Storczyk (orchidea) cz.IV - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-25, 12:54   #3331
m-habibi
Zakorzenienie
 
Avatar m-habibi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 699
GG do m-habibi
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Diana33, uzyskalam odpowiedz na forum podanym przez Ciebie
Takze, gdyby ktos mial takie cos na swoim bulwiastym, to nie nalezy sie przejmowac - one podobno tak maja
m-habibi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 13:25   #3332
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
dobrze zrobiłaś że obcięłaś.
Storczyk nie jest głupi i jeśli kwiaty ma na łodyżce jeszcze jędrne i nie usychające to nie zasuszy dalej łodygi. Ja mam 110 różnych storczyków w domu i takie "atrakcje" zdarzają mi się często- czasem po prostu storczyk uznaje że dalsza część łodygi jest mu niepotrzebna i ją zasusza- nie ma sie czym przejmować.

Co do starych łodyżek- jak chcesz możesz je zostawiać jak nie- możesz obcinać...
Dziękuję Ci Jej tyle storczyków, to Ty jesteś już specem od ich uprawy Będę musiała dodać tu w takim razie zdjęcia korzeni moich kwiatów, bo coś mi się nie podobają. Podlewałam je zawsze (moczyłam) co tydzień, bo korzenie robiły się srebrne (szare) a teraz wydaję mi się jakby w ogóle nie schły. A już 2 tygodnie prawie minęły. Nie moczyłam ich ostatnio, bo bałam się, żeby nie przemoczyć. A co do tej łodygi co schnęła to powiem Ci, że mnie drażniła bo szpeciła kwiatka. Chyba to wyczuła i dlatego zżółkła
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 19:55   #3333
m-habibi
Zakorzenienie
 
Avatar m-habibi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 699
GG do m-habibi
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

To znowu ja I znowu z problemem. Wczoraj odbilam 2 sztuki zaniedbanych falkow. Jeden jeszcze przynajmniej lisciowo prezentuje sie niezle, natomiast z korzeniami nie jest chyba najlepiej (pomijajac te powietrzne - chyba tak to sie zwie ).
Natomiast ten drugi biedak ze zdechlymi dwoma lisciami i "zardzewialymi" korzeniami z wierzchu wypuscil cos, co wyglada jak nowy storczyk (keiki ).Cos z tego w ogole bedzie? Korzeni chyba troche ma zdrowcyh z tego co widac przez doniczke.
Co zrobic z tymi "zardzewialymi" korzeniami w wierzchu w obu sztukach? Bo korzenie ze srodka doniczki poobcinak ktore zle.
Jutro planuje je przesadzic w nowe podloze, tylko musze sie udac do sklepu po takowe.
Jakies wskazowki?

Zdjecia 1,2,3,4 biedak 2-listny
5,6,7 wielolistny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2549.jpg (47,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2552.jpg (59,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2554.jpg (87,5 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2555.jpg (63,8 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2557.jpg (54,9 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2558.jpg (67,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2559.jpg (56,6 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez m-habibi
Czas edycji: 2012-06-27 o 21:44 Powód: dopisek
m-habibi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 20:25   #3334
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Witam grono storczykomaniaczek

Dwa tygodnie temu, zachęcona sukcesami swojej mamy, stałam się posiadaczką owego kwiatka.
Dziś jednak przez swój pośpiech i gapiostwo zapomniałam o pojonej akurat roślince i "kąpał" się 9 godzin (miał doniczkę zamoczoną do 1/3 wysokości). Czym prędzej po powrocie z pracy go wyciągnęłam i starałam się jak najbardziej odprowadzić wodę z doniczki, obawiam się jednak, czy nie zepsułam storka na dobre . Czy kwiatek ma szansę nie zgnić po tym wypadku? Rośnie w mieszance kory, w której został kupiony z niewielką domieszką normalnej ziemi do kwiatków, tak też siedzi okaz mamy, który kwitnie i rozrasta się jak szalony.
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 20:30   #3335
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10 734
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez ganimedea Pokaż wiadomość
Witam grono storczykomaniaczek

