Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Papierowy zawrót głowy

Notka

Papierowy zawrót głowy Forum dla ludzi, którzy lubią tworzyć z papieru. Tutaj dowiesz się jak zrobić ciekawą kartkę lub scrap. Zaprezentujesz swoje dzieło. Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-04, 09:04   #301
Sylwi_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 7
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam serdecznie,
piszę tu pierwszy raz, więc wybaczcie, że trochę się powtórzę, ale nie tak całkiem Przeczytałam cały wątek o maszynkach i nadal nie znalazłam odp na mój dylemat, trochę się też pozmieniało przez te lata, doszły nowe urządzenia, itp. Drogie Panie szukam dobrej maszynki wytłaczająco-wycinającej koniecznie w formacie A4. Do wczoraj byłam zdecydowana na Big Shot Plus, ale po przeczytaniu Waszych wpisów moja pewność osłabła. Teraz chyba bardziej skłaniam się do PressBoss. Głównie ze względu na regulację. Czy jest solidnie wykonana? Czy też pierwsze wrażenie tandetności się potwierdza podczas pracy? Nie ukrywam, że trochę się też zastanawiam nad Cut'n'Boss Craftwell, odpowiadałby mi elektryczny napęd, ale nie wiem jak z wygodą użytkowania i awaryjnością? Może któraś z Pań jest jej posiadaczką? Będę wdzięczna za każdą odp i radę, może macie jakieś inne propozycje?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Sylwi_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 09:41   #302
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez Sylwi_1 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
piszę tu pierwszy raz, więc wybaczcie, że trochę się powtórzę, ale nie tak całkiem Przeczytałam cały wątek o maszynkach i nadal nie znalazłam odp na mój dylemat, trochę się też pozmieniało przez te lata, doszły nowe urządzenia, itp. Drogie Panie szukam dobrej maszynki wytłaczająco-wycinającej koniecznie w formacie A4. Do wczoraj byłam zdecydowana na Big Shot Plus, ale po przeczytaniu Waszych wpisów moja pewność osłabła. Teraz chyba bardziej skłaniam się do PressBoss. Głównie ze względu na regulację. Czy jest solidnie wykonana? Czy też pierwsze wrażenie tandetności się potwierdza podczas pracy? Nie ukrywam, że trochę się też zastanawiam nad Cut'n'Boss Craftwell, odpowiadałby mi elektryczny napęd, ale nie wiem jak z wygodą użytkowania i awaryjnością? Może któraś z Pań jest jej posiadaczką? Będę wdzięczna za każdą odp i radę, może macie jakieś inne propozycje?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Mogę odpowiedzieć tylko na podstawie posiadanej maszynki PressBoss. Już kilka miesięcy minęło i jestem z niej zadowolona. Regulacja pozwala na dowolny wsad przy cięciu lub wytłaczaniu. Pozwala to również na regulację głębokości wytłaczania. Zastosowałam dodatkowo samoregenerującą matę do cięcia, co oszczędza płytki. Patent sprawdza się znakomicie. Brakuje mi trochę maty magnetycznej, ale może się pojawią, albo coś wymyślę. Na razie wspomagam się taśmą klejącą.
Pojawiła się ostatnio w którymś ze sklepików duża BS za niespełna 600zł. Ale już przyzwyczaiłam się do możliwości regulacji, a BS tego nie mają. No to chyba tyle, jeśli chodzi o PressBoss.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 10:45   #303
Sylwi_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 7
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez miszka52 Pokaż wiadomość
Mogę odpowiedzieć tylko na podstawie posiadanej maszynki PressBoss. Już kilka miesięcy minęło i jestem z niej zadowolona. Regulacja pozwala na dowolny wsad przy cięciu lub wytłaczaniu. Pozwala to również na regulację głębokości wytłaczania. Zastosowałam dodatkowo samoregenerującą matę do cięcia, co oszczędza płytki. Patent sprawdza się znakomicie. Brakuje mi trochę maty magnetycznej, ale może się pojawią, albo coś wymyślę. Na razie wspomagam się taśmą klejącą.
Pojawiła się ostatnio w którymś ze sklepików duża BS za niespełna 600zł. Ale już przyzwyczaiłam się do możliwości regulacji, a BS tego nie mają. No to chyba tyle, jeśli chodzi o PressBoss.
Dziękuję za odpowiedź
Czyli, o ile dobrze zrozumiałam do tej maszynki nie ma maty magnetycznej? A inne nie pasują? Właśnie o tym BigShot pisałam, jest nowy i nie wiem, jak z tymi płytkami, chociaż pewnie tak samo mocno się z używają, jak w małych. A jak z wykonaniem PressBoss? Plastik jest mocny, czy też raczej daremny?
Pozdrawiam
Sylwi_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 13:15   #304
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez Sylwi_1 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
Czyli, o ile dobrze zrozumiałam do tej maszynki nie ma maty magnetycznej? A inne nie pasują? Właśnie o tym BigShot pisałam, jest nowy i nie wiem, jak z tymi płytkami, chociaż pewnie tak samo mocno się z używają, jak w małych. A jak z wykonaniem PressBoss? Plastik jest mocny, czy też raczej daremny?
Pozdrawiam
Tak, jak wcześniej gdzieś napisałam - PB jest jakby mniej masywna, niż BS. Ale przez te kilka miesięcy spisuje się dobrze. A ponieważ jest regulacja, to myślę, że przytnę sobie arkusz folii magnetycznej do A4 i włożę. Albo kupię magnetyczną matę A4 do cięcia (samoregenerującą) i włożę zamiast tej zwykłej, którą teraz używam. Jest na pewno trochę grubsza od zwykłej, ale to (przy możliwości regulacji) nie przeszkodzi. Ta regulacja to super sprawa. Nie trzeba stosować miliona różnych podkładek, dokładać tekturek dla lepszego nacisku itp. Po prostu wystarczy "przykręcić śrubę" Właśnie ta opcja i format A4 skłoniły mnie do zakupu PB.
A, jeszcze możliwość złożenia, co przy małej ilości miejsca jest dosyć istotne. Bo BS wielkoformatowy to pół pokoju z głowy...

