Tarczyca A Tycie - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-16, 20:02   #301
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
"Coś" to już wiadomo co...
Ależ oczywiście, tętniak wielkości piłki golfowej
Dziewczyno, Ty w ogóle cieszysz się życiem?!
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 21:30   #302
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
O matko najdrozsza! Ciekawe ze tak kazdy zauwaza u ciebie nierowne zrenice! To trzeba by sie przeciez niezle przyjzec a nie tylko zerknac an kogos. Wkrecesz sobie nie wiadomo co, kobieto oganij sie bo zachowujesz jak jakas psychicznie chora. Z kazdym kaszelkiem czy bolem gardla tez latasz do lekarza? Wydaje mi sie ze masz nerwice, co na to twoje zachowanie twierdza twoi rodzice i ile masz lat?
Akurat to lekarze a nie ja zauważyli te źrenice. Wszędzie pisze, że nierówne źrenice są najczęściej objawem zmian w mózgu. Nie mogę tego bagatelizować. Mam 20 lat i nerwice mam od 2 lat ale to nie ma nic wspólnego z innymi chorobami. Nie jestem psychiczna tylko się potwornie boję bo nie chcę umierać tak szybko. Do poniedziałku(czyli wizyty u neurologa)pewnie schudne z nerwów 5 kilo. Moi rodzice mnie pocieszają ale co to da?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 05:52   #303
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Akurat to lekarze a nie ja zauważyli te źrenice. Wszędzie pisze, że nierówne źrenice są najczęściej objawem zmian w mózgu. Nie mogę tego bagatelizować. Mam 20 lat i nerwice mam od 2 lat ale to nie ma nic wspólnego z innymi chorobami. Nie jestem psychiczna tylko się potwornie boję bo nie chcę umierać tak szybko. Do poniedziałku(czyli wizyty u neurologa)pewnie schudne z nerwów 5 kilo. Moi rodzice mnie pocieszają ale co to da?
dziewczyno Ty się kwalifikujesz na leczenie - idź do psychoterapety
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 07:25   #304
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
dziewczyno Ty się kwalifikujesz na leczenie - idź do psychoterapety
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 18:42   #305
MarzenMoc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Tarczyca A Tycie

Hej Dziewczyny !
Przeczytałam wątek, ale postanowiłam sie odezwać bo mam jeszcze kilka wątpliwości, przybliżę Wam swoja sytuację, mam nadzieje że coś mi podpowiecie z racji tego, że jesteście doświadczone w sprawach tarczycy

Od sześciu lat tkwiłam w ED. Dieta, głodówki i tak mniej więcej trzy lata, schudłam około 7kg. Miałam wagę na granicy normy i niedowagi. Trzymałam ją około 2 lat, w tym czasie pojawiły sie napady. Przytyłam około 3 kg i zapanowałam nad napadami. Schudłam 11kg, miałam widoczną niedowagę. Ciągłe zimno, kiepski stan włosów i paznokci, dziwne widzenie, senność, osłabienie, zły nastrój.. Po tym najgorszym okresie przytyłam 9kg i aktualnie od maja nie stosuje diety, nie mam napadów, nie myślę tyle o jedzeniu (co nie oznacza, że nie zastanawiam sie co zjem itp). Myślałam, że przykre objawy jak nerwowość, zły humor, wypadanie włosów są poprostu oznakami anoreksji, jednak niedawno wykryto u mnie niedoczynnośc tarczycy.

Od 4 dni biorę Euthyrox N25. Od wczoraj czuję ciągły apetyt, nie jestem głodna, tylko ciągle coś bym zjadła. Martwie się, że wrócą napady. Nie chcę wracać do tego co było.
Narazie biorę pół tabletki, jutro mam przyjąć pierwszą całą tabletkę.

Czy po Euthyrox'ie (branym po raz pierwszy w życiu) odczuwa się skok apetytu ? Dodam, że mrowieją mi ręce troche, szybciej bije serce i troche spadł mi nastrój. Zastanawiam sie czy to dlatego, że znowu zaczełam myślec intensywniej o jedzeniu?

