Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009 - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-16, 11:27   #3721
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
ja mam problem żeby kupić spodnie, każde muszę skracać, bo wiecie, że oni szyją spodnie na laski 170-180cm
więc w takich spodniach tam gdzie taka laska ma kolano mi kończy się noga

Ja mam to samo ale juz jestem przyzwyczajona do tego ze zawsze polowe spodni musze obciac




Popatrzcie jaka zabawka Dawid potrafi sie zabawic na dluzej uderza w smoka i probuje go lapac (3 razy sie mu udalo)

A ostatnie zdjecie to ulubiona zabawka Dawida, kon z maty edukacyjnej, on go uwielbia, usmiecha sie do niego jak najety
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3106.jpg (141,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3108.jpg (138,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3109.jpg (141,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3096.jpg (155,6 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-16 o 11:36
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 11:44   #3722
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

no, buziaczkku takie domowe na pewno najdrowsze a na sklepowych pewnie musza pisac od 4 jak takie sa oficjalne zalecenia
tu kurde kaza do skonczenia 6 mies czekac jak na piersi, ale to chyba za dlugo...

jastinada, u nas katarku nie bylo, ale chyba tak jak zanka pisze i bez paniki!
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 11:49   #3723
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
toś się rozpisała hej, hej, hej
Zanka dresowe to chyba bezpieczne, nie???choc ja kupic musialam xxxl jakas dziwna rozmiarówka byłapocieszyc sie musze!
a jakoś humor mi sie skończył ale Julka mi pozwoliła wiec posprzątałąm i poprałam i padnięta jestem a ona się pewnie zaraz obudzi a wogóle to pogoda tez beznadziejna i wogóle wszystko eh

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
ja mam problem żeby kupić spodnie, każde muszę skracać, bo wiecie, że oni szyją spodnie na laski 170-180cm
więc w takich spodniach tam gdzie taka laska ma kolano mi kończy się noga
gdzie ty takie długie spodnie znajdujesz co bo na mnie zawsze wszystie są za krótkie i musze całe miasto zejść zeby kupić jakieś

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
J
Popatrzcie jaka zabawka Dawid potrafi sie zabawic na dluzej uderza w smoka i probuje go lapac (3 razy sie mu udalo)

A ostatnie zdjecie to ulubiona zabawka Dawida, kon z maty edukacyjnej, on go uwielbia, usmiecha sie do niego jak najety
mam taki sam zaczep do smoka tylko moja biedronka jest zielona
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 12:02   #3724
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
no, buziaczkku takie domowe na pewno najdrowsze a na sklepowych pewnie musza pisac od 4 jak takie sa oficjalne zalecenia
tu kurde kaza do skonczenia 6 mies czekac jak na piersi, ale to chyba za dlugo...

jastinada, u nas katarku nie bylo, ale chyba tak jak zanka pisze i bez paniki!

Na opakowaniu z Nana pisze ze w 5/6 m-cu nalezy wprowadzac stopniowo przeciezy jarzynowe, ale od znajomych i rodziny wiem ze wprowdzali ze wskazan lekarzy od 3-3,5 miesiaca i to od razu zupki a ja zaczynam od soczkow, a nie robie tego z wlasnej woli tylko ze wskazan lekarza wiec sie nie boje a gdzies ostatnio czytalam (nie pamietam gdzie) ze nie nalezy pozno wprowadzac innego jedzenia czyli ze od 6 m-ca bo wtedy dziecko ciezko bedzie nauczyc jesc co innego i chyba to czytalam na jakims forum.....ze 4 miesiac jest w sam raz

Na sklepowych pisza po 4 miesiacu czyli od 5 miesiaca ja to tak rozumie ze jak skonczy 4 miesiace to mozna zaczac dawac wiec Dawid konczy 4 m-ce 26 maja

Zanka a ty kiedy zamierzasz zaczac dawac Filipowi soczki czy przeciery jarzynowe


Kurcze mam lenia totalnego!!! Ciemno, szaro, buro,ponuro, zimno Dawid spi, tz spi, a ja siedze na wizazu nie moge sie za nic zabrac bo musialabym sie trzaskac a nie chce ich obudzic.....a sprzatania to mam cala mase! Poczekam az tz sie obudzi, dojdzie od siebie i zje i wtedy tak urodzinowo i prezentowo go zagonie do pomocy przy sprzataniu a Dawida wcisne mamie

