METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-28, 10:27   #3541
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Fioletowe sciany

moniek moze jakies foto wrzucisz?? sama zdecydowałam sie na wegierke ale nie mam pomysłu co do tego koloru dodac ...
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 21:09   #3542
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: Fioletowe sciany

do fioletu zielenie, szarości, czerń, biel
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 21:26   #3543
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Fioletowe sciany

Ja do sliwki wegierki dodalam dojrzaly groszek- z palety duluxa. Mnie ta kompozycja bardzo odpowiada. http://images33.fotosik.pl/390/1a4b7f36f1ccf827med.jpg
http://images34.fotosik.pl/384/a13174fc6c319acfmed.jpg
tylko kurcze sufit pomalowalismy rozbielonym dojrzalym groszkiem i wyglada na brudny :/
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-28, 21:55   #3544
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Fioletowe sciany

JoannM tojest sliwka wegierka z duluxa ??
hmm mi sie chyba jednak widzi z tym brudny beż ...
no nie wiem coraz bardziej zastanawiam sie czy tym malowac bo jakby mi sie coś nie spodobało to trudno bedzie przemalowac ... na jasniejszy....
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-29, 22:40   #3545
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Fioletowe sciany

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
JoannM tojest sliwka wegierka z duluxa ??
hmm mi sie chyba jednak widzi z tym brudny beż ...
no nie wiem coraz bardziej zastanawiam sie czy tym malowac bo jakby mi sie coś nie spodobało to trudno bedzie przemalowac ... na jasniejszy....
Nom, to jest wlasnie sliwka wegierka, wyglada tak jak na wzorniku, tylko ze dopiero jak sie cala sciane pomaluje to jest efekt. jezeli pomieszczenie jest dobrze oswietlone, a u mnie okno na cala szerokosc pokoju to jest ok, no i sciana jest tylko jedna w takim kolorze.
Ja uwazam ze warto poszalec z kolorami, mi sie podobaja takie ciemniejsze-jesli chodzi o sypialanie, salon urzadzam w jasnym kolorze- w goraczce zlota. Tu wole nie eksperymentowac.
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 08:04   #3546
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Fioletowe sciany

Cytat:
Napisane przez JoannM Pokaż wiadomość
Nom, to jest wlasnie sliwka wegierka, wyglada tak jak na wzorniku, tylko ze dopiero jak sie cala sciane pomaluje to jest efekt. jezeli pomieszczenie jest dobrze oswietlone, a u mnie okno na cala szerokosc pokoju to jest ok, no i sciana jest tylko jedna w takim kolorze.
Ja uwazam ze warto poszalec z kolorami, mi sie podobaja takie ciemniejsze-jesli chodzi o sypialanie, salon urzadzam w jasnym kolorze- w goraczce zlota. Tu wole nie eksperymentowac.
chyba jednak zdecyduje sie na jasniejszy odcien fioletu
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-30, 20:47   #3547
nataszka1508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 74
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez nataszka1508 Pokaż wiadomość
Hejka!!
Jestem w trakcie urzadzania salonu. Ale nie moge zdecydowac sie na ostateczna wersje.
To co w tej chwili jest to panele nie za jasne takie rudawe, sciany pastelowo- zielonkawe, na razie musza takie zostac ale za okolo rok przemalujemy je na inny odcien, taki bardziej wyrazisty. Wiec sa panele, zielone sciany i skorzana kanapa kolor miodowy krem i drewniany karnisz.
Poza tym na razie nie ma nic. Czekam na jakas wizje i dopiero kupimy reszte mebli i dodatki.
Nie wiem takze co poczac z oknem, moze jakies rolety i delikatna firanka?
Pokoj jest nieduzy 4m na 4m. Jedna sciana to okno, druga to drzwi wejsciowe z przedpokoju, trzecia to podwojne duze drzwi do jadalni. Wiec tylko jedna sciana jest w pelni do wykorzystania. Myslalam zeby na niej ustawic kanape a po bokach male szafki i na nich lampy nocne, albo na jednej scianie tylko komoda i nad nia duze lustro.
Myslalam tez o bordo dodatkach .
Moze macie jakies pomysly, bo na nic nie moge sie zdecydowac, a do Swiat chcialabym sie z tym uporac.

Dziekuje bardzo za kazda odpowiedz.

