Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-13, 10:01   #3721
trellson86
Przyczajenie
 
Avatar trellson86
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ma ktoś rozeznanie ile mniej więcej projekt domu powinien kosztować?
__________________
Usługi cateringowe
trellson86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 13:13   #3722
belzebubka
Raczkowanie
 
Avatar belzebubka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cześć dziewczyny,

A co myślicie o tym projekcie?


Czy jest wg Was funkcjonalny? Pomieści szpargały 4-5-cio osobowej rodziny?

Z góry ogromne dzięki za wszelkie porady i sugestie.
__________________
belzebubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 20:02   #3723
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez trellson86 Pokaż wiadomość
Ma ktoś rozeznanie ile mniej więcej projekt domu powinien kosztować?
Indywidualny czy typowy? Prosty czy bardziej skomplikowany? Duży, czy mały? Projektant zwykły rzemieślnik, czy jakiś ambitny robiący coś niesztampowego? Z podstawowymi mediami, czy dodatkowo z projektem pompy ciepła, gazową itp., może potrzeba będzie geologia? W jakim regionie i mieście? Ceny między sąsiednimi miastami potrafią się różnić dość znacząco.
Czynników, które decydują o cenie jest tak dużo, że trudno powiedzieć jaka będzie cena projektu i czy ta, którą miałabyś zapłacić będzie adekwatna do zakresu prac.

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cytat:
Napisane przez belzebubka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

A co myślicie o tym projekcie?


Czy jest wg Was funkcjonalny? Pomieści szpargały 4-5-cio osobowej rodziny?

Z góry ogromne dzięki za wszelkie porady i sugestie.
Dom dość mały, ot duże dwupoziomowe mieszkanie. Układ prosty, a to plus w projektach typowych. Niestety pokoje są małe, więc każdy będzie miał jedynie parę m2 dla siebie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 03:11   #3724
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

hej hej
czy moge dołaczyc do dyskusji ?
my stawiamy Bergen IV z projektów p. Lipińskich
NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 06:58   #3725
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez NOWA SOWA Pokaż wiadomość
hej hej
czy moge dołaczyc do dyskusji ?
my stawiamy Bergen IV z projektów p. Lipińskich
Fajny projekt,bardzo podoba mi się,że kuchnia jest całkowicie oddzielnie!Bardzo,bardzo mało jest teraz takich projektów a ja nie jestem zwolenniczką kuchnio-salonówKuchnia to kuchnia
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 15:28   #3726
Agnieszka_Mata
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszka_Mata
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 33
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez trellson86 Pokaż wiadomość
Ma ktoś rozeznanie ile mniej więcej projekt domu powinien kosztować?
my płaciliśmy 3,5 tys,
Agnieszka_Mata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 16:16   #3727
belzebubka
Raczkowanie
 
Avatar belzebubka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość


Dom dość mały, ot duże dwupoziomowe mieszkanie. Układ prosty, a to plus w projektach typowych. Niestety pokoje są małe, więc każdy będzie miał jedynie parę m2 dla siebie.
Zależy nam na niewielkim metrażu, bo bywamy w dużych domach, gdzie i tak większość pomieszczeń jest pusta, więc stwierdziliśmy, że nie potrzebujemy dużo przestrzeni. Dodatkowo, nie należę do perfekcyjnych pań domu i zależy mi na mniejszej przestrzeni, bo będzie mniej do sprzątania (a przynajmniej tak się łudzę )

Znalazłam jeszcze podobny, ze spiżarnią, który o wiele bardziej do mnie przemawia - klik. Chodzi mi tylko o porady, czy taki dom będzie funkcjonalny i wygodny w "użytkowaniu".
__________________

Edytowane przez belzebubka
Czas edycji: 2014-10-14 o 16:19
belzebubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 17:32   #3728
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarolinaRet Pokaż wiadomość
Wow przyznam się bez bicia, że nie czytałam wszystkich 124 stron tego tematu bo nie wiem czy starczyłoby mi czasu do końca roku Chciałam się poradzić i wysłuchać waszych uwag odnośnie tych dwóch projektów:



z projektu elewacji? ale z tego co widac wybralabym nr 2 bo skosy sa nie od ziemi tylko od 1,40 (a przynajmniej tak wyglada)

