Aparaty cyfrowe wizażanek - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-30, 18:58   #331
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez gabrysia_mysia Pokaż wiadomość
No i też swoje kosztuje nawet z kitowym obiektywem Ja używam (bo to nie mój tylko faceta :P) canona 7d, głównie ze względu na to, że piękne filmy kręci No tak wiem lepiej kupić kamerę, ale kamerą zdjęć nie zrobię a aparatem filmy mogę kręcić
Są kamery, które robią zdjęcia
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 12:39   #332
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez marusia9994 Pokaż wiadomość
co myślicie o aparatach cyfrowych nikon
Moim zdaniem Nikon to najlepsza firma produkująca aparaty i optykę do nich. Sama posiadam od 5 lat Nikona D60 i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Napstrykałam nim 50 tys zdjęć, i migawka dalej ma się w porządku. Planuję zmienić w najbliższym czasie na używane d90, ale póki co- jeszcze mi służy.

Obiektywy kitowe (18-55 i 55-200) może nie są górnych lotów, ale na początek wystarczą. Jeśli ktoś posiada większy zasób gotówki to może kupić 18-105 lub 18-200. Są dużo lepiej wykonane niż 18-55 i 55-200. Aktualnie użytkuję 35mm f 1.8 i "rybie oko" 8mm i jestem bardzo zadowolna. A po zakupie adaptera można korzystać z obiektywów analogowych- zenit, jupiter etc. I też doskonale współpracują, a jakość zdjęć jest dużo lepsza niż z nowych obiektywów.

Wrzucam też parę zdjęć.
HDR
Konik polny
Mewa
Motyl
Mewa
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 17:35   #333
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Nikon to najlepsza firma produkująca aparaty i optykę do nich.
Z czym (z jakimi innymi aparatami i obiektywami) miałaś okazję porównać?
Cytat:
A po zakupie adaptera można korzystać z obiektywów analogowych- zenit, jupiter etc. I też doskonale współpracują, a jakość zdjęć jest dużo lepsza niż z nowych obiektywów.
(i tu przechodzimy do tego, co mnie sprowokowało do zabrania głosu )
Faktycznie, jakość może być zaskakująco dobra, tylko opisz dokładniej, jak wygląda ta doskonała współpraca obiektywów M42 z Nikonem d60, tzn. napisz dokładnie jakie masz możliwości, w jakich trybach możesz pracować, w czym Ci pomaga automatyka aparatu, i czy przypadkiem adapter nie musi mieć elementu pogarszającego jakość obrazu dawanego przez sam obiektyw (przyda się też cena adaptera)
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 21:18   #334
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Z czym (z jakimi innymi aparatami i obiektywami) miałaś okazję porównać?
Miałam okazję pracować na Eosach Canona i Alfach Sonego. I o ile mogę powiedzieć, że canon daje radę, tak alfa w ogóle. I nie chodzi tylko o jakość zdjęć, ale po prostu o wykonanie. Zauważyłam, że z obiektywów alf bardzo często schodzi guma, i szybko odkleja się ta, na której powinny leżeć palce. Canon jest lepiej zaprojektowany, jednak wydaje mi się, że to właśnie Nikon ma najbardziej dopasowany kształt, wagę, menu etc.
Obiektywy na których pracuję lub pracowałam:
Nikkor 18-55 (kit): Robię na nim zdjęcia sporadycznie, ale w pierwszym roku posiadania lustrzanki służył mi jako jedyny obiektyw. Jeden raz zdarzyło się, że pożyczyłam lustro i gdy wróciło to musiałam oddać do serwisu (zapiaszczenie). Ale w ciągu tygodnia obiektyw wrócił jak nowy. Ma dobre odwzorowanie kolorów, dobrą ostrość jak na tą cenę.
Nikkor 55-200 VR: dokupiony jako przedłużenie 18stki. Podobnie jak z nią- wykorzystuję go sporadycznie, ale np zdjęcia mew w moim poprzednim poście były wykonane właśnie nim. Ma bardzo przydatną funkcję VR, i bardzo dobrą, jak na tą półkę cenową, ostrość.
Nikkor 35mm f 1.8: Mój faworyt. Świetna ostrość, świetna ogniskowa i przesłona. Idealny do portretów i makro. Genialne efekty bokehu. Nie zamieniłabym go na żaden inny. Większość zdjęć wykonuję właśnie nim.
Nikkor 50mm f 1.8: Kolejny ze świetnej serii stałek ze światłem 1.8. Może być ciut bardziej problematyczny ze względu na większą ogniskową, ale na dłuższą metę nie stanowi to problemu. Tak samo jak 35mm- świetny bokeh, ostrość, kolory etc.
Samyang 8mm: ultra szeroki kąt, tzw "rybie oko". Wykorzystuję go przy zdjęciach startrialsów (drogi gwiazd), panoramach (zastępuję złożenie panoramy z 3 zdjęć) i zdjęciach "śmiechowych". Przy bliskości obiektywu względem obiektu genialnie winietuje i "beczkuje" obraz, dlatego jest taki plastyczny i fajny
Zenit 50mm f 2.0: Najlepsza ostrość ze wszystkich, wręcz papierowa, wymaga tylko cierpliwości i pewnej ręki do wykonywania zdjęć
Nikkor 18-105 (kit): bardzo dobry kitowy, dobrze wyważony, nie za ciężki, nie za lekki. Jednak po 2,5roku stosowania zaczyna padać w nim autofocus.
Nikkor 18-200 (kit): Jak dla mnie za ciężki, wolę mieć 18-55 i 55-200. No i problemem była dla mnie średnica soczewki- ciężko było kupić odpowiednie filtry. Jednak jest to najdroższy z możliwych kitów Nikkora, i cieszę się, że był tylko "pożyczony"

