Aparaty ortodontyczne cz. IX - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-01, 11:26   #3151
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Taaaak mam taki wampirzy kiel Ciagniemy go na miejsce czworki aczkolwiek wogole mnie on nie boli, boli mnie za to ten z lewej strony (tez ciagniety) i sie rozruszal troche.

Jak myslicie po ilu beda jakies pierwsze zmiany?
nie wiem, ale jesteśmy na tym samym etapie, tylko ja mam je 3
dwa na górze i jeden na dole
prawdopodobnie dziedziczne - z tego co rodzina pamięta moja prababcia miała takie kły, ale jako że to było na początku XX wieku (1900) to nie wiemy co się z tym stało.
ale jaka ja muszę być pechowa że tylko u mnie się tak zrobiło
załączam zdjęcia z zaznaczonymi kłami

ja mam już 3tyg i jakiś zmian nie widzę
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 11:58   #3152
monii15
Raczkowanie
 
Avatar monii15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez wydziergana Pokaż wiadomość
lepiej czekać aż wyrośnie trójka, niż w ogóle nie mieć dwójki
ale nawet chodzenie bez trójki mi się nie uśmiecha :P a Ty nie masz dwójki, tak?

już druga noc z aparatem za mną. zauważyłam, że też strasznie zaciskam zęby w czasie snu, bo jak się budzę to są ściśnięte i bolą. nie wiem, czy ze mną coś nie tak, ale zęby bolały mnie tylko pierwszego dnia i trochę następnego dnia rano, a teraz już się uspokoiło, pomijając obtarcia. cieszę się, że nie muszę łykać tabletek przeciwbólowych. czytając różne fora, dziewczyny pisały, że ból trwa tydzień, a nawet dwa. uuu, współczuję im.

muszę się pochwalić, że zjadłam już płatki na mleku, banana i gotowaną fasolkę
__________________

51kg-50-49-48-47-46-45kg

APARATKA- góra,dół - metal - 29.06.10r.



monii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 12:20   #3153
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

a ja jogurt, płatki na mleku i frytki (choć jak jadłam frytki, to nie wiedziałam jak gryźć - w końcu z 2 min gryzłam jedną frytkę jedynkami )
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 12:44   #3154
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

do dziewczyn z Białegostoku: czy płaciłyście za pierwszą wizytę-konsultację u ortodonty?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 13:03   #3155
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez monii15 Pokaż wiadomość
ale nawet chodzenie bez trójki mi się nie uśmiecha :P a Ty nie masz dwójki, tak?
nie mam niestety... zrobiła bunt i nie wyrosła aparat właśnie noszę po to, żeby zrobić jej miejsce i wstawić implant... póki co chodzę szczerbata, bo mam jeszcze za mało miejsca nawet na tymczasowego ząbka
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 13:37   #3156
monii15
Raczkowanie
 
Avatar monii15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez wydziergana Pokaż wiadomość
nie mam niestety... zrobiła bunt i nie wyrosła aparat właśnie noszę po to, żeby zrobić jej miejsce i wstawić implant... póki co chodzę szczerbata, bo mam jeszcze za mało miejsca nawet na tymczasowego ząbka
no to takie szczerbulce z nas moja trójka już się pokazała, ale rośnie od strony podniebienia, zresztą widać to na zdjęciu, stronę wcześniej wklejałam. mam nadzieję, że szybko wyrośnie i wtedy będzie można ją wprowadzić do łuku. ale za to, tak jak Ty, w dolnej piątce nie mam zawiązka i orto przesunie mi zęby tak, żeby nie było tej szpary.
__________________

51kg-50-49-48-47-46-45kg

APARATKA- góra,dół - metal - 29.06.10r.



monii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 13:46   #3157
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Matko chyba mnie wykończy z głodu ten aparat ! na początku po założeniu totalny luz a już od wczoraj popołudnia dał mi się te we znaki, że nigdy mu tego nie zapomnę pozaklejałam trochę woskiem bo krew mi zaczęła lecieć z wew strony policzków -.- od rana zjadłam tylko jogurt i jedno żarcie dla dzieci ze słoiczka i przespałam 3,5 h bo myślałam, że zaraz wezme młotek i poodrywam te zamki a jak śpie to jest w porządku bo mam otwartą buzie, nigdzie mi nie zahacza, nie boli ahh tam to jest życie
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 15:18   #3158
paulka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 59
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Witam wszystkich!

