Daylette - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-03, 13:17   #301
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez lila2603 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na której tabletce placebo dostajecie okres? Czy możliwe jest, że pomimo brania tabletek nie pojawi się?
Istnieje taka mozliwość w pierwszych 3 miesiącach. Nie ma reguły, każdy organizm jest inny.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 15:47   #302
lila2603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13
Dot.: Daylette

Wiem,że wszystko jak byk jest napisane w ulotce. Ale boję się, bo to moje pierwsze anty i pierwszy miesiąc bez dodatkowego zabezpieczenia, więc trochę taki nieogar ze mnie
lila2603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 10:12   #303
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Daylette

Spokojnie, każda z nas kiedyś zaczynała
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 07:04   #304
domimimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Daylette

hej Wszystkim, wczoraj dostałam receptę na Daylette, kiedyś brałam Femoden przez 2 lata, potem miałam przerwę i znów wróciłam do niego i zaczął się koszmar pt. depresja, złe samopoczucie, bóle głowy... tak bardzo dało mi się to we znaki, że teraz bardzo stresuje się przed Daylette. Za kilka dni okres, więc zobaczymy jak to będzie. Miałam robione wszystkie badania, więc może będzie ok, najbardziej boje się przyrostu wagi i zmiennych nastrojów, może za bardzo sobie wkręcam, jakaś jestem przewrażliwiona, może to PMS...
domimimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 10:39   #305
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez domimimi Pokaż wiadomość
hej Wszystkim, wczoraj dostałam receptę na Daylette, kiedyś brałam Femoden przez 2 lata, potem miałam przerwę i znów wróciłam do niego i zaczął się koszmar pt. depresja, złe samopoczucie, bóle głowy... tak bardzo dało mi się to we znaki, że teraz bardzo stresuje się przed Daylette. Za kilka dni okres, więc zobaczymy jak to będzie. Miałam robione wszystkie badania, więc może będzie ok, najbardziej boje się przyrostu wagi i zmiennych nastrojów, może za bardzo sobie wkręcam, jakaś jestem przewrażliwiona, może to PMS...
Od tabletek nie przyrasta waga. One mogą powodować jedynie większy apetyt lub zatrzymywanie wody w organizmie. Z tym że Daylette to tanszy odpowiednik Yazu, pigułka dość nowoczesna, składem nie powoduje zatrzymywania wody, dlatego nie powinnaś się o to martwić. Humorki to norma w pierwszych opakowaniach, dlatego przez to też nie powinnaś się nie zniechęcać.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 16:07   #306
lila2603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13
Dot.: Daylette

Ja przez dwa pierwsze opakowania miałam takie straszne napady głodu, że przytyłam, niestety :/ I to sporo. Nie mogłam się pohamowac ;/ Dziś zaczełam trzecie i muszę się opamiętac, bo lato idzie i ze wstydu na plażę nie wyjdę :/ A okres mam normalnie, nawet mnie brzuch mniej boli Tak więc wszystko chyba dobrze
lila2603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 18:08   #307
grzanka08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Daylette

Witam,
Zdecydowałam się na zmianę YAZu na DAYLETTE tylko ze względu na cenę. Ginekolog przepisując mi je mówiła że dużo pacjentek skarży się na skutki uboczne i powracają do YAZ. Tabletki YAZ biorę już od ponad roku i były przepisane na trądzik.
Obawiam się trochę tych skutków ubocznych, tym bardziej że w najbliższym czasie mam egzamin (a wiadomo zmiany nastrojów itd. nie pomagają). Nie twierdzę że ja je będę miała bo przecież każdy organizm jest inny ale wolę nie ryzykować
Dlatego też mam do sprzedania 1 opakowanie DAYLETTE za 29zł. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to @ (grzanka@onet.eu).
grzanka08 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 07:21   #308
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez grzanka08 Pokaż wiadomość
Witam,
Zdecydowałam się na zmianę YAZu na DAYLETTE tylko ze względu na cenę. Ginekolog przepisując mi je mówiła że dużo pacjentek skarży się na skutki uboczne i powracają do YAZ. Tabletki YAZ biorę już od ponad roku i były przepisane na trądzik.
Obawiam się trochę tych skutków ubocznych, tym bardziej że w najbliższym czasie mam egzamin (a wiadomo zmiany nastrojów itd. nie pomagają). Nie twierdzę że ja je będę miała bo przecież każdy organizm jest inny ale wolę nie ryzykować
Dlatego też mam do sprzedania 1 opakowanie DAYLETTE za 29zł. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to ......................... .................
Nie można sprzedawać leków poza apteką
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 19:17   #309
teofano91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 14
Dot.: Daylette

Jeśli po pierwszym opakowaniu nie pojawi się miesiączka, a tabletki stosowałam wg 'zaleceń', to nie ma się o co martwić, prawda? Bo przecież przez pierwsze 3 opakowania mogą dziać się cuda-niewidy... Podobno.
teofano91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 19:25   #310
malammo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: Daylette

