Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-14, 13:56   #3541
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Co do podkładów to zużywam co kupiłam, ale wystarczyłyby mikro wkładki higieniczne. Wkurza mnie że lecą jakieś symboliczne ilości już 4 tydzień, jakby nie mogło raz a porządnie i spokój



Liczę na laurkę (na razie od starszej, ma się rozumieć). Do przedszkola chodzi od tygodnia więc raczej występów się nie spodziewam, zresztą oni raczej nie idą w te klimaty. Cokolwiek dostanę, będę ryczeć na bank



Makaron rulez - to dostałam rok temu po pikniku rodzinnym w żłobku, noszę z dumą
Hahaha boooski. Moja kolorystyka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 14:07   #3542
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
My jednak do pediatry, polozna mówi że mu spływa dlatego tak żęzi (nie wiem jak to napisać xd) i też pokasluje, lepiej odsłuchać. Napięcie ocenia że w porządku. A krocze mówi że ja rok bolało po porodzie

My zupełnie niczym kikuta nie przemywalismy a odpadł po 6 dniach, ciekawe dlaczego innym szybciej j się goi, innym gorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może faktycznie zależy to od grubości pępowiny Im grubsza tym dłużek schnie, byłoby to logiczne.
Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
A u Was jak to bylo? Położna wywierala presje, że za malo??

Wg mnie moja już wróciła wczoraj bo jak urodzila sie to wazyla 3110 a jak ja wazyli chwile pozniej jak wyplula wody plodowe to wazyla 3060. Wczoraj bylo 3100, co nie zmienia faktu, ze 80g w przeciagu tygodnia to mały przyrost

Z cdl jestem umówiona na czwartek ☺

A dziś już 2 razy ściągłam 30ml i ją dokarmiłam ;-) tz popołudniu przywiezie wage to bedziemy sprawdzac ☺Hah no mały błąd Ofelko, dziś metodą karmienie, odbicie, dokarmienie z butli, odbicie, mala sie wybudza i pocmoka jeszcze cyca żeby zasnąć. Takie te dziewuszki są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaką wagę kupiliscie? Ja też chcę kupić, bedę sprawdzać ile zjada mojego pokarmy, bo dzisiaj znowu jazda byla po jedzeniu i musiałam zrobic butlę.
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
U nas dzis snieg padal

To co... Sanki wyciagam chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coooo? Szok!
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Pytanie niedoswiadczonej matki
Jak często robicie toaletę twarzy, uszu 1 czy 2 razy na dzień?
Ubranka jeśli nie ma jakiejś przykrej przygody to zmieniacie raz na dobę czy jakoś inaczej?

U nas i w szpitalu i położna srodowiskowa mówiły że pępek powinien szybko odpasc niby. Zobaczymy cyz faktycznie tak będzie, nie obrażę się

Swoją drogą po porodzie sn długo uzywalyscie bella mama? Zwykle wydawało mi się, że czytałam że w domu już nie ma takiej potrzeby, a ja narazie sobie nie wyobrażam przejść na coś mniejszego, coś czuję że czeka mnie długi czas pod względem krwawienia wogole w domu bardziej dbam o to krocze niż w szpitalu, jeśli chodzi o mycie, wietrzenie itp a mam wrażenie że trochę bardziej teraz boli, ciągnie głównie ono mnie ogranicza z różnymi czynnościami, niby wszyscy co mnie badali mówili że jest ok wręcz bardzo ładnie wyglada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do rozejscia mięśni prostych brzucha to nad i pod pepkiem mam na 1 palec a przy pepku na 2 oalcez więc jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Za to mam chyba słabsza mięśnie głębokie i taki stozek się robi przy napięciu brzucha, ale pokazała mi fizjo w szpitalu jak ćwiczyć i to powinno się naprawić w ciągu dwóch tygodni.
U nas nie ma dnia bez przykrej przygody, albo źle zalożę pampersa i jest opsikany po pachy, albo zrobi kupę na przewijak i zazwyczaj spłynie pod plecy, albo jest ulane mlekiem...Codzinnie pralka chodzi.
Buzke przemywam 2-3 razy dziennie z uwagi na trądzik, oczy 2 razy dziennie sola fizj i nosek raz dziennie zakraplam.Kąpiemy co 2 dni, a pupe myję codziennie w misce
A podkłady tylko w szpitalu, choć ja malo krwawilam.Oddałam 3 paczki kuzynce takie miałam zapasy
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ej dziewczyny tak btw to zaraz dzień mamy niektore z Was po raz 1szy beda go obchodzic.

