Wszystko o Oriflame - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-02, 20:56   #3601
renekmgb
Raczkowanie
 
Avatar renekmgb
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 390
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Czesc Dziewczynki
Mam pytanie. Chiałabym sobie zamówić w katalogu 3 ze str. 52 krem na dzień. Miała go któraś z Was? Dobrze nawilża? Mam bardzo suchą skórę i nie wiem czy będzie dobry dla mnie. Proszę o odpowiedź.
renekmgb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 21:03   #3602
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Zazdroszcze Wam, dziewczyny, i podziwiam wielce! Dla mnie to jest w ogole nierealne miec klientow na kosmetyki, dlatego tez sama sie tym nie zajmuje. Bo komu ja bym to miala sprzedawac, jesli od biedy jakas kolezanka wezmie tusz czy kredke, a tak to nic nie chca, a znajomi znajomych to zawsze albo maja juz kogos, kto sie tym zajmuje albo nic nie potrzebuja, albo kasy brak? Moja Mama kiedys byla w podobnej firmie, tyle ze drogiej - odnawiala mase kontaktow, szukala ludzi, zeby budowac grupe, ale nikt nie chcial, a przekonywanie, ze drogi produkt to bardzo wydajny koncentrat nic nie dawalo, nikt nie chcial tyle wydac. Tam poniekad trudno sie dziwic, bo jednak produkty byly drogie, ale Ori czy Avon sa tansze, a i tak moge sobie tylko pomarzyc o pracy w takim biznesie.
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 21:26   #3603
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: nowości Oriflame cz. II

justysiek.. a wiesz co jest najlepsze? to ze kazda z konsultantek ktore znam-w tym takze mowie o sobie.. na poczatku zapisujac sie mowila.."co ty.. ja nie mam komu.. bede ewentualnie tylko dla siebie zamawiac.." hm.. i co? osoby teraz w wiekszosci nie zamawiaja tylko dla siebie jak sie zarzekaly-a sprzedaja tez innym..ba!robia dosc spore zamowienia w kazdym katalogu.. poza tym rozbudowuja tez grupe..
troszke wiary w siebie i w ludzi.. nie decydujmy za nich, a pozwolmy im podjac decyzje )
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 22:03   #3604
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Mnie przeraża tylko kwestia rejestrowania działalności gospodarczej albo jeśli nie to świadomego łamania prawa. W końcu by to miało sens i dawało zysk to jednak trzeba zamawiać więcej i sprzedawać klientom, a nie tylko brać kosmetyki na własne potrzeby. Gdyby nie ten drobiazg już dawno bym się zapisała.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 22:26   #3605
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: nowości Oriflame cz. II

amber.. o jej.. łamanie prawa? w jaki sposób?
a co do rejestrowania działalności to spory kawałek drogi.. i w bez tego legalnie na poszczegolnych poziomach mozna zarobic..
..poza tym zeby "mialo to sens i dawalo zysk" nie trzeba sprzedawac wiecej, mozna wlasnie budowac swoja wlasna grupe..-co moim zdaniem jest bardziej oplacalne..
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 22:40   #3606
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
amber.. o jej.. łamanie prawa? w jaki sposób?
a co do rejestrowania działalności to spory kawałek drogi.. i w bez tego legalnie na poszczegolnych poziomach mozna zarobic..
..poza tym zeby "mialo to sens i dawalo zysk" nie trzeba sprzedawac wiecej, mozna wlasnie budowac swoja wlasna grupe..-co moim zdaniem jest bardziej oplacalne..
Z moim fartem to ja będę każdy drobiazg wykazywać. Wszystko jest pięknie póki się układa, a przy kłopotach zostanie się samemu. Oriflame nie pomoże ci wytłumaczyć się w Urzędzie Skarbowym.

