Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-14, 17:06   #3451
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja mam ten problem z polskimi firmami, że są właśnie za mocno zabudowane - a ja lubię bardzo niskie mostki, poza tym miski też chcę nisko wycięte.

BTW dużo znalazłaś biustonoszy do 100 zł?
Dla mnie większość zwykłych balkonetek jest za mocno zabudowana, pamiętam jak raz mierzyłam Arabellę i zasłoniła mnie po obojczyki. Brrr :P
Z brytyjczyków mi się krojowo podobały pierwsze maskaradki, bo to głównie halfy były. teraz się będę czaić na push-upy z Avy, oni mają kilka krojów i chcę ten najwięcej odsłaniający

A tańszych staników jest coraz więcej. Średnio dwa razy do roku wchodzę na intymną, wrzucam w szukanie zaawansowane rozmiar 70F (chociaż naciągam, pewnie wiekszość 70 byłaby luźna) i cenę do 100zeta i dawno dawno temu wychodziło kilka stron wyników (głównie w czerni i bieli), a teraz mnóstwo, zróżnicowanych krojowo i barwnie. Tylko że nie jestem pewna jak z jakością, bo mało osób z kręgów lobbowo-balkonetkowych się decyduje na testy, trzymają się brytyjczyków, effuniaków i Comeximu, mam wrażenie. Ale ktoś te polskie firmy musi kupować, bo jak szukami kilku starszych modeli avy to w sklepach pozostawały 75C i 80B...
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 13:59   #3452
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V



ja mam wiecznie problem z dopasowaniem stanika

a dlatego, że jestem po ciąży i mój biust ciągle spada nie dość, że po stał się mniejszy aż płakać mi się chciało to teraz jest jeszcze mniejszy po ciąży zmieniłam bieliznę i teraz znowu mnie to czeka !!

jest szansa na waszą pomoc ? :P
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 10:13   #3453
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny wymiary mam obwód 76 (mierzony ściśle), 81 (luźny) i w biuście koło 98 z polskich rozmiarów nosiłam 75F i zamówiłam ostatnio freye w tym,, samym i tu zonk, za duża (obwód jest ok). Z tej tabeli wynika że z brytyjczyków powinnam celować w 75 DD albo 75E no i nie wiem. Stacjonarnie możliwości przymierzyć nie mam, chce zamówić kolejna Freye z ebay'a więc ze zwrotem też ciężko.
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 17:31   #3454
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Dziewczyny wymiary mam obwód 76 (mierzony ściśle), 81 (luźny) i w biuście koło 98 z polskich rozmiarów nosiłam 75F i zamówiłam ostatnio freye w tym,, samym i tu zonk, za duża (obwód jest ok). Z tej tabeli wynika że z brytyjczyków powinnam celować w 75 DD albo 75E no i nie wiem. Stacjonarnie możliwości przymierzyć nie mam, chce zamówić kolejna Freye z ebay'a więc ze zwrotem też ciężko.
No bo przecież brytyjska rozmiarówka jest inna niż kontynentalna. Ichnia jest liczona w calach i litery inaczej idą. Bodajże tylko miska D jest taka sama w obu systemach.

Skoro F było za duże w misce, to spróbuj określić o ile.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 11:08   #3455
Antisocial
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 16
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Z Freyami w ogóle jest ten problem, że w różnych modelach możesz mieć różne rozmiary. Najlepiej zamawiaj gdzieś, gdzie jest możliwość wymiany i poczytaj wcześniej recenzje na balkonetce
Antisocial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 12:43   #3456
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny czy nosicie staniki firmy Kris Line? Zapewne tak... Bo mam pytanie: otóż normalnie noszę rozmiar 70 F (po wizycie u brafitterki)- pod biustem mam 78 cm ale z tym obwodem jest mi dobrze, zresztą sama mi poleciła 70
Ostatnio w internecie oglądałam oferte Kris Line i korzystając z kalkulatora wyszło mi, że powinnam mieć 80 C! Totalnie mnie to zaskoczyło! Powiedzcie mi czy ta firma ma faktycznie tak ścisłe staniki?
Chciałąm sobie zamówić przez internet ale jakoś się boję takiego rozmiaru
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 15:11   #3457
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny - proszę o pomoc
TŻ kupił mi wczoraj komplecik z INTIMISSIMI, ale jest zły dla mojego biustu, bo mam mały biust a on jest taki mały, trójkątne miseczki i źle wyglądam. To push-up.
TŻ poszedł wymienić, na też push-up ale większe miseczki.

