Grudniowe Mamusie 2014 cz. I - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-11, 22:09   #331
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Nam dzisiaj tez dolna jedynka sie przebiła dopiero teraz tż zauważył
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 05:19   #332
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

dzien dobry

Ruda, trzymam mocno kciuki za powtórne badania, oby wyszły normy ;*
Jeannie_jk moja też nie miała nigdy morfo, myślę że lekarz sam by skierował gdyby coś było nie tak..no nie wiem

noc okropna za mna, jeszcze jakiś katar mi sie przyplątał, super ;/

Inka gratuluje

---------- Dopisano o 05:19 ---------- Poprzedni post napisano o 05:17 ----------

ja to teraz mam stracha, że zaraz moje cycki zostana pogryzione..
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 06:29   #333
Linea86
Raczkowanie
 
Avatar Linea86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 366
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez RudaToJa Pokaż wiadomość
Ze Szczecina ale za 3 tyg. będziemy w Wawie, możesz mi wysłać namiary na priv? Będę wdzięczna

Ruda to jak terminy na sierpien to domyslam sie ze pediatra polecal/a Kochanowska? My jestesmy do niej zapisani juz od 2 miesiecy i jeszcze zostal nam miesiac czekania Ale pediatra powiedzial, ze mamy czekac do niej bo to nic pilnego.
__________________
Linea86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 07:26   #334
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Linea co tam u Ciebie ? gdzieś Ty nam zaginela ?
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 07:40   #335
Linea86
Raczkowanie
 
Avatar Linea86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Sz-n
Wiadomości: 366
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Linea co tam u Ciebie ? gdzieś Ty nam zaginela ?

Inka ja nie zaginelam:P Jestem z Wami na fb ale nie udzielam sie jakos intensywnie. Czasem cos skomentuje, ale przy malym mam za malo czasu zeby sie wglebiac w poruszane tematy
__________________
Linea86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 08:45   #336
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez Jeannie_jk Pokaż wiadomość
cudna dziewczynka pasowałaby do mojego Antka , a my jeszcze żadnych rajstopek nie mamy ale jednak musze sie zaopatrzyc..bo gdy było zimniej mialam kombinezon a teraz na 74cm kupilam kurteczke i jednak pod spodenki chce zakladac rajstopki. Wiadomo nie jak jest +20 ale jednak bywa czasami chlodniej
a i mój synek jeszcze nigdy nie miał skierowania na morfologie, zapytac o nia przy nastepnej wizycie?
Pobieranie krwi u niemowlaka to nie jest taka prosta sprawa, nie wspominając jakie to stresujące i nieprzyjemne więc jeśli nie ma wskazań to bez sensu męczyć maluszka.


Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Nam dzisiaj tez dolna jedynka sie przebiła dopiero teraz tż zauważył
Gratulacje!
Widzę że mamy prawdziwy wysyp ząbków. Ciekawe kiedy u nas się coś wykluje.
A pierwsze szczoteczki już macie?

Cytat:
Napisane przez Linea86 Pokaż wiadomość
Ruda to jak terminy na sierpien to domyslam sie ze pediatra polecal/a Kochanowska? My jestesmy do niej zapisani juz od 2 miesiecy i jeszcze zostal nam miesiac czekania Ale pediatra powiedzial, ze mamy czekac do niej bo to nic pilnego.
Dokładnie, mamy się umówić do niej. Zapiszemy się na sierpień a w międzyczasie może coś znajdziemy wcześniej.


wmgnieniuoka dzięki za kciuki. Nasze wyniki nie są jeszcze takie złe więc staram się nie nakręcać.


Jest też dobra wiadomość dzisiaj-po raz pierwszy od dłuższego czasu udało nam się zrobić kupę która nie wylała się bokiem
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 09:55   #337
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Ja dzisiaj zapytam teścia - dentystę ... Jak to z higieną pierwszych ząbków

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Linea śmiej sie ale byłam pewna ze Ty to Kasiulka albo Kasieńka
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-12, 10:25   #338
Ringo6
Zadomowienie
 