Lemonka chyba się ze mną zgodzisz, że spora grupa konsultantek nie zamawia tylko dla siebie. Jakby miały zarejestrować działalność gospodarczą to jeszcze dokładałyby do tego interesu, więc nikogo tu nie oceniam. Po prostu mnie to skutecznie zniechęciło do bycia konsultantką.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 08:48   #3607
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: nowości Oriflame cz. II

o ranyyyy nie łamiemy prawa!! jak przekroczysz pewien pułap w zamawianiu to najnormalniej w świecie przysyłają Ci PiT i wypełniasz swój PiT na podstawie tego, co od nich dostajesz i sprawa jest czysta!! nie róbcie zamętu, najpierw się zorientuj w sprawie zanim napiszesz takie głupoty.
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 09:15   #3608
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: nowości Oriflame cz. II

bravia-dzieki.. bo chociaz bylam w 100% pewna ze wiem juz wystarczajaco wiele, to sama zwatpilam i poczulam sie jak jakas kryminalistka..
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 09:38   #3609
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Cytat:
Napisane przez BRAVIA Pokaż wiadomość
o ranyyyy nie łamiemy prawa!! jak przekroczysz pewien pułap w zamawianiu to najnormalniej w świecie przysyłają Ci PiT i wypełniasz swój PiT na podstawie tego, co od nich dostajesz i sprawa jest czysta!! nie róbcie zamętu, najpierw się zorientuj w sprawie zanim napiszesz takie głupoty.

W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Napisałam to co przeczytałam na innym forum dotyczącym sprzedaży bezpośredniej kosmetyków, widać ktoś tam postanowił straszyć konsultantki (obecne i te potencjalne).
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 10:51   #3610
izus19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 177
GG do izus19
Dot.: nowości Oriflame cz. II

jesli ty zaklAdasz dzialalnosc nie jesty gto jednoznaczne z tym ze twoje konsultantki tez musza
izus19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 22:00   #3611
sylwiusia89
Raczkowanie
 
Avatar sylwiusia89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 463
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Kurcze ja to najchętniej zobaczyłabym juz katalog 4 hehe

W katalogu 3 nie ma jakis za fajnych promocji - kusza mnie jedynie te nowe perfumy
sylwiusia89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 08:49   #3612
izus19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 177
GG do izus19
Dot.: nowości Oriflame cz. II

w 4 katalogu wchodzi lift expert
izus19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 09:45   #3613
Monique :)
Wtajemniczenie
 
Avatar Monique :)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 500
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwiusia89 Pokaż wiadomość
Produkty możesz odbierac w filii (wtedy płacisz za przesyłke 5 zl jeżeli masz mniej niz 100 pp) lub w Biurze Regionalnym wtedy własnie ( bo juz sie dowiedziałam bo sama za bardzo tego nie wiedziałam ) jeżeli masz poniżej 100 pp musisz wybrac jeden produkt z listy- one są w sporej promocji lub wybrac opłate 8 zł. Mozesz jeszcze zamówić paczke na adres domowy - ale nie wiem jaka tu jest opłata bo ja tak nie zamawiam
Te 5 zl przy zamawianiu do biura to nie jest oplata za przesylke ale koszt realizacji malego zamowienia jak nie ma 100 PP. W przypadku zamawiania na biuro ponizej 100PP trzeba wybrac produkt lub oplate 8 zl i te 5 zl za realizacje malego zamowienia tez sie dolicza.

Cytat:
Napisane przez BRAVIA Pokaż wiadomość
o ranyyyy nie łamiemy prawa!! jak przekroczysz pewien pułap w zamawianiu to najnormalniej w świecie przysyłają Ci PiT i wypełniasz swój PiT na podstawie tego, co od nich dostajesz i sprawa jest czysta!! nie róbcie zamętu, najpierw się zorientuj w sprawie zanim napiszesz takie głupoty.
W pewnym sensie lamiecie/lamiemy. Wedlug prawa od kazdego dochodu trzeba odprowadzic podatek bez wzgledu na wielkosc tego dochodu. Nawet jak sie sprzeda cos na allegro to tez powinno sie wypelnic PIT. A ze nikt sobie tym glowy nie zawraca przy malych kwotach to juz inna sprawa. Dlatego w sprzedazy bezposredniej mowi sie ze ktos "kupuje tylko na wlasny uzytek", bo jakby odsprzedawal to US juz sie moze doczepic.
__________________
Nie jesteśmy klockami LEGO i nie będziemy do wszystkich pasować a do niektórych to wręcz nie warto bo to chińska podróba!
Monique :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 09:53   #3614
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: nowości Oriflame cz. II

nieprawda, w prawie istnieje takie ograniczenie, że nie musisz odprowadzać podatku jeżeli Twoj zarobek nie przekracza rocznie ileś tam tys zł. nie przypomnę sobie teraz dokładnie jaka to jest suma. jeżeli przekroczymy ją w oriflame to oni automatycznie wysyłaja do nas pit.

