O zwierzętach - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-17, 17:23   #331
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: domowe ZOO

Hej, hej Oto dzisiejsze zdjęcia Billiama.
Pierwsze, zrobione podczas śniadanka, tak ,żeby było widoczne to biedne, podziobane, lewe skrzydełko Na łokciu (nie wiem, czy ptaszki mają łokcie, ale chodzi mi o zgięcie skrzydła) brakuje wielu długich piór (lotek) i te które tak odstają od ciałka, też chyba wypadną, jak się skóra zagoi
Na drugim widać, ze członkowie naszego domowego ZOO żyją raczej w symbiozie Muszę przyznać, że tylko Lusieńka jest tak zainteresowana Billiamem. Pozostałe koty, po tym, kiedy go obwąchały, rzadko zaglądają do kuchni, gdzie Billiam jest puszczany "luzem".
Zdjęliśmy specjalnie wykładzinę z podłogi kuchennej, żeby Bill, zjadający ogromne ilości papu, mógł sobie kupkać i siusiać ile dusza zapragnie
( widać też na zdjęciu kłęby kocich włosów i ptasiego puchu migrujące swobodnie przez kuchnię)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bill 17.VI. 2006-01.jpg (102,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill 17.VI. 2006-02.jpg (117,8 KB, 30 załadowań)
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 18:00   #332
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: domowe ZOO

A teraz pora na relację ze "spaceru" A zatem donoszę: wzięliśmy Billiama, z całym majdanem, do pobliskiego parku. Zainstalowaliśmy się pod drzewkiem i wypuściliśmy go z pojemnika. Najpierw skakał nieporadnie, acz b. szybko, jakby badał teren. Wydawał się jakby spanikowany.Trwało to jakieś 5 minut. Po tym czasie zobaczył mnie na swojej drodze i przyskakał do mnie, żeby ukryć się pod moją spódnicą- dosłownie Następne 2,5 godziny przesiedział między nogami mojego TŻ, lub pod moją spódniczką! Taki z niego bohater Złapał jedną muchę i to tylko dlatego, że siadła przed jego dziobkiem na trawie Jak stawialiśmy go samego na trawkę, żeby zrobić choć kilka zdjęć "z wycieczki", podlatywał do mnie na ramię. Oczywiście, tak jak w domu, karmiliśmy go co 40 minut. Naturalnie zabranym z domu jedzonkiem
Na tych zdjęciach też widać wyraźnie, że lewe skrzydełko ma "powyłamywane" piórka. Szczególnie po tym kiedy Billiam próbował latać, tak jakby się naruszyły
Ogólnie spacer uznajemy za udany, jutro powtórka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bill 17.VI. 2006-001a.jpg (103,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill 17.VI. 2006-002.jpg (108,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill 17.VI. 2006-005.jpg (111,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill 17.VI. 2006-006.jpg (115,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill 17.VI. 2006-007.jpg (98,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill 17.VI. 2006-000.jpg (105,9 KB, 10 załadowań)
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 19:03   #333
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: domowe ZOO

Ale pięknie wszystko opisałaś
No rzeczywiście widze na zdjęciu że ze skrzydełkiem coś jest nie tak Mam nadzieje że wszystkie piórka mu odrosną i skrzydełko będzie całkiem zdrowe, trzymam kciuki z całych sił za to
Ale się uśmiałam z tego bohatera Billiama i z tego ukrywania się pod Twoją spódnicą Świetny ptaszek, widać że się do Was przyzwyczaił...nie wiem co to będzie jak naprawdę już dorośnie, chyba nie będzie umiał bez Was żyć...
Cudowne zdjęcia, najcudowniejsze to z Lusią i ze stokrotkami
Dobrze że kotki się za bardzo nie interesują, możesz spokojnie go puszczać a nie zamykać w jednym pokoju i kotki do białej gorączki z zazdrości doprowadzać
Pomiziaj, posmeraj, pogłaszcz całe Wasze zoo ode mnie
Super że jutro również wybieracie się z Billem na spacerek
deb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 14:12   #334
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: domowe ZOO

