Jaki wózek- temat zbiorczy. - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-25, 21:21   #3691
amelka2006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 247
Odp: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

Podoba mi się tez camarelo carera. Tez jest zgrabny, ale wydaje się bardziej praktyczny. Też muszę się do Wrocławia przejechać i pooglądać fajne modele. Jestem z Kudowy Zdroju

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
amelka2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 23:36   #3692
justiii87
Zakorzenienie
 
Avatar justiii87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 730
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Hej.

Dziewczyny poszukuję jakiegoś dużego sklepu z wózkami dziecięcymi w Warszawie bądź Łodzi. Chodzi mi o to, żeby wejść do sklepu i spokojnie przeglądać wózki, chcę żeby był jak największy wybór modeli w jednym miejscu.
Chodzi mi o sklep w stylu Bobo wózki
justiii87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 16:37   #3693
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez justiii87 Pokaż wiadomość
Hej.

Dziewczyny poszukuję jakiegoś dużego sklepu z wózkami dziecięcymi w Warszawie bądź Łodzi. Chodzi mi o to, żeby wejść do sklepu i spokojnie przeglądać wózki, chcę żeby był jak największy wybór modeli w jednym miejscu.
Chodzi mi o sklep w stylu Bobo wózki
Świat Dziecka. Oddziały są na Targówku, Alei Krakowskiej i Towarowej (ale tu najmniejszy).
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2013-08-26 o 16:40
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 18:44   #3694
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Dzięki Pierwszafabryko, wygląda na to że nie ma co desperować z rozmiarami wózków, jak dziecię nie będzie nadrozmiarowe to się pomieści, jak się trafi olbrzym to i 5cm więcej budki różnicy nie zrobi.

Justiii87, fajny sklep jest w Piasecznie przy Puławskiej, trochę przed Auchanem jadąc od strony Warszawy, duży wybór wózków. W Smyku na Targówku (ten "Smyk megastore") jest też spory wybór i świetny tor przeszkód z różnymi nawierzchniami (kamienie, bruk, żwir), więc można porównać prowadzenie w warunkach innych niż sklepowe nie wychodząc ze sklepu.
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 21:50   #3695
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

Mam marcowe dziecię i wózek Mutsy Evo - wybierałam go kierując się podobnymi kryteriami do Twoich - z powodu różnych problemów neurologicznych i cięcia cesarskiego nie mogę dźwigać, na spacery chodzi głównie TŻ, ale mimo wszystko szukałam wózka, z którym w razie W będę mogła wagowo sobie dać radę.

Od razu piszę, że spacerówkę kupiłam, ale nie korzystałam, leży spakowana w piwnicy, dziecię jeździ w gondoli póki co. Wśród wózków na rynku jest to jeden z lżejszych (przynajmniej było tak jak ja byłam na etapie poszukiwań). Dla mnie ma też jedną ogromną zaletę - przegrzebałam internet w poszukiwaniu wózka o najmniejszym możliwie podwoziu po złożeniu ze względu na przewożenie go. Jeżdżę Matizem, którego bagażnik można określić mianem atrapy bagażnika - ale podwozie się mieści. Do zamontowania na podwoziu fotelika potrzebne są adaptery, ale ich założenie to sekunda. Nie jest to jednak rozwiązanie dla gap, no bo jak nie zabierze się ich za sobą to d... Dla mnie to jednak super rozwiązanie, bo jak awaryjnie muszę gdzieś skoczyć samochodem na moment to nie muszę kokosić się z całym wózkiem, tylko wpinam fotelik w podwozie i już. Kilka razy byłam tak na spacerze, ale w sumie tylko wtedy, gdy miałam się spotkać z TŻtem, załatwić coś i wracać samochodem. Raczej trzymamy się tego, żeby fotelik służył do jazdy samochodem. Fotelik mamy BeSafe - chyba nie do wszystkich fotelików Mutsy ma adaptery - na pewno jeszcze do Maxi Cosi, nie wiem jak z innymi. Wybrałam akurat ten ze względu na długość pasów w samochodzie (w przypadku innych okazywały się za krótkie).

Wózek trzymam w piwnicy, ale w nowy budownictwie nie mamy tam żadnych "lokatorów", a nie muszę go dźwigać, bo wyjeżdżam sobie zjazdem do hali garażowej.

A co do wagi to jeśli to dla Ciebie najistotniejsza sprawa to wyczytałam, że pompowane koła - w zależności od modelu - sprawiają, że wózek jest cięższy nawet o 6 kg.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 07:52   #3696
plomyczek123
Raczkowanie
 
Avatar plomyczek123
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 65
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Mam marcowe dziecię i wózek Mutsy Evo - wybierałam go kierując się podobnymi kryteriami do Twoich - z powodu różnych problemów neurologicznych i cięcia cesarskiego nie mogę dźwigać, na spacery chodzi głównie TŻ, ale mimo wszystko szukałam wózka, z którym w razie W będę mogła wagowo sobie dać radę.

