Filtry UV a makijaż - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-01, 09:34   #3391
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Keyka, jedyne co mi przychodzi do głowy to filtr mineralny, który swoim kolorem i odcieniem (np. mineralny Avene w tej tubce 15ml) będzie maskował i rozświetlał. Z tego co kojarzę to żaden korektor nie sprawdza się pod oczami na filtrach

Wielkie dzieki agnieska
moje zapadniete oczy i te cienie mnie dobijaja, wydalabym kazda kwote, by ich nie widziec Mam nadzieje ze wreszcie sie ich pozbede, chocby tylko w lustrzanym odbiciu.
wiec juz kupuje ten Avene
keyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 10:07   #3392
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
To tak jak ja W ogóle co jest z tymi kompaktami? Dlaczego sa polecane na filtry bardziej niz normalne fluidy?
A przeczytałaś wątek? spróbuj nałożyć zwykły podkład na filtry i oglądnąć się w dziennym świetle i przez inną osobę - wątpię, żeby wyglądało naturalnie, niewidocznie.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 10:15   #3393
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ale ja mam zwykły podkład w płynie i właśnie nie widać ani filtra ani warstwy podkładu dopiero dodatkowo ze skrobią mam straszną twarz, wszystko wyłazi na wierzch, takie ciasto się robi, wszystko zaczynma się roować. Kiedy nie używałam filtrów, skrobia to był mój puder nr. 1. teraz filtr, podkład, no, ale się świece trochę(nos i czoło),
Dodam jeszcze, że podkłay w kompakcie nakłada się gąbeczką, a wszędzie pisze, żeby wszystko na filtry nakładać najlepiej palcami, albo delikatnie omiatać buzię pędzlem, żeby nie zetrzeć filtra, więc nie wiem czy kompakt to naprawdę lepsze wyjście?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 10:26   #3394
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dla mnie puder matujący jest nieodłączną częścią filtrów, dlatego o nim nie wspomniałam. Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie - robi się ciasto
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 10:45   #3395
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Podklad w kompakcie jesli ma pudrowa konsystencje mozna nakladac pedzlem, a tylkoo takich kompaktach pisza filtromaniaczki. Kompatky te kryja mocniej niz zwykly prasowany puder.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 11:50   #3396
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja całkowicie zrezygnowałam juz z układu: filtr-podkład-puder. Podkład z filtrem tworzy mi ciężką tapetę na twarzy, poza tym spływa toto już po chwili.
Filtr z samym pudrem daje mi za małe krycie. Natomiast filtr z pudrem i kompaktem to jest to! Żadnej tapety, makijaż niewidoczny, lekki, dobre krycie i mat całkowity, który utrzymuje się przez wiele godzin.

Kompakt pudrowy na filtr są bezkonkurencyjny! Trzeba po prostu popróbować!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 12:46   #3397
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jesli kompakt nakładam pędzlem, to ma on bardziej postać pudru, a jeśli na mokro gąbeczką, ma postać fluidu?W pierwszym przypadku, mniejsze, w drugim większe krycie?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-01, 13:05   #3398
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
No fakt, za wyjątkiem filtrów Avene na wszystkie inne filtry stosujemy podkłay i pudry bez talku i miki w składzie. Ale- co z korektorami?
Ja tu chyba zgłupieje. Kiedys pytałam na forum czy mogę używac podkładu Lasting Performance na filtry Iwostinu i od moderatora forum uzyskałam odpowiedz że tak ponieważ filtry Iwostinu nie sa destabilizowane przez talk i mike. Nie zamieszczono jednak tej informacji na innych forach. I uzywałam przez cała wiosnę. Na lato wybrałam DMM Maybelline, ale czy zima będe mogła do niego wrócić? Czy Iwostiny stabilne tak jak filtry Avene?
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate,
Isopropyl Palmitate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Titanium Dioxide, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PVP/Eicosene Copolymer Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.
__________________
7.04.2013 Brunio


Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-08-01 o 13:14 Powód: Dubel
aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 13:06   #3399
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Na przypudrowany filtr kompakt nakładamy na sucho, więc nie może mieć postaci fluidu. Sovilo, rozumiem że jesteś początkująca na biochemii, ale ten temat był wałkowany już kilkanaście razy w tym wątku, więc poczytaj trochę.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 13:13   #3400
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wystarczy poczytac-filtry Iwostinu z serii Solecrin sa fotostabilne i oparte na Tinosorbach podobnie jak Avene wiec co za tym idzie,mozemy uzywac dowolnej kolorowki.
Pytanie odnosnie korektorow jest retoryczne
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 13:19   #3401
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziekuję bardzo, dziwiłam się tylko dlatego że jak ktoś chce malować buzię czym zechce to od razu pisze że zostaje mu tylko Avene lub analogicznie takie filtry zostaja polecane.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-01, 13:44   #3402
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wszystko bierze sie z tego,ze coraz wiecej postow powiela sie poniewaz nie chce sie czytac i wertowac watkow
Nie bierz tego do siebie bo to ogolne spostrzezenie po lekturze BK przez ostatni m-c w szczegolnosci

