Ostatnio obejrzane filmy cz. II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-28, 10:19   #301
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
Ponawiam moje pytanie w nowym wątku - Widział ktoś film "OKO"? :conf used:
Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
O własnie podłanczam się do pytania.
Tak, wczoraj obejrzałam Oko (2008). I musze przyznać że dla mnie film rewelacyjny, to bardziej dramat, thriller niz horror ale musze przyznać, ze były pewnie momenty ze podskoczylam z fotela
Świetna gra Jessicy Alby, ciekawa fabuła, dobra muzyka.
Polecam!!!
Ocena 9/10
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 13:58   #302
izohieta
Przyczajenie
 
Avatar izohieta
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez jvlka900 Pokaż wiadomość
O! Też bym poszła na maraton horrorów ale niestety u mnie niema kina i wogóle w chacie by gadali ze jakas psychiczna jestem ze caly czas bym horrory oglądala haha zal.
ehh no u mnie troche gadają.. ale co tam juz mam bilet hihi nie ma odwrotu
izohieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 14:32   #303
Karola20
Zakorzenienie
 
Avatar Karola20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Prowincja ;) Prawie Wawa
Wiadomości: 22 746
GG do Karola20
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Też bym poszłą na jakiś. W kinie Luna teraz jest organizowany przegląd starych horrorów, ale ja jednak za starszymi filmikami nie przepadam. Wolę nowsze produkcje
__________________
Mani

"Nie mam chłopaka, bo kocham polskich siatkarzy"

Skra
Wrona,Qrek


Karola20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 16:53   #304
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Karola20 Pokaż wiadomość
(...) ale ja jednak za starszymi filmikami nie przepadam. Wolę nowsze produkcje
A ja się z głupia frant zapytam dlaczego wolisz nowsze? Dlaczego są według Ciebie lepsze albo jaka jest cecha wyróżniająca je od starszych? Czy chodzi o tempo, sposób kręcenia czy o coś jeszcze innego? Interesuje mnie to, bo wg mnie filmy sa po prostu dobre, złe lub takie sobie, a obojętne jest dla mnie, w jakim czasie powstały, i nie przyszłoby mi do głowy preferować nowsze dlatego tylko, ze są nowsze... No ale to moje kryteria, dlatego jestem ciekawa Twoich
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 16:56   #305
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
A ja się z głupia frant zapytam dlaczego wolisz nowsze? Dlaczego są według Ciebie lepsze albo jaka jest cecha wyróżniająca je od starszych? Czy chodzi o tempo, sposób kręcenia czy o coś jeszcze innego? Inetresuje mnie to, bo wg mnie filmy sa po prostu dobre, złe lub takie sobie, a obojętne jest dla mnei, w jakim czasie powstały, i nie przyszłoby mi do głowy preferować nowsze dlatego tylko, ze są nowsze... No ale to moje kryteria, dlatego jestem ciekawa Twoich
Też tak uważam...'wiek' filmu nie jest istotny. starszy film może być rownie ciekawy jak nowszy.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 17:14   #306
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

A pytam się, bo przypomniałam sobie jakąś wypowiedż na którymś z forów filmowych- o rimejkach, ktoś tam wypowiedział się, że jak powstała nowa wersja czegoś tam, to jest oczywiste, że jest lepsza, co mnie zdziwiło niepomiernie, bo chyba na palcach jednej ręki policzyć można lepsze od oryginału nowsze wersje....
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 17:24   #307
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

ale wiecie co, jak sie człowiek naogląda nowszych filmów, to czasami przy czymś starszym jest takie śmieszne wrażenie... Sposób kręcenia jest zupełnie inny i to może drażnić pewnie. Pisałam ostatnio o "Nieśmiertelnym" i właśnie taki mi się wydał "nie z tej epoki", trącił myszką trochę.

chociaż ogólnie bardzo lubię stare filmy, a już międzywojenne szczególnie
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 18:34   #308
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

