Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-16, 07:35   #3721
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chyba trochę przesadzacie. Sklep miał przerwę w działaniu, a po przerwie masę zamówień do realizacji i pewnie masę maili. Jak chcę uzyskać szybko odpowiedź, to po prostu dzwonię i nie ma problemu. Wg mnie mają naprawdę dobrą obsługę i dbają o klienta. Dla porównania, BU nie oferuje praktycznie żadnych udogodnień - brak płatności online, brak tańszych wysyłek, brak wysyłki za pobraniem (nota bene niezgodny z prawem), brak kontaktu telefonicznego, brak próbek, a na wysyłkę nawet po otwarciu drugiego oddziału trzeba czekać dłużej niż w przypadku innych sklepów.
Zgadzam się
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 07:57   #3722
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Też jak wysyłam pytanie do zsk otrzymuje odpowiedz najpóźniej po 3 dniach, a najczęściej od razu. Klientem jestem sobie średnim; zamówienie składam rzadko i na niewielkie kwoty. Mimo to na pytania, często banalne uzyskuje zawsze odpowiedz.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 08:17   #3723
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
rozumiem ze produkt może się skończyć ale wtedy warto coś dać w zamian albo wcześniej o tym poinformować, jakbym dostała paczkę 3 dni poźniej to nic by się nie stało. Szkoda ze w mailu dostalam informację aby dokładnie sprawdzić pudełko czy go nie ma....

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------


i co Ci napisali?
Odpisali b. szybko to muszę przyznać, bo już po kilku godzinach, przeprosili i kazali sobie przesłać skan, albo zdjęcie dowodu zamówienia, nic więcej nie napisali, także nie wiem, co dalej, wysłałam dziś rano potwierdzenie.

Również uważam, że mogli cokolwiek innego dorzucić zamiast obiecanego gratisu, skoro im się skończył.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 11:04   #3724
gosssiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 64
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

szukałam trochę, ale bardzo ciężko znaleźc mi informację o którą mi chodzi w takiej wielkiej ilości postów

chciałam w prezencie dokupić Mamie kilka składników na zsk do trójcząsteczkowego kwasu hialuronowego i oleju arganowego, które już ma. wybrałam sobie 3 olejki: z linianki siewnej, konopny i awokado.
na stronie jest napisane że oleje te należy przechowywać w lodówce, mama mieszka w domu gdzie lodówka jest na dole, a łazienka z której korzysta na górze i wiem że wtedy nie korzystałaby z tych olejów regularnie.

czy mogłaby np. do odzielnego(jednego) pojemnika nalac kilka kropel każdego oleju, tak żeby starczyło na 3/4 dni a reszte trzymac w lodówce, miałoby to sens, czy lepiej od razu szukac substancji, której nie trzeba przechowywa w lodówce? i czy po wlaniu tych 3 olejków do jednego (tej próbki) straciłyby one swoje właściwości?
gosssiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 15:16   #3725
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez veloute Pokaż wiadomość
No ale sama Lorri przyznaj że czytając kilka postów poprzednich można się zacząć zastanawiać czy aby wszystko ok.
Mam przygotowane zamówienie na ponad 200 pln, nie chciałabym żeby ta kasa się rozpłynęła w niebycie...
Nie przyznam. ZSK funkcjonuje od kilku lat. Nie rozumiem, jak można powątpiewać w wiarygodność i uczciwość sklepu na podstawie postów o braku próbek i braku jednego produktu, dodajmy - w sytuacji ponadprzeciętnej ilości zamówień. Sugestia, że sklep może Cię okraść to już grube przegięcie.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 15:28   #3726
affbe
Raczkowanie
 
Avatar affbe
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: nie wiem
Wiadomości: 191
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Halooo powtarzam pytanie
Czy dostane gdzies mocznik oprócz sklepow internetowych takich jak zsk itp. ?
np w aptece...?
affbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 16:52   #3727
veloute
Raczkowanie
 
