Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-04, 08:19   #3571
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam juz aparat
Założyłam samoligaturujacy sie estetyczny. Na razie góra, a za dwa miesiące jakiś mały drucik na łuk podniebienny (nie wiem czy ma jakąś fachową nazwę). Samo zakładanie całkiem przyjemne. Nawet mi sie spać zachciało Ale po całym dniu mam rany w jamie ustnej od strony policzków od pierścieni. Dostałam w razie czego wosk do zabezpieczania zamków przy pierścieniach, ale niewiele to daje. Jak kaleczyło, tak kaleczy dalej.
Jedzenie to trudna sprawa, ale domyślam sie, ze z czasem nie będzie to problemem.
Musze chyba przeczytać w końcu cały wątek, ale jak sie zabieram, to moja 3-latka "mama bawimy się"


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Super. Wrzuc jakies zdjęcie. Śluzówka musi sie przwyczaic do obecności aparatu a i jedzenie niedlugo przestanie byc problemem
Skad ja znam ten problem z malym dzieckiem, mij ma 2,7 lat i do tego zaczynamy przedszkole od poniedziałku. Tez mam wesolo w domu; )

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
Jakiś taki cienki drucik...
Na pewno nie hyrax, bo to raczej grubszy "sprzęt".

I jak Ci sie funkcjonuje w tym łukiem? To jest jedyna rzecz, która przeraża mnie w tym całym leczeniu. Boje sie tego malego drucika


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Aprata podniebienny (w moim przypadku pendulum) tez jest jedyna rzecza jaka mnie przeraza w tym całym leczeniu
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 08:42   #3572
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Aprata podniebienny (w moim przypadku pendulum) tez jest jedyna rzecza jaka mnie przeraza w tym całym leczeniu
Jako posiadaczka Hassa pocieszam - do wszystkiego się można przyzwyczaić i aparaty podniebienne nie są takie straszne . Nawet się nie obejrzałam i już jestem na półmetku noszenia
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 09:04   #3573
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

ile płaciłyście za ściągniecie samego aparatu ?
jak słyszę to ceny są różne, mnie na Słowacji powiedzieli ok 200 euro za górę i zastanawiam się czy to nie za dużo
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 09:06   #3574
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

A masz w ta cene wliczony aparat retencyjny?
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 09:16   #3575
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

tak
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 10:38   #3576
kasialu
Raczkowanie
 
Avatar kasialu
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 51
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
Jako posiadaczka Hassa pocieszam - do wszystkiego się można przyzwyczaić i aparaty podniebienne nie są takie straszne . Nawet się nie obejrzałam i już jestem na półmetku noszenia
A ja byłam na konsultacji ze swoimi ząbkami i...Niestety przeraża mnie cena. Na początek własnie miałabym mieć Hassa. Ortodontka chce ode mnie za samego Hassa 1000 zł (tysiąc). Za górę i dół z zamkami będzie 3 tys. zł. Tak więc 4 tys. na dzień dobry
A jak to u Was było i jest z ceną Hassa?
kasialu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 10:44   #3577
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
ile płaciłyście za ściągniecie samego aparatu ?
jak słyszę to ceny są różne, mnie na Słowacji powiedzieli ok 200 euro za górę i zastanawiam się czy to nie za dużo
Ja nie będę płacić nic, płacę tylko potem za retencyjny - chyba po 300 zł za łuk, ale nie jestem pewna bo jeszcze daleka droga do tego.

Cytat:
Napisane przez kasialu Pokaż wiadomość
A ja byłam na konsultacji ze swoimi ząbkami i...Niestety przeraża mnie cena. Na początek własnie miałabym mieć Hassa. Ortodontka chce ode mnie za samego Hassa 1000 zł (tysiąc). Za górę i dół z zamkami będzie 3 tys. zł. Tak więc 4 tys. na dzień dobry
A jak to u Was było i jest z ceną Hassa?
Ja za Hassa płaciłam 700 zł, a za jeden łuk metalowy 2000 zł, czyli w sumie same aparaty kosztują 4700 zł. Cena w Twoim przypadku jest ok
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.

