Mity i Sterotypy Fitnessowe - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-12, 22:11   #301
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

a mogłybyście powiedzieć, czy prawidłowo ćwiczę, czy może coś zmienić:

Siłownia 3 razy w tygodniu:

Krótkie rozciąganie
15-20 minut rozgrzewka na bieżni, tempo ok 9-10 km/h
ćwiczenia siłowe, 5 cykli po 50 powtórzeń atlas na nogi, 5 razy po 10 powtórzeń takie coś chyba na uda, też na atlasie, siedzi sie w rozkroku i rozszerza uda, 3 razy 10 powtórzeń na atlasie na ręce, 3 razy po 10 powtórzeń hantelki 2,5 kg
30 przysiadów typu sumo z ciężarkami, 50 brzuchów. Łącznie siłowy około 30 minut
Następnie aerboy lub interwały, bieżnia albo orbitrek ok 20 minut
Rozciąganie na koniec
Razem wychodzi ok 1,5 h
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 13:13   #302
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
a mogłybyście powiedzieć, czy prawidłowo ćwiczę, czy może coś zmienić:

Siłownia 3 razy w tygodniu:

Krótkie rozciąganie
15-20 minut rozgrzewka na bieżni, tempo ok 9-10 km/h
ćwiczenia siłowe, 5 cykli po 50 powtórzeń atlas na nogi, 5 razy po 10 powtórzeń takie coś chyba na uda, też na atlasie, siedzi sie w rozkroku i rozszerza uda, 3 razy 10 powtórzeń na atlasie na ręce, 3 razy po 10 powtórzeń hantelki 2,5 kg
30 przysiadów typu sumo z ciężarkami, 50 brzuchów. Łącznie siłowy około 30 minut
Następnie aerboy lub interwały, bieżnia albo orbitrek ok 20 minut
Rozciąganie na koniec
Razem wychodzi ok 1,5 h
po co 5 seriii ?

zrob 3 serie po 8-12 powtorzen ale zwieksz ciezar podnoszony
zobacz jakis dobry trening fbw ( trening obwodowy na cale cialo)
nie zapominaj o plecach czy naramiennych
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 09:02   #303
AzjatSmok
Raczkowanie
 
Avatar AzjatSmok
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 190
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
a mogłybyście powiedzieć, czy prawidłowo ćwiczę, czy może coś zmienić:

Siłownia 3 razy w tygodniu:

Krótkie rozciąganie
15-20 minut rozgrzewka na bieżni, tempo ok 9-10 km/h
ćwiczenia siłowe, 5 cykli po 50 powtórzeń atlas na nogi, 5 razy po 10 powtórzeń takie coś chyba na uda, też na atlasie, siedzi sie w rozkroku i rozszerza uda, 3 razy 10 powtórzeń na atlasie na ręce, 3 razy po 10 powtórzeń hantelki 2,5 kg
30 przysiadów typu sumo z ciężarkami, 50 brzuchów. Łącznie siłowy około 30 minut
Następnie aeroby lub interwały, bieżnia albo orbitrek ok 20 minut
Rozciąganie na koniec
Razem wychodzi ok 1,5 h
NO jak na moje to nie za dobry trening. Po pierwsze musisz mieć pełną świadomość jakie mięśnie ćwiczysz dlatego iż szczzególnie jak zaczynasz powinno się po każdym ćwiczeniu danych mięśni ćwiczyć mięśnie antagonistyczne czyli jak ćwiczysz biceps co ci rękę zgina to potem ćwiczysz triceps co ją prostuje, jak ćwiczysz brzuszki to potem plecy (tam jest sporo mięśni np prostownik grzbietu) tak samo z nogami jak ściskasz nogami na maszynie czyli przywodzisz to potem siadasz na maszynę gdzie odwodzisz nogi i masz wtedy zewnętrzne i wewnętrzne części ud. To jest bardzo ważne dlatego zazwyczaj robi się po 4 różne ćwiczenia na 4. I opis typu "3 razy po 10 powtórzeń hantelki 2,5 kg" ale co Ty ćwiczysz biceps, triceps, klatkę (rozpiętki np.) barki, łopatki no że trzymasz w ręce hantelek to jeszcze nie znaczy że ręce ćwiczysz . Poproś instruktora jak jest siłownia to jest instruktor powinien Ci rozpisać trening i na początku podchodzi z Tobą do każdej maszyny po kolei i pokazuje jak się ustawić z jakim tempem( zazwyczaj wszystkie powtórzenia robimy wolno, kobiety mają tendencję do machania jak najszybciej a to nie jest efektywne, popatrzcie na tych mężczyzn na n siłce co baardzo powoli, pieczołowicie podnoszą te ciężary czy wyciaskają, robią tak bo to jest efektywne). Tu link do strony na której w języku polskim są opisane mięśnie człowieka http://szymiec.net/8
__________________
Kiss my shiny metal ass!!!
AzjatSmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 13:05   #304
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

niestety na tej siłowni nie ma instruktora, na dodatek jest bardzo mało maszyn i nie bardzo mam pomysy jak sobie ułożyć ten plan treningowy.
Wiem że powtórzenia robi sie powoli i tak własnie staram sie robić, dlatego zajmuje mi to dużo czasu.


