WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-06, 19:29   #331
iziger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Hej,
kupilam w aptece pokrzywe ale nie taka ekspresowa tylko lisciasta i nie bardzo wiem jak to parzyc tak aby nadawalo sie do picia? jedna lyzeczka na szklanke? a jak przygotowac pokrzywe tak aby mozna nia bylo plukac wlosy i jak to robic? przed myciem? po?
iziger jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 19:59   #332
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Dziewczyny, ostatnimi czasy zauważyłam, że stosunkowo niewiele włosów zostaje w umywalce po umyciu włosów i dzisiaj postanowiłam je policzyć. Przeżyłam prawdziwy szok!!! Po dwukrotnym umyciu, nałożeniu odżywki i spłukaniu wyszło mi zaledwie 25 włosów!!!! A przy czesaniu kolejne tyle!!! Dodają z 10 których mogłam nie zauważyć daje to zaledwie 60 włosów przy myciu!!! Normalnie skaczę z radości, że wreszcie się uporałam z tym wypadaniem. Tym bardziej, że zdecydowana większość włosów które liczyłam były bardzo długie (w sensie że miały taką długość, jak te włosy, które mam na głowie) a to oznacza, że wypadły one tylko dlatego, że po prostu rosły już sobie kilka ładnych latek i weszły w fazę wypadania. Naprawdę niewiele miałam takich 4-5 centymetrowych (z tym że jedne były cieniutkie a drugie dość grube i te grube to chyba po prostu się złamały podczas mycia lub czesania).

Narazie jeszcze do końca miesiąca będę używała wszystkiego tego, co używam normalnie do włosów, a potem może zrobię przerwę od suplementów.

Zastanawiam się tylko nad tym czy a jeśli tak to jak duży wpływ na tą sytuację włosów mogło mieć odstawienie tabletek anty ponad 2,5 miesiąca temu ?
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 20:07   #333
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
[ciach!]

Zastanawiam się tylko nad tym czy a jeśli tak to jak duży wpływ na tą sytuację włosów mogło mieć odstawienie tabletek anty ponad 2,5 miesiąca temu ?
eh widzisz, wlasnie nad tym sie zastanawiam

postanowilam odstawic tabletki hormonalne i boje sie tego co Cie spotkalo

przed odstawieniem tabletek robilas cos w kierunku wzmocnienia cebulek od wewnatrz i zewnatrz?

chodzi mi o to, czy da sie temu zapobiec
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 20:32   #334
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
eh widzisz, wlasnie nad tym sie zastanawiam

postanowilam odstawic tabletki hormonalne i boje sie tego co Cie spotkalo

przed odstawieniem tabletek robilas cos w kierunku wzmocnienia cebulek od wewnatrz i zewnatrz?

chodzi mi o to, czy da sie temu zapobiec
przed odstawieniem cudowałam z tymi włosami tak samo jak teraz ale wypadało ich wtedy ponad 200 <szok> !! Używałam mniej więcej to samo co teraz - Vitapil i Belisse. Merz biorę dopiero od 6 dni więc nie jest to możliwe, aby on spowodował zaprzestanie wypadania, tym bardziej, że tendencja do zmniejszania się liczby wypadających włosów utrzymuje się już chyba od jakiegoś miesiąca, ale nie liczyłam ich w tym czasie.

W sumie bardzo mi się podoba obecna sytuacja - to że włosy przestają wypadać w zatrważających ilościach ale boję się co będzie jak znów zacznę brać tabletki
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 20:39   #335
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
przed odstawieniem cudowałam z tymi włosami tak samo jak teraz ale wypadało ich wtedy ponad 200 <szok> !! Używałam mniej więcej to samo co teraz - Vitapil i Belisse. Merz biorę dopiero od 6 dni więc nie jest to możliwe, aby on spowodował zaprzestanie wypadania, tym bardziej, że tendencja do zmniejszania się liczby wypadających włosów utrzymuje się już chyba od jakiegoś miesiąca, ale nie liczyłam ich w tym czasie.