Od razu piszę, że spacerówkę kupiłam, ale nie korzystałam, leży spakowana w piwnicy, dziecię jeździ w gondoli póki co. Wśród wózków na rynku jest to jeden z lżejszych (przynajmniej było tak jak ja byłam na etapie poszukiwań). Dla mnie ma też jedną ogromną zaletę - przegrzebałam internet w poszukiwaniu wózka o najmniejszym możliwie podwoziu po złożeniu ze względu na przewożenie go. Jeżdżę Matizem, którego bagażnik można określić mianem atrapy bagażnika - ale podwozie się mieści. Do zamontowania na podwoziu fotelika potrzebne są adaptery, ale ich założenie to sekunda. Nie jest to jednak rozwiązanie dla gap, no bo jak nie zabierze się ich za sobą to d... Dla mnie to jednak super rozwiązanie, bo jak awaryjnie muszę gdzieś skoczyć samochodem na moment to nie muszę kokosić się z całym wózkiem, tylko wpinam fotelik w podwozie i już. Kilka razy byłam tak na spacerze, ale w sumie tylko wtedy, gdy miałam się spotkać z TŻtem, załatwić coś i wracać samochodem. Raczej trzymamy się tego, żeby fotelik służył do jazdy samochodem. Fotelik mamy BeSafe - chyba nie do wszystkich fotelików Mutsy ma adaptery - na pewno jeszcze do Maxi Cosi, nie wiem jak z innymi. Wybrałam akurat ten ze względu na długość pasów w samochodzie (w przypadku innych okazywały się za krótkie).

Wózek trzymam w piwnicy, ale w nowy budownictwie nie mamy tam żadnych "lokatorów", a nie muszę go dźwigać, bo wyjeżdżam sobie zjazdem do hali garażowej.

A co do wagi to jeśli to dla Ciebie najistotniejsza sprawa to wyczytałam, że pompowane koła - w zależności od modelu - sprawiają, że wózek jest cięższy nawet o 6 kg.
Bardzo dziękuję Ci za informację. Przeglądając w necie wózki nadal mutsy evo jest u mnie na 1 miejscu Waga, funkcje, wygląd... świetny. We wrześniu mam zamiar wybrać się do sklepu, aby go obejrzeć i ewentualnie porównać z innymi wózkami. Takie opinie jak Twoja są bardzo cenne. Powiedz mi proszę kiedy przesiadacie się do spacerówki? Chętnie poznam Twoją opinię na jej temat Czytałam, że niektóre mamy narzekają na długość budki w spacerówce.
Przesyłam pozdrowienia
plomyczek123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 15:16   #3697
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez justiii87 Pokaż wiadomość
Hej.

Dziewczyny poszukuję jakiegoś dużego sklepu z wózkami dziecięcymi w Warszawie bądź Łodzi. Chodzi mi o to, żeby wejść do sklepu i spokojnie przeglądać wózki, chcę żeby był jak największy wybór modeli w jednym miejscu.
Chodzi mi o sklep w stylu Bobo wózki
W Łodzi jest :
Dino
http://dino.sklep.pl
Mulan
http://www.mulan.pl/contact_us.php
Mama i ja
http://www.mamaija.pl/salon_lodz.html
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 11:25   #3698
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

Cytat:
Napisane przez plomyczek123 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję Ci za informację. Przeglądając w necie wózki nadal mutsy evo jest u mnie na 1 miejscu Waga, funkcje, wygląd... świetny. We wrześniu mam zamiar wybrać się do sklepu, aby go obejrzeć i ewentualnie porównać z innymi wózkami. Takie opinie jak Twoja są bardzo cenne. Powiedz mi proszę kiedy przesiadacie się do spacerówki? Chętnie poznam Twoją opinię na jej temat Czytałam, że niektóre mamy narzekają na długość budki w spacerówce.
Przesyłam pozdrowienia
Co do spacerówki to nie spieszy mi się póki co - myślę, że te pół roku jak wszyscy piszą lub wcześniej bo dziecko długie to kwestie bardzo indywidualne. Moje dziecię jak rzadko położy się wyprostowane to wypełnia niemal całą długość gondoli, ale od początku praktycznie w wózku trzyma nogi jak żaba, albo zwłaszcza jak jest ciepło trzyma je w pionie - taka fanaberia, nabojami się z niej, że lubi czuć wiatr w palcach u nóg. Co do spacerowki to zobaczymy jaka będzie jesień - jak szybko zrobi się zimno to pewnie przesiadziemy się do spacerowymi, bo ciekawa świata osoba wkurza się nieco w tej chwili jak ta wierzchnia osłona gondoli przesłania jej widok.

