Grudniowe Mamusie :) 05 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-17, 19:53   #301
isabellla
Raczkowanie
 
Avatar isabellla
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 75
Dot.: Grudniowe Mamusie :)

acha, na ile starcza wam wit. D3.
isabellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 17:54   #302
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Grudniowe Mamusie :)

Według moich obliczen witaminki D (ja mam Vigantol) na 3 miesiące powinno starczyc

Alienku nie przejmuj sie tym, ze karmisz mleczkiem, ja przestałam tak myśleć bo widzę jak moja Nastak doskonale przybiera na wadze i jest zadowolona i usmiechnieta (co widac na zdjeciach) Naprawdę niczego nie żaluję a zwłaszcza tego, ze moje dziecko w końcu więcej się smieje niż placze z głodu.
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-12, 20:04   #303
isabellla
Raczkowanie
 
Avatar isabellla
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 75
Dot.: Grudniowe Mamusie :)

Z powodu "upadku wątku" ogłaszam reaktywację.
Patrycja szybko rośnie, obecnie rozmiar 68. Mieliśmy tylko kłopot z noskiem. Z powodu ulewania mleczko dostało się do przewodu nosowego i trzeba było udac się do laryngologa by oczyścił nosek. Teraz jest ok, wcześniej wygłądało tak jakby miała katar. Niedługo kolejne szczepienie, ważenie i mierzenie, teraz domowym sposobem waży ok 7 kg.
Tylko ja i reszta rodziny zagrypienie maxymalnie, trochę się boję żeby małej nie zarazic.

Napiszcie co u grudniowych dzieci.


Pozdrawiam
isabellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-13, 10:39   #304
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Grudniowe Mamusie :)

Nasze pociechy rosną
Ja zmieniłam juz panią doktor pediatrę, po wizycie jak mi moją Wikusie zważyła na oko ( w ubrankach i kombinezonie a potem odjeła ileś tam gram i na oko wyszło, że waży 4800g ) i zmierzyła i wyszło, że ma 53 cm to zonacza, że musiałaby zmaleć bo jak się urodziła to miała 54 cm, a widze, że z ciuszków przecież wyrasta. Pytałam się jak to jest, że mierzy mniej, a pani doktor mi powiedziała, że dlatego, że ona mierzy innym sposobem. No ok, moge się zgodzić z tym, ale i tak widziałam, ze nie zmierzyła jej dokładnie.
Rozmair ubranek to 62 lub 68, ale niektóre koszulki to nawet już na 74. Chociaż wiadomo, że rozmiar rozmiarowi nierówny.
Co do wagi to nie mam pojęcia ile teraz moja Wika waży. Jak pojedziemy na wizyte i na szczepienie na samym początku kwietnia to zobaczymy jak przybiera.
Na oko widze, że waży więcej

Nas dotkneły problemy, że Wika nie może zrobić kupki próbujemy temu zaradzić ale jak narazie efektów nie widać.

A teraz tak jak się pytacie, kilka słów co do naszego karmienia piersią
A więc jest dużo lepiej, bo mała najada się szybciej, nie wisi już po 2 czy 3 godziny przy cycusiu, teraz je przez około od 10 do 50 minut i przerwy są czasami dłuższe takie 3 godzinne chociaż często domaga się jedzenia też co godzine ale......pokarmu jest nadal mało, więc czasami butelka idzie w ruch przynajmniej na wieczór (nawet pediatra stwierdziła, że mleka mam mało i kazała dokarmiać) , żebym mogła sobie w nocy kilka godzin pospać. Doszłam do wniosku, że chyba powodem tego braku mleka jest u mnie wielki stres, w dużej mierze związany z niepotrzebnym przejmowaniem się przykrymi komenarzami innych typu że tylko piersią nie karmie bo za wygodna jestem + dodatkowo problemy domowe tzw. rodzinne, bo sami nie mieszkamy i niestety często slysze przykre opinie czy komenarze od rodziny, że to robie źle, że tego nie umiem, a czego ona płacze, a że sobie z dzieckiem nie radze, a że za dawnych czasów to tych wszystkich cudów techniki nie było i dwójka czy trójka małych dziecia na karku i wszystkie kobiety tak sobie dobrze radziły a jak to teraz ja mam łatwo, i czym ja moge być zmęczona jak przeciez nic takiego nie robie. No dodatkowo to ciągłe siedzenie samemu w domu od rana do wieczora, a pogoda taka brzydka. Achh kiedy ta wiosna nadejdzie, bo coraz bardziej nie moge się doczekać.

W piątek Wikusi minie 3 miesiące

Dziewczyny piszcie co u was ???

Pozdrawiamy
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-14, 15:31   #305
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Grudniowe Mamusie :)

U nas też dobrze, rzadko tu zaglądam bo i wy przestałyście pisać, poszłam sobie na inne forum Moja małajuz wazy prawie 6 kg karmię ją tylko butlą, chodzimy na spacerki, od kilku dni pijemy soczek jabłkowy...kupki robimy regularnie a do tego przesypiamy CAŁĄ NOC buziaki

Alienku a TY się nie przejmuj tym, ze dokarmiasz i tak jesteś kochaną matką bo wytrzymałaś kryzysy a ja co? poddałam się, ale po cichu powiem Ci ze nie żaluję, bo dzięki temu... mała jest jakaś taka spokojniejsza, najedzona, uśmiechnięta...i śpi... a tak to co ja miałam za zycie?
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-07, 23:32   #306
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Grudniowe Mamusie :) 05

Witam wszystkie Mamusie! (bo to do Was pytanie )
Może i glupie, ale bardzo potrzebne do moich rozmyslan o Dzidziuni (ktora planujemy z TZ zaplodnic )
Wytlumaczcie mi - malo zorientowanej kobiecie w sprawach porodu - jak to jest z tymi nacieciami krocza (a pozniej zszywaniem ) i z tym pekaniem pecherza... (Edytka pisala to w swoim opisie porodu).
Jak to peka pecherz? Czy naprawde nie boli nacinanie krocza? I zszywanie? Bardzo boje sie tego bolu jak o tym pomysle...
No i Dziewczyny moje Drogie, jak to jest teraz po porodzie z gojeniem tych miejsc? Boli? Szybko sie goi? Po jakim czasie mozna bez bolu wrocic do wspolzycia seksualnego?
Dziekuje z gory za odp na moje troszke pewnie glupiutkie pytania.
Pozdrawiam Was goraco!
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.