I pani mówi, że NIE MA PUSH-UP z pełnymi miseczkami, takie staniki nie istnieją.
No ale oglądam teraz sklepy i widzę np CORIN, i ma i push up i pełne miseczki... to ja już nie wiem.

A Wy - spotkałyście się z tym, żeby push-up miał pełną miseczkę?
Po lewej - zdjęcie kroju stanika z intimissimi który kupił mi TŻ, a po prawej zdjęcie kroju z corin.
oba push upy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (76,7 KB, 76 załadowań)
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2012-10-18 o 15:12
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-18, 16:22   #3458
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny - proszę o pomoc
TŻ kupił mi wczoraj komplecik z INTIMISSIMI, ale jest zły dla mojego biustu, bo mam mały biust a on jest taki mały, trójkątne miseczki i źle wyglądam. To push-up.
TŻ poszedł wymienić, na też push-up ale większe miseczki.

I pani mówi, że NIE MA PUSH-UP z pełnymi miseczkami, takie staniki nie istnieją.
No ale oglądam teraz sklepy i widzę np CORIN, i ma i push up i pełne miseczki... to ja już nie wiem.

A Wy - spotkałyście się z tym, żeby push-up miał pełną miseczkę?
Po lewej - zdjęcie kroju stanika z intimissimi który kupił mi TŻ, a po prawej zdjęcie kroju z corin.
oba push upy.
Żaden z tych staników nie ma pełnej miseczki. Ten po lewej to plunge, po prawej chyba halfcup.
Pewnie nazywają push-upem ze względu na dodane wkładki albo wypychane miseczki. Tak naprawdę push up powinien mieć wypchanie i fason, który wypycha piersi do góry, ogólnie rzecz biorąc push-upy spłaszczają piersi tak, że wyłażą górą a żeby zamaskować to spłaszczenie maja dodane wypełnienie.

Klasyczne push -upy:
http://cute4ever.com/images/12563884...7156656_1.jpeg
tu taki z regulowanym ściskaniem:
http://www.yopi.de/image/prod_pics/217/e/217008.jpg


Z Intimissimi w ogóle bardzo trudno jest trafić z biustonoszem, bo oni maja bodajże tylko trzy rozmiary i to chyba są same B tylko z różnymi obwodami.
Jeśli tak bardzo nie pasuje ci ten stanik, spróbuj może wyminieć go na coś innego tej firmy, bo maja ładne koszulki, majtki itp. a stanik kup sobie porządny, np. Corin, skoro ci się podoba.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 21:54   #3459
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
TŻ poszedł wymienić, na też push-up ale większe miseczki.

I pani mówi, że NIE MA PUSH-UP z pełnymi miseczkami, takie staniki nie istnieją.
No ale oglądam teraz sklepy i widzę np CORIN, i ma i push up i pełne miseczki... to ja już nie wiem.
Ja spotkałam się wielokrotnie w sklepach z nastawieniem, że jak czegoś w sklepie nie mają to to "nie istnieje". Także wielkrotnie słyszłam, że staniki w obwodzie 60 z miseczką G czy H nie istnieje. 60 czasem się trafi ale "O" dla nastolatek.
Najlepiej idź z tżtem do sklepu i mierz na miejscu, pewnie nie raz będzie trzeba wymienić zanim dobrze trafisz.