Dwa tygodnie temu, zachęcona sukcesami swojej mamy, stałam się posiadaczką owego kwiatka.
Dziś jednak przez swój pośpiech i gapiostwo zapomniałam o pojonej akurat roślince i "kąpał" się 9 godzin (miał doniczkę zamoczoną do 1/3 wysokości). Czym prędzej po powrocie z pracy go wyciągnęłam i starałam się jak najbardziej odprowadzić wodę z doniczki, obawiam się jednak, czy nie zepsułam storka na dobre . Czy kwiatek ma szansę nie zgnić po tym wypadku? Rośnie w mieszance kory, w której został kupiony z niewielką domieszką normalnej ziemi do kwiatków, tak też siedzi okaz mamy, który kwitnie i rozrasta się jak szalony.
Ja raz zapomniałam i storka moczyłam prawie 20 godzin. Ale żyje i ma się dobrze.
Przesusz go teraz porządnie i nie powinno mu nic być.
Jak raz się dłużej pomoczy nic mu nie będzie, gorzej jak by cały czas stał w wodzie.
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:01   #3336
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

[1=75ddc484932d6abe7412778 5cb7415263f83996c;3497605 9]Ja raz zapomniałam i storka moczyłam prawie 20 godzin. Ale żyje i ma się dobrze.
Przesusz go teraz porządnie i nie powinno mu nic być.
Jak raz się dłużej pomoczy nic mu nie będzie, gorzej jak by cały czas stał w wodzie.[/QUOTE]

Uff, uspokoiłaś mnie trochę, dziękuję Tyle się naczytałam tutaj o nie przelewaniu i już na początku taka wpadka .
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 05:19   #3337
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez m-habibi Pokaż wiadomość
To znowu ja I znowu z problemem. Wczoraj odbilam 2 sztuki zaniedbanych falkow. Jeden jeszcze przynajmniej lisciowo prezentuje sie niezle, natomiast z korzeniami nie jest chyba najlepiej (pomijajac te powietrzne - chyba tak to sie zwie ).
Natomiast ten drugi biedak ze zdechlymi dwoma lisciami i "zardzewialymi" korzeniami z wierzchu wypuscil cos, co wyglada jak nowy storczyk (keiki ).Cos z tego w ogole bedzie? Korzeni chyba troche ma zdrowcyh z tego co widac przez doniczke.
Co zrobic z tymi "zardzewialymi" korzeniami w wierzchu w obu sztukach? Bo korzenie ze srodka doniczki poobcinak ktore zle.
Jutro planuje je przesadzic w nowe podloze, tylko musze sie udac do sklepu po takowe.
Jakies wskazowki?

Zdjecia 1,2,3,4 biedak 2-listny
5,6,7 wielolistny

storczyka z dwoma listkami i bez stożka wzrostu zostaw na razie w spokoju. Podłoże w doniczce ma rozłożone ale lepiej poczekaj aż keiki wypuści korzonki i wtedy go przesadź.


Natomiast tego drugiego przesadź koniecznie!
Wytnij korzenie zgnite i puste, kup jakieś dobre podłoże do storczyków ( nie jakieś badziewie za 6zł) i wsadź storczyka głębiej niż jest teraz tak aby korzenie powietrzne włożyć do doniczki. ja widzę że jego stan jest powiedziałabym dość dobry- listki ładne, korzenie w doniczce słabe ale jak włożysz go głębiej do doniczki przy przesadzaniu to bedzie ok
Możesz te listki które są najniżej poobcinać- żebyś nie miała problemu z włożeniem storczyka głębiej. On przy dobrej opiece za niedługo powinien odwdzięczyć się pędami

Co do korzenie zardzewiałych- to jest wszystko przez twardą wodę lub wodę z za dużą zawartością nawozu. Nic z tym nie zrobisz. Najlepiej nie nawoź teraz tych storczyków tylko przy każdym podlewaniu przelewaj je lub mocz w miękkiej wodzie- najlepiej deszczówce lub wodzie z filtra RO

jak będziesz mieć jakieś problemy to odpowiedzi możesz znaleźć na www.storczykarze.pl
__________________
Moje storczyki