Co o tym myślicie ?
MarzenMoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 19:01   #306
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez MarzenMoc Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny !
Przeczytałam wątek, ale postanowiłam sie odezwać bo mam jeszcze kilka wątpliwości, przybliżę Wam swoja sytuację, mam nadzieje że coś mi podpowiecie z racji tego, że jesteście doświadczone w sprawach tarczycy

Od sześciu lat tkwiłam w ED. Dieta, głodówki i tak mniej więcej trzy lata, schudłam około 7kg. Miałam wagę na granicy normy i niedowagi. Trzymałam ją około 2 lat, w tym czasie pojawiły sie napady. Przytyłam około 3 kg i zapanowałam nad napadami. Schudłam 11kg, miałam widoczną niedowagę. Ciągłe zimno, kiepski stan włosów i paznokci, dziwne widzenie, senność, osłabienie, zły nastrój.. Po tym najgorszym okresie przytyłam 9kg i aktualnie od maja nie stosuje diety, nie mam napadów, nie myślę tyle o jedzeniu (co nie oznacza, że nie zastanawiam sie co zjem itp). Myślałam, że przykre objawy jak nerwowość, zły humor, wypadanie włosów są poprostu oznakami anoreksji, jednak niedawno wykryto u mnie niedoczynnośc tarczycy.

Od 4 dni biorę Euthyrox N25. Od wczoraj czuję ciągły apetyt, nie jestem głodna, tylko ciągle coś bym zjadła. Martwie się, że wrócą napady. Nie chcę wracać do tego co było.
Narazie biorę pół tabletki, jutro mam przyjąć pierwszą całą tabletkę.

Czy po Euthyrox'ie (branym po raz pierwszy w życiu) odczuwa się skok apetytu ? Dodam, że mrowieją mi ręce troche, szybciej bije serce i troche spadł mi nastrój. Zastanawiam sie czy to dlatego, że znowu zaczełam myślec intensywniej o jedzeniu?

Co o tym myślicie ?
Powiedzialas o tym wszystkim endokrynologowi?
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 19:41   #307
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Tarczyca A Tycie

a przy nadczynności pożądana jest większa ilosc jodu czy mniejsza?
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 20:20   #308
MarzenMoc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Powiedzialas o tym wszystkim endokrynologowi?
Nie.
MarzenMoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 20:45   #309
joasiaa25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 280
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez MarzenMoc Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny !
Przeczytałam wątek, ale postanowiłam sie odezwać bo mam jeszcze kilka wątpliwości, przybliżę Wam swoja sytuację, mam nadzieje że coś mi podpowiecie z racji tego, że jesteście doświadczone w sprawach tarczycy

Od sześciu lat tkwiłam w ED. Dieta, głodówki i tak mniej więcej trzy lata, schudłam około 7kg. Miałam wagę na granicy normy i niedowagi. Trzymałam ją około 2 lat, w tym czasie pojawiły sie napady. Przytyłam około 3 kg i zapanowałam nad napadami. Schudłam 11kg, miałam widoczną niedowagę. Ciągłe zimno, kiepski stan włosów i paznokci, dziwne widzenie, senność, osłabienie, zły nastrój.. Po tym najgorszym okresie przytyłam 9kg i aktualnie od maja nie stosuje diety, nie mam napadów, nie myślę tyle o jedzeniu (co nie oznacza, że nie zastanawiam sie co zjem itp). Myślałam, że przykre objawy jak nerwowość, zły humor, wypadanie włosów są poprostu oznakami anoreksji, jednak niedawno wykryto u mnie niedoczynnośc tarczycy.

Od 4 dni biorę Euthyrox N25. Od wczoraj czuję ciągły apetyt, nie jestem głodna, tylko ciągle coś bym zjadła. Martwie się, że wrócą napady. Nie chcę wracać do tego co było.
Narazie biorę pół tabletki, jutro mam przyjąć pierwszą całą tabletkę.