Wstawie zdjęcie maszyn jakie sa na tej siłowni. może powie mi ktos które mięsnie na której ćwiczę i jak to robic efektywnie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg silow_1.jpg (67,4 KB, 126 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg silow_2.jpg (67,9 KB, 89 załadowań)
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 16:16   #305
saaabia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

chciałabym trochę schudnąć i przede wszystkim rozciągnąć mięśnie.
jakiejś specjalnej diety stosować nie będę tylko zasady zdrowego odżywania. czytałam dużo o ćwiczeniu itp. ale i tak nie jestem pewna, jakie ćwiczenia dokładnie wykonywać, jak i jak długo, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty. myślałam, żeby robić tak, że co drugi dzień poskakać trochę na skakance, potem jakieś ćwiczenia siłowe na nogi, brzuch (jakie są najlepsze, 8 minutówki mogą być czy coś innego?) i na koniec rozciąganie. a w pozostałe dni rowerek stacjonarny. co myślicie o takim rozłożeniu ćwiczeń? i prosiłabym też o wyjaśnienie, ile każdy rodzaj ćwiczeń ma trwać i ogólnie jakieś wskazówki. ; )
saaabia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:48   #306
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
niestety na tej siłowni nie ma instruktora, na dodatek jest bardzo mało maszyn i nie bardzo mam pomysy jak sobie ułożyć ten plan treningowy.
Wiem że powtórzenia robi sie powoli i tak własnie staram sie robić, dlatego zajmuje mi to dużo czasu.


Wstawie zdjęcie maszyn jakie sa na tej siłowni. może powie mi ktos które mięsnie na której ćwiczę i jak to robic efektywnie?
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 22:07   #307
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Dzięki śliczne
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 12:14   #308
AzjatSmok
Raczkowanie
 
Avatar AzjatSmok
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 190
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
Dzięki śliczne
Chciałm coś napisać ale wyrak wyczerpał temat :P. Co do zdjęć to sprzęt faktycznie nie za szałowy heh... no coś tam zawsze można zrobić... wiadomo dla chcącego nic trudnego Siłownia na którą ja chodzę wygląda tak http://maximu☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/galeria.html nie jest bardzo duża ale jest ok. Najlepsze, że zawsze jest i instruktor lub instruktorka i praktycznie na każdej maszynie jest ilustracja z rysunkiem człowieka i zaznaczonymi partiami mięśni które się na niej trenuje oraz schemat i opis jak wykonywać ćwiczenie co bardzo ułatwia dla nieśmiałych osób co wstydzą się pytać. Wcześniej chodziłam do BALANCE na Łuczniczce ( jestem z Bydgoszczy) tam też była dobra siłownia ale tu mam bliżej . ( To tak dla osób z Bydzi). Wg, mnie jak będziesz się źle czuł an siłowni to przestaniesz tam chodzić, może zmień na jakąś gdzie będzie większy wybór maszyn. A jeżeli nie masz takiej możliwości to nie martw się wiele ćwiczeń można wykonywać bez maszyn .
__________________
Kiss my shiny metal ass!!!
AzjatSmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 09:07   #309
AzjatSmok
Raczkowanie
 
Avatar AzjatSmok
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 190
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez kurczak_maly Pokaż wiadomość
ciach
Spadaj zarabiać gdzie indziej gniocie!
__________________
Kiss my shiny metal ass!!!

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2011-01-26 o 16:04
AzjatSmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 10:57   #310
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Mam pytanie odnoścnie ćwiczeń na orbitreku,
Wybieram sobie tam program interwały i polega on na tym że na przemian mam 2 minuty ćwicenia z lekkim obciążeniem i 2 minuty z dużym.
Ale czy to na pewno interwały?