Dziewczyny dermatolog zapisał mi klidacin T antybiotyk na skórę.
Nie wiem tylko jak to wpłynie na zabezpieczenie?
malammo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 21:09   #311
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Daylette

ja biorę już trzecie, a przy pierwszych 2 nie wystąpiła... zobaczymy co teraz...
moiko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 21:51   #312
teofano91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 14
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez moiko Pokaż wiadomość
ja biorę już trzecie, a przy pierwszych 2 nie wystąpiła... zobaczymy co teraz...
A nie stresujesz się? Jesteś pewna, że wszystko w porządku?
U mnie jakoś przy 18-19 tabletce wystąpiło delikatne krwawienie i nie mam pojęcia do czego to podpiąć. Aczkolwiek marzę już o wyrównaniu miesiączki, gdyż od zawsze mam strasznie nieregularne cykle.
teofano91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 14:35   #313
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez teofano91 Pokaż wiadomość
A nie stresujesz się? Jesteś pewna, że wszystko w porządku?
U mnie jakoś przy 18-19 tabletce wystąpiło delikatne krwawienie i nie mam pojęcia do czego to podpiąć. Aczkolwiek marzę już o wyrównaniu miesiączki, gdyż od zawsze mam strasznie nieregularne cykle.


ja przy pierwszym opakowaniu miałam lekkie plamienia, a później już nic... troszkę sie stresuję, bo pierwszy raz biorę tabsy, ale czekam jeszcze jak będzie przy tym trzecim opakowaniu..
moiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 14:38   #314
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez moiko Pokaż wiadomość
ja przy pierwszym opakowaniu miałam lekkie plamienia, a później już nic... troszkę sie stresuję, bo pierwszy raz biorę tabsy, ale czekam jeszcze jak będzie przy tym trzecim opakowaniu..
Jak przy drugim już nie było to ja bym się martwiła i poszła do lekarza.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 15:48   #315
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jak przy drugim już nie było to ja bym się martwiła i poszła do lekarza.


myślisz, że może być coś poważniejszego czy jak coś będzie potrzebna zmiana?
moiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 15:52   #316
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez moiko Pokaż wiadomość
myślisz, że może być coś poważniejszego czy jak coś będzie potrzebna zmiana?
Nie wiem co to może być i nawet nie chcę strzelać, bo to może być jakaś choroba, złe tabletki, hormony... Najlepiej iść do ginekologa, bo w końcu niezdrowo tak nie krwawić.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 16:04   #317
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Daylette

zawsze miałam regularne, dopiero teraz jak zaczełam brać piguły to tak wyszło, ale nic nie boli, czuję się dobrze. Poczekam jeszcze do końca opakowania ...
moiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 22:20   #318
martinqs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Dot.: Daylette

Hej
Zwymiotowałam tabletkę daylette, nie miałam dodatkowego rezerwowego opakowania żeby wziąć z niego tabletkę drugą, wzięłam więc ostatnią tabletkę z tego opakowania. Czy wszystko ok? bede miala tylko cykl o jeden dzień krótszy czy powinnam kupić kolejne opakowanie i tą ostatnią zjeść z tego nowego opakowania?
Poratujcie bo teraz cholera nie wiem co kombinować ^^
martinqs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 22:51   #319
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez martinqs Pokaż wiadomość
Hej
Zwymiotowałam tabletkę daylette, nie miałam dodatkowego rezerwowego opakowania żeby wziąć z niego tabletkę drugą, wzięłam więc ostatnią tabletkę z tego opakowania. Czy wszystko ok? bede miala tylko cykl o jeden dzień krótszy czy powinnam kupić kolejne opakowanie i tą ostatnią zjeść z tego nowego opakowania?
Poratujcie bo teraz cholera nie wiem co kombinować ^^
Nie musisz nic dokupywać-bierzesz 23 białe + 4 zielone normalnie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 23:06   #320
martinqs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie musisz nic dokupywać-bierzesz 23 białe + 4 zielone normalnie
Dzięki wielkie! Pytam już o to na rożnych forach dłuuuugo a nikt nie potrafi odpowiedzieć konkretnie, sorry za te dwa posty w różnych tematach ale desperacja żeby sie wreszcie ktos zainteresował ;*
martinqs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 06:23   #321
Bananova1410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12
Dot.: Daylette

Mam pytanie, w sobotę zapomniałam wziąć tabletki z ostatniego rzędu,przypomniało mi się po 7 godzinach rano w niedziele,następną tabletkę wiełam juz normalnie wieczorem,a w poniedziałek przeszłam od razu na tabletki placebo.Starałam się postąpić tak jak w ulotce ale teraz już sama nie wiem czy dobrze zrobiłam.Pomocy
__________________