W sumie bardzo mi się podoba obecna sytuacja - to że włosy przestają wypadać w zatrważających ilościach ale boję się co będzie jak znów zacznę brać tabletki
eh

ja biore Belisse, uzywam szamponow z czarnej rzepy, wody brzozowej, robie masaz glowy, zamowilam kuracje z czarnej rzepy Joanny ale boje sie, ze to niczemu nie zapobiegnie

moglabys napisac jakie tabletki anty bralas i jak dlugo?

ja biore Yasmin, kolezance po Yasmin wlosy wypadaly garsciami jak odstawila
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 20:46   #336
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
eh

ja biore Belisse, uzywam szamponow z czarnej rzepy, wody brzozowej, robie masaz glowy, zamowilam kuracje z czarnej rzepy Joanny ale boje sie, ze to niczemu nie zapobiegnie

moglabys napisac jakie tabletki anty bralas i jak dlugo?

ja biore Yasmin, kolezance po Yasmin wlosy wypadaly garsciami jak odstawila
Ja brałam 2,5 roku Microgynon 21. Włosy wypadały mi już w znacznych ilościach w trakcie brania tych tabletek a po odstawieniu ta ilość się nie zwiększyła,lecz utrzymała a potem dopiero zaczęło spadać
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 21:21   #337
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Ja średnio dziennie ostatnio około 5-6 jabłek zjadam Pewnie to nie tylko zasługa jabłek, ale włosy już od jakiegoś czasu nie wypadają Mam nadzieje, że nie zapesze Teraz tylko czekać aż mi troche zgęstnieją...
Gratuluję Bardzo się cieszę razem z Tobą

Cytat:
Napisane przez iziger Pokaż wiadomość
Hej,
kupilam w aptece pokrzywe ale nie taka ekspresowa tylko lisciasta i nie bardzo wiem jak to parzyc tak aby nadawalo sie do picia? jedna lyzeczka na szklanke? a jak przygotowac pokrzywe tak aby mozna nia bylo plukac wlosy i jak to robic? przed myciem? po?
Odpisałam Ci już w wątku o pokrzywie

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ostatnimi czasy zauważyłam, że stosunkowo niewiele włosów zostaje w umywalce po umyciu włosów i dzisiaj postanowiłam je policzyć. Przeżyłam prawdziwy szok!!! Po dwukrotnym umyciu, nałożeniu odżywki i spłukaniu wyszło mi zaledwie 25 włosów!!!! A przy czesaniu kolejne tyle!!! Dodają z 10 których mogłam nie zauważyć daje to zaledwie 60 włosów przy myciu!!! Normalnie skaczę z radości, że wreszcie się uporałam z tym wypadaniem.
Tobie również szczerze gratuluję

Uważam, że pełny sukces w walce z wypadaniem włosów osiągniemy po odstawieniu witamin na włosy, bo przecież całe życie nie będziemy ich brać...I jeśli bez tych sztucznych witamin przestaną wypadać, to będzie super sukces. Ja na razie nadal trzymam się bez łykania witamin i oby jak najdłużej, trzymajcie za mnie kciuki

Jeszcze jedną rzecz chciałam Wam napisać, że wyczytałam, że podobnie jak jedzenie jabłek ma zbawienny wpływ na włosy, to podobne działanie wzmacniające, ma sok z marchewki (pomijając już oczywiście jego inne cudowne działania ) Więc jeśli do naszego jadłospisu doszły jabłka, niech i dojdzie sok z marchewki, ja od jutra zaczynam Dzisiaj już też schrupałam jedną z jabłuszkiem
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-06, 21:27   #338
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
to ciesze sie razem z TOba ja mam problemy jelitowe i nie moge przedawkowaywac jablek = max 1 na dwa dni.
Dziękuje ślicznie Oj a z tymi jabłuszkami to straszna szkoda

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Gratuluję Bardzo się cieszę razem z Tobą

Uważam, że pełny sukces w walce z wypadaniem włosów osiągniemy po odstawieniu witamin na włosy, bo przecież całe życie nie będziemy ich brać...I jeśli bez tych sztucznych witamin przestaną wypadać, to będzie super sukces. Ja na razie nadal trzymam się bez łykania witamin i oby jak najdłużej, trzymajcie za mnie kciuki

Jeszcze jedną rzecz chciałam Wam napisać, że wyczytałam, że podobnie jak jedzenie jabłek ma zbawienny wpływ na włosy, to podobne działanie wzmacniające, ma sok z marchewki (pomijając już oczywiście jego inne cudowne działania ) Więc jeśli do naszego jadłospisu doszły jabłka, niech i dojdzie sok z marchewki, ja od jutra zaczynam Dzisiaj już też schrupałam jedną z jabłuszkiem