Czy nie lepiej wziąć sobie jakieś tam średnie tempo i robić te 2 minutki szybko i 2 wolno?
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 11:11   #311
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

lepiej. Chodzi o to by przyspieszac tempo 2/2 minuty to jakies srednie interwały. Polecam 1 min w srednim tempie i 30 sekund zapierdzielania porządnego

5min rozgrzewki, 10-12min interwałow jak wyzej napisalam + 5 min na zakonczenie spokojnego orbitowania
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 18:49   #312
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

mam pytanie z tego co wiem to urozmaicenia sa wskazane ale jednoczesnie wiekszosc osobpostepuje wg jakiegos planu. czy nalezy ustalic ze np. pon sr skakanka wt czw silowej sb nd hula hop czy nie ma to znaczenia i mozna danego dnia decydowac, na jaki wysilek i przez jaki okres czasu mam ochote? zalezy mi glownie na spaleniu tluszczu

Pozdrawiam
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 11:17   #313
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
czy nie ma to znaczenia i mozna danego dnia decydowac, na jaki wysilek i przez jaki okres czasu mam ochote? zalezy mi glownie na spaleniu tluszczu
uruchomiłam wszystkie moje szare komórki i ... nie. Nie rozumiem o co Ci biega, choc bardzo chce
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 14:45   #314
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

ojej to jeszcze raz.

czy powinnam zrobic sobie plan np. poniedziałek, środa, piątek skakanka, wtorek, niedziela ćwiczenia siłowe i rozciągające i scisle/konsekwentnie go realizować

czy

ćwicząc w jednym tygodniu więcej, w innym mniej, czasem rezygnując np. ze skakanki na rzecz spaceru albo rozciągania czyli ćwicząc trochę bardziej wg humoru danego dnia (a nie planu) spala się tłuszcz mniej efektywnie??

Wydaje mi się, że nie, ale większość porad dt odchudzania na pierwszym miejscu stawia "zrób plan ćwiczeń i diety". Czy to naprawdę niezbędne?
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 15:38   #315
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Nie jestes zawodowcem, powinno Ci to dodatkowo frajde sprawiac
zrób po swojemu.

ja tez np. powinnam miec jutro silowy ale mam taki ból miesni ze jutro dzien wolny a w pt zrobie silowy. Przeciez sie nie potnę przez to
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 12:55   #316
blimssien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 300
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
lepiej. Chodzi o to by przyspieszac tempo 2/2 minuty to jakies srednie interwały. Polecam 1 min w srednim tempie i 30 sekund zapierdzielania porządnego

5min rozgrzewki, 10-12min interwałow jak wyzej napisalam + 5 min na zakonczenie spokojnego orbitowania

ta naprawde interwały zalezy na ile czasu sa rozpisane. ! ! jesli ktos zaczyna dopiero cwiczyc to i po te 2 minuty naprzemiennie z 30 sekundkami da rade!
kto juz ma kondycje dosc spora to np interwały na biezni zazwyczaj s a uwstawione na 60 minut. i wtedy jets to wiekszy okres czasu wiekszego i mniejszego wysilku. tz zalezy tez kto na jakiej firmy sprzecie cwiczy !
blimssien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 11:40   #317
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Serce nie lubi aerobów?
http://fitness.sport.pl/fitness/1,10..._aerobow_.html

