Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-18, 09:47   #3211
paulin_bee
Raczkowanie
 
Avatar paulin_bee
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 204
Dot.: PCOS a niskie libido spowodowane leczeniem

Cytat:
Napisane przez Wanilianka Pokaż wiadomość
Też mam PCOS, też biorę tabletki. Zmieniałam raz. Po Diane spadek libido zauważyłam po kilku miesiącach, psychika też nawalała, zaczęłam brać witaminy z grupy B w większych ilościach, po 2 tygodniach wszystko się w miarę uspokoiło, wiadomo, że nie była to jakaś mega ochota na seks, ale miałam dobry nastrój, i częściej coś inicjowałam. Teraz zmieniłam na inne, lżejsze tabletki, nie biorę już wit B i jest średnio, ale może też dlatego, że często mnie łapią przeziębienia, a jak się jest chorym, to wiadomo, że nie chce się wielu rzeczy
to witaminy z grupy B pomagają na spadek libido?
paulin_bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 09:54   #3212
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez nombre Pokaż wiadomość
nie wiem czy dziewczyny sie zgodza, ale ja bym dorobiła jeszcze androstendion
ja się zgodzę no i przede wszystkim to USG... NAjlepiej u ginekologa dopochwowo
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 10:15   #3213
paulina92
Zadomowienie
 
Avatar paulina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 417
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi .

Pandora_23 Miałam robione 17-OH-progesteron ale niestety w złym dniu cyklu. W 10 dniu cyklu wyszedł mi wynik 1,72 ng/ml i do końca nie wiadomo czy to dobrze . normy w fazie lutealnej to 1,0-4,5 a w fazie folikularnej 0,2-1,3
Lekarka mówi że jest ok , bo przy nadnerczach byłby dużo podwyższony.
Miałam robiony także test z dexametazonem który wyszedł dobrze oraz usg nadnerczy, które także nie wykazało żadnych zmian.

Najlepiej przy podejrzeniu choroby nadnerczy jest zrobić tomografie komputerowa, na której dokładnie widać wszelkie zmiany , usg nie jest tak dokładne.

Chyba będę musiała zrobić jeszcze ten androstendion , chociaż to nie mały wydatek 120zł u mnie w laboratorium...

W jakim dniu cyklu najlepiej robić usg ??
paulina92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 10:19   #3214
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paulina92 Pokaż wiadomość
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi .

Pandora_23 Miałam robione 17-OH-progesteron ale niestety w złym dniu cyklu. W 10 dniu cyklu wyszedł mi wynik 1,72 ng/ml i do końca nie wiadomo czy to dobrze . normy w fazie lutealnej to 1,0-4,5 a w fazie folikularnej 0,2-1,3
Lekarka mówi że jest ok , bo przy nadnerczach byłby dużo podwyższony.
Miałam robiony także test z dexametazonem który wyszedł dobrze oraz usg nadnerczy, które także nie wykazało żadnych zmian.

Najlepiej przy podejrzeniu choroby nadnerczy jest zrobić tomografie komputerowa, na której dokładnie widać wszelkie zmiany , usg nie jest tak dokładne.

Chyba będę musiała zrobić jeszcze ten androstendion , chociaż to nie mały wydatek 120zł u mnie w laboratorium...

W jakim dniu cyklu najlepiej robić usg ??
uuu a nie masz innego laboratorium? u mnie w zapyziałej dziurze andro kosztuje 85zł!
a USG rób w obojętnie jakim dniu bo jeśli są pęcherzyki na jajnikach to uwierz nie trudno je przegapić sama w piątek widziałam
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 10:50   #3215
paulina92
Zadomowienie
 
Avatar paulina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 417
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
uuu a nie masz innego laboratorium? u mnie w zapyziałej dziurze andro kosztuje 85zł!
a USG rób w obojętnie jakim dniu bo jeśli są pęcherzyki na jajnikach to uwierz nie trudno je przegapić sama w piątek widziałam

no w sumie mogę jechać do innego laboratorium , bo licząc z dojazdem i tak mnie taniej wyjdzie , więc chyba tak zrobię W UCK w Gdańsku androstendion kosztuje 40zł !

