Migrena - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-23, 13:56   #301
Wenndii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 85
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
pomaga mi tez kawa na bol glowy

no serio od czekolady bedzie bolalo znam juz siebie i wiem ze na niektore potrawy tak zareaguje np na zolty ser , ktory tak lubie
Mi kawa niestety nie pomaga, a wręcz jeśli nie zmierzę sobie ciśnienia,a mam wysoki i wypiję kawę, to... Współczuję Ci tej czekolady i sera, bez sera jeszcze bym żyć mogła, ale bez czeko już nie:| nawet nie wiem, co Ci doradzić, żebyś mogła zastąpić czeko:| banany mają też chyba magnez, no ale nie przypominają czeko, przykro mi

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Przyznam się, że nie zwracałam uwagi na to czy jedzenie wpływu u mnie na migrenę. Bardziej na napoje reagowałam np. mocna czarna kawa z liści czasem uśmierzała ból.
Kawa z liści???
Wenndii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:01   #302
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Wenndii Pokaż wiadomość
Kawa z liści???
Pffuu! herbata . Wcześniej przeczytałam kawa i mi się napisało źle
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:03   #303
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Migrena

wlasnie nawet bananow nie moge ale akurat nie przepadam za nimi

jeszcze nie moge rozszyfrowac jak dzialaja na mnie jogurty bo rzadko je jem niestety ..


a naj naj najgorsze sa i tak wielke , oswietlone sklepy halas , swiatlo i juz mi slabiej czasami nawet musze przysiasc kiedys zemdlam przez to teraz wiem kiedy nadchodzi wiem poprostu siadam lub pochylam sie tak aby glowa nizej byla.
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:15   #304
Wenndii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 85
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
wlasnie nawet bananow nie moge ale akurat nie przepadam za nimi

jeszcze nie moge rozszyfrowac jak dzialaja na mnie jogurty bo rzadko je jem niestety ..


a naj naj najgorsze sa i tak wielke , oswietlone sklepy halas , swiatlo i juz mi slabiej czasami nawet musze przysiasc kiedys zemdlam przez to teraz wiem kiedy nadchodzi wiem poprostu siadam lub pochylam sie tak aby glowa nizej byla.
ja uwielbiam banany i to właśnie z jogurtem, takim owocowym na szczęście nic mi po nich nie jest, poza tym nie jem ich często:-/ na mnie tez swiatło zle działa, a zyjemy w czasach hiper extra oswietlonych sklepow i centrow handlowych nic tylko w okularach chodzic
Wenndii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:16   #305
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
a naj naj najgorsze sa i tak wielke , oswietlone sklepy halas , swiatlo i juz mi slabiej czasami nawet musze przysiasc kiedys zemdlam przez to teraz wiem kiedy nadchodzi wiem poprostu siadam lub pochylam sie tak aby glowa nizej byla.
Zgadzam się. Chyba trzeba by chodzić z przyłbicą spawalniczą po sklepach, żeby to światło z tych jarzeniówek nie powodowało migren .
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:19   #306
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Migrena

Mnie też czasem łapie w hipermarketach (tak jak np. ostatnio) właśnie głównie przez światło, muzykę i generalny hałas i natłok obrazów przed oczami.
Natomiast co do jedzenia - jedyną zależnością, jaką zauważyłam jest to, że nigdy nie dostałam migreny jak byłam głodna ani przejedzona (np. zaraz po posiłku)
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:23   #307
Wenndii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 85
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Pffuu! herbata . Wcześniej przeczytałam kawa i mi się napisało źle
Niestety herbat w ogóle nie piję:| poza tym podobno taka herbata może mieć więcej "kofeiny" nie pamiętam właściwej nazwy, niż kawa, więc mi pewnie by tak podniosła ciśnienie, że chodziłabym po ścianach
Wenndii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 16:16   #308
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Migrena