Czy można się dołączyć???

Aparat za 3 tygodnie
Na razie pobojowisko w gębie - wyrywanie 4 szt, naprawianie, separowanie: masakra przedortodontyczna
paulka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 15:39   #3159
monii15
Raczkowanie
 
Avatar monii15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez paulka12 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!

Czy można się dołączyć???

Aparat za 3 tygodnie
Na razie pobojowisko w gębie - wyrywanie 4 szt, naprawianie, separowanie: masakra przedortodontyczna
pewnie, że można
wiem coś o tym. nawet nie wiesz, ile miałam zębów do leczenia przed zakładaniem aparatu i też 2 wyrwane ząbki :P
__________________

51kg-50-49-48-47-46-45kg

APARATKA- góra,dół - metal - 29.06.10r.



monii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 15:41   #3160
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez monii15 Pokaż wiadomość
pewnie, że można
wiem coś o tym. nawet nie wiesz, ile miałam zębów do leczenia przed zakładaniem aparatu i też 2 wyrwane ząbki :P
ja teraz na górze miałam sporo do leczenia, muszę się teraz wziąć za dół
a przez założeniem ruchomego aparatu (który na wiele się nie zdał...) miałam 3 wyrwane (zdrowe!) a i teraz moja orto nie wyklucza wyrywania, tylko tym razem tylnych....
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 17:10   #3161
pau00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 344
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Dziewczyny! W sobotę już do Was dołączę Nie mogę się doczekać aż będę miała aparat.
pau00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 17:20   #3162
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

oj wiesz jak ci założą to zrozumiesz, że spokojnie mogłabyś poczekać jeszcze tydzień
a jaki będziesz mieć ?
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 17:54   #3163
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez wydziergana Pokaż wiadomość
Oto jest pytanie
Jak zakładałam górę, orto nie zaproponowała mi dołu. Wtedy wydawało mi się, że nic nie trzeba będzie z nim robić. Niedawno stwierdziłam, że te szpary, które mam między zębami na dole i tak będę chciała kiedyś zlikwidować, a czemu nie mam zrobić tego teraz? No i powiedziałam o tym orto. Założyła mi po kilku miesiącach...

Poza tym mam koleżankę, która chodziła do niej z aparatem. Miała tylko górę. I również nie zaproponowano jej dołu od razu, tylko... po ściągnięciu góry Dopiero wtedy olśniło ortodontkę, że trzeba by poprawić dół... Tak na marginesie- koleżanka 3 lata temu płaciła za jeden łuk 1200zł, ja 1,5 roku temu płaciłam 1500zł, a dwa dni temu już 1600...

Orto obiecała, że będzie ściągać mi górę razem z dołem... ta, ciekawe co z tego wyjdzie.
ta orto chyba jakaś niepoważna jest.. gdzież w takim odstępnie czasowym dół zakładać i jeszcze ściągać w tym samym czasie co górę.
a ta koleżanka miała dół czy nie?
Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Ano można, ja tak będę miała Przy ściąganiu podkleja, a na drugi dzień odbieram nakładkę czy tam płytkę retencyjną
tak jest dużo pewniej ale musiałaś podwójnie płacić, tak?
Cytat:
Napisane przez monii15 Pokaż wiadomość
tak, ale ja miałam na dwa łuki (pierścienie, rurki do góry i na dole) + bihelix :p w dodatku wypadła mi jedna gumka separacyjna i w ogóle między zębami nie było miejsca na pierścień. tam, gdzie były gumki do samego końca, i tak było mało miejsca. ponad godzina zeszła na samą zabawę z pierścieniami :p
to bihelix masz. myślałam że hyrax, bo pająk to właśnie hyrax ;p
Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Wklejam zdj moich zebow. Jak widac nie mam druta w jedynce i dwojce prawej a na lewych mam zachaczone tylko o pol zamka. Aha mam isc sie pokazac za tydzien (tez tak mialyscie?) a pozniej nastepna wizyta 12 sierpnia.

