Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014 cz. V! - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł kolejnej części wątku
Już x chłopcy, x dziewczynki, czekamy dalej na nasze kruszynki. 0 0%
Czopy poszły w zapomnienie, dzidziusiów u Nas zatrzęsienie. 3 5,66%
Czop odchodzi, sierpniówka rodzi. 4 7,55%
Sierpień leci, sypią się dzieci. 2 3,77%
Sierpniowe maluchy opuszczają brzuchy. 31 58,49%
Sierpień piękną datą na zostanie Mamą i Tatą. 15 28,30%
Coś tak czuję, że się przeterminuję. 2 3,77%
Mamusie sierpniowe 2014. 8 15,09%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 53. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-23, 20:07   #3451
88natka
Zadomowienie
 
Avatar 88natka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 1 591
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mamuska11 Pokaż wiadomość
ZACZAROWANA poproś o znieczulenie ZZO (EPIDURAL) przy takim rozwarciu dadzą ci bez problemu! Nie męcz sie jak nie musisz...jak byłam z niego bardzo zadowolona i szczerze nie wyobrażam sobie porodu do końca na żywca szczególnie partych (miałam straszna traumę po porodzie w pl) ale podziwiam dziewczyny ktore dają rade ja mam niski próg bólu i ledwo wytrzymałam kilka godzin do rozwarcia 5cm potem juz odlatywalam...
Na mnie nie działał
__________________
Olivia

niespodzianka
88natka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:12   #3452
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Wiesz co, ale ceny zwykle ustala właściciel salonu, pracownicy nie mają wiele do powiedzenia ;-) i zwykle dostają tylko jakiś procent od obrotu, często marny. Ale oczywiście każdy robi jak uważa ;-) i absolutnie nie dzielę klientów w żaden sposób na tych co dają napiwki albo nie. Chociaż z koleżanką się zawsze kłócę jak o tym rozmawiamy, bo w knajpie zostawia, w taksówce też a u kosmetyczki już nie ;-)

Ważne ze będzie cc

Zaczarowana powodzenia

A ja byłam na pizzy, była pyszna ale mi teraz dobrze...
A jak np jest taki mały salon i właścicielka mnie obsługuje?
Kurcze, mi do głowy nie przyszło zostawiać napiwków u kosmetyczki, czy fryzjera Poprawię się w takim razie
Na prawdę nie myślałaś sobie nic głupiego o takich klientkach, które nic nie zostawiły?

Pizza Ale tylko taka z Sotto i Denti na starówce w Lbln'ie...
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:12   #3453
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Po epiduralu to chyba juz tylko na łóżko, na plecy i przeć wtedy, kiedy ci każą... Wolałabym uniknąć chyba Chociaż nie wiem jak to będzie
No ale, żeby przeć to musi być 10 cm rozwarcia
Także jeszcze trochę czasu potrzeba od 4...

Ja nawet jakbym miała możliwość ZZO to wzięłabym tylko w ostateczności jak już bym odlatywała z bólu chyba...

Jestem za jak najbardziej naturalnym porodem Wkońcu wszystko co wstrzykują nam, dostaje się też do dziecka...
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:13   #3454
88natka
Zadomowienie
 
Avatar 88natka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 1 591
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
trzymaj się kochana mam nadzieję, że szybko urodzisz


ja też po wizycie, rozwarcie 2 cm, ale skurcze co 7 min, dostałam dwa czopki i mam leżeć. Jutro o 12 albo 14 mam się zgłosić do gina na oddział. Cc będę miała na pewno. Chyba że skurcze będą silniejsze to jechać na ip, ewentualnie na oddział, bo gin od 7 już będzie.

Widzę, że historia lubi się powtarzać, skurcze są a rozwarcia nie.
Super że to już jutro
__________________
Olivia

niespodzianka
88natka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:16   #3455
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
No ale, żeby przeć to musi być 10 cm rozwarcia
Także jeszcze trochę czasu potrzeba od 4...

Ja nawet jakbym miała możliwość ZZO to wzięłabym tylko w ostateczności jak już bym odlatywała z bólu chyba...