Korzystałam również przez pewien okres z Sigmy 18-200, ale niestety, był to najgorszy obiektyw jaki mogłam mieć. Ostrość totalnie siedziała, kolory były do d, i strasznie głośno pracował.

Miałam wątpliwą przyjemnośc korzystać z kitu alfy, 18-200, i byłam z niego mniej niż średnio zadowolona. Uważam, że Sony powinno zostać przy produkcji elektroniki i maksymalnie kompaktów, bo te mają na prawdę świetne, dużo lepsze niż np nikon.

Canonem "zamieniałam się" ze znajomym na czas koncertów. I strasznie nie podobało mi się to, jak bardzo szumi, nawet na małych wartościach iso. Ponadto nie podobał mi się układ guzików, wygląd menu, dostępność klawiszy. Dla moich małych rąk- był za duży.

Jak kupowałam swojego Nikosia (4,5 roku temu) to zastanawiałam się między nim, a canonem 40d. Jednak wybór padł na nikona, i ani razu nie żałowałam swojej decyzji.

W swojej "kolekcji" posiadam również pierścienie do makro, filtry efektowe, adapter odwrotnego mocowania i pilot do bulba


Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
(i tu przechodzimy do tego, co mnie sprowokowało do zabrania głosu )
Faktycznie, jakość może być zaskakująco dobra, tylko opisz dokładniej, jak wygląda ta doskonała współpraca obiektywów M42 z Nikonem d60, tzn. napisz dokładnie jakie masz możliwości, w jakich trybach możesz pracować, w czym Ci pomaga automatyka aparatu, i czy przypadkiem adapter nie musi mieć elementu pogarszającego jakość obrazu dawanego przez sam obiektyw (przyda się też cena adaptera)
Pracować mogę tylko w trybie manualnym, aczkolwiek w żadnym innym nigdy nie pracuję. Mam możliwość regulacji przesłony (ogniskowej nie, ponieważ obiektyw z którym współpracuję to stałka). Automatyka aparatu pomaga mi w tym, że z poziomu body mogę wybrać czułość iso, nasycenie zdjęcia, balans bieli, wielkość zdjęcia. I nie. Adapter nie wpływa na pogorszenie obrazu dawanego przez obiektyw. W żaden sposób nie zmienia obrazu. A posiadam taki wiecie, najtańszy adapter na m42 za 10 zł Także uważam, że jeśli mam wydać 700-900zł na obiektyw z silnikiem, to wolę wydać 50zł na obiektyw analogowy, a mieć lepszą ostrość i jakość zdjęć Potrzeba tylko cierpliwości i wprawy.