dziewczyny czy przy PCO jest niski estradiol i progesteron czy raczej te żeńskie hormony są w normie ?>
paulina92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 20:46   #3216
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paulina92 Pokaż wiadomość
W UCK w Gdańsku androstendion kosztuje 40zł !
Pisałam to już w innym wątku, ale tutaj też nie mogę się powstrzymać - OMG!!! W Warszawie płacę 27 zł... Z tymi ośmioma dychami to już koniec końców.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 20:58   #3217
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Pisałam to już w innym wątku, ale tutaj też nie mogę się powstrzymać - OMG!!! W Warszawie płacę 27 zł... Z tymi ośmioma dychami to już koniec końców.
no cóż... taka przypadłość małych miejscowości... u mnie to masakra z tymi cenami,
choć dla mniet to już przegięcie jak wyżej koleżanka pisała 120...!
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-18, 21:00   #3218
Pandora_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 54
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paulina92 Pokaż wiadomość
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi .

Pandora_23 Miałam robione 17-OH-progesteron ale niestety w złym dniu cyklu. W 10 dniu cyklu wyszedł mi wynik 1,72 ng/ml i do końca nie wiadomo czy to dobrze . normy w fazie lutealnej to 1,0-4,5 a w fazie folikularnej 0,2-1,3
Lekarka mówi że jest ok , bo przy nadnerczach byłby dużo podwyższony.
Miałam robiony także test z dexametazonem który wyszedł dobrze oraz usg nadnerczy, które także nie wykazało żadnych zmian.

Najlepiej przy podejrzeniu choroby nadnerczy jest zrobić tomografie komputerowa, na której dokładnie widać wszelkie zmiany , usg nie jest tak dokładne.
Mi wyszedł raz ( w 8 dniu cyklu) coś troche ponad 2, innym razem w cyklu trwającym 33 dni , 13 stego dnia mi wyszedł 0,993 ( i gin-endo powiedziała że to dobry wynik) ale 29 dnia wyszło mi aż 5 ng/ml

Nie miałam robionych usg nadnerczy, pamiętam tylko że podczas pobytu w szpitalu na badaniach miałam ten test z dexametazonem - wyszedł w normie - lekarz na konsultacji powiedział że tym testem wykluczono zespół Cushinga. Ale wniosek z tego że nie wykluczono innych nieprawidłowości nadnerczy.
Jak zapytałam teraz gin-endo w którym dniu cyklu zrobić badanie 17OH to powiedziała że to bez znaczenia...dziwne bo chyba to ma znaczenie?

czyli jak mówicie że przy pco przekroczenie norm jest nieznaczne a to 5 ng/ml w podanych mi normach dla fazy lutealnej jest ponad dwa razy wyższe ( w laboratorium norma dla fazy lutealnej była 0,6-2,3) to chyba jednak będą to nadnercza chyba że ten hormon jest jakoś powiązany ze stresem, bo przez dość długi czas praktycznie ciągle żyję w stresie ....

Edytowane przez Pandora_23
Czas edycji: 2012-09-18 o 21:03
Pandora_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 21:05   #3219
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Pandora_23 Pokaż wiadomość
Mi wyszedł raz ( w 8 dniu cyklu) coś troche ponad 2, innym razem w cyklu trwającym 33 dni , 13 stego dnia mi wyszedł 0,993 ( i gin-endo powiedziała że to dobry wynik) ale 29 dnia wyszło mi aż 5 ng/ml

Nie miałam robionych usg nadnerczy, pamiętam tylko że podczas pobytu w szpitalu na badaniach miałam ten test z dexametazonem - wyszedł w normie - lekarz na konsultacji powiedział że tym testem wykluczono zespół Cushinga. Ale wniosek z tego że nie wykluczono innych nieprawidłowości nadnerczy.
Jak zapytałam teraz gin-endo w którym dniu cyklu zrobić badanie 17OH to powiedziała że to bez znaczenia...dziwne bo chyba to ma znaczenie?

czyli jak mówicie że przy pco przekroczenie norm jest nieznaczne a tu mi 5 ng wyszło to chyba jednak będą to nadnercza chyba że ten hormon jest jakoś powiązany ze stresem, bo przez dość długi czas praktycznie ciągle żyję w stresie ....
tak, on jest związany ze stresem, może to właśnie przez to...
a miałaś badany dobowo zbiórke moczu i badanie w nim kortyzolu? bo on też jest odpowiedzialny za stres i również jest objawem zespołu Cushinga
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 07:39   #3220
paulina92
Zadomowienie
 