Cytat:
Napisane przez Mini2312 Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałabym prosić o opinie na temat projektu Arkadia pracowni Archeton.
Projekt został już praktycznie wybrany na 100%. Oczywiście zostały wprowadzone zmiany. Nawet sporo. Jednak Chciałabym poznać też fachową opinię. Może jeszcze coś zmienię
Zmiany są takie:
-zamiast dziwnej jadalni przy drzwiach wejściowych ma być garderoba i mała łazienka dla gości
-zamiast gabinetu i dużej łazienki ma być kuchnia
-zamiast garderoby przy sypialni ma być łazienka
Poza tym zostanie poszerzony garaż. I przesunięta jedna ściana salonu żeby zwiększyć sypialnię.
To chyba wszystko.
Czy ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły?
Z góry dziękuję za odpowiedzi

http://www.archeton.pl/projekt-domu-...00_opisogolnyl

Niestety nie mogę wkleić działającego linku (coś mi córka kiedyś przestawiła i nie mam pojęcia jak to naprawić )
nie rozumiem dlaczego ma byc kuchnia vis a vis z sypialnia (rozumiem ze dolny prawy róg to bedzie kuchani) i tylko dlatego zeby miec te okna z wiezyczki pewnie jako miejsce na jadalnie ;>

ogolnie zostanie ogromny salon jak zabierzesz kuchnie.. wiec pomyslalabym o powiekszeniu tej toalety na wieksza lazienke przy tych 2 sypilniach skoro i tak robisz extra toalete dla gosci przy drzwiach..

mimo pieknego miejsca na stol w kuchni w tym polokrąglym miejscu zastanowilabym sie czy nie wole kuchni w centrum domu zamiast na boku kolo sypialni...
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 20:59   #3729
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Fajny projekt,bardzo podoba mi się,że kuchnia jest całkowicie oddzielnie!Bardzo,bardzo mało jest teraz takich projektów a ja nie jestem zwolenniczką kuchnio-salonówKuchnia to kuchnia
thx
NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 07:56   #3730
Mini2312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 25
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
z projektu elewacji? ale z tego co widac wybralabym nr 2 bo skosy sa nie od ziemi tylko od 1,40 (a przynajmniej tak wyglada)



nie rozumiem dlaczego ma byc kuchnia vis a vis z sypialnia (rozumiem ze dolny prawy róg to bedzie kuchani) i tylko dlatego zeby miec te okna z wiezyczki pewnie jako miejsce na jadalnie ;>

ogolnie zostanie ogromny salon jak zabierzesz kuchnie.. wiec pomyslalabym o powiekszeniu tej toalety na wieksza lazienke przy tych 2 sypilniach skoro i tak robisz extra toalete dla gosci przy drzwiach..

mimo pieknego miejsca na stol w kuchni w tym polokrąglym miejscu zastanowilabym sie czy nie wole kuchni w centrum domu zamiast na boku kolo sypialni...
A w czym przeszkadza że kuchni będzie naprzeciwko sypialni?
Bo chyba ja teraz nie rozumiem
Kuchnia w salonie średnio do mnie przemawia. Przy ewentualnych gościach wszyscy będą widzieć cały bałagan. Chyba że ktoś gotując sprząta od razu wszystko do zmywarki. Teraz mam osobna kuchnię i mi to odpowiada. Goście nie widzą garów i sterty wynoszonych talerzy stawianych byle gdzie.
Co do łazienki jedynym sposobem powiększenia jak dla mnie jest przesunięcie całej ściany. Wiąże się to z zmianą całej konstrukcji dachu. Tak mi się wydaję.
Mini2312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 15:52   #3731
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez belzebubka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

A co myślicie o tym projekcie?


Czy jest wg Was funkcjonalny? Pomieści szpargały 4-5-cio osobowej rodziny?

Z góry ogromne dzięki za wszelkie porady i sugestie.