Dziękuje virko To może oprócz jabłek to zasługa także marchewki Tak się składa, że jestem uzależniona od tych soczków marchewkowych jednodniowych i jeden - dwa dziennie wypijam Samej mi się nie chce w warunkach domowych soków przygotowywać

A z tymi witaminkami w postaci tabletek to prawda Tylko, że ja strasznie boje się cokolwiek odstawić i jak narazie wątpie, że się na to zdecyduje...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 21:40   #339
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość

Dziękuje virko To może oprócz jabłek to zasługa także marchewki Tak się składa, że jestem uzależniona od tych soczków marchewkowych jednodniowych i jeden - dwa dziennie wypijam Samej mi się nie chce w warunkach domowych soków przygotowywać

A z tymi witaminkami w postaci tabletek to prawda Tylko, że ja strasznie boje się cokolwiek odstawić i jak narazie wątpie, że się na to zdecyduje...
To super, że pijasz te soczki Ja też zacznę, nałogowo

A witaminki i tak kiedyś będziesz musiała odstawić Nie mówię, że już, ale kiedyś na pewno.
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 06:41   #340
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
To super, że pijasz te soczki Ja też zacznę, nałogowo

A witaminki i tak kiedyś będziesz musiała odstawić Nie mówię, że już, ale kiedyś na pewno.
Spróbuj też marchwi z porem

A co do witaminek to tak sobie myślałam, że chyba nie rzuce z dnia na dzień, ale stopniowo coraz rzadziej będę brała. Na początek może tak co dwa dni, potem co trzy i tak do całkowitego odstawienia Zawsze to mniejszy szok dla organizmu
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 10:32   #341
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Milka19 Pokaż wiadomość
Spróbuj też marchwi z porem

A co do witaminek to tak sobie myślałam, że chyba nie rzuce z dnia na dzień, ale stopniowo coraz rzadziej będę brała. Na początek może tak co dwa dni, potem co trzy i tak do całkowitego odstawienia Zawsze to mniejszy szok dla organizmu
A spróbuję, bo pora też bardzo lubię

Możesz odstawiać stopniowo , bo po nagłym odstawieniu, widać, bunt..., ale on na szczęście też nie trwa wiecznie
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-07, 11:25   #342
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Ja zacznę jesc jabłka, co do soku z marchewki to piłam kiedyś taki samodzielnie robiony w sokowirówce. Piłam go dłuuugo i miałam niesamowity kolor cery, ale nie w pomarańczowe plamy, tylko jednolity z takim złoto-pomarańczowym połyskiem (wcale nie wyglądało to dziwnie), a kolor włosów!!!! mam sklonności do rudości (jesienią jestem) więc naturalny rudu + beta-karoten z soku=pasemka wściekłego rudego z brązem, złotem i popielatym połyskiem. Powoli odzyskuję ten kolor, chociaż jeszcze nie piję tego soku, ale jak zacznę to efekt na pewno będzie mocniejszy. Moja mam już mi zazdrości
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 12:28   #343
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
eh

ja biore Belisse, uzywam szamponow z czarnej rzepy, wody brzozowej, robie masaz glowy, zamowilam kuracje z czarnej rzepy Joanny ale boje sie, ze to niczemu nie zapobiegnie

moglabys napisac jakie tabletki anty bralas i jak dlugo?

ja biore Yasmin, kolezance po Yasmin wlosy wypadaly garsciami jak odstawila
ja tez biore yasmin...
Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Uważam, że pełny sukces w walce z wypadaniem włosów osiągniemy po odstawieniu witamin na włosy, bo przecież całe życie nie będziemy ich brać...I jeśli bez tych sztucznych witamin przestaną wypadać, to będzie super sukces. Ja na razie nadal trzymam się bez łykania witamin i oby jak najdłużej, trzymajcie za mnie kciuki