okulary to calkiem niezly sposob
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 18:35   #309
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Mnie czasem pomaga i przynosi ulgę chustka na głowe zmoczona w lodowatnej wodzie i occie. Stary "babciny " sposób an migreny. Czasem pod chustkę wkładam kostkę lodu. A wczorak w aptece zauważyłam plastry chłodzace Apap z napisem "na bóle głowy i migreny". Czyli przykładanie zimnego ma jakiś sens. Muszę nabyć te plastry. Nakleja się je na czoło, lub skroń w miejsce epicentrum bólu. MIała może je któraś z Was?
Kiedyś były takie plastry na migrenę przyklejało je się tez na czoło, miały być niby p/bólowe,ale jak pamiętam z dzieciństwa mojej mamie niewiele pomogły. MI tez nie bardzo.
Dzisiaj byłam u mojej lekarz, namawiała mnie na spróbowanie akupunktury, lub uciskanie odpowiednich punktów, czyli chyba akrupresury, albo wyciszającego masażu. Powiedziałam jej bowiem, że ja strasznie wariuję przy migrenach. Dostaję jakichś epizodów depresyjnych:-(
Wczoraj miałam mega atak, wypiłam 6 tabletek w ciagu dnia w pracy i na koniec już w domu Cinie, nie znosze sumatryptanów, ale nie mogłam już wytrzymać. No i po tym Cinie rozpętała się prawdziwa jazda, dostałam tak potwornych mdłości i torsji, jak przy najcięższych zatruciach pokarmowych. Myślałam,że już zejdę.
Mówię dziś do lekarki ,a ona na to,że nie wolno łączyć tyle leków na raz. I powinno się wypić tylko tryptan,aby przerwać atak
Pytałam ja o ostrzykiwanie botuliną ( botoksem), no i sprawa wygląda nieciekawie u nas w kraju, bo niestety niejest to refundowane, pacjent muci kupić 2 butekeczki botoksu ( tylko 1 preparat jest u nas dopuszczony), ostrzykuje się kilkanaście miejsc na głowie: skronie, czoło, mięśnie szyi, karku itd..koszt ok 1500zł. No i powiem Wam,że to by nawet bylo ok, jeżeli miałabym żyć bez bólu. Ale......to pomaga na około 3 mce!! Po około 3,4 mcach ataki znowu powoli wracają.
Załamałam się bo bardzo na to liczyłam.


A łapie mnie atak w sytuacjach stresowych, jak śpię za długo, jak śpię za krótko, jak mam okres, jak on mi się kończy, także w hipermarketach, od zapachów, alkoholu....no i niestety jestem typowym meteropatą i mam migreny jak idzie wiatr,deszcz i zmiana ciśnienia

Edytowane przez Senna34
Czas edycji: 2012-08-23 o 18:36
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 18:46   #310
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Senna34 Pokaż wiadomość
Mnie czasem pomaga i przynosi ulgę chustka na głowe zmoczona w lodowatnej wodzie i occie. Stary "babciny " sposób an migreny. Czasem pod chustkę wkładam kostkę lodu. A wczorak w aptece zauważyłam plastry chłodzace Apap z napisem "na bóle głowy i migreny". Czyli przykładanie zimnego ma jakiś sens. Muszę nabyć te plastry. Nakleja się je na czoło, lub skroń w miejsce epicentrum bólu. MIała może je któraś z Was?
Miałam te plastry i nie polecam. Taniej wyjdzie jednak Twój sposób. Plastry ładnie trzymają się skóry, ale uczucie chłodu odczuwałam tylko na początku, potem nic. A niby miały przez kilka godzin działać. One zawierają tylko mentol. Próbowałam na karku i na czole, a efektów nie było. Jak chcesz możesz spróbować, może zadziałają, bo w pracy zdecydowanie będą wygodniejsze.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 08:29   #311
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Migrena

wczoraj wieczorem czulam ze idzie migrena bylismy pozna godzina cos zjesc , glosna muzyka , ostre swiatlo, halas i czulam ze jakby bierze mnie choroba, przeziebienie wiec wrocilam szybko do domu i lyknelam sobie amol a pozniej oklad z niego na glowe i nie uwierzycie ale przegonilo ,cokolwiek do mnie szlo