Jestem za jak najbardziej naturalnym porodem Wkońcu wszystko co wstrzykują nam, dostaje się też do dziecka...
Zgadzam się
Chociaż powiem Ci, że taka myśl, że w razie czego mogę dostać to znieczulenie jednak mi pomaga
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:17   #3456
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

A dla mnie dawanie napiwków kosmetyczce czy fryzjerce jest jakieś mega dziwne Nie spotkałam się z niczym takim i nie wiem czemu ktoś miałby to robić
Przecież każda z tych osób ma płacone za to co robi

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Zgadzam się
Chociaż powiem Ci, że taka myśl, że w razie czego mogę dostać to znieczulenie jednak mi pomaga
No to jest na pewno duży komfort psychiczny którego ja nie mam ale co tam, muszę jakoś dać radę

A mnie boli brzuch jakoś tak dziwnie i nie tak jak zwykle na dole tylko do góry, pod cyckami...
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:19   #3457
mamuska11
Rozeznanie
 
Avatar mamuska11
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 566
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Po epiduralu to chyba juz tylko na łóżko, na plecy i przeć wtedy, kiedy ci każą... Wolałabym uniknąć chyba Chociaż nie wiem jak to będzie
Jak mi go podawali to byłam w takim stanie ze to był dla mnie raj położyć sie na łóżko i przeć nie czując nic

Cytat:
Napisane przez 88natka Pokaż wiadomość
Na mnie nie działał

A wlasnie mi dzisiaj anestezjolog mówiła ze moze nie zadziałać współczuje
mamuska11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 20:22   #3458
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Ja zawsze zostawiam kosmetyczce i fryzjerce napiwki. To dla mnie tak samo jak w knajpie funkcjonuje... ale z tego wynika, że ja chyba jestem w mniejszości.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:23   #3459
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Pamiętam, że moja babcia dawała napiwki listonoszowi
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:23   #3460
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja zawsze zostawiam kosmetyczce i fryzjerce napiwki. To dla mnie tak samo jak w knajpie funkcjonuje... ale z tego wynika, że ja chyba jestem w mniejszości.
A ekspedientce w sklepie też zostawiasz?

Pytam bo dla mnie to jest dziwne
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:25   #3461
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Karoseria jestes z Lublina?
Wg usg i om mam TP na 1 sierpnia. Chociaz dzis na usg wyszło, że jestwm w 38t4d a nie w 39t0d. Wlaściwie to dobrze, że mnie lekatz uprzedził, bo nie chciałabym się tak męczyć jak niektóre lipcówki.. Nie mogły się doczekac tego porodu. Mnie lekarz nie mowił o przyspieszaniu akcji, więc nie zamierzam ani sprzątac na błysk, ani seksu probowac. Na te obowiązki przyjdzie jeszcze czas :-P

Kasia kolczyki lepiej wyjąć na wypadek zabiegów, zeby nie zawadzic.

Sara, Mamuśka buziaki na jutro!

Mąż czytal o depresji poporodowej i stwierdził, że już ją miałam :-D

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 20:25   #3462
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
A ekspedientce w sklepie też zostawiasz?

Pytam bo dla mnie to jest dziwne
W sklepie "LSS społem"
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:25   #3463
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Pamiętam, że moja babcia dawała napiwki listonoszowi
Moja do dzisiaj jak przynosi emeryturę to mu daje 5 zł

a listonosz cwaniak zawsze wie, że jedną dychę ma w 5 jej dać
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:26   #3464
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
A ekspedientce w sklepie też zostawiasz?

Pytam bo dla mnie to jest dziwne
No nie, bo to nie jest usługa. Ale skoro zostawiam kelnerowi/ barmanowi, to na tej samej zasadzie zostawiam kosmetyczce. Z reguły takie osoby zarabiają dość mało i ich źródłem utrzymania są właśnie tipy.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:28   #3465
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Karoseria jestes z Lublina?
Właściwie to z Łęcznej, ale wiele lat mieszkałam w Lublinie i urodziłam się też
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:33   #3466
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
No nie, bo to nie jest usługa. Ale skoro zostawiam kelnerowi/ barmanowi, to na tej samej zasadzie zostawiam kosmetyczce. Z reguły takie osoby zarabiają dość mało i ich źródłem utrzymania są właśnie tipy.
Jak to nie jest usługa? Jak idę do sklepu takiego normalnego, nie samoobsługowego to jestem obsłużona przez ekspedietntkę

Dla mnie kosmetyczka/fryzjerka to jednak coś innego niż kelnerka... Przede wszystkim te dwa pierwsze zawody są wyuczone, raczej z wyboru i często z zamiłowania ktoś wykonuje ten zawód Często też przez całe życie i z własnego wyboru wiedząc jak jest pod względem zarobków

Kelnerem teoretycznie może być każdy i są to często ludzie bez jakiegoś kierunkowego wykształcenia, którzy albo pracują na cały etat albo sobie dorabiają tylko i jest to raczej przejściowe... Żadko kiedy ktoś się kształci na kelnera i świadomie wybiera to jako swój zawód...

