Aparaty ortodontyczne cz.II - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-08, 21:37   #3631
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

A mnie wczoraj i przedwczoraj masakrycznie aparat obdarł od środka. Jakoś zaczęły końcówki metalowych ligatur wystawać i zahaczać o wszystko i nalepiłam tego wosku na raz tyle że więcej za tym razem go zużyłam niż od początku leczenia w sumie. Dziś o dziwo jest wszystko ok - czasem coś tam mi haczy ale nie wiem czy znowu coś się nie porobi, chyba podjadę po wosk do orto
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 21:46   #3632
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez natj Pokaż wiadomość
To ja się pochwalę, namówiłam siostrę na aparat - założyła w ten czwartek. Żali się że ją zamki obcierają ale zęby się jej nie ruszają. Całkowicie odwrotnie niż u mnie. Ja dosyć długo cierpiałam przez ból zębów. Mandarynka była tortorą (nie można było ją przycisnąć do podniebienia i rozpłaszczyć językiem więc trza było gryźć ) a sis mówi że generalnie jak ma wosk naklejony to jedzenie jest luz.
Ooo to jesteście obie aparatki!Siostra nie chce do nas zajrzeć? na ruszające się zęby (i zapewne również ból) przyjdzie jeszcze czas,chociaż mnie bolały już zaraz po założeniu aparatów. A jak będziecie obie "ząbkowały" w tym samym czasie,to z wami w domu nie wytrzymają u mnie zawsze jest-"o nie...znowu..." jak mówię,że idę na wizytę.A w pracy szef podobnie-"ooooooooo nieeeeeeeee!!!znooooowuuu ??????" nie ma lekko-wszyscy "ząbkują" ze mną
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 07:01   #3633
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

hehe u mnie tez jest " sama chcialas, nie narzekaj' kiedyja tak lubie stekac i narzekac;D
a mi sie ruszjaa zeby na dole wkurza mnie to troche bo tak pstryka mi cos w buzi, szczegolnie 2 dolna tak jakos chrobota chyba od kosci sie odczepia czy cos;P

a poza tym gorna 6 na ktorej mam pierscien boli;( juz od 3 dni i bezsensu jest;P hehe
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 10:18   #3634
marcia_71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 83
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

ja w środę miałam druga wizytę,żebiska mnie bola szczególnie jedynki ale to dobry znak Na pocztaku bałam sie ze to bedzie straszny ból po podkręceniu,jak po załozeniu aparatu,ale jest znośnie,na tyle zeby w miare normalnie jeść pozdr
marcia_71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 10:31   #3635
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

To jak to dziewczyny w końcu jest?
Wiem, ze pierwszy tydzień po założeniu aparatu jest ciężki, ale po każdej następnej wizycie jak go już będę miała to nie będę mogła jeść, będę cierpieć:P?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 10:34   #3636
marcia_71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 83
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
To jak to dziewczyny w końcu jest?
Wiem, ze pierwszy tydzień po założeniu aparatu jest ciężki, ale po każdej następnej wizycie jak go już będę miała to nie będę mogła jeść, będę cierpieć:P?
Ja po załozeniu jadłam znikome ilosci jedzenia, bo nie mogłam z bólu wytrzymać.Teraz przed wizytą zaopatrzyłam się w kaszki dla dzieci itd bo wiedziałam ,że znowu bede cierpieć,ale o dziwo wcale tak mocno nie boli,tzn boli ale na tyle,zeby móc jeść w miare normalnie.
marcia_71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 10:35   #3637
shewa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 978
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Ja mam w sumie za kazdym razem inaczej. Po tej wizycie co miałam teraz to bolało jak diabli, nie mogłam zjesc chleba bez skorki Ale wtedy mi dała jakis inny drucik... taki jakby jeden normalny i drugi powyginany nie wiem jak to sie nazywa A po innych wizytach, bolało owszem, ale nie na tyle zebym nie mogła jeść
shewa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-09, 13:00   #3638
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