Czy po Euthyrox'ie (branym po raz pierwszy w życiu) odczuwa się skok apetytu ? Dodam, że mrowieją mi ręce troche, szybciej bije serce i troche spadł mi nastrój. Zastanawiam sie czy to dlatego, że znowu zaczełam myślec intensywniej o jedzeniu?

Co o tym myślicie ?
Ja właśnie odkąd zaczęłam brać hormony mam wilczy apetyt, niestety cały czas bym jadła
joasiaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 21:28   #310
MarzenMoc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Tarczyca A Tycie

Na wielu forach kobiety piszą, że biorąc Euthyrox przytyły po 10, 15kg.. A dzis mam taki apetyt że szok. Własnie zjadłam kawałek ciasta. dziewczyny które znają ED wiedzą jakie ma się myśli po zjedzeniu czegoś zakazanego.. Jestem podłamana.
Nie tyje sie od leku a od tego że się je, je, je.. bo ma się apetyt bo lek powoduje jego wzrost :-(
MarzenMoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 21:36   #311
joasiaa25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 280
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez MarzenMoc Pokaż wiadomość
Na wielu forach kobiety piszą, że biorąc Euthyrox przytyły po 10, 15kg.. A dzis mam taki apetyt że szok. Własnie zjadłam kawałek ciasta. dziewczyny które znają ED wiedzą jakie ma się myśli po zjedzeniu czegoś zakazanego.. Jestem podłamana.
Nie tyje sie od leku a od tego że się je, je, je.. bo ma się apetyt bo lek powoduje jego wzrost :-(
Ja nie tyję, bo jeżdżę na rowerku codziennie
joasiaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 21:40   #312
32aneta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Tarczyca A Tycie

MarzenaMoc wydaje mi sie, ze problem jest w Twojej głowie, a nie w tabletkach. Ja nie zauważyłam ani zwiększenia apetytu ani jego zmniejszenia podczas brania Eutyroxu.
Szczerze radzę wizytę u dobrego psychologa czy kto sie tam zajmuje ED
32aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 22:05   #313
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez MarzenMoc Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny !
Przeczytałam wątek, ale postanowiłam sie odezwać bo mam jeszcze kilka wątpliwości, przybliżę Wam swoja sytuację, mam nadzieje że coś mi podpowiecie z racji tego, że jesteście doświadczone w sprawach tarczycy

Od sześciu lat tkwiłam w ED. Dieta, głodówki i tak mniej więcej trzy lata, schudłam około 7kg. Miałam wagę na granicy normy i niedowagi. Trzymałam ją około 2 lat, w tym czasie pojawiły sie napady. Przytyłam około 3 kg i zapanowałam nad napadami. Schudłam 11kg, miałam widoczną niedowagę. Ciągłe zimno, kiepski stan włosów i paznokci, dziwne widzenie, senność, osłabienie, zły nastrój.. Po tym najgorszym okresie przytyłam 9kg i aktualnie od maja nie stosuje diety, nie mam napadów, nie myślę tyle o jedzeniu (co nie oznacza, że nie zastanawiam sie co zjem itp). Myślałam, że przykre objawy jak nerwowość, zły humor, wypadanie włosów są poprostu oznakami anoreksji, jednak niedawno wykryto u mnie niedoczynnośc tarczycy.

Od 4 dni biorę Euthyrox N25. Od wczoraj czuję ciągły apetyt, nie jestem głodna, tylko ciągle coś bym zjadła. Martwie się, że wrócą napady. Nie chcę wracać do tego co było.
Narazie biorę pół tabletki, jutro mam przyjąć pierwszą całą tabletkę.

Czy po Euthyrox'ie (branym po raz pierwszy w życiu) odczuwa się skok apetytu ? Dodam, że mrowieją mi ręce troche, szybciej bije serce i troche spadł mi nastrój. Zastanawiam sie czy to dlatego, że znowu zaczełam myślec intensywniej o jedzeniu?