to co? jak sprzedam koleżance zeszyt to też muszę za to podatek uiścić>?? już nie róbcie sobie żartów pisząc, że za każdą najmniejszą rzecz ..
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:01   #3615
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Cytat:
Napisane przez BRAVIA Pokaż wiadomość
nieprawda, w prawie istnieje takie ograniczenie, że nie musisz odprowadzać podatku jeżeli Twoj zarobek nie przekracza rocznie ileś tam tys zł. nie przypomnę sobie teraz dokładnie jaka to jest suma. jeżeli przekroczymy ją w oriflame to oni automatycznie wysyłaja do nas pit.

to co? jak sprzedam koleżance zeszyt to też muszę za to podatek uiścić>?? już nie róbcie sobie żartów pisząc, że za każdą najmniejszą rzecz ..
Oj, Dziewczyny, wystarczy sprawdzić co i jak Pierwsze z brzegu...

http://www.pieniadze.korba.pl/podatk...,2794,art.html
http://podatki.wp.pl/taxsid,PIT-37,p...l?ticaid=154cb
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:07   #3616
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: nowości Oriflame cz. II

no i dokładnie, dochód zwolniony to 3 089 zł . koniec i kropka. dziękujemy moderarornii
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:23   #3617
Monique :)
Wtajemniczenie
 
Avatar Monique :)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 500
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Cytat:
Napisane przez BRAVIA Pokaż wiadomość
no i dokładnie, dochód zwolniony to 3 089 zł . koniec i kropka. dziękujemy moderarornii
No chyba ze ktos inaczej w ogole nie zarabia. Bo nawet majac najnizsza krajowa ma sie wyzszy roczny dochod i o takiej sytuacji mowilam.
__________________
Nie jesteśmy klockami LEGO i nie będziemy do wszystkich pasować a do niektórych to wręcz nie warto bo to chińska podróba!
Monique :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:33   #3618
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: nowości Oriflame cz. II

nie musisz się rozliczać z działalności, w której nie osiągasz tego poziomu!! więc możeszmieć 10 źródeł z których się rozliczasz, a z ori nie osiągniesz tego poziomu więc z ori się nie rozliczasz.
po raz kolejny mówię, że jeżeli zarobisz tyle, że bedziesz musiała odprowadzić podatek PRZYSLĄ CI PIT!!!!!!!!!!!!!!!
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:34   #3619
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Dziewczyny, poczytajcie sobie http://www.pit.pl/ - to bardzo fajny portal i jest w nim wiele pożytecznych informacji, przyda sie zwłaszcza w gorącym okresie rozliczeń podatkowych

I przestańcie na siebie krzyczeć
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 10:45   #3620
sylwiusia89
Raczkowanie
 
Avatar sylwiusia89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 463
Dot.: nowości Oriflame cz. II

[quote=Monique ;6485050]Te 5 zl przy zamawianiu do biura to nie jest oplata za przesylke ale koszt realizacji malego zamowienia jak nie ma 100 PP. W przypadku zamawiania na biuro ponizej 100PP trzeba wybrac produkt lub oplate 8 zl i te 5 zl za realizacje malego zamowienia tez sie dolicza.



omg to w Biurze Regionalnym płaci sie to i to !! Ej no bez przesady.... To jest bez sensu bo w takim razie nie opłaca sie robic małych zamówień bo jeszcze Ci wyjdze że musisz dopłacić !! Nie wiem czy w avonie też sie płaci takie opłaty ale jeśli nie to to jest na duży plus
sylwiusia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 22:43   #3621
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość

I przestańcie na siebie krzyczeć
czasem niestety trzeba podnieść głos, bo szanowna koleżanka może siać popłoch u osób, które na ten temat nie maja pojęcia. więc tupię nogą i apeluję, aby zawsze sprawdzić zanim się powie, że coś jest nielegalne, albo, że na takie wygląda
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 07:44   #3622
kagwi
Raczkowanie
 