Podoba mi sie styl nowoczesny, minimalistyczny, ale bez przesady, lubie dodatki tylko nie w nadmiarze. Zarazem chce, aby pokoj byl przytulny i cieply.Zalaczam zdjecie pokoju.
Naprawde nie macie wiecej zadnych pomyslow na ten pokoj, ja wciaz czekam
nataszka1508 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-31, 06:28   #3548
qberka
Rozeznanie
 
Avatar qberka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 576
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Nataszka napisz trochę wiecej informacji. Jakie meble sie Tobie podobają, jakie dekoracje na okna lub ich brak ,no i i jaki styl ma być w tym pokoju czy coś super nowoczesnego czy może retro
qberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 15:12   #3549
nataszka1508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 74
Smile Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez qberka Pokaż wiadomość
Nataszka napisz trochę wiecej informacji. Jakie meble sie Tobie podobają, jakie dekoracje na okna lub ich brak ,no i i jaki styl ma być w tym pokoju czy coś super nowoczesnego czy może retro
TO JEST MOJA WYPOWIEDZ SPRZED TYGODNIA:Hejka!!
Jestem w trakcie urzadzania salonu. Ale nie moge zdecydowac sie na ostateczna wersje.
To co w tej chwili jest to panele nie za jasne takie rudawe, sciany pastelowo- zielonkawe, na razie musza takie zostac ale za okolo rok przemalujemy je na inny odcien, taki bardziej wyrazisty. Wiec sa panele, zielone sciany i skorzana kanapa kolor miodowy krem i drewniany karnisz.
Poza tym na razie nie ma nic. Czekam na jakas wizje i dopiero kupimy reszte mebli i dodatki.
Nie wiem takze co poczac z oknem, moze jakies rolety i delikatna firanka?
Pokoj jest nieduzy 4m na 4m. Jedna sciana to okno, druga to drzwi wejsciowe z przedpokoju, trzecia to podwojne duze drzwi do jadalni. Wiec tylko jedna sciana jest w pelni do wykorzystania. Myslalam zeby na niej ustawic kanape a po bokach male szafki i na nich lampy nocne, albo na jednej scianie tylko komoda i nad nia duze lustro.
Myslalam tez o bordo dodatkach .
Moze macie jakies pomysly, bo na nic nie moge sie zdecydowac, a do Swiat chcialabym sie z tym uporac.

Dziekuje bardzo za kazda odpowiedz.

Podoba mi sie styl nowoczesny, minimalistyczny, ale bez przesady, lubie dodatki tylko nie w nadmiarze. Zarazem chce, aby pokoj byl przytulny i cieply.Zalaczam zdjecie pokoju.

TO PISZE DZISIAJ
ZALEZY MI ZEBY W POKOJU ZNALAZLA SIE JAKAS OBSZERNA KOMODA I MOZE JAKIS SLUPEK Z POLKAMI PODSWIETLANY I DUZE LUSTRO, np nad sofa (sofe juz kupilismy, jest koloru miodowego skorzana-pisalam powyzej). Zastanawiam sie tez, bo ciagle chodzi mi po glowie ten meksykanski styl, czy bedzie do wystroju raczej nowoczesnego pasowac kilka motywow meksykanskich. Np jakas polka na scianie i na niej kilka kaktusow obok siebie w czerwonych doniczkach i do tego czerwony dywan?

PODSUMOWANIE, MOZE BEDZIE LATWIEJ: 3 sciany zielone i jedna kremowa, sofa bezowo-miodowa, plus do kupienia jakas komoda i cos jeszce zeby choc ksiazki bylo gdzie upchnac, przed sofa stolik i czerwony dywan i te kaktusy w czerwonych donicach i jakis obraz( a nad obraz taka lampa plaska jak sa w IKEI, ktora podswietla obraz od gory. a i lampa gdzies na komode bo bardzo lubie boczne swiatlo ( ale nie wiem czy taka z abazurem czy bardziej nowoczesna???)
Jesli chodzi o okno to juz kupilam firanke biala do parapetu, na dole ma gipiure a na gorze jest gladka, ale firanke zawsze mozna zmienic, to jest najmniejszy problem teraz. Wiec na okno pojda rolety, kolor, hmmm bez lub krem-najbezpieczniejsze kolory moim zdaniem )

Albo moze zostawic wszystko w tonacji ZIELEN, BEZ, KREM i kupic jasnobrazowy dywan a nie czerwony??? Sciany sa pastelowo zielone, mam troche dodatkow takich jak misa na owoce,swiecznik w kolorze zywo, jaskrawo (ale bez przesady) zielonym.

