Listopadowe Mamy-2021! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-04-09, 08:17   #301
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Wyszła mi jakaś chora ilośc bakterii w moczu - norma do 130, a ja mam 1067! muszę iść na posiew i pewnie antybiotyk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 08:23   #302
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Wyszła mi jakaś chora ilośc bakterii w moczu - norma do 130, a ja mam 1067! muszę iść na posiew i pewnie antybiotyk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A na pewno dobrze mocz pobrałaś? Mi też tak kiedyś wyszło i dopiero potem przeczytalam artykuł u mamyginekolog jak prawidłowo pobierać mocz do badania, okazało się, że robię to źle i już było ok następnym razem. Ale to rób posiew odrazu bo się chwilę czeka na wynik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 08:28   #303
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
A na pewno dobrze mocz pobrałaś? Mi też tak kiedyś wyszło i dopiero potem przeczytalam artykuł u mamyginekolog jak prawidłowo pobierać mocz do badania, okazało się, że robię to źle i już było ok następnym razem. Ale to rób posiew odrazu bo się chwilę czeka na wynik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Brałam ze środkowego strumienia, to o to chodzi?
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 08:33   #304
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Wyszła mi jakaś chora ilośc bakterii w moczu - norma do 130, a ja mam 1067! muszę iść na posiew i pewnie antybiotyk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sama ilość bakterii niekoniecznie oznacza że jest coś nie tak.
Poparz na wyniki leukocytów w osadzie moczu - jeśli jest wiecej niż 5 to lepiej zrobić posiew, jeśli są w normie - lepiej jeszcze raz zrobić sam mocz ogólny z osadem, tylko przed badaniem się porządnie podmyć i pamiętać o środkowym strumieniu.
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 08:37   #305
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez fleur05 Pokaż wiadomość
Sama ilość bakterii niekoniecznie oznacza że jest coś nie tak.
Poparz na wyniki leukocytów w osadzie moczu - jeśli jest wiecej niż 5 to lepiej zrobić posiew, jeśli są w normie - lepiej jeszcze raz zrobić sam mocz ogólny z osadem, tylko przed badaniem się porządnie podmyć i pamiętać o środkowym strumieniu.

Leukocyty 25,4 (norma do 39). Jedynie mam podwyższone nabłonki płaskie, poza tym i tymi bakteriami jest wszystko w normie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 08:49   #306
szczescie89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Zapukam nieśmiało i ja. 6 tc. Czuję się średnio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Dziewczyny czy to normalne że boli brzuch jak przy okresie i czuje się wzdeta jak słoń? Do tego ciągle mi się odbija, wszystko stoi w gardle i parcie na mocz. Trochę się stresuje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szczescie89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 09:31   #307
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez szczescie89 Pokaż wiadomość
Zapukam nieśmiało i ja. 6 tc. Czuję się średnio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Dziewczyny czy to normalne że boli brzuch jak przy okresie i czuje się wzdeta jak słoń? Do tego ciągle mi się odbija, wszystko stoi w gardle i parcie na mocz. Trochę się stresuje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cytat:
Napisane przez szczescie89 Pokaż wiadomość
Zapukam nieśmiało i ja. 6 tc. Czuję się średnio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Dziewczyny czy to normalne że boli brzuch jak przy okresie i czuje się wzdeta jak słoń? Do tego ciągle mi się odbija, wszystko stoi w gardle i parcie na mocz. Trochę się stresuje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Witam nowe ciężarków :róża:

Ja miałam ból brzucha (jak na okres) przez kilka tygodni, wzdęcia jak najbardziej sie zdarzają, a do tego zdarza mi sie chodzić 4 razy na siku w ciagu nocy. Co do odbijania to mnie ratuje, bo jak jest mi tak mega niedobrze, to po takim odbiciu robi sie minimalnie lepiej. Apetyt słaby to tez często, wiec objawy sie zgadzają.
U mnie sie te objawy (poza bólem brzucha) pojawiły pózniej, ale męczą teraz ze zdwojona siła.

