultura a tu czyt. i
Bo osoby PASJONUJACE sie perfumami takowa kultura cechuje, natomiast osoby (byc moze) SPRZEDAJACE perfumy, jak widac, niekoniecznie
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 12:47   #3154
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez cosmeticslover Pokaż wiadomość
kazdy wie,ze tester jest trwalszy


Cytat:
Napisane przez cosmeticslover Pokaż wiadomość
Nauczceie się czytać ze zrozumeineim wy pooierdolone idiotkei zqa***ane w dupe mac ****y!!!
trudno czytac, kiedy tyle literowek...

o kulturze, a raczej jej braku, wypowiedzi, nie wspomne
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 23:38   #3155
Robsoneczek1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Witam.
Mam pewien dylemat odnośnie perfum Lacoste Red. Byłem w perfumerii w swoim mieście i kosztują one ok250 zł, chciałbym troszkę zaoszczędzić i kupić na allegro ale dużo słyszałem o tak zwanych podróbach i tu się rodzi pytanie jak odróżnić oryginał od podróbki. Jakieś numery seryjne czy coś. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie.
Z góry dziękuję

P.S. jeśli nie byłoby to kłopotem poprosiłbym jakieś przykładowe aukcje na allegro z oryginałem
Robsoneczek1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 09:26   #3156
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Robsoneczek, o tutaj masz u sprawdzonego sprzedającego, o ile nie przeskadza Ci tester:

http://allegro.pl/item734876619_laco...bka_grats.html

I tutaj:

http://allegro.pl/item739314652_laco...kt_krakow.html

http://allegro.pl/item744443996_laco...a_ptissot.html

3 wystarczą?

Nie szukałam najtańszych, tylko takich od pewnych S. Można znaleźć za 20 -30 zł taniej, ale jest ryzyko

Bo tak naprawdę najlepszym sposobem uniknięcia podróbki jest kupowanie od sprawdzonym adresem, wtedy nie musisz analizować kodów etc. A jak odróżnić oryginał od podróbki - poczytaj ten wątek i jeszcze ten u góry o weryfikacji aukcji.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2009-09-19 o 09:31
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 10:03   #3157
Robsoneczek1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Oryginał czy podróbka?

anka_res mi tester nie przeszkadza bo to to samo tylko opakowanie inne a to jest dla użytku mojego
A co do odróżniania to czytałem trochę wątek i niczego konkretnego nie znalazłem. Jakie są te numery seryjne na spodzie tej buteleczki i czy są one takie same dla każdej butelki 125ml
Robsoneczek1993 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 10:30   #3158
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez Robsoneczek1993 Pokaż wiadomość
anka_res mi tester nie przeszkadza bo to to samo tylko opakowanie inne a to jest dla użytku mojego
A co do odróżniania to czytałem trochę wątek i niczego konkretnego nie znalazłem. Jakie są te numery seryjne na spodzie tej buteleczki i czy są one takie same dla każdej butelki 125ml
Kiedyś numery były jakimś tam wyznacznikiem oryginalności, teraz podróbki też mają kody, więc tym bym się zupełnie nie sugerowała. Kupuj od sprawdzonych sprzedawców, dopóki nie zaczniesz się na tyle pewnie poruszać 'wśród perfum', by samodzielnie odróżniać podróbki od oryginałów.

Do mnie leci właśnie Addict 2, który wyglądał mi nieco podejrzanie, ale że był w zestawie, to postanowiłam zaryzykować. Jeśli moje przypuszczenia okażą się prawdziwe, to znaczy że i zestawy podrabiają...
Layila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 10:39   #3159
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez Robsoneczek1993 Pokaż wiadomość
A co do odróżniania to czytałem trochę wątek i niczego konkretnego nie znalazłem. Jakie są te numery seryjne na spodzie tej buteleczki i czy są one takie same dla każdej butelki 125ml
Tego, jakie tam są kody, to ja nie wiem, musisz spytać sprzedającego.

Kody nie są takie same na wszystkich buteleczkach identycznej pojemności - kody zazwyczaj są zależne od daty produkcji.

Podróbki często mają prawidłowe kody (co to za problem?) zatem po kodach nie odróżnisz, czy to podróbka czy oryginał.

Ponadto perfumy, których szukasz, należą do najbardziej podrabianych, zatem kupując w niesprawdzonym źródle podejmujesz duże ryzyko.

