Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-05-16, 13:27   #3181
nowa92mama92
Zakorzenienie
 
Avatar nowa92mama92
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 116
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Megan chyba tak zrobię bo to jest masakra jakaś..

Smarowalyscie czymś trądzik niemowlęcy?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________
01.2012 - Razem <3
20.06.2015 - Ślub
20.08.2016 - Dwie kreseczki
11.04.2017 - Mały cud <3
nowa92mama92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 13:31   #3182
Tusiaczek1
Rozeznanie
 
Avatar Tusiaczek1
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 930
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Moja maruda ma focha na łóżeczko...przy tym skoku non stop była z nami w łóżku albo wózku albo bujaczku...i teraz łóżeczko beee. Chociaż jak jej poukładałam karty kontrastowe po bokach to miałam z 30 minut na ogarnięcie obiadu .

Mówicie ze 1 skok to pikus? Nie straszcie hihi.

Muszę przyznać ze ten skok pozytywnie wpłynął na moje karmienie...ból dalej czuje na początku ale ulga jest większa. Wiec z wieksza ochota przystawiam do piersi.

Macie dziewczyny pomocnych tztow. Ale oni tak bez mówienia co maja zrobić to robią? Mój niestety nie jest tak nauczony i muszę mówić wielkimi literami do niego, ale chociaż przy dziecku bardzo pomaga.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tusiaczek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 13:43   #3183
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Wiecie, to się może zmienić, z tym leżeniem spokojnie u moich ancymonów, ale Bogu dziękuję, że tak jest, bo przy dwójce nie dałabym rady tulić czy nosić dwójki cały czas. Już karmienie jednoczesne to wyzwanie.

Moi chyba po skoku, są całkiem mili ;-)
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 13:45   #3184
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Megan, tak, napisałam chwilę przed Tobą, że u nas lepiej dzisiaj! Dla porownania wczoraj napiłam się wody dopiero o godz.13, o śniadaniu mogłam pomarzyć, a dzisiaj nawet make up strzeliłam.

Przezduzeem, tak, jedziemy na 17 na szczepionke z tymi wynikami i zobaczymy co lekarka na nie powie. Szczęśliwi ludzie, którzy nie robią badań "tak na wszelki wypadek" eh...

Tusiaczek, mój bez mówienia robi co ma robić. Np.ja odciągam mleko to on mówi, że wyparzy laktator, ja coś ugotuje to on pozmywa. W domu to bardzo dużo robi, bo ja dużo więcej robie przy dziecku. Ale jak np. mała ma czkawke to pierwszy leci sprawdzić czy nie nasikała. Ale on tak wychowany po prostu, w domu rodzinnym on mył okna nie jego mama itd.i tak się nauczył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 13:46   #3185
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Cytat:
Napisane przez nowa92mama92 Pokaż wiadomość
Dołączyłem na fb do grupy o karmieniu piersią.. straszne to jest jaki nacisk tsm panuje ..
Laski takie niektóre wredne że szkoda gadać.. butelka zło, smoczek zło, tylko pierś najlepiej 24 na dobę...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
A wypowiada się ktoś w tej grupie merytorycznie, czy tylko "tak jest bo ja tak miałam i dałam rady"? Jak to drugie to rzeczywiście lepiej się wypisać i poszukiwać bardziej fachowej pomocy. Ale z drugiej stronu to taki rodzaj grupy. Ciężko na grupie mówiącej o wyższości wakacji nad morzem przyjść i pisać, że chyba jednak teraz pojedziesz w góry 😈😂

A z tą butelką i smoczkiem to ja bym jednak tak od razu nie negowała, choć sama korzystam i z jednego i z drugiego. Różne są dzieci i różne choćby mają odruchy ssania. Sama zauważyłam, że po tych 48h na mm przy zoltaczce Pitul zaczął mieć problemy z prawidłowym zasysaniem się do (.)(.) i wywalilam na ponad tydzień i butelkę i smoczek całkowicie. Z resztą Raduska nawet pisała, że butelka rozwaliła jej kp, więc to nie znowu taka bujda.
__________________
You are so much stronger than you think

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2017-05-16 o 14:10
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 14:12   #3186
nowa92mama92
Zakorzenienie
 