Co o tym myślicie ?
Też mam ED, które rozwaliło mi tarczycę. Od roku biorę Euthyrox N50 i nie zauważyłam, aby na początku czy kiedykolwiek ten lek wywołał skoki apetytu. Przede wszystkim wyluzuj, serio. też się bałam, że przytyję, nigdy już nie schudnę itp. itd., ale jak się okazało niedoczynność tarczycy nie wywołuje u mnie prawie żadnych objawów. Początkowo owszem spałabym 24h/na dobę, ale już dawno mi to przeszło, nie tyję z powietrza, a ostatnio nawet schudłam, jedząc +-1800kcal dziennie +ruch. także głowa do góry! Spróbuj się czym zając i nie nakręcaj się niepotrzebnie.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 12:10   #314
MarzenMoc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Tarczyca A Tycie

Dziękuję, że odpisałyście Martwię się bardzo bo nie mam oparcia w rodzicach. Nie byłam z ED u psychologa. Po tym jak zakonczył się mój związek kilka miesięcy temu, poczułam, że nie wytrzymam jeśli bedę tkwiła w ED. I wzięłam się za siebie. Jadłam 5 naprawde wartościowych posiłków i codziennie biegałam i gdy chodził za mną napad to myslałam o czymś co by mnie zajęło, bo obiecałam sobie nie będę wymio. Udało się i trwało to juz kilka ładnych miesięcy. Jakiś czas temu jednak mocno spuchłam i własnie dlatego wykonałam morfologię która wykazała TSH = 8. A fT3 i fT4 w normie. Czy to jest prawdziwa niedoczynność czy poprostu wahnięcie od zmiany diety, dochodzeniu do siebie. Po stresie ? Ciężko to pisać, ale ostatni rok dał mojej rodzinie tak w kość, że trudno to sobie wyobrazić. U mnie napewno też nie odbiło się to bez echa. Czuję się wypluta psychicznie, ale potraktowałam to jako próbę - nie wróciłam do napadów i wymio.
Dziś nie wzięłam Euthyroxu. Mam za dwie godziny dać korepetycje a nie byłabym w stanie.

Czy zauważyłyście może (na początku przyjmowania leków na niedoczynność) jakieś objawy typu zatrzymywanie wody w organizmie ?

Myślę, że należy odróżnić niedoczynność pierwotną od tej "nabytej" przez złe odchudzanie, jednak w jednej i w drugiej wyniki wskazują poprostu na niedoczynność i jest ona leczona zazwyczaj tak samo. Czy słusznie?
MarzenMoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 12:22   #315
32aneta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Tarczyca A Tycie

Marzena to dobrze, ze sobie poradziłas w jakis sposób z tymi zaburzeniami. Podejrzewam, ze to nic przyjemnego.
Ale to źle, ze nie wzięłas Eutyroxu, nie mozesz sobie ot tak tego odstawić. Woda mi sie zbiera przez niedoczynnosć tarczycy również, a ona nie leczona moze powodować niesamowite spustoszenia w organizmie Poza tym Twój i tak jest juz wycieńczony przez ED, wiec nie dokładaj sobie dodatkowych problemów. Masz maleńką dawke hormonów, więc je bierz i bez dyskusji
Co do leczenia to chyba nie ma znaczenia przyczyna niedoczynności, bo w sumie chodzi o to samo, czyli niedobór hormonów tarczycy w organizmie.
32aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 14:37   #316
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez MarzenMoc Pokaż wiadomość
Na wielu forach kobiety piszą, że biorąc Euthyrox przytyły po 10, 15kg.. A dzis mam taki apetyt że szok. Własnie zjadłam kawałek ciasta. dziewczyny które znają ED wiedzą jakie ma się myśli po zjedzeniu czegoś zakazanego.. Jestem podłamana.
Nie tyje sie od leku a od tego że się je, je, je.. bo ma się apetyt bo lek powoduje jego wzrost :-(
nie zauważyłam nadmiernego apetytu, prócz momentów PMSu owszem hormony pobudzają apetyt, ale myślę że bardziej te z gatunku kobiecych. Ja schudłam nawet na Euthyroxie. W dodatku idzie mi szybciej jak zwiększę dawkę fakt, że chudnę wolniej niż zdrowi ludzie, bo jakiś 1 kg na miesiąc, ale to sobie leci jednak w dół i się z tego cieszę