Avatar kagwi
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 173
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Cytat:
Napisane przez BRAVIA Pokaż wiadomość
nie musisz się rozliczać z działalności, w której nie osiągasz tego poziomu!! więc możeszmieć 10 źródeł z których się rozliczasz, a z ori nie osiągniesz tego poziomu więc z ori się nie rozliczasz.
po raz kolejny mówię, że jeżeli zarobisz tyle, że bedziesz musiała odprowadzić podatek PRZYSLĄ CI PIT!!!!!!!!!!!!!!!
No to ja doleję oliwy do ognia
Błędne jest powyższe myślenie. Kwota 3089,- jest zwolnioną z podatku (co nie znaczy że nie trzeba jej wykazać w PIT) ale łącznie ze wszystkich źródeł dochodu. Nie z każdego osobno jest taka ochronka.

Nie wiem do końca jak jest z zarobkiem ze sprzedaży kosmetyków, natomiast wiem, że jeśli US ma jakikolwiek dowód na to, że biedni podatnicy coś zarobili, to z chęcią na tym łapę położy
kagwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 07:56   #3623
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Cytat:
Napisane przez BRAVIA Pokaż wiadomość
czasem niestety trzeba podnieść głos, bo szanowna koleżanka może siać popłoch u osób, które na ten temat nie maja pojęcia. więc tupię nogą i apeluję, aby zawsze sprawdzić zanim się powie, że coś jest nielegalne, albo, że na takie wygląda
A wiesz kto krzyczy? - ten kto nie jest pewny swych racji. Zamiast krzyczeć lepiej przedstawić jakieś argumenty i dowody, a nie zacietrzewiać się jak kogut. Na wizażu obowiązuje niejaka kultura dyskusji. Poza tym z tego co sie orientuję jest tak jak pisze Kagwi - 3089 to kwota łącznie ze wszystkich źródeł dochodu.

__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 07:58   #3624
Monique :)
Wtajemniczenie
 
Avatar Monique :)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 500
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Cytat:
Napisane przez sylwiusia89 Pokaż wiadomość
omg to w Biurze Regionalnym płaci sie to i to !! Ej no bez przesady.... To jest bez sensu bo w takim razie nie opłaca sie robic małych zamówień bo jeszcze Ci wyjdze że musisz dopłacić !! Nie wiem czy w avonie też sie płaci takie opłaty ale jeśli nie to to jest na duży plus
Niestety tak jest. Pociesze Cie ze w Avonie jak nie masz zamowienia na 150 zl w katalogu to doliczaja 10 zl za realizacje malego zamowienia. Wiec Ori i tak dobrze wychodzi w tym porownaniu. A te produkty na biuro sa czasami w bardzo fajnej cenie wiec tez nie jest najgorzej. Teraz np wystarczy zamowic wode In Tune za 20 zl i juz nie musisz wybierac dodatkowego produktu na biuro.
__________________
Nie jesteśmy klockami LEGO i nie będziemy do wszystkich pasować a do niektórych to wręcz nie warto bo to chińska podróba!
Monique :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 08:05   #3625
Monique :)
Wtajemniczenie
 
Avatar Monique :)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 500
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
A wiesz kto krzyczy? - ten kto nie jest pewny swych racji. Zamiast krzyczeć lepiej przedstawić jakieś argumenty i dowody, a nie zacietrzewiać się jak kogut. Na wizażu obowiązuje niejaka kultura dyskusji. Poza tym z tego co sie orientuję jest tak jak pisze Kagwi - 3089 to kwota łącznie ze wszystkich źródeł dochodu.

No wlasnie. Ja nie krzyczalam. Pisze co wiem/wydaje mi sie. Moze sie jakas ksiegowa wypowie jak to dokladnie jest?
Fajnie by bylo jakby ta kwota obowiazywala z kazdego dochodu niezaleznie. Mozna by pracowac w kilkunastu miejscach na czesc etatu i nie placic podatku w ogole. A tu US nawet od odsetek na koncie pobiera podatek.
__________________
Nie jesteśmy klockami LEGO i nie będziemy do wszystkich pasować a do niektórych to wręcz nie warto bo to chińska podróba!
Monique :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 08:48   #3626
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: nowości Oriflame cz. II