Avatar nowa92mama92
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 116
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
A wypowiada się w tej grupie merytorycznie, czy tylko "tak jest bo ja tak miałam i dałam rady"? Jak to drugie to rzeczywiście lepiej się wypisać i poszukiwać bardziej fachowej pomocy. Ale z drugiej stronu to taki rodzaj grupy. Ciężko na grupie mówiącej o wyższości wakacji nad morzem przyjść i pisać, że chyba jednak teraz pojedziesz w góry 😈😂

A z tą butelką i smoczkiem to ja bym jednak tak od razu nie negowała, choć sama korzystam i z jednego i z drugiego. Różne są dzieci i różne choćby mają odruchy ssania. Sama zauważyłam, że po tych 48h na mm przy zoltaczce Pitul zaczął mieć problemy z prawidłowym zasysaniem się do (.)(.) i wywalilam na ponad tydzień i butelkę i smoczek całkowicie. Z resztą Raduska nawet pisała, że butelka rozwaliła jej kp, więc to nie znowu taka bujda.
Midusia, to rodzaj grupy:
A: " muszę wyjść z domu, mąż poda butelkę ole mleka mam zostawić?"
B: nie dawaj butelki, weź dziecko z sobą.

A: z przyczyn osobistych nie mogę karmić piersią, co podać dziecku?
B: ma tej grupie wspieramy tylko karmienie piersią, jaki masz probl3m? Na p3pwno ni3 jest tak źle.

Wszystkie inne karmienia są złe, tylko pierś jest super a najlepi3j karmienie do 5 roku życia

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________
01.2012 - Razem <3
20.06.2015 - Ślub
20.08.2016 - Dwie kreseczki
11.04.2017 - Mały cud <3
nowa92mama92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 14:20   #3187
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Nowa, szkoda, że nie do 18stki zboczone kobiety, uciekaj stamtąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-16, 14:26   #3188
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Czemu takie odpowiedzi na pytanie o mm na grupie kp was dziwią, w koncu to grupa kp.
Skad osoby zakrecone na punkcie kp maja wiedziec jakie mm najlepsze. Ja np. w ogole sie nie orietuje w rynku mm


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 14:53   #3189
nowa92mama92
Zakorzenienie
 
Avatar nowa92mama92
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 116
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Przezduzeem jasne, nikt nie mowi ze maja posiadać jakas tam super wiedze skoro grupa jest o kp - ale można to napisać w łagodny sposób, a nie na siłe przekonywać kogoś do kp skoro ta kobieta sama tego nie chce..
__________________
01.2012 - Razem <3
20.06.2015 - Ślub
20.08.2016 - Dwie kreseczki
11.04.2017 - Mały cud <3
nowa92mama92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 14:59   #3190
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Pierwsza scenka - rzeczywiście szkoda, że jednak nikt nie był w stanie udzielić rzetelnej informacji. Druga - zgadzam się w 100% z przezduzeem. Spotykają się tam z założenia laski chcące się wspierać w kp i zwyczajnie nie będące zainteresowane alternatywnym żywieniem.
I choć ja w życiu bym się na to nie zdecydowała, to karmienie nawet do 5 r.ż. uważam za najbliższe naturze, a nie zboczone. Przecież do teho służą (.)(.).

A my chyba znowu startujemy ze skokiem... Nie jestem jeszcze na to psychicznie gotowa 😈

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez nowa92mama92 Pokaż wiadomość
Przezduzeem jasne, nikt nie mowi ze maja posiadać jakas tam super wiedze skoro grupa jest o kp - ale można to napisać w łagodny sposób, a nie na siłe przekonywać kogoś do kp skoro ta kobieta sama tego nie chce..
A kultura wypowiedzi to już inan sprawa. 😉
Choc jak już ktoś tam niechcący zabladzil i pyta, to dziewczyny chcą pomóc najlepiej, jak umieją; zgodnie ze swoim przekonaniem, że nie ma nic lepszego, niż kp.
Tlw tym przypadku lepiej pasowałaby jakąś grupa ogólna o odżywianiu niemowląt.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 15:14   #3191
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Midusia, aż sobie wyobraziłam pięciolatka pochodzącego do piersi no nie, nie, nie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-16, 15:32   #3192
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Ja jestem na fb w grupie " Bliźniaki na piersi" i tam jest ok. W regulaminie już jest informacja, że to grupa o kp, nie o mm. I zgadzam się, że to nie miejsce, żeby szukać mieszanki.
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 15:54   #3193
Ejda665
Wtajemniczenie
 