Co do tego plastra z apapu tez widzialam , ale jakos nie kupilam go .Z poczatku myslalam ze jakies substancje przeciwbolowe z niego przechodza do glowy czy cos takiego ale jak zobaczylam ze to zwykly mentol to mnie nie skusiloCiekawy ten sposob z octem tez
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 10:17   #312
Wenndii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 85
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Senna34 Pokaż wiadomość
Mnie czasem pomaga i przynosi ulgę chustka na głowe zmoczona w lodowatnej wodzie i occie. Stary "babciny " sposób an migreny. Czasem pod chustkę wkładam kostkę lodu. A wczorak w aptece zauważyłam plastry chłodzace Apap z napisem "na bóle głowy i migreny". Czyli przykładanie zimnego ma jakiś sens. Muszę nabyć te plastry. Nakleja się je na czoło, lub skroń w miejsce epicentrum bólu. MIała może je któraś z Was?
Kiedyś były takie plastry na migrenę przyklejało je się tez na czoło, miały być niby p/bólowe,ale jak pamiętam z dzieciństwa mojej mamie niewiele pomogły. MI tez nie bardzo.
Dzisiaj byłam u mojej lekarz, namawiała mnie na spróbowanie akupunktury, lub uciskanie odpowiednich punktów, czyli chyba akrupresury, albo wyciszającego masażu. Powiedziałam jej bowiem, że ja strasznie wariuję przy migrenach. Dostaję jakichś epizodów depresyjnych:-(
Wczoraj miałam mega atak, wypiłam 6 tabletek w ciagu dnia w pracy i na koniec już w domu Cinie, nie znosze sumatryptanów, ale nie mogłam już wytrzymać. No i po tym Cinie rozpętała się prawdziwa jazda, dostałam tak potwornych mdłości i torsji, jak przy najcięższych zatruciach pokarmowych. Myślałam,że już zejdę.
Mówię dziś do lekarki ,a ona na to,że nie wolno łączyć tyle leków na raz. I powinno się wypić tylko tryptan,aby przerwać atak
Pytałam ja o ostrzykiwanie botuliną ( botoksem), no i sprawa wygląda nieciekawie u nas w kraju, bo niestety niejest to refundowane, pacjent muci kupić 2 butekeczki botoksu ( tylko 1 preparat jest u nas dopuszczony), ostrzykuje się kilkanaście miejsc na głowie: skronie, czoło, mięśnie szyi, karku itd..koszt ok 1500zł. No i powiem Wam,że to by nawet bylo ok, jeżeli miałabym żyć bez bólu. Ale......to pomaga na około 3 mce!! Po około 3,4 mcach ataki znowu powoli wracają.
Załamałam się bo bardzo na to liczyłam.


A łapie mnie atak w sytuacjach stresowych, jak śpię za długo, jak śpię za krótko, jak mam okres, jak on mi się kończy, także w hipermarketach, od zapachów, alkoholu....no i niestety jestem typowym meteropatą i mam migreny jak idzie wiatr,deszcz i zmiana ciśnienia
Z chustka na głowę w occie mnie baaardzo zaskoczyłaś nie znałam tego sposobu! W dzieciństwie stosowałam cos płynnego na skronie, co miało pomóc w bólu, ale nie pomagało, miało chyba wywołać efekt placebo. Jeżeli chodzi o akupunkturę itp. które wymieniłaś, to mi pomagają masaże, polecam, spróbuj, nie zaszkodzi, tylko idź do kogoś wyspecjalizowanego,rehabi litanta najlepiej. Z tabletkami to i ja kiedys przesadzilam plus zastrzyki i tez myslalam, że zejdę. Mówię Ci spróbuj masaży, może coś pomogą, a na pewno zrelaksują

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
okulary to calkiem niezly sposob
Okularki i do przodu

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
wczoraj wieczorem czulam ze idzie migrena bylismy pozna godzina cos zjesc , glosna muzyka , ostre swiatlo, halas i czulam ze jakby bierze mnie choroba, przeziebienie wiec wrocilam szybko do domu i lyknelam sobie amol a pozniej oklad z niego na glowe i nie uwierzycie ale przegonilo ,cokolwiek do mnie szlo

Co do tego plastra z apapu tez widzialam , ale jakos nie kupilam go .Z poczatku myslalam ze jakies substancje przeciwbolowe z niego przechodza do glowy czy cos takiego ale jak zobaczylam ze to zwykly mentol to mnie nie skusiloCiekawy ten sposob z octem tez
Super, że to "coś" przegoniłaś
Wenndii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 17:53   #313
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Senna34 Pokaż wiadomość
Mnie czasem pomaga i przynosi ulgę chustka na głowe zmoczona w lodowatnej wodzie i occie. Stary "babciny " sposób an migreny.(
A napiszesz jakie proporcje stosujesz wody i octu? I o jaki ocet chodzi?
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 18:28   #314
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Dziewczyny, najzwyklejsza rzecz na świecie- moczę chustkę lodowatą woda w miejscu, gdzie będzie przykładana do głowy i skrapiam octem. I zawiązuję na głowę. Ocet zw połączeniu z zimną wodą zwęża i uszczelnia naczynia krwionośne, które na początku migreny strasznie się rozszerzają i stąd ból. Tak mniej więcej bym to określiła najprościej. Jeśli chodzi o proporcję to powiedzmy na wilgotną chustkę ( nie może z niej ciec woda, aby nie zalewała oczu) kropię 1 łyżkę stołowa octu. Czasem do tego wkładam między "fałdki" chustki kostkę lodu w miejsce, gdzie boli najbardziej.
Nie wiem jak Wam to opisać, ale w połączeniu z położeniem się do łóżka i zaciemnieniem pokoju przynosi o ulgę. Nie wiem czy nie będzie Wam przeszkadzał zapach octu, na szczęście ja lubię pikle i wszystko w occie , więc jakoś mogę go znieść.