Pozdrawiam
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 10:44   #3160
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez cosmeticslover Pokaż wiadomość
Ludzie ja chciała tylko doradzić,to ze jestem nowa to nei znaczy ze sie nie znam,a wy jesteście jakie dziwne,kazdy wie,ze tester jest trwalszy
Wiesz co ja na razie nie wypowiadałam się, bo i tak dziewczyny naskoczyły na Ciebie.
Natomiast mylisz się, że, będąc tu ileś tu lat i siedząc w perfumach ileś tam lat, możemy wszystko, jednak walczymy z ogólnie przyjętymi nonsensami, jak chociażby to, że testery są trwalsze (ja mam jedne perfumy jako tester i jako produkt i porównałam ich trwałość i są identyczne w trwałości). Poza tym nie wszyscy tak sądzą, bo my tu tak nie sądzimy , a to już nie jest każdy.

Wynika ta zasada z logicznego rozumowania, że firma rozlewając tysiące litrów w butelki (przecież testerowe są identyczne, czasami tylko różnią się brakiem korka) musiałaby mieć dwie linie produkcyjne

I jeszcze moje jedno pytanie (skoro przy teorii o testerach upierasz się jak maniak), w jaki to magiczny sposób firmy zwiększają trwałość testerów???
Bo skoro mówisz, że znasz się na perfumach, to mam nadzieję, że nie odpowiesz, że zwiększają zawartość olejków i substancji zapachowych, bo powinnaś wówczas wiedzieć, iż wówczas zapach ma zupełnie inną strukturę i w inny sposób się rozwija na tej samej skórze.
Cytat:
Napisane przez cosmeticslover Pokaż wiadomość
Nauczceie się czytać ze zrozumeineim wy pooierdolone idiotkei zqa***ane w dupe mac ****y!!!
Hmm bez komentarza to zostawię, można dyskutować i mieć odrębne zdanie, to normalne i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby odpowiednimi argumentami nawzajem siebie przekonywać, ale nie tak.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 14:54   #3161
Robsoneczek1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Oryginał czy podróbka?

No to wezmę ten tester ze sprawdzonego źródła nie będę ryzykować Dzięki za pomoc dziewczyny
Robsoneczek1993 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 19:11   #3162
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Czy jakaś Dobra Duszyczka, posiadająca 30tkę NU edp, zechciałaby zważyć, ile mniej więcej pełen flachonik powinien mieć gramów?
Co prawda nie podróbka, ale dostała mi się w łapki takowa 30teczka, ale mam zastrzeżenia co do 'nieużywalności' flachonika :/
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 19:16   #3163
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cdr, niestety mam tylko 50 ml i nie mam wagi Ale mogę stwierdzić, że one z natury lekkie są bardzo.

Ale po chlupotaniu płynu idzie ocenić nieużywalność - czuć, że go sporo tam chlupocze.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 19:30   #3164
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Oryginał czy podróbka?

no właśnie coś mi ciężko idzie ocenić chlupot, bo strasznie głośno to to chlupocze
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 19:34   #3165
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Tak, głośno, ale nie powinno mieć zbyt wiele miejsca do chlupotania...Czujesz coś takiego ?? Czy też mocno się kołacze?

(Dobra, chyba namąciłam, przepraszam )
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 19:41   #3166
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Oryginał czy podróbka?

chlupoczę i chlupoczę, ale chyba coś mnie czucie w paluszkach opuściło, bo niestety średnio to to czuję (znaczy takie delikatne uderzenia o ściankę, ale nie daję rady ocenić, czy to za mocno, czy w normie... )
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 19:45   #3167
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Witam

aniu_res
, mogłabyś rzucić okiem eksperta?

http://allegro.pl/item747469925_chan...ter_sklep.html

http://allegro.pl/item752396282_chan...edp_100ml.html

http://allegro.pl/item750629118_chan...dp_100_ml.html

Zastanawiam się czy w cenach 250-280 zł za 100 ml CocoM można dostać orginał czy raczej podróbka?
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 19:55   #3168
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Dzienkujem za eksperta CathyKathy.

Wzięłabym Nr 1 lub 2 (2 mogę polecić jako zadowolona klientka), 3 jest być może OK, ale ... najmniej przekonujący.

W takich cenach, jak wymieniłać, dostaniesz, sądzę, oryginalne 100 ml, ale EDT, nie EDP. Oczywiście, zawsze się może trafić jakaś niesamowita okazja, ale one są zwykle obarczone jakimś tam ryzykiem...że różnie może być.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 20:04   #3169
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Dzienkujem za eksperta CathyKathy.

Wzięłabym Nr 1 lub 2 (2 mogę polecić jako zadowolona klientka), 3 jest być może OK, ale ... najmniej przekonujący.