U nas pewnie jakies przedstawienie w przedszkolu bedzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to jeszcze abstrakcja
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Mi polozna mowila, zeby przemywac a tez tego wczesniej nie robilam ale moze kupie ta mala szczoteczke na palec jak juz mlody zacznie kumac, ze mamy jakis rytm, zeby nie bylo problemow z myciem zebow niech sie przyzwyczaja.


Moj maz mi wczoraj powiedzial, ze jesli wroci w lipcu do pracy to bank pojedzie na 2 (slownie: DWA) tygodnie do Szczecina w sierpniu... 14 dni kurła z dwojka w domu 24/dobe... Potem ja jade na dwa tygodnie... Chociazby wieś obok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam taką szczoteczkę, ale nie wiem jak używać
To po takich 2 tygodniach tylko Ciechocinek Ci zostaje
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Co do podkładów to zużywam co kupiłam, ale wystarczyłyby mikro wkładki higieniczne. Wkurza mnie że lecą jakieś symboliczne ilości już 4 tydzień, jakby nie mogło raz a porządnie i spokój



Liczę na laurkę (na razie od starszej, ma się rozumieć). Do przedszkola chodzi od tygodnia więc raczej występów się nie spodziewam, zresztą oni raczej nie idą w te klimaty. Cokolwiek dostanę, będę ryczeć na bank



Makaron rulez - to dostałam rok temu po pikniku rodzinnym w żłobku, noszę z dumą
Piękny

U nas znów czerwona pupa, a mamy 4 rodzaj pieluch. Rynca opadajo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 14:12   #3543
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Lisek piękna bransoletka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 14:23   #3544
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ale piękna biżuteria
Ja z laurek zrobilam sobie mini galerię w kuchni na przedstawieniach wylałam morze łez a tetaz to juz dostaję prezenty zakupione za "oszczędności" jednak to te wykonane wlasnoręcznie cieszą najbardziej. Ale to w sumie fajnie, ze znowu do tego wrócę

Ja na noc zakładam pajacyki bez bodziaka. Po nocy przebieram w ubranka dzienne i jak nic się nie wydarzy w międzyczasie to na noc dopiero przebieram i rano inny zestaw. Kąpiemy codziennie, twarz przemywam kilka razy dziennie, reszta przed snem. Buzi wewnątrz jeszcze nie czyszczę - to chyba tak około 3 mca zaczęłam przy starszym.

Pieluszki kupiłam bezposrednio u MayLili
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 14:30   #3545
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Buźkę myjemy raz dziennie jak jest brudna prostu. Najczęściej solą fizjologiczną. Kapiel raz na dwa dni. Ubranka raz na dwa dni. Na noc zmieniam spodenki i skarpetki na pół śpiochy. Chyba że była kąpieli to ubieram pajaca. Przy pierwszym dziecku wolałam pajace a teraz ubieram bo mamy... W nocy lepiej mi jak ma pół śpiochy. Szybciej się sprawdza i zmienia. Buzi we wnętrze nie myjemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 14:47   #3546
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Może faktycznie zależy to od grubości pępowiny Im grubsza tym dłużek schnie, byłoby to logiczne.Jaką wagę kupiliscie? Ja też chcę kupić, bedę sprawdzać ile zjada mojego pokarmy, bo dzisiaj znowu jazda byla po jedzeniu i musiałam zrobic butlę.Coooo? Szok!U nas nie ma dnia bez przykrej przygody, albo źle zalożę pampersa i jest opsikany po pachy, albo zrobi kupę na przewijak i zazwyczaj spłynie pod plecy, albo jest ulane mlekiem...Codzinnie pralka chodzi.
Buzke przemywam 2-3 razy dziennie z uwagi na trądzik, oczy 2 razy dziennie sola fizj i nosek raz dziennie zakraplam.Kąpiemy co 2 dni, a pupe myję codziennie w misce
A podkłady tylko w szpitalu, choć ja malo krwawilam.Oddałam 3 paczki kuzynce takie miałam zapasy Dla mnie to jeszcze abstrakcja Mam taką szczoteczkę, ale nie wiem jak używać
To po takich 2 tygodniach tylko Ciechocinek Ci zostaje
Piękny