Czy to wszystko bedzie grac, jak to wszystko polaczyc zeby bylo OK. Nie lubie pstrokacizny, ale bardzo lubie jak jest przytulnie i cieplo.
W meblach lubie prostote, ale chcialabym dodac cos oryginalnego, zwracajacego uwage w wystroju.
Bardzo prosze o jakies sugestie, wszystkie wezme pod uwage, ten mexico to tez z wizazu sciagnelam, dzieki Wam.

Calego salonu nie chce po meksykansku bo nie bedzie to gralo z reszta mieszkania. A z salonu jest przejscie do jadalni wiec musi pasowac.

Mam nadzieje, ze nie zagmatwalam, bardzo dziekuje za odzew. Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9922.jpg (32,4 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9870.jpg (29,1 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9869.jpg (30,1 KB, 61 załadowań)

Edytowane przez nataszka1508
Czas edycji: 2008-10-31 o 15:31
nataszka1508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 17:14   #3550
qberka
Rozeznanie
 
Avatar qberka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 576
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Nataszka- najpierw jescze raz przemyśl w jakim stylu ma być ten pokój.
Piszesz że może w stylu meksykańskim a z drugiej strony piszesz o nowoczesnych meblach.Dla mnie styl meksykański niewiele ma wspólnego z nowoczesnością, pozatym do tego stylu absolutnie nie pasuje kolor ścian mi meksyk kojarzy się z intensywnymi i nasyconymi barwami, zresztą połączenie zieleni którą masz beżu , rudawej podłogi i czerwonych dodatków też mi jakoś sie gryzie. Nie wiem jak wygląda ta zieleń na żywo ale na zdjęciu nie wydaje się być "ciepłym" kolorem a bez tego trudno Ci będzie skomponować przytulny pokój, ja bym zaczeła od przemalowania go na inny odcien zieleni(którą uwielbiam i sama mam dwa pomieszczenia w zieleni i myślę żeby kolejne pomalować na zielony). Macie teraz pusty pokój więc nie będzie problemu z przestawianiem mebli. Rolety tak jak piszesz beż i krem to zawsze bezpieczne kolory i do wszystkiego pasujące. Natomiast firanki z gipiurą wcale a wcale nowoczesne nie są, ja bym wybrała w miare gładką i prostą bez ozdób firankę.Jeśli lubisz proste i nowoczesne a zarazem niebanalne meble to polecam Ci meble z Bydgoskich fabryk mebli(cała oferta na stronie). Meble nie są najtańsze ale ich jakość jest super, zresztą sama piszesz że chcesz tylko dwa elementy kupić komode plus coś na książki. Wklejam kilka zdjeć tych mebli. Przemaluj ten pokój na np: monsumową zieleń z dekorala zdecyduj o kolorze mebli. Moim zdaniem albo jasne albo rudawe albo jaśniutkie brązy (dodam z autopsji że rude odcienie bardzo "ocieplają" pokój) I dopiero wtedy szukaj dodatków. Pomysł z kaktusami super - samam ma sporo kaktusów .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg byd1.jpg (13,2 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg byd2.jpg (12,9 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg byd3.jpg (11,5 KB, 84 załadowań)
qberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 17:42   #3551
nataszka1508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 74
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Bardzo dziekuje za obszerna odpowiedz. Ten zielony w sztucznym swietle jest cieply, ale w dzien taki raczej seledynowy, zimny. Bardzo chce miec salon zielony, zawsze w zieleni sobie wyobrazalam salon, ale ten odcien to nie jest to co sobie wyobrazalam wybierajac z palety barw. Na razie w gre nie wchodzi przemalowanie, bo mieszkamy juz tutaj a mamy male dziecko. Ale za rok pewnie tak, ale tez zielony, sprawdze ten monsunowy.
musze jeszce raz wszystko przeanalizowac. a jesli chodzi o mexyk to chodzi mi o wprowadzenie takiego akcentu w postaci barw dominujacych w tym stylu zeby ozywic wnetrze, a w zasadzie to tylko chodzi mi o kolor czerwony i te kaktusy.
bardzo dzikuje za zainteresowanie, przepr za bledy ale z niunia na rekach
nataszka1508 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-31, 20:58   #3552
ewevinka
Rozeznanie
 
Avatar ewevinka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: In The Middle Of Nowhere..
Wiadomości: 707
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witam kobietki!