W takich cenach, jak wymieniłać, dostaniesz, sądzę, oryginalne 100 ml, ale EDT, nie EDP. Oczywiście, zawsze się może trafić jakaś niesamowita okazja, ale one są zwykle obarczone jakimś tam ryzykiem...że różnie może być.
Dziekuję ślicznie za odpowiedź, czyli mówisz że Domwerk jest godny polecenia Też jestem najbardziej przekonana do jego oferty

Pytam o ceny poniżej 300 zł gdyż jest ich bardzo dużo na allegro i również mnie nie przekonują..Lepiej zapłacić więcej i mieć pewność - nie jestem ryzykantką w kwestii perfum, już raz się przejechałam na J'adore Diora
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 20:13   #3170
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Szkoda byłoby stracić 280 zł, żeby zaoszczędzić 80

Chanele i Diory są ciężko dostępne w superhiperokazyjnej cenie (jeśli już, to tzw. śmierdziele No 19 i No 5).
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 19:18   #3171
Axami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 409
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Oryginał czy podróbka?
__________________
*
Axami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 12:07   #3172
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Hej Podczytuję tu troszkę, ostatnio zamówiłam sobie dwie próbki prefum, ale mam do was, Kochane pytanie.
Strasznie się napaliłam na perfumy Muglera - Angel. Mieszkam w niewielkiej miejscowości, nie mogę tu ich dostać, a nawet powąchać
Ostatnio byłam na zakupach,trafiłam na rozlewnię perfum, w większym centrum handlowym. Poprosiłam Panią, która tam sprzedawała, o próbkę tych oto perfum. No i kupiłam 15ml (!!!) za 22zł... Pytałam dziesięć razy, czy to na pewno oryginalne, ona powiedziała, że tak, oczywiście, bla bla... No OK, więc kiedy ich użyłam, wydały mi się duszące, brzydkie... A są przecież tak zachwalane... Czy to na pewno oryginał, w takiej cenie?
Skoro kupiłam 1.5ml oryginalnych perfum za 6pln, a na Allegro widzę Angela, powiedzmy, 5ml za 40zł...
Więc jak to jest?
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 12:36   #3173
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez malenka146 Pokaż wiadomość
Hej Podczytuję tu troszkę, ostatnio zamówiłam sobie dwie próbki prefum, ale mam do was, Kochane pytanie.
Strasznie się napaliłam na perfumy Muglera - Angel. Mieszkam w niewielkiej miejscowości, nie mogę tu ich dostać, a nawet powąchać
Ostatnio byłam na zakupach,trafiłam na rozlewnię perfum, w większym centrum handlowym. Poprosiłam Panią, która tam sprzedawała, o próbkę tych oto perfum. No i kupiłam 15ml (!!!) za 22zł... Pytałam dziesięć razy, czy to na pewno oryginalne, ona powiedziała, że tak, oczywiście, bla bla... No OK, więc kiedy ich użyłam, wydały mi się duszące, brzydkie... A są przecież tak zachwalane... Czy to na pewno oryginał, w takiej cenie?
Skoro kupiłam 1.5ml oryginalnych perfum za 6pln, a na Allegro widzę Angela, powiedzmy, 5ml za 40zł...
Więc jak to jest?
po pierwsze Angel jest specyficzny...moim zdaniem albo sie go kocha, albo nienawidzi

po drugie...oryginalne wody (perfumowane czy toaletowe) nie sa sprzedawane na ml w centrach handlowych... jedyna znana mi opcja zakupu na ml oryginalu to wspolne zakupy na Wizazu to co nabylas za 22 zl jest podrobka...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 13:31   #3174
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez malenka146 Pokaż wiadomość
Hej Podczytuję tu troszkę, ostatnio zamówiłam sobie dwie próbki prefum, ale mam do was, Kochane pytanie.
Strasznie się napaliłam na perfumy Muglera - Angel. Mieszkam w niewielkiej miejscowości, nie mogę tu ich dostać, a nawet powąchać
Ostatnio byłam na zakupach,trafiłam na rozlewnię perfum, w większym centrum handlowym. Poprosiłam Panią, która tam sprzedawała, o próbkę tych oto perfum. No i kupiłam 15ml (!!!) za 22zł... Pytałam dziesięć razy, czy to na pewno oryginalne, ona powiedziała, że tak, oczywiście, bla bla... No OK, więc kiedy ich użyłam, wydały mi się duszące, brzydkie... A są przecież tak zachwalane... Czy to na pewno oryginał, w takiej cenie?
Skoro kupiłam 1.5ml oryginalnych perfum za 6pln, a na Allegro widzę Angela, powiedzmy, 5ml za 40zł...
Więc jak to jest?