karolinka, nie wierzę w kalkulator/tabelę mówiącą że masz mieć większy obwód stanika niż masz cm pod biustem. Do mierzenia weć ten obwód co zawsze czyli 70 i tylko miskę odpowiednio powiększ.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 09:50   #3460
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dziewczyny, poszukuję stanika "mgiełki" nude, zupełnie prostego , gladkiego bez koronek ani udziwnień, najlepiej bezszwowe coś w stylu gossard glossies (tego w moim rozmiarze 70e i w tym kolorze nie mogę dorwać ) Znacie jekieś podobne do glossies?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 11:08   #3461
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poszukuję stanika "mgiełki" nude, zupełnie prostego , gladkiego bez koronek ani udziwnień, najlepiej bezszwowe coś w stylu gossard glossies (tego w moim rozmiarze 70e i w tym kolorze nie mogę dorwać ) Znacie jekieś podobne do glossies?
Kiedyś miałam taki stanik, ale własnie choć szukam od dawna nie mogę znaleźć. przyłączam siędo apelu, jak ktoś wie, niech powie.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-19, 11:32   #3462
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Kiedyś miałam taki stanik, ale własnie choć szukam od dawna nie mogę znaleźć. przyłączam siędo apelu, jak ktoś wie, niech powie.
Kliknęłam właśnie ten... Ale mój apel nadal aktualny, może jakiś polski taki podobny się znajdzie?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 11:52   #3463
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Kliknęłam właśnie ten... Ale mój apel nadal aktualny, może jakiś polski taki podobny się znajdzie?
Dziwna konstrukcja, wąska rozmiarówka. Ten mój jest z takiej dzianiny podobnej do rajstopowej, ma bezszwowe miseczki i klasyczną konstrukcję.

Na polskie firmy raczej bym nie liczyła, bo u nas królują staniki usztywniane i windujące biust.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 11:58   #3464
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Dziwna konstrukcja, wąska rozmiarówka. Ten mój jest z takiej dzianiny podobnej do rajstopowej, ma bezszwowe miseczki i klasyczną konstrukcję.

Na polskie firmy raczej bym nie liczyła, bo u nas królują staniki usztywniane i windujące biust.
Nom właśnie ale podobno można bezpłatnie zwrócić lub wymienić, więc w razie czego... A ten twój jakiej firmy jest?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 12:05   #3465
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Nom właśnie ale podobno można bezpłatnie zwrócić lub wymienić, więc w razie czego... A ten twój jakiej firmy jest?
Nie wiem, bo metka sprała się dawno temu... Jest bardzo podobny do glossies, tylko nie jest błyszczący. Właśnie taki bym chciałą nowy i większy. Ale nie wiem, czy w ogóle takie wyrabiają. Jest bardzo wygodny i miły w dotyku, tylko niestety fiszbiny są na mnie za małe już. Pzoa tym zafarbował mi się w praniu.

Najbardziej mi się nie podoba w Gossies ten połysk, jest okropny, wygląda jak coś dla Barbie i trochę niweczy sens stanika, bo ten błsyk na pewno przebija spod cieńszych bluzek.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 12:19   #3466
Jolkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Jolkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 11 683
GG do Jolkaaa
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

dziewczyny a jaki rozmiar powinien być dla wymiarów:

obwód pod biustem na wydechu 78 cm
obwód w biuście 95 cm
__________________
01.10.2011r. - Nasz Ślub

MICHAŁEK



WYMIANA
Jolkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 13:13   #3467
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie wiem, bo metka sprała się dawno temu... Jest bardzo podobny do glossies, tylko nie jest błyszczący. Właśnie taki bym chciałą nowy i większy. Ale nie wiem, czy w ogóle takie wyrabiają. Jest bardzo wygodny i miły w dotyku, tylko niestety fiszbiny są na mnie za małe już. Pzoa tym zafarbował mi się w praniu.

Najbardziej mi się nie podoba w Gossies ten połysk, jest okropny, wygląda jak coś dla Barbie i trochę niweczy sens stanika, bo ten błsyk na pewno przebija spod cieńszych bluzek.
Mam glossies fioletowego i powiem Ci, że tego połysku prawie nie widać , ale zależy od bluzki pewnie. Jeszcze co do rozmiarówki to myślę, że takei elastyczne mgiełki nie będą nigdy w zbyt szerokiej rozmiarówce, bo na b. duże biusty po prostu się nie nadają myślę, że miseczka 70E lub odpowiednik to taka górna granica. Ja z glossies chyba większego od 70E nie widziałam, osobiście mam 70D bo jest elastyczny i dużo-miskowy.
Nie moge tylko zrozumieć, czemu tak prostego fasonu nie ma każda firma bieliźniarska powinien to być taki basic, tak jak prosty czarny stanik bez ozdóbek który tez ciężko znaleźć, eh...