Cytat:
Napisane przez belzebubka Pokaż wiadomość
Zależy nam na niewielkim metrażu, bo bywamy w dużych domach, gdzie i tak większość pomieszczeń jest pusta, więc stwierdziliśmy, że nie potrzebujemy dużo przestrzeni. Dodatkowo, nie należę do perfekcyjnych pań domu i zależy mi na mniejszej przestrzeni, bo będzie mniej do sprzątania (a przynajmniej tak się łudzę )

Znalazłam jeszcze podobny, ze spiżarnią, który o wiele bardziej do mnie przemawia - klik. Chodzi mi tylko o porady, czy taki dom będzie funkcjonalny i wygodny w "użytkowaniu".
ja mam podobnie do Ciebie ale kazdy pokoj (sypialniany) o 3-4m wiekszy i to juz są dla mnie male pokoje (wychowalam sie w wielkim domu wiec jestem do innego standardu przyzwyczajona) a jakbym miala miec sypialenk 8m to smutek.. no jak w wiekszym mieszkaniu,a chyba nie po to dom sie stawia;>

a dwa ze ja tez szalenie nie ogarniam wszystkiego i wydaje mi sie ze na wiekszej przestrzeni jak sie kilka gadgetów ułoży i kilka rzeczy bedzie w nieladzie to lepiej niz balagan na malej przestrzeni :P

Cytat:
Napisane przez NOWA SOWA Pokaż wiadomość
hej hej
czy moge dołaczyc do dyskusji ?
my stawiamy Bergen IV z projektów p. Lipińskich
nie do konca jestem fanem ze przez kuchnie idzie sie do lazienki z ktorej wchodzi sie do garazu?! czyli jak ktos wjedzie do garazu autem to zanim ktos sie nie załatwi to nie wejdzie? a osoba wchodzac do lazienki bedzie musiala dwoje drzwi zamykac?