Taaa, "rozlewnie perfum" (jak to pięknie brzmi, jak rozlewnia mleka ) zwykle sprzedają oryginały...No wiesz, kupując perfumy płacisz głównie za reklamę, butelkę, marketing...Sam zapach da się odtworzyć za 15 PLN

Żartuję tylko, a to, co nabyłaś, to oczywiście podróbka, a raczej tzw. odpowiednik. Akurat Angel można kupić w formie "dolewanej" (jako bodajże jedyne perfumy), ale nie w rozlewni, nie za 15 zł, nie za 15 $ i nawet nie za 15 GBP A tak w ogóle, to przyłączam się do Angelowych zachwytów, to jeden z moich ulubionych zapachów, nie warto go sobie obrzydzać tandetną podróbką...Markowej kompozycji zapachowej nie da się podrobić (tylko nieudolnie).

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Axami Pokaż wiadomość
Oryginał czy podróbka?
Z tego zdjęcia ciężko powiedzieć, przydałyby się fotki spodu, spreju i grzybka pod nim.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2009-09-26 o 13:30
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 14:21   #3175
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Dziękuję, dziewczyny za odpowiedź
magda s. , dokładnie to "Angel jest specyficzny...moim zdaniem albo sie go kocha, albo nienawidzi" powiedziałam dla tamtej kobiety, a ona mi na to: "Nie, Angela można tylko kochać"
No nic, tych perfum już nie oddam, bo nikomu się nie podobają
W takim razie kupię miniaturkę, po odpowiedniej cenie i z pewnością, że to jest PRAWDZIWY Angel.
Poza tym czekam na Jean Paul Gaultier Classique i Coco chanel Mademoiselle.
Szukam sobie jakiegoś ładnego zapachu
A ta sytuacja na pewno nauczy mnie rozsądku.
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 14:23   #3176
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez Axami Pokaż wiadomość
Oryginał czy podróbka?
ja wiem że nie mam jakotakiego doświadczenia ale nie podoba mi się ten flakonik.Dla mnie zbyt okrągły,i zawsze wydawało mi się że płyn powinien być tylko wewnątrz , a w tym flakoniku jest również po bokach.Przepraszam jeżeli się mylę
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 17:07   #3177
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Prowokatorka, zawsze widziałam tylko Dune ( i moje tak miały), gdzie ten płyn zdecydowanie był i po bokach. Chyba, że natknęłaś się na jakąś inną jeszcze wersję...sama już zgłupiałam
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 17:12   #3178
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Miałam kiedyś Dune, ostała mi się jeno fotka. Tak, tak mam takie "zbocznie" robić foto perum, których się pozbywam, żeby ewent. w przyszłości mieć porównanie. Popatzryłam, i perfumy w Dune są też i po bokach
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 17:12   #3179
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Oryginał czy podróbka?

Cytat:
Napisane przez Axami Pokaż wiadomość
Oryginał czy podróbka?
Cytat:
Napisane przez prowokatorka Pokaż wiadomość
ja wiem że nie mam jakotakiego doświadczenia ale nie podoba mi się ten flakonik.Dla mnie zbyt okrągły,i zawsze wydawało mi się że płyn powinien być tylko wewnątrz , a w tym flakoniku jest również po bokach.Przepraszam jeżeli się mylę
prowokatorko, plyn jest rowniez w tych bocznych czesciach...

po napisach z tylu domyslam sie, ze to ma byc tester...jednak jak dla mnie napis jest nierowny...lekko 'leci w dol' po prawej stronie...ale moze to zdjecie krzywo jest zrobione tylko
niestety ja mam wersje bez atomizera...wiec jak beda zdjecia spodu, moge porownac ze swoim dune...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 19:00   #3180
Axami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 409
Dot.: Oryginał czy podróbka?

dzieki Diewczyny. Poproszę sprzedawcę o więcej fotek i jak przyśle wstawię tutaj do weryfikacji.
Zauważyłam, że niektóre opakowania (pudełka) Dior Dune maja napis Dior taką rostrzeloną trzcionką, a inne nie. Podejrzewam, że te z rozstrzeloną mogą być nieoryginalne. Ale to tylko moje przypuszczenia. Wkleję linki 2 aukcji żeby zobrazować o co mi chodzi.
http://www.allegro.pl/item751497834_...owa_30_ml.html
http://www.allegro.pl/item746154417_...0ml_od_ss.html

Pamiętacie jak to wyglądało na waszych opakowaniach? A może macie i sprawdzicie? Chodzi mi o to czy z roztrzeloną trzciontką to zawsze podróbka czy niekoniecznie?
__________________
*
Axami jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.