Moze ktos kto ma ceramiczny aparat odpowiedziec czy on sie przebarwia pod wplywem goracych kubkow?
ja miałam pierwszą wizytę po ok 3 tygodniach

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

wiecie co?kilka dni temu miałam proroczy sen. śniło mi się że odpadł mi zamek z dolnej jedynki i tak sobie myślałam że skoro jeszcze brakuje mi jednej gumki to będę musiała wcześniej pójść do orto. i kurczę dzisiaj jak jadłam to zgryzłam sobie zamek z jedynki i właśnie zastanawiam się czy póść wcześniej do orto, bo wizytę mam za 3tyg. jak myślicie?
ale w sumie fajne uczucie, jakby kiwał mi się mleczak
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:03   #3164
monii15
Raczkowanie
 
Avatar monii15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
to bihelix masz. myślałam że hyrax, bo pająk to właśnie hyrax ;p
tak, bihelix. musiało mi się coś pokręcić z tym pająkiem
__________________

51kg-50-49-48-47-46-45kg

APARATKA- góra,dół - metal - 29.06.10r.



monii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:22   #3165
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
tak jest dużo pewniej ale musiałaś podwójnie płacić, tak?


wiecie co?kilka dni temu miałam proroczy sen. śniło mi się że odpadł mi zamek z dolnej jedynki i tak sobie myślałam że skoro jeszcze brakuje mi jednej gumki to będę musiała wcześniej pójść do orto. i kurczę dzisiaj jak jadłam to zgryzłam sobie zamek z jedynki i właśnie zastanawiam się czy póść wcześniej do orto, bo wizytę mam za 3tyg. jak myślicie?
ale w sumie fajne uczucie, jakby kiwał mi się mleczak

Za retencje w sumie zapłacę 230 zł, 100 za podklejenie obu łuków (czyli po 50 za łuk) i 130 za jakaś dziadowską nakładkę. Więc nie wydaje mi się dużo No ale za ściąganie będę płaciła po 100 zł za łuk, w efekcie zrobi się 430 zł za całość włącznie z retencją

Ja bym zadzwoniła na Twoim miejscu i się dowiedziała, sama chodziłam kiedyś z odklejoną rurką prawie miesiąc
__________________
W świni siła! W świni moc!



Edytowane przez Świniaczek
Czas edycji: 2010-07-01 o 20:24
Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:05   #3166
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Dziewucha Pokaż wiadomość
Matko chyba mnie wykończy z głodu ten aparat ! na początku po założeniu totalny luz a już od wczoraj popołudnia dał mi się te we znaki, że nigdy mu tego nie zapomnę pozaklejałam trochę woskiem bo krew mi zaczęła lecieć z wew strony policzków -.- od rana zjadłam tylko jogurt i jedno żarcie dla dzieci ze słoiczka i przespałam 3,5 h bo myślałam, że zaraz wezme młotek i poodrywam te zamki a jak śpie to jest w porządku bo mam otwartą buzie, nigdzie mi nie zahacza, nie boli ahh tam to jest życie
Z głodu, jak z głodu (chociaż fakt, że przez ten ból to mi się jeść odechciewa!)... Mnie wykończą te rany w gębie. Wczoraj delikatnie miałam porysowane policzki, dzisiaj mam je pocharatane na maxa, a do tego rany od tych wypustek z zamków z 3-jek i 4-rek . Wosk idzie w ruch!

Powiedzcie mi aparatki , czy istnieje jakiś sposób na samodzielne docięcie drucika? Bo u mnie z prawej strony generalnie wystaje z zamka, ja wiem- może z 5mm, i przy każdym otwieraniu buzi zahacza mi o policzek i istniejące juz rany... Dodam, że wizyta u orto nie wchodzi w grę, bo mam do Niego aż 200 km...
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:26   #3167
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość

Powiedzcie mi aparatki , czy istnieje jakiś sposób na samodzielne docięcie drucika? Bo u mnie z prawej strony generalnie wystaje z zamka, ja wiem- może z 5mm, i przy każdym otwieraniu buzi zahacza mi o policzek i istniejące juz rany... Dodam, że wizyta u orto nie wchodzi w grę, bo mam do Niego aż 200 km...
ja mam taki wystający drucik na trójkach u góry i z tego co wiem można go delikatnie docisnąć w kierunku zęba, ale nie obcinać mimo wszystko po coś tam jest... mi własnie te druciki zaczepiają i robią taką rewolucje, jutro jak z rana wstanę to je troche po dociskam
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:38   #3168
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Dziewucha Pokaż wiadomość
ja mam taki wystający drucik na trójkach u góry i z tego co wiem można go delikatnie docisnąć w kierunku zęba, ale nie obcinać mimo wszystko po coś tam jest... mi własnie te druciki zaczepiają i robią taką rewolucje, jutro jak z rana wstanę to je troche po dociskam
U mnie z lewej strony jest wszystko ok, drucik nie wystaje, tylko ta prawa strona mnie dobija... Dociskać próbowałam- i paluchem, i łyżeczką i nożem nawet... I nic... Jak sterczał, tak sterczy nadal...
Ja mam na 3 i 4 takie haczyki skierowane w górę, które będą potrzebne do założenia wyciągów... One też mi strasznie wadzą, ale te potraktuje woskiem.
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:55   #3169
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Hej,przyszłam się Wam pożalić
Jestem ex-aparatką,przeżyłam wielkie katorgi w związku z tym - najpierw nosiłam śrubę na górne podniebienie,a potem przez dwa lata aparat(w porównaniu do śruby była to przyjemność)
niestety,po 4 latach dentystka stwierdziła,że powinnam założyć aparat,na co ja wytrzeszczyłam oczy i powiedziałam,że już jestem po.Okazało się,że aparat na samą górę nie wystarczył,bo nie mam problemu z zębami,tylko ze zgryzem.Byłam wściekła,jak ortodontka mogła na to pozwolić?koniec końców całe leczenie było bez sensu.

Teraz nie widzi mi się posiadanie znowu aparatu,nie jest to jakieś upośledzenie,ale drugi raz przechodzić to samo to po pierwsze nudne a po drugie męczące(wizyty,chowanie zębów na zdjęciach i takie inne-_-')
Ale koniec końców dla własnego dobra powinnam się zdecydować jak najszybciej(mam 22 lata).
I mam do Was pytanie - na co się zdecydować?Słyszałam o aparacie zakładanym od wewnątrz zębów,ale chyba jest drogi?Podoba mi si opcja Deamon,która jest szybsza i aparaty inne niż metalowe
Co mogłybyście mi doradzić?
Z góry baaaaaaaaaaaaaaardzo dziękuję.
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 23:09   #3170
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Ja jak zwykle z pytaniem bo jak pisałam mam na trójkach przy zamkach taki mały drucik skierowany do góry i zakończony małą kuleczką i czy to jest potrzebne do tych wyciagów czy do czego ?
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 01:53   #3171
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez niuja Pokaż wiadomość
Hej,przyszłam się Wam pożalić
Jestem ex-aparatką,przeżyłam wielkie katorgi w związku z tym - najpierw nosiłam śrubę na górne podniebienie,a potem przez dwa lata aparat(w porównaniu do śruby była to przyjemność)
niestety,po 4 latach dentystka stwierdziła,że powinnam założyć aparat,na co ja wytrzeszczyłam oczy i powiedziałam,że już jestem po.Okazało się,że aparat na samą górę nie wystarczył,bo nie mam problemu z zębami,tylko ze zgryzem.Byłam wściekła,jak ortodontka mogła na to pozwolić?koniec końców całe leczenie było bez sensu.

Teraz nie widzi mi się posiadanie znowu aparatu,nie jest to jakieś upośledzenie,ale drugi raz przechodzić to samo to po pierwsze nudne a po drugie męczące(wizyty,chowanie zębów na zdjęciach i takie inne-_-')
Ale koniec końców dla własnego dobra powinnam się zdecydować jak najszybciej(mam 22 lata).
I mam do Was pytanie - na co się zdecydować?Słyszałam o aparacie zakładanym od wewnątrz zębów,ale chyba jest drogi?Podoba mi si opcja Deamon,która jest szybsza i aparaty inne niż metalowe
Co mogłybyście mi doradzić?
Z góry baaaaaaaaaaaaaaardzo dziękuję.
właśnie, chciałam Ci zaproponować Damona.. zaraz mnie tu zakrzyczą, ale jednak dla ponownej aparatki to raczej najlepsze wyjście...
skąd jesteś?
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 06:45   #3172
karadisa
Raczkowanie
 