Dziś znowu nie zdążyłam sfotografować Billiamowej kąpieli ( z przyczyn technicznych= aparat) Sfotografowałam natomiast skutki tych ablucji, czyli małą zmokłą kurkę-drozdka Dodatkowo wrzucam zdjęcie bb. grzecznej Lusieńki, która w takim właśnie szoku i skupieniu (jakie widać na jaj mordce, na tym zdjęciu) przyglądała się całej akcji "kąpiel"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Lusieńka 001.jpg (96,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Billiam 18.VI a.jpg (107,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Billiam 18.VI b.jpg (117,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Billiam 18.VI c.jpg (118,4 KB, 8 załadowań)
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 13:02   #335
sugar-krk
Raczkowanie
 
Avatar sugar-krk
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 141
Dot.: domowe ZOO

Tak sobie czytam czytam i strasznie mnie ciekawia dalsze losy Billa Czekam na nowe zdjecia i relacje! Ja juz odratowalam dwa golebie, rodzice zrobili sobie gdniazdko na naszym zagraconym balkonie, a gdy moj brat tam sprzatal to sie wystraszyli i osierocili jednego malucha, a drugiego kiedys gdzies znalazlam, calego polamanego, wypadl z gniazda i kot go zaatakowal.. pozniej to byla taka radosc patrzec jak zdrowieje Ale uwaga bo nie koniecznie bedzie chcial odleciec:P!
Mialam tez trzeciego golebia i hmmm.. sikorke chyba. Ale sikorka zostala kiedys sama na jakas godzine i zmarla.. byla za mala zeby tyle sama wytrzymac nie umiala sie ogrzac, anie jesc. Nie moglam przestac plakac ze tak to zaniedbalam, a wiem ze musialam ja zostawic sama na ta godzine zywcem nie mialam z kim a golab wyskoczyl wystraszony czyms z kartonu i uderzyl w cos skrzydlem i spadl, byl pozniej sparalizowany, nie chcial jesc i weterynaz chcial go uspic, ja sie nie zgodzilam, probowalam go ratowac i umarl




No wiec pisz co z twoim podopiecznym widze ze swietnie sie trzyma! :P
A ja mam na balkonie nowe 4 jajka i remont (=sprzatanie balkonu) za tydzien...
sugar-krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 18:24   #336
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: domowe ZOO

Cytat:
Napisane przez sugar-krk
Tak sobie czytam czytam i strasznie mnie ciekawia dalsze losy Billa Czekam na nowe zdjecia i relacje! Ja juz odratowalam dwa golebie, rodzice zrobili sobie gdniazdko na naszym zagraconym balkonie, a gdy moj brat tam sprzatal to sie wystraszyli i osierocili jednego malucha, a drugiego kiedys gdzies znalazlam, calego polamanego, wypadl z gniazda i kot go zaatakowal.. pozniej to byla taka radosc patrzec jak zdrowieje Ale uwaga bo nie koniecznie bedzie chcial odleciec:P!
Mialam tez trzeciego golebia i hmmm.. sikorke chyba. Ale sikorka zostala kiedys sama na jakas godzine i zmarla.. byla za mala zeby tyle sama wytrzymac nie umiala sie ogrzac, anie jesc. Nie moglam przestac plakac ze tak to zaniedbalam, a wiem ze musialam ja zostawic sama na ta godzine zywcem nie mialam z kim a golab wyskoczyl wystraszony czyms z kartonu i uderzyl w cos skrzydlem i spadl, byl pozniej sparalizowany, nie chcial jesc i weterynaz chcial go uspic, ja sie nie zgodzilam, probowalam go ratowac i umarl