Co do budki w spacerówce - nie wiem jakie masz zapędy spacerownicze, my traktujemy temat lajtowo - jak wieje, leje, za zimno, za gorąco, nie chce nam się - nie idziemy. Jak wózek ma zapewnić survival przy każdej pogodzie bo po matkopolkowemu spacerem musi być to pewnie okaże się, że żaden się nie sprawdzi. Z akcesoriów dodatkowych zakupilam nieorginalna parasolkę - za oryginalna mutsy życzy sobie jakieś 3x tyle, bo nie chce mi się to pchać to ciagnać wózka żeby małej nie raziło. Pewnie ze spacerowka tez będę ja nosic, może zakupie jeszcze folie p/deszczowa żeby mieć w razie w.

Jakbys się decydowała to kup srebrne a nie czarne podwozie, chyba, ze chcesz bardzo na nie uważać. Czytalam w mecie ze czarne to po lakierowane srebrne i jak się porysuje i bardzo rzuca się to w oczy. Generalnie dbam o rzeczy, ale bez zbędnego pierniczenia się - jak cos mam to po to, żeby korzystać, no ale jednak wózek, fotelik i torba to 2,5 tys to bym się wkurzyla jakby szybko zaczęły wyglądać badziewnie.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 12:08   #3699
justiii87
Zakorzenienie
 
Avatar justiii87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 730
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Dzięki Wam za pomoc Jesteście nie ocenione
justiii87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 12:47   #3700
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

Cytat:
Napisane przez plomyczek123 Pokaż wiadomość
Przeglądając w necie wózki nadal mutsy evo jest u mnie na 1 miejscu Waga, funkcje, wygląd... świetny.
mam, ale spacerówka jest tak kijowa, że drugi raz bym nie kupiła...w niektórych dzieciowych sklepach są rozłożone wózki. radzę zajrzeć jak prezentuje się spacerówka - dla mnie miazga. o ile z gondoli jestem w miarę zadowolona (choć trzeba dokupić wszystko - folię, parasolkę, torbę...), to spacerówka mnie bardzo rozczarowała. mój syn ma 5,5 miesiąca i jeżdżenie na płasko jest straszne (budka jest tak płytka, że nie chroni przed niczym). myślę, że jak dzieć będzie siedział, to będzie łatwiej i lepiej, ale póki co jestem zła, że tak kiepsko uchwycony jest etap przejściowy.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 18:06   #3701
taribari
Zadomowienie
 
Avatar taribari
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 266
Odp: Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez justiii87 Pokaż wiadomość
Hej.

Dziewczyny poszukuję jakiegoś dużego sklepu z wózkami dziecięcymi w Warszawie bądź Łodzi. Chodzi mi o to, żeby wejść do sklepu i spokojnie przeglądać wózki, chcę żeby był jak największy wybór modeli w jednym miejscu.
Chodzi mi o sklep w stylu Bobo wózki
Ja oglądałam wózki w Słoniu na Pojezierskiej w Łodzi a zamówiłam z Allegro (przesyłka była za free a dodatkowo dostałam mase gratisów).
__________________
Marika (23 tc)
Ptyś

I Love The Life I Live
I Live The Life I Love

taribari jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 10:42   #3702
gosiatchek
Raczkowanie
 
Avatar gosiatchek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Świnoujście/Poznań
Wiadomości: 252
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Hej dziewczyny,

Niedługo zostanę mamą - jak się okazuje dość długiego człowieczka jestem obecnie na etapie poszukiwania wózka dla naszego synka i tu mam dylemat - jak pewnie wiele innych mam. Poszukuję wózka 2w1 z dużą, głęboką gondolą (termin porodu to końcówka listopada), na pompowanych, zwrotnych kołach. Waga wózka zbytnio nie gra roli, mieszkam w bloku z windą, a w razie awarii albo wózek wniosę albo zostawię go na parterze - silna dziewoja ze mnie Waham się pomiędzy Maxi Cosi Mura 4 (używany, model z 2012roku), Jedo Fyn 4DS, Baby Design Lupo i być może Bebetto Solaris....
Tak, wiem, dużo tego... ale może w jakiś magiczny sposób mi pomożecie?

Ja jestem za Murą4, ale w nim się zakochałam od pierwszego wejrzenia więc nie wiem czy to nie przesłania mi ewentualnych wad tego wózka.
__________________
Ćwiczę z Ewą od 13.08.2012r.
73 -> 72 -> 71 -> 70 -> 69 -> 68 -> 67 -> 66 -> 65

Skalpel - 17
Kiler - 16
Turbo - 4
Tiffoczki - 18
8 min Buns - 5
Mel B - 3
Tiffany Rothe - 5
Fitappy - 4
Ćw. z PS3 - 3
gosiatchek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 12:48   #3703
pierwszabryka
Raczkowanie
 
Avatar pierwszabryka
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 72
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Dzięki Pierwszafabryko, wygląda na to że nie ma co desperować z rozmiarami wózków, jak dziecię nie będzie nadrozmiarowe to się pomieści, jak się trafi olbrzym to i 5cm więcej budki różnicy nie zrobi.