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-16 o 12:12
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 12:08   #3725
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

wiesz Buziaczkku ja bym już spróbowała z soczkiem, kupiłabym na próbę jakiś i dała łyżeczkę ale jednak troszkę się boję
po 4. miesiącu na pewno już zacznę wprowadzać czyli za jakieś 20 dni
no ale jak będę w sklepie w najbliższym czasie to kupię jakiś soczek z hippa czy gerbera, zobaczę i spróbuję podać
mam zacząć od łyżeczki tak?
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 12:18   #3726
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
wiesz Buziaczkku ja bym już spróbowała z soczkiem, kupiłabym na próbę jakiś i dała łyżeczkę ale jednak troszkę się boję
po 4. miesiącu na pewno już zacznę wprowadzać czyli za jakieś 20 dni
no ale jak będę w sklepie w najbliższym czasie to kupię jakiś soczek z hippa czy gerbera, zobaczę i spróbuję podać
mam zacząć od łyżeczki tak?
Nam lekarz powiedzial ze mamy zaczac od soczkow i jak Dawid bedzie je tolerowal to mozna zaczac podawac po trochu zupek, sok kazal nam dawac z marchewki, jablka, banana i dyni bo to sa jedyne owoce i warzywa ktore nie uczulaja, mysmy kupili wtedy za pierwszym razem z hippa marchewkowo jablkowy
Lekarz kazal dawac tak

1 dzien - 1 lyzeczka,
2 dzien - 2 lyzeczki
3 dzien - 3 lyzeczki .....itd....az dojdziemy do 40 ml i stop i te 40 ml ma maksymalnie pic, a te 40 ml wzielo sie z przeliczen wedlug wagi czyli obliczyl ile ml powinno pic dziecko z waga 5,5 - 6 kg bo wtedy jak nam to liczyl to Dawid mial 5,5 kg

Ale moja rada to na poczatek nie kupuj tych gotowych sokow bo Dawidowi to zaszkodzilo...tzn nic zlego sie nie dzieje tylko chyba bolal go troche brzuch i mial rewolucje w ten dzien, tak wiec moja rada na poczatek rob sobie soki sama w sokowirowce, ja robie sama z samej marchewki i Dawidowi jak narazie nic nie ma, jutro dostanie 4 lyzeczki (lyzeczki mam specjalne do karmienia niemowlat z czujnikiem ciepla) potem jak zacznie wiecej pic to bede dodawac inne owoce a te gotowe sklepowe to awaryjnie bo tego jest duzo i drogo i nie naturalne, taniej wychodzi robienie samemu na swiezo

Te gotowe soczki po otwarciu moga stac w lodowce do 3 dni, wiec ja prawie cala butelke musialam wypic a nie kosztuja malo bo ponad 3 zl

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-16 o 12:25
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 12:34   #3727
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

ale kurcze nie chce sama robić, musiałabym przywieźć sokowirówkę od moich rodziców, a nawet nie mam ochoty się krzątać w kuchni, wiesz jaka u mnie sytuacja
spróbuję kupnego, jak będzie źle to wtedy spróbuję swojski sok
ale wolałabym żeby zasmakował mu i dobrze zareagował na kupny
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-16, 12:45   #3728
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
no ale bez paniki, Filip miał trzy dni katar zanim poszłam do lekarza i nic się złego nie stało, nie straszcie od razu Justynki zapaleniem ucha, dziś i jutro będzie ściągała katarek dość często, jak pojawi się gorączka to coś na zbicie, my mamy czopki paracetamolu dla niemowląt, jak nie pada to można a nawet powinno się na spacer chodzić, bo na zewnątrz jest chlodniejsze powietrze i obkurcza śluzówkę nosa a to pomaga dziecku w oddychaniu
nikogo nie straszę po prostu napisałam, że od kataru szybko może się zrobić zapalenie ucha - jezeli sie nie sciaga. A Justynka napisala ze nie moze wyciagnac.
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 12:49   #3729
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Emilko ale Justynka zapytała o pomoc i wyglądało to tak jakby bała się o małą strasznie (co oczywiście jest naturalne) a z tym zapaleniem ucha człowiek może się nieźle wystraszyć
wiem po sobie, jak Filip nie robił kupek to wszyscy: nie chcę Cię straszyć, ale to może być... i tak właśnie wszyscy mnie straszyli że chodziłam jak cień człowieka przerażona i modliłam się o kupkę
dziś jest sobota, ja bym po prostu poczekała i zobaczyła czy się poprawia czy nie, bo czytałam że czasem maluchy mają takie niegroźne katarki co same przechodzą i nawet leków nie trzeba
trzeba być czujnym
Emilko ja nie chciałam żeby to jakoś źle zabrzmiało, nie chciałam Cię urazić czy coś
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"