Jeśli chcecie to mogę umieścić przykładowe zdjęcia wykonane różnymi obiektywami

PS: Tak, fotografia to mój "konik" i mogę o niej pisać godzinami
PS2: Znalazłam na allegro adapter, z którego ja korzystam: http://allegro.pl/adapter-m42-nikon-...533148971.html

Edytowane przez owocowykoktajl
Czas edycji: 2013-09-15 o 21:20
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 13:01   #335
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że z obiektywów alf bardzo często schodzi guma, i szybko odkleja się ta, na której powinny leżeć palce.
forum.nikoniarze.pl jest z kolei pełne żali i narzekań na odklejające się gumy gripu w Nikonach, nawet wysokich modelach

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Canon jest lepiej zaprojektowany, jednak wydaje mi się, że to właśnie Nikon ma najbardziej dopasowany kształt, wagę, menu etc.
I to dokładnie pokazuje, jak ważne są osobiste wrażenia i preferencje (wspomagane przyzwyczajeniami). Gdy czasem miałem coś robić Nikonami, byłem chory bo nie mogłem nic znaleźć w tym nielogicznie zaprojektowanym menu, nie wspominając o przyciskach, nie mogli zrobić ich tak przejrzyście i sensownie jak w Canonie?
To oczywiście żart, bo każdemu pasuje coś innego.

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Pracować mogę tylko w trybie manualnym, aczkolwiek w żadnym innym nigdy nie pracuję. Mam możliwość regulacji przesłony (ogniskowej nie, ponieważ obiektyw z którym współpracuję to stałka). Automatyka aparatu pomaga mi w tym, że z poziomu body mogę wybrać czułość iso, nasycenie zdjęcia, balans bieli, wielkość zdjęcia. I nie. Adapter nie wpływa na pogorszenie obrazu dawanego przez obiektyw. W żaden sposób nie zmienia obrazu. A posiadam taki wiecie, najtańszy adapter na m42 za 10 zł
Ok, wszystko jasne
I wszystkie obiektywy na M42 mogą ostrzyć z tym adapterem "do nieskończoności" bez żadnych przeróbek ani korekt, a opowieści o max odległości ostrzenia rzędu 1-3m na M42 w Nikonach to bajki wrednych canonoajtollahów i sonytalibów
Z tego co widziałem (kilka przypadków, osobiście "obmacanych"), zwykłe adaptery z obiektywami M42 nie pozwalają na ustawienie ostrości na dalszą odległość (inna odległość obrazowa Nikona i M42), i są potrzebne albo adaptery z soczewką (pogarszające obraz) albo przeróbka (justowanie) obiektywu. I te adaptery z soczewką kosztują około 60zł, podobnie jak adaptery M42 do Canona, z "chipem". Chip w adapterach M42/Canon daje tyle, że w aparacie działa potwierdzenie ustawienia ostrości oraz światłomierz i tryb Av.
Manual jest dobry, ale nie do wszystkiego, jeśli aparat coś Ci podpowiada, to dlaczego z tego nie korzystać?