Justiii87, fajny sklep jest w Piasecznie przy Puławskiej, trochę przed Auchanem jadąc od strony Warszawy, duży wybór wózków. W Smyku na Targówku (ten "Smyk megastore") jest też spory wybór i świetny tor przeszkód z różnymi nawierzchniami (kamienie, bruk, żwir), więc można porównać prowadzenie w warunkach innych niż sklepowe nie wychodząc ze sklepu.
dokładnie tak wszyscy ciągle mówią o wielkości gondoli a i tak nie wiemy jakie dziecko nam się urodzi dlatego zrobiłam przyszłym mamą zdjęcia, żeby uświadomić jaka to jest różnica tych kilka centymetrów, ok mogę się zgodzić, że wózek z gondolą 70 cm jest ciasny ale czy mojej Niuni to przeszkadza ? hmm nie jestem taka pewna śpi jak aniołek

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiatchek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Niedługo zostanę mamą - jak się okazuje dość długiego człowieczka jestem obecnie na etapie poszukiwania wózka dla naszego synka i tu mam dylemat - jak pewnie wiele innych mam. Poszukuję wózka 2w1 z dużą, głęboką gondolą (termin porodu to końcówka listopada), na pompowanych, zwrotnych kołach. Waga wózka zbytnio nie gra roli, mieszkam w bloku z windą, a w razie awarii albo wózek wniosę albo zostawię go na parterze - silna dziewoja ze mnie Waham się pomiędzy Maxi Cosi Mura 4 (używany, model z 2012roku), Jedo Fyn 4DS, Baby Design Lupo i być może Bebetto Solaris....
Tak, wiem, dużo tego... ale może w jakiś magiczny sposób mi pomożecie?

Ja jestem za Murą4, ale w nim się zakochałam od pierwszego wejrzenia więc nie wiem czy to nie przesłania mi ewentualnych wad tego wózka.

cześć Gosiatech wszystkie te wózki co wymieniłaś mają wady i zalety, największą gondolę posiada fyn z tego co wymieniłaś bo aż 80 cm długości, fajny wózek ale coś spacerówka do mnie nie przemawia , Lupo opisałam na stronce więc nie będę się powtarzać xxxxxx
wózek Mura też jest fajny w następnym tygodniu będę go opisywać więc zobaczymy tylko ja będę opisywać nowy model, były lekkie zmiany
a zastanawiałaś się nad implastem ? ok 1400 zł xxxxxxxx
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-20 o 21:14 Powód: linki
pierwszabryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 14:07   #3704
gosiatchek
Raczkowanie
 
Avatar gosiatchek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Świnoujście/Poznań
Wiadomości: 252
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Dzięki pierwszabryka za odpowiedź w sumie na implast nie zwróciłam uwagi, muszę go obejrzeć przy najbliższej okazji ale tak jak Tobie tak i mi spacerówka w jedo nie przypadła do gustu - nie należy po prostu do najzgrabniejszych..Za to Baby Design wydaje się być bardzo dobrze wykonanym wózkiem, choć odstraszają mnie opinie użytkowników, którzy skarżą się na skrzypiące elementy.. i bądź tu mądrym i wybierz wózek hehe
gosiatchek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 16:08   #3705
Rossa1988
Raczkowanie
 
Avatar Rossa1988
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 327
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Dziewczyny, czy któraś z Was posiada bądź miała do czynienia z wóżkiem camarelo sevilla? Wiem, że to dosyć nowy model http://www.camarelo.pl/w6.html

Co prawda mam jeszcze trochę czasu do zakupu tego typu pojazdu, ale tak sobie już przeglądam i orientuję się w temacie i właśnie rzucił mi się w oko ten model.
Rossa1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 18:32   #3706
pierwszabryka
Raczkowanie
 
Avatar pierwszabryka
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 72
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Mam marcowe dziecię i wózek Mutsy Evo - wybierałam go kierując się podobnymi kryteriami do Twoich - z powodu różnych problemów neurologicznych i cięcia cesarskiego nie mogę dźwigać, na spacery chodzi głównie TŻ, ale mimo wszystko szukałam wózka, z którym w razie W będę mogła wagowo sobie dać radę.