Avatar Ringo6
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 260
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Dziękuję za wspomnienie i złapanie mnie INKA ;P
Witam was.... mam chwilkę, bo mała śpi.
Co u mnie.... ogółem wszystko dobrze. Mała zdrowa. Mamy tylko mały problem z jej głową -ma łódkowatą głowę, czyli część potyliczna jest wydłużona i wisi nad nami groźba operacji. Miałam mieć tomogrfię 17 kwietnia, ale sprzęt się zepsuł i przełożyli nam na 26 maja, a 4 czerwca mam wizytę -boję się jak nie wiem tych dni. A tak to zaliczyłam już chirurga onkologa -mamy znamię i 2 krwiaczki, ale wszystko ok, znamię kiedyś będzie do usunięcia, ale to jak będzie duża, no i ginekologa-endokrynologa, bo zarastały nam wargi sromowe, ale w odpowiednim czasie zauważyła pediatra, naciągam i wytłumaczyła jak pielęgnować i już jest ok.
Odnośnie ząbków.... u mnie pod dziąsłami widać 2 dolne 1 i u góry 6 zebów, ale żaden jeszcze nie wyszedł. Na obecną chwilę mamy morze śliny i wszystko w zasięgu ręki dziecka jest mokre. Natomiast z nowości.... mała od miesiąca zaczyna mi siedzieć, coraz lepiej jej to wychodzi. Denerwuje się jak chce siedzieć, a nie może. Miała niecałe 3 miesiące, a już chciała się podnosić do siadu, ale to było za wcześnie i jej nie pozwalałam. Teraz już tak, ale jej nie pomagam -ćwiczę z nią i sama się podnosi. Bawi się też ładnie na brzuchu i raczkuje dookoła własnej osi, bądź pełza do przodu i też już dobry miesiąc jak tak robi.
Karmienie -od 21 kwietnia mamy wprowadzone jedzenie. Obecnie zjadłyśmy już, kolejność przypadkowa: marchew, ziemniak, pietruszka, dynia, szpinak, brokuł, ryż, kleik ryżowy, chrupki kukurydziane, koper, jabłko, banan, gruszka, morela, malina, cytryna, brzoskwinia, winogron. Dzisiaj szef kuchni poleca kalafior, a za dwa dni będzie pomidorowa. Większość gotuję sama, jak nie mam owoców, to wtedy daję słoiczek - gruszkę, kupowałam, bo nie każda nadaję się dla dziecka. Oprócz tego stosujemy technikę "daj spróbować" i mała np. jadła już lody i dostała czekoladę i prażynka -na zasadzie "daj polizać", czy pomaziane usta lub smoczek i tyle. Aha... bardzo chętnie zjadła mi pieczonego ziemniaka, jeśli komuś brakuje pomysłów, to może coś takiego zrobić.
__________________
09.12.09r.
12.05.2012r.
11.04.2014r. II
Kopniaczki 19/40
12.12.14r. <3N<3
Ringo6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 12:32   #339
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Ruda, niby tylko kupa a poprawia humor my szczoteczki nie mamy, do mycia póki co używam gazików.
masz racje, nie ma co sie nakrecać bo tak naprawdę to jeszcze nic dokładnie nie wiadomo, prawda ?

Inka, jak sie dowiesz czegoś od teścia to chętnie posłucham.

Ringo6, bogate menu ma corcia i sporo potrafi, brawo!
moja też sie strasznie rwie do siadania, z 1, 5-2 mies temu zaczęła, później zapomniała na jakiś czas a teraz znów się dźwiga, no ale jeszcze niestety nie siada..

dziś moja córka przechodzi samą siebie, ma tak zły dzień i nic jej nie pasuje ;(
drugi ząb sie pcha, kwestia paru dni pewnie..no ale później będzie następny i następny itd..jak tak ma być przez cały okres ząbkowania to oszaleje, serio.
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 15:05   #340
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
3 używacie ? ja już jakiś czas rozm 4 a ta moja panna czasem tak sie wierci przy ubieraniu pampka, że ja go zapne tak koślawo, że część zawartości ląduje poza.

dziewczyny, czy Wy już miałyście pierwsze okresy po porodzie ?

My używamy jeszcze 2 ale tak jak wcześniej pisałam mój syn jest szczuplutki i to dlatego

Co do okresu ja miałam dotąd raz.




Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
moje wcześniejsze to dramat, mega bolesne i w ogóle, ciekawe czego się teraz spodziewać..ah, lepiej o tym noe myślę. nie ma go i jest super
Ja też miałam bardzo bolesne tak jak pisałam wyżej jak na razie miałam jeden okres ale bezbolesny. Zobaczymy jak będzie dalej. Oby zostały bezbolesne


U nas zapowiadało się że ząbki będą szły bo mały marudzil, dziąsła go bolały ale jak na razie nic mu się nie przebiło. Czytałam że jest kilka etapów wychodzenia zębów także podejrzewam że już niedługo coś się powinno pokazać
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 20:40   #341
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

U mojego idą już od dłuższego czasu ząbki ale się nie przebiły, wyczuwam pod palcem na dziąśle je. Co do higieny to ja przemywam wacikiem nasączonym w przegotowanej wodzie.