Czytałam zeby jeść 6 małych posiłków, dużo wody popijać ale małymi łykami. Nie widzę, zeby cokolwiek pomagało, ale wszystko powinno przejść w drugim trymestrze. Dużo spokoju dla Ciebie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-09, 09:58   #308
happysheep
Raczkowanie
 
Avatar happysheep
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 314
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez malamii1990 Pokaż wiadomość
Hej hej witamy w gronie
Jesteś ze staraczek 2020/2021 prawda ? Kojarzę Cie
Ja jeszcze na staraczkowym wątku sie nie chwaliłam, chcę poczekać do końca 10go tygodnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak dokładnie, przychodzę ze staraczek
Też Cię kojarzę i jak Cię tu znalazłam to właśnie się zastanawiałam, czy chwaliłaś się już na staraczkach, bo nie kojarzyłam

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Cytat:
Napisane przez heziola Pokaż wiadomość
Witam nowe ciężarków :róża:

Ja miałam ból brzucha (jak na okres) przez kilka tygodni, wzdęcia jak najbardziej sie zdarzają, a do tego zdarza mi sie chodzić 4 razy na siku w ciagu nocy. Co do odbijania to mnie ratuje, bo jak jest mi tak mega niedobrze, to po takim odbiciu robi sie minimalnie lepiej. Apetyt słaby to tez często, wiec objawy sie zgadzają.
U mnie sie te objawy (poza bólem brzucha) pojawiły pózniej, ale męczą teraz ze zdwojona siła.

Czytałam zeby jeść 6 małych posiłków, dużo wody popijać ale małymi łykami. Nie widzę, zeby cokolwiek pomagało, ale wszystko powinno przejść w drugim trymestrze. Dużo spokoju dla Ciebie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ojejku z tym odbijaniem mam to samo, z jednej strony jest to wkurzające, ale z drugiej przynosi ulgę i dzięki temu nie ląduje nad kibelkiem. No i też dosłownie co godzinę czuję te nieprzyjemne ssanie w żołądku jakby z głodu, z kolei jak zjem to też czuję się źle i mnie mdli. Eh chyba trzeba to po prostu przeżyć, byle do 2giego trymestru
happysheep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 10:06   #309
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cześć, melduje się po wizycie.
Krwiak zniknął ale fasolkę mam osadzona bardzo nisko co nie jest zbyt dobre. Mam się nie martwić i odpoczywać ale oczywiście tak się nie ta któraś tak miała?

Cytowałam i mnie wywaliło więc odpisuję co pamiętam.
Co do soku z pokrzywy i jej negatywnych skutków to jest tak że piłam jej łyżkę dziennie przez jakieś 3 tygodnie, myślę że to nie dużo ilość. Ale wiadomo, każdy organizm jest inny i trzeba uważać na inne rzeczy. Czasem suplementacja jest niezbędna.

Co do odbijania to mi też ratuje życie. W pierwszej ciąży też tak miałam. Wzdęcia, nudności i odbijanie do końca pierwszego trymestru.
Teraz doszły bóle głowy, to chyba jakaś ciążowa migrena.

Proszę o dopisanie
aga019, 31 lat, 2 ciąża, TP. 10.11

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 10:07   #310
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez happysheep Pokaż wiadomość
Tak dokładnie, przychodzę ze staraczek
Też Cię kojarzę i jak Cię tu znalazłam to właśnie się zastanawiałam, czy chwaliłaś się już na staraczkach, bo nie kojarzyłam

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------



Ojejku z tym odbijaniem mam to samo, z jednej strony jest to wkurzające, ale z drugiej przynosi ulgę i dzięki temu nie ląduje nad kibelkiem. No i też dosłownie co godzinę czuję te nieprzyjemne ssanie w żołądku jakby z głodu, z kolei jak zjem to też czuję się źle i mnie mdli. Eh chyba trzeba to po prostu przeżyć, byle do 2giego trymestru

Ja sie lepiej czuje jak coś zjem, ale cieżko mi znaleźć coś co bym zjadła, bo niewiele rzeczy mi sie chce jeść i niewiele smakuje.