Od razu piszę, że spacerówkę kupiłam, ale nie korzystałam, leży spakowana w piwnicy, dziecię jeździ w gondoli póki co. Wśród wózków na rynku jest to jeden z lżejszych (przynajmniej było tak jak ja byłam na etapie poszukiwań). Dla mnie ma też jedną ogromną zaletę - przegrzebałam internet w poszukiwaniu wózka o najmniejszym możliwie podwoziu po złożeniu ze względu na przewożenie go. Jeżdżę Matizem, którego bagażnik można określić mianem atrapy bagażnika - ale podwozie się mieści. Do zamontowania na podwoziu fotelika potrzebne są adaptery, ale ich założenie to sekunda. Nie jest to jednak rozwiązanie dla gap, no bo jak nie zabierze się ich za sobą to d... Dla mnie to jednak super rozwiązanie, bo jak awaryjnie muszę gdzieś skoczyć samochodem na moment to nie muszę kokosić się z całym wózkiem, tylko wpinam fotelik w podwozie i już. Kilka razy byłam tak na spacerze, ale w sumie tylko wtedy, gdy miałam się spotkać z TŻtem, załatwić coś i wracać samochodem. Raczej trzymamy się tego, żeby fotelik służył do jazdy samochodem. Fotelik mamy BeSafe - chyba nie do wszystkich fotelików Mutsy ma adaptery - na pewno jeszcze do Maxi Cosi, nie wiem jak z innymi. Wybrałam akurat ten ze względu na długość pasów w samochodzie (w przypadku innych okazywały się za krótkie).

Wózek trzymam w piwnicy, ale w nowy budownictwie nie mamy tam żadnych "lokatorów", a nie muszę go dźwigać, bo wyjeżdżam sobie zjazdem do hali garażowej.

A co do wagi to jeśli to dla Ciebie najistotniejsza sprawa to wyczytałam, że pompowane koła - w zależności od modelu - sprawiają, że wózek jest cięższy nawet o 6 kg.
Scarlett a próbowałaś zostawić adaptery na stelażu i je zgiąć do środka ? wtedy ich nie zapomnisz i nie musisz je wiecznie przyczepiac nie wiem jak Ci to wytłumaczyć więc znalazłam filmik włącz na 1:50 https://www.youtube.com/watch?v=9ELMrbrP1ao
__________________
<ciach_reklama>
pierwszabryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 00:47   #3707
funpic
Raczkowanie
 
Avatar funpic
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zabrze
Wiadomości: 122
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Gosiatchek trzeba wziąć pod uwagę to,że rodzisz w listopadzie czyli dzidia będzie przez zime maleńka i pewnie bardzo otulana iw każdej się zmieści spokojnie. Nie mniej jednak nie przypadkiem jest to ,że gondoli używamy do ok 6 msc życia z zazaczeniem na około. Długość gondoli jest istotna bardziej przy tym właśnie jeśli dziecko jest letnie może mu być przyciasno w niektórych gondolach niektórych modeli, mam na myśli te z grubymi wyściółkami i materacami, pierwszy jaki przychodzi mi na myśl to Elea, wózek ten miałam no oku przy wyborze. Ja zabrałam na spacer 7 msc malucha w gonoli i był to spacer grozy!! Co prawda nie posiadałam w gondoli ani regulowanego podgłówka ani też pasów (ale pisze o standardowych) to mała się co jakiś czas podnosiła a ja nie wiedziałam jak mam pchac wózek i którą ręką kontrolowac sytuację. Gondola Muuma miała chyba aż 79 cm i mała się mieściła. Jak córka maiła 8 msc tez jeszcze się mieściła. A co najlepsze moje dziecko jest z tych dużych. Urodziła się 4 kilowa i 58cm obecnie ma rok a wszyscy jej dają 1.5 waży 9,5 ale z klocusia przemieniła się w długasa, nie mniej jednak zawsze była długa. My przeszliśmy na spacerówką przed ukończeniem pół roku, jeżdziliśmy na rozłożonej..Generalnie dużo zależy od dziecka, jedno w wieku 6 msc się podnosi drugie leży. Ja bym na Twoim miejscu nie stawiała gondoli na pierwszym miejscu :P Wiadomo,fajnie jak jest ta przestrzeń itd jednak jak bobas skończy pół roku, bedzie wiosna na pewno będziesz chciała jak najszybciej korzystać ze spacerówki i dzidzi będzie bardziej ciekawy świata PZd

Aha i jak ja wybierałam wózek dla córci spędzałam godziny na www.bangla.babyonline.pl -tam znadziesz KAŻDY model wózka oceniony i prześwietlony

Edytowane przez funpic
Czas edycji: 2013-08-31 o 01:09
funpic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 14:48   #3708
cebulova
Zadomowienie
 