U nas znów czerwona pupa, a mamy 4 rodzaj pieluch. Rynca opadajo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciechocinek... Odwiedzicie mnie chociaz?? 🤪


Jakie przetestowaliscie pieluchy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 15:02   #3547
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ciechocinek... Odwiedzicie mnie chociaz?? 🤪


Jakie przetestowaliscie pieluchy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli nie będę akurat w Gnieźnie (dla niewtajemniczonych szpital dla chorych psychicznie) to napewno wpadnę. Nawet marzy mi się taki tydzień w Ciechocinku. Cisza, spokój...

Mieliśmy bambiboo, pampersy i babydream. Teraz mam Dady. Niedługo okaże się, że zostają nam tetrowe Może ja coś źle robie...nie mam pojecia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-14, 15:03   #3548
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ej dziewczyny tak btw to zaraz dzień mamy niektore z Was po raz 1szy beda go obchodzic.

U nas pewnie jakies przedstawienie w przedszkolu bedzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ach wiem właśnie😍 jakie to będzie wzruszające😍
Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Ostatnio tz mi o tym przypomniał i pytal Oli co kupuje mamusi. Oczywiście matka sie pewnie wzruszy jak dostanie kwiatek. A takie przedstawienia czy laurki to juz na pewno pelne wzruszenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj ciekawe...ja mamusia chyba będę musiała sama sobie kupić😁
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, chyba nie zaniedbuje dziecka póki co naprawdę jesteście ogromną pomocą

Jeszcze jedna rzecz... Czy polecacie jakieś materialy/książkę gdzie jest opisany rozwój dziecka i co i kiedy warto, trzeba z nim robić? Taki trochę drogowskaz typu od ok tego i tego okresu klasz na brzuchu, od kiedy pokazywać kontrasty itd bo jesteśmy totalnie nemo w tym temacie. Nie chcę czegoś zaniedbań, ale też na siłę przyspieszać i zameczac dziecka
Musisz położyć się na plecach, nogi wyprostowane, unieść sama głowę do góry i napiąć brzuch. Na środku brzucha na całej długości jak naciskasz to masz szpare między mięśniami i właśnie sprawdzasz ile palców ci wchodzi w tą szpare. Może ona być różnej szerokości na różnych wysokościach brzucha. Mam nadzieję, że napisałam w miarę zrozumiale w ciąży nie umiałam tego wyczuć, ale teraz bez problemuNo to ciekawe co syneczek wymyśli na dzień mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lisku mi położna wczoraj mówiła, że przy KP można przemywac buzię od środka ale nie jest to konieczne. Zalecają to napewno jak podaje się mm, a z tego co kojarzę to ty KP, więc nie masz co się chyba przejmować

U nas wpadka narazie była 2 razy
Chyba że liczyć to co zaraz po porodzie... Jak tylko go urodziłam i położyli na brzuchu, to minęło 5 sekund i cała mnie obsral
Ja mam pierwszy rok życia dziecka i tam jest podzielone co w danym miesiącu się u malucha dzieje

Smolke walnal Ci na brzuch?? Nieźle😂 mnie moja olala i tez od razu po przytuleniu do mnie ;-)

Coco, co Ci wpisali w karte? Porod indukowany? Ja tak zobaczylam, że mam wpisany indukowany i 1 faza 4h druga 50 minut ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Coccinellla
Czas edycji: 2019-05-14 o 15:05
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 17:01   #3549
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Jeżeli nie będę akurat w Gnieźnie (dla niewtajemniczonych szpital dla chorych psychicznie) to napewno wpadnę. Nawet marzy mi się taki tydzień w Ciechocinku. Cisza, spokój...