Poza tym według mnie nie ma co porównywać obsługi kelnerskiej do ścięcia włosów
Podczas tego drugiego kontakt można ograniczyć do minimum i nikt nie musi być miły i uprzejmy, żeby mi dobrze włosy pofarbować
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:36   #3467
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
he he, taki urok naszych chłopów Najpierw namawiają, a potem ale ci tyłek urósł
Moj za to dzis przywiozl ciastka z kremem i owocami.

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja nawet jakbym miała możliwość ZZO to wzięłabym tylko w ostateczności jak już bym odlatywała z bólu chyba...
Jestem za jak najbardziej naturalnym porodem Wkońcu wszystko co wstrzykują nam, dostaje się też do dziecka...
Ja mam identyczne podejscie.
W dodatku efektem ubocznym zewnatrzoponowki bywa paskudny bol glowy.
Dzis pytalam TZ co sadzi o moim brzuchu, czy nie opadl nieco, i stwierdzil ze mam go juz nizej. A w dodatku przed chwila przeczyscilo mnie koncertowo moze po tych ciastkach skombinowanych z kielbaskami smazonymi na obiad.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:37   #3468
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Jak to nie jest usługa? Jak idę do sklepu takiego normalnego, nie samoobsługowego to jestem obsłużona przez ekspedietntkę

Dla mnie kosmetyczka/fryzjerka to jednak coś innego niż kelnerka... Przede wszystkim te dwa pierwsze zawody są wyuczone, raczej z wyboru i często z zamiłowania ktoś wykonuje ten zawód Często też przez całe życie i z własnego wyboru wiedząc jak jest pod względem zarobków

Kelnerem teoretycznie może być każdy i są to często ludzie bez jakiegoś kierunkowego wykształcenia, którzy albo pracują na cały etat albo sobie dorabiają tylko i jest to raczej przejściowe... Żadko kiedy ktoś się kształci na kelnera i świadomie wybiera to jako swój zawód...

Poza tym według mnie nie ma co porównywać obsługi kelnerskiej do ścięcia włosów
Podczas tego drugiego kontakt można ograniczyć do minimum i nikt nie musi być miły i uprzejmy, żeby mi dobrze włosy pofarbować
Ale może np Ci coś doradzić w sprawie fryzury Posmyrać miło, albo wklepać jakieś pachnące cudo A może zrobić tak, że będzie na odwal
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:38   #3469
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Poza tym myślę, że chodząc do jednego fryzjera czy kosmetyczki chociaż raz w miesiącu te osoby nas znają dosyć prywatnie nawet i pamiętają, że jak dajemy im napiwki to traktują nas inaczej, często lepiej niż te osoby, które tych napiwków nie dają... Co już jest niefajne:/

A jednak w knajpce czy restauracji przewija się tyle ludzi i jest zazwyczaj więcej kelnerów niż jeden, ciężko więc zapamiętać który klient daje złotówkę a który nie... Trzeba być miłym dla wszystkich i nie zawsze obsługuje nas ta sama osoba przecież więc nie jest to tak spersonalizowane

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Ale może np Ci coś doradzić w sprawie fryzury Posmyrać miło, albo wklepać jakieś pachnące cudo A może zrobić tak, że będzie na odwal
No właśnie i później taki klient, który napiwków nie daje z góry jest skazany na gorsze traktowanie Chociaż za usługi płaci tyle samo co inni
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 20:41   #3470
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
A jak np jest taki mały salon i właścicielka mnie obsługuje?
Kurcze, mi do głowy nie przyszło zostawiać napiwków u kosmetyczki, czy fryzjera Poprawię się w takim razie
Na prawdę nie myślałaś sobie nic głupiego o takich klientkach, które nic nie zostawiły?