31.08.2013
Alicja 01.07.2015
Bananova1410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 07:14   #322
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Bananova1410 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, w sobotę zapomniałam wziąć tabletki z ostatniego rzędu,przypomniało mi się po 7 godzinach rano w niedziele,następną tabletkę wiełam juz normalnie wieczorem,a w poniedziałek przeszłam od razu na tabletki placebo.Starałam się postąpić tak jak w ulotce ale teraz już sama nie wiem czy dobrze zrobiłam.Pomocy
Trochę pochopnie postąpiłaś przechodząc od razu do placebo.
Spóźniłaś się 7 godzin, a masz 12 na zażycie, mogłaś dalej zażywać tabsy jak zażywałaś nic by się nie stało
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 23:48   #323
Bananova1410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12
Dot.: Daylette

Dzięki za odp. Wiem, spanikowałam
__________________

31.08.2013
Alicja 01.07.2015
Bananova1410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 21:14   #324
marcia___87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Daylette

hej Daylette to moje pierwsze tabletki anty. Jestem przy pierwszym opakowaniu tych tabletek - biorę je od 1dnia okresu - obecnie jestem przy 22 tabletce - skutków ubocznych jako tako nie widzę Plusy: biust się poprawił - cera się mniej świeci, libido jak najbardziej OK
Jedynie to co to uciążliwe plamienia - ale to podobno norma (czuję się tak jakbym miała cały czas mały okres ) i czasem senność (choć zganiam to na przesilenie wiosenne/pogodę).
Przy 19 tabletce pojawił się niby okres, dziwne krwawienie - ale podobno to też norma zobaczymy co będzie przy drugiej paczce, modle się tylko o to żeby te plamienia ustały, bo mnie wykończą
POZDRAWIAM

Edytowane przez marcia___87
Czas edycji: 2012-04-12 o 21:10
marcia___87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 21:46   #325
loveann
Przyczajenie
 
Avatar loveann
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 13
Dot.: Daylette

No i klops! Może ktoraś z Was będzie w stanie mi pomóc. Od 1,5 roku przyjmowałam Yaz. Na ostatniej wizycie (2 tygodnie temu) lekarz zaproponował mi alternatywę pod postacią Daylette. Zgodziłam się. Brałam tabletki regularnie aż przed momentem, spostrzegłam się (o zgrozo!), że pomyliłam kolejność!! Skończyłam brać tabletki 1-8 i zamiast przejść do 9, zaczęłam łykać z przeciwnej strony opakowania tj. od 14... Wszystko to z przyzwyczajenia do schematu brania Yazu. Wiem, że w Yazie właśnie nie miało szczególnego znaczenia, którą pigułkę się łykało, gdyż wszystkie tableki (próćż białych placebo) miały taki sam skład. Miała któraś podobny przypadek?
loveann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 22:02   #326
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez loveann Pokaż wiadomość
No i klops! Może ktoraś z Was będzie w stanie mi pomóc. Od 1,5 roku przyjmowałam Yaz. Na ostatniej wizycie (2 tygodnie temu) lekarz zaproponował mi alternatywę pod postacią Daylette. Zgodziłam się. Brałam tabletki regularnie aż przed momentem, spostrzegłam się (o zgrozo!), że pomyliłam kolejność!! Skończyłam brać tabletki 1-8 i zamiast przejść do 9, zaczęłam łykać z przeciwnej strony opakowania tj. od 14... Wszystko to z przyzwyczajenia do schematu brania Yazu. Wiem, że w Yazie właśnie nie miało szczególnego znaczenia, którą pigułkę się łykało, gdyż wszystkie tableki (próćż białych placebo) miały taki sam skład. Miała któraś podobny przypadek?
Nie wiem po co panika Daylette to to samo co Yaz, tylko ma inne kolory czyli jesli nie pomylilas bialych z zielonymi to jest dobrze, bierz normalnie jak leci
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 22:16   #327
loveann
Przyczajenie
 
Avatar loveann
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 13
Dot.: Daylette

Dzięki za szybką odpoweidź! Też sądziłam, że nie ma co się denerwować, ale... wolałam się upewnić coby niepotrzebnie się nie martwić ;-) jutro wezmę ósmą tabletkę a późnie przejdę do 15 i pójdę wg instrukcji. Swoją drogą od samego początku nie spodobało mi się wizualne rozwiązanie zastosowane w "budowie" opakowania, teraz się to też na mnie odbiło

Pozdrawiam!
loveann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 08:01   #328
Amazonka_1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Daylette

Czy używacie dodatkowego zabezpieczenia mimo stosowania tabletek Daylette?
Amazonka_1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 08:14   #329
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Daylette

Cytat:
Napisane przez Amazonka_1992 Pokaż wiadomość
Czy używacie dodatkowego zabezpieczenia mimo stosowania tabletek Daylette?
jeśli nie pojawiły się problemy w trakcie zażywania.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 08:50   #330
loveann
Przyczajenie
 
Avatar loveann
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 13
Dot.: Daylette

Nie ma konieczności. Przecież to hormonalny lek antykoncepcyjny. Jeśli natomiast wydarzyło się coś- np. zapomniałaś przyjać tabletki, wtedy owszem należy się dodatkowo mechanicznie zabezpieczać, gdzyż zmniejsza się wtedy ochrona przed zapłodnieniem.
loveann jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.