Mieliśmy bambiboo, pampersy i babydream. Teraz mam Dady. Niedługo okaże się, że zostają nam tetrowe Może ja coś źle robie...nie mam pojecia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas zawsze były śmieszki na temat szpitala w Lublińcu... Po czym wesele robiliśmy w budynku obok (a kiedyś była to część psychiatryka) Śmiałam się że jak mnie to wszystko wykończy to wystarczy przeskoczyć przez płot
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 17:26   #3550
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

U nas tez jest psychiatryk wiec mam bliżej niz do Ciechocinka

My bylismy na bioderkach i wszystko ok. Za 2 miesiace kolejna wizyta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 18:26   #3551
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Ach wiem właśnie jakie to będzie wzruszająceOj ciekawe...ja mamusia chyba będę musiała sama sobie kupićJa mam pierwszy rok życia dziecka i tam jest podzielone co w danym miesiącu się u malucha dzieje

Smolke walnal Ci na brzuch?? Nieźle mnie moja olala i tez od razu po przytuleniu do mnie ;-)

Coco, co Ci wpisali w karte? Porod indukowany? Ja tak zobaczylam, że mam wpisany indukowany i 1 faza 4h druga 50 minut ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, obczaje ta książkę

Tak, ledwo go wypchnelam a ten od razu mnie osral także była krew, maź i pełno smolki
Ja mam zaznaczone że poród spontaniczny ciekawe to bo niby przyjechałam ze skurczami, ale one się wyciszyly i na drugi dzień balonik był i przy nim mi wody odeszły.. 1 faza o ile ok pamiętam to 5 h a druga napewno 50 minut

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-14, 18:26   #3552
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Nie dziwie sie wzruszenia. N9 i nie dziwie sie Igorowi ze musi sie upewnic bo dla niego to na pewno duze przeżycie i pewnie by to przeżył jakby ciebie zabrakło.
Moja mama do dzis trzyma laurki i naszyjnik z makaronu z czasow mojego przedszkola

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Naszyjnik ach pamiętam 😊
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Wczoraj tż załatwiał opiekę u internistki i sama zaproponowała rozbić ją bez weekendów na 5 5 i 4 dni, także fajnie. Wychodzi, że tż do końca czerwca będzie tylko 6 dni roboczych w pracy jakoś w połowie czerwca, także się poskladalo dobrze ze ma tyle wolnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale fajnie 😊 my już nie chcieliśmy prosić o rozbicie...wystawial nam gin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 18:31   #3553
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
U nas polozna byla w sumie 2 razy dluzej, a rozpisane mamy 5 wizyt ale ja nie potrzebowalam az tak bardzo jej pomocy. Mowila, ze gdyby cos sie dzialo to mam dzwonic i zawsze podjedzie. Generalnie to zalezy ile kto potrzebuje wizyt i jezdzi w zaleznosci od potrzeb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tez była 2 razy i sie pytała czy jeszcze przyjść ale powiedziałam jej ze w sumie nie ma po co

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ej dziewczyny tak btw to zaraz dzień mamy niektore z Was po raz 1szy beda go obchodzic.

U nas pewnie jakies przedstawienie w przedszkolu bedzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja obchodzę 2 razy w roku irlandzki i polski
A sama urodziłam sie dzień po dniu matki

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Mi polozna mowila, zeby przemywac a tez tego wczesniej nie robilam ale moze kupie ta mala szczoteczke na palec jak juz mlody zacznie kumac, ze mamy jakis rytm, zeby nie bylo problemow z myciem zebow niech sie przyzwyczaja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O wlasnie mam taka szczoteczkę dzięki za przypomnienie

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Nie dziwie sie wzruszenia. N9 i nie dziwie sie Igorowi ze musi sie upewnic bo dla niego to na pewno duze przeżycie i pewnie by to przeżył jakby ciebie zabrakło.
Moja mama do dzis trzyma laurki i naszyjnik z makaronu z czasow mojego przedszkola

