Aborcja - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Pokaż wyniki sondy: Czy aborcja powinna być zalegalizowana w Polsce?
tak 501 71,57%
nie 199 28,43%
Głosujący: 700. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-31, 19:01   #331
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
To, że macie za złe mężczyznom, że wypowiadają się na temat 'kobiecych brzuchów i macic', a gdy dziecko się urodzi, to albo się dzieckiem zainteresują, albo ich przymuszacie sądownie.

Dlaczego w dyskusjach o aborcji kobiety nie walczą o to, żeby mężczyzna również mógł decydować o aborcji?

Nie to, żebym chciał z tego korzystać. Zauważam tylko, że dyskusja o aborcji nie jest niezależna od grup takich jak np. feministki itp, używane są wciąż te same argumenty, które już obalałem na poprzednich stronach - jak np. 'śmierć człowieka wyznacza brak aktywności mózgu, zarodek nie ma mózgu, więc nie żyje' i tym podobne bzdury. W związku z tym ludzie podejmują decyzje na podstawie fałszywych, lub błędnych logicznie wniosków, a czasem do okreslenia człowieczeństwa wystarczy 'bo ja tak uważam, ty uważasz inaczej, masz prawo' i na tym argumenty się kończą. Mierzi mnie to, że dyskusja o aborcji służy do wycierania d... organizacjom zajmującym się obroną 'praw kobiet' i jest przez ten trend zdominowana. Czy ktoś ma w ogóle odwagę rozmawiać o tym w inny sposób?
Przecież masz prawo wypowiadać się na ten temat i to właśnie robisz. Problem w tym, że jesteśmy na forum zdominowanym przez kobiety, więc siłą rzeczy większość wypowiedzi należy do nich.
Swoją drogą przypomniał mi się pewien program w TV, gdzie zebrali się sami faceci i gadali o syndromie poaborcyjnym ( ) i wielce traumatycznych przeżyciach, których to doświadcza kobieta po usunięciu ciąży. Zastanawiam się co facet może mieć do powiedzenia w tej sprawie

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Nieprawda, wszystko czerpie z ciała (sił) mężczyzny, który zarabia na jedzenie, które je kobieta

O czym ty w ogóle piszesz? Czasy, kiedy kobiety były finansowo zależne od mężczyzn już minęły. Mnie też mój facet nie karmi, ani kasy mi nie daje, więc nie widzę powodu, aby miał decydować o czymkolwiek związanym z moim ciałem. Może najwyżej wyrazić swoje zdanie.


Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
I znowu ta sama retoryka, że 'kobieta ma prawo... bla bla'. Nikt jej nie odbiera prawa do decydowania - nie chce dziecka - niech nie uprawia seksu. Albo na siłownię po urodzeniu dziecka.
Taaa, argumenty przeciwników aborcji też się lubią powtarzać..
Jak już mówiłam, seks jest zbyt ważną cześcią życia i związków międzyludzkich, żeby ot tach sobie z niego rezygnować. Nikt nie odbiera kobiecie prawa do decydowania? Można podjąć decyzję zarówno o rezygnacji z seksu, jak i rezygnacji z ciąży. Jedno i drugie to decyzja jakby nie patrzeć.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 23:27   #332
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Wszystkim, które się boją odpowiedzialności za aborcję, informuję, że kobieta, która aborcji dokonała nie podlega ŻADNYM konsekwencjom prawnym.
Odpowiedzialność karną ponosi osoba "nakłaniająca" do zabiegu i wykonująca zabieg na terenie RP (lub poza terenem RP, ale będąca obywatelem PL).
Dlatego na zabiegi swobodnie jeździ się do Czech (taniej) czy Niemiec (drożej), bez żadnych konsekwencji.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 08:17   #333
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez otelka Pokaż wiadomość
Ja jestem całkowicie przeciwko aborcji. Nawet w wersji prezentowanej w polskiej ustawie. W którym momencie zdaniem jej zwolenników zaczyna się ludzkie życie, skoro nie od poczęcia? Może od momentu kiedy zaczyna bić serce, 2 cm płód ma wygląd małego dziecka. Najbardziej podobają mi się teksty, że kobieta ma prawo do własnego ciała. Owszem do własnego ma, ale dziecko nie jest jej ciałem i ono też ma prawo do własnego ciała.
Jestem w 22 tygodniu ciąży, nie do końca planowanej. Czuję ruchy dziecka, ono już słyszy, ziewa, drapie się po głowie, kopie, itd. Rozumiem, że wg zwolenników aborcji nie jest człowiekiem. Ciekawe kiedy się nim stanie? Jak się urodzi? Rozumiem, że dzień przed porodem jeszcze nim nie będzie, więc mogłabym je zabić?