No wiec pisz co z twoim podopiecznym widze ze swietnie sie trzyma! :P
A ja mam na balkonie nowe 4 jajka i remont (=sprzatanie balkonu) za tydzien...
Hej! Witam kolejną Ptasią Mamę
Widzę, że miałaś różne doświadczenia z ptaszkami, niestety również te przykre
Miło mi, że interesuje Cię los Billiama
Oto następna relacja. Dzisiaj mija tydzień odkąd go znaleźliśmy. Tamtego dnia (12. VI)wieczorem byliśmy w klinice weterynaryjnej i mieliśmy nieszczęście trafić na "dziwny" personel. Najpierw panie ( jak się okazało pielęgniarki) oceniły, że to kukułka. Wymyśliły, że powinniśmy go zostawić, bo został wyrzucony z gniazda, jako słaby i "natura wie co robi"... Już wtedy wiedziałam, że się kompletnie nie znają , ponieważ gdyby Bill był kukułką,( które podrzucają swoje jajka do gniazd innych ptaków), na 100% nie byłby najsłabszy w gnieździe, bo kukułki wybierają takie gatunki ptaszków, którym podrzucają jajka, żeby ich pisklę było najsilniejsze.
Pani doktor, która się po jakimś czasie pojawiła, oceniła, że nasz Billiam jest kosem ( z rodziny drozdowatych). Uznała jednak, że jest b. młody i to będzie b. duży kłopot dla nas, zajmować się nim. Zaproponowała, że go uśpi. Na szczęście, jak tylko natrafiła na mój wzrok, ( na pewno poparzył ją piorun z moich oczu ) zmieniła kierunek rozmowy. Kazała nam wykopywac dla niego robaki i znaleźć ludzi, którzy w Szwecji pracują w roli "zastępczych rodziców" dla znalezionych zwierząt.
Oczywiście nie posłuchaliśmy jej z TŻ. i dlatego dziś mija tydzień, a my wciąż opiekujemy się Billiamkiem, którego zidentyfikowałam, nie jako kosa, a jako drozda spiewaka. Jak pisałam do deb w wiadomościach prywatnych, już następnego dnia, po znalezieniu....puszczałam mu z internetu śpiew drozda Dziś był u weterynarza, u nas w mieście i jego stan zdrowia został oceniony jako doskonały. Pan doktor uznał, że jesteśmy świetnymi ptasimi mamami Potwierdził też oficjalnie, że tak jak myslałam, Billiam to Drozd śpiewak-Turdus philomelos
Pozdrawiam
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 20:37   #337
sugar-krk
Raczkowanie
 
Avatar sugar-krk
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 141
Dot.: domowe ZOO

Swietnie postapilas, nie ma chyba nic lepszego w zyciu niz swiadomosc ze komus sie pomaga, tym bardzie ratuje zycie. Komus, komukolwiek nawet malutkiemu spiewakowi
Widze ze znasz sie na rzeczy wiec nie watpie ze Billiam ma sie swietnie i z tego co piszesz to wroze mu cudna przyszlosc
Achh bedzie sie ciezko rozstac, co?
To dbaj o niego dalej tak swietnie jak do tej pory, a ja bede obserwowac czy cos nowego sie pojawi w tym temacie i sledzic dalsze losy ptaszka

pozdrawiam
sugar-krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-22, 16:00   #338
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: domowe ZOO

Dawno nie zamieszczałam nowych wiadomośći i fotek Billiama, ponieważ ostatnio mam b. mało wolnego czasu.
Billiam w ciągu 10 dni urósł o 100%. Już widać, że się robi dorosły, bo traci resztki puchu i rosną mu długie, "dorosłe" pióra Karmimy go już rzadziej ( czyli co ok. 2 godziny, a nie jak do tej pory, co 45 minut.) i Billiam "wyciągnął" się jak nastolatek, tzn. nie jest już małą kulką, tylko szczupłym podlotkiem Niestety jego lewe skrzydełko ma tylko 2 długie pióra. Wydziobane miejsce, już jest wygojone, ale , Bill utracił wszystkie stare lotki, które zostaną zastąpione nowymi. Do tego czasu, niestety biedaczek nie może latać. Mam nadzieję, że uda mu sie nadrobic zaległości w " nauce bycia ptakiem", jak tylko odrosną mu pióra
Dołączam dziś tylko 2 zdjęcia,( które oryginalnie nie były b. duże i udało mi się je odpowiednio zmniejszyć zwykłym programem do przeglądania obrazów). Na drugim zdjęciu Max "daje buzi" ptaszkowi A wszystko odbywa się nad kartonem , w którym Biliam ma świeżą trawę cieszaca sie ogromną popularnością wsród kotów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bill 20. VI.jpg (120,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill,Liza,Max, 21.VI.jpg (121,9 KB, 32 załadowań)
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 07:49   #339
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Wink Czy Wy też Lubicie Kluska ? ;)