ja rowniez lubie stare filmy i skoro juz przy nich jestesmy to..
"PSYCHO" - stary film. wspanialy, zachwycajacy, swietne zdjecia, fajny klimat tamtych lat, z baaaaardzo zaskakujacym zakonczeniem. troche przerazajacy, bo zaczynamy sie zastanawiac: a co jesli nasz sasiad jest takim Normanem? bardzo goraco polecam, u mnie ma 9/10
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 19:21   #309
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Kolejnym obejrzanym filmem jest Porzucona Abandon (2002)
Dramat, thriller.
Film można zaliczyć do przeciętniaków, dłużył mi się, nudził. Mało akcji.
Jednak musze przyznać,że końcówka filmu zaskakuje. Szczerze to nie spodziewałam się takiego zakończenia.
W filmie zagrała Katie Holmes.
Głowna bohaterka to studentka. W jej życiu nastają zmiany, kończy pisać pracę magisterską, otrzymuje także pracę w dużej firmie. Na piewszym roku studiów była związana z bardzo bogatym, przystojnym chłopakiem, który niespodziewanie zaginął.Zagadkę jego zniknięcia próbuje rozwiązać pewien detektyw (Benjamin Bratt).
Ocena
Za 3/4 filmu 5 za końcówke +1 czyli razem 6/10
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 19:29   #310
jolla11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 853
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
ja rowniez lubie stare filmy i skoro juz przy nich jestesmy to..
"PSYCHO" - stary film. wspanialy, zachwycajacy, swietne zdjecia, fajny klimat tamtych lat, z baaaaardzo zaskakujacym zakonczeniem. troche przerazajacy, bo zaczynamy sie zastanawiac: a co jesli nasz sasiad jest takim Normanem? bardzo goraco polecam, u mnie ma 9/10
Również obejrzałam, polecam, polski tytuł "Psychoza"- świetny dowód na to, że filmy Hitchcocka w ogóle się nie starzeją i mogą być wzorem dla wielu adeptów sztuki filmowej. Warto obejrzec, choćby dla słynnej sceny pod prysznicem.
jolla11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 19:31   #311
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
A ja się z głupia frant zapytam dlaczego wolisz nowsze? Dlaczego są według Ciebie lepsze albo jaka jest cecha wyróżniająca je od starszych? Czy chodzi o tempo, sposób kręcenia czy o coś jeszcze innego? Interesuje mnie to, bo wg mnie filmy sa po prostu dobre, złe lub takie sobie, a obojętne jest dla mnie, w jakim czasie powstały, i nie przyszłoby mi do głowy preferować nowsze dlatego tylko, ze są nowsze... No ale to moje kryteria, dlatego jestem ciekawa Twoich
Właśnie, bardzo mnie to zastanawia, bo ja też dzielę filmy na dobre i złe
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 21:58   #312
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Film Gwiezdny pył Stradust 2007
Bardzo mi się podobał. Miło spędzone 2 godziny
film ciepły, rodzinny. Dobra obsada aktorska, muzyka, krajobrazy. Jestem na TAK.
Lubie takie baśnie, fantasty.
Ocena 9/10
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 22:26   #313
bubelmart
Rozeznanie
 
Avatar bubelmart
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Opola
Wiadomości: 775
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

'Step up 2' - jak to filmy o tańcu, bardziej niż na fabule skupia się na choreografii (chociaż właściwie..nie wszystkie filmy o tańcu są tak skonstruowane, mnie się np. fabuła W rytmie hip hopu podobała nawet bardzo ). Ale tutaj akurat taniec był lepszy niż to, o czym film opowiadał - zresztą nie odkrywam Ameryki, już to tutaj zostało stwierdzone ogólnie plus za taniec, lepszy niż w, ostatnio przeze mnie obejrzanym, W rytmie hip hopu 2. Fabuła 4/10, taniec 6/10.
__________________
'Gdy w pewnym momencie twojej codzienności potrąci Cię na przejściu dla pieszych samochód, połóż się leniwie na ulicy, roześmiej się życiu w twarz i powiedz, że i tak jesteś dzisiaj senny...'

anyone who can touch you
- can hurt you or heal you
bubelmart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 22:32   #314
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Oko (The Eye)
Całkiem niezły, może nie klasyczny horror, ale momentami można się wzdrygnąć. Wg mojej opinii daleko mu do Ringu, do którego jest porównywany, a który miał o niebo lepszy klimat. Fajnie gra Alba.
Ogólnie całkiem mi się podobał... 7/10

Do dupy tylko, że pokazują zakończenie w trailerze. :| Kto widział trailer, w czasie oglądania sam zorientuje się, że w filmie brakuje pewnej kluczowej sceny... Która okaże się zakończeniem.
Beznadziejne zr strony osób pracujących nad trailerem, imo.
invissible jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 23:10   #315
Angie_88
Raczkowanie
 
Avatar Angie_88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 150
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Pora Umierać-świetny!czarnobiały,dosyć statyczny,składa sie głownie z monologów głównej bohaterki,mnie rozłożył na łopatki już w pierwszej scenie,a potem jest tylko lepiej,może troche naiwne zakończenia,ale jakoś tam pasuje,poryczałam się ,a bardzp żadko zdaża mi się płakać na filmach
10/10....albo nawet 11/10
dawno nie widziałam tak dobrego filmu
tymbardziej polskiego