Ja szukam mebli w takim stylu jak na fotkach. Te są śliczne, ale strasznie drogie...

Pomożecie?

Będę bardzo wdzięczna za wszelki odzew!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szafa.jpg (109,9 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komoda.jpg (148,3 KB, 64 załadowań)
__________________




Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego wciąż noszę ze sobą aparat i dlaczego robię
zdjęcia. Wówczas odpowiadam " a dlaczego Ty jesz"? J.L.Keivom

ewevinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 21:43   #3553
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Ewevinko - allegro, sklepy z używanymi meblami, giełdy staroci, porozpytuj wśród starszych sąsiadów, u dziadków, na wsiach. Podobne okazy można wyszperać przy odrobinie szczęścia za naprawdę niewielkie pieniądze. Jedyny problem polega na tym, że taki mebel trzeba potem jakoś przywrócić do życia - odrestaurować, odnowić. Najlepiej samemu, jeśli ma byc tanio, lub u jakiegoś stolarza, tapicera - jeśli jest się gotowym na wydatki.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-31, 21:53   #3554
ewevinka
Rozeznanie
 
Avatar ewevinka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: In The Middle Of Nowhere..
Wiadomości: 707
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Cytat:
Napisane przez selfish Pokaż wiadomość
Ewevinko - allegro, sklepy z używanymi meblami, giełdy staroci, porozpytuj wśród starszych sąsiadów, u dziadków, na wsiach. Podobne okazy można wyszperać przy odrobinie szczęścia za naprawdę niewielkie pieniądze. Jedyny problem polega na tym, że taki mebel trzeba potem jakoś przywrócić do życia - odrestaurować, odnowić. Najlepiej samemu, jeśli ma byc tanio, lub u jakiegoś stolarza, tapicera - jeśli jest się gotowym na wydatki.

Nie mam za bardzo możliwości popytać sąsiadów, itd. (w UK jestem), a szukam na tutejszych tak zwanych CAR BOOT-ach (ludzie na jednym wielkim polu, sprzedają zbędne im graty i wszelkie drobiazgi). Ja już tyle tego szukam... A sama nie chcę się bawić w odnawianie... To zajęcie dla tych, którzy to potrafią

Dzięki za sugestie, i jeszcze faktycznie poszukam na allegro, chociaż tam też zaglądam

__________________




Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego wciąż noszę ze sobą aparat i dlaczego robię
zdjęcia. Wówczas odpowiadam " a dlaczego Ty jesz"? J.L.Keivom

ewevinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-02, 20:44   #3555
ewevinka
Rozeznanie
 
Avatar ewevinka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: In The Middle Of Nowhere..
Wiadomości: 707
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

A rzuciła Wam się w oczy taka podłoga, gdzieś jeszcze...? Dajcie znać proszę...

http://www.komfort.pl/panele/wyszuki...908/PG/1/POZ/2



http://www.swiatpaneli.pl/main/image.../kaindl_18.jpg
__________________




Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego wciąż noszę ze sobą aparat i dlaczego robię
zdjęcia. Wówczas odpowiadam " a dlaczego Ty jesz"? J.L.Keivom


Edytowane przez ewevinka
Czas edycji: 2008-11-02 o 21:54
ewevinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 09:13   #3556
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: rozterki remontowe

Paulo, niestety w ostatnim czasie, jest to moje największe zmartwienie
Drzwi kosztują naprawde dużo, zabieramy sie za potężny, oraz kosztowny remont na ktory zbieraliśmy pieniądze od wielu lat. I teraz już wiem, ze ten remont- to bedzie porażka.
Zamówiłam drzwi, które wchodzą bardziej w pomarańcz niż brąz i tak naprawde wydaje mi się, ze nie bedą pasowac do reszty mieszkania. Czemu je zamówiłam? Nie wiem... wydawało mi się, ze to taki neutralny kolor który będzie do wszystkiego pasował- myliłam się...
Może wkleje ci kilka fotek.
Zdjęcie pierwsze to zdjęcie, które znalazlam na internecie czyli drzwi calvados i łazienka wenge...
Takie zestawienie, pozostawia wiele do życzenia...
drugie zdjęcie- meble które mam zamiar kupić
trzecie zdjęcie- moja kuchni
czwarte zdjęcie- drugi pokój
w przedpokoju mam garderobe w kolorze wenge i łazienke też chciałam w koloarch wenge
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14a3d3d76e47b41a.jpg (42,1 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5b1IaDitxjuDIjvkFB.jpg (68,3 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg V3DwEWmQ55BJvm3UsB.jpg (55,2 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ac0Ae3whXfUp2B26HX.jpg (37,6 KB, 85 załadowań)
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 10:04   #3557
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: rozterki remontowe

madzia.a fotka pierwsza to kolor drzwi jakie zamowilas????
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 10:08   #3558
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: rozterki remontowe