cóż, napisałam wam wszystko to, czego dowiedziałam sie od mojej liderki gdy sama zastanawiałam się nad kwestią podatkową. jeżeli chcecie możecie się rozliczać, przecież mi na tym nie zależy co Wy robicie prywatnie, ale po co sobie utrudniać życie, napisałam wczesniej wyraźnie, że oni wysyłają PIT O jeżeli musisz się rozliczyć, w innych przypadkach jest to traktowane jako kupowanie na własne potrzeby. sprzedaż bezpośrednia jest traktowana inaczej niż normalna praca. ale cóż,ja się nie będę wykłócać, jeżeli prowadzicie sobie same skrupulatnie księgowość, zachowujecie wszystkie faktury i dowody wpłaty to się rozliczcie, nikt Wam nie broni.
nie pisałabym nic, jakbym nie miała sprawdzonej wiedzy.
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 10:31   #3627
Monique :)
Wtajemniczenie
 
Avatar Monique :)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 500
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Wiesz Bravia tu nie chodzi o to kto ma racje, tylko jak to naprawde jest. Bo niestety nieznajomosc prawa szkodzi i ja bym chciala zeby mi ktos kto sie na tym zna powiedzial ze jest tak i tak a nie jakies swoje "widzimisie". Twoj lider powiedzial Ci tak a moj mnie ze powinnam sie rozliczac ale zeby tego uniknac kupuje sie teoretycznie "na wlasne potrzeby". Oriflame nie obchodzi czy ktos ma jeszcze inne dochody, wystawia PIT wtedy kiedy u nich sie przekroczy te kwote a obowiazek rozliczania ze wszystkich dochodow spoczywa na podatniku i on ponosi wszelkie konsekwencje bledow. A ze bylam przy jednej kontroli US to wiem ze oni na dzien dobry traktuja czlowieka jak zlodzieja. I to nie US ma wykazac ze podatnik popelnil blad/przestepstwo tylko podatnik ze nie popelnil. Wszedzie jest domniemanie niewinnosci a u nas domniemanie winy.
I jeszcze jedno. Ja nie wnikam czy ktos sie rozlicza czy nie. Chce tylko wiedziec czy powinnam. I w jaki sposob udowodnic ze cos kupilam dla siebie a nie do dalszej odsprzedazy. Idac dalej tym tokiem rozumowania zaraz mi wyjdzie ze osoba majaca zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza powinna miec kase fiskalna na kosmetyki Oriflame.
__________________
Nie jesteśmy klockami LEGO i nie będziemy do wszystkich pasować a do niektórych to wręcz nie warto bo to chińska podróba!
Monique :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 14:27   #3628
kagwi
Raczkowanie
 
Avatar kagwi
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 173
Dot.: nowości Oriflame cz. II

Mam pytanko - w katalogu 3 wycofana zostanie Balsam SPA do ust (4270). Czy ktoś wie, czy zostanie wprowadzone coś nowego? Czy ta nowa Therapy jest w zastępstwie?

Odebrałam dziś Therapy, po zobaczeniu jak jej mało (1,6 g! - pójdzie mi w tydzień ) mam zamiar zamówić tą poprzednią (4 g), nawet po cenie standardowej...
kagwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 19:47   #3629
sylwiusia89
Raczkowanie
 
Avatar sylwiusia89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 463
Dot.: nowości Oriflame cz. II

A ja to mam pecha !!

Dzisiaj w końcu - po 2 miesiącznym czekaniu- odebrałam ten przekląty
balsam do ust SPA. I co ?? Okazało sie że mam zepsute opakowanie !! yyhh...

Zdązyłam sie jednak nim pomalowac i musze stwierdzić ze jest całkiem fajny. Nawet dobrze nawilża i nadaje lekki połysk ustom, ale jest go zdecydowania za mało !! Do tego jest takie zacienki. Dlatego zdecydowałam ze go zrwócic ale dopiero w środe hehe

Mam zamiar kupic sobie ten z 3 katalogu co juz wycofują bo wydaje mi się ze to będzie prawie to samo
sylwiusia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 19:57   #3630
kagwi
Raczkowanie
 
Avatar kagwi
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 173
Dot.: nowości Oriflame cz. II

To raczej to samo, ja swojego nie oddam, bo tak wspaniale nawilża i pachnie, że ja najchętniej to bym cały czas się smarowała
A z 3 kat. i tak zapasy zrobię - mogłabym jeść te balsamy
kagwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.