Avatar Ejda665
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 690
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Cytat:
Napisane przez nowa92mama92 Pokaż wiadomość
Dołączyłem na fb do grupy o karmieniu piersią.. straszne to jest jaki nacisk tsm panuje ..
Laski takie niektóre wredne że szkoda gadać.. butelka zło, smoczek zło, tylko pierś najlepiej 24 na dobę...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
I najlepiej do 5 roku zycia 😂 tez tam bylam, szybko ucieklam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ejda665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 15:55   #3194
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Ja sobie nie wyobrażam żeby moja 3 latka jeszcze piła (.)(.)
Dietę ma zróżnicowana i to raczej kwestia jakiegoś uspokajacza czy też usypiania do spania, bo nie widzę innego powodu tak długiego karmienia. - takie moje zdanie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 16:06   #3195
Ejda665
Wtajemniczenie
 
Avatar Ejda665
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 690
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Cytat:
Napisane przez nowa92mama92 Pokaż wiadomość
Midusia, to rodzaj grupy:
A: " muszę wyjść z domu, mąż poda butelkę ole mleka mam zostawić?"
B: nie dawaj butelki, weź dziecko z sobą.

A: z przyczyn osobistych nie mogę karmić piersią, co podać dziecku?
B: ma tej grupie wspieramy tylko karmienie piersią, jaki masz probl3m? Na p3pwno ni3 jest tak źle.

Wszystkie inne karmienia są złe, tylko pierś jest super a najlepi3j karmienie do 5 roku życia

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Hahaha dopiero teraz doczytalam, ze masz takie same przypuszczenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Midusia I Przezduzeem ja rozumiem, ze tam nikt nie bedzie promowal mm ale kultura wypowiedzi chyba jakas obowiazuje. A kobietka pytala ile ma SWOJEGO mleka zostawic mezowi, to ja zjechaly I najlepiej zeby do 2 r.ż. Siedzala z dzieckiem w domu albo wszedzie z nim wychodzila. Po tym poscie stamtad uciekalam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ejda665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 16:06   #3196
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Cytat:
Napisane przez nowa92mama92 Pokaż wiadomość
Dołączyłem na fb do grupy o karmieniu piersią.. straszne to jest jaki nacisk tsm panuje ..
Laski takie niektóre wredne że szkoda gadać.. butelka zło, smoczek zło, tylko pierś najlepiej 24 na dobę...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Ja to się nawet nie zapuszczam w te rejony

Ala na szczęście lubi wózek, na spacerach zawsze śpi i jeszcze z godzinę po
Wlaśnie karmię i ruszamy na spacer potem przychodzą moje przyjaciółki poznać małą

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 16:35   #3197
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Zuzolkaa Pokaż wiadomość
Midusia, aż sobie wyobraziłam pięciolatka pochodzącego do piersi no nie, nie, nie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie wiem 😂😂😂

Ale przyznasz, że to wina naszej "cywilizacji". Taka małpa choćby w przyrodzie nie wiezmie i nie poda swojemu dziecku mleka krowiego.

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
Ja sobie nie wyobrażam żeby moja 3 latka jeszcze piła (.)(.)
Dietę ma zróżnicowana i to raczej kwestia jakiegoś uspokajacza czy też usypiania do spania, bo nie widzę innego powodu tak długiego karmienia. - takie moje zdanie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
I ja się zgodzę, że w pewnym wieku dziecka jesteśmy w stanie zapewnić mu takie żywienie, że zdecydowanie niczego mu nie brakuje. No ale z drugiej strony jestem w stanie zrozumieć pewne argumenty tamtej strony. Choćby w sytuacji, kiedy ktoś twierdzi, że na kp dziecko już za duże i przechodzi na mm.

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Ejda665 Pokaż wiadomość
Hahaha dopiero teraz doczytalam, ze masz takie same przypuszczenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Midusia I Przezduzeem ja rozumiem, ze tam nikt nie bedzie promowal mm ale kultura wypowiedzi chyba jakas obowiazuje. A kobietka pytala ile ma SWOJEGO mleka zostawic mezowi, to ja zjechaly I najlepiej zeby do 2 r.ż. Siedzala z dzieckiem w domu albo wszedzie z nim wychodzila. Po tym poscie stamtad uciekalam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie dlatego zgadzam się, że w tym piwrwszym przypadku reakcje raczej nie byla poprawna.
Kultura wypowiedzi też często pozostawia wiele do życzenia. Ja jestem członkiem wielu takich "nawiedzonych" grup i z jednej strony jestem czasem zażenowana kultura wypowiedzi, a z drugiej mam czasem wrażenie, że ktoś jest albo takim ignorantem i nie wie gdzie się zapisuje, albo czasem wręcz pisze coś, żeby sprowokować i wywołać gównoburze.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 16:49   #3198
nowa92mama92
Zakorzenienie
 