PS. Platformę magnetyczną do BS też trzeba osobno dokupić. Nie ma w zestawie startowym.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj

Edytowane przez miszka52
Czas edycji: 2015-07-05 o 13:20 Powód: dopisek
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 10:29   #305
Sylwi_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 7
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez miszka52 Pokaż wiadomość
Tak, jak wcześniej gdzieś napisałam - PB jest jakby mniej masywna, niż BS. Ale przez te kilka miesięcy spisuje się dobrze. A ponieważ jest regulacja, to myślę, że przytnę sobie arkusz folii magnetycznej do A4 i włożę. Albo kupię magnetyczną matę A4 do cięcia (samoregenerującą) i włożę zamiast tej zwykłej, którą teraz używam. Jest na pewno trochę grubsza od zwykłej, ale to (przy możliwości regulacji) nie przeszkodzi. Ta regulacja to super sprawa. Nie trzeba stosować miliona różnych podkładek, dokładać tekturek dla lepszego nacisku itp. Po prostu wystarczy "przykręcić śrubę" Właśnie ta opcja i format A4 skłoniły mnie do zakupu PB.
A, jeszcze możliwość złożenia, co przy małej ilości miejsca jest dosyć istotne. Bo BS wielkoformatowy to pół pokoju z głowy...

PS. Platformę magnetyczną do BS też trzeba osobno dokupić. Nie ma w zestawie startowym.
Dzięki raz jeszcze za wyczerpujące info W sumie jestem prawie zdecydowana...waham się tylko jeszcze nad tą elektryczną nowością, która pojawiła się w ScrapPasji. Ale to jest nowość i już w ogóle nie ma opinii. Nie orientujesz się może, czy są jeszcze jakieś aktywne fora, albo wątki na forach w tym temacie? Bo z tego co ja znalazłam, to wszystko ze starymi wpisami, żadnych nowości, niestety... Mam jeszcze pytanie odnośnie wykrojników i folderów: będzie to moja pierwsza maszynka i nie mam doświadczenia w tej kwestii-czy są jakieś firmy produkujące wykrojniki, których należy unikać? Bo jest tego zatrzęsienie, w różnych cenach i po prostu nie wiem, czy warto kupować te tańsze, czy lepiej jednak wydać trochę więcej?
Pozdrawiam
Sylwi_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 20:20   #306
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez Sylwi_1 Pokaż wiadomość
Dzięki raz jeszcze za wyczerpujące info W sumie jestem prawie zdecydowana...waham się tylko jeszcze nad tą elektryczną nowością, która pojawiła się w ScrapPasji. Ale to jest nowość i już w ogóle nie ma opinii. Nie orientujesz się może, czy są jeszcze jakieś aktywne fora, albo wątki na forach w tym temacie? Bo z tego co ja znalazłam, to wszystko ze starymi wpisami, żadnych nowości, niestety... Mam jeszcze pytanie odnośnie wykrojników i folderów: będzie to moja pierwsza maszynka i nie mam doświadczenia w tej kwestii-czy są jakieś firmy produkujące wykrojniki, których należy unikać? Bo jest tego zatrzęsienie, w różnych cenach i po prostu nie wiem, czy warto kupować te tańsze, czy lepiej jednak wydać trochę więcej?
Pozdrawiam
Skoro to jest Twoja pierwsza maszynka i dopiero zaczynasz przygodę z tą formą twórczości, to nie szłabym za bardzo w koszty. Spróbuj ze zwykłą. Nie wiem, czy elektryczna ma regulację, a to - jak wynika z mojego dotychczasowego doświadczenia - jest wielkim plusem.
Co do wykrojników - nie ma reguły. Mam mnóstwo tanich i sprawują się świetnie, a jeden z najdroższych (http://www.scrappasja.pl/p6408,s5-15...bels-four.html) jakie posiadam doprowadza mnie do szewskiej pasji, bo trzeb milion razy przepuścić przez maszynkę z przekładką metalową do szczegółów, żeby wycinanka wyglądała w miarę dobrze.
Po kilku latach doświadczeń z BS i wykrojnikami, uważam że na początek potrzebne są podstawowe kształty. Jakieś ramki - prostokąty, owale, koła i kwadraty. Im więcej w komplecie - tym lepiej. Świetnie tną IMPRESSIONS OBSESSION, Joy! crafts, Memory Box, Leane Creatief (bardzo je lubię), Cheery Lynn Design, Die-namics. Właśnie najczęściej te kupuję. Można wśród nich znaleźć tanie i fajne wzory.
Przede wszystkim musisz wiedzieć, co lubisz robić i robisz najczęściej. Wtedy planowo możesz obrastać w wyposażenie. Nie ma co kupować na hurrra rzeczy, które potem będą zajmować miejsce w zapomnieniu. Te wszystkie akcesoria są bardzo drogie, więc nie ma co szaleć tylko dlatego, że śliczne i że "musisz" to mieć. Mam kilka rzeczy, które przydały się raz i dosyć. Trzeba sobie wyobrazić (pooglądać na You Tube), jakie zastosowanie znajdziesz dla zakupionej rzeczy. Czy jest uniwersalna i do wielokrotnego wykorzystania. Tylko takie są warte zainwestowania. Jeśli coś jest potrzebne tylko do jednego konkretnego "dzieła", to może warto poszukać gotowych, wyciętych skrapków na jakimś przydasiowym bazarku. Można też tam kupić sporo taniej używane rzeczy, które komuś już się znudziły albo okazały się nieprzydatne. Tylko trzeba tam trzymać palec na pulsie, bo fajne rzeczy błyskawicznie są sprzedawane.
Ufff... Ale się rozpisałam. Mam nadzieję, że pomogłam.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 19:06   #307
Sylwi_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 7
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witaj
Bardzo, ale to bardzo Ci dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Kobieto, jesteś Wielka! Pomogłaś mi ogromnie, czytam różne wątki, ale tam wszystko jest dość mocno rozrzucone i trochę trudno znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Na szczęście trafiłam tutaj na Ciebie i wiem już chyba wszystko, co chciałam wiedzieć
Pozdrawiam serdecznie
Sylwi_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-09, 13:37   #308
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez Sylwi_1 Pokaż wiadomość
Witaj
Kobieto, jesteś Wielka!
Heh, wieeem przecież