Ringo ostatnio nawet myślałam o Tobie, że może się odezwiesz jak wątek ruszył Inka zawsze wszystkich wypatrzy Widzę że nie łatwo miałaś, ale cieszę się że już lepiej i ze się znalazłaś

Mój mały też jeszcze nie miał pobieranej krwi bo nie było takiej potrzeby.

Ruda też trzymam kciuki za wyniki, niech będą jeszcze lepsze niż teraz
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-12, 20:54   #342
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Byłyśmy u fizjoterapeutki,jej zdaniem Lila to okaz zdrowia tyle że troszkę leniwy Nie chce jej się podnosić ani przekręcać ale jak się ją trochę postymuluje to potrafi. Zaleciła nam ćwiczenia w domu na piłce i basen żeby mała trenowała przez zabawę i powinna szybko nadrobić. Uff...jestem spokojniejsza. Mam nadzieję że wyniki z krwi też wyjdą dobrze i wizyta u neurologa będzie tylko formalnością.


Ringo6 widzę że wy też miałyście przeprawy z lekarzami,trzymam kciuki za tomografię,oby operacja okazała się niepotrzebna.
Sporo już twoja corcia rzeczy próbowała,wy jesteście na piersi czy mm? Chyba dość wcześnie zaczęłaś rozszerzanie?
ja też muszę zacząć zgłębiać temat wprowadzania nowych rzeczy-na razie jestem zielona


Jeannie_jk a wam jak idzie próbowanie nowych smaków?
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 07:43   #343
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Ruda super ze jesteś spokojniejsza, bo ten paraliżujący strach matki ktora sie o cos martwi jest okropny :/ sama pare razy sie czegoś doszukiwałam
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 08:50   #344
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Ruda super ze jesteś spokojniejsza, bo ten paraliżujący strach matki ktora sie o cos martwi jest okropny :/ sama pare razy sie czegoś doszukiwałam

Obiecałam sobie już nic nie sprawdzać,nie czytać,nie doszukiwać i porównywać bo sama sobie narobiłąm tego stresu.

A jak znowu zacznę marudzić że coś jest nie tak to kopnijcie mnie w tyłek
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 08:53   #345
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Spoko Ja sie swojego czasu przyczepiłam ze Mila ma za dużą główkę Jak powiedziałam to mojej pediatrze to myslalam ze ona mnie kopnie w dupe
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 09:21   #346
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Spoko Ja sie swojego czasu przyczepiłam ze Mila ma za dużą główkę Jak powiedziałam to mojej pediatrze to myslalam ze ona mnie kopnie w dupe
Hehe Inka ja ostatnio tak miałam... Też sobie wmawiałam, że Gabi ma za dużą głowę
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 09:30   #347
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Ooo nawet nic nie pisalas,a myslalam ze tylko Ja taka zdolna
A jaki ma obwód ? Czy tak na oko stwierdziłaś ?
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 09:41   #348
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Ooo nawet nic nie pisalas,a myslalam ze tylko Ja taka zdolna
A jaki ma obwód ? Czy tak na oko stwierdziłaś ?
42,5 cm ale mieści się w 90-97 centyl i stwierdziłam, że to stanowczo za wysoko
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 09:50   #349
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Mila ostatnio miała 41 ale to miesiac temu wiec pewnie teraz podobnie
No coz chyba juz zawsze będziemy panikować
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-13, 09:55   #350
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Mila ostatnio miała 41 ale to miesiac temu wiec pewnie teraz podobnie
No coz chyba juz zawsze będziemy panikować
No i widzisz moja miesiąc młodsza a więcej ma
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 11:20   #351
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Lila ma 43cm i do głowy mi nie przyszło żeby się tym martwić. Czyli nie jest ze mną tak źle

Chyba każda z nas ma czasem jakieś odchyły z troski o te nasze szkraby


A smarujecie czymś buźki dzieciaczkom? Bo zauważyłam że Lilce łuszczy się skóra na polikach

Edytowane przez RudaToJa
Czas edycji: 2015-05-13 o 11:21
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 12:11   #352
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Delikatny krem z Hippa ☺️ Tylko ciezko dziada w Polsce dostac,tak jak hippowe husteczki :/ mi tato z Niemiec przywozi
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 13:09   #353
Ringo6
Zadomowienie
 
Avatar Ringo6
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 260
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez Chemisette Pokaż wiadomość
U mojego idą już od dłuższego czasu ząbki ale się nie przebiły, wyczuwam pod palcem na dziąśle je. Co do higieny to ja przemywam wacikiem nasączonym w przegotowanej wodzie.