Edytowane przez truskavkowa
Czas edycji: 2015-09-04 o 10:45
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 11:09   #3578
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
Jasne ze pokaże Zrobię jutro zdjęcie w świetle dziennym.
Nie mam widocznej wady gołym okiem. Właściwie całe życie myślałam, ze mam proste zęby i aparat mi niepotrzebny. Wybrałam sie do mojej dentystki zeby zrobic koronki na dwa przednie zęby, ktore lata temu leczyłam kanałowo i ktore bardzo pociemniały. I okazało sie, ze nie da rady ich zrobic i muszę założyć aparat. Pózniej dowiedziałam sie, ze mam za wąską górę w stosunku do dołu i całe leczenie trochę potrwa (2,5 roku). I tak w wieku 33 lat stałam sie posiadaczką aparatu.
Na razie jeszcze nie moge w to uwierzyć, ze dałam sie wpakować w te druty Ale czego sie nie robi, zeby mieć wymarzony uśmiech. Jestem strasznie ciekawa efektów.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
To faktycznie tak trochę znikąd wyskoczył u Ciebie aparat Ja o aparacie myślałam od gimnazjum, a założyłam dopiero teraz czyli w wieku 24 lat
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 12:20   #3579
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Zastanawiam się ile będzie mnie kosztować pierwsza wizyta z planem leczenia i zapewne zdjęciami i bóg wie co tam jeszcze
Ile Wy płaciłyście?
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 12:25   #3580
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
calliope ja po polsku on po słowacku
ale dogadujemy się jakoś
ja bym się chyba nie dogadała haha


Megaan a co zrobisz z tymi ciemniejszymi martwymi zębami, jakieś licówki na nie nałożysz czy jak?

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się ile będzie mnie kosztować pierwsza wizyta z planem leczenia i zapewne zdjęciami i bóg wie co tam jeszcze
Ile Wy płaciłyście?
150 zł z planem leczenia - dwie wizyty w tym miałam plus 140 zł dwa zdjęcia rtg
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 12:39   #3581
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Czy któraś z Was posiada takie szczoteczki i poleca?

http://www.agito.pl/szczoteczka-elek.../?tree_ref=266

http://www.agito.pl/szczoteczka-elek.../?tree_ref=266

Nie wiem, którą wybrać, nie wiem czy do pierwszej będą pasować końcówki ortho, generalnie jestem ciemna w tym temacie
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 12:48   #3582
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was posiada takie szczoteczki i poleca?

http://www.agito.pl/szczoteczka-elek.../?tree_ref=266

http://www.agito.pl/szczoteczka-elek.../?tree_ref=266

Nie wiem, którą wybrać, nie wiem czy do pierwszej będą pasować końcówki ortho, generalnie jestem ciemna w tym temacie
Ja mam tą drugą, fajna jest, ale nie mam końcówki ortho, choć podobno pasuje. Jeśli chodzi o baterię to jest mocna, jedno ładowanie na tydzień wystarczy. Kupiłam w Rossmannie w promocji za 109 zł i potem widziałam ją też w rtv euro agd w podobnej cenie

Nie wiem czy to prawda, ale podobno te wybielające nie są zalecane przy aparatach - chociaż możliwe że dotyczy to tylko past i coś przekręciłam :P
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.

Edytowane przez truskavkowa
Czas edycji: 2015-09-04 o 12:50
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 12:50   #3583
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was posiada takie szczoteczki i poleca?

http://www.agito.pl/szczoteczka-elek.../?tree_ref=266

http://www.agito.pl/szczoteczka-elek.../?tree_ref=266

Nie wiem, którą wybrać, nie wiem czy do pierwszej będą pasować końcówki ortho, generalnie jestem ciemna w tym temacie
Będą pasować Od razu mówię, że szczotką z końcówką wybielającą (ta z żółtą gumeczką w środku) w ogóle Ci się nie przyda, bo jest zabroniona przy aparacie Sama szczoteczka dość spoko, ale nie myślałaś żeby dołożyć tą niecałą stówkę i zainwestować w coś bardzo super? np. Oral-b Triumph 5000? Widzę, że na allegro są w super cenach i dużo ludzi je tam bierze. Przede wszystkim ma kilka trybów i informuje o zbyt dużym nacisku na zęby Ogólnie jest dużo bardziej konkretniejsza
Cytat:
Napisane przez Megaan Pokaż wiadomość
Jakiś taki cienki drucik...
Na pewno nie hyrax, bo to raczej grubszy "sprzęt".