A na masaże koniecznie muszę pójśc, bo mam problemy z kręgosłupem szyjnym, jest cały spięty, mam pracę przy kompie, siedzę czasem 10 godzin bez ruchu przy komputerze, na pewno ma to duży wpływna ta partię mięśni a tym samym na przepływ krwi w naczyniach mózgu.

A i muszę zakupić amol. Amolu nie próbowalam, próbowałam olejek miętowy,ale teraz mój organizm reaguje na zapach mięty migreną, bo kojarzy go z bólem

Edytowane przez Senna34
Czas edycji: 2012-08-24 o 18:30
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 19:02   #315
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

Dzięki wielkie za wyjaśnienie .

Spróbuje następnym razem, bo ocet i lód zawsze u mnie w domu jest .
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 13:05   #316
Wenndii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 85
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Senna34 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, najzwyklejsza rzecz na świecie- moczę chustkę lodowatą woda w miejscu, gdzie będzie przykładana do głowy i skrapiam octem. I zawiązuję na głowę. Ocet zw połączeniu z zimną wodą zwęża i uszczelnia naczynia krwionośne, które na początku migreny strasznie się rozszerzają i stąd ból. Tak mniej więcej bym to określiła najprościej. Jeśli chodzi o proporcję to powiedzmy na wilgotną chustkę ( nie może z niej ciec woda, aby nie zalewała oczu) kropię 1 łyżkę stołowa octu. Czasem do tego wkładam między "fałdki" chustki kostkę lodu w miejsce, gdzie boli najbardziej.
Nie wiem jak Wam to opisać, ale w połączeniu z położeniem się do łóżka i zaciemnieniem pokoju przynosi o ulgę. Nie wiem czy nie będzie Wam przeszkadzał zapach octu, na szczęście ja lubię pikle i wszystko w occie , więc jakoś mogę go znieść.

A na masaże koniecznie muszę pójśc, bo mam problemy z kręgosłupem szyjnym, jest cały spięty, mam pracę przy kompie, siedzę czasem 10 godzin bez ruchu przy komputerze, na pewno ma to duży wpływna ta partię mięśni a tym samym na przepływ krwi w naczyniach mózgu.

A i muszę zakupić amol. Amolu nie próbowalam, próbowałam olejek miętowy,ale teraz mój organizm reaguje na zapach mięty migreną, bo kojarzy go z bólem
Można np. zamoczyć chustkę w wodzie i... uwaga (chyba oopatentuje ten sposób) włożyć ją do zamrażarki!!! genialne prawda przy najbliższej okazji wypróbuję ten sposób, mam nadzieję, że mi mózg nie zamarznie jeżeli chodzi o masaże to widzę, że masz identycznie, jak ja i mogę Ci powiedzieć, że mi bardzo pomagają, daj znać, jak już się zdecydujesz i będziesz po
Wenndii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:17   #317
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Migrena

Skrapianie chustki woda z ojcem to sposób mojej babci, z reszta samo scisniecie głowy tez pomaga

Plastrow apapu nie widziałam ale na mnie apap nie działa w żaden sposób więc może są a ja nie zwróciłamuwagi