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-10-19 o 13:15
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 19:15   #3468
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Witam.
Jestem swiezo ''uswiadomiona'' stanikowo, i stwierdzam, ze wszystkie moje stare staniki sa raczej do niczego.
Rozmiar nosilam ''od zawsze'' standardowy 75 B, od kilku lat zmniejszylam go sobie na 70B. Oczywiscie zawsze push-upy. Moj biust, oglednie mowiac, nieciekawie wyglada rozjezdza sie na boki i opada.
Obmierzylam sie, mam 78 cm w obwodzie na ciasno, 89 cm w biuscie. Kalkulator podal jako wymiar dla mnie 70D. Niedlugo wybiore sie mierzyc i kupowac, choc ciagle w moim umysle to D kojarzy sie z balonami.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 19:55   #3469
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Mam glossies fioletowego i powiem Ci, że tego połysku prawie nie widać , ale zależy od bluzki pewnie. Jeszcze co do rozmiarówki to myślę, że takei elastyczne mgiełki nie będą nigdy w zbyt szerokiej rozmiarówce, bo na b. duże biusty po prostu się nie nadają myślę, że miseczka 70E lub odpowiednik to taka górna granica. Ja z glossies chyba większego od 70E nie widziałam, osobiście mam 70D bo jest elastyczny i dużo-miskowy.
Nie moge tylko zrozumieć, czemu tak prostego fasonu nie ma każda firma bieliźniarska powinien to być taki basic, tak jak prosty czarny stanik bez ozdóbek który tez ciężko znaleźć, eh...
Na zdjęciach niezbyt ładnie ten połysk glossies wygląda. Co do rozmiaru, ja się wpycham w lekko przymały (głównie w fiszbinach, bo miska jest właśnie elastyczna) i jest w porządku, myślę że do F spokojnie a i przy większych mógłby się sprawdzić moze z wyższym mostkiem. Jak dla mnie ten stanik, który mam trzyma wystarczajaco dobrze, nie zawsze potrzebuję stanika, który unieruchamia kompletnie biust ani takiego, który go winduje na wyżyny. Niestety teraz jest taki pęd na kule, że fasony nadające inny kształt są często odsądzane od czci, przynajmniej wśród polskich stanikomaniaczek. Ja tam nie widze nic złego w kształcie bardziej kroplowatym niż kulistym.

A poza tym... mam owszem miskę w okolicach F ale przy moim wzroście wcale nie wydaje się specjalnie duży, przynajmniej bez stanika. Uważam, że jest całkiem samonośny, oczywiscie wolę efekt stanika, ale mogę włożyć sukienkę czy bluzkę na gołe ciało.Denerwuje mnie, że niektórzy producenci zakładają, że powyżej pewnego rozmiaru to bezramiączkowiec albo miękki stanik nie daje rady. Grubych ramiączek też nie potrzebuję.

Im dłuzej siedzę w stanikomaniactwie, tym bardziej mi się wydaje, że oprócz obwodów w biuscie i pod producenci mogliby brać pod uwagę wzrost i budowę, ale to chyba już marzenia.