I jak Ci sie funkcjonuje w tym łukiem? To jest jedyna rzecz, która przeraża mnie w tym całym leczeniu. Boje sie tego malego drucika
Ja mam quad helixa, są też bi helixy, wygoogluj-może akurat coś takiego
Miałam zainstalowany aparat na górny łuk i na podniebieniu za jednym razem Na początku spore problemy z mówieniem i jedzeniem. Teraz jem wszystko, a z mówieniem różnie Wiadomo, jest lepiej, ale niektóre słowa i tak mi sprawiają trudność i seplenię
__________________

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2015-09-04 o 12:54
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 12:55   #3584
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Będą pasować Od razu mówię, że szczotką z końcówką wybielającą (ta z żółtą gumeczką w środku) w ogóle Ci się nie przyda, bo jest zabroniona przy aparacie Sama szczoteczka dość spoko, ale nie myślałaś żeby dołożyć tą niecałą stówkę i zainwestować w coś bardzo super? np. Oral-b Triumph 5000? Widzę, że na allegro są w super cenach i dużo ludzi je tam bierze. Przede wszystkim ma kilka trybów i informuje o zbyt dużym nacisku na zęby Ogólnie jest dużo bardziej konkretniejsza


Ja mam quad helixa, są też bi helixy, wygoogluj-może akurat coś takiego
Miałam zainstalowany aparat na górny łuk i na podniebieniu za jednym razem Na początku spore problemy z mówieniem i jedzeniem. Teraz jem wszystko, a z mówieniem różnie Wiadomo, jest lepiej, ale niektóre słowa i tak mi sprawiają trudność i seplenię
Myślałam jeszcze nad tą
http://allegro.pl/oral-b-professiona...359008295.html

Właśnie wolałabym za zaoszczędzone pieniądze ze szczoteczki dołożyć do irygatora, który polecałaś

I tak w sumie zastanawiam się teraz czy po prostu nie kupić tej za 109 zł
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 12:58   #3585
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was posiada takie szczoteczki i poleca?

http://www.agito.pl/szczoteczka-elek.../?tree_ref=266

http://www.agito.pl/szczoteczka-elek.../?tree_ref=266

Nie wiem, którą wybrać, nie wiem czy do pierwszej będą pasować końcówki ortho, generalnie jestem ciemna w tym temacie
Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
Ja mam tą drugą, fajna jest, ale nie mam końcówki ortho, choć podobno pasuje. Jeśli chodzi o baterię to jest mocna, jedno ładowanie na tydzień wystarczy. Kupiłam w Rossmannie w promocji za 109 zł i potem widziałam ją też w rtv euro agd w podobnej cenie

Nie wiem czy to prawda, ale podobno te wybielające nie są zalecane przy aparatach - chociaż możliwe że dotyczy to tylko past i coś przekręciłam :P
A ja mam tą pierwszą 700 właśnie z tym etui podróżnym i też nie mam końcówki ortho tylko zwykłą precision clean ale pasować na pewno będzie. Pani mi tłumaczyła, że właśnie te końcówki wybielające to powinno się raz w tygodniu używać ze względu na tą żółtą gumę która poleruje zęby, a nie na co dzień. Przy aparacie ta końcówka się w ogóle nie nadaje.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 13:46   #3586
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Myślałam jeszcze nad tą
http://allegro.pl/oral-b-professiona...359008295.html

Właśnie wolałabym za zaoszczędzone pieniądze ze szczoteczki dołożyć do irygatora, który polecałaś

I tak w sumie zastanawiam się teraz czy po prostu nie kupić tej za 109 zł
Ja mam teraz ten najprostszy model z oral-b i też nie narzekam
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 14:17   #3587
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się ile będzie mnie kosztować pierwsza wizyta z planem leczenia i zapewne zdjęciami i bóg wie co tam jeszcze
Ile Wy płaciłyście?
Wizyta z wyciskami 150, zdjęcia 150, plan (nie mam jeszcze) 100...
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 14:28   #3588
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się ile będzie mnie kosztować pierwsza wizyta z planem leczenia i zapewne zdjęciami i bóg wie co tam jeszcze
Ile Wy płaciłyście?
pierwsza wizyta + plan leczenia 100 zł
wyciski 80 zł
zdjęcia rtg (pantomogram + zdjęcie cefalometryczne) robione w innym gabinecie - 120 zł
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 15:04   #3589
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się ile będzie mnie kosztować pierwsza wizyta z planem leczenia i zapewne zdjęciami i bóg wie co tam jeszcze
Ile Wy płaciłyście?
U mnie to było tak: 200zł tomografia +100 zł pantomogram + 100zł wyciski + 220zł plan leczenia, czyli przed aparatem na ortodonte wydałam 620zł.