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Także uważam, że jeśli mam wydać 700-900zł na obiektyw z silnikiem, to wolę wydać 50zł na obiektyw analogowy, a mieć lepszą ostrość i jakość zdjęć Potrzeba tylko cierpliwości i wprawy.
Kup jeszcze jakiś 50/1.4, to dopiero Ci się spodoba
Tylko w dynamicznych warunkach koncertowych trafienie z głębią ostrości przy 1.4 może być dość trudne (a wtedy obiektyw AF może uratować ujęcie...)
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 23:12   #336
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Ok, wszystko jasne
I wszystkie obiektywy na M42 mogą ostrzyć z tym adapterem "do nieskończoności" bez żadnych przeróbek ani korekt, a opowieści o max odległości ostrzenia rzędu 1-3m na M42 w Nikonach to bajki wrednych canonoajtollahów i sonytalibów
Z tego co widziałem (kilka przypadków, osobiście "obmacanych"), zwykłe adaptery z obiektywami M42 nie pozwalają na ustawienie ostrości na dalszą odległość (inna odległość obrazowa Nikona i M42), i są potrzebne albo adaptery z soczewką (pogarszające obraz) albo przeróbka (justowanie) obiektywu. I te adaptery z soczewką kosztują około 60zł, podobnie jak adaptery M42 do Canona, z "chipem". Chip w adapterach M42/Canon daje tyle, że w aparacie działa potwierdzenie ustawienia ostrości oraz światłomierz i tryb Av.
Manual jest dobry, ale nie do wszystkiego, jeśli aparat coś Ci podpowiada, to dlaczego z tego nie korzystać?
Wydaje mi się, że możliwość ustawiania dalszej ostrości nie zależy od pierścienia, a od obiektywu. Stałka 50mm ma bardzo wąski zakres ostrości, ale jest bardzo plastyczna, idealna do portretów, makro etc, a użytkując obiektyw zenita na zenicie był taki sam "problem". Ostrość łapana była tylko do max. 2 metrów odległości przedmiotu od obiektywu. Jeśli dla kogoś jest to problemem to należałoby poszukać obiektywu, który będzie ostrzył w dal.

A co do 50mm- myślę nad zakupem analogowej wersji. Jakoś lepiej mi w rękach z analogiem- jak ja muszę myśleć, a nie sprzęt
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:52   #337
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że możliwość ustawiania dalszej ostrości nie zależy od pierścienia, a od obiektywu. Stałka 50mm ma bardzo wąski zakres ostrości, ale jest bardzo plastyczna, idealna do portretów, makro etc, a użytkując obiektyw zenita na zenicie był taki sam "problem". Ostrość łapana była tylko do max. 2 metrów odległości przedmiotu od obiektywu. Jeśli dla kogoś jest to problemem to należałoby poszukać obiektywu, który będzie ostrzył w dal.

A co do 50mm- myślę nad zakupem analogowej wersji. Jakoś lepiej mi w rękach z analogiem- jak ja muszę myśleć, a nie sprzęt
Pierwsze - no właśnie
Zobacz na obiektywie, skalę ostrości masz nie do "2m" tylko do "nieskończoność", i tak powinno się dać ustawić. Niektóre obiektywy można "przejustować", nawet domowo.
Cecha Nikona - różna odległość obrazowa w Nikonie i aparatach "systemu" M42. Sony i Canon nie mają tego problemu.

Nie zawsze będziesz lepsza i szybsza niż automat
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 22:22   #338
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Dla mnie to oczywiste, że nie będę szybsza od automatu, szczególnie w trudnych warunkach. Dlatego używam analoga tylko przy dobrym świetle i gdy nie trzeba się spieszyć. W przypadkach koncertów, imprez masowych, zawodów to oczywiste, że automat zawsze będzie lepszy niż ludzkie oko i ręka, bo będzie szybszy Są jednak przypadki (portret, makro), gdy nie trzeba się spieszyć, i warto użyć właśnie manuala
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 19:42   #339
Martusia7
Zadomowienie
 
Avatar Martusia7
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 793
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Hej
podczytuje Was od jakiegoś czasu, ale nie mam głowy do tych wszystkich parametrów, Bardzo lubię fotografować, ale od strony technicznej kompletnie się na tym nie znam, chciałabym kupic jakis lepszy aparat, który pozwoli mi jeszcze bardziej cieszyc się fotografowaniem. Czy udzielicie mi rad na co mam zwracac uwagę, wskarzecie jakieś godne polecenia modele. Nie ehce lustrzanki, tylko kompaktowy aparat, który pozwoli mi robić dobrej jakości zdjęcia, duzo podróżuję i robię zdjęcia widoków, obiektów, Bede wdzięczna za wskazówki.
Martusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 11:59   #340
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Sory pomylka watkow hehe
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych

Edytowane przez 1985SiWA
Czas edycji: 2013-10-06 o 17:57
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 15:26   #341
kajochaa
Raczkowanie
 
Avatar kajochaa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 307
GG do kajochaa
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Polecam Canona 600D! Czytalam rozne opinie, bylam przerazona, ale zaryzykowalam i jestem niezmiernie zadowolona robi piekne zdjecia, uwielbiam go po prostu! Kolory idealne, wszystko mi pasuje obiektyw 18-135, troche ciemny, ale da sie zyc jedyna wada w obiektywie jest niezbyt dobra konstrukcja, bedac nad morzem musialam wytrzepywac piasejk z srodka ;/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kajochaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 11:29   #342
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez Martusia7 Pokaż wiadomość
Hej
podczytuje Was od jakiegoś czasu, ale nie mam głowy do tych wszystkich parametrów, Bardzo lubię fotografować, ale od strony technicznej kompletnie się na tym nie znam, chciałabym kupic jakis lepszy aparat, który pozwoli mi jeszcze bardziej cieszyc się fotografowaniem. Czy udzielicie mi rad na co mam zwracac uwagę, wskarzecie jakieś godne polecenia modele. Nie ehce lustrzanki, tylko kompaktowy aparat, który pozwoli mi robić dobrej jakości zdjęcia, duzo podróżuję i robię zdjęcia widoków, obiektów, Bede wdzięczna za wskazówki.
Skoro nie chcesz lustrzanki (i dobrze), a chcesz dobry aparat, to może zastanów się nad tzw hybrydą? W skrócie jest to aparat bez wymiennych obiektywów, z bardzo dobrymi parametrami, tylko rozmiarem nawiązuje do lustrzanki, choć nie do końca (bardziej taki sony nex). I właśnie swego czasu sony produkowało hybrydy (wszystkie modele z oznaczeniem DSC-Hx, gdzie x to liczba). Warto zwrócić na nie uwagę, szczególnie na używane, bo nie są dość drogie, a sprzętowo są dobre. Na pewno hybrydy produkuje też Panasonic (lumixy), ale chyba są ciut gorsze niż sonego
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 22:09   #343
Lady Million
Raczkowanie
 
Avatar Lady Million
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 259
GG do Lady Million
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Posiadam Canona 7 (jest to już wyższa szkoła jazdy) Polecam osobą które hobbistycznie zajmują się fotografią oraz filmem ponieważ aparat ten posiada funkcję filmowania.

Moje obiektywy

Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8
Canon Canon EF 85 mm f/1.8 USM
Samyang 8mm fish-eye
Lady Million jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 21:44   #344
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Skoro nie chcesz lustrzanki (i dobrze), a chcesz dobry aparat, to może zastanów się nad tzw hybrydą? W skrócie jest to aparat bez wymiennych obiektywów, z bardzo dobrymi parametrami, tylko rozmiarem nawiązuje do lustrzanki, choć nie do końca (bardziej taki sony nex). I właśnie swego czasu sony produkowało hybrydy (wszystkie modele z oznaczeniem DSC-Hx, gdzie x to liczba). Warto zwrócić na nie uwagę, szczególnie na używane, bo nie są dość drogie, a sprzętowo są dobre. Na pewno hybrydy produkuje też Panasonic (lumixy), ale chyba są ciut gorsze niż sonego
ja też polecam sony dsc hx, miałam jeden z pierwszych i był (w sumie to nadal jest) świetny. Zrobiłam nim tysiące zdjęć i mimo, że teraz mam lustro to soniaka bym nigdy nie odsprzedała choćby i wart był dużo
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 09:45   #345
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
forum.nikoniarze.pl jest z kolei pełne żali i narzekań na odklejające się gumy gripu w Nikonach, nawet wysokich modelach

Jak czytam ich czasem wypowiedzi, to parskam śmiechem. Zamiast robić zdjęcia wolą marudzić.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 09:52   #346
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Jak czytam ich czasem wypowiedzi, to parskam śmiechem. Zamiast robić zdjęcia wolą marudzić.
Czasem można tam znaleźć cenne i potrzebne informację ale najpierw trzeba się przebić przez tony niepotrzebnego gadania.