Co o tym sądzicie?
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 11:33   #318
blimssien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 300
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Moze i serce nie lubi aerobow. ale wiekszosc osob poddaje sie treningowi aerobowemu i nie narzekaja.
pod koniec artykulu pisze o amerykanskim lekarzu ktory swoim pacjentom poleca taki wlasnei aerrobowy wysilek. po te 45 minut aktynowsci i odpoczynku naprzemian. i podajad ze efekty takich zajec sa!
wiec w czym problem ? ja tam jestem za cwiczeniami cardio : ) : )
----
serce nie musi wszystkiego lubić... : )
blimssien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 19:18   #319
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez blimssien Pokaż wiadomość
serce nie musi wszystkiego lubić... : )
No ale chyba lepiej by było ćwiczyć tak, aby i serce na tym skorzystało po co wyrządzać mu szkodę.
Ja się przerzuciłam jakiś czas temu n HIIT. Na efekty jeszcze muszę poczekać.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 20:06   #320
kasia.antalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 32
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Mam pytanie: jestem szczupłą osobą, jednak ostatnio zauważyłam, że moja skóra nie jest już taka jędrna jak kiedyś, a na pupie zaczął się tworzyć cellulit:/ Od poniedziałku zacznę chodzić na siłownię i zastanawiam się jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać?
Myślałam o tym, żeby biegać na bieżni i ewentualnie dołożyć do tego jakieś ćwiczenia siłowe, ale już mam mętlik w głowie...
Moje wątpliwości rosną wraz z czytaniem wątków, mianowicie:
nie chcę schudnąć, więc nie będę stosować diety redukcyjnej, więc nie spalę tłuszczu, który się odkłada w postaci cellulitu, tak? Poza tym jeżeli będę na plusie kalorycznym, to urosną mi mięśnie, wypychając ten cellulit do przodu Więc co ja mam zrobić? (jeśli piszę głupoty, to przepraszam, początkująca jestem;p)
kasia.antalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 15:16   #321
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez kasia.antalek Pokaż wiadomość
Mam pytanie: jestem szczupłą osobą, jednak ostatnio zauważyłam, że moja skóra nie jest już taka jędrna jak kiedyś, a na pupie zaczął się tworzyć cellulit:/ Od poniedziałku zacznę chodzić na siłownię i zastanawiam się jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać?
Myślałam o tym, żeby biegać na bieżni i ewentualnie dołożyć do tego jakieś ćwiczenia siłowe, ale już mam mętlik w głowie...
Moje wątpliwości rosną wraz z czytaniem wątków, mianowicie:
nie chcę schudnąć, więc nie będę stosować diety redukcyjnej, więc nie spalę tłuszczu, który się odkłada w postaci cellulitu, tak? Poza tym jeżeli będę na plusie kalorycznym, to urosną mi mięśnie, wypychając ten cellulit do przodu Więc co ja mam zrobić? (jeśli piszę głupoty, to przepraszam, początkująca jestem;p)
Na cellulit to masaże kochana, masaże bo to jest nagromadzona woda itd. Niestety ćwiczenia aż tak dużego wpływu na cellu nie mają, nie oszukujmy się, wiele zawodowych sportsmenek ma cellu, instruktorki fitnessu często też. Oczywiście mniej cellu będzie mieć osoba aktywna niż prowadząca siedzący tryb życia. Najszybsza metoda to odpowiednia dieta, odstawienie ewentualnych pigułek anty oraz MASAŻE (zabiegi endermologie, lipoliza, drenaż limfatyczny, trochę pomaga rolletic).
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 08:13   #322
AzjatSmok
Raczkowanie
 