hyh ja tez przez pewien czas mialam aparat razem z siostra ;] ale ona juz dawno nie nosi a ja sie mecze :P tyle ze ona sporo wczesniej go zalozyla
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 13:29   #3639
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
To jak to dziewczyny w końcu jest?
Wiem, ze pierwszy tydzień po założeniu aparatu jest ciężki, ale po każdej następnej wizycie jak go już będę miała to nie będę mogła jeść, będę cierpieć:P?
Trudno przewidzieć.Za każdym razem może być nieco inaczej.Ból zależy od tego ile zębów jest jednocześnie przesuwanych i które to są zęby.Ja za najgorszą rzecz uważam ból piątek i szóstek,bo nimi gryzę.Jak bolą mnie siekacze,to jakoś to znoszę,bo po prostu nie odgryzam.I czasem po większym bólu mówię sobie,że najgorsze za mną,ale nie... teraz już się nie odważę tak powiedzieć.Po roku noszenia wydawało mi się,że już nie będzie bardzo bolało a tu nadeszła wizyta październikowa i zakładanie pętli kontrakcyjnych,które wycofywały mi górne jedynki i dwójki jednocześnie a ponieważ tylne zęby je "ciągnęły" to ...A na dole wszystko zadrutowane łukiem czworokątnym i zwykłym,żeby nic się nie ruszyło,jak siódemka będzie ciągnięta do przodu,więc...bolało mnie dokładnie wszystko!!! Nie dałam rady zjeść nic,a jak już zjadłam to płakałam z bólu,albo siedziałam pół godziny trzymając się za żuchwę...Los masakros!!!A po wizycie listopadowej pobolało tylko trochę,przez parę godzin.Tak więc nie ma reguły co do bólu. Ciekawe jak będzie w grudniu...Idę 19...


aaa jak Wam się podoba mój nowy avatar???
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 13:34   #3640
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

To nie miło:/. Mam nadzieję, że nie będzie mnie bolało tak bardzo, ja jeść uwielbiam to po pierwsze (i nie tyję:P) i po drugie szczupła jestem i nie chcę schudnąć, nawet bym mogła trochę przytyć.
Tego się najbardziej boję.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 13:47   #3641
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Dziuniaaa jak lubisz jeść do aparat Cię przed tym nie powstrzyma ;P Moja koleżanka przy aparacie nie schudła ani grama Zawsze znalazła sposób aby się najeść A ja się znowu wściekam bo ta @#$%#@%@ metalowa ligatura na trójce się odgina i mnie drapie i nie mogę jej na dłuższy czas wgiąć za łuk a wosk nie daje rady, dzwonię jutro do orto się na wtorek umówić bo mnie coś trafi normalnie Niech mi to przytnie albo coś...

papryka85 bardzo fajny awatarek skojarzony z nickiem A na moim awatarze jestem ja ;P
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-09, 14:32   #3642
rutka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 161
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

a jak dlugo zmienia sie druty na grubsze ?? przez jaki czas??? wiecie moze??
rutka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 15:40   #3643
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

rutka mi sie drucik zmieniał tak
na 1 wizycie dostalam taki na pierwszy raz czyli gietki byle był
na kolejnej wizycie w odstepe 6 lub 7 tygodni dostalam drucik 16
potem za kolejne 6-7 tyg 16 ale stalowy ( to jaki był wczesniejszy???)
potem za kolejne x tyg dostalam grubszy i tak nosze go juz 2 miesiac a mam jeszcze nosic go 2 miesiace... czyliw s umi wychodzi ze prawie 4 mies bede nosila jakis tam, teraz tlyko regularnie mi go zaciaga z tyłu i ciagnie zebale do tyłu, poboli 1 dzien i koniec..

Poki co moj dol juz praaaawie ze nie boli jem juz raczej normalnie
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 15:49   #3644
yyork
Raczkowanie
 
Avatar yyork
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 224
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

A ja sama sie z siebie smieje. Najpierw tyle lat nie umialam sie przekonać zeby zalozyc aparat, a teraz zakladam we wtorek i juz sie nie moge doczekac hehe. Mozecie mi powiedziec czego unikac, zeby sie gumki nie przebarwialy (bede miec aparat krysztalowy). No wiec wiem, ze napoje gazowane, soki, herbata, kawa, papierosy, zupki chinskie, buraczki. Co jeszcze? I gdzies czytalam, ze jakis plyn do plukania tez przebarwia ale juz nie pamietam jaki, mam nadzieje ze nie slynny elmex pomaranczowy
yyork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 17:44   #3645
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez yyork Pokaż wiadomość
A ja sama sie z siebie smieje. Najpierw tyle lat nie umialam sie przekonać zeby zalozyc aparat, a teraz zakladam we wtorek i juz sie nie moge doczekac hehe. Mozecie mi powiedziec czego unikac, zeby sie gumki nie przebarwialy (bede miec aparat krysztalowy). No wiec wiem, ze napoje gazowane, soki, herbata, kawa, papierosy, zupki chinskie, buraczki. Co jeszcze? I gdzies czytalam, ze jakis plyn do plukania tez przebarwia ale juz nie pamietam jaki, mam nadzieje ze nie slynny elmex pomaranczowy
nie, elmex jest bezbarwny. Nie jedz barwionego ryżu (chodzi mi o taki, jak w chińskich knajpach czasem podają. np u mnie po kurkumie niebieskie gumki zmieniły kolor na zielony..). czerwona kapusta? wydaje mi się że też może zostawiać po sobie kolorowe ślady w zasadzie to co wymieniłaś, chociaż co do napojów gazowanych, to bez przesady. Nie sądzę żeby wszystkie barwiły gumki. Ponoć przez napoje gazowane odklejają się zamki... mi się to nigdy nie zdarzyło (a noszę to badziewie 14 miesięcy ). Myślę że o niektórych barwiących rzeczach dowiesz się przypadkowo chociaż mam nadzieję, że uda Ci się uniknąć takich "miłych" kolorowych niespodzianek
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 18:23   #3646
bulinka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