A, i jeśli chodzi o myśli po zjedzeniu zakazanego - wyszłoby na to że ja i mnóstwo moich koleżanek też mamy ED sama po zjedzeniu pizzy miewam myśli że może jakbym zwymiotowała teraz to cofnęłabym czas, bo to tyyyyle kalorii ale tego nie robię, to są zwyczajne myśli jakie miewa dużo kobiet borykających się z wagą. jeśli nic z tym nie robisz typu wymioty, to myśli są nie groźne
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 13:45   #317
niunia_ona
Zakorzenienie
 
Avatar niunia_ona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 252
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
a przy nadczynności pożądana jest większa ilosc jodu czy mniejsza?
mniejsza.
__________________

Julia na świecie


biust 88/85
pd b 82,5/82
brzuch 90/88
talia 77
biodra 91/87
udo 54/52
lydka 36/35,5
niunia_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 18:28   #318
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Tarczyca A Tycie

witam jestem na poczatku drogi walki z tarczyca.usg stwierdzilo guzki krwiawiace pulsujace jestem juz po biopsji uff to nie rak,
od 4 miesiecy walcze z duzą opuchlizną ciała ,przybralam na wade jestem nie ukrywam podlamana...do tego wypadanie wlosow i jazdy z nastrojami
wizyta u endykrynowloga prywatnie dopiero 16-listopada kasa chorych brak miejsc,,moze ktos zna dobrego lekarza w okolicach Gdyni,,ide na wizyte w ciemno nie wiem czy trafie na dobrego lekarza. Jak narazie jestem podłamana ,wiem ze tycie moze to nie tragednia ale nie dawno wazylam 56 kg teraz 85 czuje się jak słon,,ledwo się poruszam spuchnietymi nogami(nerki mam ok)
nie jestem nastolatką pewnie wielu z was mogabym byc mama ale mam nadzieję ,że Wam no nie przeszkadza.pozdr.Iza

Edytowane przez Toogra
Czas edycji: 2011-10-16 o 18:30
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 09:24   #319
niunia_ona
Zakorzenienie
 
Avatar niunia_ona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 252
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Toogra Pokaż wiadomość
witam jestem na poczatku drogi walki z tarczyca.usg stwierdzilo guzki krwiawiace pulsujace jestem juz po biopsji uff to nie rak,
od 4 miesiecy walcze z duzą opuchlizną ciała ,przybralam na wade jestem nie ukrywam podlamana...do tego wypadanie wlosow i jazdy z nastrojami
wizyta u endykrynowloga prywatnie dopiero 16-listopada kasa chorych brak miejsc,,moze ktos zna dobrego lekarza w okolicach Gdyni,,ide na wizyte w ciemno nie wiem czy trafie na dobrego lekarza. Jak narazie jestem podłamana ,wiem ze tycie moze to nie tragednia ale nie dawno wazylam 56 kg teraz 85 czuje się jak słon,,ledwo się poruszam spuchnietymi nogami(nerki mam ok)
nie jestem nastolatką pewnie wielu z was mogabym byc mama ale mam nadzieję ,że Wam no nie przeszkadza.pozdr.Iza
jejku jak mi przykro.. ale dobrze ze to nie rak chociaz kurcze nie dziwie sie Tobie tez bym sie zalamala.. co choroba moze z czlowiekiem zrobic. a ja jeszcze czasem narzekam eh.. ale w porownaniu z Toba to mam luzik.. kurcze nie wiem co powiedziec.. ale nie daj sie z czasem powinno sie wynormowac i wrocisz do swojej wago bo w koncu sa na to lekarstwa i pomagaja po jakims czasie wiec 3 maj sie
__________________