Avatar nowa92mama92
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 116
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Ja też mam kilka nawiedzonych grup ale ta jest chuba najbardziej.. ja jestem za kp do pewnego wieku i na pewno nie kosztem tego że do półtora roku siedzę w domu bo muszę dać cycka...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________
01.2012 - Razem <3
20.06.2015 - Ślub
20.08.2016 - Dwie kreseczki
11.04.2017 - Mały cud <3
nowa92mama92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 16:59   #3199
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Wróciliśmy z przychodni, szczepienia nie było. Te podwyższone monocyty to prawdopodobnie jeszcze przez szczepienie ze szpitala. I dodatkowo w związku z tym, że w miejscu szczepienia ze szpitala zrobiła się taka czerwona kropa z ropą pod spodem i na dniach najprowdopodobniej "wybuchnie" to pediatra odroczyła szczepienie na za 2 tygodnie. Powiedziała, że dzisiaj moglibyśmy zaszczepić jedynie na wzw, ale że wybraliśmy 6w1 to zaszczepimy za 2 tygodnie. No także w sumie jestem zadowolona, że nie tak na hura wszystko tylko na spokojnie.

Dziewczyny a czy Wasze dzieci zezują czasem? Bo Natalka trochę tak i dzisiaj pediatra powiedziała, że za bardzo.

I my na spacery chodzimy zawsze dopiero jak zaśnie

Aha no i od wagi spadkowej mała przybrała 1400 gram (w 7 tygodni i 4 dni). To chyba mało jak na to, że wasze dzieci niektóre 500 tygodniowo. Chyba zacznę więcej do butli lać bo teraz podawałam 120 ml. Megan, Ecia ile podajecie w butli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Zuzolkaa
Czas edycji: 2017-05-16 o 17:10
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-16, 17:17   #3200
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Mówią ze jak przybiera 200g tygodniowo to jest ok. Możesz zwiększyć porcję i zobaczysz czy wypije

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 17:47   #3201
nowa92mama92
Zakorzenienie
 
Avatar nowa92mama92
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 116
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

No zuzolka Leosiek od spadkowej wagi w 4 tygodnie miał kilo z czymś więcej. Może faltyczni3 warto lac więcej. Lekarka nic nie mówiła?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
__________________
01.2012 - Razem <3
20.06.2015 - Ślub
20.08.2016 - Dwie kreseczki
11.04.2017 - Mały cud <3
nowa92mama92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 17:51   #3202
megan713
Wtajemniczenie
 
Avatar megan713
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Paryżewo
Wiadomości: 2 315
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Zuzolkaa Pokaż wiadomość
Wróciliśmy z przychodni, szczepienia nie było. Te podwyższone monocyty to prawdopodobnie jeszcze przez szczepienie ze szpitala. I dodatkowo w związku z tym, że w miejscu szczepienia ze szpitala zrobiła się taka czerwona kropa z ropą pod spodem i na dniach najprowdopodobniej "wybuchnie" to pediatra odroczyła szczepienie na za 2 tygodnie. Powiedziała, że dzisiaj moglibyśmy zaszczepić jedynie na wzw, ale że wybraliśmy 6w1 to zaszczepimy za 2 tygodnie. No także w sumie jestem zadowolona, że nie tak na hura wszystko tylko na spokojnie.

Dziewczyny a czy Wasze dzieci zezują czasem? Bo Natalka trochę tak i dzisiaj pediatra powiedziała, że za bardzo.

I my na spacery chodzimy zawsze dopiero jak zaśnie

Aha no i od wagi spadkowej mała przybrała 1400 gram (w 7 tygodni i 4 dni). To chyba mało jak na to, że wasze dzieci niektóre 500 tygodniowo. Chyba zacznę więcej do butli lać bo teraz podawałam 120 ml. Megan, Ecia ile podajecie w butli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zocha czasem zezowała do 3-4 tygodnia i przestała. Zaraz po wizycie w przychodni jakoś. Nie wiem czy przyrost duży czy mały, nie liczyłam ile zocha przybierała tygodniowo ale jak będę mieć wizytę u pediatry za 2 tyg to obadam. Co do podawania w butli to loteria... zawsze daję jej ile ściągnę a potem jest ile sobie zażyczy po beknięciu. Dzis dostała np 125 ml i było spoko, a za 1,5h dostała kolejne 100. Czasem zje 80 ml i styknie jak ma dobry dzień i następną porcję zje po 3h a rano owaliła 210 ml po przespanej nocy. Jak mam poza skokami powiedzieć ile szamie razem z doróbkami na porcje to bym strzelała koło 150ml jednak... Możesz zacząć podawac drugą butelczynkę po beknięciu i zobaczyć. Moja je aż zacznie się bawić albo wypluwać...