Edytowane przez Diana33
Czas edycji: 2012-06-28 o 05:23
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 10:08   #3338
wymiataczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 25
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Witam, mam problem z moim storkiem. Dzisiaj zauważyłam białe plamki w doniczce czy to może być grzyb? Co z tym zrobić?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1080244.jpg (53,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1080245.jpg (61,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1080246.jpg (59,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1080248.jpg (43,3 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1080249.jpg (71,3 KB, 16 załadowań)
wymiataczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 11:09   #3339
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez wymiataczka Pokaż wiadomość
Witam, mam problem z moim storkiem. Dzisiaj zauważyłam białe plamki w doniczce czy to może być grzyb? Co z tym zrobić?
tak to są grzybki ale takie grzybki bardzo przyjazne dla storczyków
Zostaw grzybki w spokoju- niech żyje w przyjaźni ze storczykiem
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 11:53   #3340
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Hej dziewczyny, kiedyś się udzielałam w starej części, może ktoś jeszcze pamięta
Chciałam zapytać ile najwięcej pędów miały Wasze phalaenopsisy (te najzwyklejsze no )? Bo mój jeden storczyk ma już sześć pędów i na każdym pokazują się pąki i zastanawiam się czy to jakiś ewenement Reszta to sobie ze dwa wypuści i szybko po kwitnięciu usychają...
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 12:00   #3341
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Ja mam jednego z czterem pędami, reszta max 2 ma.
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 12:01   #3342
m-habibi
Zakorzenienie
 
Avatar m-habibi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 699
GG do m-habibi
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
storczyka z dwoma listkami i bez stożka wzrostu zostaw na razie w spokoju. Podłoże w doniczce ma rozłożone ale lepiej poczekaj aż keiki wypuści korzonki i wtedy go przesadź.


Natomiast tego drugiego przesadź koniecznie!
Wytnij korzenie zgnite i puste, kup jakieś dobre podłoże do storczyków ( nie jakieś badziewie za 6zł) i wsadź storczyka głębiej niż jest teraz tak aby korzenie powietrzne włożyć do doniczki. ja widzę że jego stan jest powiedziałabym dość dobry- listki ładne, korzenie w doniczce słabe ale jak włożysz go głębiej do doniczki przy przesadzaniu to bedzie ok
Możesz te listki które są najniżej poobcinać- żebyś nie miała problemu z włożeniem storczyka głębiej. On przy dobrej opiece za niedługo powinien odwdzięczyć się pędami

Co do korzenie zardzewiałych- to jest wszystko przez twardą wodę lub wodę z za dużą zawartością nawozu. Nic z tym nie zrobisz. Najlepiej nie nawoź teraz tych storczyków tylko przy każdym podlewaniu przelewaj je lub mocz w miękkiej wodzie- najlepiej deszczówce lub wodzie z filtra RO

jak będziesz mieć jakieś problemy to odpowiedzi możesz znaleźć na www.storczykarze.pl
Diana, slicznie Ci dziekuje za odpowiedz na wszystkie moje pytania To dobrze, ze nie ruszylam tego biedaka. Mam tylko nadzieje, ze te korzenie z keika pojawia sie tak, ze bede widziala, a nie pojda w dol w ziemie, bo nie zauwaze
W kazdym razie jak juz beda te korzenie, to oddzielic go? Czy przesadzic je razem?

I jesczez pytanie: nie mam szans na deszczowke i nie mam filtra RO. Wiem, ze moja woda do miekkich nie nalezy. W posiadaniu mam tylko filtr Brita. Czy to ma sens? Podlewac je woda z tego filtra? Czy lepiej jakas inna opcja? (swoje wczesniejsze podlewam odstana, czasem odstana przegotowana i jeszcze krzywdy nie widze, ale moze lepiej ta przefiltrowana?).

A forum podane przez Ciebie przekopalam juz chyba cale Teraz sie zabralam za floraforum i widze, ze tez tam masa pozytecznych informacji (natomiast info o wodzie z brity tam nie znalazlam).
m-habibi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 16:48   #3343
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez m-habibi Pokaż wiadomość
Diana, slicznie Ci dziekuje za odpowiedz na wszystkie moje pytania To dobrze, ze nie ruszylam tego biedaka. Mam tylko nadzieje, ze te korzenie z keika pojawia sie tak, ze bede widziala, a nie pojda w dol w ziemie, bo nie zauwaze
W kazdym razie jak juz beda te korzenie, to oddzielic go? Czy przesadzic je razem?

I jesczez pytanie: nie mam szans na deszczowke i nie mam filtra RO. Wiem, ze moja woda do miekkich nie nalezy. W posiadaniu mam tylko filtr Brita. Czy to ma sens? Podlewac je woda z tego filtra? Czy lepiej jakas inna opcja? (swoje wczesniejsze podlewam odstana, czasem odstana przegotowana i jeszcze krzywdy nie widze, ale moze lepiej ta przefiltrowana?).