w takim razie módl sie aby gdy urodzi ci sie córka nie zostala zgwałcona lub aby twoje wnuki nie były chore bo przecież dziecko to dziecko ,prawda?

skoro dziecko ma prawo do wlasnego ciala to niech sie rozwija poza moim cialem .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 10:21   #334
elfona
Raczkowanie
 
Avatar elfona
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 85
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
w takim razie módl sie aby gdy urodzi ci sie córka nie zostala zgwałcona lub aby twoje wnuki nie były chore bo przecież dziecko to dziecko ,prawda?

skoro dziecko ma prawo do wlasnego ciala to niech sie rozwija poza moim cialem .
Po gwałcie jeżeli jest natychmiast zgłoszony, robią "płukanie" w szpitalu i potomstwo nie grozi, że wnuki urodzą się chore to jest małe prawdopodobieństwo ale za to w późniejszym okresie , przecież mogą ciężko zachorowac czy stac się kalekami, a idąc takim tokiem rozumienia to powinny zostac "zabite" zanim się na rodzą bo po tem to tylko kłopot.

Ta uwaga co do dziecka to jest poniżej jakiejkolwiek empatii do człowieka jako istoty,w końcu o małym człowieku się wypowiadasz, przy okazji to powinnaś byc wdzięczna własnej matce, że tak nie pomyślała o Tobie kiedy byłaś w jej brzuchu.

Aborca jest zabiciem człowieka, niezależnie od tego jakie filozofie do tego ludzie dorabiają, nie ma zarodka=nie ma człowieka ,przecież to proste. Aborcje będące wynikiem gwałtu czy jakiejś ciężkiej choroby płodu to margines tych zabiegów, gro tego procederu podtrzymują kobiety ( i zapewne mężczyźni), które , są w niechcianej ciąży, no bo się jakoś "przydarzyło" , no ale przecież to ich "brzuch" ich "sprawa" , tyle, że za te ich sprawy, życie odda niewinne "ono", bo przecież "ono" samo się do życia nie powołało, bo chociaż powstało w brzuchu kobiety, to żadna z nich sama ze sobą w ciąże nie zajdzie. Każdy jest panem własnego ciała, sumienia i sam ponosi konsekwencje wyborów, ale niech nie wciskają takich głupot, że płód czy zarodek nie ma nic wspólnego z człowiekiem, bo to żałosne jest.Mają odwagę to zrobic niech mają odwagę też przyznac czym taki zabieg jest.

Edytowane przez elfona
Czas edycji: 2011-04-02 o 10:23
elfona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 13:00   #335
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez elfona Pokaż wiadomość
Po gwałcie jeżeli jest natychmiast zgłoszony, robią "płukanie" w szpitalu i potomstwo nie grozi

Jakie płukanie?
Cytat:
Mają odwagę to zrobic niech mają odwagę też przyznac czym taki zabieg jest.
Ale Ty nie rozumiesz, że dla Ciebie on jest zabiciem człowieka, a dla x kobiet jest po prostu zabiegiem? Usunięciem zarodka? Pozbyciem się problemu?
Ty masz prawo do swojego zdania i te x kobiet również.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 16:05   #336
elfona
Raczkowanie
 
Avatar elfona
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 85
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość

Jakie płukanie?

Ale Ty nie rozumiesz, że dla Ciebie on jest zabiciem człowieka, a dla x kobiet jest po prostu zabiegiem? Usunięciem zarodka? Pozbyciem się problemu?
Ty masz prawo do swojego zdania i te x kobiet również.