Avatar karadisa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 150
GG do karadisa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
wiecie co?kilka dni temu miałam proroczy sen. śniło mi się że odpadł mi zamek z dolnej jedynki i tak sobie myślałam że skoro jeszcze brakuje mi jednej gumki to będę musiała wcześniej pójść do orto. i kurczę dzisiaj jak jadłam to zgryzłam sobie zamek z jedynki i właśnie zastanawiam się czy póść wcześniej do orto, bo wizytę mam za 3tyg. jak myślicie?
ale w sumie fajne uczucie, jakby kiwał mi się mleczak
Moja orto powiedziała, że jak mi spadnie gumka albo odpadnie zamek to mam sobie go zdjąć i wyrzucic i spoko moge czekać do wizyty ale wiesz... nie dałabym rady i pewnie od razu byłabym u niej Mam do niej jakieś 300 m z domu i z pracy więc byłoby mi o wiele łatwiej to załatwić

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Z głodu, jak z głodu (chociaż fakt, że przez ten ból to mi się jeść odechciewa!)... Mnie wykończą te rany w gębie. Wczoraj delikatnie miałam porysowane policzki, dzisiaj mam je pocharatane na maxa, a do tego rany od tych wypustek z zamków z 3-jek i 4-rek . Wosk idzie w ruch!

Powiedzcie mi aparatki , czy istnieje jakiś sposób na samodzielne docięcie drucika? Bo u mnie z prawej strony generalnie wystaje z zamka, ja wiem- może z 5mm, i przy każdym otwieraniu buzi zahacza mi o policzek i istniejące juz rany... Dodam, że wizyta u orto nie wchodzi w grę, bo mam do Niego aż 200 km...
Ja jakoś dziwnie chyba mam Chodzi Ci o końcówkę druta przy pierścieniu? Wiele osób się na to skarży. Ale ja zauważyłam, że mam inaczej. Jak się kończy drut i wychodzi z tej rurki to ja nie mam go przyciętego zaraz przy końcu rurki tylko jakieś 4 mm wystają i są zagięte pod rurke Chyba jasno to opisałam

Cytat:
Napisane przez Dziewucha Pokaż wiadomość
Ja jak zwykle z pytaniem bo jak pisałam mam na trójkach przy zamkach taki mały drucik skierowany do góry i zakończony małą kuleczką i czy to jest potrzebne do tych wyciagów czy do czego ?
Tak, właśnie do tego są. Na tych "antenkach" zaczepia się wyciągi lepiej tego nie doginać, nie ruszać. Śluzówka musi się przyzwyczaić i tyle. Jeśli boli, haczy i rani to tylko wosk, wosk i wosk
__________________
APARATKA:
góra: 25-05-2010 dół: 23-06-2010

Edytowane przez karadisa
Czas edycji: 2010-07-02 o 06:46
karadisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 07:30   #3173
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez karadisa Pokaż wiadomość
Ja jakoś dziwnie chyba mam Chodzi Ci o końcówkę druta przy pierścieniu? Wiele osób się na to skarży. Ale ja zauważyłam, że mam inaczej. Jak się kończy drut i wychodzi z tej rurki to ja nie mam go przyciętego zaraz przy końcu rurki tylko jakieś 4 mm wystają i są zagięte pod rurke Chyba jasno to opisałam
Bardzo jasno opisałaś . Dokładnie o to mi chodzi. Z lewej strony jak już pisałam jest ok, więc albo mam super docięty, albo właśnie zagięty. Z prawej masakra natomiast. Czego to ja już do gęby nie pchałam, żeby to dziadostwo dogiąć... I nic ! Teraz wojowałam z nożyczkami do paznokci i cążkami, chciałam to przyciąć chociaż odrobinę, bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonować... A wosk nie chce się tam trzymać, ciągle odpada... Gdzieś miałam takie maciupkie, gumowe kuleczki. Jak znajdę, to chyba spróbuję ten drut na to nadziać, żeby mnie nie obcierał i nie zahaczał o policzek przy każdym otworzeniu buzi.