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Mini2312 Pokaż wiadomość
A w czym przeszkadza że kuchni będzie naprzeciwko sypialni?
Bo chyba ja teraz nie rozumiem
Kuchnia w salonie średnio do mnie przemawia. Przy ewentualnych gościach wszyscy będą widzieć cały bałagan. Chyba że ktoś gotując sprząta od razu wszystko do zmywarki. Teraz mam osobna kuchnię i mi to odpowiada. Goście nie widzą garów i sterty wynoszonych talerzy stawianych byle gdzie.
Co do łazienki jedynym sposobem powiększenia jak dla mnie jest przesunięcie całej ściany. Wiąże się to z zmianą całej konstrukcji dachu. Tak mi się wydaję.
ta kuchnia i sypialnia to tylko moje zdanie nie mowie ze to źle tylko ze ja bym nie bardzo tak chciala bo wiem ze w domu jak cos sie gotuje to lece na gore zamknac drzwi do sypialni a i tak czasami czuc obiad tam wieczorem.. a co dopiero jak od kuchenki do lozka bedzie 5m?
ah no tak.. nie pomyslalam ze to nie pietrowe wiec przesuniecie sciany to i zmiana dachu bedzie.. ah szkoda..
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 16:08   #3732
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
nie do konca jestem fanem ze przez kuchnie idzie sie do lazienki z ktorej wchodzi sie do garazu?! czyli jak ktos wjedzie do garazu autem to zanim ktos sie nie załatwi to nie wejdzie? a osoba wchodzac do lazienki bedzie musiala dwoje drzwi zamykac?
Chyba mówisz o jakimś innym projekcie Przecież w projekcie Bergen IV z kuchni można przejść do spiżarki, potem są drzwi do kotłowni i z kotłowni do garażu. Nie widzę na tej trasie żadnej łazienki
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 16:13   #3733
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Bergen_IV/
o tym mowilam... jakos na szybko spojrzalam i widzialam zlew i to cos z literkami CO i W wzięłam za toalete...
ale wciaz wejscia z garazu przez spizarnie i kuchnie bym nie chciala..
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 16:16   #3734
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
nie do konca jestem fanem ze przez kuchnie idzie sie do lazienki z ktorej wchodzi sie do garazu?! czyli jak ktos wjedzie do garazu autem to zanim ktos sie nie załatwi to nie wejdzie? a osoba wchodzac do lazienki bedzie musiala dwoje drzwi zamykac?
A gdzie ty tam widzisz łazienkę?
Łazienka jest pod schodami, a z garażu do domu przechodzi się przez kotłownię i podręczną spiżarnię. W kotłowni jest przewidziane miejsce na piec c.o. i umywalkę. Akurat umywalka w części gosp. to świetny patent i żałuję, że kiedyś nie była ona projektowana.
Plusem projektu jest wejście do części gosp. od tyłu budynku, gdzie tworzy się strefa tzw. brudna. Dzięki temu nie trzeba prosto z ogrodu z pęczkiem rzodkiewki biec przez salon, żeby dotrzeć do kuchni. Minusem jest dość mała kotłownia. Miejsca na składowanie taczki albo mebli ogrodowych przez zimę tam nie ma, więc przy takim domku przydałby się jakiś budyneczek gospodarczy.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 16:24   #3735
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
A gdzie ty tam widzisz łazienkę?
Łazienka jest pod schodami, a z garażu do domu przechodzi się przez kotłownię i podręczną spiżarnię. W kotłowni jest przewidziane miejsce na piec c.o. i umywalkę. Akurat umywalka w części gosp. to świetny patent i żałuję, że kiedyś nie była ona projektowana.
Plusem projektu jest wejście do części gosp. od tyłu budynku, gdzie tworzy się strefa tzw. brudna. Dzięki temu nie trzeba prosto z ogrodu z pęczkiem rzodkiewki biec przez salon, żeby dotrzeć do kuchni. Minusem jest dość mała kotłownia. Miejsca na składowanie taczki albo mebli ogrodowych przez zimę tam nie ma, więc przy takim domku przydałby się jakiś budyneczek gospodarczy.
przeciez napisalam ze zle spojrzalam...
tak wejscie od tyłu spoko ale z garazu do kuchni nie
Gdyby jeszcze w tej kotłowni byl prysznic..a tak to facet umazany po kopaniu ogrodu albo babraniu sie przy samochodzie przejdzie sie kuchnia... u mnie za to minus
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:26   #3736
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
ja mam podobnie do Ciebie ale kazdy pokoj (sypialniany) o 3-4m wiekszy i to juz są dla mnie male pokoje (wychowalam sie w wielkim domu wiec jestem do innego standardu przyzwyczajona) a jakbym miala miec sypialenk 8m to smutek.. no jak w wiekszym mieszkaniu,a chyba nie po to dom sie stawia;>

a dwa ze ja tez szalenie nie ogarniam wszystkiego i wydaje mi sie ze na wiekszej przestrzeni jak sie kilka gadgetów ułoży i kilka rzeczy bedzie w nieladzie to lepiej niz balagan na malej przestrzeni :P



nie do konca jestem fanem ze przez kuchnie idzie sie do lazienki z ktorej wchodzi sie do garazu?! czyli jak ktos wjedzie do garazu autem to zanim ktos sie nie załatwi to nie wejdzie? a osoba wchodzac do lazienki bedzie musiala dwoje drzwi zamykac?
ty, a gdzie ty masz w moim projekciue wejscie z łazienki do garażu ? dom stoi ,a ja tu takowego nie widze
---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------