Wiem, że dla x kobiet jest zabiegiem a nawet bardziej usunięciem "problemu", to Ty mnie nie zrozumiałaś, jesteś właśnie kolejnym przykładem dorabianej do tego filozofii w stylu zarodek to nie człowiek, to w takim razie z czego rozwinął się dorosły człowiek? Pan Bóg go stworzył po raz kolejny z gliny czy jak? .Po prostu taka argumentacja jest pozbawiona podstawowej logiki. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale też niewinne istoty mają prawo do obrony i to jest moje zdanie oczywiście co nie zmieni faktu, że ileś tam kobiet na świecie i tak pozbędzie się "problemu", bo to nie chodzi o zakaz aborcji, przecież jak ktoś chce to i tak sobie "poradzi" i zabije cud życia w sobie.

Edytowane przez elfona
Czas edycji: 2011-04-02 o 16:07
elfona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 16:50   #337
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Tak, tylko ciągle różnimy się w kwestii traktowania zarodka czy płodu jako człowieka. Ja go tak nie traktuję, więc logiczne, że jest dla mnie mniej ważny ode mnie, która człowiekiem jestem.
Aha, 'ja go tak nie traktuję, bo nie', 'ty go tak traktujesz, a ja tak, każdy traktuje inaczej'. Toż to ja zdaję sobie sprawę, że 'każdy ma prawo mieć swoje zdanie', problem w tym, że gdy ktoś wypowiada się publicznie na temat czegoś takiego jak człowieczeństwo, to powinien mieć jakieś argumenty na poparcie swoich tez. A jak na razie widzę zasłonę dymną z relatywizmu, odkręcenie się d..., ewentualnie jakieś zaczepki - czyli nic godnego uwagi.

Cytat:
Skrajny relatywizm nie jest konieczny, by nie uznawać zarodka czy płodu za w pełni istotę ludzką w tym samym zakresie, co mnie czy ciebie. To jest kwestia kryteriów przy ocenie.
Czyli można sobie wybierać takie kryteria jakie się chce, a nie honorować takie jakie są faktycznie? Ty możesz sobie wybrać takie, a ja inne - mam rację?

Cytat:
Wcale tak nie wychodzi
A właśnie że wychodzi.

I nie 'moim zdaniem', tylko wystarczy cofnąć się kilka stron, lub przejrzeć drugi wątek o aborcji na tym forum, gdzie również się wypowiadałem. Zwolenniczki aborcji były takie pewne siebie, tak krzykliwe, a jak wyszło, że 'niby naukowe' argumenty które podawały są błędne, to skończyło się na tym, że 'ty sobie możesz myśleć tak, a ja inaczej'. To już nawet nie jest śmieszne, bo jak ktoś na podstawie swojego niezidentyfikowanego widzimisię decyduje o człowieczeństwie, lub o czyimś życiu, to już jest coś nie tak (z głową). To już się przynajmniej nie wypowiadajcie o człowieczeństwie, będzie mniej niezręcznie.

Cytat:
Mamy odrębne założenia początkowe i nigdy się nie przekonamy
Nigdy się nie przekonamy argumentem 'ty sobie możesz myśleć tak, a ja inaczej' - zdecydowanie się zgadzam.

Cytat:
I tyle - co samo w sobie jest hipokryzją, prawo dla najuboższych, bogatsi (trochę) ni w ząb nie muszą go przestrzegać w tym kraju.
Ależ aborcja na życzenie jest w naszym kraju nielegalna, niezależnie od ilości pieniędzy. Tylko niestety dla kobiety niekaralna - i to jest rzeczywiście hipokryzja.

Cytat:
To, czy kiedykolwiek przerwę (przerwałam) ciążę pozostaje moją sprawą, dopóki nie zechcę tego zakomunikować komuś.
O ile mi wiadomo, to jest to sprawa Twoja, tego dziecka i Twojego faceta, a nie 'Twoja'.

Cytat:
Obie strony się taką posługują
Nie zauważyłem po mojej stronie takiego typu argumentów.