Avatar AzjatSmok
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 190
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez kasia.antalek Pokaż wiadomość
Mam pytanie: jestem szczupłą osobą, jednak ostatnio zauważyłam, że moja skóra nie jest już taka jędrna jak kiedyś, a na pupie zaczął się tworzyć cellulit:/ Od poniedziałku zacznę chodzić na siłownię i zastanawiam się jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać?
Myślałam o tym, żeby biegać na bieżni i ewentualnie dołożyć do tego jakieś ćwiczenia siłowe, ale już mam mętlik w głowie...
Moje wątpliwości rosną wraz z czytaniem wątków, mianowicie:
nie chcę schudnąć, więc nie będę stosować diety redukcyjnej, więc nie spalę tłuszczu, który się odkłada w postaci cellulitu, tak? Poza tym jeżeli będę na plusie kalorycznym, to urosną mi mięśnie, wypychając ten cellulit do przodu Więc co ja mam zrobić? (jeśli piszę głupoty, to przepraszam, początkująca jestem;p)
Dieta przede wszystkim poczytaj sobie jaką dietę na cellulit. Ćwiczenia głownie ujędrnią Ci ciało ale całego cellulitu nie zniszczą, niestety czasami nawet szczupłe osoby mają cellulit :/ takie już geny. Co do masaży to nie wiem nie stosowałam ale coś mi sie zdaje ze ot non stop trzeba chodzić bo jak zrobisz sobei serięok 10 masaży to zejdzie a po 2 tyg. wróci. Moja koleżanka chodzi na masaż właśnie ukierunkowany na cellulit ale ona chodzi 2 x w tygodniu cały czas!!!! I nie ma cellulitu a w cale nie ćwiczy. Co do ćwiczeń to nie bój się ze Ci mięśnie zaraz urosnąi "wypchają cellulit" tak się nie dzieje nie wiem kto te bzdury napisał w ecie ale taknie jest. Mięśni e buduje się bardzo ciężko. Abyś nabrał masy musisz mieć 5 posiłko dziennie w każdym ok 25g białka (zwierzęcego) do tego mieć dodatni bilans kaloryczny a ćwiczenia za KAŻM razem robi się do BÓLU!!! Za każdym razem jak idizesz na siłownię to najpierw powiedzmy że robisz biceps klatkę to podnosisz samą sztangę w leżeniu 12 razy, odzekujesz 60 sek i dodajesz po 2,5 kg z obu stron, podnosisz 8 razy, znowu dodajesz następne obciazenie i znowu podnosisz 8 razy, potem jak dajesz jeszcze radę to podnosisz do momentu aż ci mięśnie puszczą czyli tak długo aż ci się rece załamią czyli to boooli musi stac ktos przyTobie i łapac ciężar. Aby zbudować mięśnie to tremujesz każdy mięśień na każdym treningu do momentu aż nie będziesz w stanie wykonać następnego powtórzenia. Poza tym alby nabrać masy to wstrzykuje się np. hormon wzrostu czyli anabolik, i ine ciekawe substancje bo organizm tak łatwo nie łapie mięśni jak nam się zdaje. Weź jak będziesz a siłowni jakąś gazetkę o kulturystyce zobacz ile trzeba różnych przyśpieszaczy i chemmii brać MASAKRA! Jak się chudnie to mięśnie zaczynają się bardziej zarysowywac bo mniejsza ilość tłuszczu je otacza a nie dlatego że rosną. I nie wierz jak Ci ktoś powie że nie chudniesz bo trasz tłuszcz ale Ci się mięśnie budują a mięśnie są cięższe od tłuszczu. W gazecie o której mowie (wczoraj przeglądałam jak na bieżni chodziłam) był jakiś konkurs dla facetów: ułóż sobie plan terningu iosiągnij swoją wymarzoną sylwetkę i zdjęcia przed i po i kto wygrał. I co zdjęcie przed tkai grubasek z tłuszczykiem waga 110kg po widać że ma ładne mięśnie dość duże i co 95 kg!!!!!! Schudł i zbudował mięśnie!!! A wg tego co piszą w necie to po zbudowaniu mięsni to powinien ( skoro niby mięśnie są 8 razy cięższe niż tłuszcz tak podają "znawcy" tematu w necie) ważyć 110-95 =15 kg schudł powiedzmy ze zrzucił 10 kg tłuszczu który mu się ma mięśnie zamienił czyli 10 *8 =80 to powinien ważyć ile? 185 kg????? NO bzdura. Tak z grubsza to policzyłam wiec się nie czepiac :P chodzi o zasadę. Jak waga Ci stoi w miejscu albo przybierasz na wadze to nie od mega budujących się mięśni tylko od złej diety zazwyczaj :P. Fakt też jest że optycznie może sie wydawać w trakcie ćiwczeń żemięsnie są takie duże bo widzimy się w lustrze jak ćwiczymy i jak mięśnie się napinają wtedy wyglądają nawieksze ale wystarczy ręka rozluźnić i już wygląda normalnie. Tak więc nie martw sięnie przybierzesz tak szybko na masie, jeżeli będziesz robić trening zwykły nie na masę czyli nie na maksa do bólu do tego aeroby i będzie ok.
__________________
Kiss my shiny metal ass!!!
AzjatSmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 22:33   #323
Paulinozaur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 156
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Hej dziewczyny,
zagłębiam się ostatnio w temat ćwiczeń siłowych i coraz mniej rozumiem

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co właściwie się stanie jeżeli na siłowni będziemy przy każdej wizycie ćwiczyć różne partie mięśni a nie tylko jedną określoną partię (np. nogi, barki, plecy)? Z tego co jestem w stanie zrozumieć to ma to duże znaczenie dla body builderów bo ich mięśnie są b intensywnie trenowane i potrzebują czasu na odpoczynek, ale co jeśli mi nie zależy na tej legendarnej 'masie', tylko na ogólnym wzmocnieniu siły i kondycji? (w tej chwili mam słabą kondycję i najpierw robię ćwiczenia cardio a później ćwiczę z małymi obciążeniami bo więcej nie daję rady )

No więc czy to ma też znaczenie dla osób jak ja? Powinnam przy każdej wizycie na siłowni ćwiczyć tylko jedną wybraną grupę mięśni czy mogę je łączyć?
Paulinozaur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 13:03   #324
blimssien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 300
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Wg mnie dla osoby ktora chce tylko wzmocnic swoja kondycje to jak najbardziej praca na kilka grup miesniowych. chyba ze bedziesz po spotkaniu z trenerem i on ci rozpisze zajecia na silowni juz na okreslony czas.
a tak to troszke cardio i pozniej wzmocnic na silowni kilka grup. i z kazda wizyta zwiekszac ilosc powtorzena w pozniejszym czasie zwiekszyc obciazenie.
blimssien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 20:42   #325
jannicke
Przyczajenie
 