A tak serio, to wiem po sobie, ile niepotrzebnych rzeczy nakupiłam i ile to kosztowało (ciii, żeby się mój Małż nie dowiedział). Wszystko u mnie metodą prób i błędów, a to metoda bardzo kosztowna. Czasem do tej pory nie potrafię się czemuś oprzeć. Ale częściej się już zdarza, że robiąc jakieś kartki psioczę, że coś by mi się przydało. I jeśli ten brak doskwiera więcej niż kilka razy, to jednak dokupuję, bo wiem, że wykorzystam.
Cieszę się, że moje skromne doświadczenie mogłam Ci przekazać. Jeśli byś miała jeszcze jakieś pytania, to wal jak w dym... Jeśli będę umiała doradzić, to na pewno to zrobię, albo postaram się podpowiedzieć, gdzie znajdziesz coś przydatnego.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 18:42   #309
Sylwi_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 7
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witaj
To znowu ja. Mam straszny zgryz z tymi wykrojnikami, bo chyba nie do końca potrafię sobie wyobrazić to, co mi wyjdzie z danego wykrojnika. Jedne są dość łatwe do wyobrażenia, ale inne... masakra, jak dla mnie nowicjuszki! Problemem jest to, że nie zawsze "widzę" co będzie tą dekoracją. Hmm nie wiem, jak to wytłumaczyć..bardziej zależy mi na tym, aby wyciąć jakiś wzór w papierze i żeby samo to wycięcie było ozdobą np. coś takiego:
http://www.artpasje.pl/_c/userimages...Corners1_5.jpg
ale chyba większość działa na takiej zasadzie, że wyciętą ozdobę dopiero naklejamy na kartkę, np coś takiego:
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...iaBsBOo_HBff5g
Jestem więc w kropce bo nie wiem, które do czego się nadają, jak je odróżnić? Np taki http://www.scrappasja.pl/galerie/w/w...dding_4732.jpg
wiem, że młoda para po wycięciu jest do naklejenia na kartkę, ale już zupełnie nie wiem, co z tą ozdobną ramką-też do naklejenia, albo po prostu pozostawia ładnie wycięty wzór na kartce, na której dalej możemy pracować? Może moje pytania są trywialne, ale jak już pisałam jestem zielona w temacie, a zgodnie z Twoją radą nie chcę kupić czegoś, co mi się nie przyda...
Pozdrawiam serdecznie i będę raz jeszcze wdzięczna za porady))