Druga sprawa jest to,ze duzo zalezy od cery oraz uzywanego filtra.Sama sie przekonalam,ze kompakt DP nie wywolal we mnie zachwytow a wrecz wysuszal za....sprawa filtra-a uzywalam wielbionego przez siebie "dzieciaczka" Avene,pozniej pojawilo sie mleczko Klorane i zdecydowalam sie na drugie podejscie-problem zniknal i wiem,ze ten kompakt zostanie ze mna na dlugo.Szczegolnie na zimie,kiedy potrzebuje ukrycia naczynek i rumianych policzkow
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 15:02   #3403
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie denerwujcie sie Dziekuje za odpowiedź Dowiedziałam się czegoś, co mnie bardzo ucieszyło- na Solecrin mozna używać LP, to mój ulubiony podkład może zrobie jeszcze jedno podejście do Iwostinu...
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 15:08   #3404
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wystarczy poczytac-filtry Iwostinu z serii Solecrin sa fotostabilne i oparte na Tinosorbach podobnie jak Avene wiec co za tym idzie,mozemy uzywac dowolnej kolorowki.
Pytanie odnosnie korektorow jest retoryczne
NO tak, ale te filtry zawieraja Parsol, a przeciez o niego nam chodzi.

To czy ktos bedzie przestrzegal zasady: Parsol = zadna kolorowka ze skladnikami go destabilizujacymi, to juz inna kwestia. Ja sama przestalam sie az tak przejmowac, bo chce tez cieszyc sie ladnym wygladem, ale to nie zmienia faktu, ze bedzie on destabilizowany przez talk, mike itd.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 16:05   #3405
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
NO tak, ale te filtry zawieraja Parsol, a przeciez o niego nam chodzi.

To czy ktos bedzie przestrzegal zasady: Parsol = zadna kolorowka ze skladnikami go destabilizujacymi, to juz inna kwestia. Ja sama przestalam sie az tak przejmowac, bo chce tez cieszyc sie ladnym wygladem, ale to nie zmienia faktu, ze bedzie on destabilizowany przez talk, mike itd.
To,co w takim przypadklu kiedy w polaczeniu Tinosorb S,Parsol i OCM jest mieszanka stabilna czy uzycie talku,miki itd.od razu bedzie destabilizowalo Parsol?
To tylko takie luzne gdybanie poniewaz nie przejmuje sie tak bardzo wplywem kolorowki na filtry przede wszystkim filtr ma sluzyc mojej cerze a wiadomo,ze dopasowanie jest trudne.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 16:19   #3406
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Oj mącice, mącice...zawsze z chemii byłam noga podsumowując na Solecrin mozna wszystko, nawet z talkiem i miką, z drugiej strony on zawiera Parsol, więc już mam mętlik Nauczyłam się, że Parsol w filtrach= unikanie talku i miki i jak slepy wół jestem
Ps. o ja, mój 3000 post
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 17:00   #3407
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Oj mącice, mącice...zawsze z chemii byłam noga podsumowując na Solecrin mozna wszystko, nawet z talkiem i miką, z drugiej strony on zawiera Parsol, więc już mam mętlik Nauczyłam się, że Parsol w filtrach= unikanie talku i miki i jak slepy wół jestem
Ps. o ja, mój 3000 post
Swoje gdybania opieram na tym,co kiedys czytalam,ze w momencie kiedy Parsol jest stabilizowany w taki sposob laczac go z Tinosorbami np. to talk czy mika juz nie beda go destabilizowac.
Druga sprawa jest to,ze ciekawe rzeczy o Parsolu pisala na Femi jedna z dziewczyn i mysle,ze warto sie nad tym zastanowic.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 18:28   #3408
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Swoje gdybania opieram na tym,co kiedys czytalam,ze w momencie kiedy Parsol jest stabilizowany w taki sposob laczac go z Tinosorbami np. to talk czy mika juz nie beda go destabilizowac.
Druga sprawa jest to,ze ciekawe rzeczy o Parsolu pisala na Femi jedna z dziewczyn i mysle,ze warto sie nad tym zastanowic.
Słusznie powiadasz Joasiu Temat ten to raczej gdybania.
Destabilizowanie Parsolu pzez kolorówkę to śliski temat, bo nie ma żadnych badań. Unikanie talku, miki niczego nie załatwi, bo przeciez są jeszcze tlenki np. cynku, pigmenty itd. Raczej to nasze gdybania. Myślę, że prawdą też nie jest, że na Avene można wszystko położyć, bo nałożenie płynnego fluidu na filtr Avene powoduje, że go ścierasz i obniżasz ochronę, kto wie, czy nie jest ona zbliżona do zdestabilizowanego filtra parsolowego. Takie wnioski można wysnuć na Femi.
Generalnie - ja przestałam się przjemować szukaniem jakiejś dziwnej kolorówki bez tego a tamtego. Fakt - zrezygnowałam dawno już z płynnych fluidów, latem puder tylko, zimą kompakt pudrowy, żeby ukryć rumieńce. Zalecam rozsądek i umiarkowanie w kwestii malowania się na filtrze i może nie trzeba co chwilę męczyć moderatorów o to samo
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 20:04   #3409
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry UV a makijaż