A forum podane przez Ciebie przekopalam juz chyba cale Teraz sie zabralam za floraforum i widze, ze tez tam masa pozytecznych informacji (natomiast info o wodzie z brity tam nie znalazlam).

wiesz co ja tego storczyka z keiki to bym nie rozdzielała- po co meczyć maleństwo. Jak już keiki puści duże ładne korzonki to przesadź go całego razem z rośliną mateczną do nowego podłoża

Jeśli nie masz szans na deszczówkę to kup sobie wodę destylowaną- 5 litrowe banki do kupienia w TESCO, na stacjach benzynowych i mieszaj pół na pół z wodą z kranu.
Albo możesz kupować wodę mineralną (niegazowaną rzecz jasna ) np. tą z Biedronki i nią podlewać storczyki.
Nie miałam do czynienia z filtrami Brita więc nie za wiele potrafię o nich powiedzieć.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 17:02   #3344
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Kobietki pomocy!
Coś gryzie moje storczyki...liście kwiaty wszystko.... takie małe pomarańczowe robaczki. Zmywałam je i nic. Co z tym zrobić? Możecie polecić jakiś oprysk który pomoże???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaa.jpg.jpg (78,7 KB, 55 załadowań)
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 18:36   #3345
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Kobietki pomocy!
Coś gryzie moje storczyki...liście kwiaty wszystko.... takie małe pomarańczowe robaczki. Zmywałam je i nic. Co z tym zrobić? Możecie polecić jakiś oprysk który pomoże???
PRZĘDZIORKI!!!!
ewidentnie to są oznaki żerowania przedziorków.
Zmywać to sobie można kurz z liści a na takie robactwo potrzeba konkretnej chemii- PROVADO PLUS POMOŻE
2 opryski w odstępach tygodniowych i będzie dobrze
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 22:19   #3346
m-habibi
Zakorzenienie
 
Avatar m-habibi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 699
GG do m-habibi
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
wiesz co ja tego storczyka z keiki to bym nie rozdzielała- po co meczyć maleństwo. Jak już keiki puści duże ładne korzonki to przesadź go całego razem z rośliną mateczną do nowego podłoża

Jeśli nie masz szans na deszczówkę to kup sobie wodę destylowaną- 5 litrowe banki do kupienia w TESCO, na stacjach benzynowych i mieszaj pół na pół z wodą z kranu.
Albo możesz kupować wodę mineralną (niegazowaną rzecz jasna ) np. tą z Biedronki i nią podlewać storczyki.
Nie miałam do czynienia z filtrami Brita więc nie za wiele potrafię o nich powiedzieć.
Juz wszystko wiem
Z woda gazowana sie usmialam
Mam juz podloze, a nawet dwa (substral do orchiei i jeszcze taki komplet: przezroczysta doniczka + do jej wypelnienia kora srodziemnomorska i skala wulkaniczna na dno). Mam nadzieje, ze ktores sie nada, bo innych nie bylo
No i przy tankowaniu biore wode
Mam nadzieje, ze bedzie dobrze
m-habibi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 23:11   #3347
Cannella
Raczkowanie
 
Avatar Cannella
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 195
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Witam wszystkich!
W doniczce w jednym z moich phalaenopsisów zauważyłam ... białego GRZYBKA !
Storczyk jest u mnie od 10 maja. Przy zakupie miał ułamaną łodygę kwiatową, ale pąki, które zostały zakwitły. Ponad to kilkanaście dni temu wypuścił korzonek i nową łodygę kwiatową oraz ze starej z oczka wypuszcza kolejną.
Jeżeli chodzi o pielęgnację, podlewam kwiaty poprzez kąpiel, tzn raz w tygodniu moczę je w odstanej, przegotowanej wodzie, po czym je wyjmuję i czekam aż nadmiar wody odcieknie. W wodzie nigdy nie stoją.
Raz użyłam nawozu, który rozcieńczyłam z wodą.
Storczyki stoją na północno-wschodnim oknie.
Załączam zdjęcia i bardzo proszę o rady co mam zrobić ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1000349.jpg (103,2 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000350.jpg (56,5 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000352.jpg (112,2 KB, 18 załadowań)
__________________