Ringo ostatnio nawet myślałam o Tobie, że może się odezwiesz jak wątek ruszył Inka zawsze wszystkich wypatrzy Widzę że nie łatwo miałaś, ale cieszę się że już lepiej i ze się znalazłaś

Mój mały też jeszcze nie miał pobieranej krwi bo nie było takiej potrzeby.

Ruda też trzymam kciuki za wyniki, niech będą jeszcze lepsze niż teraz
No nie łatwo i modlę się, żeby operacja nie była potrzebna i mam nadzieje, że zacznie się co dziać, bo jak wszystkie urodziłyśmy, to nawet nie było co czytać....

Cytat:
Napisane przez RudaToJa Pokaż wiadomość
Byłyśmy u fizjoterapeutki,jej zdaniem Lila to okaz zdrowia tyle że troszkę leniwy Nie chce jej się podnosić ani przekręcać ale jak się ją trochę postymuluje to potrafi. Zaleciła nam ćwiczenia w domu na piłce i basen żeby mała trenowała przez zabawę i powinna szybko nadrobić. Uff...jestem spokojniejsza. Mam nadzieję że wyniki z krwi też wyjdą dobrze i wizyta u neurologa będzie tylko formalnością.


Ringo6 widzę że wy też miałyście przeprawy z lekarzami,trzymam kciuki za tomografię,oby operacja okazała się niepotrzebna.
Sporo już twoja corcia rzeczy próbowała,wy jesteście na piersi czy mm? Chyba dość wcześnie zaczęłaś rozszerzanie?
ja też muszę zacząć zgłębiać temat wprowadzania nowych rzeczy-na razie jestem zielona


Jeannie_jk a wam jak idzie próbowanie nowych smaków?
Jesteśmy na cycu. O rozszerzaniu diety zdecydował trochę zanik kupki, choć mleka w piersiach mam sporo, bo sprawdzałam, ale mała trawiła po prostu wszystko. Moja dzidzia potrafiła mi robić 2 raz na 12 dni. Dramat... cieszyłam się jak dziecko jak widziałam kupę. A teraz jest nieco częściej. Dzisiaj zmiana planów i mamy zupę krem z cukinii na obiad.
Co 2 dni jeśli nie ma reakcji alergicznych wprowadzam nową rzecz. Zaczęłam od marchwi, za 2 dni jabłko, potem marchew-ziemniak, na 2 dzień jabłko, potem banan +troszkę soku z cytryny, na 2 dzień ziemniak, itd. Raz nowe warzywo, a raz owoc, między tym to co już było i było ok, i tak co 2 dni. Długo nie chciała załapać mi picia wody. I załapała mi... z kubka niekapka. Teraz już sama trzyma rączkami i pije. Lubi tylko Baby Zdrój. Ale w sumie się cieszę, bo to ekonomiczna woda. Do 72h (trzymana w lodówce) zdatna do spożycia, a potem wystarczy ją przegotować i znów 72h jest dobra -informacje na stronie producenta.

Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
Ruda, niby tylko kupa a poprawia humor my szczoteczki nie mamy, do mycia póki co używam gazików.
masz racje, nie ma co sie nakrecać bo tak naprawdę to jeszcze nic dokładnie nie wiadomo, prawda ?

Inka, jak sie dowiesz czegoś od teścia to chętnie posłucham.

Ringo6, bogate menu ma corcia i sporo potrafi, brawo!
moja też sie strasznie rwie do siadania, z 1, 5-2 mies temu zaczęła, później zapomniała na jakiś czas a teraz znów się dźwiga, no ale jeszcze niestety nie siada..

dziś moja córka przechodzi samą siebie, ma tak zły dzień i nic jej nie pasuje ;(
drugi ząb sie pcha, kwestia paru dni pewnie..no ale później będzie następny i następny itd..jak tak ma być przez cały okres ząbkowania to oszaleje, serio.
Współczuje ząbkowania.... u mnie też coś marudzi trochę. Wczoraj i przedwczoraj nie bardzo jej się zupa uśmiechała, ale owocki i owszem. Dzisiaj pół banana wsunęła.
Ja jak byłam na bioderkach to ortopedy przez 2 razy pytałam, czy jej pozwalać i czy to nie za wcześnie. Ale mnie uspokoił, że jak sama chce, to nic sobie nie zrobi. Więc teraz z nią ćwiczę.