Edytowane przez Sylwi_1
Czas edycji: 2015-07-23 o 18:43
Sylwi_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:39   #310
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Kochana, ja inspiracji szukałam i dalej szukam na blogach i na You Tube. Nie mam możliwości uczestniczenia w różnych zlotach i zjazdach skrapowiczek, więc to jest jedyna forma nauki dla mnie. Podam Ci kilka linków, z których korzystam najczęściej. Popatrz sobie, pobuszuj i już większość odpowiedzi będziesz miała.
Blogi:
http://www.kittiekraft.com/
http://www.card-making-magic.com/
http://cheerylynndesigns.blogspot.com/
http://sandisamples.blogspot.com
Polskie sklepy mają swoje blogi... Np. Na strychu. Tam od razu znajdziesz zastosowanie przydasi, które sprzedają...
Super kartki robi Monia z blogu Moja Papierowa Kraina... No jest tego tyle, że wystarczy wygooglować np. carmaking - tutoriale, czy scrapbooking inspiracje... Dostaniesz wyników na tony
A na You Tube najczęściej zaglądam do https://www.youtube.com/user/Christina1716
https://www.youtube.com/user/CutAtHome/videos
https://www.youtube.com/user/colourfulvideo/videos
Kochana, jakbym Ci miała wymieniać, to zeszło by mi do wieczora.
Subskrybuję niektóre blogi i kanały na YT, więc jak pojawia się coś nowego, dostaję info i zaglądam. Znajdziesz tam rónież wiele odnośników do innych blogów itp...
Musisz po prostu poszukać w necie...
Powodzenia
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 19:11   #311
Sylwi_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 7
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witaj
jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. Oj wiem, że jest tego mnóstwo, na YT już zaglądałam, ale trochę mnie rozczarowało, może źle szukałam. Podwójnie więc Ci dziękuję za linki Może zaoszczędzę trochę czasu na oglądaniu rzeczy, które nie do końca są o tym, o czym miały być... Co do wykrojników, to wiesz chyba się łudziłam, że jest tu jakiś podział, który by mi pomógł, bo jest ich takie multum w każdym sklepie, że głowa boli. Masz rację muszę dobrze rozeznać temat, żeby nie kupić czegoś, co mi się ani nie będzie podobać, ani nie będzie się przydawać.
Dzięki wielgaśne raz jeszcze za pomoc; pozdrawiam Cię serdecznie
Sylwi_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-25, 11:30   #312
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Heh, wykrojniki to ja dzielę na ostre i mniej ostre oraz na bardzo drogie, drogie i mniej drogie, heh...
A tak na serio, to może na ramki, bordery, kształty oraz detale do robienia kwiatów... No tak mniej więcej...
Z ramek możesz wyciąć bazę pod różne ozdoby (bardziej lub mniej ozdobną - zależy od danego zestawu) lub tylko ramkę do jakiegoś tła. Im więcej elementów w zestawie, tym więcej możliwości. I tu wcale nie decyduje cena, bo są różne fajne zestawy po umiarkowanej cenie. Elementy - to różne kształty, np. zawijaski, narożniki, jakieś zwierzaczki, sylwetki, płotki, przedmioty... Co sobie kto wymarzy. Służą do zapełnienia bazy w sposób tematyczny lub tylko ozdobienia. A z listków, płatków itp. tworzy się samodzielnie kwiaty. No i to tyle w skrócie wielkim, co mi na myśl przyszło w danym momencie...
Może byłoby mi łatwiej coś Ci podpowiedzieć, gdybym wiedziała, czego konkretnie oczekujesz. Co chcesz robić... Bo temat jest bardzo obszerny i wielowątkowy... Myślę, że na forum wizażowym też znajdziesz wiele inspiracji. Nie tylko tu "w maszynkach"
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj

Edytowane przez miszka52
Czas edycji: 2015-07-25 o 11:35
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 09:12   #313
Roseen
Przyczajenie
 