Cannella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 05:33   #3348
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez m-habibi Pokaż wiadomość
Juz wszystko wiem
Z woda gazowana sie usmialam
Mam juz podloze, a nawet dwa (substral do orchiei i jeszcze taki komplet: przezroczysta doniczka + do jej wypelnienia kora srodziemnomorska i skala wulkaniczna na dno). Mam nadzieje, ze ktores sie nada, bo innych nie bylo
No i przy tankowaniu biore wode
Mam nadzieje, ze bedzie dobrze
Substrat to jest takie nie za bardzo podłoże...
Ale ta przezroczysta doniczka z korą (chyba z OrchidSklepiku) jest jak najbardziej dobra
Zawsze możesz zamówić sobie podłoże z allegro lub z OrchidGarden- fajne podłoża w niskich cenach
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 11:57   #3349
m-habibi
Zakorzenienie
 
Avatar m-habibi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 699
GG do m-habibi
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
Substrat to jest takie nie za bardzo podłoże...
Ale ta przezroczysta doniczka z korą (chyba z OrchidSklepiku) jest jak najbardziej dobra
Zawsze możesz zamówić sobie podłoże z allegro lub z OrchidGarden- fajne podłoża w niskich cenach
Tak, to z doniczka faktycznie z orchid shopu
Troche sie boje tam wchodzic, bo jak patrze na fotki, to...
Jutro akcja przesadzanie i mam nadzieje, ze wszystko sie uda

A w ogole, to od momentu kiedy zaczelam czytac to forum, to wszedzie widze teraz welnowce, zgnilizne i inne choroby Az mam problem, zeby wybrac jakiegos nowego storca, bo sie boje, ze cos przyniose do domu
Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc
m-habibi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 19:03   #3350
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
PRZĘDZIORKI!!!!
ewidentnie to są oznaki żerowania przedziorków.
Zmywać to sobie można kurz z liści a na takie robactwo potrzeba konkretnej chemii- PROVADO PLUS POMOŻE
2 opryski w odstępach tygodniowych i będzie dobrze
Dzięki
Zmywałam bo chciałam roślince jakoś pomóc...jedyny rozsądny domowy sposób.
Provado plus ok, a nie przeszkadza to że roślinka kwitnie?
A gdyby nie było Provado plus to co w zamian byś poleciła?
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 19:34   #3351
jessy86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 141
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Zdjęcia moich okazów. Póki co kwitną 3, jeden zmutowaniec pędzik wypuszcza (1. zdjęcie)





jessy86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 19:46   #3352
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Dzięki
Zmywałam bo chciałam roślince jakoś pomóc...jedyny rozsądny domowy sposób.
Provado plus ok, a nie przeszkadza to że roślinka kwitnie?
A gdyby nie było Provado plus to co w zamian byś poleciła?
Provado plus jest najlepsze- jakby nie mieli to możesz zapytać czy mogliby dla Ciebie zamówić

gdyby jednak nie udalo Ci się go zdobyć to możesz sprobować z Targetem lub Talstar 100 EC lub Actellic 500 EC

Przędziorki są wredne i szybko uodparniają się na chemię więc dobrze jest mieć 2 preparaty i na zmianę pryskać roślinę
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 20:05   #3353
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

a ja wlasnie wrocilam z wakacji z Polski i cale jedno okno zaatakowala mi brunatna zgnilizna 4 sztuki od razu do kosza a 1 dostal szanse od Boga bo malo jakos tych plam ma no i wypuscil w miedzy czasie pedzik - ale go izoluje od reszty. Boje sie ze rozpetala by mi sie pandemia. Trudno, beda nowe. Z zycia wiem ze walka ze zgnilizna dluga i nie zawsze konczy sie sukcesem. Zobaczymy ile jeszcze zachoruje na dniach. Zaatakowalo te ktore przestawilam z ciemniejszego pokoju do jasniejszego i to nie bylo poparzenie od slonca bo sasiedzi nie mieli zadnych plam.
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:09   #3354
paaulitka
Raczkowanie
 
Avatar paaulitka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Leeds
Wiadomości: 215
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Siedze i czytam was od jakiejs 110 strony... I mam pytanie. Dostalam dzis od chlopaka storczyka i po rozpakowaniu z foli zobaczylam, ze na listkach ma plamki wygladaja ala centki leoparda z tym, ze ma kolorki zielone-ciemne i jasne, jutro moge wrzucic zdjecie. czytalam rozne fora i nic sie nie dowiedzialam na ten temat, co prawda nie mam zbyt duzej wiedzy o tych kwiatkach, poprzedniego mam od 2 miesiecy, podlewam, nawoze i ladnie kwitnie.
Za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczna.
__________________
[...] jeżeli chcesz być szczęśliwa, nie zwierzaj się obcym.