Edytowane przez zanka205
Czas edycji: 2009-05-16 o 12:56
zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 13:04   #3730
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

nie no co Ty Zanka jasne ze sie nie gniewam
ale ja to jakos przewrazliwiona jestem jezeli chodzi o sprawy z dzieckiem zwiazane....

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

a co do stałych pokarmów to dzisiaj w programie, którego neistety nazwy nie pamiętam, mówili zeby jak najszybciej uczyc dziecko gryzc (tzn ok 8-9mca) bo wplywa to na rozwój mowy u dziecka

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Buziaczekk to moze o mnie chodzilo z tymi sokami ale mi lekarka powiedziala ze po 6 tyg juz mozna marchwiowy dawac ze zoladek bardzo dobrze toleruje sok marchwiowy, duzo lepiej niz np jablkowy
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry


Edytowane przez e.m.i.l.k.a
Czas edycji: 2009-05-16 o 13:02
e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 13:13   #3731
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

jastinada- jeżeli nie ma goraczki, dziecko sie nie dusi, katar jest surowiczy a nie ropny to mozna chwile odczekać spokojnie zanim sie pojdzie do lekarza. Z domowych sposobów na lekki katarek to: masć majerankowa pod nosek, kilka kropel olbasu do wąchanie na chusteczke, ewentualnie parowka: gotujesz majeranek w wodzie i chodzisz z dzieckiem w poblizu garnka zeby sobie wdychalo (ale oczywiscie tak, zeby nie było ryzyka poparzenia parą)


zmykam
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-16, 13:27   #3732
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

dziewczyny czy te rozmiarowki pasow Teresa na allegro sa dobre...?
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 13:28   #3733
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
ale kurcze nie chce sama robić, musiałabym przywieźć sokowirówkę od moich rodziców, a nawet nie mam ochoty się krzątać w kuchni, wiesz jaka u mnie sytuacja
spróbuję kupnego, jak będzie źle to wtedy spróbuję swojski sok
ale wolałabym żeby zasmakował mu i dobrze zareagował na kupny

No jak nie masz mozliwosci to kupne soki, ja akurat mam swoja kuchnie wiec mi jest latwiej robic.....

emilka masz racje... od kataru do zapalenia ucha nie daleka droga, podobno najczesciej z kataru robi sie zapalenie ucha a nie z wiatru jak to mowia.....
Ale tez bez paniki katar to nie tragedia, wiadomo dziecku sie źle oddycha ale katar to jeszcze nic zlego, jak dojdzie kaszel i goraczka to juz gorzej

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-16 o 13:36
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 13:28   #3734
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez Masako Pokaż wiadomość
jastinada- jeżeli nie ma goraczki, dziecko sie nie dusi, katar jest surowiczy a nie ropny to mozna chwile odczekać spokojnie zanim sie pojdzie do lekarza. Z domowych sposobów na lekki katarek to: masć majerankowa pod nosek, kilka kropel olbasu do wąchanie na chusteczke, ewentualnie parowka: gotujesz majeranek w wodzie i chodzisz z dzieckiem w poblizu garnka zeby sobie wdychalo (ale oczywiscie tak, zeby nie było ryzyka poparzenia parą)

normalnie jesteś boska

a co sie dzieje z naszą Memi?
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 13:35   #3735
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
nie no co Ty Zanka jasne ze sie nie gniewam
ale ja to jakos przewrazliwiona jestem jezeli chodzi o sprawy z dzieckiem zwiazane....