Avatar paulina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 417
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Pandora_23 Pokaż wiadomość
Mi wyszedł raz ( w 8 dniu cyklu) coś troche ponad 2, innym razem w cyklu trwającym 33 dni , 13 stego dnia mi wyszedł 0,993 ( i gin-endo powiedziała że to dobry wynik) ale 29 dnia wyszło mi aż 5 ng/ml

Nie miałam robionych usg nadnerczy, pamiętam tylko że podczas pobytu w szpitalu na badaniach miałam ten test z dexametazonem - wyszedł w normie - lekarz na konsultacji powiedział że tym testem wykluczono zespół Cushinga. Ale wniosek z tego że nie wykluczono innych nieprawidłowości nadnerczy.
Jak zapytałam teraz gin-endo w którym dniu cyklu zrobić badanie 17OH to powiedziała że to bez znaczenia...dziwne bo chyba to ma znaczenie?

czyli jak mówicie że przy pco przekroczenie norm jest nieznaczne a to 5 ng/ml w podanych mi normach dla fazy lutealnej jest ponad dwa razy wyższe ( w laboratorium norma dla fazy lutealnej była 0,6-2,3) to chyba jednak będą to nadnercza chyba że ten hormon jest jakoś powiązany ze stresem, bo przez dość długi czas praktycznie ciągle żyję w stresie ....

Mi się wydaje że nie powinno się robić w środku cyklu , tylko na początku lub na końcu , żeby można było na 100% powiedzieć czy to była faza lutealna czy folikularna.

To dziwne że w moim laboratorium dla tej samej jednostki norma jest 1,0-4,5 ng/ml ...

Czy miałaś robione badanie hormony adrenokortykotropowego (ACTH) ?
On podnosi się przy stresie i może pobudzać hormony nadnerczy
paulina92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 08:13   #3221
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paulina92 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje że nie powinno się robić w środku cyklu , tylko na początku lub na końcu , żeby można było na 100% powiedzieć czy to była faza lutealna czy folikularna.

To dziwne że w moim laboratorium dla tej samej jednostki norma jest 1,0-4,5 ng/ml ...

Czy miałaś robione badanie hormony adrenokortykotropowego (ACTH) ?
On podnosi się przy stresie i może pobudzać hormony nadnerczy
tak, też go miałąm robionego. Ja miałam robione je w szpitalu. Co do robienia w odpowiednim dniu cykl to może być trudne. Bo jak ktoś ma cykle 70paro dniowe to cięzo określić taki dzien a juz nie mowiac jak to zrobic gdy ktos nie mial w ogole miesiaczek jak ja? dlatego wydaje mi się, że on jest tylko pogladowy czy jest norma czy jednak cos nie tak i maja ogolny obraz co sie dzieje w orgaknizmie. bo samego tego hormonu nie badaja, tylko inne i biora napewno pod uwage objawy pacjentki
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 09:31   #3222
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem w szoku jaką macie wiedzę i wiecie gdzie iść. Ja nadal jestem blada, byłam u drugiego lekarza i też jakoś wydaje mi się, że mnie po prostu olał, zrobił mi usg i stwierdził, że lekarz, który postawił mi diagnozę miał racje i koniec wizyty ;d nadaj dużo się nie dowiedziałam, zapytałam się czy można to jakoś usunąć czy coś, to odpowiedział, że NFZ na to kasy nie ma. Trzymam się teraz tylko nadziei, że jak wydaję za tydzień do Tż to lekarz z którym nawiązał mój Tż kontakt nam pomoże. Dziwi mnie to, że miałam okres w tym miesiącu normalnie a po tygodniu znowu miałam okres, pierwszy okres trwał 8 dni a drugi 12, 20 dni okresu w miesiąc to jakiś żart, czy to jest normalne ?
Ja miałąm to samo. U mnie te krwawienia wynikały ze zbyt dużej ilości pęcherzyków na jajniku. Raz za czas zaczynały mi pękać jeden po drugim co powodowało w efekcie końcowym złuszczanie i krwawienie okresowe. Co jeden skończył, to drugi zaczynał. Czyli skończył sie jeden okres, zaczynał drugi - moja norma to 30dni krwawienia;P
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 09:36   #3223
Pandora_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 54
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Miałam dobową zbiórkę moczu, ale niestety nie dostałam wyników do ręki - dostała je lekarka w przychodni przyszpitalnej.. Ja dostałam razem z wypisem tylko wyniki z krwi.
Tam kortyzol miałam :
7-10 godz 512,60 nmol/L
16-20 godz 453,80 nmol/L
po dexometazonie 7-010 godz 9,53 nmol/L