drogie aparatki
korzystajac z waszego doswiadczenia chcialam sie o cos zapytac......
mam miec wkrotce zalozony aparat bede miala likwidowane szpary, slyszalam
ze po aparacie zmieniaja sie rysy twarzy czy to prawda ? bo ja jakos nie chcialabym sie zmienic, dziekuje za odpowiedz
bulinka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 18:39   #3647
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

bulinka1, doświadczona nie jestem, ale to różnie bywa. Zależy od toku leczenia jaki nada Ci ortodonta. Czasem zmienienie rys może być zamierzone i skłaniać się ku lepszemu. Czasem niezamierzone i ku gorszemu. Najlepiej jak będziesz mieć wizytę to się popytaj orto czy u Ciebie jest możliwość zmienienie rys twarzy.
W grupie na studiach mam koleżankę z aparatem i jej się rysy zmieniły, tzn. na gorsze - ma brodę "wyciągniętą" . Nie znam się ale po rozmowie z nią uważam że orto mogła tego uniknąć, np. zakładając jej damona na dół (mylę się?)
Mój orto długo mnie oglądał "żeby nic się tam nie zapadło" i mu ufam że buźki mi nie zniszczy .

Ps. Odkleił mi się zamek/rurka na szóstce - tydzień po założeniu bu jutro jadę na klejenie, ciekawe czy wyciągnie ode mnie kasiorkę
Tak sobie czasem myślę żem się wpakowała. Tamten rok spędziłam w Irlandii, teraz do Polski przyjechałam na studia, ale myślałam żeby wziąść dziekankę. No i teraz klops nie ma jak bo tam dentyści/ortodonci pierońsko drodzy poza tym tak dziko iść bo nie dość że inny orto to i może kultura leczenia inna :P? A jak ściągnę druta to akurat będę na finiuszu studiów.
No i nici z wojaży
natj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 18:55   #3648
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez bulinka1 Pokaż wiadomość
drogie aparatki
korzystajac z waszego doswiadczenia chcialam sie o cos zapytac......
mam miec wkrotce zalozony aparat bede miala likwidowane szpary, slyszalam
ze po aparacie zmieniaja sie rysy twarzy czy to prawda ? bo ja jakos nie chcialabym sie zmienic, dziekuje za odpowiedz

hm wiesz to zalezy od tego jaka masz wade np wampirze kly - po zejsciu zebow na swoje miejsce wargi inaczej sie ukladaja, jesli ma sie te wszytskie przodo i tylo zgryzy to tez zmienia sie uklad szczek zawsze na lepsze, bo jeszcze nie widzialam nikogo kto by dobrze z taka wada wygladal ;] hmm przy rozszerzaniu szczeki tez nie kazdy wyglada ok, dlatego czasem orto mimo iz ma mozliwosc rozszerzania szczeki proponuje wyrywanie, zeby komus nie zrobic "konskiego" usmiechu chyba, ze pacjent zazyczy sobie na wlasne zyczenie ze chce tak a nie inaczej ;] wszystko zalezy od indywidualnej budowy twarzy i ukladu szczek
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 20:06   #3649
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez bulinka1 Pokaż wiadomość
drogie aparatki
korzystajac z waszego doswiadczenia chcialam sie o cos zapytac......
mam miec wkrotce zalozony aparat bede miala likwidowane szpary, slyszalam
ze po aparacie zmieniaja sie rysy twarzy czy to prawda ? bo ja jakos nie chcialabym sie zmienic, dziekuje za odpowiedz
Ale nas połechtałaś tym doświadczeniem no ale co do zmian rysów twarzy,to tak jak dziewczyny już napisały-jest to kwestia indywidualna każdego pacjenta.Zależy przede wszystkim od wady,jednak ze swojego doświadczenia mogę napisać,że u mnie odrobinę się zmieniły (noszę już 14 miesięcy-tak ja Ty emeczko!!!).Ja miałam wystającego kła,więc jak się uśmiechałam to nie dość,że wyglądałam jak wampir,to jeszcze usta mi się nierówno układały(nawet jak uśmiechałam się nie pokazując zębów).Do tego miałam bodajże chyba tyłozgryz(nigdy nie mogę zapamiętać co jest przodozgryzem a co tyłozgryzem kto wie,niech napisze) i miałam asymetryczną twarz.Teraz jeszcze nie jest idealnie,ale już całkiem nieźle i zauważyłam,że asymetria zmniejszyła się no a uśmiech mam-wiadomo-już równy,więc i usta mi nie "falują"
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-09, 20:28   #3650
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Dziewczęta. Oh i Ah We wtorek jadę do Zielonej Góry do orto ściągać aparat! Ale się cieszę Jeszcze tylko dwa dni. Dwa dni. DWA DNI xD
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 20:36   #3651
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kochanica_szatana Pokaż wiadomość
Dziewczęta. Oh i Ah We wtorek jadę do Zielonej Góry do orto ściągać aparat! Ale się cieszę Jeszcze tylko dwa dni. Dwa dni. DWA DNI xD