Avatar cebulova
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 956
Odp: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Witam. Ja również od jakiegoś czasu rozglądam się za wózkiem. Mam jeszcze sporo czasu, bo tp na luty, ale wolę się zawczasu zorientować w temacie.
Moją uwagę zwrócił ostatnio model Maked Lucky. Wersja 2w1 kosztuje 1000zł, więc jest to bardzo rozsądna cena. Znalazlam w necie kilka pochlebnych opinii, więc ogólnie wózek wygląda na fajny i porządny. Plusem jest tu na pewno duza gondola, bo ma aż 83cm.
Czy może któraś z was miała do czynienia z owym modelem?
__________________
Małe wielkie szczęście
Antoś - ur. 05.02.2014


A ja rosnę i rosnę
cebulova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 19:10   #3709
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

Cytat:
Napisane przez pierwszabryka Pokaż wiadomość
Scarlett a próbowałaś zostawić adaptery na stelażu i je zgiąć do środka ? wtedy ich nie zapomnisz i nie musisz je wiecznie przyczepiac nie wiem jak Ci to wytłumaczyć więc znalazłam filmik włącz na 1:50 https://www.youtube.com/watch?v=9ELMrbrP1ao
Normalnie tak je właśnie składam, ale kwestia pamiętać o drugich jak bierzesz samochodem i gondole i fotelik
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 11:54   #3710
gosiatchek
Raczkowanie
 
Avatar gosiatchek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Świnoujście/Poznań
Wiadomości: 252
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

funpic dziękuję serdecznie za Twoje uwagi rzeczywiście, masz dużo racji w tym co piszesz na dniach zamierzam wybrać się do sklepu z wózkami i pomaltretować tamtejsze panie temat wózka spędza mis en z powiek, boję się, że wybiorę jakieś za przeproszeniem g*ównicho a później będę sobie w brodę pluła...
__________________
Ćwiczę z Ewą od 13.08.2012r.
73 -> 72 -> 71 -> 70 -> 69 -> 68 -> 67 -> 66 -> 65

Skalpel - 17
Kiler - 16
Turbo - 4
Tiffoczki - 18
8 min Buns - 5
Mel B - 3
Tiffany Rothe - 5
Fitappy - 4
Ćw. z PS3 - 3
gosiatchek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 14:16   #3711
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Jeśli mogę się wtrącić to ja bym nie polegała na paniach ze sklepu, chyba że znasz sklepy, gdzie rzeczywiście są kompetentni pracownicy. Ja na takich jeszcze nigdy nie trafiłam, raczej starano mi się wcisnąć coś najdroższego, albo to co się najgorzej sprzedaje...
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 14:22   #3712
gosiatchek
Raczkowanie
 
Avatar gosiatchek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Świnoujście/Poznań
Wiadomości: 252
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Hmm, fakt ;/
gosiatchek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 09:15   #3713
funpic
Raczkowanie
 
Avatar funpic
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zabrze
Wiadomości: 122
Red face Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Czytająć Wasze wypowiedzi dotyczące wyboru wózka widze siebie jakiś czas tyemu kiedy oczekiwałam na maleństwo a wybór wózka bliżej nieokreślony. Z doświadczenia moge powiedzieć,ż to wcale nie wygląda tak ,ze jeśli Pani poleca jaki wózek jest on dobry lub może być optymalny dla Ciebie. Każdy sprzedawca ma zazwyczaj również płacona prowizje od sprzedaży od konkretnej firmy. Pracowałam kiedyś w handlu dokładnie w sklepie rowerowym i niestety to smutna rzeczywistość. Mnie bez pardonu zawsze wciskali (w dwóch wielkich konkurencyjnych sklepach stacjonarnych) X-Landery a jeśli rozglądałam się za spacerówka to Per Perego. Polecam Wam mój system Mianowicie-obejrzenie prezentacji , samodzielne złożenie i rozłożenie stelaża w sklepie , rozłożenie budki , sprawdzenie czy jest głośna czy też nie, potem nakładanie siedzisk na stelaż, podniesienie gondoli(zazwyczaj waża do 5kg), oraz dopytanie w każdym detalu o to, co Cie interesuje. Babki może będę patrzeć krzywo jak przyjdziesz enty raz ale to jest jednak ich praca i raczej miejcie to gdzieś A następnie zamówienie wózka, który uprzednio prześwietlicie przez internet -serio wychodzi dużo taniej!! Mnie na Muumie zaoszczędziło się prawie 500zł!! Ze spacerówką zrobiłam podobnie tylko już nie byłam w ciąży więc sadzałam córkę w wózkach i wchodziłam z nią po sklepowych schodach , gdyż najbardziej na tym mi zależało ,żeby było to wygodne :P a następnie znalazłam najciekawszą ofertę w sieci Na Cybexie też troche zaoszczędziłam i zazwyczaj w internecie jest od ręki towar a w stacjonarnym musiałabym czekać jak np dostarcza kolor od producent
funpic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 15:20   #3714
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