Moniko dziekuje za glos rozsadku
Juz nie raz pisalam,ze naleze do grupy nie ortodoksyjnych filtromaniaczek i nie wnikam w wiele rzeczy z uporem maniaka poniewaz to bezcelowe i za wiele dla siebie samej tez z tego nic nie wyciagne.
Najwazniejsze jest to,by zachowac rozsadek i umiar znajdujac dla siebie wlasciwe rozwiazanie i nic na sile
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-01, 20:53   #3410
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hej hej mam pytanko
Wymieniano Avena jako jedyną bezpieczną z makijazem (czy mi się tak tylko wydawało?)
Ale parsolu tez nie doszukałam się TU:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ra-wersja.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...iu-spf-15.html
Zastanawiam się, bo chaiałbym używac ich "na codzień" przez cały rok (o ile mi podpasują), na nie mogę nakładac co tylko zapragnę, tak?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 21:05   #3411
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Moniko dziekuje za glos rozsadku
Juz nie raz pisalam,ze naleze do grupy nie ortodoksyjnych filtromaniaczek i nie wnikam w wiele rzeczy z uporem maniaka poniewaz to bezcelowe i za wiele dla siebie samej tez z tego nic nie wyciagne.
Najwazniejsze jest to,by zachowac rozsadek i umiar znajdujac dla siebie wlasciwe rozwiazanie i nic na sile
Buziaki dla Modki Upór maniaka nic nie da - bo tak naprawdę nie jesteśmy biochemiczkami z wykształcenia i poruszamy się raczej w sferze przeczytane -zasłyszane od kogos mądrzejszego w tych sprawach, a reszta to gdybania.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 21:29   #3412
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Hej hej mam pytanko
Wymieniano Avena jako jedyną bezpieczną z makijazem (czy mi się tak tylko wydawało?)
Ale parsolu tez nie doszukałam się TU:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ra-wersja.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...iu-spf-15.html
Zastanawiam się, bo chaiałbym używac ich "na codzień" przez cały rok (o ile mi podpasują), na nie mogę nakładac co tylko zapragnę, tak?
To nie są typowe filtry, to podpada pod kategorię "zwykły krem z filtrem". Był na ten temat wątek.
Z innych bez parsolowych to Klorane (tak samo jak Avene jest z Pierre Fabre)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 22:09   #3413
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Wiem ze nie sa typowe, z teg watku je wzięłam (ale nie czytałam całego, tylko podsumowanie), chcę się tylko upewnić
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 22:58   #3414
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Ale parsolu tez nie doszukałam się TU:
(...)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...iu-spf-15.html
A co to:?
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose disterate, Octyl Methoxycinnamate, Butyl Metoxydibenzoylmethane, C12-15 Alcohol Octanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Paraffinnum Liquidum, 4-Methylbenzylidene Camphor, Cetyl Alcohol, Alluminium Starch octenylsuccinate, Soybean (Glycine Soja) Protein: Oxido Reductases, Acrylates /C10- C30/Alkylacrylate Crosspolymer, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8 /Tocopherol/Ascorbic Palmitate/Ascorbic Acid /Citric Acid

A co do toczącej się rozmowy: wątpię, żeby było tu dużo ortodoksów. Bo kto ma zawsze czas na reapikację, siłę, żeby się filtrować podczas grypy, cierpliwość, żeby codziennie wcierać przepisową ilość?