Avatar veloute
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Blisko Warszawy
Wiadomości: 326
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie przyznam. ZSK funkcjonuje od kilku lat. Nie rozumiem, jak można powątpiewać w wiarygodność i uczciwość sklepu na podstawie postów o braku próbek i braku jednego produktu, dodajmy - w sytuacji ponadprzeciętnej ilości zamówień. Sugestia, że sklep może Cię okraść to już grube przegięcie.
Żadne przegięcie, bo przecież ich nie znam. Na allegro też facet miał 2000 pozytywów kupiłam od niego telefon, a potem posypały się negatywy od ludzi bo zero kontaktu i brak towaru. I sprawa na Policji od 2 miesięcy jest.

A to że mają ponadprzeciętną ilość zamówień no to halo? Czy ja wróżką jestem?

Nie skreślam ich przecież bo mają chyba najkorzystniejsze ceny i jakoś najbardziej przejrzyście sklep wygląda no i wcześniejsze opinie też dużo znaczą - ale dla mnie jako nowego klienta to jest niepokojąca mnie wpadka i już.
veloute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 18:07   #3728
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zamawiam na ZSK od dwóch lat, co prawda niezbyt często, ale zawsze.
Zdarzyło mi się nie uzyskać odpowiedzi pewnie na 2 maile, ale nie przeszkadza mi to. Poza tym na pozostałe maile odpowiedź była ekspresowa /również późną porą, w niedzielę/.
Zamawiałam w różnych sklepach, ale to jest mój ulubiony. Przesyłkę dostaję po 3 dniach od zapłaty /czasem dwóch/.
__________________


Edytowane przez *Basia*
Czas edycji: 2012-05-16 o 21:50
*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 21:43   #3729
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez veloute Pokaż wiadomość
Żadne przegięcie, bo przecież ich nie znam. Na allegro też facet miał 2000 pozytywów kupiłam od niego telefon, a potem posypały się negatywy od ludzi bo zero kontaktu i brak towaru. I sprawa na Policji od 2 miesięcy jest.
Z takim podejściem chyba nie warto robić zakupów przez internet. Sklep istniejący parę lat, mający spore grono zadowolonych klientów (opinie choćby na Wizażu), dane firmy można sobie sprawdzić w rejestrze. Jakie jest prawdopodobieństwo, że legalnie działająca i dobrze prosperująca firma Cię okradnie? Jaki mieliby w tym interes?

Cytat:
Napisane przez veloute Pokaż wiadomość
A to że mają ponadprzeciętną ilość zamówień no to halo? Czy ja wróżką jestem?
Przeczytałaś chociaż parę postów poza tymi o brakach? Sklep miał przerwę majówkową, a przez ten czas można było składać zamówienia (dodatkowo dali zniżkę 4%).

Cytat:
Napisane przez veloute Pokaż wiadomość
Nie skreślam ich przecież bo mają chyba najkorzystniejsze ceny i jakoś najbardziej przejrzyście sklep wygląda no i wcześniejsze opinie też dużo znaczą - ale dla mnie jako nowego klienta to jest niepokojąca mnie wpadka i już.
Wpadka? Zdajesz sobie sprawę, że w sklepie pracują żywi ludzie, nie roboty? Eee... szkoda gadać.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 23:03   #3730
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Heh naczytałam się tutaj że już nie wysyłają gratisów, że to czy tamto no i jakoś negatywnie się nastawiłam na zsk zanim dostałam swoją pierwszą paczkę. Ale teraz ją mam i polecam sklep. Dostałam korund do wypróbowania, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone, opakowania o niebo lepsze niż bu. Więc jestem bardzo pozytywnie nastawiona do tego sklepu i zapewne nie raz jeszcze tam coś zamówię
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 23:07   #3731
veloute
Raczkowanie
 