dodatkowo czasem zje 210ml i ok, a czasem po 125 się zrzyga po całości... nie ogarniam tej loterii...

az zerknę w książeczkę zochy,
od wagi spadkowej po 4 tygodniach miała 1,17kg
__________________
piszę piszę



Edytowane przez megan713
Czas edycji: 2017-05-16 o 17:55
megan713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 18:15   #3203
_bagheera_
Wtajemniczenie
 
Avatar _bagheera_
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 2 884
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Oj to Stas jest niezlym klocuszkiem, bo od wagi spadkowej do 6 tyg i 2 dni czyli jak byliśmy na szczepieniach przybral 2350g 🙉😂😂😂

U nas nie ma zezowania

I polecam ten olejek z ziaji na ciemieniuche, pozbylismy sie jej w trzy dni 😊 a nie jest drogi, kosztuje osiem zl z groszami...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
25.05.2012

Franio
Staś
_bagheera_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 18:21   #3204
krysztalek88
Zadomowienie
 
Avatar krysztalek88
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 907
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Cytat:
Napisane przez _bagheera_ Pokaż wiadomość
Oj to Stas jest niezlym klocuszkiem, bo od wagi spadkowej do 6 tyg i 2 dni czyli jak byliśmy na szczepieniach przybral 2350g 🙉😂😂😂

U nas nie ma zezowania

I polecam ten olejek z ziaji na ciemieniuche, pozbylismy sie jej w trzy dni 😊 a nie jest drogi, kosztuje osiem zl z groszami...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
A jaki to olejek? Ja od paru dni myje szampanem ż ziajki i schodzi, ale powoli.
Nasz maly od wagi spadkowej w podobnym czasie przybrał też około 2200g 😋 i widać to.
Nie mam czasu pisać, bo ciągle coś w ogrodzie robimy 😊 słoneczko jest to korzystamy.
Ja dziś byłam na sprawdzeniu podwozia 😂 wszystko dobrze tylko jeszcze jakieś globulki mi dała i kazala chwilę wstrzymać z sexami. Mąż niepocieszony 😋 W ogole śniło mi się dziś ze powiedział, że pójdzie na lewizne, bo on już nie wytrzyma 😋
No i zaliczyliśmy pierwsze karmienie w miejscu publicznym tj. u lekarza w poczekalni. O dziwo nikogo to nie zgorszylo wręcz przeciwnie 😋
U nas też chyba kolejny skok, bo maly taki przylepek się zrobił, że śpi tylko na rękach albo w wózku na dworku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez krysztalek88
Czas edycji: 2017-05-16 o 18:22
krysztalek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 18:25   #3205
raduska
Zakorzenienie
 
Avatar raduska
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 8 376
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Goście wyjechali,było suuuuper w sb sie znowu widzimy na grillu a w nd inni przyjezdzaja

Co do dyskusji o kp to zgadzam sie z Przezduzeem i Midusia. Co do wieku dziecka a kp to przynajmniej ja nie zakładam długości karmienia. Co do diety dziecka 2-3 letniego to moze i w teorii je wszystko ale w praktyce to roznie bywa. Moja corka pije jeszcze mleko wieczorem i raz w nocy.

U nas M. Zezuje nieraz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raduska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 18:26   #3206
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Policzylam, że od ostatniej wizyty położnej tygodniowo Natalka przybiera tylko 175 tygodniowo. A podając butlę mam niby nad tym większą kontrolę, a jak widać głodzę także od dziś daję ciut więcej albo częściej dzięki Megan za szczegóły, faktycznie Zochy nie ogarniesz. Ja to nigdy nie daję dokładki, zjadała 120 i tyle, czas zabawy albo czegoś innego. Po czym poznajesz, że chce dokładkę? Płacze i nic innego nie uspokaja? Albo jak rano dałaś 200 to miałaś tyle w butli czy znowu dokładka?