ACTH niestety nie miałam robionego... Chyba że jak teraz wyjdzie mi 17OH podwyższony to może będę miała jakieś dodatkowe badania?
Bo chyba lekarka nie postawi ostatecznej diagnozy na podstawie tego jednego wyniku - chociaż po lekarzach można się wszystkiego spodziewać
A jak mówicie że to może mieć związek ze stresem to by się wszystko zgadzało, bo przez ostatni dłuższy już czas jestem ciągle czymś zdenerwowana
Pandora_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 17:27   #3224
Gosiakol
Rozeznanie
 
Avatar Gosiakol
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 596
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

ACTH trzeba oznaczyc przede wszystkim, zeby wykluczyc problem z nadnerczami. Poza tym najlepiej badac go z dobowej zlewki moczu, ze sie tak wyraze. Takie badanie jest bardziej miarodajne niz z krwi, tak wiec jak mozesz to naciskaj na takie. Podobnie kortyzol. Mi w krwi wychodzil rano zawsze troche podwyzszony, ale w dobowym moczu juz w polowie normy.
Gosiakol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 18:51   #3225
Magda929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 30
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Witam Was serdecznie. Wczoraj, podczas mojej pierwszej wizyty u ginekologa (mam 20 lat) dowiedziałam się, że prawdopodobnie mam PCOS. Moje cykle trwają średnio 35-39 dni i tuż przed okresem wyskakiwały mi pryszcze, podobne do niedużych guzów, wypełnionych wodą (to na nie lekarz zwrócił uwagę). Jednak trądzik nie męczy mnie aż tak bardzo - mam go pod postacią tzw. kaszki (biorę izotretynoinę) i raczej pojawia się sporadycznie - chociaż przed leczeniem był naprawdę okropny i duży. Nadwagi nie mam, owłosienia też. Po usg dowiedziałam się, że obraz przemawia za PCOS. Mój lekarz zapisał mi jedynie luteinę na wywołanie okresu i zapisał tabletki antykoncepcyjne - Zoely. Ale nie powiedział mi nic o następnej wizycie, nie zlecił badania hormonów. Powiedzcie proszę, czy tak powinno być? Czy może lepiej udać się do jeszcze jednego lekarza? Dziś, po przeczytaniu kilku wątków na forum doszłam do wniosku, że chyba za mało mi powiedział ..
Magda929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 19:06   #3226
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Magda929 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie. Wczoraj, podczas mojej pierwszej wizyty u ginekologa (mam 20 lat) dowiedziałam się, że prawdopodobnie mam PCOS. Moje cykle trwają średnio 35-39 dni i tuż przed okresem wyskakiwały mi pryszcze, podobne do niedużych guzów, wypełnionych wodą (to na nie lekarz zwrócił uwagę). Jednak trądzik nie męczy mnie aż tak bardzo - mam go pod postacią tzw. kaszki (biorę izotretynoinę) i raczej pojawia się sporadycznie - chociaż przed leczeniem był naprawdę okropny i duży. Nadwagi nie mam, owłosienia też. Po usg dowiedziałam się, że obraz przemawia za PCOS. Mój lekarz zapisał mi jedynie luteinę na wywołanie okresu i zapisał tabletki antykoncepcyjne - Zoely. Ale nie powiedział mi nic o następnej wizycie, nie zlecił badania hormonów. Powiedzcie proszę, czy tak powinno być? Czy może lepiej udać się do jeszcze jednego lekarza? Dziś, po przeczytaniu kilku wątków na forum doszłam do wniosku, że chyba za mało mi powiedział ..
Nie bierz antyków bez zbadania hormonów. Zmień lekarza.
Sam obraz USG nie wystarczy by zdiagnozować tą chorobę więc narazie się nie martw tym. Idz do innego bardziej kompetentnego lekarza który zleci poziom hormonów
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 19:10   #3227
Magda929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 30
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