Jeszcze jedną rzecz chciałam Wam napisać, że wyczytałam, że podobnie jak jedzenie jabłek ma zbawienny wpływ na włosy, to podobne działanie wzmacniające, ma sok z marchewki (pomijając już oczywiście jego inne cudowne działania ) Więc jeśli do naszego jadłospisu doszły jabłka, niech i dojdzie sok z marchewki, ja od jutra zaczynam Dzisiaj już też schrupałam jedną z jabłuszkiem
ja pije wlasnie soczki marchewkowe nawet sporo, cera zrobila sie bardziej opalona, nawet TZ sie mnie pytal czy potajemnie chodze na solarium a nie chodze tylko pije soczki soczki górą
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 12:32   #344
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
ja tez biore yasmin...

ja pije wlasnie soczki marchewkowe nawet sporo, cera zrobila sie bardziej opalona, nawet TZ sie mnie pytal czy potajemnie chodze na solarium a nie chodze tylko pije soczki soczki górą
Tak jest, soczki górą (i jabłka też)
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 13:01   #345
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Hm, te tabletki drożdżowe wcale nie są aż takie drogie. Ok 7 zł za 250 szt - taka kuracja starczy na miesiąc, myślę, że warto zainwestować, zamiast męczyć się ze zwykłymi drożdżami...
Myślałam, że są droższe. Ale nie wiem czy łykanie 12 tabletek dziennie nie jest bardziej męczące niż wypicie duszkiem szklanki drożdży z mlekiem, cukrem i kakao
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 16:42   #346
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Myślałam, że są droższe. Ale nie wiem czy łykanie 12 tabletek dziennie nie jest bardziej męczące niż wypicie duszkiem szklanki drożdży z mlekiem, cukrem i kakao
Troszkę systematyczności i przychodzi wprawa i wcale nie jest męczące, wręcz wchodzi w nawyk, ja branie skrzypowity albo picie pokrzywy. Mi nie smakują drożdże do picia , więc nie wyobrażam sobie innego sposobu, niż pastylki
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 17:13   #347
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Troszkę systematyczności i przychodzi wprawa i wcale nie jest męczące, wręcz wchodzi w nawyk, ja branie skrzypowity albo picie pokrzywy. Mi nie smakują drożdże do picia , więc nie wyobrażam sobie innego sposobu, niż pastylki
ja wlasnie widzialam te drozdze w tabletkach, ale jedne byly takie zwykle a drugie piwowarskie jakies. ktore lepsze?albo czym sie roznia?
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 17:28   #348
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Ja rozmawiałam z aptekarką i powiedziała mi, że drożdze w tabletkach są lepiej obrobione i lepiej wchłanialne, a do tego Dromin ma dodatkowe minerały/witaminy. Łykanie 6 tabletek wcale nie jest uciążliwe, tzrba się po prostu zawziąć i już, bez pracy nie ma kołaczy, ja codziennie, dzień w dzień wcieram 2 wcierki: Loxon5% i wcierkę ze skórką jabłka, w dniu mycia przez 3 godziny chodzę z odżywką zrobioną z półproduktów, potem zwykła odżywka i na końcu płukanka ziołowa, niemal codziennie piję skrzyp+ppokrzywa. Codziennie, dzień w dzień i nie ma zmiłuj się, ani że jestem zmeczona czy, że mi się nie chce. Robię to od miesięcy i wiecie co? mam ogormne rezultaty, włosy gęstnieją z miesiąca na miesiąc. Warto więc włożyć trochę pracy/wysiłku i sytematyczności bo bez tego nie będzie efektów. Koniec wieńczy dzieło Wiem, że jest ciężko, ale naprawdę łykanie 6 tabletek dziennie do posiłku, po 2 naraz to nie jest wielki wysiłek!!!
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 19:22   #349
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Ja dzisiaj pół litrowy soczek z marchewki mam za sobą, pyszny jest , do tego kupiłam sobie jeszcze na jutro warzywny. Stawiam, na odżywianie i dostarczanie witamin z warzyw i owoców, bo nie chcę wrócić, do tabletek

Edit: Jak najbardziej, popieram Marię jeśli chodzi o systematyczność, choć przyznaję, że u mnie z nią czasami różnie bywa, ale staram się
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-07, 20:03   #350
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Oj tam, jak się raz zapomni, to nie ma dramatu, ale nie wiem dlaczego niektóre osoby widzą problem w łykaniu 6 tabletek dziennie. Robimy to wszystko dla siebie aby ładnie wyglądać i w ten wygląd tzreba włożyć maksimum energi/czasuniestety kasy, no chyba że komuś nie zależy, ale to juz inna historia
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 20:35   #351
evive87
Przyczajenie
 