Avatar jannicke
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: kraina wikingow i trolli
Wiadomości: 5
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

witam! mam nadzieje,ze ktos moze mi odpowiedziec na kilka pytan :red face:

zaczelam swoja przygode z silownia wczoraj :red face: jako ze nie wiedzialam za co sie zabrac najpierw to weszlam na orbiterek 20min,pozniej 10 min biezni (nie podobalo mi sie ) rowerek (nuda ) i znowu orbiterek.Tam sa rozne programy wiec pierwszego dnia robilam fat burn (wpisalam wage,wiek i mi komuterek wyliczyl) i znowu orbiterek.
Ogolnie spalilam ok 400 kalorii (wg komputerka).
dzis mialam umowiona godzine z trenerka,opisalam jej swoje potrzeby (zrzucic kg po ciazy i poprawic kondycje,ktora okazala sie nie tak straszna :P ) i wpadla na pomysl,zeby polaczyc cwiczenia z platforma wibracyjna :red face: i dzis zrobilam 20min orbiterka (taki program kardio,raz szybciej raz wolniej,ciagle sprawdzal mi komputerek puls itd) 20 min na platformie (17 cwiczen po 35sek kazde na rozne czesci ciala,nie bede tu opisywala wszytskich ) i znowu 30min orbiterka.Jutro mam znowu z nia spotkanie i pokaze mi jak rozciagnac miesnie i wysmuklic cialo na takich pasach zwisajacych z sufitu.Plan jest taki,zeby robic kardio codziennie a cwiczenia na platformie wymiennie z cwiczeniami rozciagajacymi,i czasem (raz w tyg) trening grupowy jakis.
Co o tym myslicie?

co do posilkow to jestem na raczej zbilansowanej diecie,jem 4-5 razy dziennie,sniadanie o 7.30 (pieczywo wasa z szynka z indyka,serem i warzywami),trening zaczynam o 10 i zajmuje mi to ok 2h,po treningu zalecila mi zjesc cos z proteinami (np banan albo szejk witaminowy),ok 15-16 jem obiad (ryba lub kurczak z warzywami) i na kolacje np twarozek czy jajo czy jogurt 0% tluszczu.

co o tym myslicie?

zalezy mi na tym,zeby schudnac po ciazy..Jakies rady? przyjme wszytsko na klate
waze 85kg przy wzroscie 170cm i mam 27 lat.
jannicke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 14:09   #326
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez jannicke Pokaż wiadomość
... zaczelam swoja przygode z silownia wczoraj :red face: jako ze nie wiedzialam za co sie zabrac najpierw to weszlam na orbiterek 20min,pozniej 10 min biezni (nie podobalo mi sie ) rowerek (nuda ) i znowu orbiterek.Tam sa rozne programy wiec pierwszego dnia robilam fat burn (wpisalam wage,wiek i mi komuterek wyliczyl) i znowu orbiterek.
Ogolnie spalilam ok 400 kalorii (wg komputerka).
dzis mialam umowiona godzine z trenerka,opisalam jej swoje potrzeby (zrzucic kg po ciazy i poprawic kondycje,ktora okazala sie nie tak straszna :P ) i wpadla na pomysl,zeby polaczyc cwiczenia z platforma wibracyjna :red face: i dzis zrobilam 20min orbiterka (taki program kardio,raz szybciej raz wolniej,ciagle sprawdzal mi komputerek puls itd) 20 min na platformie (17 cwiczen po 35sek kazde na rozne czesci ciala,nie bede tu opisywala wszytskich ) i znowu 30min orbiterka.Jutro mam znowu z nia spotkanie i pokaze mi jak rozciagnac miesnie i wysmuklic cialo na takich pasach zwisajacych z sufitu.Plan jest taki,zeby robic kardio codziennie a cwiczenia na platformie wymiennie z cwiczeniami rozciagajacymi,i czasem (raz w tyg) trening grupowy jakis. Co o tym myslicie?

co do posilkow to jestem na raczej zbilansowanej diecie,jem 4-5 razy dziennie,sniadanie o 7.30 (pieczywo wasa z szynka z indyka,serem i warzywami),trening zaczynam o 10 i zajmuje mi to ok 2h,po treningu zalecila mi zjesc cos z proteinami (np banan albo szejk witaminowy),ok 15-16 jem obiad (ryba lub kurczak z warzywami) i na kolacje np twarozek czy jajo czy jogurt 0% tluszczu.

co o tym myslicie?

zalezy mi na tym,zeby schudnac po ciazy..Jakies rady? przyjme wszytsko na klate
waze 85kg przy wzroscie 170cm i mam 27 lat.
1. TRENING. samymi aero wiele nie zdziałasz. Chodzisz na silownie czy do studia fitness? mala roznica a jaka znaczna. Każda/każdy napisze Ci to samo: na Twoje problemy NAJPIERW cwiczenia silowe ( wzmocnia miesnie ktore po ciazy pewnie wiotkie, ujedrnia cialo i wysmuklą Cię) + POTEM cwiczenia aerobowe ( puls 130-140, 30 min. pozwoli spalic tluszcz) + dieta.