Avatar Roseen
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Hej.
Nie siedzę zbytnio w temacie scrapbookingu i moje pytanie może wydać się banalne, ale kogo pytać jak nie specjalistki Mam nadzieję, że wybrałam dobry wątek.
Otóż potrzebuję jakiś wycinak do kółek z papieru. Widzę, że istnieją dziurkacze na takie większe kółka ale wiadomo, że to jest jeden rozmiar i tyle. Na jakieś super hiper rozbudowane i dobre maszynki do wycinania się nie nastawiam, bo są drogie a ja aż tyle nie produkuję, żeby ich bardzo potrzebować. Myślę o takich cyrklach z ostrzem/wycinakach ręcznych, nie wiem jak to nazwać... Tyle że cyrkiel kojarzy mi się z czymś co robi dziurę w papierze a ja potrzebuję całe koło, nie okrąg, więc środek nie może być uszkodzony. Widziałam też taką maszynkę do wycinania kół która nie uszkadza papieru, ale ona z kolei chyba na większe koła niż 3 cm jest?
Ktoś mógłby mi trochę przybliżyć tą kwestię? Co kupić, żeby nie kupić bubla który sobie z kartką techniczną nie poradzi, no ale też żeby nie wydać majątku na coś co będzie używane od czasu do czasu.
Roseen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 06:53   #314
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Przyjrzyj się temu: https://www.youtube.com/watch?v=42H8dGkeaJc
Nasze sklepiki online tym handlują.
Umożliwia cięcie kół różnych rozmiarów - od 1 cala do 5-1 / 2 cala, w krokach co 1/16 cala.
Ale jeśli to format mniejszy od 3cm, to może jednak kilka dziurkaczy dobrej jakości. No i zależy jaka grubość kalki. Jeśli ok 250, to dziurkaczem może być trudno. Musisz czytać w opisach, do jakiej grubości papier tną.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj

Edytowane przez miszka52
Czas edycji: 2015-08-07 o 07:13
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 11:31   #315
Roseen
Przyczajenie
 
Avatar Roseen
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

O właśnie o czymś takim myślałam, ale wydawało mi się, że to wycina raczej koła od 4-5 cm wzwyż, takie duże się wydaje. Tyle że... dziurkacz chyba byłby jednak bardziej poręczny.
Są jakieś firmy warte polecenia czy nie ma reguły? Mam taki tani dziurkacz no name sprzed lat co najmniej dziesięciu i bez trudu dziurkuje czy to cieniutki papier, czy tekturkę 300g. Kupiłam niedawno taki dziurkacz jakby kombinerki, na 3mm kółeczka. Z grubszym papierem kredowym sobie całkiem nieźle radzi, ze zwykłą kartką czy szarym papierem już nie bardzo... Nie wiem od czego to zależy.
Roseen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 13:45   #316
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Nie mogę Ci radzić w kwestii dziurkaczy. Używam je sporadycznie, choć trochę się ich uzbierało... Ale takie właśnie no name ;P
Zaczynałam zabawę z papierem i kupowałam, co mi się spodobało, ale żeby za drogo nie było, heh... No i tną dobrze tak do 200g mniej więcej. A i to nie wszystkie...
Z tego, co czytałam na różnych blogach, dobre są dziurkacze Marthy Steward i EK Success... Są ostre, ale drogie. O innych nic nie wiem. Poszłam w maszynkę i wykrojniki
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 07:28   #317