Avatar evive87
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 19
GG do evive87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

odstawiłam tabletki anty w czerwcu, a prawdziwy koszmar z wypadnaniem zaczął się w grudniu :| przy okazji po odstawieniu rozregulował mi sie totalnie cykl, więc myśle że moge winić właśnie hormony za wypadanie włosów. przez miesiąc brałam Belisse, ale nie sądze żeby mi pomogła (jedynie poprwiły mi sie paznokcie), teraz ją odstawiłam, bo zaczęłam łykać izotek :/ a i dzisiaj kupiłąm sobie naftę i zobaczę jak ta kuracja wpłynie na włosy
evive87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 20:41   #352
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez evive87 Pokaż wiadomość
odstawiłam tabletki anty w czerwcu, a prawdziwy koszmar z wypadnaniem zaczął się w grudniu :| przy okazji po odstawieniu rozregulował mi sie totalnie cykl, więc myśle że moge winić właśnie hormony za wypadanie włosów. przez miesiąc brałam Belisse, ale nie sądze żeby mi pomogła (jedynie poprwiły mi sie paznokcie), teraz ją odstawiłam, bo zaczęłam łykać izotek :/ a i dzisiaj kupiłąm sobie naftę i zobaczę jak ta kuracja wpłynie na włosy
a robilaś już badania hormonów po odstawieniu? bo jeśli nie to koniecznie zrób!
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 21:07   #353
evive87
Przyczajenie
 
Avatar evive87
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 19
GG do evive87
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
a robilaś już badania hormonów po odstawieniu? bo jeśli nie to koniecznie zrób!


nie robiłam :| ale zrobie, myślałam też o badaniu traczycy...badania wykonane rok temu nic nie wykazały. czy nadczynność lub niedoczynność tarczycy może pojawić się tak z dnia na dzień?
evive87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 22:02   #354
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Ja dzisiaj myłam włosy i nie wypadł mi ani jeden! przy rozczesywaniu miałam na grzebieniu może z 5! czyżby zasługa jabłek i waxa?
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 10:48   #355
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez evive87 Pokaż wiadomość
nie robiłam :| ale zrobie, myślałam też o badaniu traczycy...badania wykonane rok temu nic nie wykazały. czy nadczynność lub niedoczynność tarczycy może pojawić się tak z dnia na dzień?
ja po odstawieniu anty miałam dokładnie to samo co Ty!! minął rok od tamtego momentu i dopiero!! ledwo ledwo widzę poprawę w kondycji włosów. Brałam Yasmine i nie polecam go żadnej dziewczynie, po odstawieniu rozregulował okres do tego stopnia, że nawet teraz miewam jeszcze od czasu do czasu przesunięcia w postaci tygodnia/dwóch. mojej gin tego nie mówię, bo mi dowali znowu jakieś proszki....
a co do badania wszystkich hormonów, w tym tarczycy - to mi tak samo nic nie wykazało rok temu po odstawieniu anty, ale to dlatego, że raz - był robione niecały miesiąc po odstawieniu anty i w nieodpowiednim momencie cyklu (tuż przed okresem); badania te należy robić jak hormon wypłucze się chociaż w jakiejś części z organizmu, no i przede wszystkim w odpowiednim momencie cyklu, bo tak to nawet jakbyś miała to by nic nie wykazał! zaś do tego, w ktorym odpowiednio dniu, tygodniu to najlepiej zapytać specjalistę, bo ja mam pamięć wybiórczą
raus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 11:12   #356
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Oj tam, jak się raz zapomni, to nie ma dramatu, ale nie wiem dlaczego niektóre osoby widzą problem w łykaniu 6 tabletek dziennie. Robimy to wszystko dla siebie aby ładnie wyglądać i w ten wygląd tzreba włożyć maksimum energi/czasuniestety kasy, no chyba że komuś nie zależy, ale to juz inna historia
eee tam, ja lubie łykać tablety