2. DIETA.
Wywal taki szit jak WASA, wyrzuc wedline. Zamiast wedliny wrzuc piers z kuraka gotowana. Ser na redukcji? nieporozumienie.
Zobacz w google co to proteiny. I nie pisze tego zlosliwie ale banan to zrodlo weglowodanow a nie białka. Looknij na dietetyke dziewczyny maja tam wypisane posilki na redukcje, podpatrz cos bo Twoje zarło to mała tragedia --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=490603&page=122

Jogurt na kolacje odpusc - same wegle na noc przy Twoim wysilku sie nie najlepiej komponuje
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 18:42   #327
jannicke
Przyczajenie
 
Avatar jannicke
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: kraina wikingow i trolli
Wiadomości: 5
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Mini82 bardzo dziekuje za szybka odpowiedz tego posta napisalam wczoraj a po napisaniu go zaczelam grzebac w necie i troche madrzejsza jestem
ja chodze hmm do treningssenter,dla mnie to silownia (nie mieszkam w PL),a jaka jest roznica miedzy klubem fitness a silownia dowiem sie za chwilke
odpowiadajac na Twoje pytania:
zaczelam w poniedzialek,wiec jestem swiezynka.Od dwoch dni mam swoja trenerke ( zakumplowalysmy sie,bo oprocz mnie ma jeszcze kilkanascie innych cwiczacych :P ale widac,ze laska ma pojecie i chce pomoc).
Ustalismy taki narazie luzny plan dzialania.
Codziennie jakies male kardio,np 30-40min na orbitreku (program z interwalami,niesamowicie mnie to rozluznia ).2 razy w tygodniu cwiczenia na platformie wibrujacej (zestaw 17 cwiczen roznych na rozne czesci ciala ale koncentrujace sie glownie na dolej partii ciala).2 razy w tyg cwiczenia silowe (cwiczenia na takich pasach zwisajacych z sufitu,i mam tez rozpisany zestaw cwiczonek roznych (typu jakies pompki w powietrzu czy podciaganie sie).No i zaczelam dzis chodzic na joge(ale to bardziej dla relaksu niz cwiczen,bo te cwiczenia,ktore mam sa wg niej wystarczajace.Czasami jak np orbitrek jest zajety (jak dzis) wskakuje na rower (tez jazda raz wolniej raz szybciej,komputerek jasno daje znac kiedy zwolnic lub przyspieszyc bo tetno spada,a z nim zartow nie ma,zaraz wyje jak cos mu sie nie podoba :P ) albo na bieznie,ale nie mam jeszcze wprawy (i czekam na porzadne zamowione buty) i poki co nie przekraczam predkosci 7km na godzine,taki szybki trucht.


co do diety...Wczoraj poczytalam troche ale ciagle jeszcze nie wiem dokladnie jaka ilosc jedzenia powinnam zjadac,zeby schudnac ale nie rozwalic sobie miesni,wiem juz co to proteiny (bialka jajek,cottage chees,mieso,ryby,orzechy) ,wiem,co to weglowodany (ryz,makaron,chleb) i wiem,co to tluszcze.
Ale czy moge gdzies otrzymac pomoc w doborze odpowiedniej dla mnie diety przy moich cwiczeniach (spalam ok 300-500kcl na kazdym treningu ale narazie zaczynam i nie chce sie przemeczac)..

pomocy
jannicke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 11:44   #328
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

jannicke orzechy to nie bialko to tluszcze! (i to zdrowe!) tzn zapewne maja troszke biala i troche blonnika... ale licza sie jako tluszcze!
powodzenia i pozdrawiam!
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 12:05   #329
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Paulinozaur Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
zagłębiam się ostatnio w temat ćwiczeń siłowych i coraz mniej rozumiem

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co właściwie się stanie jeżeli na siłowni będziemy przy każdej wizycie ćwiczyć różne partie mięśni a nie tylko jedną określoną partię (np. nogi, barki, plecy)? Z tego co jestem w stanie zrozumieć to ma to duże znaczenie dla body builderów bo ich mięśnie są b intensywnie trenowane i potrzebują czasu na odpoczynek, ale co jeśli mi nie zależy na tej legendarnej 'masie', tylko na ogólnym wzmocnieniu siły i kondycji? (w tej chwili mam słabą kondycję i najpierw robię ćwiczenia cardio a później ćwiczę z małymi obciążeniami bo więcej nie daję rady )

No więc czy to ma też znaczenie dla osób jak ja? Powinnam przy każdej wizycie na siłowni ćwiczyć tylko jedną wybraną grupę mięśni czy mogę je łączyć?
Spokojnie mozesz robic full body workout/obwodowke, nie musisz splitow robic.