Pizza Ale tylko taka z Sotto i Denti na starówce w Lbln'ie...
Haha, nie, napewno nie myślałam o nich źle ;-) jeśli jest to tylko właścicielka, to cała kwota usługi idzie do jej kieszeni, oczywiście po odliczeniu kosztów. Ale jeśli np ma uczennicę która Ci myję głowę albo nakłada farbę.. ;-) taki uczeń praktycznie nic nie zarabia. Pracownik owszem, ale jak już pisałam często niewiele, rzadko kiedy ma się stałą pensję czy jakąkolwiek podstawę.
Mnie kiedyś mąż uświadomił, że wymiana opon to też taka sama usługa ;-) tylko do dziś nie wiem, jak jest z tankowaniem samochodu na tych stacjach na których pracownik do Ciebie wychodzi..?
Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
A dla mnie dawanie napiwków kosmetyczce czy fryzjerce jest jakieś mega dziwne Nie spotkałam się z niczym takim i nie wiem czemu ktoś miałby to robić
Przecież każda z tych osób ma płacone za to co robi

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------



No to jest na pewno duży komfort psychiczny którego ja nie mam ale co tam, muszę jakoś dać radę

A mnie boli brzuch jakoś tak dziwnie i nie tak jak zwykle na dole tylko do góry, pod cyckami...
No ale w restauracji czy pubie ten kto Cię obsługuje też wykonuje tylko swoją pracę, a jakoś napiwek wydaje.się oczywisty ;-) wiem że pracując w usługach mogę nie być obiektywna ale zostawiałam napiwki zanim zaczęłam pracować w zawodzie.
Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Pamiętam, że moja babcia dawała napiwki listonoszowi
Wiesz, np mieszkając w bloku na którymś piętrze, zostawiając listonoszowi jakiś symboliczny napiwek masz pewność, że zawsze wejdzie na górę zamiast z lenistwa zostawiać awizo w skrzynce ;-) co np mój listonosz robi notorycznie, chociaż zawsze ktoś jest w domu. Ale np jak do sąsiadów trzeba paczki zostawić to zawsze wie że u mnie babcia jest ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:42   #3471
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość



No właśnie i później taki klient, który napiwków nie daje z góry jest skazany na gorsze traktowanie Chociaż za usługi płaci tyle samo co inni
Właśnie tego się obawiam
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:49   #3472
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Jak to nie jest usługa? Jak idę do sklepu takiego normalnego, nie samoobsługowego to jestem obsłużona przez ekspedietntkę

Dla mnie kosmetyczka/fryzjerka to jednak coś innego niż kelnerka... Przede wszystkim te dwa pierwsze zawody są wyuczone, raczej z wyboru i często z zamiłowania ktoś wykonuje ten zawód Często też przez całe życie i z własnego wyboru wiedząc jak jest pod względem zarobków

Kelnerem teoretycznie może być każdy i są to często ludzie bez jakiegoś kierunkowego wykształcenia, którzy albo pracują na cały etat albo sobie dorabiają tylko i jest to raczej przejściowe... Żadko kiedy ktoś się kształci na kelnera i świadomie wybiera to jako swój zawód...

Poza tym według mnie nie ma co porównywać obsługi kelnerskiej do ścięcia włosów
Podczas tego drugiego kontakt można ograniczyć do minimum i nikt nie musi być miły i uprzejmy, żeby mi dobrze włosy pofarbować
Co do końcówki wypowiedzi, to nie wiem na jakich fryzjerów trafiasz ;-) ja jak przyjmuję klientkę to jestem tylko dla niej od początku do końca, często znam imiona ich dzieci i historię chorób w rodzinie i na pewno nie jest to kontakt ograniczony do minimum, chyba że ktoś wyraźnie sobie tego życzy. Z mojej strony jest zawsze pełne zaangażowanie i sorry ale kontakt kelnera przy przyjmowaniu zamówienia i pytaniu czy smakuje się do tego nie umywa ;-) i nie masz racji, nie ma żadnego znaczenia czy ktoś ten napiwek zostawia czy nie. Owszem, man świadomość kto i ile zwykle daje, bo ci sami ludzie przychodzą do mnie przez lata i nie raz się sami oburzaję, jak chcę wydać resztę. Ale naprawdę doceniam lojalność każdego, kto przychodzi specjalnie personalnie do mnie bez względu na to, czy dorzuca coś ekstra czy nie. I jednakową sympatią darzę wszystkich swoich stałych klientów
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:50   #3473
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Sara i Mamuśka jutro trzymam za Was mocne kciuki! Oby wszystko poszło sprawnie Trzymajcie się dzielnie