Moj decoupage https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=594591

Wymianka-ubranka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597595

http://szycieidecoupage.blogspot.com/
paaulitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:44   #3355
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

musiałam Wam pokazać, niektóre z moich okazów

temu białemu z żółtym środkiem jak zakwitnie drugi pęd (bo na razie tylko jedna część zakwitła to będzie przecudny )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF1896.jpg (49,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1898.jpg (34,3 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1900.jpg (26,2 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1901.jpg (26,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1902.jpg (36,3 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1903.jpg (37,3 KB, 41 załadowań)
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 13:13   #3356
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

moje storczyki to jednak wola moje sposoby na nie.

miałam pieknego fioletowego storczyka, podlewalam raz na czas, czasem nawozem czy bez, ale skorzystałam z rad zeby podlewac czesciej, a najlepiej wlozyc do wody zeby sobie popił i to był jego koniec stracił kwiatki, korzenie mu gnija, a liście bez życia. trwało to mniej niz tydzien, zginal w oczach.

przesadziłam obcięłam korzenie i zobaczymy.

tak sie tylko wyżalić chcialam

[rady nie wasze byly]

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Zuzik06 Pokaż wiadomość
śliczne dzieciaki
co do liści towydaje mi sie że to własnie moze byc problem prezesuszenia... ten lisc jest taki zmięty na pierwsyzm foto ten dolny lisc wygląda na miękki i zgiety - dobrze mysle? spróbuj go podlewac regularnie tak co ok 7-8 dni jesli oczywiscie bedzie miał w tym czasie sucho i moze zraszaj liscie raniutko albo na wieczór, moze po jakims czasie odzyska mięsistość. Moze być tez tak ze storczyk ładuje siły w maluchy i nie starcza mu dla siebie troszke... ?
juz korzonki puszczaja dzieciaki

ten bedzie biały
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 09:44   #3357
azjatka13
Raczkowanie
 
Avatar azjatka13
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 121
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Witam mam takie pytanie tydzień temu dostałam storczyka jest przepiękny i odkąd go mam już dwa kwiatki rozkwiły, ogólnie ma ich chyba ponad dziesięc... tylko mam taki jeden problem jego liście są opadniete całkowicie... nie wiem czemu tak sie dzieje... poradźcie prosze...
azjatka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 13:52   #3358
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Przepraszam, że nie czytam wszystkiego co napisałyście, ale jest tego za dużo , mam pytanie:
mama koleżanki kiedyś mówiła mi, że to, czy storczyk ma sucho można poznać po korzeniach. Możecie mi powiedzieć dokładnie jak? Ja mam 2 storczyki te najbardziej popularne (Phlaneoptis czy jakoś tak) i jeszcze pytanie jak robić z wodą, czy wlać do osłonki tak by lekko korzenie dotyakły i by tam była cały czas, czy wlać więcej i zostawić tak na 15 min, a potem wszystko wylać?

Przepraszam, że tak Wam głowę zawracam ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć dobrej odpowiedzi
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 13:55   #3359
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

Cytat:
Napisane przez azjatka13 Pokaż wiadomość
Witam mam takie pytanie tydzień temu dostałam storczyka jest przepiękny i odkąd go mam już dwa kwiatki rozkwiły, ogólnie ma ich chyba ponad dziesięc... tylko mam taki jeden problem jego liście są opadniete całkowicie... nie wiem czemu tak sie dzieje... poradźcie prosze...
opadnięte to znaczy jakie?
przywiędłe czy po protu rosną w dół?
Najlepiej pokaż zdjęcie kwiatka.

Kasiaml91
korzenie muszą być srebrne/szare oraz najlepiej żeby na doniczce nie było kropel wody, wtedy trzeba podlać.
Ja wlewam troszkę wody na dno do osłonki, tak aby korzenie były 1,5 cm w wodzie.
Nie wylewam resztek wody.
Kiedy zrobią się srebrne ponownie podlewam
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl

Edytowane przez marcelkowa
Czas edycji: 2012-07-06 o 13:57
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 22:31   #3360
azjatka13
Raczkowanie
 
Avatar azjatka13
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 121
Dot.: Storczyk (orchidea) cz.IV

liście są tal jakby zwiędnięte... teraz niestety nie mogę wstawić zdjęcia... zrobie to w poniedziałek... mam nadzieje ze to nic poważnego....
azjatka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 13:09:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.