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Ruda super ze jesteś spokojniejsza, bo ten paraliżujący strach matki ktora sie o cos martwi jest okropny :/ sama pare razy sie czegoś doszukiwałam
Człowiek w 1 min. potrafi cały zsiwieć...

Cytat:
Napisane przez RudaToJa Pokaż wiadomość
Lila ma 43cm i do głowy mi nie przyszło żeby się tym martwić. Czyli nie jest ze mną tak źle

Chyba każda z nas ma czasem jakieś odchyły z troski o te nasze szkraby


A smarujecie czymś buźki dzieciaczkom? Bo zauważyłam że Lilce łuszczy się skóra na polikach
Ja używam krem z emolium. Sama również się nim smaruję, bo mam baaardzo suchą skórę i pomaga.

A mam pytanie do ogółu... ile wasze dzieciaczki mierzą i ważą, bo przed zaczęciem wprowadzania jedzenia, moja pediatra stwierdziła, żeby zaczekać miesiąc przed wprowadzeniem glutenu, bo mała sobie sporo waży, choć nie wygląda. Na niecałe 19 tygodni miała 6790g i 63cm.
__________________
09.12.09r.
12.05.2012r.
11.04.2014r. II
Kopniaczki 19/40
12.12.14r. <3N<3
Ringo6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 13:56   #354
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Ringo Mila miesiac temu miała 74cm i 7540g ale to juz ustalone ze modelka mi rosnie
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 14:41   #355
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Ruda ciesze się, że się trochę uspokoiłaś, u neuro pewnie też będzie wszystko ok

przyznaje się bez bicia, że małej buźki nie smaruje, tzn nie systematycznie bo ona tego niecierpi, tylko filtrem obowiązkowo przed spacerem.. ale bardzo polecam krem z babydream pfeglecreme, moja córa ma po nim super skórę, miała na ramionach takie suche placki wiele próbowałam , nawet maść cholesterolowa nie pomogła a po tym kremie wszystko zeszło, dla mojej córki rewelka a cena śmieszna.

Inka u mnie w rossie husteczki i krem z hipp są dostępne, chyba cała seria babysanft jest.

Ringo moja córa ma jakieś 8,5 kg a wzrostu to ciężko mi powiedzieć bo u mnie w przych nie mierzą a samej mi ciężko bo ona sekundy nie uleży spokojnie ale rozmiar nosi 74 a nawet i 80..
a główkę 3 tyg temu miała 42 cm, więc raczej w normie

a kończy jutro 23 tygodnie

Edytowane przez wmgnieniuoka
Czas edycji: 2015-05-13 o 14:53
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 14:51   #356
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Moja ma 19 tygodni, waży 6430 i 68 cm mierzy.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 15:04   #357
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Ringo6 u nas też był okres że kupa była raz na tydzień ale to normalne podobno przy kp. Mała przypakowała wtedy pół kilo przez 2 tyg, wszystko przerabiała na szyneczkę
Ale bąki były nie z tej ziemi! Kupiłam jej w końcu Floractin i wszystko wróciło do normy.

Lila waży 7500 i ma jakieś 68cm jeśli dobrze zmierzyłam( u mnie w przychodni tez nie mierzą )
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 16:19   #358
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Ruda podajesz jeszcze probiotyk ?
też podawałam floractin ale od kilku dni nie daje i nie wiem teraz czy dobrze zrobiłam..
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 18:31   #359
RudaToJa
Raczkowanie
 
Avatar RudaToJa
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 136
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

Cytat:
Napisane przez wmgnieniuoka Pokaż wiadomość
Ruda podajesz jeszcze probiotyk ?
też podawałam floractin ale od kilku dni nie daje i nie wiem teraz czy dobrze zrobiłam..

Podawałam dosłownie 4-5 dni, potem kupki się unormowały i teraz daję profilaktycznie co kilka dni jak mi się przypomni
Generalnie u nas nigdy nie było większych problemów brzuszkowych więc się nie przykładam
RudaToJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 19:20   #360
wmgnieniuoka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 217
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. I

ja raczej regularnie dawałam ale widze, że małej bez kropli nic się złego nie dzieje..
Ruda rozszerzasz teraz dietę Lilce czy jednak czekasz aż skończy 6m. ?
wmgnieniuoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-16 19:37:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.