Hitem było dla mnie 30 stron o D610 przed jego premierą - i narzekanie że na pewno będzie be i do d... a nikt tego aparatu w ręce nie trzymał
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 10:49   #347
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
Hitem było dla mnie 30 stron o D610 przed jego premierą - i narzekanie że na pewno będzie be i do d... a nikt tego aparatu w ręce nie trzymał
To standard na każdym forum tego typu, dokładnie to samo jest na forum Canona
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 15:34   #348
bonter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 13
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Każde forum czy to fotograficzne czy jakiekolwiek inne, w momencie premiery nowej zabawki bedzie pełne takich wątków. W końcu to sa milosnicy i pasjonaci i pokazuje coś co ich interesuje. Poza tym taki watek zamienia się w towarzyskie ploty najczęściej.
bonter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 14:15   #349
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
Czasem można tam znaleźć cenne i potrzebne informację ale najpierw trzeba się przebić przez tony niepotrzebnego gadania.

Hitem było dla mnie 30 stron o D610 przed jego premierą - i narzekanie że na pewno będzie be i do d... a nikt tego aparatu w ręce nie trzymał


W koncu się okazało, że D600 i D610 jest takie same.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-19, 15:12   #350
jannocha
Przyczajenie
 
Avatar jannocha
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Żagań
Wiadomości: 14
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

bo 610 to de facto naprawiona 600. Troche strzelili sobie w stopę takim zagraniem i moze się to na nich kiedys odbić.
jannocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:09   #351
luna24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Ja mam 600D i jestem zadowolona, nie narzekam Zdjęcia można robić, że ho ho Mam kitowy obiektyw, no i portretówkę 1.8
luna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 07:36   #352
malinowamarzycielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Heh, to ja wam powiem, że nawet telefonem można zrobić dobre zdjęcia. Czasem nie rozumiem ludzi, którzy kupują lustrzankę i robią nimi zdjęcia na automacie... Ja mam Lumie 1020 i jestem mega zadowolona.
__________________
opuszczone miejsca
malinowamarzycielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 00:01   #353
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez malinowamarzycielka Pokaż wiadomość
Heh, to ja wam powiem, że nawet telefonem można zrobić dobre zdjęcia. Czasem nie rozumiem ludzi, którzy kupują lustrzankę i robią nimi zdjęcia na automacie... Ja mam Lumie 1020 i jestem mega zadowolona.
aha
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 11:20   #354
yazid
Raczkowanie
 
Avatar yazid
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 118
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

A co sądzicie o nowej Sigmie 35 1.4 ?
yazid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 11:10   #355
Maaguchaa
Raczkowanie
 
Avatar Maaguchaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 192
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez yazid Pokaż wiadomość
A co sądzicie o nowej Sigmie 35 1.4 ?
dobre światło i firma.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Maaguchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 12:37   #356
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

nie znam się na aparatach cyfrowych, jeszcze żadnego nie miałem, jak coś to smartfon robił za aparat ,

co myślicie o tych aparatach, które reklamują sieci handlowe za jakieś 300-400 zł, dobre to czy nie za bardzo ?

ile czasu taki aparat wytrzyma na bateriach ?

ile zdjęć zmieści się na 1 mb ?

jaka rozdzielczość jest najlepsza i ile miejsca zajmuje zdjęcie z tej rozdzielczości na pamięci ?

a to, że jakiś aparat ma 4 mpx czy 10 mpx to znaczy że ten z mniejszą ilością mpx robi gorszej jakości zdjęcia czy tylko tyle, że na ekranie małym aparatu trochę gorzej widać, a jak się np. przekopiuje zdjęcia na komputer to z jednego i drugiego aparatu będą tak samo dobrej jakości ?