Macie jakieś dziwne smaki? Ja mogłabym same owoce jeść, warzywa tez wchodzą nawet Ok. Teraz jem pomidory jak jabłka, tak mi smakują!


Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 10:12   #311
szczescie89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Macie już dzieci? U nas różnica 11 lat będzie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szczescie89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-09, 10:48   #312
happysheep
Raczkowanie
 
Avatar happysheep
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 314
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez heziola Pokaż wiadomość
Ja sie lepiej czuje jak coś zjem, ale cieżko mi znaleźć coś co bym zjadła, bo niewiele rzeczy mi sie chce jeść i niewiele smakuje.

Macie jakieś dziwne smaki? Ja mogłabym same owoce jeść, warzywa tez wchodzą nawet Ok. Teraz jem pomidory jak jabłka, tak mi smakują!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja mam właśnie mega smaki na owoce, szczególnie jakieś kwaśne. Od jakiegoś tygodnia namiętnie pożeram zielone jabłka Ostatnio mnie naszła też ogromna ochota na agrest, tylko gdzie tu kupić o tej porze

Mam dodatkowo odrzut od mięsa, szczególnie jakiegoś pieczonego lub smażonego, łee

Edytowane przez happysheep
Czas edycji: 2021-04-09 o 10:50
happysheep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 11:55   #313
malamii1990
Zadomowienie
 
Avatar malamii1990
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 323
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Wyszła mi jakaś chora ilośc bakterii w moczu - norma do 130, a ja mam 1067! muszę iść na posiew i pewnie antybiotyk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wow faktycznie dużo:O może błąd labu ?
Może da sięto jakoś wypłukać z nerek bez leków, zobaczysz co lekarz powie
U mnie wyszły liczne i panikowałam, a lekarz powiedział ze mam poprostu więcej pić.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez szczescie89 Pokaż wiadomość
Zapukam nieśmiało i ja. 6 tc. Czuję się średnio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Dziewczyny czy to normalne że boli brzuch jak przy okresie i czuje się wzdeta jak słoń? Do tego ciągle mi się odbija, wszystko stoi w gardle i parcie na mocz. Trochę się stresuje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Normalne też tak miałam
Witamy na pokładzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez happysheep Pokaż wiadomość
Tak dokładnie, przychodzę ze staraczek
Też Cię kojarzę i jak Cię tu znalazłam to właśnie się zastanawiałam, czy chwaliłaś się już na staraczkach, bo nie kojarzyłam

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------



Ojejku z tym odbijaniem mam to samo, z jednej strony jest to wkurzające, ale z drugiej przynosi ulgę i dzięki temu nie ląduje nad kibelkiem. No i też dosłownie co godzinę czuję te nieprzyjemne ssanie w żołądku jakby z głodu, z kolei jak zjem to też czuję się źle i mnie mdli. Eh chyba trzeba to po prostu przeżyć, byle do 2giego trymestru
Nie chwaliłam, mam głupie myślenie że jak się pochwalę to coś pójdzie nie tak 🤦☠♀️🤣
Za każdym razem jak pisałam ze test pozytywny to kilka dni później albo beta malała albo słabo przyrastała :/
Wiem ze pochwalenie się nic nie zmieni ale man jakaś blokadę :/
A myślałam że Ty na październik się złapiesz jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malamii1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 11:56   #314
Ulaelitka
Raczkowanie
 
Avatar Ulaelitka
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 30
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez szczescie89 Pokaż wiadomość
Macie już dzieci? U nas różnica 11 lat będzie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przybijam ️. Bez kilku dni 11 lat. Młoda z 11.11.2010 a maluch będzie z 2.11

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ulaelitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 11:58   #315
malamii1990
Zadomowienie
 
Avatar malamii1990
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 323
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez heziola Pokaż wiadomość
Ja sie lepiej czuje jak coś zjem, ale cieżko mi znaleźć coś co bym zjadła, bo niewiele rzeczy mi sie chce jeść i niewiele smakuje.