Ostatni Król Szkocji-już od dawna planowałam obejrzeć,w końcu się udało,słyszałam sporo pochlebnych opinii i nie zawiodłam się,robi wrażenia szczegolnie że został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami
no i Forest Whitaker po prostu przeszedł samego siebie
dałabym 8 ale dam 8,5/10 za Jamesa McAvoy'ea
__________________
We're going to hell anyway...so lets travel firs class
Angie_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 00:20   #316
Adieu003
Raczkowanie
 
Avatar Adieu003
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 72
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez invissible Pokaż wiadomość
Oko (The Eye)
Całkiem niezły, może nie klasyczny horror, ale momentami można się wzdrygnąć. Wg mojej opinii daleko mu do Ringu, do którego jest porównywany, a który miał o niebo lepszy klimat. Fajnie gra Alba.
Ogólnie całkiem mi się podobał... 7/10

Do dupy tylko, że pokazują zakończenie w trailerze. :| Kto widział trailer, w czasie oglądania sam zorientuje się, że w filmie brakuje pewnej kluczowej sceny... Która okaże się zakończeniem.
Beznadziejne zr strony osób pracujących nad trailerem, imo.
invissible właśnie zamierzam się wybrać na ten film Zobaczymy czy nasze opinie się pokryją
__________________
'Ostatnie echo jest ciszą
to miejsce
gdzie kończy się Twoje spojrzenie'
Adieu003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 06:36   #317
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Cassandra 23 Pokaż wiadomość
Kolejnym obejrzanym filmem jest Porzucona Abandon (2002)
Dramat, thriller.
Film można zaliczyć do przeciętniaków, dłużył mi się, nudził. Mało akcji.
Jednak musze przyznać,że końcówka filmu zaskakuje. Szczerze to nie spodziewałam się takiego zakończenia.
W filmie zagrała Katie Holmes.
Ocena
Za 3/4 filmu 5 za końcówke +1 czyli razem 6/10
Pamiętam ten film. Ja dałam 5/10 i też za zakończenie podwyższyłam, bo tak by było 4/10 Zgadzam się z twoją recenzją.

Cytat:
Napisane przez jolla11 Pokaż wiadomość
"Psychoza"- świetny dowód na to, że filmy Hitchcocka w ogóle się nie starzeją i mogą być wzorem dla wielu adeptów sztuki filmowej. Warto obejrzec, choćby dla słynnej sceny pod prysznicem.
Zgadzam się Jakiś czas temu oglądałam "Psychoza 2" i mimo, że do pierwszej części się nie umywa, też jest lepszy niż nie jeden "nowy" film.
A scena pod prysznicem kultowa
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 06:56   #318
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Nie kłam kochanie.
Zawiodłam się. Ani nie uśmiałam się jak na Testosteronie i Lejdis, ani nie rozczuliłam jak na Nigdy w życiu czy Tylko mnie kochaj. Jedyne co jest w nim dobre to gra Adamczyka i świetne komediowo Beata Tyszkiewicza i Grażyna Szapołowska. Szkoda, bo dostaje 5/10.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 09:25   #319
Karola20
Zakorzenienie
 
Avatar Karola20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Prowincja ;) Prawie Wawa
Wiadomości: 22 746
GG do Karola20
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Ja też lubię starsze filmy. Chodzi mi tylko o starsze horrory. Nie podobają mi się absolutnie bo wystarczy popatrzeć na te "efekty specjalne". Nawet jeżeli fabuła jest ciekawa to ja się wogóle nie mogę wczuć w film a tym bardziej nie wywiera on na mnie żadnych emocji bo nie umiem się bać jak mi wyskakuje na ekranie szmaciana kukiełka obszyta futrem, która np ma robić za wilkołaka itp rzeczy. Wiem, że kiedys to robiło wrażenie ale ja niestety wyrosłam na technice komputerowej i dla mnie wszystko musi wyglądac bardzo prawdziwie. Dlatego jeżeli o horrory i thrillery to preferuję nowsze produkcje. Do innych gatunków filmowych nic nie mam. Ale to jest w końcu moje własne zdanie i spostrzeżenie. Każdemu odpowiada coś innego prawda
__________________
Mani

"Nie mam chłopaka, bo kocham polskich siatkarzy"