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witajcie, może ktoś pomoże ? Szukam zamiennika oryginalnych płytek do sizzixa, tzn. płyty z pleksy. Kto mi powie, gdzie w internecie kupię nadającą się do maszynki pleksę? Jaką elastyczność musi mieć taka płytka? Niestety oryginalne plytki cenowo są drogie, a przy moim zużyciu to muszę praktycznie co miesiąc zmieniać płytki
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-12, 08:39   #318
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Ja od jakiegoś czasu zamiast oryginalnej płytki, używam przyciętej na wymiar maty samoregenerującej. Sprawdza się wyśmienicie. Miałam taką A3, dosyć cienką. Mam więc dwie podkładki A4, bo taką mam maszynkę. Mata kosztowała grosze. I już kilka miesięcy na pierwszej połówce jadę.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 15:25   #319
izziL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Wątek już trochę stary, ale mam nadzieję, że ktoś jeszcze tu zagląda. Mam pytanie odnośnie tych elektrycznych maszyn. Czy ktoś taką posiada i może napisać opinie, chodzi mi o taką co to z komputera można wzory brać.
Zastanawiają mnie 2, które gdzieś tu się w wątku przewinęły Silhouette Cameo oraz Pazzles Vue.
izziL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-15, 11:00   #320
madoriana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam, posiadam Sillhouette Cameo. Rzadko z niej korzystam, mam taką pracę, że brak mi czasu na cokolwiek. Chociaż kupiłam ją Polsce, zabrakło mi instrukcji obsługi w polskiej wersji, w związku z tym metodą prób i błędów zniszczyłam pierwszą matę . Jak ktoś dobrze zna angielski to polecam. Można wyciąć dowolny wzór z gotowych, albo jak się ma zdolności stworzyć własny. Wycina raczej w cienkich papierach. Raz w tygodniu zawsze jest darmowa grafika do pobrania, nie otrzymuję powiadomień, więc muszę pamiętać aby zajrzeć do galerii na stronie firmowej. Na wspomnianej stronie jest mnóstwo grafik do kupienia, większość w okolicach ceny 1$. Poszperałam w internecie i znalazłam mnóstwo darmowych wzorów. Dodatkowo można kupić pisaki i rysować nimi, a następnie wyciąć wzór, napis. Są starterkidy do tworzenia własnych stempli, tworzenia wzorów na koszulki. Dodatkowo można zakupić specjalny nóż i matę do wycinania w tkaninach. Ja na razie korzystałam z wycinania w papierze. Wzory, z których ja korzystałam, maszynka wycinała bezbłędnie. Ogólnie jestem z niej zadowolona. Z zakupem jednak bym się wstrzymała, bowiem na jesieni ma pojawić się nowsza wersja, Silhouette Curio, która będzie pozwalała na wycinanie w grubszych materiałach i dodatkowo będzie miała funkcję embossingu, moja tego nie ma. Można zobaczyć na silhouetteamerica.com/
madoriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 09:17   #321
izziL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Dzięki za odpowiedz. Wpadł mi jeszcze w oko ploter ScanNcut, czy ktoś ma, używa, słyszał o nim?
izziL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 08:17   #322
dora883
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Question Dot.: Ploter tnący Pazzles Inspiration Vue