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Witam.
Jestem swiezo ''uswiadomiona'' stanikowo, i stwierdzam, ze wszystkie moje stare staniki sa raczej do niczego.
Rozmiar nosilam ''od zawsze'' standardowy 75 B, od kilku lat zmniejszylam go sobie na 70B. Oczywiscie zawsze push-upy. Moj biust, oglednie mowiac, nieciekawie wyglada rozjezdza sie na boki i opada.
Obmierzylam sie, mam 78 cm w obwodzie na ciasno, 89 cm w biuscie. Kalkulator podal jako wymiar dla mnie 70D. Niedlugo wybiore sie mierzyc i kupowac, choc ciagle w moim umysle to D kojarzy sie z balonami.
Pokręć się trochę po biuściastych stronach i wkrótce alfabet nabierze zupełnie nowego znaczenia
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-20, 14:50   #3470
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Pokręć się trochę po biuściastych stronach i wkrótce alfabet nabierze zupełnie nowego znaczenia
Doksztalcalam sie na Stanikomanii i linkach podwieszonych do watku.
Nie wytrzymalam, i podjechalam sobie do centrum handlowego dzis i dawaj do bielizniarskiego. Wylowilam niebrzydki czarny stanik w 70D i zmierzylam. Musze przyznac, ze bylam zaskoczona, jak moj nieduzy biust ladnie wypelnia taka ''duza miske''. Lezalo to calkiem niezle, ale jednak przy pachach tworzyly sie malutkie faldki, co oznaczaloby, ze miska jest za mala...?! Zmierzylam i 70E, i juz bylo stanowczo za duze. Istnieje cos posredniego moze?
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 15:11   #3471
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Doksztalcalam sie na Stanikomanii i linkach podwieszonych do watku.
Nie wytrzymalam, i podjechalam sobie do centrum handlowego dzis i dawaj do bielizniarskiego. Wylowilam niebrzydki czarny stanik w 70D i zmierzylam. Musze przyznac, ze bylam zaskoczona, jak moj nieduzy biust ladnie wypelnia taka ''duza miske''. Lezalo to calkiem niezle, ale jednak przy pachach tworzyly sie malutkie faldki, co oznaczaloby, ze miska jest za mala...?! Zmierzylam i 70E, i juz bylo stanowczo za duze. Istnieje cos posredniego moze?
Czasem fałdka to po prostu kwestia budowy - pod pachami jest trochęluźnej skóry, żeby można było ruszać rękoma. Niedoskonałe dopasowanie przy dobrym rozmiarze to po prostu kwestia fasonu.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 15:40   #3472
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Czasem fałdka to po prostu kwestia budowy - pod pachami jest trochęluźnej skóry, żeby można było ruszać rękoma. Niedoskonałe dopasowanie przy dobrym rozmiarze to po prostu kwestia fasonu.
Jeszcze bede mierzyla rozne modele dzis nie mialam za bardzo spokoju na kontemplowanie i dopasowywanie, bo ekspedientka zza zaslonki dopytywala sie, czy dobrze lezy, i w ogole tak mi chciala pomagac, ze sie z lekka sploszylam.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 17:41   #3473
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Doksztalcalam sie na Stanikomanii i linkach podwieszonych do watku.
Nie wytrzymalam, i podjechalam sobie do centrum handlowego dzis i dawaj do bielizniarskiego. Wylowilam niebrzydki czarny stanik w 70D i zmierzylam. Musze przyznac, ze bylam zaskoczona, jak moj nieduzy biust ladnie wypelnia taka ''duza miske''. Lezalo to calkiem niezle, ale jednak przy pachach tworzyly sie malutkie faldki, co oznaczaloby, ze miska jest za mala...?! Zmierzylam i 70E, i juz bylo stanowczo za duze. Istnieje cos posredniego moze?
70DD A jak się objawiała zadużość 70E?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 17:57   #3474
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
70DD A jak się objawiała zadużość 70E?
Miseczka odstawala za bardzo, tzn. tworzyly sie takie ''szpice''luznego materialu na czubkach, gorne krawedzie byly za luzne, nie przylegaly do ciala....oprocz tego fiszbiny uciskaly mnie w zebra, co troche dziwne, skoro obwod ten sam, tzn. 70.
70DD chodzilo mi po glowie, ale nigdzie tego rozmiaru nie widzialam.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 18:09   #3475
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Miseczka odstawala za bardzo, tzn. tworzyly sie takie ''szpice''luznego materialu na czubkach, gorne krawedzie byly za luzne, nie przylegaly do ciala....oprocz tego fiszbiny uciskaly mnie w zebra, co troche dziwne, skoro obwod ten sam, tzn. 70.
70DD chodzilo mi po glowie, ale nigdzie tego rozmiaru nie widzialam.
Same szpice luźnego materiału to moze być "objaw pomarańczy w szklance" i świadczyć o za małych miskach. Ale biorąc pod uwagę twoje rozmiary pewnie były za duże Szukaj DD, albo sprawdź D z innej firmy, każda firma ma troche inne rozmiary, inny kształt itd. a próbowałaś 75 C skoro masz obwód ciasno 78cm
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 18:20   #3476
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
70DD A jak się objawiała zadużość 70E?
Hm, ale jaka to była rozmiarówka? Jak kontynentalna, to po D jest E, jak brytyjska to faktycznie między nimi jest jeszcze jeden rozmiar.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 18:23   #3477
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hm, ale jaka to była rozmiarówka? Jak kontynentalna, to po D jest E, jak brytyjska to faktycznie między nimi jest jeszcze jeden rozmiar.
W ogole coś mi się wydaje, że dziewczyna źle się pomierzyła, bo 70D jest na chyba 92 w biuście? nie 89, no chyba, że to polska rozmiarówka była i to D było mniejsze...
edit: nie, sorry, to mi się pomyliło, to DD jest na 92