Skra
Wrona,Qrek


Karola20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-29, 10:11   #320
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Karola20 Pokaż wiadomość
Ja też lubię starsze filmy. Chodzi mi tylko o starsze horrory. Nie podobają mi się absolutnie bo wystarczy popatrzeć na te "efekty specjalne". Nawet jeżeli fabuła jest ciekawa to ja się wogóle nie mogę wczuć w film a tym bardziej nie wywiera on na mnie żadnych emocji bo nie umiem się bać jak mi wyskakuje na ekranie szmaciana kukiełka obszyta futrem, która np ma robić za wilkołaka itp rzeczy. Wiem, że kiedys to robiło wrażenie ale ja niestety wyrosłam na technice komputerowej i dla mnie wszystko musi wyglądac bardzo prawdziwie. Dlatego jeżeli o horrory i thrillery to preferuję nowsze produkcje. Do innych gatunków filmowych nic nie mam. Ale to jest w końcu moje własne zdanie i spostrzeżenie. Każdemu odpowiada coś innego prawda
A, Karola, ja zrozumiałam, ze chodzi o stasze filmy w ogólności.
A Tobie głownie o horory. Rzeczywiście te gumowe czy futrzane strachy na lachy są rozbrajające.

Swoją drogą widziałam niedawno w telewizji fragment filmu dokumentalnego- M. Scorsese opowiadął swoją historię kina amerykańskiego- podawał przykłady fimów B i niskobudźetowych z lat czterdziestych, w których grozę oddawano za pomocą filmowania, niedopowiedzenia, kadrowania, światłocienia. Pokazywane czarno- białe fragmenty filmów były świetne i sugestywne do tej pory, a podejrzewam, że najbardziej spektakularne efekty z tego czasu już by rozśmieszyły naiwnoscią.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 10:37   #321
wiewioreczka
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioreczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 171
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

wczoraj obejrzalam sobie Miłość w czasach zarazy i przyznaje calkiem ladny film, ale jednak nie zachwycił. Troche mi sie dluzyl i momentami mialam wrazenie ze sceny sa na sile przeciagane. Historia malo mnie zaciekawila, ale ze ogolnie lubie filmy o milosci to moge dac 6/10.
__________________

wiewioreczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 10:49   #322
Luna83
Zadomowienie
 
Avatar Luna83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 699
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
A, Karola, ja zrozumiałam, ze chodzi o stasze filmy w ogólności.
A Tobie głownie o horory. Rzeczywiście te gumowe czy futrzane strachy na lachy są rozbrajające.

Swoją drogą widziałam niedawno w telewizji fragment filmu dokumentalnego- M. Scorsese opowiadął swoją historię kina amerykańskiego- podawał przykłady fimów B i niskobudźetowych z lat czterdziestych, w których grozę oddawano za pomocą filmowania, niedopowiedzenia, kadrowania, światłocienia. Pokazywane czarno- białe fragmenty filmów były świetne i sugestywne do tej pory, a podejrzewam, że najbardziej spektakularne efekty z tego czasu już by rozśmieszyły naiwnoscią.
Nie zawsze tak musi być. Dla mnie "Omen" z 1976, mimo upływu wielu lat wciąż jest moim ulubionym horrorem, a Gregory Peck- klasa sama w sobie No, ale to raczej horror oparty na klimacie, efektach dźwiękowych, itp.

No a "Lśnienie" z Jackiem Nickolsonem? Przyznacie, że nadal może robić wrażenie na wielu



Żeby było w temacie:

"Oko" - wczoraj byłam na tym w kinie z TŻ. Dość pozytywnie mie zaskoczył, parę razy nawet nieźle wystraszył, napięcie jest nawet nawet... Przyznam się, że nie oglądałam chińskiego pierwowzoru, ale z pewnośćią po niego sięgnę (jako fanka azjatyckich horrorów). Alba nie do końca przekonała mnie swoją grą, niemniej film podobal mi się bardzp. 8/10

"Polak potrzebny od zaraz" historia Angie, która zakłada agencję pośrednictwa pracy i niestety, szybko schodzi na nielegalną ścieżkę. Znakomity przykład tego, że raz działając nielegalnie trudno się z tego wyrwać, a poza tym...łatwy pieniądz kusi, oj, kusi. W tle historia emigrantów, kórzy próbują znaleźć upragniony raj. Niezłe. 7/10
__________________
KUPUJĘ TYLKO KOSMETYKI NIETESTOWANE NA ZWIERZĄTKACH


Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com


Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/





Luna83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 11:59   #323
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Luna83 Pokaż wiadomość
No a "Lśnienie" z Jackiem Nickolsonem? Przyznacie, że nadal może robić wrażenie na wielu
Owszem "Lśnienie" z Nicholsonem było dobre, ale....
Będę broniła nowszej wersji, która wg mnie jest dużo lepsza i w cale nie dlatego, że nowsza. Film (w zasadzie mini serial: 2 płyty) trwa bodajże 3 godziny i akcja rozwija się dużo wolniej, stopniowo (mniej skraca książkę), a gra aktorska głównych bohaterów wcale nie ustępuje starszej wersji. Genialna rola Webera!
No i co mnie doprowadza do szewskiej pasji przy ekranizacjach to, jak reżyser (czy scenarzysta) pozwala sobie na zmianę końcówki dzieła w stosunku do oryginału (po co poprawiać mistrza? ) A nowsza wersja jest wierna książce Kinga. Także dla mnie wersja z roku 97' jest bezsprzecznie nr 1.
Oczywiście filmu Kubricka za zły nie uważam , ale warto zobaczyć także tą późniejszą wersję i samemu ocenić
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 15:54   #324
Karola20
Zakorzenienie
 
Avatar Karola20
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Prowincja ;) Prawie Wawa
Wiadomości: 22 746
GG do Karola20
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Wstyd ale "Lśnienia" jeszcze nie oglądałam
__________________
Mani

"Nie mam chłopaka, bo kocham polskich siatkarzy"

Skra
Wrona,Qrek


Karola20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 16:22   #325
ally701
Raczkowanie
 
Avatar ally701
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Wczoraj byłam na nocnym maratonie horrorów i oglądałam: oko, klątwę 2 i 1409.

Oko - mile mnie zaskoczyło. Myślałam, że okaże się jakimś dennym filmem. Może nie jest do końca horrorem, ale w pewnych momentach nieźle się przestraszyłam. Fabuła bardzo ciekawa. 8/10
moja opinia jest bardzo podobna do innych widzę, że większośc ma podobne zdanie

klątwa 2 (amerykańska) - zdecydowanie wolę ten horror w wersji japońskiej. Strasznie pomieszany. Mi nie przypadł do gustu. 5/10

1409 - wiem, że moim znajomym się nie podobał, ale mi owszem. W niektórych momentach nieźle się wystraszyłam. 8/10
__________________

jestem na diecie

Chłopak: nie mam, a nawet go nie potrzebuję! Zresztą nie mam na to czasu ani ochoty
ally701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 16:25   #326
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Karola20 Pokaż wiadomość
Wstyd ale "Lśnienia" jeszcze nie oglądałam
A ja "Psycho" Ale już mam ściągnięte, więc w najbliższym czasie obejrzę




"27 sukienek" (27 dresses; 2008)

Z tego, co pamiętam, to dla Was był ten film taki sobie. A mi się podobał Raz się śmiałam, a raz płakałam. Lekka komedyjka na popołudniowe odprężenie Ocena: 8/10.




Cytat:
Napisane przez ally701 Pokaż wiadomość
Oko - mile mnie zaskoczyło. Myślałam, że okaże się jakimś dennym filmem. Może nie jest do końca horrorem, ale w pewnych momentach nieźle się przestraszyłam. Fabuła bardzo ciekawa. 8/10
moja opinia jest bardzo podobna do innych widzę, że większośc ma podobne zdanie
Ale które "Oko" - chińskie czy amerykańskie?
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 17:44   #327
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Dżungla
Nowojorski cyrkowy lew przez przypadek zostaje wywieziony do Afryki. Z pomocą podążają za nim ojciec i przyjaciele. Gdy są już na miejscu powstaje pytanie – jak poradzić sobie w wielkiej Dżungli, gdy się jest zwierzęciem chowanym w klatce? Super dubbing Agnieszki Dygant w roli żyrafy. Śmieszna i fajna bajka. 7,5/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 18:11   #328
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cloverfield (Projekt: Monster)
Obejrzałam go w zeszłym tygodniu za namową Tż. Miał być przerażający, o wiele lepszy niż Blair Witch Project, ale nie był. Koncepcja ta sama co we wspomnianym Blair.. i moim zdaniem nie wyszło. Stracona godzina
Nie polecam.
3/10

American Pie 6
Żenada. Jak 2 pierwsze części cyklu były do zniesienia i nawet śmieszne, to ta była tragiczna. Zero akcji, fabuły. Seks, chlanie, rzyganie i nic więcej.
Nie polecam absolutnie. Strata czasu
1/10
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 18:16   #329
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Bourne - Tożsamość, Krucjata, Ultimatum

polecam
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 18:56   #330
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez caro_l_a Pokaż wiadomość
Bourne - Tożsamość, Krucjata, Ultimatum

polecam
Co prawda nie oglądałam ale moj TŻ sie zachwycał tymi filmami
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.