tak samo pomyślałam! że coś nie tak, bo wydaje mi się, że hormony w takim przypadku trzeba przebadać. ale powiem Ci, że to naprawdę dobry lekarz. jest jednym z najlepszych w moim mieście i leczy się u niego dużo kobiet, które znam i wszystkie są zadowolone. dlatego do niego poszłam i liczyłam, że naprawde mi pomoże. bo czy zapisanie się do endokrynologa da to samo?
Magda929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 19:24   #3228
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Magda929 Pokaż wiadomość
tak samo pomyślałam! że coś nie tak, bo wydaje mi się, że hormony w takim przypadku trzeba przebadać. ale powiem Ci, że to naprawdę dobry lekarz. jest jednym z najlepszych w moim mieście i leczy się u niego dużo kobiet, które znam i wszystkie są zadowolone. dlatego do niego poszłam i liczyłam, że naprawde mi pomoże. bo czy zapisanie się do endokrynologa da to samo?
wiesz.. może wpadł w rutynę. Albo po prostu nie zna się na tej chorobie. Ja byłam u niejednego gina co był ponoć świetny a miałam wrażenie, że ja wiem wiecej niż on...
Powiem Ci, że endokrynolog to nie jest zły pomysł. Jak jeszcze nie chciałam dzieci to byłam pod opieką endokrynologa i ona mnie skierowała do szpitala gdzie przebadano mi wszystkie hormony itp bo wiesz jednak to troche kosztuje jakbys miala robic je na wlasna reke...
a hormony to naprawde "zaawansowane" tabsy wiec lepiej bez badan ich nie brac...
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 19:27   #3229
Magda929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 30
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

cóż, chyba więc zapisze się do endokrynologa wiem, wiem, moja Ciocia własnie tak miała badane hormony - lekarz położył ją na oddział na 2 dni i wszystko było za darmo
Magda929 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 19:29   #3230
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Magda929 Pokaż wiadomość
cóż, chyba więc zapisze się do endokrynologa wiem, wiem, moja Ciocia własnie tak miała badane hormony - lekarz położył ją na oddział na 2 dni i wszystko było za darmo
to powodzenia oby wszystko było ok
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 19:38   #3231
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Dziewczyny jak rozpoznać że ma się wrogi śluz ?
Tak się zastanawiam czy czasem nie mam. Jest go ogólnie chyba mniej niż kiedys, dużo mniej. Nie wiem co może być przyczyną - wczesniejsze branie tabletek anty czy może wymrozenie nadzerki ? Podcza stosunku jeszcze nie jest tak najgorzej, ale byc może to jest powod tego, że nie mogę zajsc w ciaze....
Są na to jakieś leki, suplementy, wspomagacze ? Słyszałam tylko o wiesiołku, ale on mi nic nie daje
__________________
Start 56..55..54..53..52..51..50 Cel

Staram się zdrowo odzywiać
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 19:46   #3232
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak rozpoznać że ma się wrogi śluz ?
Tak się zastanawiam czy czasem nie mam. Jest go ogólnie chyba mniej niż kiedys, dużo mniej. Nie wiem co może być przyczyną - wczesniejsze branie tabletek anty czy może wymrozenie nadzerki ? Podcza stosunku jeszcze nie jest tak najgorzej, ale byc może to jest powod tego, że nie mogę zajsc w ciaze....
Są na to jakieś leki, suplementy, wspomagacze ? Słyszałam tylko o wiesiołku, ale on mi nic nie daje
wrogi śluz bada się w poradni po odbyciu stosunku z partnerem
o suplementach nie słyszałam zeby cos pomagały więc nie pomogę
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 20:54   #3233
Pandora_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 54
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Gosiakol Pokaż wiadomość
ACTH trzeba oznaczyc przede wszystkim, zeby wykluczyc problem z nadnerczami. Poza tym najlepiej badac go z dobowej zlewki moczu, ze sie tak wyraze. Takie badanie jest bardziej miarodajne niz z krwi, tak wiec jak mozesz to naciskaj na takie. Podobnie kortyzol. Mi w krwi wychodzil rano zawsze troche podwyzszony, ale w dobowym moczu juz w polowie normy.

dobrze wiedzieć - będę o tym pamiętać w razie czego
Pandora_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 08:11   #3234
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyM25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak rozpoznać że ma się wrogi śluz ?
Tak się zastanawiam czy czasem nie mam. Jest go ogólnie chyba mniej niż kiedys, dużo mniej. Nie wiem co może być przyczyną - wczesniejsze branie tabletek anty czy może wymrozenie nadzerki ? Podcza stosunku jeszcze nie jest tak najgorzej, ale byc może to jest powod tego, że nie mogę zajsc w ciaze....
Są na to jakieś leki, suplementy, wspomagacze ? Słyszałam tylko o wiesiołku, ale on mi nic nie daje
Lady to badanie nazywa się PCT - wykonuje się je mniej więcej godzinę po stosunku. Pobierają Ci śluz i sprawdzają ile plemników przeżyło. Na wrogi śluz tego co wiem nie ma sposobu. Jedynie inseminacja albo in vitro. Coś słyszałam o jakimś szczepieniu krzyżowym czy cóś ale nie chcę wprowadzać w błąd bo to zasłyszane ploty - może Fankapsychiatrii coś by wiedziała w tym kierunku.
Z drugiej strony jednak znam jedną osobę, która miała wrogi śluz wykryty przez lekarza i po 3 miesiącach abstynencji (czy stosunku z prezerwatywą) zaszła w ciążę. Lekarz to chyba tłumaczył tak, ze śluz przestał rozpoznawać nasienie jako coś wrogiego.