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

a co do stałych pokarmów to dzisiaj w programie, którego neistety nazwy nie pamiętam, mówili zeby jak najszybciej uczyc dziecko gryzc (tzn ok 8-9mca) bo wplywa to na rozwój mowy u dziecka

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Buziaczekk to moze o mnie chodzilo z tymi sokami ale mi lekarka powiedziala ze po 6 tyg juz mozna marchwiowy dawac ze zoladek bardzo dobrze toleruje sok marchwiowy, duzo lepiej niz np jablkowy

Lekarka miala racje sok marchewkowy zoladek duzo lepiej toleruje niz jablkowy, bo widzialam reakcje Dawida na sok marchewkowo-jablkowy a na sam sok marchewkowy, po samej marchewce mu nic nie ma a po jablkowo-marchewkowym mial rewolucje i bolal go chyba brzuch...
Ale z tymi 6 tygodniami to chyba przesadzila! Od 12 tygodnia to bym sie zgodzila ale nie od 6 tyg no chyba ze sa takie osoby ktore dawaly ale ja nie znam

Ja tez wczoraj pomyslalam o memi bo cos dawno sie nie odzywala

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Masako Pokaż wiadomość
jastinada- jeżeli nie ma goraczki, dziecko sie nie dusi, katar jest surowiczy a nie ropny to mozna chwile odczekać spokojnie zanim sie pojdzie do lekarza. Z domowych sposobów na lekki katarek to: masć majerankowa pod nosek, kilka kropel olbasu do wąchanie na chusteczke, ewentualnie parowka: gotujesz majeranek w wodzie i chodzisz z dzieckiem w poblizu garnka zeby sobie wdychalo (ale oczywiscie tak, zeby nie było ryzyka poparzenia parą)


zmykam

Z ta mascia majerankowa to sie zgadzam, jest swietna, ja jej uzywalam kiedys dla zwierzakow a dokladnie mialam 2 szynszyle parke i samiczka czesto miala katar i weterynarz nam kazal kupic masc majerankowa i smarowac pod nosem....i dzialalo, mowil ze to jest wlasnie masc czesto uzywana dla niemowlakow na katar

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-16 o 13:38
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 13:35   #3736
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

mi Filip wydaje się taki mały a co dopiero jak miał 6 tygodni
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 14:10   #3737
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

hehe Zanka i Emilka ale mnie rozbawilyscie... " nie chciałam Cie urazić, czy cuś", "ale ja się nie gniewam" strasznie się to słodko czytało - to dla Was

Emilka co do pasów Teresa....jednak chcesz się skusić to rozmiary są dobre. U mnie problem w tym, że mam pas M czyli 90-100cm, a w biodrach mam 110 a na aukcji pisało, że wciągany przez nogi więc napisałam do gościa i odpisał, że mam brac pod uwagę brzuch i najwyżej wciągnę górą oczywiście nie wzięłam pod uwagę tego, że będę potrzebowała przy tym pomocy, bo On jest bardzo ciasny mimo że w brzuchu mam 98cm...ale ostro mama mi codziennie wkłada i zobaczymy efekty za kilka dni

Dawidek się zlitował i zasnął, zdążyłam posprzątac i zrobić obiadek, ale cycki to mi zaraz wybuchną... będę musiała się pobawić w odciąganie, a wcale tego nie lubię

Zanka i Buziaczek co do rozmiarów to Oni szyją jak chcą tez mam w szafie prawie całą rozmiarówke, a najlepiej widać te ich rozmiary po ciuszkach dla naszych bobasów jedno 62 nie jest równe drugiemu

bym zapomniała...Buziaczek brawa dla Dawidka za 3 krotne chwycenie zabawki
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55