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
madzia.a fotka pierwsza to kolor drzwi jakie zamowilas????
Tak, to jest kolor calvados tyle, ze moje drzwi są z innej firmy, więc odcień będzie się pewnie troche różnił...
W sklepie, gdzie zamawiałam drzwi było kiepskie oświetlenie i moje drzwi wyglądały tam tak jak na fotce wklejonej w pierwszym poście (są to drzwi po prawej)
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-03, 11:31   #3559
moniek09
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Fioletowe sciany

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
chyba jednak zdecyduje sie na jasniejszy odcien fioletu
ta sliwka wegierka jest swietna ) zrobilabym zdj mojego pokoju jak polaczona jest z jasnym blekitnym ale nie mam jak
moniek09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-03, 20:57   #3560
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: rozterki remontowe

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Tak, to jest kolor calvados tyle, ze moje drzwi są z innej firmy, więc odcień będzie się pewnie troche różnił...
W sklepie, gdzie zamawiałam drzwi było kiepskie oświetlenie i moje drzwi wyglądały tam tak jak na fotce wklejonej w pierwszym poście (są to drzwi po prawej)
No to musze przyznać ze roznica kolorkow bardzooo duza ... a moze uda sie zmieni zamowienie w sklepie??? probowałas??
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 06:52   #3561
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: rozterki remontowe

niestety zamówienia nie da się juz zmienić
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 08:13   #3562
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Witam i mam prosbe o porade
Mam pokoj pomalowany na pastelowa zielen ( niestety zdjecie wychodzi zupelnie inne niez w rzeczywistosci do tego mam ciemnozielone kanapy i brazowe meble a gdzie niegdzie biale dodatki
Chce ozywic pokoj moze na sciany dodac zolty kolor i zolte dodatki a komody chce przemalowac na bialo i lawe tez tylko nie wiem czy to dobry pomysl
Bylabym wdzieczna za porady
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009

Edytowane przez Kathi75
Czas edycji: 2009-03-13 o 16:49
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 08:36   #3563
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Komoda jest ciekawa. So stary solidny mebel. Ja bym zmieniła uchwyty na nim.
Jakbyś malowała na biało, to na pewno z przecierką no i reszta mebli wtedy też. Więc pewnie bym z tego zrezygnowała na Twoim miejscu.
Widzę, że masz ciemną kanapę (wyszła w kolorze morskiego granatu bardziej niż zieleni) - albo zainwestuj w nowe obicie, albo przkryj jaką kapą albo w kolorze konktrastującym z seledynem na ścianie - broń boże żółty - albo w jakimś jasnym neutralnym. Pewnie przy małym dziecku będzie z tym kłopot - Ale dziecko też można nauczyć pewnych rzeczy.
Jeśli już jasna kapa by była/lub obicie, to przy boku można położyć złożony na długość niewielki koc/pled plus 1 czy 2 poduszki w kolorze kontrastującym.

Zaznaczam, że kolor kontrastujący to na pewno nie żółty. To raczej kolory z palety zieleni - na fotce faktycznie dziwny ten seledyn. No ale to sama musisz zobaczyć czy ten kolor pasuje.
No i te brązy, które już masz. Ława faktycznie ciężka się wydaje. W dodatku z tego lakierowanego jest. Chyba szybciej byłoby chociaż wierzchni blat okleić czymś. Bo obrus albo bieżnik, zapewno co chwila będzie na podłodze jak maluch nie daj bóg pociągnie.

To tak jak z rozbielonym turkusem - pasuje do niego zarówno brąż jak i butelkowa zieleń.