Cytat:
bo to jedyne, co zostaje, gdy nie mamy tych samych założeń na początku dyskusji ( zarodek jako istota ludzka).
Oczywiście mylisz się - jakość argumentów nie zależy od założeń, tylko od faktów. Gdy ktoś się ich boi, to zaczyna uciekać w takie właśnie zastępcze 'argumenty'.

Cytat:
Przecież masz prawo wypowiadać się na ten temat i to właśnie robisz. Problem w tym, że jesteśmy na forum zdominowanym przez kobiety, więc siłą rzeczy większość wypowiedzi należy do nich.
Odbieracie mężczyznom prawo do wypowiadania się na ten temat, umniejszając ich rolę jako ojca, sprowadzając ich do dawców spermy, odbierając prawo do wypowiadania się na temat człowieczeństwa - to gdy nie chcecie dzieciaka. A gdy chcecie, to już się Wam w głowach przewraca na drugą stronę i teraz już mężczyznę musi dziecko obchodzić i jest kochanym tatusiem. To jest manipulacja życiem dziecka i mężczyzny pod swoje cele. Gdzie tu jakaś walka o prawo mężczyzny do decydowania? Nie ma. Takie jest 'moje zdanie, Twoje może być inne'.

Cytat:
Swoją drogą przypomniał mi się pewien program w TV, gdzie zebrali się sami faceci i gadali o syndromie poaborcyjnym ( ) i wielce traumatycznych przeżyciach, których to doświadcza kobieta po usunięciu ciąży. Zastanawiam się co facet może mieć do powiedzenia w tej sprawie
Otóż powiem Ci co mogą mieć do powiedzenia. Mogą się podzielić tym, co przeżyli ze swoimi kobietami, podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy z takimi kobietami, jeśli są psychologami, terapeutami itp, mogli również czytać na ten temat i po prostu wyrażają swoje zdanie na ten temat.

Cytat:

O czym ty w ogóle piszesz? Czasy, kiedy kobiety były finansowo zależne od mężczyzn już minęły. Mnie też mój facet nie karmi, ani kasy mi nie daje, więc nie widzę powodu, aby miał decydować o czymkolwiek związanym z moim ciałem. Może najwyżej wyrazić swoje zdanie.
Tak, tak, proponuję więc zajrzeć do wątku o kobietach-materialistkach, gdzie 90% wypowiadających się forumowiczek jak lwice broniło tezy, że facet powinien zarabiać na kobietę, a już napewno wtedy, gdy ta jest w ciąży.

Poza tym Twoje podejście do partnera - żenujące.

Cytat:
Nikt nie odbiera kobiecie prawa do decydowania? Można podjąć decyzję zarówno o rezygnacji z seksu, jak i rezygnacji z ciąży. Jedno i drugie to decyzja jakby nie patrzeć.
Przyczepiłaś się do tego, że kobiecie odbiera się prawo do decydowania. Otóż nie jest tak - odbiera się prawo do usunięcia ciąży wg. własnego widzimisię, ale prawa do decydowania o tym czy chce mieć dziecko, czy nie - nie odbiera się. Mały szczegół, a jak bardzo istotny.

Stąd właśnie krzyki feministek, że kobietom odbiera się prawo do decydowania i ogranicza ich wolność mnie śmieszą.

Cytat:
Ale Ty nie rozumiesz, że dla Ciebie on jest zabiciem człowieka, a dla x kobiet jest po prostu zabiegiem? Usunięciem zarodka? Pozbyciem się problemu?
Ty masz prawo do swojego zdania i te x kobiet również.
Ale nadal nie wiemy dlaczego niektóre kobiety myślą, że zarodek to nie człowiek. Możesz nam wyjaśnić, ale tym razem bez uciekania w argumenty w powyższym stylu, albo w te, które zostały już obalone

Edytowane przez Dopamine99
Czas edycji: 2011-04-02 o 16:54
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 16:58   #338
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Tak, tak, proponuję więc zajrzeć do wątku o kobietach-materialistkach, gdzie 90% wypowiadających się forumowiczek jak lwice broniło tezy, że facet powinien zarabiać na kobietę, a już napewno wtedy, gdy jest w ciąży.
Mówisz o tym wątku w którym tłumaczyłam Ci ze 3 razy, że kobiety w ciąży w większości wypadków pracują a jak idą na "chorobowe" to też dostają pieniądze i to nie od mężczyny?
I o tym samym wątku w którym dowodziłeś, ze kobiety powinny oszczędzać przed ciążą, by mieć za co żyć na czas ciąży?
To w którym momencie one mają właściwie ciągnąć z sił mężczyzny?