rodzę tak jak ty w marcu. Mutsy evo też jest naszym wyborem. Do tego co pisały dziewczyny dodam ci dodatkowy argument o którym dowiedziałam się w sklepie a nie wyczytałam w internecie wcześniej: ten wózek łatwo się czyści. my kupimy ten srebrny prawie biały. mieszkam również w centrum dużego miasta na śląsku. byliśmy w największym sklepie z wózkami na śląsku i pani kazała się nad rozejrzeć po sklepie i powiedzieć ile wózków w tak jasnym kolorze widzimy. widzieliśmy jeden. powiedziała że mutsy ma taki materiał że jak czyszczą wózki średnio raz na dwa tygodnie mydłem Palmolive to na wózkach z każdej innej firmy byłyby ślady, ale nie na nim. Dlatego pozwalają sobie na posiadanie w ekspozycji białego wózka. Nie twierdziła żę to najlepszy wózek na świecie, bo znalazłaby lepsze, ale w takich granicach cenowych i z założeniem lekkości oraz skrętności nic lepszego nie ma.

Zamiast gondoli możesz kupić również fotelik traveller dedykowany do mutsy. jest to fotelik gondolka w którym do trzeciego miesiąca życia możęsz dziecko wozić na płasko nawet autem. ale mnie on nie przekonuje. kosztuje jakieś 750zł ale wydaje mi się że jednak takiemu dzieciątku będzie wygodniej jak będzie miało dużo miejsca pod kocykiem.
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 15:43   #3715
pati101
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 40
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

ja od roku użytkuje quinny buzz i jestem zadowolona.stelaż lekki, łatwy demontaż kół-mieści się nawet w małym bagażniku samochodowym.gondola nawet lekka,wnosiłam w niej na 4 piętro.spacerówka też ok.minusy ma dwa-nie ma możliwości zmiany kierunku jazdy-tzn. czy dziecko jedzie przodem czy tyłem.drugi to adaptery do godndoli i fotelika,ale to chyba częsty problem.
ostatnio jednak mąż kupił do biegania joggera firmy hauck i gdy odkryłam jak lekko się go prowadzi to wychodzę tylko z nim
ale z tymi wózkami wkrótce się rozstanę, gdyż muszę upolować coś dla dwójki maluchów
pati101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 20:56   #3716
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamy, tatusiowie - pomóżcie w wyborze wózka :)

O znalazłam wątek dla siebie. Także rodzę w marcu, ale nie mam nawet zielonego pojęcia jaki wózek, na co zwracać uwagę itd.
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 10:17   #3717
pierwszabryka
Raczkowanie
 