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez kolekcjonuje te wszystkie przedszkolne dzieła sztuki
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 20:52   #3554
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Wy tez takie jestescie niezadowolone z zielonych Pampersow? Kupilam dwie mega paki, ale przy ruchlowosci mojego synka pampek jest zaraz do polowy pupy, bo nie maja tych falbanek z tylu. Nie musze mowic jak to sie konczy jak zrobi grubsza sprawe Czym predzej musze sie reszty tego g.... pozbyc, bo juz mam dosc kapania dziecka po 3 razy dziennie i zapierania ubranek. Kupialam pieluchy z Lidla i odzylam. Takie porzadniejsze sie wydaja i nic sie nie zsuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 21:22   #3555
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Wy tez takie jestescie niezadowolone z zielonych Pampersow? Kupilam dwie mega paki, ale przy ruchlowosci mojego synka pampek jest zaraz do polowy pupy, bo nie maja tych falbanek z tylu. Nie musze mowic jak to sie konczy jak zrobi grubsza sprawe Czym predzej musze sie reszty tego g.... pozbyc, bo juz mam dosc kapania dziecka po 3 razy dziennie i zapierania ubranek. Kupialam pieluchy z Lidla i odzylam. Takie porzadniejsze sie wydaja i nic sie nie zsuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przez 2 ,5 roku jak córka była w pieluchach używałam Pampesow i ja zawsze byłam zadowolona. Nawet jak potem spała 12 godzin to wstawała z pampkiem po kolana zasikanym ale nigdy go nie przelała.... chyba ze u nas sa jakieś inne standardy
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 21:27   #3556
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Może faktycznie zależy to od grubości pępowiny Im grubsza tym dłużek schnie, byłoby to logiczne.Jaką wagę kupiliscie? Ja też chcę kupić, bedę sprawdzać ile zjada mojego pokarmy, bo dzisiaj znowu jazda byla po jedzeniu i musiałam zrobic butlę.Coooo? Szok!U nas nie ma dnia bez przykrej przygody, albo źle zalożę pampersa i jest opsikany po pachy, albo zrobi kupę na przewijak i zazwyczaj spłynie pod plecy, albo jest ulane mlekiem...Codzinnie pralka chodzi.
Buzke przemywam 2-3 razy dziennie z uwagi na trądzik, oczy 2 razy dziennie sola fizj i nosek raz dziennie zakraplam.Kąpiemy co 2 dni, a pupe myję codziennie w misce
A podkłady tylko w szpitalu, choć ja malo krwawilam.Oddałam 3 paczki kuzynce takie miałam zapasy Dla mnie to jeszcze abstrakcja Mam taką szczoteczkę, ale nie wiem jak używać
To po takich 2 tygodniach tylko Ciechocinek Ci zostaje
Piękny

U nas znów czerwona pupa, a mamy 4 rodzaj pieluch. Rynca opadajo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wage mebby primi pesi tutaj chyba Nufcia pisala o niej, że jakies polozne mają taka

Dorwalismy na olx za 100zl ;-)
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
U nas tez jest psychiatryk wiec mam bliżej niz do Ciechocinka

My bylismy na bioderkach i wszystko ok. Za 2 miesiace kolejna wizyta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że bioderka ok 😊 ja wczoraj zarejestrowalam małą na 13.06
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Dzięki, obczaje ta książkę

Tak, ledwo go wypchnelam a ten od razu mnie osral także była krew, maź i pełno smolki
Ja mam zaznaczone że poród spontaniczny ciekawe to bo niby przyjechałam ze skurczami, ale one się wyciszyly i na drugi dzień balonik był i przy nim mi wody odeszły.. 1 faza o ile ok pamiętam to 5 h a druga napewno 50 minut