Julia na świecie


biust 88/85
pd b 82,5/82
brzuch 90/88
talia 77
biodra 91/87
udo 54/52
lydka 36/35,5
niunia_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-17, 11:16   #320
helenka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 13
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Toogra Pokaż wiadomość
witam jestem na poczatku drogi walki z tarczyca.usg stwierdzilo guzki krwiawiace pulsujace jestem juz po biopsji uff to nie rak,
od 4 miesiecy walcze z duzą opuchlizną ciała ,przybralam na wade jestem nie ukrywam podlamana...do tego wypadanie wlosow i jazdy z nastrojami
wizyta u endykrynowloga prywatnie dopiero 16-listopada kasa chorych brak miejsc,,moze ktos zna dobrego lekarza w okolicach Gdyni,,ide na wizyte w ciemno nie wiem czy trafie na dobrego lekarza. Jak narazie jestem podłamana ,wiem ze tycie moze to nie tragednia ale nie dawno wazylam 56 kg teraz 85 czuje się jak słon,,ledwo się poruszam spuchnietymi nogami(nerki mam ok)
nie jestem nastolatką pewnie wielu z was mogabym byc mama ale mam nadzieję ,że Wam no nie przeszkadza.pozdr.Iza
Toogra - dobrze, ze nie rak.
z tym lekarzem to po prostu uzbrój się w cierpliwość i jeśli będziesz mieć wątpliwości, czy jest kompetentny, to idź raz na wizytę do jakiegoś innego. zobaczysz, co Ci powie. ja zaufałam pierwszemu lekarzowi i przez to straciłam drugą ciąże. potem znalazłam innego lekarza i ten dopiero mnie postawił na nogi.
A tycie to jest tragedia przy tarczycy, bo zrzucić nadmierny balast jest niesamowicie ciężko. A przy nadwadze, czy otyłości dochodzą jeszcze dodatkowe problemy, opróczy tych wywołanych tarczycą. Rozumiem Twoje podłamanie. Ja z 54kg przytyłam do 83, a teraz po porodzie mam 96kg i choć naprawdę sie staram (dieta, ruch, leki), to idzie mi jak krew z nosa.
pozdrawiam wszystkie chorujące na tarczycę.
helenka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 16:34   #321
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Tarczyca A Tycie

dziękuje ,ze wszytskie słowa pociechy,,,teraz naprawdę mi strasznie ciężko
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 19:52   #322
niunia_ona
Zakorzenienie
 
Avatar niunia_ona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 252
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Toogra Pokaż wiadomość
dziękuje ,ze wszytskie słowa pociechy,,,teraz naprawdę mi strasznie ciężko
bedzie dobrze musi byc
__________________

Julia na świecie


biust 88/85
pd b 82,5/82
brzuch 90/88
talia 77
biodra 91/87
udo 54/52
lydka 36/35,5
niunia_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 08:49   #323
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Tarczyca A Tycie

Oby ,bo na razie mam totalnego doła.......
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:36   #324
32aneta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Tarczyca A Tycie

Toogra ciesz się, ze to nie rak.

I zeby nie było, ze Cie nie rozumiem, bo sama przez to przechodziłam. Weź sie w garść!! Od siedzenia i użalania sie nad sobą nic nie osiagniesz. Jak sama piszesz, nie jesteś nastolatką, więc tym trudniej mi zrozumieć Twoja postawę. Ja jeszcze ponad rok temu ważyłam tyle co Ty, ale wzięłam sie do roboty i juz jest 10kg mniej.

Tak wiec głowa do góry i pokaż, że coś potrafisz zrobic ze sobą
Trzymam kciuki
32aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:40   #325
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Tarczyca A Tycie

Aneta uwierz mi, że nie każdemu jest łatwo dojść do siebie. Ja trzymam restrykcyjnie dietę, regularnie ćwiczę, ale nie chudnę, tylko na całe szczęście przestałam wreszcie tyć i jak ktoś mi mówi, żebym wzięła się w garść i coś ze sobą zrobiła to mi się chce wyć, bo co do diabła mam więcej zrobić poza szukaniem lekarza, który wreszcie pomoże mi w dobraniu odpowiedniej do mojego schorzenia kuracji...?