ta kuchnia i sypialnia to tylko moje zdanie nie mowie ze to źle tylko ze ja bym nie bardzo tak chciala bo wiem ze w domu jak cos sie gotuje to lece na gore zamknac drzwi do sypialni a i tak czasami czuc obiad tam wieczorem.. a co dopiero jak od kuchenki do lozka bedzie 5m?
ah no tak.. nie pomyslalam ze to nie pietrowe wiec przesuniecie sciany to i zmiana dachu bedzie.. ah szkoda..
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Bergen_IV/
o tym mowilam... jakos na szybko spojrzalam i widzialam zlew i to cos z literkami CO i W wzięłam za toalete...
ale wciaz wejscia z garazu przez spizarnie i kuchnie bym nie chciala..
a kto i każe tendy wchodzić... mozesz tradycyjnie od frontu. Kiedyś tylko takie były i ludzie sobie radzili.. a teraz ... hmm najlepiej z sypialni moze od razu
NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:45   #3737
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dom moich rodziców ma lat prawie 30 i normalnie da sie z garazu wejsc do domu... i serio nie bylam w domu, w którego bryle jest garaż żeby sie nie dało z niego wejsc do domu i zeby trzeba było isc przez kuchnie...
chodzi tez o to ze w zime chetnie parkujac w garazu juz bym weszla do domu (nie po to mam garaż zeby leciec dookoła po sniegu w zimnym) a sciagac buty w kotłowni i w kurtce przez kuchnie. no wg mnie pomysł nie najlepszy...
bo jezeli powiem facetowi ze jak pomajstrował w aucie to ma sobie wyjsc z domu (garażu) i przejsc podwórkiem to wtedy mozna sie zastanawiac po co te drzwi..

a inna kwestia ze jak pytasz o opinie to bądz nastawiona na ewentualną krytyke a nie jak już coś napisałam to to wysmiałas:P nie na tym to polega. Troche szacunku do innych wizażanek.
__________________
mał(a)żonka

Edytowane przez sQuaara
Czas edycji: 2014-10-15 o 18:50
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 07:58   #3738
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Jam mieszkam z rodziną w takim domu wybudowanym z tego projektu:
http://projekty.muratordom.pl/projek...na,456,0,0.htm

Pomijając fakt,że od razu chcieliśmy parterowy,to bardzo ważny był garaż w bryle budynku i jego umiejscowienie.Zależało mi właśnie żeby nie było to wejście przez kuchnię...W tym naszym przypadku spełnia się znakomicie. Jak mieszkaliśmy jeszcze w bloku to była katorga... weź małe dziecko,siata albo dwie jeszcze parasol w dodatku jeszcze śnieg,deszcz, wieje...i przejść jeszcze kilkanaście metrów i wejść na 2 piętro o nie - od razu wiedzieliśmy jakiego projektu szukać I tak wjeżdżam do ciepłego garażu z zakupami i dzieckiem i już jestem w domu wchodzę do wiatrołapu zdejmuje ciuchy i wchodzę właściwie bezpośrednio do kuchni Tak samo teraz rano, gdzie jest już chłodno ubieram córkę ,wchodzi do garażu do ciepłego samochodu i jedziemy Co najważniejsze-szyby rano nie zamarznięte nie musimy skrobać W dużej kotłowni umywalka ,mąż wchodzi brudny z podwórka tam się przebiera,myje itp.nie wnosi mi syfu do domu A i NIGDY nie było czuć żadnych spalin itp.
Mądrze umiejscowiony garaż w bryle domu ma jak dla mnie tylko same zalety.Bardzo,bardzo sobie chwalę garaż w bryle domu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg murator-m32-zielona-rownina-dom_456_3_377x0_rozmiar-niestandardowy.jpg (23,8 KB, 61 załadowań)
__________________
D&A

Edytowane przez iza251
Czas edycji: 2014-10-17 o 08:03 Powód: dodany rzut
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 11:41   #3739
Mini2312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 25
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
ja mam podobnie do Ciebie ale kazdy pokoj (sypialniany) o 3-4m wiekszy i to juz są dla mnie male pokoje (wychowalam sie w wielkim domu wiec jestem do innego standardu przyzwyczajona) a jakbym miala miec sypialenk 8m to smutek.. no jak w wiekszym mieszkaniu,a chyba nie po to dom sie stawia;>

a dwa ze ja tez szalenie nie ogarniam wszystkiego i wydaje mi sie ze na wiekszej przestrzeni jak sie kilka gadgetów ułoży i kilka rzeczy bedzie w nieladzie to lepiej niz balagan na malej przestrzeni :P



nie do konca jestem fanem ze przez kuchnie idzie sie do lazienki z ktorej wchodzi sie do garazu?! czyli jak ktos wjedzie do garazu autem to zanim ktos sie nie załatwi to nie wejdzie? a osoba wchodzac do lazienki bedzie musiala dwoje drzwi zamykac?