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zobacz to wielki tom 😁

No mi napisali zgodnie z prawdą, że indukowany😒 w końcu oksy 😛

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 21:32   #3557
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Wy tez takie jestescie niezadowolone z zielonych Pampersow? Kupilam dwie mega paki, ale przy ruchlowosci mojego synka pampek jest zaraz do polowy pupy, bo nie maja tych falbanek z tylu. Nie musze mowic jak to sie konczy jak zrobi grubsza sprawe Czym predzej musze sie reszty tego g.... pozbyc, bo juz mam dosc kapania dziecka po 3 razy dziennie i zapierania ubranek. Kupialam pieluchy z Lidla i odzylam. Takie porzadniejsze sie wydaja i nic sie nie zsuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przez 2 ,5 roku jak córka była w pieluchach używałam Pampesow i ja zawsze byłam zadowolona. Nawet jak potem spała 12 godzin to wstawała z pampkiem po kolana zasikanym ale nigdy go nie przelała.... chyba ze u nas sa jakieś inne standardy
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 21:47   #3558
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Wy tez takie jestescie niezadowolone z zielonych Pampersow? Kupilam dwie mega paki, ale przy ruchlowosci mojego synka pampek jest zaraz do polowy pupy, bo nie maja tych falbanek z tylu. Nie musze mowic jak to sie konczy jak zrobi grubsza sprawe Czym predzej musze sie reszty tego g.... pozbyc, bo juz mam dosc kapania dziecka po 3 razy dziennie i zapierania ubranek. Kupialam pieluchy z Lidla i odzylam. Takie porzadniejsze sie wydaja i nic sie nie zsuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamy ten sam problem wczoraj tż kupił Dady do wypróbowania...z Pampersa często kupa wychodzi...no chyba że ja źle zakładam...

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 21:55   #3559
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Wage mebby primi pesi tutaj chyba Nufcia pisala o niej, że jakies polozne mają taka

Dorwalismy na olx za 100zl ;-)
Super, że bioderka ok 😊 ja wczoraj zarejestrowalam małą na 13.06Zobacz to wielki tom 😁

No mi napisali zgodnie z prawdą, że indukowany😒 w końcu oksy 😛

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dziewczyny pisały że tą mają bo w szpitalu były
A ja dopytywałam jaki model ale mi nikt nie odpisał... A jeszcze się nie zagłębiałam w parametry. Jedna jest chyba taka że ma zdejmowaną tą mydelniczkę a druga taka że to wszystko to jeden element?
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-14, 22:02   #3560
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hej,

My też dziś na bioderkach byłyśmy - wszystko ok, kontrola za 3 miesiące.

My mamy wagę Mebby Baby&child, też dorwana na olx ;]

Co do pampersow to ja jestem zadowolona, ale póki co probowalismy tylko wszystkich rodzajów pampersa, baby Dream, Bambiboo i muumi.
Te droższe to z uwagi na odparzenia. Juz nie mam siły.. Co się uda zaleczyc, to zaraz znowu cała pupa czerwona z ramkami Dzid wyszło znowu nagle, od razu już takie mokre miejsca mocno czerwone
.. wietrzylam ją ze 3h... To chyba przez te jej dość częste rzadkie kupki. W piątek mamy szczepienia, to podpytam pediatrę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 22:09   #3561
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja miałam z Pampersa Premium Care w miętowym opakowaniu i Pampers Pure Protection i wg mnie te pierwsze śmierdzą tzn. mają jakiś taki wkurzający zapach. Te drugie są całkiem spoko - mam je teraz i jeszcze Bambiboo i żółte Babydream (te zakładam jak przed karmieniem pieluszka jest zesikana i trzeba przebrać a się podczas jedzenia kupy spodziewam).
Mieliśmy też Kit&Kin, Dadę, Happy i te drugie Babydream (one akurat są beznadziejne).
Wg mnie na razie nie ma dużych różnic pomiędzy tymi pieluchami. Jedynie Kit&Kin się strasznie pompowały od siku ale one też były sporo mniejsze niż pozostałe (a niby na taką samą lub podobną masę dziecka). Tylko ja też przed prawie każdym jedzeniem przebieram i rzadko się zdarza że jest mało nasikane. Więc może różnicę widać potem jak dziecko dłużej w tym chodzi albo ma rozszerzaną dietę i te kupy zapaszek zmieniają
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 23:43   #3562
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Jedno ubranko na dwa dni u nas chyba z trzy komplety schodzą na dzień, bo wciąż albo siuśki, albo co gorsza kupa, wylecą którąś stroną nie wiem co robię źle

Pupa ostatnio też można odparzona
Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
A u Was jak to bylo? Położna wywierala presje, że za malo??