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2014-05-27 o 12:42
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 14:22   #357
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

co myślicie o tych aparatach, które reklamują sieci handlowe za jakieś 300-400 zł, dobre to czy nie za bardzo ?
Tak samo dobre, jak "szynka" za 10zł z supermarketu w porównaniu do naturalnie wędzonej szynki z jakiejś tradycyjnej masarni.

ile czasu taki aparat wytrzyma na bateriach ?
Tyle, ile napisali w instrukcji. Czas zależy od jasności wyświetlacza, długości kadrowania, czasu przeglądania zdjęć.

ile zdjęć zmieści się na 1 mb ?
Zależy od wielkości zdjęcia (rozdzielczości w Mpix) i ilości szczegółów (zdjęcie gładkiego nieba zajmie mniej niż zdjęcie trawnika).

jaka rozdzielczość jest najlepsza i ile miejsca zajmuje zdjęcie z tej rozdzielczości na pamięci ?
Taka, z której zrobisz odpowiednie dla Ciebie zdjęcia na papierze (odbitki, wydruki), możesz spokojnie przyjąć, że na 1cm zdjęcia potrzebujesz nie mniej niż 100pixeli. Jeśli masz np. 3000x4000 to możesz zrobić odbitkę 30x40cm.
Tyle, ile napisali w instrukcji obsługi konkretnego aparatu.

a to, że jakiś aparat ma 4 mpx czy 10 mpx to znaczy że ten z mniejszą ilością mpx robi gorszej jakości zdjęcia czy tylko tyle, że na ekranie małym aparatu trochę gorzej widać, a jak się np. przekopiuje zdjęcia na komputer to z jednego i drugiego aparatu będą tak samo dobrej jakości?

To znaczy, że jeden aparat ma mniej, a drugi więcej punktów rejestrujących obraz. Jakość zależy także od tego, ale w odwrotny sposób - jeśli na takiej samej powierzchni masz 4x więcej czujników, często pojawiają się "szumy" i inne problemy, związane z tym, że obiektywy w aparatach nie są wysokiej jakości - słabszy obiektyw będzie wystarczający dla małej liczby punktów, ale może być za słaby dla matrycy z większą ilością.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 16:32   #358
ŻABA MONIKA
Rozeznanie
 
Avatar ŻABA MONIKA
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 657
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

ja np cały cas mam nikona L18 i mimo ze to juz zabytek robi lepsze zdjecia niz niejeden aparat porównywalny .przede wszystkim widoczna jakosc kolorów .
ŻABA MONIKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 22:58   #359
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
co myślicie o tych aparatach, które reklamują sieci handlowe za jakieś 300-400 zł, dobre to czy nie za bardzo ?
Tak samo dobre, jak "szynka" za 10zł z supermarketu w porównaniu do naturalnie wędzonej szynki z jakiejś tradycyjnej masarni.

ile czasu taki aparat wytrzyma na bateriach ?
Tyle, ile napisali w instrukcji. Czas zależy od jasności wyświetlacza, długości kadrowania, czasu przeglądania zdjęć.

ile zdjęć zmieści się na 1 mb ?
Zależy od wielkości zdjęcia (rozdzielczości w Mpix) i ilości szczegółów (zdjęcie gładkiego nieba zajmie mniej niż zdjęcie trawnika).

jaka rozdzielczość jest najlepsza i ile miejsca zajmuje zdjęcie z tej rozdzielczości na pamięci ?
Taka, z której zrobisz odpowiednie dla Ciebie zdjęcia na papierze (odbitki, wydruki), możesz spokojnie przyjąć, że na 1cm zdjęcia potrzebujesz nie mniej niż 100pixeli. Jeśli masz np. 3000x4000 to możesz zrobić odbitkę 30x40cm.
Tyle, ile napisali w instrukcji obsługi konkretnego aparatu.

a to, że jakiś aparat ma 4 mpx czy 10 mpx to znaczy że ten z mniejszą ilością mpx robi gorszej jakości zdjęcia czy tylko tyle, że na ekranie małym aparatu trochę gorzej widać, a jak się np. przekopiuje zdjęcia na komputer to z jednego i drugiego aparatu będą tak samo dobrej jakości?