Edytowane przez monix0
Czas edycji: 2009-05-16 o 14:17
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 14:34   #3738
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
hehe Zanka i Emilka ale mnie rozbawilyscie... " nie chciałam Cie urazić, czy cuś", "ale ja się nie gniewam" strasznie się to słodko czytało - to dla Was

Ty się lepiej za ściąganie weź
dzięki za odpowiedz w sprawie pasa.....kurde bo ja wlasnie mam 90 w pasie i nie wiem czy wziac ten 80-90 czy 91-100

Zanka a tak sobie pomyslalam ze zawsze mozesz u rodzicow zrobic sok, jezeli oczywiscie masz "swoje" marchewki bo wiadomo z wlasnego ogrodka najlepsze i najzdrowsze ale jak nie masz to lepsze sa te w sloiczkach - one przechodza baaaaaaardzo duzo roznych badan i testow, na serio zywnosc z przeznaczeniem dla dzieci jest mocno kontrolowana. A takiej marchewki z targu niestety ale nikt nie bada....

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Buziaczekk ta lekarka powiedziala ze swojoej wnuczce tak podawali - jak ukonczyla 6 tyg dali jej sok z marchwii - pierwszego dnia pol lyzeczki, drugiego jedna, trzeciego 2 itd
i wszystko bylo ok, a po jakims czasie podali jej sok z jablek i byla rewolucja - ja mysle ze moze faktycznie marchewka podobnie jak rumianek czy koperek nadaje sie do wczesniejszego podawania no ale pewna nie jestem i na swoim dziecku eksperymentowac nie mam zamiaru, nic mu sie nie stanie jak pojje trzoszke mleczka jeszcze.
no ale mysle ze nie powinno byc u niego problemow z wprowadzaniem nowych pokarmow bo on z lyzeczki pieknie pije, obojetnie czy to gripe water, czy witamiinki, czy espumisan tylko cmoka, jak by chcial jeszcze
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 15:02   #3739
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
hehe Zanka i Emilka ale mnie rozbawilyscie... " nie chciałam Cie urazić, czy cuś", "ale ja się nie gniewam" strasznie się to słodko czytało - to dla Was
heh

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość



Zanka a tak sobie pomyslalam ze zawsze mozesz u rodzicow zrobic sok, jezeli oczywiscie masz "swoje" marchewki bo wiadomo z wlasnego ogrodka najlepsze i najzdrowsze ale jak nie masz to lepsze sa te w sloiczkach - one przechodza baaaaaaardzo duzo roznych badan i testow, na serio zywnosc z przeznaczeniem dla dzieci jest mocno kontrolowana. A takiej marchewki z targu niestety ale nikt nie bada....

no ja nie mam swoich marchewek
więc jednak kupię gotowe soczki, przeciery... i kaszkę jakąś chcę kupić i małemu mleczko zagęszczać
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-16, 15:14   #3740
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Emilka ja bym wzieła ten 80-90 bedzie lepiej działał tzn będzie bardziej ciasny, a ja się ściągam moja droga juz od 10 ranoale ostrzegam że ciasny znaczy ciasny.... nic nie chudne, nic a nic, a prawie dziś nic nie jadłam bo jak wczoraj weszłam na wagę to prawie oczy mi z orbit wyszły
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 16:10   #3741
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość

Justynko wzwB jest darmowa!
u nas 5 w 1 - 70 zł pluz za darmo wzwB
rotawirusy 230 zł

nie wiem czemu u Ciebie Gabi 320 zł
a ja wiem u nas przez kochany KGHM zawsze wszystko droższe! bo to niby bogaty dolny śląsk

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Ileeee ??? 5w1 za 70 zl cholerka to jest niesprawiedliwe z tymi cenami!!!!!!!!! to czemu ja musze placic 140 zl !! raz tyle co ty..to powinno wszedzie kosztowac tyle samo a tu takie rozbierznosci widze ehhhh....cala Polska rzeczywistosc