Avatar veloute
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Blisko Warszawy
Wiadomości: 326
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nie no witki opadają.
Lorri - naprawdę nie mogę mieć własnego zdania i podzielić się niepokojem?
Musisz od razu z pazurami?
veloute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 00:06   #3732
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ratujcie dziewczyny, własnie jestem w trakcie robienia kremu przeciwtradzikowego, mieszam, mieszam i nic;/ mikserem nawet mieszalam takim zwyklym, ale robila sie tlyko piana i krem nadal nie gestnieje;/ moze za mocno podgrzalam skladniki? sama juz nie wiem;/


ok, więc podgrzalam go jeszcze raz, zgestnial juz.. chyba wiem, gdzie popelnilam błąd;/ faze wodna wyjelam wczesniej i temperatury byly rozne.. ale w instrukcji pisali, aby nie przegrzewac tych substacji, ale co to w ogole znaczy? do jakiej temperatuty mozna je podgrzewac, aby nie stracily swoich wlasciwosci? boje sie,ze moj krem juz stracil swoje dzialanie;/
i czy jesli dodalam konserwant mogę trzymac jrem w pokoju czy nadal w lodowce?

a mowie o tym www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Przeciwtradzikowy-krem-na-noc-z-liposomami-45-g/14
bede bardzo wdzieczna za pomoc!

Edytowane przez malaga20
Czas edycji: 2012-05-17 o 01:08
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:57   #3733
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
Ratujcie dziewczyny, własnie jestem w trakcie robienia kremu przeciwtradzikowego, mieszam, mieszam i nic;/ mikserem nawet mieszalam takim zwyklym, ale robila sie tlyko piana i krem nadal nie gestnieje;/ moze za mocno podgrzalam skladniki? sama juz nie wiem;/


ok, więc podgrzalam go jeszcze raz, zgestnial juz.. chyba wiem, gdzie popelnilam błąd;/ faze wodna wyjelam wczesniej i temperatury byly rozne.. ale w instrukcji pisali, aby nie przegrzewac tych substacji, ale co to w ogole znaczy? do jakiej temperatuty mozna je podgrzewac, aby nie stracily swoich wlasciwosci? boje sie,ze moj krem juz stracil swoje dzialanie;/
i czy jesli dodalam konserwant mogę trzymac jrem w pokoju czy nadal w lodowce?

a mowie o tym www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Przeciwtradzikowy-krem-na-noc-z-liposomami-45-g/14
bede bardzo wdzieczna za pomoc!
Jeżeli dodałaś konserwantu to nie musisz trzymać kremu w lodówce. Możesz w pokoju.
Ja wyjmuję zlewki ze składnikami (obydwie na raz żeby miały tą samą temperaturę - inaczej mogą się właśnie nie połączyć) jak zaczynają topnieć emulgatory. Myślę, że z tym przegrzewaniem to chodzi o to żeby niepotrzebnie nie trzymać długo składników w łaźni wodnej tylko jak się rozpuszczą to od razu wyjąć.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 21:56   #3734
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Sklep jest świetny, obsługa bardzo miła byłam na miejscu, bo tak się składa, że to 20 min drogi ode mnie. Jestem ich klientką ok 2 lat i mimo, że zamawiam czasem na BU czy mazidłach , wolę tu, szybko, sprawnie i panie zawsze służą pomocą
Znów szykuję zamówienie :P ostatnio dostałam w gratisie korund i jakiś kwas (nie pamiętam) , czekam tylko na hydrolat oczarowy :P
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 13:51   #3735
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Jeżeli dodałaś konserwantu to nie musisz trzymać kremu w lodówce. Możesz w pokoju.
Ja wyjmuję zlewki ze składnikami (obydwie na raz żeby miały tą samą temperaturę - inaczej mogą się właśnie nie połączyć) jak zaczynają topnieć emulgatory. Myślę, że z tym przegrzewaniem to chodzi o to żeby niepotrzebnie nie trzymać długo składników w łaźni wodnej tylko jak się rozpuszczą to od razu wyjąć.
dzieki a czy moge do tego zrobionego kremu dodawac tez przed uzyciem krople zelu hialuronowego i krople olejku macadamia? Czy te skladniki moga sie jakos "pogryzc"?
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 17:54   #3736
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
dzieki a czy moge do tego zrobionego kremu dodawac tez przed uzyciem krople zelu hialuronowego i krople olejku macadamia? Czy te skladniki moga sie jakos "pogryzc"?
Myślę, że spokojnie możesz dodawać żel z olejkiem. Z tym, że do cery tłustej i mieszanej (skłonnej do zapychania) są polecane raczej oleje z większą zawartością kwasu linolowego niż olejnowego (olej macadamia). Chyba, że znasz już ten olej i Twoja skóra dobrze go toleruje to nie ma problemu.
__________________
Spicy orange...