Dawno dawno temu byłam na masażu podczas silnego ataku migreny i pan mi zrobił masaż skory głowy .... Atak minął nie wiem kiedy i tego pociagania nie zapomnę nigdy, najgorsze ze nikt tak jak on nie potrafi chociaż pytałam wielu specjalistów
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 18:03   #318
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Masaży muszę sprobować, bo i tak ostatnio lekarka mi powiedziała, że w leczeniu migren dużo zależy od nastawienia psychiki na chorobę, a ja ewidentnie mam złe nastawienie....nie wiem co prawda , jak można mieć dobre nastawienie jak obręcz bólu ściska głowę, a w jednej skroni czuję jakby mi wbijano gwóźdź???
No,ale pewnie jej chodziło o umiejętność wyciszenia i zrelaksowania się wogóle, w życiu codziennym, a tego mi brakuje i faktycznie tego nie umiem. Ważne jest chyba bardzo to co piszecie, a mianowicie dobry masażysta, który nie tylko jest fachowcem,ale rozumie co to migrena.....
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 07:53   #319
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

Długo mnie głowa nie bolała, więc musiałam się dzisiaj obudzić z migreną . Na szczęście nie jest jeszcze źle i łyknęłam tabletki (nie mogłam się powstrzymać). Oby się nie rozkręciła, bo mam plany na dzisiaj. Amolu nie zdążyłam kupić, więc nie przetestuje.
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 09:10   #320
Wenndii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 85
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Senna34 Pokaż wiadomość
Masaży muszę sprobować, bo i tak ostatnio lekarka mi powiedziała, że w leczeniu migren dużo zależy od nastawienia psychiki na chorobę, a ja ewidentnie mam złe nastawienie....nie wiem co prawda , jak można mieć dobre nastawienie jak obręcz bólu ściska głowę, a w jednej skroni czuję jakby mi wbijano gwóźdź???
No,ale pewnie jej chodziło o umiejętność wyciszenia i zrelaksowania się wogóle, w życiu codziennym, a tego mi brakuje i faktycznie tego nie umiem. Ważne jest chyba bardzo to co piszecie, a mianowicie dobry masażysta, który nie tylko jest fachowcem,ale rozumie co to migrena.....
Tak, dobry masażysta to podstawa, bez tego bez sensu jest wydawać pieniądze, Senno możesz na początek również wypróbować masaże karku, kręgosłupa, to pomaga się zrelaksować, a z tego co widzę jesteś dość aktywną osóbką i chyba byś była zadowolona z takiego masażu
Wenndii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 16:29   #321
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Wenndii Pokaż wiadomość
Tak, dobry masażysta to podstawa, bez tego bez sensu jest wydawać pieniądze, Senno możesz na początek również wypróbować masaże karku, kręgosłupa, to pomaga się zrelaksować, a z tego co widzę jesteś dość aktywną osóbką i chyba byś była zadowolona z takiego masażu
Właśnie jestem na etapie poszukiwania w moim mieście jakiegoś dobrego fachowca. Moje kręgi szyjne, aż pieką z bólu po 8 godz pochylenia nad komputerem w pracy:-(..Oj, naprawdę to mi się przyda. Zaczynam tez prowadzić rzetelny dziennik migren dla lekarza, bo podobno już 4-5 ataków w miesiącu to dość sporo , jak na osobę leczoną systematycznie lekami. A ja mam chyba więcej ataków w niektórych miesiącach.
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 09:05   #322
Wenndii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 85
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Senna34 Pokaż wiadomość
Właśnie jestem na etapie poszukiwania w moim mieście jakiegoś dobrego fachowca. Moje kręgi szyjne, aż pieką z bólu po 8 godz pochylenia nad komputerem w pracy:-(..Oj, naprawdę to mi się przyda. Zaczynam tez prowadzić rzetelny dziennik migren dla lekarza, bo podobno już 4-5 ataków w miesiącu to dość sporo , jak na osobę leczoną systematycznie lekami. A ja mam chyba więcej ataków w niektórych miesiącach.

Senna, daj znać jak poszukiwania jak idzie prowadzenie dzienniczka? Ja kiedyś próbowałam, ale raz zapomniałam zapisać drugi, do tego migrena i zostawiłam dzienniczek, ale mnie zmotywowałaś i ponownie założę
Wenndii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 21:57   #323
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Migrena