Zaczarowana, mam nadzieję, że rano przeczytam że już tulisz swoją Kruszynkę

Jeśli chodzi o napiwki to ja daję tylko w restauracjach i też nie zawsze. Jak nie jestem zadowolona albo akurat mam wyliczoną kwotę to nie daję. A TŻ cwaniak ostatnio wymyślił, że będzie płacił kartą, bo wtedy nie trzeba dawać napiwku Powiem Wam, że przez kilka lat w wakacje pracowałam jako kelnerka i naprawdę bardzo rzadko dostawałam napiwki. A najgorzej mnie wkurzali goście, którzy rzucili autentycznie 50 groszy i uznawali to za wielki gest, podkreślając że reszty nie trzeba
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:51   #3474
twin--maid
Zakorzenienie
 
Avatar twin--maid
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 666
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Zrobili mi masaż szyjki rozwarcie 4 cm
Mam chodzić do 21.30 i będą sprawdzać co dalej
Masaż szyjki bardzo boli
jak masz 4cm to już urodzisz

Cytat:
Napisane przez 88natka Pokaż wiadomość
A czemu wyciągnąć kolczyki z uszu?
Mnie na porodówce położna kazała pozdejmować wszystkie "metale" ale nie wiem po co.

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
ja też po wizycie, rozwarcie 2 cm, ale skurcze co 7 min, dostałam dwa czopki i mam leżeć. Jutro o 12 albo 14 mam się zgłosić do gina na oddział. Cc będę miała na pewno. Chyba że skurcze będą silniejsze to jechać na ip, ewentualnie na oddział, bo gin od 7 już będzie.

Widzę, że historia lubi się powtarzać, skurcze są a rozwarcia nie.
Cieszę się, że będziesz miała jutro CC
__________________
twin--maid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:56   #3475
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Właśnie tego się obawiam
To jeśli tak jest, to trzeba zmienić salon ;-) to nie powinno mieć żadnego znaczenia i dla profesjonalistów raczej nie ma.
Swoją drogą, najbardziej miło mi się zrobiło, jak dostałam od klientki kwiatka maleńkiego w doniczce, pewnie z 5 zł kosztował. Dziewczyna nigdy napiwków nie zostawia. Ale szła na wizytę, zobaczyła te kwiatki i pomyślała ze będzie mi miło albo na święta od paru klientek nie-napiwkowych dostałam mikołaja z czekolady. Naprawdę nie trzeba nie wiadomo ile wydawać, żeby pokazać komuś, że się go docenia i jego pracę.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
Sara i Mamuśka jutro trzymam za Was mocne kciuki! Oby wszystko poszło sprawnie Trzymajcie się dzielnie

Zaczarowana, mam nadzieję, że rano przeczytam że już tulisz swoją Kruszynkę

Jeśli chodzi o napiwki to ja daję tylko w restauracjach i też nie zawsze. Jak nie jestem zadowolona albo akurat mam wyliczoną kwotę to nie daję. A TŻ cwaniak ostatnio wymyślił, że będzie płacił kartą, bo wtedy nie trzeba dawać napiwku Powiem Wam, że przez kilka lat w wakacje pracowałam jako kelnerka i naprawdę bardzo rzadko dostawałam napiwki. A najgorzej mnie wkurzali goście, którzy rzucili autentycznie 50 groszy i uznawali to za wielki gest, podkreślając że reszty nie trzeba
Ja akurat jestem z tych, którzy gdzieś nie pójdą ze świadomością, że mam wyliczone i na napiwek mi nie wystarczy. Ale każdy ma inne podejście do tego, wiadomo.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:56   #3476
kro0pka
Raczkowanie
 