Byłabym wdzięczna za taką złotą skuteczną radę, a nie slogany, że pokaż, że potrafisz coś zrobić, które nic nie wnoszą do tematu tak naprawdę, szczególnie, że jak pisałaś, miałaś to szczęście, że udało się ustawić praktycznie od razu odpowiednią dawkę hormonów i nie miałaś wahań w trakcie brania leków, a wiele z nas niestety je ma, a wahania hormonalne nie ułatwiają walki z kilogramami, bo zaburzają metabolizm, czemu nie da się zaprzeczyć.

Dodatkowo dochodzi do tego, że przy długo nieleczonych schorzeniach hormonalnych może dochodzić do rozregulowania całego organizmu i wtedy to już nie tylko tarczycę trzeba stabilizować, ale i inne narządy, bo się ma taki bajzel, że lekarze łapią się za głowę i sami nie wiedzą co robić.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2011-10-19 o 09:45
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 09:55   #326
niunia_ona
Zakorzenienie
 
Avatar niunia_ona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 252
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez 32aneta Pokaż wiadomość
Toogra ciesz się, ze to nie rak.

I zeby nie było, ze Cie nie rozumiem, bo sama przez to przechodziłam. Weź sie w garść!! Od siedzenia i użalania sie nad sobą nic nie osiagniesz. Jak sama piszesz, nie jesteś nastolatką, więc tym trudniej mi zrozumieć Twoja postawę. Ja jeszcze ponad rok temu ważyłam tyle co Ty, ale wzięłam sie do roboty i juz jest 10kg mniej.

Tak wiec głowa do góry i pokaż, że coś potrafisz zrobic ze sobą
Trzymam kciuki
latwo sie mowi jak sie ma takie problemy z choroba.. a to z metabolizmem naprawde jest ciezko.. a tabletki pomagaja tak ale nie wiadomo po jakim czasie nasz organizm zacznie tych tabletek sluchac i by sie poprawilo.. ale glowa do gory w koncu sie wyrowna Twoja waga ja schudlam z 84 na 56
__________________

Julia na świecie


biust 88/85
pd b 82,5/82
brzuch 90/88
talia 77
biodra 91/87
udo 54/52
lydka 36/35,5
niunia_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 10:17   #327
32aneta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Tarczyca A Tycie

Hihi ja przez kilka lat miałam taka depresje z powodu swojego wygladu, ze kazde wyjście poza dom było dla mnie torturą. Więc uwierz mi, ze wiem co piszę.
Ale koleżanka jeszcze nawet sie do lekarza nie dostała, jest dopiero po badaniach i nic nie pisze na temat leczenia.
Ja nie mówie, ze jest lekko, bo nie jest. Ale naprawdę sie da
32aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 10:44   #328
niunia_ona
Zakorzenienie
 
Avatar niunia_ona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 252
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez 32aneta Pokaż wiadomość
Hihi ja przez kilka lat miałam taka depresje z powodu swojego wygladu, ze kazde wyjście poza dom było dla mnie torturą. Więc uwierz mi, ze wiem co piszę.
Ale koleżanka jeszcze nawet sie do lekarza nie dostała, jest dopiero po badaniach i nic nie pisze na temat leczenia.
Ja nie mówie, ze jest lekko, bo nie jest. Ale naprawdę sie da
no mozliwe " ale z ta choroba ciezko jest schudnac.. niestety sie da ale jest niestety o wiele trudniej..
__________________

Julia na świecie


biust 88/85
pd b 82,5/82
brzuch 90/88
talia 77
biodra 91/87
udo 54/52
lydka 36/35,5
niunia_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 10:45   #329
32aneta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Tarczyca A Tycie

niunia_ona mi tego tłumaczyc nie musisz leczę sie 9 lat i będę to robić do końca życia
32aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 10:51   #330
niunia_ona
Zakorzenienie
 
Avatar niunia_ona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 252
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez 32aneta Pokaż wiadomość
niunia_ona mi tego tłumaczyc nie musisz leczę sie 9 lat i będę to robić do końca życia
no to tak jak ja :P ja 5 rok :P ale przy mojej zawzietosci sie udalo
__________________

Julia na świecie


biust 88/85
pd b 82,5/82
brzuch 90/88
talia 77
biodra 91/87
udo 54/52
lydka 36/35,5
niunia_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 22:48:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.