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-10-20 o 18:25
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 18:23   #3478
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Same szpice luźnego materiału to moze być "objaw pomarańczy w szklance" i świadczyć o za małych miskach. Ale biorąc pod uwagę twoje rozmiary pewnie były za duże Szukaj DD, albo sprawdź D z innej firmy, każda firma ma troche inne rozmiary, inny kształt itd. a próbowałaś 75 C skoro masz obwód ciasno 78cm
Właśnie, ten efekt jest dość częsty, bierze się czasem również z niekompatybilności kształtu, np. stanik jest uformowany na biust bardziej wystający do przodu, a ktoś ma biust tzw. stożkowy.

A wygarniałąś starannie biust do miseczek, paulownia?

Chyba jednak przydałaby ci się pomoc brafitterki, tyle że nie zawsze można dobrą znaleźć.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 18:42   #3479
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hm, ale jaka to była rozmiarówka? Jak kontynentalna, to po D jest E, jak brytyjska to faktycznie między nimi jest jeszcze jeden rozmiar.
Na metce podaja zazwyczaj kilka rozmiarow, ten byl oznaczony EUR: 70D, GB:32DD czy cos w tym rodzaju.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A wygarniałąś starannie biust do miseczek, paulownia?

Chyba jednak przydałaby ci się pomoc brafitterki, tyle że nie zawsze można dobrą znaleźć.
Tak starannie, ile poczatkujaca moze. Ale chyba jeszcze musze poczytac dokladnie instrukcje mierzenia i spedzic troche czasu w przymierzalniach z roznymi rozmiarami.
Juz zaczelam szperac w necie, zeby zobaczyc co mam pod reka na razie znalazlam sklep bielizniarski z szeroka oferta, Anne Sax w Kopenhadze,gdzie podobno mozna umowic wizyte na dobranie stanika. Czy to profesjonalny bra-fitting, nie mam pojecia.
Bede jeszcze szukac co Dania i ewentualnie Szwecja ma do zaoferowania w tej dziedzinie. Chyba zlapalam bakcyla.
Edit:
Znalazlam! sklep internetowy z bielizna. Lace.dk. Maja chyba wszystkie mozliwe kombinacje rozmiarowe, do tego sporo informacji o dobieraniu stanika. To co na naszych forach stanikowych, tyle ze w dunskim wydaniu bede sie mogla rujnowac na piekne staniki.

Edytowane przez paulownia
Czas edycji: 2012-10-20 o 19:09
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 22:13   #3480
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny a jaki rozmiar powinien być dla wymiarów:

obwód pod biustem na wydechu 78 cm
obwód w biuście 95 cm
Ha, zależy od firmy. Jest szansa że w ściślejszych stanikach wystarczyłby Ci obwód 75, w brytyjskich spróbuj wtedy miskę DD i D, w polskich D i E. Poszukaj Avy, bywa w wielu 'zwykłych' bieliźniakach, ma dość przyjazne ceny, a semi-softy ma naprawdę ścisłe i porządne.
W 70-tkach brytyjskie E albo F, polskie F lub G. Tak myślę, to punkt wyjścia

A ja odesłałam Ewę Bień (bardzo szybciutko zwrócili kasę, trzeba przyznać), a kupiłam Ewę Michalak (moją pierwszą) i nieśmiało ją zostawiam. Violet PL, nie wyłazi z dekoltów, robi ładny dekolt, nie psuje profilu, ale nie wiem czy jednak nie zainwestuję w przedłużkę.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.