Małego, kudłatego poliglotę , który asystuje Pascalowi?
Bardzo lubię obserwować tę psinkę, towarzyszącą swojemu panu podczas zakupów, lub zerkajacą z kuchennej szafki. Z rozbawieniem też słuchałam opowieści na temat jego klopotów "językowych" w programie "Szymon MS", którego Pascal i mały "medialny" pies, byli bohaterami
A Wy?

ps: http://poprostugotuj.onet.pl/klusek/
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 08:44   #340
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czy Wy też Lubicie Kluska ? ;)

le Clouseque fajny jest
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 09:30   #341
sky
Zadomowienie
 
Avatar sky
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 1 561
Thumbs up Dot.: Czy Wy też Lubicie Kluska ? ;)

__________________
Na pochyłe drzewo każda koza skacze
sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-25, 09:41   #342
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Czy Wy też Lubicie Kluska ? ;)

Program tylko dla Kluska oglądam
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 12:02   #343
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Wyjątkowe zwierzęta

Historia "Wyścigu Po Życie"

Psie zaprzęgi, zanim zaczęły startować w zawodach, w codziennym życiu służyły Czukczom i Samojedom na północy kontynentu euroazjatyckiego i Eskimosom w Ameryce Północnej. Często stanowiły jedyny środek lokomocji wypraw polarnych. W czasie I wojny światowej zaopatrywały wojsko w żywność i amunicję. Podczas II wojny psy wykorzystywała też armia radziecka. Na jednym z odcinków frontu oddział psów zaprzęgowych przewiózł w miesiąc 1239 rannych i dostarczył na pierwszą linię 327 ton amunicji.
Za ojczyznę wyścigów psich zaprzęgów uważa się Alaskę. To tutaj rozgrywane są najbardziej prestiżowe wyścigi na świecie, a wśród nich All Alaska Sweepstakes, najstarszy wyścig odbywający się od 1908 roku. Tutaj rozegrał się też legendarny wyścig o życie. W styczniu 1925 roku w Nome, osadzie nad Morzem Beringa oddalonej o setki kilometrów od cywilizacji, wybuchła epidemia defterytu. Na miejscu nie było szczepionki. Szpital w Anchorage zdobył lekarstwo, ale koleją można je było dostarczyć tylko do Nenana, miejscowości odległej od Nome o blisko tysiąc kilometrów. Szczepionka powinna była dotrzeć najpóźniej w ciągu tygodnia. Tylko psie zaprzęgi mogły tego dokonać. Gubernator Alaski podjął decyzję o zorganizowaniu "sztafety życia". Dwudziestu najlepszych poganiaczy stanęło do wyścigu o ludzkie życie. Walcząc z 35-stopniowym mrozem i śnieżycą, dotarli do celu w pięć i pół dnia. Dzięki nim 127 osób zostało uratowanych. Najbardziej bohaterski z psów, Balto, doczekał się pomnika w nowojorskim Central Parku.Widnieje na nim napis „Wytrzymałość, Wierność, Mądrość”.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 20:17   #344
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Czy Wy też Lubicie Kluska ? ;)

poczciwa, cudna psiunia, tylko tulić i tulić takie stworzonko
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 10:34   #345
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: Wyjątkowe zwierzęta