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------



ta kuchnia i sypialnia to tylko moje zdanie nie mowie ze to źle tylko ze ja bym nie bardzo tak chciala bo wiem ze w domu jak cos sie gotuje to lece na gore zamknac drzwi do sypialni a i tak czasami czuc obiad tam wieczorem.. a co dopiero jak od kuchenki do lozka bedzie 5m?
ah no tak.. nie pomyslalam ze to nie pietrowe wiec przesuniecie sciany to i zmiana dachu bedzie.. ah szkoda..
Zawsze można zrobić drzwi w kuchni. Lepsza i tak osobna niż w salonie. Dopiero są zapachy
Tamta łazienka ma być tylko dla dzieci. Łazienka rodziców ma być obok sypialni
Mini2312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-19, 09:40   #3740
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Jam mieszkam z rodziną w takim domu wybudowanym z tego projektu:
http://projekty.muratordom.pl/projek...na,456,0,0.htm
Ładny ten projekt. Sensownie zaplanowane strefy dzienna, nocna, plus odrębnie garaż, pomieszczenie gosp., duży wiatrołap, gdzie swobodnie można się ubrać. Do tego pralnia, co moim zdaniem w domu jednorodzinnym jest bardzo przydatne.
Zastanawiam się tylko czy część jadalniana w salonie nie jest zbyt słabo doświetlona? W tej części pokoju nie ma żadnego okna, więc wszystko opiera się na tym jednym dużym oknie.

Murator znany jest z tego, że miewa bardzo sensownie zaprojektowane, proste typówki, bez całej masy ozdobników w bryle budynku, co dla mnie jest plusem.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 08:11   #3741
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Z jednej strony dobrze jest mieć wpływ na cały projekt domu, z drugiej strony często w podobnej cenie wyjdzie nam kupno gotowego i nie trzeba czekać. Tak jak ktoś wspomniał, że dom w Serocku za 300 tys w bliźniaku, gdzie np budując dom od podstaw za samą ziemię zapłaci sie połowę tego - w nienajlepszej lokalizacji.
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 21:52   #3742
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Glaamour Pokaż wiadomość
Z jednej strony dobrze jest mieć wpływ na cały projekt domu, z drugiej strony często w podobnej cenie wyjdzie nam kupno gotowego i nie trzeba czekać. Tak jak ktoś wspomniał, że dom w Serocku za 300 tys w bliźniaku, gdzie np budując dom od podstaw za samą ziemię zapłaci sie połowę tego - w nienajlepszej lokalizacji.
no chyba ze dzialka jest w posiadaniu rodziny
ale ja osobiście kupując dom nie kupiłabym blizniaka, ze względow sasiedzkich. Po to jets dom zeby nie słuchać co u sąsiadow za ścianą. Takie warunki to do bloków za dużo mniejszą kasę
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 12:05   #3743
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez NOWA SOWA Pokaż wiadomość
no chyba ze dzialka jest w posiadaniu rodziny
ale ja osobiście kupując dom nie kupiłabym blizniaka, ze względow sasiedzkich. Po to jets dom zeby nie słuchać co u sąsiadow za ścianą. Takie warunki to do bloków za dużo mniejszą kasę
Jak budujesz bliźniaka masz wpływ na to czy będzie słychać sąsiadów czy nie. W bloku takiej możliwości nie ma.
Co za problem zrobić dodatkowe wyciszenie ścian, dodatkowa wełna czy styropian i nic a nic nie będziesz słyszała.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 17:13   #3744
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