Avatar pierwszabryka
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 72
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez funpic Pokaż wiadomość
Czytająć Wasze wypowiedzi dotyczące wyboru wózka widze siebie jakiś czas tyemu kiedy oczekiwałam na maleństwo a wybór wózka bliżej nieokreślony. Z doświadczenia moge powiedzieć,ż to wcale nie wygląda tak ,ze jeśli Pani poleca jaki wózek jest on dobry lub może być optymalny dla Ciebie. Każdy sprzedawca ma zazwyczaj również płacona prowizje od sprzedaży od konkretnej firmy. Pracowałam kiedyś w handlu dokładnie w sklepie rowerowym i niestety to smutna rzeczywistość. Mnie bez pardonu zawsze wciskali (w dwóch wielkich konkurencyjnych sklepach stacjonarnych) X-Landery a jeśli rozglądałam się za spacerówka to Per Perego. Polecam Wam mój system Mianowicie-obejrzenie prezentacji , samodzielne złożenie i rozłożenie stelaża w sklepie , rozłożenie budki , sprawdzenie czy jest głośna czy też nie, potem nakładanie siedzisk na stelaż, podniesienie gondoli(zazwyczaj waża do 5kg), oraz dopytanie w każdym detalu o to, co Cie interesuje. Babki może będę patrzeć krzywo jak przyjdziesz enty raz ale to jest jednak ich praca i raczej miejcie to gdzieś A następnie zamówienie wózka, który uprzednio prześwietlicie przez internet -serio wychodzi dużo taniej!! Mnie na Muumie zaoszczędziło się prawie 500zł!! Ze spacerówką zrobiłam podobnie tylko już nie byłam w ciąży więc sadzałam córkę w wózkach i wchodziłam z nią po sklepowych schodach , gdyż najbardziej na tym mi zależało ,żeby było to wygodne :P a następnie znalazłam najciekawszą ofertę w sieci Na Cybexie też troche zaoszczędziłam i zazwyczaj w internecie jest od ręki towar a w stacjonarnym musiałabym czekać jak np dostarcza kolor od producent
dokładnie funpic ma racje jeżeli masz problem co jest istotne a co nie na mojej stronce opisałam taki poradnik np. koła, siedzisko przód tył itp - wszystkie elementy wózka wzięłam pod lupę poczytaj, dostosuj do siebie, zawsze to będziesz miała jakąś wiedzę...a zapewniam Cie jak zaskoczysz sprzedawce wiedzą ...hmm taki widok bezcenny Funpic czyż nie mam racji ja teraz po 2 dzieci i testowaniu dużo ilości wózków to jak idę to biedni sprzedawcy aż się trzęsą bez strachu...znowu przyszła Karolina i będzie maglować ale przynajmniej właściciel sklepu jest zadowolony sprawdzam wiedzę jego personelu
__________________
<ciach_reklama>
pierwszabryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-06, 13:51   #3718
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez funpic Pokaż wiadomość
Czytająć Wasze wypowiedzi dotyczące wyboru wózka widze siebie jakiś czas tyemu kiedy oczekiwałam na maleństwo a wybór wózka bliżej nieokreślony. Z doświadczenia moge powiedzieć,ż to wcale nie wygląda tak ,ze jeśli Pani poleca jaki wózek jest on dobry lub może być optymalny dla Ciebie. Każdy sprzedawca ma zazwyczaj również płacona prowizje od sprzedaży od konkretnej firmy. Pracowałam kiedyś w handlu dokładnie w sklepie rowerowym i niestety to smutna rzeczywistość. Mnie bez pardonu zawsze wciskali (w dwóch wielkich konkurencyjnych sklepach stacjonarnych) X-Landery a jeśli rozglądałam się za spacerówka to Per Perego. Polecam Wam mój system Mianowicie-obejrzenie prezentacji , samodzielne złożenie i rozłożenie stelaża w sklepie , rozłożenie budki , sprawdzenie czy jest głośna czy też nie, potem nakładanie siedzisk na stelaż, podniesienie gondoli(zazwyczaj waża do 5kg), oraz dopytanie w każdym detalu o to, co Cie interesuje. Babki może będę patrzeć krzywo jak przyjdziesz enty raz ale to jest jednak ich praca i raczej miejcie to gdzieś A następnie zamówienie wózka, który uprzednio prześwietlicie przez internet -serio wychodzi dużo taniej!! Mnie na Muumie zaoszczędziło się prawie 500zł!! Ze spacerówką zrobiłam podobnie tylko już nie byłam w ciąży więc sadzałam córkę w wózkach i wchodziłam z nią po sklepowych schodach , gdyż najbardziej na tym mi zależało ,żeby było to wygodne :P a następnie znalazłam najciekawszą ofertę w sieci Na Cybexie też troche zaoszczędziłam i zazwyczaj w internecie jest od ręki towar a w stacjonarnym musiałabym czekać jak np dostarcza kolor od producent
Popieram, też tak zrobiłam przy obydwu wózkach. Oczywiście jeśli tylko macie taką możliwość, bo np. w moim mieście nie ma już zadnego wózkowego sklepu... ;> Pierwszy wózek testowalismy na wczasach w Kołobrzegu, a zamówiliśmy po powrocie. Drugi oglądaliśmy kilka razy w Niemczech, gdzie kosztował ponad 200 euro, a kupiliśmy przez internet za 550 zł...
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!

Edytowane przez No air
Czas edycji: 2013-09-06 o 13:53
No air jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 09:02   #3719
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Popieram, też tak zrobiłam przy obydwu wózkach. Oczywiście jeśli tylko macie taką możliwość, bo np. w moim mieście nie ma już zadnego wózkowego sklepu... ;> Pierwszy wózek testowalismy na wczasach w Kołobrzegu, a zamówiliśmy po powrocie. Drugi oglądaliśmy kilka razy w Niemczech, gdzie kosztował ponad 200 euro, a kupiliśmy przez internet za 550 zł...
a gdzie w kolobrzegu testowaliscie? tam tez przeciez dwa sklepy na krzyz w ktorych sa wozki i do tego marny wybor
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 11:53   #3720
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Nie pamiętam niestety jak nazywał się ten sklep, był on w takiej pawilonowej zabudowie. Nam akurat chodziło wtedy o X-landera XA, a tam akurat był (w naszej mieścince nie było go w jedynym wózkowym sklepie, który już się zresztą zamknął...), więc go potestowaliśmy dwa dni z rzedu doprowadzając do szału pana właściciela. W końcu łaskawie zaproponował nam on super-hiper-mega promocyjną cenę, nie pamiętam dokładnie, ale chyba obniżył o jakieś 150 zł od ceny pierwotnej? Oczywiście chodziło o ten "jeżdżony" egzemplarz wystawowy... Po powrocie do domu zamówiliśmy go na allegro o jakieś 200zł taniej niż ta super cena w Kołobrzegu, pachnący nowością i z gratisami. Ale ostatecznie i tak okazał się dla nas bublem.
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!

Edytowane przez No air
Czas edycji: 2013-09-07 o 11:54
No air jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 09:24:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.