Wiecie, za każdym razem gdy słyszę takie hasła o zwierzaczkach jak wierność, miłość, mądrość, oddanie... aż mnie ściska w gardle. Po prostu szlak mnie trafia na ludzką głupotę - oczywiście chodzi mi tu o takich osobników co wyrządzają im krzywdę. A te biedactwa mimo wszystko dają nam dowody swojego przywiązania - cudowne maleństwa. No i znów mam mokre oczka.
Anett - WIEEELKI buziak za opowiadanie nam tych pięknych historii.
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 01:44   #346
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: domowe ZOO

witam Wszystkich, jak tu fajnie
Wszystkie Wasze zwierzatka sa przesliczne . Niesamowite w jakiej potrafia zyc przyjazni. Hehe kroliki z psami, kotami, ptaszkami, chomiczkami itd. hehe Symbioza doskonala

Martynko - kocham dobermany - sliczny ten Twoj psiak

Cytat:
Napisane przez Kattarina
Na drugim zdjęciu Max "daje buzi" ptaszkowi A wszystko odbywa się nad kartonem , w którym Biliam ma świeżą trawę cieszaca sie ogromną popularnością wsród kotów
Kattarino - piekny ptaszek i ta fotka z Maxiem, alez on jest niesamowity - nie chce zjesc ptaszka Ma dobry charakter "po jego Pani"
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 01:53   #347
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: domowe ZOO

Pora na kolejną porcję fotek Billiama Wybrałam takie, na których widać jego biedne pokiereszowane skrzydełko. Dwa pierwsze to kąpiel .( Na jednym widać 2 piórka, które pozostały na lewym skrzydełku.) Kolejne to suszenie w słoneczku. Czwarte jest "dziwne", ale wyraźnie na nim widać asymetrię odu skrzydełek , dlatego je dodaję. Dwa ostatnie to portreciki
Generalnie Bill jest w świetnej kondycji i nawet teraz jeszcze nie śpi, (dlatego zastanawiam się, czy aby na pewno jest to drozd , bo może jednak to nietoperz )

Dodam jeszcze,że Bill tak bardzo się do nas przywiązał,że reaguje na nasze głosy i podskakuje pod drzwi na przywitanie Oczywiście dobrze zna dźwięk otwieranego pojemnika, ze swoim papu i popiskuje z entuzjazmem, gdy go usłyszy. Jestem pod ogromnym wrażeniem jego inteligencji. Nie miałam wcześniej tak bliskiego kontaktu z "dzikimi" ptaszkami i nie spodziewałam się po nich takiej bystrości . Moja mama ma papugę od 5 lat i nigdy nie wzięła jej na rękę. A Bill...wczoraj kiedy mój TŻ wrócił do domu, po 8 godzinach nieobecności, sam podleciał mu ze świergotem na ramię i przesiedział tam 2 godziny . Na koniec przeniósł się na głowę ( mam zdjecia, ale TŻ nie chce "wystepować" w internecie, dlatego muszę je odpowiednio poobcinać żeby tu załączyć)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bill-kąpiel 01.jpg (118,6 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill-kąpiel 02.jpg (96,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill-03.jpg (98,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill-skrzydła.jpg (107,1 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill-02.jpg (115,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lusia+Bill.jpg (117,5 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2006-06-28 o 02:28
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 01:58   #348
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: domowe ZOO

Cytat:
Napisane przez Leo$
witam Wszystkich, jak tu fajnie
Wszystkie Wasze zwierzatka sa przesliczne . Niesamowite w jakiej potrafia zyc przyjazni. Hehe kroliki z psami, kotami, ptaszkami, chomiczkami itd. hehe Symbioza doskonala

Martynko - kocham dobermany - sliczny ten Twoj psiak


Kattarino - piekny ptaszek i ta fotka z Maxiem, alez on jest niesamowity - nie chce zjesc ptaszka Ma dobry charakter "po jego Pani"
Dziękuję Leo$ Ja po prostu b. kocham wszyskie zwierzątka i one chyba się dobrze czują w naszym domu, dlatego nie są agresywne
P.S. a ja to żadna "pani", ja jestem "mama" nawet dla Billiama.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 05:44   #349
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: domowe ZOO