Jak nie miałam aparatu, a zaglądałam na forum, to się dziwiłam, skąd u aparatek takie dziwne pomysły na np. filofany itp... Teraz już sama wiem skąd! Twórczość w potrzebie się rodzi!
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 08:13   #3174
karadisa
Raczkowanie
 
Avatar karadisa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 150
GG do karadisa
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Bardzo jasno opisałaś . Dokładnie o to mi chodzi. Z lewej strony jak już pisałam jest ok, więc albo mam super docięty, albo właśnie zagięty. Z prawej masakra natomiast. Czego to ja już do gęby nie pchałam, żeby to dziadostwo dogiąć... I nic ! Teraz wojowałam z nożyczkami do paznokci i cążkami, chciałam to przyciąć chociaż odrobinę, bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonować... A wosk nie chce się tam trzymać, ciągle odpada... Gdzieś miałam takie maciupkie, gumowe kuleczki. Jak znajdę, to chyba spróbuję ten drut na to nadziać, żeby mnie nie obcierał i nie zahaczał o policzek przy każdym otworzeniu buzi.

Jak nie miałam aparatu, a zaglądałam na forum, to się dziwiłam, skąd u aparatek takie dziwne pomysły na np. filofany itp... Teraz już sama wiem skąd! Twórczość w potrzebie się rodzi!
A nie mogłabyś podejść/podjechać do orto żeby Ci to przycięła? Mnie najbardziej rozcina dziąsło drucik, który przechodzi przez wolne miejsce po wyrwanej szóstce. Mam 2 cm rankę, która ciągle się odnawia i nic na to poradzić nie mogę... woskiem drutu nie oblkeje. Trzeba przyzwyczaić się chyba i tyle.
__________________
APARATKA:
góra: 25-05-2010 dół: 23-06-2010
karadisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 08:22   #3175
smiechotka
Rozeznanie
 
Avatar smiechotka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiadomości: 645
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
do dziewczyn z Białegostoku: czy płaciłyście za pierwszą wizytę-konsultację u ortodonty?
Absolutnie nie. Zagwizdano mi 50zł za wycisk, na który od razu się uparłam.
Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
a tam, pesymistka
ale moje kliska nie są tak wysoko, tylko wystają ! są w łuku jakby, ale nie chcą się z nim zrównać, wredne chociaż powiem Ci, że ruszają się strasznie i już trochę wlazły, także jak dostanę drugi drucik to już powinno być z góreczki ogólnie moje ząbki są posłuszne, także jestem dobrej mysli
A jednak uparte babsko .
Kły naprawdę są najwredniejsze, bo mają najdłuższe korzenie. W sobotę tata przywiezie mój aparat, to obiecuję, że wstawię Ci zdjęcie aktualne i jakieś z środka leczenia żebyś zobaczyła jak wędrują kły
__________________

Kalosza aparatkowa:
góra: 30.10.2008r.-21.10.2010r.
dół: 19.03.2009r.-7.07.2011r.
Koszt leczenia: 4 285zł.

Obsesja <3


Edytowane przez smiechotka
Czas edycji: 2010-07-02 o 08:25
smiechotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 10:16   #3176
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez niuja Pokaż wiadomość
Hej,przyszłam się Wam pożalić
Jestem ex-aparatką,przeżyłam wielkie katorgi w związku z tym - najpierw nosiłam śrubę na górne podniebienie,a potem przez dwa lata aparat(w porównaniu do śruby była to przyjemność)
niestety,po 4 latach dentystka stwierdziła,że powinnam założyć aparat,na co ja wytrzeszczyłam oczy i powiedziałam,że już jestem po.Okazało się,że aparat na samą górę nie wystarczył,bo nie mam problemu z zębami,tylko ze zgryzem.Byłam wściekła,jak ortodontka mogła na to pozwolić?koniec końców całe leczenie było bez sensu.