Jakos nie zauważyłam by kobiety zostawiane przez mężczyzn, kiedy ci usłyszą radosną nowinę, umierały masowo z głodu, bo nie mogą czerpać z sił mężczyzny.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 17:13   #339
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

A dasz radę pojąć, że wiele kobiet jeszcze przed podjęciem pierwszej stałej pracy zachodzi w ciążę?
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 17:17   #340
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

A ty dasz radę pojąć, że 'wiele' nie znaczy 'wszystkie' ani 'większość'?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 17:20   #341
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

A gdzie napisałem, że wszystkie?
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 17:22   #342
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Po prostu odnoszę dziwne wrażenie, że w tym temacie dla ciebie wszystko jest czarne albo białe i nie ma stadiów pośrednich. Może się mylę.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 17:30   #343
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Dla mnie coś jest czarne, lub białe, jak mam ku temu logiczne powody.
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 19:25   #344
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
A dasz radę pojąć, że wiele kobiet jeszcze przed podjęciem pierwszej stałej pracy zachodzi w ciążę?
Ty powiesz "wiele" a ja "niewiele"
A wśród tych niewielu wiekszość jest takich, które nie wykorzystują sił mężczyzny, tylko zwyczajnie żyją wraz ze swoim młodocianym mężczyzną z tego co im mamusia z tatusiem dają.
Na koniec zostają więc jednostki, które w ciąży korzystają z tego co upoluje mąż i naprawdę nie sądzę, żeby na podstawie jednostkowych przypadków można było oceniać ogół
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 20:09   #345
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez elfona Pokaż wiadomość
Po gwałcie jeżeli jest natychmiast zgłoszony, robią "płukanie" w szpitalu i potomstwo nie grozi, że wnuki urodzą się chore to jest małe prawdopodobieństwo ale za to w późniejszym okresie , przecież mogą ciężko zachorowac czy stac się kalekami, a idąc takim tokiem rozumienia to powinny zostac "zabite" zanim się na rodzą bo po tem to tylko kłopot..
wies zile gwałtów jest od razu zgłoszonych ?
a co z tymi po narkotykach,alkoholu ?

co ma płukanie do chorób?


Cytat:
Napisane przez elfona Pokaż wiadomość
Ta uwaga co do dziecka to jest poniżej jakiejkolwiek empatii do człowieka jako istoty,w końcu o małym człowieku się wypowiadasz, przy okazji to powinnaś byc wdzięczna własnej matce, że tak nie pomyślała o Tobie kiedy byłaś w jej brzuchu.
A za co mam byc wdzięczna ?że mnie nie wyskrobała?to była jej decyzja
a co by sie stało gdyby to zrobiła ?


Cytat:
Napisane przez elfona Pokaż wiadomość
Aborca jest zabiciem człowieka, niezależnie od tego jakie filozofie do tego ludzie dorabiają, nie ma zarodka=nie ma człowieka ,przecież to proste.
nie są zabieciem bo do więzienia sie za to nie idzie, a i paragraf jest inny.

Cytat:
Napisane przez elfona Pokaż wiadomość
. Aborcje będące wynikiem gwałtu czy jakiejś ciężkiej choroby płodu to margines tych zabiegów,
znowu powołujesz się na liczby ,prosze o szczegóły.