Kattarino super, że uratowaliście ptaszka. Ja też kiedyś próbowałam ocalić małego kosa, ale nie przeżył nocy . Stara baba a poryczałam się jak dziecko. Może to przez to, że dałam mu żywe robaki? Był taki fajny, jak Twój Bill. Pisz dalej jak się rozwija, bo z chęcią to czytam
Dobra kobieta jesteś i wrażliwa
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-28, 11:23   #350
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: domowe ZOO

Cytat:
Napisane przez Jota
Kattarino super, że uratowaliście ptaszka. Ja też kiedyś próbowałam ocalić małego kosa, ale nie przeżył nocy . Stara baba a poryczałam się jak dziecko. Może to przez to, że dałam mu żywe robaki? Był taki fajny, jak Twój Bill. Pisz dalej jak się rozwija, bo z chęcią to czytam
Dobra kobieta jesteś i wrażliwa
Hej Szkoda, że Twojego kosa nie uratowałaś, ale to prawdopodobnie przez jego wyziębienie i może wewnętrzne obrażenia, nie przeżył Żywe robaki to najlepszy pokarm dla owadożernych ptaków. Ja, po prostu nie potrfię się znimi "obchodzić" i dlatego karmię Billa czymś innym Pozdrawiam
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 19:18   #351
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: domowe ZOO

Lalusia znacie z avatarka a oto i moje dziobasy. biała papuga - Muniek - jest strasznie ciekawska i odwazna i jak kiciul podejdzie za blisko klatki to musi sie liczyć z jej dziobem, juz pare razy został uszczypnięty w ucho, raz widziałam w nosek i prawie zawsze za sierść
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 19:05   #352
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: domowe ZOO

Kattarino co się dzieje z Billem? Może już Was opuścił i poleciał szukać ptasiowej
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 14:45   #353
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 848
Talking Dot.: domowe ZOO

czesc, jatez bardzo lubie zwierzaki i mam ich troche. wczesniej mialam papuge nimfe, Kubusia, pozniej chomika syryjskiego Misie, psa owczarka niemickiego Marsa,rybki i traszke Smoka. teraz mam 2 papugi faliste Oskara i Kizie, chomika syryjskiego Nuke i bernardyna dlugowlosego Belle. caly czas choduje rybki roznego gatunku np: gurami, kirys, glonojad, skalar, mieczyk, gupik, brzanka rekinia, naskalnik, bojownik syjamski, neonki itp. chomika, paugi i rybki kupilam w sklepie zoologicznym, a bernardyna dostalam od cioci po smierci wczesniejszego psiaka.
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 14:59   #354
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 827
Dot.: domowe ZOO

Cytat:
Napisane przez Jota
Kattarino co się dzieje z Billem? Może już Was opuścił i poleciał szukać ptasiowej
Hej, hej Joto! Bill jeszcze ciągle jest z nami Nie ma jeszcze wszystkich piór na skrzydle i dopiero od ok. 2 dni zaczyna "podfruwać" na odległości większe niż 1-1,5 metra. Myślę, że jest już prawie dorosły i niedługo zobaczymy, czy jest gotowy do samodzielnego życia Na razie zmienił całą naszą kuchnię i przedpokój w swój ptasi poligon Już je sam, czyli nie musimy mu pakować jedzonka do dzioba, , pije wodę sam i nawet zbiera z podłogi ziarenka specjalnie dla niego rozsypane. Wiem , wiem szaleństwo, tak zamienić pół mieszkania w pobojowisko z powodu ptaszka, ale nam zależy, żeby nauczył się, chociaż prowizorycznie, znajdować i zbierać pokarm samodzielnie. Jeśli Billiam odleci, na pewno o tym napiszę
Dodaję kilka zdjęć zrobionych dzisiaj. Od razu muszę zaznaczyć, że Bill jest tak ruchliwy, że trudno go fotografować Dodałam też zdjęcie skrzydeł, na którym można zobaczyć, że na lewym, nowe pióra (lotki), są już całkiem długie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bill 001.jpg (98,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill 002.jpg (104,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg toaleta02.jpg (105,1 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg toaleta03.jpg (110,2 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bill003.jpg (106,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Skrzydła 01.jpg (116,1 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2006-07-10 o 15:48 Powód: dodałam zdjęcia :)
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 08:13   #355
Kasia710
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 176
GG do Kasia710
Dot.: domowe ZOO