Wiesiołek może Ci pomóc jedynie na to, że tego śluzu będzie więcej ale nic poza tym.
Lady jakie Ty w ogóle miałaś badania robione i jakie miał robione Twój mąż?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 10:21   #3235
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Jednym z badań jest wspomniany przez Mezagę test po stosunku.Można też zrobić test szkiełkowy (jest prostszy bo nakłada sie na szkiełko kroplę śluzu i krople spermy). Zdaje sie,że o wrogim śluzie można mówić kiedy te plemniki nie przeżywaja niezależnie od przyczyny - innymi słowy przyczyna nie musi być tylko występowanie przeciwciał przeciw plemnikom.nie wiem jak sie dokładnie ocenia czy występuja te przeciwciała. Jeśli one są to stosuje sie inseminację lub in vitro.Coś kiedys czytałam o odczulaniu, ale nie wiem czym. I raczej to nie jest popularne.Z tego co wiem to na czas odczulania stosowało sie prezerwatywy. Natomiast jeśli była planowana inseminacja to nie wiem. Pewnie też należałoby sie powstrzymać od seksu oralnego połączonego z połykaniem spermy - bo jak mnie uczono na zajęciach może to indukowac produkcję przeciwciał przeciwplemnikowych.
wrogośc śluzu nie musi jednak wynikać z ww zaburzeń immunologicznych. przykładowo test po stosunku może wypadać słabo przy stymulacji klomifenem, z powodu niedoboru estrogenów. z tego co wiem metodą poprawienia jakości śluzu w tej sytuacji jest stosowanie n-acetylocysteiny.nie wiem czy w PL lekarze to zalecają, ale były takie badania (choć na małych grupach) na pacjentkach z PCOS, stosujących klomifen. A o ile pamiętam to moja koleżanka spotkała połozną która to polecała wszystkim w trakcie spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego Jakby ktoś nie wiedział to acetylocysteina to dostępny bez recepty ACC, lek ułatwiający usuwanie wydzieliny z drzewa oskrzelowego Tussicom i większe dawki ACC sa chyba na receptę, ale 200 mg bez tyle,że skuteczna dawka wpływająca na sluz dla tych pacjentek leczonych z powodu PCOS to było jakoś 1200 mg.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 20:11   #3236
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Mezaga moj maz mial robione tylko badanie nasienia, które wyszlo w normie. ja natomiast mialam robione hormony: lh, fsh (2:1), prl, T, 17 OHp, DHEA, DHEAS, androstendion i estrogen (przed owulacja). Miałam tez robiona insuline i glukoze, hormony tarczycy. Androgeny mam podwyższone, prolaktyne w gornej granicy, reszta OK. Potem przeszłam 1 inseminacje, ktora nic nie dała, a potem juz laparoskopię. Jajowody drożne. Badania histopatologicznego do dzis nie odebrałam.. . Więcej badan nie miałam . Jak na razie po laparoskopii @ mam co 28 dni i jajeczkuje samoistnie, ale co z tego...
__________________
Start 56..55..54..53..52..51..50 Cel

Staram się zdrowo odzywiać
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 20:37   #3237
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

To możesz zrobić jeszcze badanie na przeciwciała przeciwplemnikowe z krwi (z wymazu chyba też można zrobić), wymazy na bakterie : urealplasma, mycoplasma, chlamydia (to możecie zrobić oboje - u faceta z wymazu z cewki).
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 09:22   #3238
ogia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Dziewczyny a jest jakiś sposób na obniżone libido?
ogia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 09:42   #3239
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Bromergon
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 10:30   #3240
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Chyba wolałabym mieć obniżone libido niż sensacje po bromergonie
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 20:39:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.