Nowa, pediatra właśnie nic nie mówiła. Dobrze, że teraz wizyta za 2 tygodnie i potem znowu za 2 takze będę to kontrolować.

Bagheera Staś to rekordzista

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Zuzolkaa
Czas edycji: 2017-05-16 o 18:37
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 18:29   #3207
raduska
Zakorzenienie
 
Avatar raduska
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 8 376
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Kryształek co tam robisz fajnego w ogrodzie ? Ja czekam az ten taras stanie a pozniej równać teren bedziemy i siać trawę. Narazie to bedzie szczyt osiągnieć a na drugi rok pomysle za duzo narazie sie dzieje. Jeszcze ogrodzenie przyszło i trzeba zmontować. Takze jest co robic


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Cora dostała poduszkę i najwiekszy kocyk z La millou w balony cudowny wzór śmieje sie ze jest taki duzy ze mamusia najpierw potestuje;p


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

A starsza dostała zestaw do nauki angielskiego




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raduska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 18:31   #3208
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Cytat:
Napisane przez nowa92mama92 Pokaż wiadomość
Ja też mam kilka nawiedzonych grup ale ta jest chuba najbardziej.. ja jestem za kp do pewnego wieku i na pewno nie kosztem tego że do półtora roku siedzę w domu bo muszę dać cycka...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Ojjj to nie bylas na grupie fotelikow rwf ale zawsze mozesz nadrobic ale ja tą grupę też lubię 😁😁😁 taka nawiedzona jestem 😂

Cytat:
Napisane przez Zuzolkaa Pokaż wiadomość
Wróciliśmy z przychodni, szczepienia nie było. Te podwyższone monocyty to prawdopodobnie jeszcze przez szczepienie ze szpitala. I dodatkowo w związku z tym, że w miejscu szczepienia ze szpitala zrobiła się taka czerwona kropa z ropą pod spodem i na dniach najprowdopodobniej "wybuchnie" to pediatra odroczyła szczepienie na za 2 tygodnie. Powiedziała, że dzisiaj moglibyśmy zaszczepić jedynie na wzw, ale że wybraliśmy 6w1 to zaszczepimy za 2 tygodnie. No także w sumie jestem zadowolona, że nie tak na hura wszystko tylko na spokojnie.

Dziewczyny a czy Wasze dzieci zezują czasem? Bo Natalka trochę tak i dzisiaj pediatra powiedziała, że za bardzo.

I my na spacery chodzimy zawsze dopiero jak zaśnie

Aha no i od wagi spadkowej mała przybrała 1400 gram (w 7 tygodni i 4 dni). To chyba mało jak na to, że wasze dzieci niektóre 500 tygodniowo. Chyba zacznę więcej do butli lać bo teraz podawałam 120 ml. Megan, Ecia ile podajecie w butli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co to za fajna przychodnia?
Moja mala przybiera po 175/tydz i pediatra mowila, ze okej. A Natalka z wyliczen tyle samo

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________

przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 18:35   #3209
raduska
Zakorzenienie
 
Avatar raduska
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 8 376
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Zuzolka z tego co kojarzę to Ty zmniejszyłas Natalce porcje bo wczesniej jadła po 200 ml jakos ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Ja na żadnej gr nie byłam bo nie mam fb ;p
Rwf to kolejny goracy temat:p


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Malwiska moja juz była na dworze bez czapki:p w Zeszła sb ,tak grzało ze był mega nerw na czapkę wiec lezala bez. Lezenie w bodach na krotki rekaw narazie zaliczyła tylko w domu poki co.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raduska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-05-16, 18:44   #3210
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. VI

Raduska, nie to nie ja, nigdy nie dawalam Natalce 200, chyba by pękła. To chyba Zocha od Megan

Przezduzeem na inflanckiej, dzisiaj bylismu na 3 wizycie u trzeciej doktor i chyba do trzech razy sztuka bo spodobała mi się najbardziej. Fajne podejście miala do Natalki. A przychodnia na ul.inflanckiej także masz daleko ale zawsze możesz wpaść w odwiedziny denerwuje mnie u nich to, że zapisy są tylko w czwartki na kolejny tydzień, nie mogę zapisać już na za miesiąc.
175 czyli tyle samo co u nas, Natalka jest jednak czasem taka niespokojna czyli chyba się po prostu nie najadała.

Raduska, super, że znajomi pomyśleli też o starszej. U nas też tylko trawa i na końcu ogrodu choinki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-14 16:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.