Teraz nie widzi mi się posiadanie znowu aparatu,nie jest to jakieś upośledzenie,ale drugi raz przechodzić to samo to po pierwsze nudne a po drugie męczące(wizyty,chowanie zębów na zdjęciach i takie inne-_-')
Ale koniec końców dla własnego dobra powinnam się zdecydować jak najszybciej(mam 22 lata).
I mam do Was pytanie - na co się zdecydować?Słyszałam o aparacie zakładanym od wewnątrz zębów,ale chyba jest drogi?Podoba mi si opcja Deamon,która jest szybsza i aparaty inne niż metalowe
Co mogłybyście mi doradzić?
Z góry baaaaaaaaaaaaaaardzo dziękuję.
dlatego zakładanie aparatu na samą górę może być błędem. nawet jak nie masz wady zgryzu czy stłoczenia to podczas noszenia góry pewnie się coś popsuje. współczuję takiej orto:/ też nie chciałabym jeszcze raz przez to przechodzić, tym bardziej że znów kilka tysięcy trzeba wydać.
aparaty od wewnątrz to aparaty lingwalne. są baardzo drogie, chyba najdroższe ze wszystkich. do tego bardzo podrażniają język i chyba można mieć problemy z wymową. lingwalnego na pewno nie bierz. może faktycznie damon albo jakiś kosmetyczny.
Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Za retencje w sumie zapłacę 230 zł, 100 za podklejenie obu łuków (czyli po 50 za łuk) i 130 za jakaś dziadowską nakładkę. Więc nie wydaje mi się dużo No ale za ściąganie będę płaciła po 100 zł za łuk, w efekcie zrobi się 430 zł za całość włącznie z retencją

Ja bym zadzwoniła na Twoim miejscu i się dowiedziała, sama chodziłam kiedyś z odklejoną rurką prawie miesiąc
to gdzie ja takie ceny widziałam? myślałam że płytka kosztuje ok 200-300zł i drucik to samo. to taniocha widzę
Cytat:
Napisane przez karadisa Pokaż wiadomość
Moja orto powiedziała, że jak mi spadnie gumka albo odpadnie zamek to mam sobie go zdjąć i wyrzucic i spoko moge czekać do wizyty ale wiesz... nie dałabym rady i pewnie od razu byłabym u niej Mam do niej jakieś 300 m z domu i z pracy więc byłoby mi o wiele łatwiej to załatwić
czyli odklejony zamek to nic wielkiego myślałam że można ten sam zamek przykleić, ale chyba nie. to może ściągnę sobie go i schowam na pamiątkę
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 11:20   #3177
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Hebe5
mi orto powiedziała, że jak zamek odpadnie, to do kosza. chociaż ja już pewnie bym u Niej była
ja teraz mam na górę, a za 4 miesiące na dół. nie dziwię się że tak zrobiła, bo w mojej szczęce w ogóle miejsca nie ma (co widać na zdjęciu).
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 11:38   #3178
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Jak zamek odpoadnie to kaplica trzeba iśc do orto żeby wypiaskowała zęba i nakleiła nowy zamek...
ee dziewczyny ma któraś aparat taki metalowy ale bez tych gumek tylko z drucikiem wokół zamka ? ;> to jakas różnica jest ?
__________________
ha!

Edytowane przez Dziewucha
Czas edycji: 2010-07-02 o 11:39
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 11:41   #3179
monii15
Raczkowanie
 
Avatar monii15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: O.
Wiadomości: 166
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez Dziewucha Pokaż wiadomość
Jak zamek odpoadnie to kaplica trzeba iśc do orto żeby wypiaskowała zęba i nakleiła nowy zamek...
ee dziewczyny ma któraś aparat taki zwykły metalowy ale bez tych gumek tylko z drucikiem wokół zamka ? ;> to jakas różnica jest ?
ja mam aktualnie metalowy z gumkami, ale jak wychodziłam od orto, to jego asystentka powiedziała, że nie będę się musiała długo martwić odbarwieniami gumek, bo oni później z nich rezygnują. ale jakoś nie zapytałam dlaczego, i o co dokładnie chodzi. wiecie dlaczego taka zmiana ma mieć miejsce? ogólnie dołączam się do pytania
__________________

51kg-50-49-48-47-46-45kg

APARATKA- góra,dół - metal - 29.06.10r.



monii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 11:58   #3180
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IX

Cytat:
Napisane przez monii15 Pokaż wiadomość
ja mam aktualnie metalowy z gumkami, ale jak wychodziłam od orto, to jego asystentka powiedziała, że nie będę się musiała długo martwić odbarwieniami gumek, bo oni później z nich rezygnują. ale jakoś nie zapytałam dlaczego, i o co dokładnie chodzi. wiecie dlaczego taka zmiana ma mieć miejsce? ogólnie dołączam się do pytania
Może później będziesz mieć metalowe?
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 18:27:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.