Wg mnie moja już wróciła wczoraj bo jak urodzila sie to wazyla 3110 a jak ja wazyli chwile pozniej jak wyplula wody plodowe to wazyla 3060. Wczoraj bylo 3100, co nie zmienia faktu, ze 80g w przeciagu tygodnia to mały przyrost

Z cdl jestem umówiona na czwartek ☺

A dziś już 2 razy ściągłam 30ml i ją dokarmiłam ;-) tz popołudniu przywiezie wage to bedziemy sprawdzac ☺Hah no mały błąd Ofelko, dziś metodą karmienie, odbicie, dokarmienie z butli, odbicie, mala sie wybudza i pocmoka jeszcze cyca żeby zasnąć. Takie te dziewuszki są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm mój jadł za mało niestety, u nas jakieś problemy z ssaniem od samego początku, nie wiem z czego wynikały. Dostawał mm, bo nie jestem w stanie znów laktatorem wyciągnąć tyle, ile potrzebował. Ale jest lepiej i mam nadzieję, że zaraz dokarmianie nie będzie potrzebne.
Na dwa tygodnie miał najniższą wagę, stracił chyba nawet więcej niż te 10% urodzeniowej (a u nas urodzeniowa wysoka). Potem w kolejnym tygodniu już odrobił spadek.

Byliśmy dzisiaj z wędzidelkiem, ale chirurg stwierdził, że nie ma potrzeby ciąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 01:15   #3563
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Pieluchy: u nas były te Pampersy za 1 grosz z Rossmana (to chyba Baby Care) i późnuej tez je kupowaliśmy, Lupilu z Lidla i tescowe Fred&Flo, żadne nie przeciekły, nic się nie wydostaje na zewnątrz, nie ma odparzeń. Zdarza się małemu tak zasiusiać, że ledwie zapięcie od body trzyma ale nie ma przecieków. Pampersy są jakby najlżejszy, najcieńsze wizualnie z nich a Lupilu najgrubsze. Wszystkie są okey ale mam zamiar próbować jeszcze z Rossmana i Dadę bym chciała ale fo tych ostatnich mąż ma jakieś uprzedzenia.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 01:22   #3564
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Bejata ja ostatnio się popłakałam jak odwzajemniła mój uśmiech

Siedzę z kapustą ma cyckach...

Mała ma chyba problemy z brzuszkiem i przedwczoraj i wczoraj tak biedna płakała, od dziś wprowadzam espucokolwiek, byle pomogło

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 01:46   #3565
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Przez 2 ,5 roku jak córka była w pieluchach używałam Pampesow i ja zawsze byłam zadowolona. Nawet jak potem spała 12 godzin to wstawała z pampkiem po kolana zasikanym ale nigdy go nie przelała.... chyba ze u nas sa jakieś inne standardy
U mnie to jest niezly krzykacz i wierci sie przy tym placzu swoim nieziemsko. Moze stad pielucha sie zsuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:46 ---------- Poprzedni post napisano o 02:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Mamy ten sam problem wczoraj tż kupił Dady do wypróbowania...z Pampersa często kupa wychodzi...no chyba że ja źle zakładam...