No właśnie ta systematycznosc a raczej jej brak......obiecuje sobie, ze będę zapisywać, potem, w czasie bólu myśle ten atak z pewnością będę pamiętać i tak czas mija....
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 23:37   #324
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Senna34 Pokaż wiadomość
Mnie czasem pomaga i przynosi ulgę chustka na głowe zmoczona w lodowatnej wodzie i occie. Stary "babciny " sposób an migreny. Czasem pod chustkę wkładam kostkę lodu. A wczorak w aptece zauważyłam plastry chłodzace Apap z napisem "na bóle głowy i migreny". Czyli przykładanie zimnego ma jakiś sens. Muszę nabyć te plastry. Nakleja się je na czoło, lub skroń w miejsce epicentrum bólu. MIała może je któraś z Was?
Kiedyś były takie plastry na migrenę przyklejało je się tez na czoło, miały być niby p/bólowe,ale jak pamiętam z dzieciństwa mojej mamie niewiele pomogły. MI tez nie bardzo.
Dzisiaj byłam u mojej lekarz, namawiała mnie na spróbowanie akupunktury, lub uciskanie odpowiednich punktów, czyli chyba akrupresury, albo wyciszającego masażu. Powiedziałam jej bowiem, że ja strasznie wariuję przy migrenach. Dostaję jakichś epizodów depresyjnych:-(
Wczoraj miałam mega atak, wypiłam 6 tabletek w ciagu dnia w pracy i na koniec już w domu Cinie, nie znosze sumatryptanów, ale nie mogłam już wytrzymać. No i po tym Cinie rozpętała się prawdziwa jazda, dostałam tak potwornych mdłości i torsji, jak przy najcięższych zatruciach pokarmowych. Myślałam,że już zejdę.
Mówię dziś do lekarki ,a ona na to,że nie wolno łączyć tyle leków na raz. I powinno się wypić tylko tryptan,aby przerwać atak
Pytałam ja o ostrzykiwanie botuliną ( botoksem), no i sprawa wygląda nieciekawie u nas w kraju, bo niestety niejest to refundowane, pacjent muci kupić 2 butekeczki botoksu ( tylko 1 preparat jest u nas dopuszczony), ostrzykuje się kilkanaście miejsc na głowie: skronie, czoło, mięśnie szyi, karku itd..koszt ok 1500zł. No i powiem Wam,że to by nawet bylo ok, jeżeli miałabym żyć bez bólu. Ale......to pomaga na około 3 mce!! Po około 3,4 mcach ataki znowu powoli wracają.
Załamałam się bo bardzo na to liczyłam.


A łapie mnie atak w sytuacjach stresowych, jak śpię za długo, jak śpię za krótko, jak mam okres, jak on mi się kończy, także w hipermarketach, od zapachów, alkoholu....no i niestety jestem typowym meteropatą i mam migreny jak idzie wiatr,deszcz i zmiana ciśnienia
Jeśli chodzi o plastry Apap - miałam. Stosowałam raz.
+ można w nich chodzić, np. zrobić sobie obiad
- strasznie denerwująco pachną mentolem
Ogólnie wrażenia średnie



Akupresura pomaga, dziewczyny wspominały o masażu skroni, albo samym pociąganiu za włosy (wczoraj przegoniłam tak zwykły ból głowy w pracy), masaż okolic kręgowo-szyjnych róznież pomaga. Czasami migreny są efektem tego, że mięśnie są spięte.
A osobiście (co już wielokrotnie powtarzałam) stosowałam akupunkturę i gorąco polecam


Cytat:
Napisane przez Wenndii Pokaż wiadomość
Można np. zamoczyć chustkę w wodzie i... uwaga (chyba oopatentuje ten sposób) włożyć ją do zamrażarki!!! genialne prawda przy najbliższej okazji wypróbuję ten sposób, mam nadzieję, że mi mózg nie zamarznie jeżeli chodzi o masaże to widzę, że masz identycznie, jak ja i mogę Ci powiedzieć, że mi bardzo pomagają, daj znać, jak już się zdecydujesz i będziesz po

Praktykowałam zamrażanie wilgotnych ręczników kuchennych. Musiałam je owijać w kolejne ręczniki, bo inaczej lód "parzył" skórę, aż bolało. Dostałam też kiedyś "kacownik", tkai worek z gumy, który wypełnia się lodem, ale strasznie dużo lodu musiałabym tam włożyć, więc częściej używam na okłady z ciepłej wody.
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 09:58   #325
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Ja na razie prowadzę dzienniczek na bieżąco...jakoś mi się udaje. Zaznaczam sobie dzień i skalę migreny od 1 do 5. Kiedyś zaznaczałam od 1 do 10,ale jedna z neurolożek powiedziała mi,że lekarze definiuja skalę od 1 do 5. Widze, że bóle mam średnio na pozimie 3,5-4. Raz miałam 4,5 -myślałam, że już schodzę(.Odnotowuję każdy ból , nawet taki na poziomie 1.