To znaczy, że jeden aparat ma mniej, a drugi więcej punktów rejestrujących obraz. Jakość zależy także od tego, ale w odwrotny sposób - jeśli na takiej samej powierzchni masz 4x więcej czujników, często pojawiają się "szumy" i inne problemy, związane z tym, że obiektywy w aparatach nie są wysokiej jakości - słabszy obiektyw będzie wystarczający dla małej liczby punktów, ale może być za słaby dla matrycy z większą ilością.
niewiele mi to mówi jako komuś kto nie miał aparatu cyfrowego,

może inaczej, ile wytrzymuje średnio aparat na bateri na średnio rozświetlonym ekranie ?

ile średnio zdjęć wchodzi na 1 mb ?
może być jakieś porównanie, czego to zdjęcie i ile ich weszło

w jakiej rozdzielczości robisz/robicie zdjęcia żeby na odbitce wyszło wszystko ostro bez zamazań ?

a w porównaniu do smartfona to dużo lepsze zdjęcia robią te zwykłe aparaty cyfrowe ?

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2014-05-28 o 22:59
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 00:00   #360
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Aparaty cyfrowe wizażanek

niewiele mi to mówi jako komuś kto nie miał aparatu cyfrowego,
Kiedyś trzeba zacząć (się zapoznawać ze sprzętem), co prawda każdy aparat ma coś mało elegancko nazywane "program dla idiotów" (oznaczony zielonym kwadratem lub podobnie), ale zakładam, że zależy Ci na dobrych efektach, a nie na tym, aby tylko naciskać?

może inaczej, ile wytrzymuje średnio aparat na bateri na średnio rozświetlonym ekranie ?
Mam kilka aparatów. Jedne wytrzymuje 150 zdjęć, drugi około 400, trzeciego nie sprawdziłem, bo nie zdarzyło mi się zrobić jednym ciągiem więcej niż 600. Co Ci dała ta informacja?

ile średnio zdjęć wchodzi na 1 mb ?
W jednym aparacie zdjęcie w najwyższej jakości ma ok. 1.2MB, najsłabszej ok. 0.3Mb, możesz sobie przeliczyć.
Aha, w innym zdjęcie najwyższej jakości ma 12MB, w kolejnym ok.20MB, u kolegi pomiędzy 30 i 40MB (jedno zdjęcie). Porównaj to z tym pierwszym aparatem - coś Ci to dało?

w jakiej rozdzielczości robisz/robicie zdjęcia żeby na odbitce wyszło wszystko ostro bez zamazań ?
Staram się, żeby ostro wyszło tylko to co chcę podkreślić, a nie "wszystko"
Robię prawie zawsze w najwyższej, bo nie wiem, czy później będę chciał oglądać tylko na komputerze, czy zrobić zdjęcia "albumowe" 10x15, czy może odbitkę na ścianę 50x70cm (chyba, że to zdjęcia na allegro, gdzie wystarczy np. 600x800pixeli).

a w porównaniu do smartfona to dużo lepsze zdjęcia robią te zwykłe aparaty cyfrowe?
Jakiego? Ostatnio słyszałem o nowym tanim smartfonie z aparatem 2Mpix za 200zł, jeśli to porównasz do aktualnego np. iphone'a albo jakiegoś Samsunga Galaxy, to okaże się, że nawet między aparatami w smartfonach są duże różnice.
Myślę, że na razie nie jest Ci potrzebny oddzielny aparat, taki oddzielny może być nieco lepszy, może dać więcej możliwości, ale trzeba go nosić, ładować baterie, a telefon zawsze masz pod ręką.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-27 20:52:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.