Nie wiem jak wygląda reszta pokoju, jakie są meble, jakie zasłony.
Może wystarczy zamontować jakiś obrazek, kwiata - białego storczyka lub dodatkową lampkę, by było jasno i przytulnie.
Aha, no i chyba masz gołą podłogę?
Jasny dywanik niewielki też by rozjaśnił. Przynajjmniej od dołu.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 09:29   #3564
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: rozterki remontowe

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
niestety zamówienia nie da się juz zmienić
hmm a w jakim sklepie zamawialas ?? moze warto jeszcze raz spróbowac??
nie mam pojecia co Ci doradzic ja raczej tez bylabym wsciekla na siebie ze zamowilam cos co nie bedzie super wygladało z resztą ale Madziu moze nie ebdzie sie to bardzo gryzło ??? wkoncu wszystkie drzwi beda takie same ...
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 09:53   #3565
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: rozterki remontowe

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
hmm a w jakim sklepie zamawialas ?? moze warto jeszcze raz spróbowac??
nie mam pojecia co Ci doradzic ja raczej tez bylabym wsciekla na siebie ze zamowilam cos co nie bedzie super wygladało z resztą ale Madziu moze nie ebdzie sie to bardzo gryzło ??? wkoncu wszystkie drzwi beda takie same ...
Konczito, nawet nie wiesz co ja przezywam z powodu tych drzwi
Zachwouje się, jakby mnie spotkało najwieksze nieszczęscie swiata
Mam nadzieje, ze drzwi nie będą tak pomarańczowe, jak na zdjęciu, które dolączyłam, aczkolwiek taki kolor w ogóle mi się przestał podobać. Jednym słowem- kompletna załamka
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 13:23   #3566
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Kliwia bardzi dziekuje
Kanapa jest zielona nawet nie cimna( aparat chrzani kolory niestety ) wklejam kanape z katalogu
tu dokladny kolorek scian http://www.dulux.pl/c_cs_scheme.shtm...willow_creek_4

Firany sa jasniejsze jak na zdjeciu bardziej sloneczny jest zolty i zielony identyczny jak sciana dlatego sugerowalam sie zoltymi dodatkami bo firany mi sie bardzo podobaja
Przemalowanie mebli to zaden problem bo u mnie minimalizm dwie komiódy szyfka na ksiazki i lawa interesuje nie na jakie uchwyty zmienic obecne??
Dywan w planach bo obecnie lezy dywanik naszego syna
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009

Edytowane przez Kathi75
Czas edycji: 2009-03-13 o 16:49
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 13:44   #3567
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Kathi nie poznałam Cię po avatarze ihih
z firanki to bym wybrała ten turkus i pomarańcz.
W duluksie w tym zestawieniu jest turkus, róż, żółty [yhy] i beże.
No więc raczej w ten turkus i w niebieskie bym poszła z beżami.

A uchwyty pasujące stylem do komody. bo te pasują ale są ciemne starsznie. No nie wiem. Cghyba że nie masz do nich zastrzeżeń.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 13:47   #3568
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Kliwia slonce no wiedzisz avatarek sie zmienil bo moj stan tez
CO do uchwytow to otwarta jestem jak najbardziej hihi na zmiany
Jeszcze ja mi powiesz jak sie robi przecierki to na rekach bede nosic Czytalam o przecieraniu papierem sciernym i gabka i nie wiem jaki sposob lepszy
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 14:09   #3569
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje

Jak malujesz na jasno Ciemne meble, to wystarczy papier ścierny. Wtedy się przejeżdza na kantach. No bo gąbką to raczej na ścianie drugim kolorem
Gratulacje.

Nie wiem czy srebrne czy złote uchwyty. Jak złote to na pewno matowe Zalezy jakie masz metale w dodatkach. Przy lampie, żyrandolu czy karniszu.
Chociaż jak ją przemalujesz..... Najlepiej pójść wtedy do sklepu stolartskiego, albo do stolarza jakiegoś.. Oni mają takie wystawki- uchwyty od góry do dołu. I wtedy będziesz wiedziała jakie Ci się podobają i czy będa pasować do komody. Tylko najpierw zmierz rozstaw dziurek

Może taki by pasował:
http://www.dacter.com.pl/?mode=tw&tw=681
http://www.dacter.com.pl/?mode=tw&tw=1187

To już Twój gust zadecyduje
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 15:34   #3570
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: rozterki remontowe

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Konczito, nawet nie wiesz co ja przezywam z powodu tych drzwi
Zachwouje się, jakby mnie spotkało najwieksze nieszczęscie swiata
Mam nadzieje, ze drzwi nie będą tak pomarańczowe, jak na zdjęciu, które dolączyłam, aczkolwiek taki kolor w ogóle mi się przestał podobać. Jednym słowem- kompletna załamka
Madziu nie bedzie tak zle zobaczysz te drzwi sa bardzo ładne sae w sobie i napewno dadzą super efekt ...
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.