Cytat:
Napisane przez jannicke Pokaż wiadomość
witam! mam nadzieje,ze ktos moze mi odpowiedziec na kilka pytan :red face:

zaczelam swoja przygode z silownia wczoraj :red face: jako ze nie wiedzialam za co sie zabrac najpierw to weszlam na orbiterek 20min,pozniej 10 min biezni (nie podobalo mi sie ) rowerek (nuda ) i znowu orbiterek.Tam sa rozne programy wiec pierwszego dnia robilam fat burn (wpisalam wage,wiek i mi komuterek wyliczyl) i znowu orbiterek.
Ogolnie spalilam ok 400 kalorii (wg komputerka).
dzis mialam umowiona godzine z trenerka,opisalam jej swoje potrzeby (zrzucic kg po ciazy i poprawic kondycje,ktora okazala sie nie tak straszna :P ) i wpadla na pomysl,zeby polaczyc cwiczenia z platforma wibracyjna :red face: i dzis zrobilam 20min orbiterka (taki program kardio,raz szybciej raz wolniej,ciagle sprawdzal mi komputerek puls itd) 20 min na platformie (17 cwiczen po 35sek kazde na rozne czesci ciala,nie bede tu opisywala wszytskich ) i znowu 30min orbiterka.Jutro mam znowu z nia spotkanie i pokaze mi jak rozciagnac miesnie i wysmuklic cialo na takich pasach zwisajacych z sufitu.Plan jest taki,zeby robic kardio codziennie a cwiczenia na platformie wymiennie z cwiczeniami rozciagajacymi,i czasem (raz w tyg) trening grupowy jakis.
Co o tym myslicie?

co do posilkow to jestem na raczej zbilansowanej diecie,jem 4-5 razy dziennie,sniadanie o 7.30 (pieczywo wasa z szynka z indyka,serem i warzywami),trening zaczynam o 10 i zajmuje mi to ok 2h,po treningu zalecila mi zjesc cos z proteinami (np banan albo szejk witaminowy),ok 15-16 jem obiad (ryba lub kurczak z warzywami) i na kolacje np twarozek czy jajo czy jogurt 0% tluszczu.

co o tym myslicie?

zalezy mi na tym,zeby schudnac po ciazy..Jakies rady? przyjme wszytsko na klate
waze 85kg przy wzroscie 170cm i mam 27 lat.
Ta, z banan z proteinami... poczytaj sobie 10PZ podwieszone na dietetyce.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 17:05   #330
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Moglby ktos ocenic moj trening? Zalezy mi na spaleniu tluszczu. jesli powinnam cos zmienic, dodac, odjac to piszcie
Poniedzialek: trening silowy w warunkach domowych i na koniec osmiominutowki+BBL (program wyszczuplenie i rzezbienie)+pol godziny hula-hop a po nim cwiczenia na boczki
Wtorek: dzien przeznaczony na regeneracje miesni, jednak ze BBL tego wymaga to w tym dniu cwicze to BBL
Sroda: to samo co w poniedzialek
Czwartek: osmiominutowki, skakanka aerobowo (ok. 15-20 minut, wiecej nie daje rady, kondycja fatalna. Tluszcz spala sie po 20 minutach wiec pewnie bede musiala zwiekszyc jednak ten czas?), hula-hop pol godziny i potem cwiczenia na boczki, BBL
Piatek: to co w poniedzialek i srode
Sobota i niedziela: to co w czwartek, w niedziele odpada tylko BBL bo wtedy akurat dzien wolny jest.
Czasami dodaje tez stepper (pol godziny). I planowalam tez jakies cwiczenia na wysmuklenie ud.

To prawda ze aeroby powinno sie w wolnym tempie wykonywac?
Moglby ktos mi podrzucic jakas propozycje porzadnego silowego gdyz moj obecny jest juz dla mnie za slaby. Obciazenie wynosilo tylko 2x po poltora kg (butelki z woda). Planuje sobie na all zamowic gryf zebym mogla obciazenie zmieniac kiedy bedzie potrzeba. Jednak te moje cwiczenia juz mi sie znudzily, dlatego potrzebuje zmiany
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 11:21:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.