Cytat:
Napisane przez elfona Pokaż wiadomość
gro tego procederu podtrzymują kobiety ( i zapewne mężczyźni), które , są w niechcianej ciąży, no bo się jakoś "przydarzyło" , no ale przecież to ich "brzuch" ich "sprawa" , tyle, że za te ich sprawy, życie odda niewinne "ono", bo przecież "ono" samo się do życia nie powołało, bo chociaż powstało w brzuchu kobiety, to żadna z nich sama ze sobą w ciąże nie zajdzie. Każdy jest panem własnego ciała, sumienia i sam ponosi konsekwencje wyborów, ale niech nie wciskają takich głupot, że płód czy zarodek nie ma nic wspólnego z człowiekiem, bo to żałosne jest.Mają odwagę to zrobic niech mają odwagę też przyznac czym taki zabieg jest.
A komu maja sie przyznawac ?tobie może czy księdzu ?

tak jak napisałaś :"Każdy jest panem własnego ciała, sumienia i sam ponosi konsekwencje wyborów" i już.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez elfona Pokaż wiadomość
przecież jak ktoś chce to i tak sobie "poradzi" i zabije cud życia w sobie.
Jaki cud ?
od milionów lat tak sie ludzie tworza więc gdzie tu cud ?
cud to odrośnięcie odciętej ręki a nie połączenie plemnika i komorki jajowej ,do czego ww zostały zaprogramowane i stworzone.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 20:20   #346
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Odrośnięcie odciętej kończyny to też nie cud
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 22:29   #347
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez elfona Pokaż wiadomość
Po gwałcie jeżeli jest natychmiast zgłoszony, robią "płukanie" w szpitalu i potomstwo nie grozi, że wnuki urodzą się chore to jest małe prawdopodobieństwo
Bardzo jestem ciekawa tego płukania.
Możesz wyjaśnić?

Cytat:
Napisane przez Dopamine99 Pokaż wiadomość
Ale nadal nie wiemy dlaczego niektóre kobiety myślą, że zarodek to nie człowiek. Możesz nam wyjaśnić, ale tym razem bez uciekania w argumenty w powyższym stylu, albo w te, które zostały już obalone
Przez Ciebie obalone?
Wałkujemy te argumenty od x stron, skoro nadal nie rozumiesz, to nie chce mi się tłumaczyć, bo i po co?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 23:19   #348
Strawberry2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 56
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Każdy ma inne zdanie na temat aborcji. I to działa: Ty masz swoje zdanie, a ja mam prawo mieć je w dupie ;] Jeśli w młodym wieku zaszłabym w ciąże czyli teraz to zdecydowałabym się na aborcje, wolałabym takie rozwiązanie niż np. oddać dziecko do adopcji.
Strawberry2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 10:37   #349
KOCI
Raczkowanie
 
Avatar KOCI
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 247
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Ja rozumiem ze są ludzie którzy nie uznają aborcji ale czemu musza swoje poglądy narzucać innym?
Gdyby jeszcze pomagali po urodzeniu tego dziecka ale nie łatwo jest nawoływać do tego żeby rodzic dzieci natomiast już potem to dziecko nikogo nie interesuje.
Dopamine99 jest wiele biednych, nieszczęśliwych dzieci już urodzonych czemu nie zaczniesz nawoływać do opieki nad nimi, tylko zmuszasz innych do rodzenie kolejnych niechcianych dzieci?
Skąd w ludziach chęć rządzenia innymi - niech każdy zajmie się swoim sumieniem, podejmuje taka decyzje jaka chce i to ja poniosę jej konsekwencje i ewentualnie będę się smażyć w piekle a innym nic do tego.
__________________
Nie pisze polskich literek - prosze nie


- domowy zwierzyniec
KOCI jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 12:42   #350
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;26121419]Odrośnięcie odciętej kończyny to też nie cud [/QUOTE]

Nie ?
a zdarzyło sie już coś takiego w historii człowieka ?bo ja nie słyszałam ciążę zdarzaja sie w każdej minucie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 14:43   #351
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Sama chyba nie poddałabym się aborcji. Ale logika jest dla mnie prosta - nie chcę, nie robię, nie zabraniam innym. Ich sumienie. Nie mnie oceniać dramat, jaki dla kogoś ciąża stanowi, jego predyspozycje do posiadania dziecka, etc.