Mam szczoteczkę elektryczą Oral-B Professional Care 3000 i polecam aczkolwiek pewnie i inne tańsze wersje będą tak samo dobre, o ile mają też te 3 tryby (normalny, delikatny i wybielający(?)) i jeśli pasują te same końcówki. Nie orientuje się w innych modelach, bo swoją dostałam pod choinkę Sygnalizacja zbyt mocnego nacisku przy noszeniu aparatu to raczej w tej szczoteczce zbędny bajer I sygnalizacja o upływającym czasie (30 sek i po 2 min) raczej też nie jest mi jakoś super przydatna.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

W sumie co do szczoteczek to jeszcze dodam, że opracowałam sobie po 2 tygodniach taką rutynę: najpierw zwykła manualna szczoteczka, potem elektryczna z końcówką interspace - niesamowita wygoda, wkładam ją pod drut, przy zamkach. I 2 razy dziennie irygator.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-04, 15:26   #3590
aniaa89bp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A któraś z Was miała może coś takiego jak płytka nagryzowa? Mam już aparat na górze, a teraz 14 września będę miała zakładany na dole plus ta płytka..
aniaa89bp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 15:54   #3591
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
Jako posiadaczka Hassa pocieszam - do wszystkiego się można przyzwyczaić i aparaty podniebienne nie są takie straszne . Nawet się nie obejrzałam i już jestem na półmetku noszenia
Wiem wiem ale jakos mnie to przeraza.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kasialu Pokaż wiadomość
A ja byłam na konsultacji ze swoimi ząbkami i...Niestety przeraża mnie cena. Na początek własnie miałabym mieć Hassa. Ortodontka chce ode mnie za samego Hassa 1000 zł (tysiąc). Za górę i dół z zamkami będzie 3 tys. zł. Tak więc 4 tys. na dzień dobry
A jak to u Was było i jest z ceną Hassa?
U mnie co prawda nie hass ale pendulum i koszt ma byc 800zl po jego ściągnięciu plytka Nance'a za 400 zl ( ceny straszne!!!!
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-04, 17:11   #3592
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Wszystkich te łuki podniebienne przerażają, ale całe to obawy i wmawianie przez innych, że to ogromne męczarnie jest bardzo przereklamowane Naprawdę szybko da się przyzwyczaić i źle nie jest Ja za quad-helixa zapłaciłam 500 zł, też sporo Trzeba to trzeba

Co do retencji to u mnie po 400 zł za łuk łącznie ze ściąganiem.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 07:34   #3593
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez kasialu Pokaż wiadomość
A ja byłam na konsultacji ze swoimi ząbkami i...Niestety przeraża mnie cena. Na początek własnie miałabym mieć Hassa. Ortodontka chce ode mnie za samego Hassa 1000 zł (tysiąc). Za górę i dół z zamkami będzie 3 tys. zł. Tak więc 4 tys. na dzień dobry

A jak to u Was było i jest z ceną Hassa?

Kasialu ja również płaciłam 1000zl za hassa!
Potwierdzam, że da się do niego przyzwyczaić. Ja niestety strasznie przy nim sepleniłam. Z miesiąca na miesiąc było coraz lepiej ale przez te 6 mies nie było momentu, żebym bardzo wyraźnie mówiła. Ale z tego co czytałam większość forumowiczek świetnie sobie z nim radziła
Jedyne co polecam to uzbroić się w cierpliwość

Ja już mam podpiętego kła do łuku. Ciekawa jestem kiedy w końcu zejdzie "na dół" bo jak się uśmiecham to wyglądam jakbym zęba nie miała -,-
Na noc mam wyciągi medium. I odkąd je używam tylko lewa strona szczęki do siebie pasuje;D
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 11:02   #3594
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
S