Macie jakieś dziwne smaki? Ja mogłabym same owoce jeść, warzywa tez wchodzą nawet Ok. Teraz jem pomidory jak jabłka, tak mi smakują!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Też mam tak z owocami ! Szczególnie maliny za mną chodzą, dziś mi mamula truskawki przywiezie owoce mogę jeść, poza owocami tosty przelknę, we wtorek po wizycie sie tak dobrze czułam że zjadlam 12 klusek roladę i 2 kawałki ciasta 🤣 ale od środy już spowrotem mdłości ucisk w żołądku i sniadanie wpuchane na chama :/ także pocieszyłam się jedzeniem przez jeden dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malamii1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 11:59   #316
Ulaelitka
Raczkowanie
 
Avatar Ulaelitka
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 30
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez aga019 Pokaż wiadomość
Cześć, melduje się po wizycie.
Krwiak zniknął ale fasolkę mam osadzona bardzo nisko co nie jest zbyt dobre. Mam się nie martwić i odpoczywać ale oczywiście tak się nie ta któraś tak miała?

Cytowałam i mnie wywaliło więc odpisuję co pamiętam.
Co do soku z pokrzywy i jej negatywnych skutków to jest tak że piłam jej łyżkę dziennie przez jakieś 3 tygodnie, myślę że to nie dużo ilość. Ale wiadomo, każdy organizm jest inny i trzeba uważać na inne rzeczy. Czasem suplementacja jest niezbędna.

Co do odbijania to mi też ratuje życie. W pierwszej ciąży też tak miałam. Wzdęcia, nudności i odbijanie do końca pierwszego trymestru.
Teraz doszły bóle głowy, to chyba jakaś ciążowa migrena.

Proszę o dopisanie
aga019, 31 lat, 2 ciąża, TP. 10.11

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie podobnie. Mam dość krótką szyjkę bo 2.68 a lekarz mówi, że granica jest od 3 do 5. Za dwa tygodnie znowu wizyta...

W poprzedniej ciąży nic się nie działo, byłam aktywna do samego końca, a tu już na początku lekarz zaleca odpoczynek...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ulaelitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 12:01   #317
szczescie89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Ulaelitka Pokaż wiadomość
Przybijam ️. Bez kilku dni 11 lat. Młoda z 11.11.2010 a maluch będzie z 2.11

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas syn z 2011 roku. Ale bardzo się cieszy. Ale teraz dużo gorzej ja się czuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szczescie89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 12:06   #318
Ulaelitka
Raczkowanie
 
Avatar Ulaelitka
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 30
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez szczescie89 Pokaż wiadomość
U nas syn z 2011 roku. Ale bardzo się cieszy. Ale teraz dużo gorzej ja się czuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja to się załamała jak się dowiedziała, bo jak to ktoś nowy, jak ona chce być jedynaczką (od zawsze była wrażliwa i potrzebowała dużo uwagi), ale po rozmowie i tłumaczeniach bardzo się cieszy.

Ciąża ciąży nierówna. A tu jeszcze +11 lat od poprzedniej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ulaelitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 12:13   #319
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Brałam ze środkowego strumienia, to o to chodzi?
Wiesz co przeczytaj ten artykuł u niej, ja robiłam wszystko nie tak Ale człowiek uczy się całe życie

Z owocami też tak mam mega wkrętka na jabłka, w wczoraj rzuciłam się na kiwi

Zapomniałam się dopisać - 2 ciąża, 1 aniołek, tp 02.11



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-09, 12:26   #320
szczescie89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

A pracujecie czy idziecie na L4?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szczescie89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 12:34   #321
Ulaelitka
Raczkowanie
 