Avatar kro0pka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 274
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Ciekawe jak tam naszazaczarowana pewnie wylewa siódme poty, a juz za chwilke bedzie tulic swoja kruszynke. Mam nadzieje ze sie odezwie jakos do nas i da znac co u niej jak sie to wszystko skonczy
__________________
M&M&M
kro0pka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:58   #3477
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Co do końcówki wypowiedzi, to nie wiem na jakich fryzjerów trafiasz ;-) ja jak przyjmuję klientkę to jestem tylko dla niej od początku do końca, często znam imiona ich dzieci i historię chorób w rodzinie i na pewno nie jest to kontakt ograniczony do minimum, chyba że ktoś wyraźnie sobie tego życzy. Z mojej strony jest zawsze pełne zaangażowanie i sorry ale kontakt kelnera przy przyjmowaniu zamówienia i pytaniu czy smakuje się do tego nie umywa ;-) i nie masz racji, nie ma żadnego znaczenia czy ktoś ten napiwek zostawia czy nie. Owszem, man świadomość kto i ile zwykle daje, bo ci sami ludzie przychodzą do mnie przez lata i nie raz się sami oburzaję, jak chcę wydać resztę. Ale naprawdę doceniam lojalność każdego, kto przychodzi specjalnie personalnie do mnie bez względu na to, czy dorzuca coś ekstra czy nie. I jednakową sympatią darzę wszystkich swoich stałych klientów
Źle mnie zrozumiałaś, napisałam że można ten kontakt ograniczyć ale nie trzeba wiadomo Tak samo zresztą kelner nie musi być miły i uprzejmy, wtedy ode mnie napiwku nie dostanie, proste

Wierzę Ci, że nie patrzysz na ludzi przez pryzmat napiwków i że cieszysz się ze swoich stałych klientów bez względu na to czy je dają czy nie... ale Ty jesteś jedna na sto, która kocha to co robi i to jest dla niej najważniejsze, 99 innych fryzjerek będzie traktować ludzi patrząc na to kto ile daje... Taka niestety jest prawda

Poza tym moja kosmetyczka nigdy by nie przyjęła ode mnie żadnych dodatkowych pieniędzy
Usługi czy fryzjerskie czy kosmetyczne są w dzisiejszych czasach naprawdę drogie i tak jak pisałam każdy świadomie decyduje się wybierając taki a nie inny zawód i wie mniej więcej ile ludzie w tym zawodzie zarabiają... Więc z jakiej okazji ja mam się dokładać komuś do pensji?

Poza tym pod usługi można podciągnąć prawie wszystko, pani w urzędzie czy w banku też nas obsługuje i może zrobić to opryskliwie a może być miła to co mam jej płacić za to, że jest miła albo właśnie facet tankujący na stacji...

Nie mówiąc o lekarzach tak właściwie... im też zostawiacie napiwki jak wyleczą Was z grypy albo wytną wyrostek??
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:58   #3478
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
To jeśli tak jest, to trzeba zmienić salon ;-) to nie powinno mieć żadnego znaczenia i dla profesjonalistów raczej nie ma.
Swoją drogą, najbardziej miło mi się zrobiło, jak dostałam od klientki kwiatka maleńkiego w doniczce, pewnie z 5 zł kosztował. Dziewczyna nigdy napiwków nie zostawia. Ale szła na wizytę, zobaczyła te kwiatki i pomyślała ze będzie mi miło albo na święta od paru klientek nie-napiwkowych dostałam mikołaja z czekolady. Naprawdę nie trzeba nie wiadomo ile wydawać, żeby pokazać komuś, że się go docenia i jego pracę.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------


Ja akurat jestem z tych, którzy gdzieś nie pójdą ze świadomością, że mam wyliczone i na napiwek mi nie wystarczy. Ale każdy ma inne podejście do tego, wiadomo.
Ja też tak robię. Jak mam konkretną kwotę na wyjscie to zamówię za mniej, żeby mi na napiwek zostało.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 21:01   #3479
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

zaczarowana duzo mocy i siły dla Was no i się doczekałaś porodu

to teraz czekamy na wieści i zdjęcie Olivi

sara za jutro denerwujesz się ??? bo ja też mam mieć cc i myślę, że będę trząść portkami dzień przed jak nie wcześniej (choć już jedno cc miałam )

mamuśka Tobie też za jutro:kci uki::kciu ki: podwójnie, żeby z małą było ok
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 21:02   #3480
88natka
Zadomowienie
 
Avatar 88natka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 1 591
Dot.: Sierpień już za rogiem czyha, coraz bardziej boli Krycha. Mamy sierpniowe 2014

No tak, ale za fryzjera płacisz dopiero jak skończy a nie przed, więc teoretycznie powinien być tak samo miły dla wszystkich
__________________
Olivia

niespodzianka
88natka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-28 20:06:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.