Aprata podniebienny (w moim przypadku pendulum) tez jest jedyna rzecza jaka mnie przeraza w tym całym leczeniu
Też miałam Pendulum nosiłam go prawie rok i 3 mce ale później płytki Nance nie miałam, tylko miniimplanty wkręcane.
Za swój płaciłam 600 zł.
Masz już założony?
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 12:53   #3595
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
Też miałam Pendulum nosiłam go prawie rok i 3 mce ale później płytki Nance nie miałam, tylko miniimplanty wkręcane.
Za swój płaciłam 600 zł.
Masz już założony?
Za jakies pol roku bede miec. Ojej tak dlugo nosilas??? Ja mam nosić od 3-6 miesięcy. Seplenilas przez niego? Szybko sie przyzwyczailas? Bardzo uciazliwy?
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 13:00   #3596
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
Za jakies pol roku bede miec. Ojej tak dlugo nosilas??? Ja mam nosić od 3-6 miesięcy. Seplenilas przez niego? Szybko sie przyzwyczailas? Bardzo uciazliwy?
też miałam nosić do 6 mscy, a się tak przedłużyło. Niestety;/ Seplenić to przy każdym podniebiennym się sepleni;/ Trzeba dużo gadać, żeby w końcu normalnie zacząć mówić. Chociaż niektóre wyrazy to do końca będą dziwnie brzmiały. Ja na początku nie mogłam się przyzwyczaić, bo miałam odruch wymiotny. Ale polecam cukierki miętowe!
Jedzenie wchodzi między aparat. trzeba dobrze czyścić, ja z wykałaczką często siedziałam i dłubałam.
No a jak zdejmą, to odleżyna będzie, ale szybko się zagoi. A i na języku się odciska często, ale da się przyzwyczaić, trzeba to przeczekać, bo sposobu nie znalazałam na to.
Jak coś więcej chcesz wiedzieć, to pisz śmiało
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 13:44   #3597
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej
Podczytuję was od jakiegoś czasu, bo sama w przyszłym roku zaczynam leczenie ortodontyczne. Mam już plan i wycenę leczenia, ale:
a)ortodontka idzie na urlop do stycznia najprawdopodobniej
b)muszę ponaprawiać zęby po źle przeprowadzonym leczeniu kanałowym, co mnie najbardziej wkurza
Mam nadzieję, że jak najszybciej pochwalę się założonym aparatem, ale muszę poczekać jeszcze około pół roku
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 14:27   #3598
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Hej
Podczytuję was od jakiegoś czasu, bo sama w przyszłym roku zaczynam leczenie ortodontyczne. Mam już plan i wycenę leczenia, ale:
a)ortodontka idzie na urlop do stycznia najprawdopodobniej
b)muszę ponaprawiać zęby po źle przeprowadzonym leczeniu kanałowym, co mnie najbardziej wkurza
Mam nadzieję, że jak najszybciej pochwalę się założonym aparatem, ale muszę poczekać jeszcze około pół roku
Hej To trochę jeszcze się naczekasz, ale szybko zleci. Ja początkowo miałam mieć zakładany w styczniu, a miałam w sierpniu i w sumie szybko zleciało
A jaką masz wadę i jaki będziesz mieć aparat?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 14:51   #3599
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
też miałam nosić do 6 mscy, a się tak przedłużyło. Niestety;/ Seplenić to przy każdym podniebiennym się sepleni;/ Trzeba dużo gadać, żeby w końcu normalnie zacząć mówić. Chociaż niektóre wyrazy to do końca będą dziwnie brzmiały. Ja na początku nie mogłam się przyzwyczaić, bo miałam odruch wymiotny. Ale polecam cukierki miętowe!
Jedzenie wchodzi między aparat. trzeba dobrze czyścić, ja z wykałaczką często siedziałam i dłubałam.
No a jak zdejmą, to odleżyna będzie, ale szybko się zagoi. A i na języku się odciska często, ale da się przyzwyczaić, trzeba to przeczekać, bo sposobu nie znalazałam na to.
Jak coś więcej chcesz wiedzieć, to pisz śmiało
Oj nie brzmi to ciekawie oby to bylo tylko 3 miesiące!

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Hej
Podczytuję was od jakiegoś czasu, bo sama w przyszłym roku zaczynam leczenie ortodontyczne. Mam już plan i wycenę leczenia, ale:
a)ortodontka idzie na urlop do stycznia najprawdopodobniej
b)muszę ponaprawiać zęby po źle przeprowadzonym leczeniu kanałowym, co mnie najbardziej wkurza
Mam nadzieję, że jak najszybciej pochwalę się założonym aparatem, ale muszę poczekać jeszcze około pół roku
Witaj ale długo musisz czekać! Jaka masz wadę? Jaki aparat w planie?
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-05, 15:06   #3600
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

podeprę się planem leczenia
mam zgryz krzyżowy częściowy boczny obustronny - czyli w praktyce górne piątki są bliżej środka niż reszta zębów
poza tym stłoczenia na górze i na dole, rotacje i inklinację zębów - brzmi strasznie, ale widziałam na zdjęciach dużo gorsze wady ortodontka mówiła, że nie powinno być problemów z wyprowadzeniem zębów z tego stanu.

mam komplikacje z dolną lewą szóstką i dentysta mówi, że przez około pół roku nie powinno się go ruszać, ale i tak górę założę najpierw (aparat + bihelix ), więc mam nadzieję, że w okolicach lutego będę już aparatką.
planowany aparat to metal na dół ze względu na większe zawirowania w zębach i "pół na pół" na górze.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.

Edytowane przez a34
Czas edycji: 2015-09-05 o 15:08
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:49.