hah mow do kogo ^^ bo moze do mojej :P
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 21:11   #3652
madziaa189
Raczkowanie
 
Avatar madziaa189
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 331
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

To znaczy ze i mnie sie buzia zmieni bo mam wampirze zeby no i ten przodo-tylo?zgryz(dolna szczeka cofnieta) Ja tez sie nie moge doczekac gornego Tzn. nie tyle aparatu co pierwszych efektow na gorze Tak w ogole to na dole mi sie juz przednie zabki poprzesuwaly ladnie... To mozliwe czy wmawiam to sobie? Aaaa w piatek bylam u pani doktor... Poprawila mi drut jak trzeba takze luzik I nigdy wiecej snickersow
madziaa189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 21:23   #3653
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
hah mow do kogo ^^ bo moze do mojej :P
Do pani Ani Henschke ;]
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 21:50   #3654
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kochanica_szatana Pokaż wiadomość
Do pani Ani Henschke ;]
hah czyli mojej wklej pozniej fotki
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-09, 22:15   #3655
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Dobra wklejam...Przepraszam za rozmiar i jakość,następnym razem będą lepsze, ale tym razem z kamery... Coś na pewno wypatrzycie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BS0002.jpg (3,3 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BS0004.jpg (3,2 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BS0007.jpg (5,1 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BS0008.jpg (2,8 KB, 34 załadowań)
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 09:36   #3656
marcia_71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 83
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Dobra wklejam...Przepraszam za rozmiar i jakość,następnym razem będą lepsze, ale tym razem z kamery... Coś na pewno wypatrzycie
Ale masz ładne zabki prosciutkie ile juz nosisz i jaka miałas wade papryczko?
marcia_71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 10:22   #3657
oliwiakp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 129
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
wybaczcie post pod postem
fotki wyciagow
1. wyciagi czyli po prostu male okragle gumeczki
2. wyciagi plus opakowanie to akurat lwy byly jedne z pierwszych moich sa rozne malpki orly zalezy jaka "moc" takie zwierzatko^^
3. wyciag zamontowany na zebach moze byc wiecej niz jeden z kazdej strony zalezy to od tego co orto chce przesunac
Kasiek a jak czesto pekaja te gumki??Bo mi kiedys orto powiedziala, że ja też bedę musiala mieć wyciągi. Aż strach pomysleć jak sie w tym będę czuła.

Papryka a jaki ty masz ten kolor gumek bo ja jakos nie potrafię dojrzeć A ślicznie wyglada
oliwiakp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 11:46   #3658
Sol Freya Angelica
Raczkowanie
 
Avatar Sol Freya Angelica
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Hej dziewczyny! Niedlugo czeka mnie pozbycie sie metalowego cuda z zebow. Z jednej strony sie ciesze, a z drugiej boje mojego nowego look. Naprawde pokochalam moj aparacik i dobrze z nim wygladam (mam krysztalowe zamki z przodu i jest prawie niezauwazalny :P) Mam takie dziwne pytanie, ktore nie daje mi spokoju... Czy po sciagnieciu aparatu zmalaly wam optycznie usta? Bo ja sie tego najbardziej obawiam

A tu moj aparacikowy usmiech
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01073.JPG (9,7 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01428.JPG (24,2 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01435.JPG (34,6 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01437.JPG (47,5 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01429.JPG (32,4 KB, 73 załadowań)

Edytowane przez Sol Freya Angelica
Czas edycji: 2007-12-10 o 13:04
Sol Freya Angelica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 14:20   #3659
yyork
Raczkowanie
 
Avatar yyork
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 224
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Czy zupa pomidorowa moze przebarwic biale gumki? Jaka nic dentystyczna mozecie mi polecic, najlepiej niedroga Jutro wielkie zakladanie
yyork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-10, 15:11   #3660
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.II

Z mojego doświadczenia wynika, że pomidorówka nie przebarwia gumek, ale mogę się myliś, bo noszę aparat zaledwie 4 miesiące A w środę kolejna wizyta i zmiana łuku :/
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.