Witam,
czytam wasze wpisy ale nie widzę nic na temat plotera Pazzles.
Czy posiada ktoś taki sprzęt?
Pytam bo wczoraj go zakupiłam i mam kilka pytań związanych z obsługą i pobieraniem wzorów ze strony producenta.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
dora883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 21:07   #323
lugoagnieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez madoriana Pokaż wiadomość
Witam, posiadam Sillhouette Cameo. Rzadko z niej korzystam, mam taką pracę, że brak mi czasu na cokolwiek. Chociaż kupiłam ją Polsce, zabrakło mi instrukcji obsługi w polskiej wersji, w związku z tym metodą prób i błędów zniszczyłam pierwszą matę . Jak ktoś dobrze zna angielski to polecam. Można wyciąć dowolny wzór z gotowych, albo jak się ma zdolności stworzyć własny. Wycina raczej w cienkich papierach. Raz w tygodniu zawsze jest darmowa grafika do pobrania, nie otrzymuję powiadomień, więc muszę pamiętać aby zajrzeć do galerii na stronie firmowej. Na wspomnianej stronie jest mnóstwo grafik do kupienia, większość w okolicach ceny 1$. Poszperałam w internecie i znalazłam mnóstwo darmowych wzorów. Dodatkowo można kupić pisaki i rysować nimi, a następnie wyciąć wzór, napis. Są starterkidy do tworzenia własnych stempli, tworzenia wzorów na koszulki. Dodatkowo można zakupić specjalny nóż i matę do wycinania w tkaninach. Ja na razie korzystałam z wycinania w papierze. Wzory, z których ja korzystałam, maszynka wycinała bezbłędnie. Ogólnie jestem z niej zadowolona. Z zakupem jednak bym się wstrzymała, bowiem na jesieni ma pojawić się nowsza wersja, Silhouette Curio, która będzie pozwalała na wycinanie w grubszych materiałach i dodatkowo będzie miała funkcję embossingu, moja tego nie ma. Można zobaczyć na silhouetteamerica.com/
Możesz podpowiedzieć gdzie znalazłaś te wzory bo właśnie zakupiłam Curio a plu gin nie działa z Corelem 12 więc mam nie wiele wzorów i dopiero wszystko sobie tłumacze z angielskiego.