Avatar Ulaelitka
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 30
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja ze względu na krótką szyjkę l4 od początku tego tygodnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ulaelitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 12:36   #322
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez szczescie89 Pokaż wiadomość
A pracujecie czy idziecie na L4?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja będę pracować do samego końca, jeśli tylko nic sie nie zadzieje


Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 12:38   #323
szczescie89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Też planuje pracować. A czas pokaże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szczescie89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 12:50   #324
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez szczescie89 Pokaż wiadomość
A pracujecie czy idziecie na L4?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Modlę się, żeby nie spędzić ani jednego dnia na L4, bo mnie ZUS dojedzie. Ale ja mam swoją działalność, więc sama sobie jestem panią szefową, to jest mi łatwiej wytrzymać. Jak muszę odpocząć, to po prostu odpoczywam, nawet w ciągu dnia (np teraz ), a potem nadrabiam zaleglosci nie chcę iść na L4, bo w takim wypadku zasiłek dla mnie wynosi chyba 1000 zł miesięcznie i jeszcze musiałabym zrezygnować ze wszystkich zleceń.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 13:17   #325
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja dziś zaczynam 9+0 tydzień (czy 10 jak kto liczy).

Ja muszę pracować bo mieszkam za granica wiec jakbym miała skurcze w 20 tyg to mi dop mogą dać zwolnienie. Inaczej do roboty wiec biorę wolne dni tu i tam bo zmęczenie mega.

Ja mam zachcianki jedzeniowe non stop. Mi w pierwszej ciąży pomagała mocno zimna gazowana cola na mdłości. Teraz biorę leki wiec mnie aż tak nie mdli ale mam niskie ciśnienie i pije Aquarius jak uzależniona. On ma sole różne wiec trochę pomaga. I mam ochotę ba kwaśne.

A odrzuca mnie od czosnku i kawy. A obie rzeczy jadłam codziennie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 13:27   #326
malamii1990
Zadomowienie
 
Avatar malamii1990
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 323
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez szczescie89 Pokaż wiadomość
A pracujecie czy idziecie na L4?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem już, dostałam jak pojawiło się krwawienie 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malamii1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 13:27   #327
heziola
Zadomowienie
 
Avatar heziola
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Redhill
Wiadomości: 1 158
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Ja dziś zaczynam 9+0 tydzień (czy 10 jak kto liczy).

Ja muszę pracować bo mieszkam za granica wiec jakbym miała skurcze w 20 tyg to mi dop mogą dać zwolnienie. Inaczej do roboty wiec biorę wolne dni tu i tam bo zmęczenie mega.

Ja mam zachcianki jedzeniowe non stop. Mi w pierwszej ciąży pomagała mocno zimna gazowana cola na mdłości. Teraz biorę leki wiec mnie aż tak nie mdli ale mam niskie ciśnienie i pije Aquarius jak uzależniona. On ma sole różne wiec trochę pomaga. I mam ochotę ba kwaśne.

A odrzuca mnie od czosnku i kawy. A obie rzeczy jadłam codziennie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

No właśnie u mnie tez nie ma L4 w ciąży, wiec wyjścia większego nie mam. Czym szybciej pójdę na macierzyńskim, tym krócej będę z dzieckiem, wiec chce wytrzymać jak najdłużej sie bedzie dało.