chyba juz lekoman sie ze mnie zrobil, bo liczba 6 sztuk wydaje mi sie mala

dla urody moge lykac nawet kilkadziesiat sztuk

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
ja po odstawieniu anty miałam dokładnie to samo co Ty!! minął rok od tamtego momentu i dopiero!! ledwo ledwo widzę poprawę w kondycji włosów. Brałam Yasmine i nie polecam go żadnej dziewczynie, po odstawieniu rozregulował okres do tego stopnia, że nawet teraz miewam jeszcze od czasu do czasu przesunięcia w postaci tygodnia/dwóch. mojej gin tego nie mówię, bo mi dowali znowu jakieś proszki....
z tego co wiem, po kazdych tabletkach anty moga wystapic tego typu skutki uboczne, bo sztuczne wprowadzanie hormonow do organizmu to duza ingerencja

a w sumie tez mnie zastanawia jedna rzecz, slyszalam, ze po ciazy bardzo czesto wypadaja wlosy w zastraszajacych ilosciach
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 12:24   #357
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a w sumie tez mnie zastanawia jedna rzecz, slyszalam, ze po ciazy bardzo czesto wypadaja wlosy w zastraszajacych ilosciach
Mnie po ciąży nie wypadały w ogóle, zupełnie nic się z nimi nie działo, były długie, ładne, gęste i błyszczące. Także u mnie żadnego negatywnego wpływu nie było. Myślę, że to może być kwestią indywidualną
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 12:36   #358
OnYoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 165
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Mnie się włosy posypały pod koniec brania i po odstawieniu mercilonu. Zawsze miałam cieniutkie, bardzo delikatne włosy ale za to bardzo kręcone i sprawiały wrażenie że jest ich dużo. No a teraz mi się normalnie rozkręciły więc wyglądam jak zmokła kura a do tego z przerażeniem zaczęłam obserwować prześwity z tyłu głowy. Jem tabletki ze skrzypu, myłam szamponem Dermena, teraz myję Dercosem z Vichy, wcierałam jakaś apteczną mieszankę robioną na zamówienie, tez Loxon i ampułki z Farmony i nic, nic, nic. Loki mi już chyba nie wrócą a do tego jeszcze wyłysieję. Kiepska perspektywa. Na razie czekam, może hormony wrócą do normy i włosy też mi się poprawią.

A jeszcze jedno. Czy miałyście czasem wrażenie że skora Was piecze - na przykład na czubku głowy? I jest to skorelowane z intensywniejszym wypadaniem włosów?
OnYoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 12:41   #359
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez OnYoo Pokaż wiadomość
A jeszcze jedno. Czy miałyście czasem wrażenie że skora Was piecze - na przykład na czubku głowy? I jest to skorelowane z intensywniejszym wypadaniem włosów?
Ja miałam to uczucie pieczenia skóry głowy (połączone ze swędzeniem) U mnie związane ono było z łojotokiem (bardzo przetłuszczającymi się włosami), co jak wiadomo jest ściśle związane z wypadaniem włosów. Z tym pieczeniem poradziłam sobie stosując ziołowe wcierki i płukanki do włosów. Na szczęście odpukać, przynajmniej ten problem pieczenia mam z głowy
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 13:01   #360
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

uczucie pieczenia często związane jest też z nieodpowiednim sposobem żywienia. kiedyś odwiedziłam fryzjerkę, która przed strzyżeniem pooglądała sobie moją czuprynę i zobaczyła to, czego ja nie jestem jednak w stanie zauważyć - z tyłu i na czubku głowy skóra byla zaczerwieniona, gdzieniegdzie łuszczyła się, a to akurat było związane z moimi wcześniejszymi wybrykami i "ostrym" jedzeniem (chilli, pieprz, itp.)

co do ciąży i wypadania włosów - jeżeli kobieta nie ma żadnych wahań hormonalnych to ciąża jej tym bardziej nie zaszkodzi, natomiast - jeżeli jest z tym problem (chociażby obiawiający się trądzikiem) - to może być kłopot po ciąży; ale są ponoć specjalne proszki na wypadanie włosów dla kobiet po ciąży (znów nie pamiętam nazwy)

off-top (ale nie do końca):
dzisiaj buszując po forum natknęłam się na temat "amli" - proszku, bądź olejku używanego w Indiach (ależ one i oni mają cudne włosy!!!), który nie tylko pomaga na wypadanie włosów, ale też je pogrubia - czyli coś dla nas; komentarze w każdym temacie dot. amli były pozytywne
raus jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.