Edytowane przez lugoagnieszka
Czas edycji: 2016-01-01 o 21:22
lugoagnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 14:03   #324
madoriana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam, np. tutaj są świetne wzory http://www.birdscards.com/free-digital-cut-files/ i tutaj http://monicascreativeroom.se/category/cutting-files/
madoriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 15:37   #325
Kumpela_123
Przyczajenie
 
Avatar Kumpela_123
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Zambrów
Wiadomości: 10
GG do Kumpela_123
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Dziewczyny obserwuję wątek czytam i do końca nie wiem. Scraperki co polecacie BS czy ploter tnący a moze ktoras z was miala big shot electric to nowosc i juz sama nei wiem co wybrac? pomóżcie
Kumpela_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 23:11   #326
AnaM11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez AJagoda Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
Moja maszynka Sizzixa po roku użytkowania odmówiła posłuszeństwa, coś w niej gruchnęło. Okazało się, że to jedno z większych kół. Pan ze sklepu, po obejrzeniu zdjęć, powiedział, iż to uszkodzenie mechaniczne, nie można reklamować i naprawić się nie da. Koła nie dokupi się w Polsce, ani w żadnym innym kraju. Nawet jest to nie do rozkręcenia, gdyż koło jest wprasowane. Na szczęście mąż mechanik naprawił mi maszynkę w ciągu pół godziny, koło łatwo się zdjęło, ząbki zostały dorobione, a ja już wycinam . Gdyby komuś popsuł się w ten sposób Big Shot służę pomocą, a nawet naprawą.
Jagoda, mam problem z zębatkami w BS a pisałaś, że masz zdolnego męża Można się jakoś z Tobą skontaktować ??? Pozdrawiam Aneta (artur_m@interia.eu)
AnaM11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 16:40   #327
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Dziewczyny drogie czy można gdzieś dokupić części zamienne do big shota? czy w ogóle są produkowane takie rzeczy?
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 17:05   #328
kosmitka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam serdecznie. Dzisiaj mój big shot dał głośny trzask i już. Rozebrałam go i okazało się że w wałku górnym ułamał się ten "dzyndzel " na którym jest koło zębate i to tak nie fortunnie bo w samym wałku. Można to jakos naprawić? albo dokupić cały wałek? spawanie chyba nie wchodzi w grę bo nie ma dostępu. Bardzo proszę o pomoc Beata
kosmitka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 20:17   #329
anita19800
Zakorzenienie
 
Avatar anita19800
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 8 101
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez kosmitka18 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Dzisiaj mój big shot dał głośny trzask i już. Rozebrałam go i okazało się że w wałku górnym ułamał się ten "dzyndzel " na którym jest koło zębate i to tak nie fortunnie bo w samym wałku. Można to jakos naprawić? albo dokupić cały wałek? spawanie chyba nie wchodzi w grę bo nie ma dostępu. Bardzo proszę o pomoc Beata
Nie wiem czy masz kont na FB, ale jeśli tak to wejdź do tej grupy https://www.facebook.com/groups/816704415016625/ i tam spytaj. Kiedyś ktoś tam doradzaj w identycznej kwestii.
anita19800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 06:14   #330
kosmitka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Dzięki za radę. Myślę że może tu poradzić dobry ślusarz, popytam oczywiście, tymczasem zamówiłam nową choć łatwo nie było.
kosmitka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Papierowy zawrót głowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-13 13:10:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.