W przypadku budowy domu można mieć wpływ na wyciszenie ściany łączącej domy, ale przy zakupie gotowego bliźniaka czy segmentu w szeregowcu nie ma się wpływu na to, czy ściany zostały porządnie wyciszone.
Ja formalnie mieszkam w bliźniaku, ale w praktyce to dwa domy wolnostojące połączone garażami, więc kwestia izolacji akustycznej ścian nie ma większego znaczenia, bo garaże stanowią bufor.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 16:27   #3745
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez NOWA SOWA Pokaż wiadomość
no chyba ze dzialka jest w posiadaniu rodziny
ale ja osobiście kupując dom nie kupiłabym blizniaka, ze względow sasiedzkich. Po to jets dom zeby nie słuchać co u sąsiadow za ścianą. Takie warunki to do bloków za dużo mniejszą kasę
Nie porównywałabym prywatności w bliźniaku, do mieszkania - gdzie, w niektórych słychać jak ktoś kichnie w kiblu na górze bo się przenosi po rurach. Ja i tak bardziej rozglądam się za mieszkaniem, bo nawet jak by się kiedyś miało wyprowadzić, to będzie pod inwestycję. Akurat w Ząbkach tak można kupić. Polecam sprawdzić chociażby ofertę gdzieś tam wyżej wymienionego Dozbud. Sprawdziłam u nich na stronie i mają mieszkania w naprawdę przyzwoitych cenach, porównując do konkurencji.
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 17:01   #3746
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

chciałam zauważyć ze mieszkam w bloku, dodatkowo 2 poziomowe mieszkanie wiec sąsiadow mam łącznie 4... i nie słysze nikogo... wiec kupilam blizniak i licze ze tak zostanie
sąsiadów slychac w blokach starego typu z wielkiej płyty.. a tak to w ogole
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 17:36   #3747
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Niekoniecznie. Mam sporo rodziny i znajomych, którzy kupili mieszkania w blokach budowanych w ostatnich max. kilkunastu latach i w wielu z nich słychać kłótnie sąsiadów zza ściany, czy serenady pod prysznicem. Pod tym względem te bloki poza wyglądem niewiele różnią się od bloków z wielkiej płyty. Akustyka jest niewiele lepsza. Zauważalnie lepiej jest w kamienicach, gdzie ściany są grube, a pomieszczenia wysokie. Tam nie ma problemu drgań, a mam do czynienia z pewną kamienicą, gdzie mieszka niezły element, więc nikt nie rozmawia szeptem

Swoją drogą przy typowych domach budowanych na niedużych działkach w mieście siłą rzeczy uczestniczy się w życiu sąsiadów. Otwarte okna i życie toczące się na tarasach czy ogrodach sprawiają, że można usłyszeć rozmowy, szczególnie te wieczorne toczone przy grillu czy lampce wina.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 17:53   #3748
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

no ja tam nie narzekam w bloku, moj TZ w swoim tez nie (a mam porownanie do brata w bloku z lat 70)
wiadomo ze ogrod w blizniaku nie jest wielki jak w zwyklum domku szczegolnie budowanym w czasach np moich rodziców gdzie działka wielka na maxa... choc dzieki Bogu nam sie udało ogarnac działke gdzie miedzy domami jest 15m na bok i 24m do tyłu no + 2ga czesc blizniaka - dom sciana w sciane;-)

a jak ma sie super glosnych sasiadow to 3m Cie nie zbawia i slyszysz nawet w domkach jednorodzinnych ich dyskusje przy winie i huczne zabawy
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 17:59   #3749
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez belzebubka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

A co myślicie o tym projekcie?


Czy jest wg Was funkcjonalny? Pomieści szpargały 4-5-cio osobowej rodziny?

Z góry ogromne dzięki za wszelkie porady i sugestie.
Ja szukam mieszkania od kwietnia, wiele oglądałam w realu i przez neta i moim zdaniem projekt jest fajny. Każdy kąt dla siebie , reszta osobno (kuchnia, salon).
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 12:19   #3750
LastChapter
Raczkowanie
 
Avatar LastChapter
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 32
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Jak dla mnie mieszkanie, ma być przede wszystkim w spokojnej okolicy - nie przepadam za hasałem i wielkomiejskim "zaduchem". Choć muszę przyznać, że nie chcę za daleko wyjeżdzać, zwłaszcza, że w Warszawie mam znajomych oraz rodzinę ..

Ktoś może polecić coś w tym guście dla wybrednej babeczki w Warszawie albo okolicach? :P
__________________
Knock-knock-knockin' on heaven's door
LastChapter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.