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Dady sa dobre, ale zdecydowanie lepiej ogarniaja sytuacje Lupilu nie wiem czemu pampers nie pomyslal zeby ten tyl jakos zabezpieczyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 05:13   #3566
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Wy tez takie jestescie niezadowolone z zielonych Pampersow? Kupilam dwie mega paki, ale przy ruchlowosci mojego synka pampek jest zaraz do polowy pupy, bo nie maja tych falbanek z tylu. Nie musze mowic jak to sie konczy jak zrobi grubsza sprawe Czym predzej musze sie reszty tego g.... pozbyc, bo juz mam dosc kapania dziecka po 3 razy dziennie i zapierania ubranek. Kupialam pieluchy z Lidla i odzylam. Takie porzadniejsze sie wydaja i nic sie nie zsuwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja uzywam teraz 1 i nie mam problemow z zsuwaniem czy przeciekaniem. Wg mnie sa dosc chlonne bo Leo strasznie duzo sika i czasem sa napompowane jak balony. Moze jakas kiepska partia?
Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Mamy ten sam problem wczoraj tż kupił Dady do wypróbowania...z Pampersa często kupa wychodzi...no chyba że ja źle zakładam...

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Nam nic nie wyszlo jeszcze z pampersa a kupe jak walnie to jak bomba biologiczna. Ale ja dosc mocno zapinam. Na jeden palec luzu.
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Pieluchy: u nas były te Pampersy za 1 grosz z Rossmana (to chyba Baby Care) i późnuej tez je kupowaliśmy, Lupilu z Lidla i tescowe Fred&Flo, żadne nie przeciekły, nic się nie wydostaje na zewnątrz, nie ma odparzeń. Zdarza się małemu tak zasiusiać, że ledwie zapięcie od body trzyma ale nie ma przecieków. Pampersy są jakby najlżejszy, najcieńsze wizualnie z nich a Lupilu najgrubsze. Wszystkie są okey ale mam zamiar próbować jeszcze z Rossmana i Dadę bym chciała ale fo tych ostatnich mąż ma jakieś uprzedzenia.
Dlaczego uprzedzony do Dady?
Musze tersz 2 z Dady kupic juz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 05:52   #3567
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Szukałam rankingu pieluch który kiedyś czytałam ale nie mogę znaleźć (z tego co kojarzę tam chyba było na pierwszym miejscu Fred&Flo).
Za to pojawił się jakiś nowy, ale dla rozmiaru 4 (ale tu babeczka zwraca uwagę na chłonność też)
https://www.magdam.com.pl/2019/05/ra...orazowych.html

---------- Dopisano o 06:52 ---------- Poprzedni post napisano o 06:51 ----------

https://babskasprawa.pl/wielki-test-...jednorazowych/
to ten co kiedyś czytałam - też dla większych rozmiarów ale z fajną tabelką
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 06:45   #3568
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Hej,

My też dziś na bioderkach byłyśmy - wszystko ok, kontrola za 3 miesiące.

My mamy wagę Mebby Baby&child, też dorwana na olx ;]

Co do pampersow to ja jestem zadowolona, ale póki co probowalismy tylko wszystkich rodzajów pampersa, baby Dream, Bambiboo i muumi.
Te droższe to z uwagi na odparzenia. Juz nie mam siły.. Co się uda zaleczyc, to zaraz znowu cała pupa czerwona z ramkami Dzid wyszło znowu nagle, od razu już takie mokre miejsca mocno czerwone
.. wietrzylam ją ze 3h... To chyba przez te jej dość częste rzadkie kupki. W piątek mamy szczepienia, to podpytam pediatrę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też książęca pupa...Co zaleczę, to nowa niespodzianka Już wczoraj się poryczałam z tej bezsilności.Posmarowałam sudokremem, bo bepanthen nie dawał rady i wydaje mi się, że jest lepiej dzisiaj. Też sądzę, że to przez kupki, każda pielucha jest przynajmniej z "pasem startowym", a ja nie jestem w stanie zmieniać po każdym pierdzie pieluszki.

Dzień dobry
ale brzydka pogoda, a tu połowa maja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 07:23   #3569
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

My uzywalismy narazie pampersow zielonych i premium care oraz lidlowych nie mam narazie ale do żadnych ale nam sie tez odpukac nic nie robi z pupka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 07:37   #3570
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

My używamy pampers premium care. Na pewno jeszcze pojedziemy na 1 trochę. Jakbyście miały je porównać do tych lupilu to...?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.