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
U mnie rotawirusy 300 zl wiec w sumie by bylo 440 zl
a 6w1 kosztuje 175 zl
się powtórzę u mnie rotawirusy 320 zł (jedna dawka)
6w 1 jedna dawka 200 zł
i to chyba ustalają ceny w zależności od "regionu i jego zamożności"
u mnie zawsze przez KGHM wszystko ogólnie drogie mimo że dziura zabita dechami
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 16:16   #3742
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Hej, wpadam tak z doskoku na pare minut, zaczął się młynek - dziś pojechaliśmy po jakąś bluzke dla mnie, zaraz się zabieram za pakowanie rzeczy i jutro jedziemy na komunię o mojej chrześnicy. Cały następny tydzień będziemy przygotowywać chrzciny, kłaść gres na balkonie i kto wie co jeszcze się wymyśli
Udało mi się dzić upolować ubranko na chrzest sukieneczka ze spodenkami i czapeczką. Fotki wkleję dopiero po chrzcinach, ładniej będzie wyglądać na bobasku

Kurcze, nawet nie mam czasu poczytać co u Was nowego Z tego co czytałam wczoraj, była dyskusja o cenach szczepionek. My braliśmy 5w1 - przy pierwszym szczepieniu była ta 5w1 plus wzw jako drugie wkłócie, teraz tylko 5w1. Płaciłam po 115 zł za tą 5w1. Na pneumokoki będziemy szczepić jak mała będzie miała pół roku - tak nam doradziła pediatra.

Miłego weekendu i dużo międzyczasów życzę
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."

sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 16:57   #3743
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

a ja czytam i czytam o tych pokarmach stalych i chyba sie zdecyduje na 5 miesiac, ale nie wczesniej, wszedzie pisza ze to zbyt duze obciazenie dla brzuszka bo nie ma jeszcze wszystkich enzymow
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 17:14   #3744
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

mam kilka fotek, ale z telefonu
pokażę Wam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 090511_134426.jpg (33,1 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 090516_180213.jpg (43,6 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 090516_180225.jpg (42,8 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 090516_180252.jpg (39,5 KB, 43 załadowań)
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 17:32   #3745
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Emzeta ale Ty karmisz piersia więc u Cebie troszke inaczej....

Zanka no widzisz a martwilas sie o brak czapek a jednak fajną znalazłaś
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 18:06   #3746
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
mam kilka fotek, ale z telefonu
pokażę Wam
Gdybym sie dobrze nie przyjrzala to bym sie nawet nie kapnela a te bodziaki to te z allegro? jak tak to pokaz namiar bo ladne

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-16 o 18:07
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 18:32   #3747
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Gdybym sie dobrze nie przyjrzala to bym sie nawet nie kapnela a te bodziaki to te z allegro? jak tak to pokaz namiar bo ladne
nie kapnęłabyś się z czym?
nie, nie kupiłam w sklepie u nas
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 18:45   #3748
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
nie kapnęłabyś się z czym?
nie, nie kupiłam w sklepie u nas
No ze ma polspiochy na glowie a nie czapke
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 19:10   #3749
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Zanka świetne miny robi Filip
kurde dziewczyny co z Waszym międzyczasem?
Buziaczek jak tam urodziny Tzta? posprzątał już?
Sija baw się dobrze jutro
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-16, 19:18   #3750
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Marzec, kwiecień nam nastały, byśmy szkraby przywitały - wiosenne bobasy 2009

Cytat:
Napisane przez monix0 Pokaż wiadomość
Zanka świetne miny robi Filip
kurde dziewczyny co z Waszym międzyczasem?
Buziaczek jak tam urodziny Tzta? posprzątał już?
Sija baw się dobrze jutro

nie sprzatalismy wogole zrobilismy sobie swieto! Ja poszlam spac bo mi oczy lecialy a tz zajmowal sie Dawidem a w domu dalej syf....najgorsze sa podlogi....ale coz posprzata sie jutro tak swiatecznie przy niedzieli chyba ze bedzie mi sie chcialo pozniej jak tz pojdzie do pracy o 21:30 a Dawid bedzie spal to moze posprzatam co nieco, przynajmniej podlogi pomyje
Grilla tez nie robilismy bo zimno i lalo, jutro podobno ma byc sloneczko i 21 stopni wiec jutro juz napewno jak nie na dworze to na balkonie

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-16 o 19:21
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.