Nota bene: to w sumie ciekawe: która z Was jest OF-em? (Ortodoksyjną Filtromaniaczką ) Przyznać się!
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-01, 23:29   #3415
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
A co do toczącej się rozmowy: wątpię, żeby było tu dużo ortodoksów. Bo kto ma zawsze czas na reapikację, siłę, żeby się filtrować podczas grypy, cierpliwość, żeby codziennie wcierać przepisową ilość?

Nota bene: to w sumie ciekawe: która z Was jest OF-em? (Ortodoksyjną Filtromaniaczką ) Przyznać się!

Ja myślę, że większość osób przechodzi ten etap, mija po dwóch-trzech miesiącach (szczególnie gdy nadchodzi jesień, jest mniej słońca, a perfekcyjnie wyglądający makijaż zaczyna kusić) tez na początku stwierdziłam, że skoro się męczę to przynajmniej żeby się męczyć skutecznie. Później, gdy miałam wycisk w szkole, wolałam się wyspać lub pouczyć rano niż myśleć o filtrowaniu, dlatego wróciłam do filtrów dopiero koło kwietnia (plus wypad w Alpy zimą). W tym roku nie mam zamiaru robić już tak wielkiego zapasu filtrów, choć dwie tubki zapobiegawczo kupię
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 09:47   #3416
sylwek
Raczkowanie
 
Avatar sylwek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 70
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja nie jestem ortodoksyjna,ale pedantycznaco mi z regoly zycie skutecznie utrudnia..nie mniej jednak nie reaplikuje filtra w ciagu dnia,staram sie stosowac go przepisowa ilosc i nie uzywam nic poza skrobia na niego wiec talk i mikka mi ie grozne..zreszta jak czlowiek spedza duza czesc dnia w pomieszczeniach albo zacienionych miejscach a nie smazy sie z uporem maniaka przez 6-7godzin to nie sadze zeby trzeba bylo byc az tak restrykcyjnymniemniej jednak jak juz cos robic to robic porzadnie
sylwek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 12:19   #3417
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
A co to:?
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose disterate, Octyl Methoxycinnamate, Butyl Metoxydibenzoylmethane, C12-15 Alcohol Octanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Paraffinnum Liquidum, 4-Methylbenzylidene Camphor, Cetyl Alcohol, Alluminium Starch octenylsuccinate, Soybean (Glycine Soja) Protein: Oxido Reductases, Acrylates /C10- C30/Alkylacrylate Crosspolymer, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8 /Tocopherol/Ascorbic Palmitate/Ascorbic Acid /Citric Acid

O rany dzięki wielkie!
W takim razie szukam 20-stki...
A co do OF, pewnie za miesiąc nią będę a za dwa już mi się znudzi
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 17:32   #3418
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Nota bene: to w sumie ciekawe: która z Was jest OF-em? (Ortodoksyjną Filtromaniaczką ) Przyznać się!
Ja bym chciała, ale nie jestem Moje grzechy: nie reaplikuję na ogół, zaraz wychodzę na imprezę - bez filtra - a słońce jeszcze świeci
Ale wcieram 2 ml w twarz codziennie. Czasem mrucząc pod nosem wyrazy powszechnie uznane za obraźliwe, ale wcieram.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-02, 19:24   #3419
nerikka
Raczkowanie
 
Avatar nerikka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 235
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ło jeżu... od kąd odkryłam filtr, to popadłam w to niezdrowe uzależnienie i chyba możecie mnie dodac do grona OF-ów . Czasem mi się nawet szczerze nie chce nakładać filtra, bo trochę z tym roboty, no i odczekać te 20 minut, potem nałożyć podkład, co u mnie jest konieczne, bo jak tego nie zrobie, to ludzie ciągle zawracają mi d*** co ja taka blada jestem , ale i tak twardo się smaruję. Nie przejmuję się cudzymi opiniami, ale zbywanie tych wścibskich ludziów zbrzydło mi już na maxa (szczególnie gdy są to wykładowcy na uczelni, którzy przy całym roku zadają takie pytania...)
nerikka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-06, 18:14   #3420
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry UV a makijaż

Czy na filtr można stosowac jako korektor Dermacol? Skład: titanium dioxide, paraffiunum liquidum, paraffin, cera microcristallina sucrose cocoate, glyceryl stearate, petrolatum, parfume, ci 77491, ci 77492, ci 77499
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.