Przeczytałam całą historię Billa z wielkim zainteresowaniem. Śliczny ptaszek. Mam nadzieję, że piórka szybko mu odrosną. Rośnie w oczach, może to jednak orzeł? Pozdrowienia dla Ciebie. TŻta i daj drozdowi jakieś ziarenko ode mnie
Kasia710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:59   #356
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Moje sierściuch story ;)

będę dzielić się z wami moimi zwierzaczkami a mam ich dużo..

narazie fotki 2 nowych maluszków (szukam imion dla nich http://www.wizaz.pl/forum/showthread...12#post2278312)

i mój kocur Rudolf z moim bratem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 0033.jpg (69,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 0034.jpg (84,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 0035.jpg (77,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 0036.jpg (68,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg RUDOLF.jpg (76,8 KB, 12 załadowań)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12671848 #post12671848 koreopołudniowiczki .. łączmy się

Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 21:32   #357
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Moje sierściuch story ;)

sliczne te szczeniaczki zreszta ktore szczeniaki sa niefajne kocurek mi sie tez podoba, ma ciekawe umaszczenie
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 21:36   #358
Kasiula85
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasiula85
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z pokoju ;p
Wiadomości: 2 917
GG do Kasiula85
Dot.: Moje sierściuch story ;)

Cytat:
Napisane przez ka_ma
sliczne te szczeniaczki zreszta ktore szczeniaki sa niefajne kocurek mi sie tez podoba, ma ciekawe umaszczenie
mam jeszcze inne szczeniaczki i jednego pieska co ma pół roku i 2 dorosłe pieski i kurke mam z krzywą szyjką ale resztą się pochwale później jak im zrobię sesje
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=12671848 #post12671848 koreopołudniowiczki .. łączmy się

Kasiula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 21:38   #359
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Moje sierściuch story ;)

ło jakie słodkie zwierzaczki zwierzunie munie tunie bunie, głaskać i ściskać, głaskać i ściskać nie tylko zwierzaczki, ale i... no wiesz ucałuj ode mnie te śliczności
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 22:07   #360
kamila017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tychy :D
Wiadomości: 136
GG do kamila017
Dot.: domowe ZOO

Hejka ja mam w domQ :
=> suczke Dalmatynczyka, o imieniu Czika, ma 7 lateQ i jest nietypowa poniewaz ma czekoladowe plamki a nie czarne
=> suczke Jamnika o imieniu Sara, ma 11 lateQ i jest kochana
=> Krolika,o imienu FeleQ, 2 letniego, bialego z czerwonymi oczkami i czarnym uszkami
=> Koszatniczke, nie wiem ile ma lateQ ale jest dsoc stara poniewaz wzielam ja ze sklepu bo ktos nie mogl sie juz ja opiekowac, nazywa sie Stuard i jest kochany, straszny pieszczoch
=> Myszke, o imienu GroszeQ, ma niecaly roczeQ,
=> Papuge, rozelle bialolica, o imienu Kuba, ma ok 2,5 roczQ,
Oto moje wszystkie zwierzaki Bardzo je kocham , nie wiem jak ludzie moga zyc bez zwierzakow w domu, ale ja zawsze mialam zwierzaki i bede miec, Buzka
__________________
Nie ma takiej przeszkody, której miłość nie mogłaby pokonać.

Masz siłę, masz wiarę - raz jeszcze pozbieraj się.

Nie żyjesz za karę
kamila017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.