Sent from my iPhone using Tapatalk
heziola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 13:32   #328
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja już po wizycie. Wszystko jest w porządku. Serduszko bije termin na 21.11. mi wyliczył lekarz. Skierowania na badania dostałam, teraz to muszę poogaraniać i zapisać się do mojej starej ginekolog, bo ten u kogo byłam nie prowadzi ciąży niestety. A taki fajny a do tamtej to się tak ciężko dostać 🤦

No i została mi wisienka na torcie, muszę zadzwonić do szefa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 13:39   #329
szczescie89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Olga_1988 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Wszystko jest w porządku. Serduszko bije termin na 21.11. mi wyliczył lekarz. Skierowania na badania dostałam, teraz to muszę poogaraniać i zapisać się do mojej starej ginekolog, bo ten u kogo byłam nie prowadzi ciąży niestety. A taki fajny a do tamtej to się tak ciężko dostać 🤦

No i została mi wisienka na torcie, muszę zadzwonić do szefa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Który tydzień Ci wyszedł? Bo u mnie lekarz terminu nie podał bo mam miesiączki mega nieregularne. A z wielkości fasolki wyliczył, że 6 tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szczescie89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-04-09, 13:49   #330
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
A dzisiaj byłam na tych badaniach krwi, co trzeba zrobić do 10tc - jestem lżejsza o 500 zł, a i tak miałam zniżkę na abonament
Wydaje mi się, że to bardzo dużo. Nie pamiętam żebym aż tyle płaciła za badania a wszystkie robiłam w poprzedniej ciąży. Idę w przyszłym tygodniu więc się okaże czy ceny się zmieniły czy mnie tak pamięć myli. Zmartwiłaś mnie tą ceną.


Cytat:
Napisane przez fleur05 Pokaż wiadomość
Cześć, nie wiem czy w ten sposób można dołączyć
pierwsza ciąża TP 10.11.2021


Aktualnie cały mój świat kręci się wokół nieustających nudności, nawet wątek założyłam.

Pozdrawiam dziewczyny
Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
Ja też bym prosiła o dopisanie

Monian, 32 lata, 3 ciąża (córka i syn), TP: 14.11

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez happysheep Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, czy mogę do Was dołączyć ?

W sobotę będzie dokładnie mój 9 tydzień ciąży wg USG
Ostatnią @ miałam 3.02 i wg niej termin porodu wychodzi na 10 listopada, natomiast wg USG na 14, bo opóźniła mi się owulacja o kilka dni

Tydzień temu na wizycie już widziałam małego człowieczka i bijące serduszko
Najgorzej, że dosłownie na samym początku ciąży byłam mega chora. Miałam 38 temperatury, wszystko mnie bolało, kaszel, katar itd. Później okazało się, że miałam niedoleczone zapalenie zatok i stąd się tak rozchorowałam...
Do tej pory jeszcze coś tam mnie trochę trzyma, w przyszłym tygodniu mam wizytę u laryngologa i będziemy myśleć co z tymi moimi nieszczęsnymi zatokami dalej robić...
No i mam nadzieję, że nie wpłynęło to wszystko na moja fasolkę...
Cytat:
Napisane przez szczescie89 Pokaż wiadomość
Zapukam nieśmiało i ja. 6 tc. Czuję się średnio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:43 ----------

Dziewczyny czy to normalne że boli brzuch jak przy okresie i czuje się wzdeta jak słoń? Do tego ciągle mi się odbija, wszystko stoi w gardle i parcie na mocz. Trochę się stresuje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć wszystkim Fajnie, że jest nas coraz więcej.

Cytat:
Napisane przez happysheep Pokaż wiadomość
Ojejku z tym odbijaniem mam to samo, z jednej strony jest to wkurzające, ale z drugiej przynosi ulgę i dzięki temu nie ląduje nad kibelkiem. No i też dosłownie co godzinę czuję te nieprzyjemne ssanie w żołądku jakby z głodu, z kolei jak zjem to też czuję się źle i mnie mdli. Eh chyba trzeba to po prostu przeżyć, byle do 2giego trymestru
Mam dokładnie to samo. Budzę się i mi niedobrze a jak zjem, nieważne co i ile, to mi jeszcze gorzej. Ciągle mi niedobrze. Na szczęście to są lekkie mdłości ale wkurzające jest, że trwa to stale.

Też mam chęć na owoce. Szczególnie jabłka mi wchodzą. I odrzuciło mnie od kawy a ja kocham kawę
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-26 10:27:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.