Obawiałabym się jedynie zbyt 'lekkiego' traktowania całej sprawy. Jeżeli nie stawiamy znaku równości między płodem a człowiekiem, nie przyrównujmy płodu do nic nieznaczącego obiektu, którego bez mrugnięcia okiem można zmieść z powierzchni ziemi .

Z drugiej strony jednak - dla mnie radykalne wypowiedzi mężczyzn/kobiet, które odczuwają instynkt i dziecko jest dla nich źródłem szczęścia, cudem, to jakaś pomyłka. Nie dlatego, że mają własne zdanie - dlatego, że nie mogą poczuć się jak kobieta, dla której być może ciąża jest zaprzepaszczeniem wielu planów, która ma w perspektywie nosić przez nadchodzące 9 miesięcy rozkwitające, ale niechciane życie.
Z tego właśnie względu absurdem jest dla mnie mówienie, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni mieć równy wpływ na podjęcie tej decyzji.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 16:30   #352
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Wszystkim, które się boją odpowiedzialności za aborcję, informuję, że kobieta, która aborcji dokonała nie podlega ŻADNYM konsekwencjom prawnym.
Odpowiedzialność karną ponosi osoba "nakłaniająca" do zabiegu i wykonująca zabieg na terenie RP (lub poza terenem RP, ale będąca obywatelem PL).
Dlatego na zabiegi swobodnie jeździ się do Czech (taniej) czy Niemiec (drożej), bez żadnych konsekwencji.
Z tego co czytałam, to Czesi niestety nie wykonują legalnie aborcji na Polkach Podobno trzeba mieszkać w Czechach (prawo do stałego pobytu) , posiadać czeskie ubezpieczenie lub obywatelstwo, żeby móc wykonać tam ten zabieg, choć istnieją pogłoski, że jak się więcej zapłaci to można to załatwić.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 16:44   #353
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie ?
a zdarzyło sie już coś takiego w historii człowieka ?bo ja nie słyszałam ciążę zdarzaja sie w każdej minucie
Z tego co pamiętam, udało się z końcówką palca. Nie wiem czy już komuś 'odrośnięto' całą kończynę.
W dużym skrócie - trzeba pobudzić do ekspresji odpowiednie geny. To droga i trudna zabawa jak narazie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 16:48   #354
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Przez Ciebie obalone?
Wałkujemy te argumenty od x stron, skoro nadal nie rozumiesz, to nie chce mi się tłumaczyć, bo i po co?
Aha, czyli teraz wychodzi, że nie rozumiem można i tak. Problem w tym, że od kilkunastu wypowiedzi nie pojawił się z Waszej strony ani jeden merytoryczny argument, więc co tu rozumieć. Wiemy już, że 'macie prawo'. Ok, fajnie, tylko co dalej? Na czym to prawo się niby opiera? Bo na pewno nie na merytorycznych argumentach wykluczających człowieczeństwo płodu. Najwyraźniej wyłącznie na Waszym subiektywnym przeświadczeniu o wyższości Waszych zdań nad życiem człowieka.

W niektórych środowiskach, żeby w ogóle podjąć jakąś ważną decyzję, to trzeba to jakoś uzasadnić. Tu uzasadnień brakuje.

Co do obalenia - wszystko jest na forum, kto ciekawy, to może sobie poczytać. Nie muszę udowadniać tego, co jest

Cytat:
Ja rozumiem ze są ludzie którzy nie uznają aborcji ale czemu musza swoje poglądy narzucać innym?
Ok, zrobimy tak. Udowodnijcie, że płód nie jest człowiekiem, to nikomu nic nie będę narzucał . Chcecie napisać o układzie nerwowym? Zonk, bo to zostało już obalone. Chcecie napisać, że dziecko jest zależne od matki? Zonk, to też już było. Chcecie uderzyć w bardziej dramatyczny ton? O widzę, że to już się stało:

Cytat:
Dopamine99 jest wiele biednych, nieszczęśliwych dzieci już urodzonych czemu nie zaczniesz nawoływać do opieki nad nimi, tylko zmuszasz innych do rodzenie kolejnych niechcianych dzieci?
No właśnie, a kto Was zmusza do robienia tych dzieci? Czyżby ktoś nad Wami stał i kazał się Wam pieprzyć jak króliki, skoro tych dzieci nie chcecie? Czyżby ktoś Wam zakazywał korzystać z pigułek antykoncepcyjnych? Bo coś Ci powiem - to, że jest tyle niechcianych, biednych dzieci nie jest wynikiem braku aborcji, tylko braku myślenia podczas wchodzenia do łóżka z byle kim, w sytuacji kiedy nie chce się dziecka i gdy trzyma się d.... wyżej niż głowę.

A znasz jakieś osoby, które w dzieciństwie mieszkały w domu dziecka? A może takie, które w dziecinstwie nie miały co jeść, a rodzice się nimi nie interesowali? Ja znam - dzisiaj są to osoby, które kocham, które mają swoje rodziny i nieźle im się powodzi.

Cytat:
Skąd w ludziach chęć rządzenia innymi - niech każdy zajmie się swoim sumieniem
Nie wierzę w sumienie.
Może powtórzę - jeśli podejmujesz decyzję o życiu zarodka/płodu i rozgłaszasz to publicznie, to możesz albo udowodnić, że zarodek nie jest człowiekiem, albo ryzykujesz to, ze ktoś nazwie Cię morderczynią.

Cytat:
Nie dlatego, że mają własne zdanie - dlatego, że nie mogą poczuć się jak kobieta, dla której być może ciąża jest zaprzepaszczeniem wielu planów, która ma w perspektywie nosić przez nadchodzące 9 miesięcy rozkwitające, ale niechciane życie.
Z tego właśnie względu absurdem jest dla mnie mówienie, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni mieć równy wpływ na podjęcie tej decyzji.
Dla mężczyzny pojawienie się dziecka również oznacza zaprzepaszczenie wielu planów, a więc nie uważam tego za 'absurd'. Ale trzeba być mężczyzną, żeby to wiedzieć.

Ale rozumiem Cię, zostałaś wychowana w kraju, w którym uważa się, że za urodzenie dziecka trzeba kobietę całować po stopach.
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 17:52   #355
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;26134018]Z tego co pamiętam, udało się z końcówką palca. Nie wiem czy już komuś 'odrośnięto' całą kończynę.
W dużym skrócie - trzeba pobudzić do ekspresji odpowiednie geny. To droga i trudna zabawa jak narazie.[/QUOTE]

Ale to już nie byłby cud tylko medycyna
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 18:12   #356
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie ?
a zdarzyło sie już coś takiego w historii człowieka ?bo ja nie słyszałam ciążę zdarzaja sie w każdej minucie
Miguelowi Juanowi Pellicerowi z Hiszpanii w 1640 roku noga odrosła. Podobno dobrze udokumentowane.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 18:22   #357
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Miguelowi Juanowi Pellicerowi z Hiszpanii w 1640 roku noga odrosła. Podobno dobrze udokumentowane.
No to to jest cud
Chociaż nie ,chcę cudu ateistycznego
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2011-04-03 o 18:25
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 18:26   #358
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

A ja i tak nie muszę niczego udowadniać. Dla nie płod nie jest wartością najwyższą i tyle.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 18:35   #359
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
A ja i tak nie muszę niczego udowadniać. Dla nie płod nie jest wartością najwyższą i tyle.
No wartości niestety mają to do siebie, że są względne. Na tyle, że nie da rady ich uargumentować
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 18:46   #360
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

No właśnie. Po co udowadniać, że płód jest/nie jest człowiekiem, jeśli mnie to w ogóle nie obchodzi? Po prostu nie stanowi on dla mnie wartości równej ze mną ani tym bardziej większej. Ma ludzkie DNA, układ nerwowy mu rośnie, może coś go nawet boli, ale mnie będzie bolało bardziej, bo zdaję sobie z tego sprawę, czego o płodzie nie można powiedzeć. Płód nie ma marzeń ani planów na przyszłość, nie ma studiów do skończenia ani pracy do wykonania.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-01 19:59:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.