Co do masaży to ze specjalistami jest średnio u mnie w mieście, ale szukam dalej.
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 10:21   #326
Zioło
Raczkowanie
 
Avatar Zioło
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 282
Dot.: Migrena

A mnie od wczorajszego wieczora do teraz męczy ból głowy... żyję, bo już 4 tabletki pożarłam Ale ból do końca nie ustąpił. Nie znoszę takiego długotrwałego bólu, który się po lekach tylko osłabia
__________________
01.01.12 - dbam o włosy!
11.03.12 - zapuszczam


Zioło jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 10:51   #327
Wenndii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 85
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
No właśnie ta systematycznosc a raczej jej brak......obiecuje sobie, ze będę zapisywać, potem, w czasie bólu myśle ten atak z pewnością będę pamiętać i tak czas mija....

Zgadzam się w zupełności, mam tak samo :| obiecuję sobie, że wszystko będe notować, a później coś odwróci moja uwagę, myślę sobie "później zapiszę" a później zapominam, a tak naprawdę to pewnie dużo ułatwia taki dzienniczek zarówno lekarzowi, jak i nam, trzeba znaleźć na niego sposób

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Ailanna Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o plastry Apap - miałam. Stosowałam raz.
+ można w nich chodzić, np. zrobić sobie obiad
- strasznie denerwująco pachną mentolem
Ogólnie wrażenia średnie



Akupresura pomaga, dziewczyny wspominały o masażu skroni, albo samym pociąganiu za włosy (wczoraj przegoniłam tak zwykły ból głowy w pracy), masaż okolic kręgowo-szyjnych róznież pomaga. Czasami migreny są efektem tego, że mięśnie są spięte.
A osobiście (co już wielokrotnie powtarzałam) stosowałam akupunkturę i gorąco polecam





Praktykowałam zamrażanie wilgotnych ręczników kuchennych. Musiałam je owijać w kolejne ręczniki, bo inaczej lód "parzył" skórę, aż bolało. Dostałam też kiedyś "kacownik", tkai worek z gumy, który wypełnia się lodem, ale strasznie dużo lodu musiałabym tam włożyć, więc częściej używam na okłady z ciepłej wody.
Sprowadziłaś mnie na ziemię już myślałam, że zamrażanie ręczników to mój super extra pomysł, chociaż nigdy nie próbowałam, zazwyczaj wyjmuję coś z zamrażarki i owijam w ręczniczek:| słyszałam, że ciepłe okłady niektórym pomagają, ale jak sobie wyobrażę ciepły okład w ataku migreny to aż mnie zaczyna boleć:| grunt to wypróbować i znaleźć odpowiedni sposób dla siebie
Wenndii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 11:19   #328
Chwala
Zadomowienie
 
Avatar Chwala
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 086
Dot.: Migrena

Podziwiam za prowadzenie dzienniczka. Ja mam nawet problem z zaznaczaniem okresu, bo zapominam często .
__________________
Mousecat, he chases himself.
Mousecat, he's awkward in social situations.
Chwala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 17:30   #329
Senna34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 86
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Podziwiam za prowadzenie dzienniczka. Ja mam nawet problem z zaznaczaniem okresu, bo zapominam często .
Dopiero zaczynam. Z moją systematyką jest baaardzo różnie, ale jestem już u kresu sil przez te piekielne migreny i jak mi dr kazała, tak będę czynić, zrobię wszystko co mi każą, bo mnie to psychicznie wykańcza(
Senna34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 23:06   #330
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Migrena

Cytat:
Napisane przez Wenndii Pokaż wiadomość
Sprowadziłaś mnie na ziemię już myślałam, że zamrażanie ręczników to mój super extra pomysł, chociaż nigdy nie próbowałam, zazwyczaj wyjmuję coś z zamrażarki i owijam w ręczniczek:| słyszałam, że ciepłe okłady niektórym pomagają, ale jak sobie wyobrażę ciepły okład w ataku migreny to aż mnie zaczyna boleć:| grunt to wypróbować i znaleźć odpowiedni sposób dla siebie
Haha, wyobraziłam sobie okład z zamrożonej łopatki!
A ciepłych okładów na migreny nie używam, raczej na brzuch w okresie.
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-14 18:35:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.