Edytowane przez fallen_apple
Czas edycji: 2012-05-18 o 18:50
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 21:02   #3737
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, właśnie siedzę z maseczką z alg brunatnych na twarzy. Trochę śmierdzę rybą , ale nie jest to tak irytujące jak myślałam. Maseczkę zrobiłam z łyżeczki alg brunatnych ZSK, kilka kropel potrójnego kwasu hialuronowego ZSK i hydrolatu oczarowego BU. Jestem ciekawa, jakie będą efekty
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 19:37   #3738
Hanka301
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, mam prośbę. Czym mogę zastąpić D-pantenol w Kremie na co dzień, bo się właśnie okazało że D-pantenolu nie mam. Mogę go pominąć w ogóle? Tylko wtedy proporcje się rozjadą. Poradźcie coś.
Poniżej przepis z ZSK.

A - Faza olejowa (20%)
2.5 g SLP 1/2 łyżeczki
10 ml oleju z pestek sliwki 2 łyżeczki
5 ml oleju z pestek malin 1 łyżeczka
5 ml oleju z pesek granatu 1 łyżeczka

B - Faza wodna (80%)
5 g tlenek cynku 2 łyżeczki
5 ml D-pantenolu 75% 1 łyżeczka
0.7 g All In One pół 1/2 łyżeczki
69 ml wody

Edytowane przez Hanka301
Czas edycji: 2012-05-19 o 19:40
Hanka301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 12:20   #3739
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Właśnie kompletuję zamówienie i już mam głowę pełną . Co sądzicie o spożywaniu tej zskowej spiruliny w celach suplementacyjnych?
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 13:26   #3740
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

spytam tutaj bo za bardzo nie wiem na ktory watek się udać. Forum Biochemia jest dla mnie mega duże.... dopiero zaczynam swoją przygode z komponowaniem mazideł
Chciałabym zrobić sama (ze względu na cenę oryginału Pat&Rub serum ampulka 180 zł https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ampulka-1.html
możecie mi doradzić co trzeba kupić i ile czego potrzeba ???
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 14:39   #3741
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
spytam tutaj bo za bardzo nie wiem na ktory watek się udać. Forum Biochemia jest dla mnie mega duże.... dopiero zaczynam swoją przygode z komponowaniem mazideł
Chciałabym zrobić sama (ze względu na cenę oryginału Pat&Rub serum ampulka 180 zł https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ampulka-1.html
możecie mi doradzić co trzeba kupić i ile czego potrzeba ???
Potrójny kwas hialuronowy 1.5%

Hydrolat różany - bułgarski
Nie musisz go mieszać z żelem. Możesz po prostu stosować jako tonik przed nałożeniem żelu hialuronowego.

Brakuje ekstraktu z maruny nadmorskiej (działa przeciwzapalnie, łagodząco, przeciwrumieniowo). Mogłabyś zamiast tego wziąć alfa-bisabolol, dodać do wybranego oleju, i taką mieszankę łączyć na dłoni z żelem hialuronowym (on i tak wymaga okluzji, bez oleju mógłby działać zbyt ściągająco).

A jeśli bardzo chcesz mieć wszystko w jednej buteleczce, to w hydrolacie i żelu mogłabyś rozpuścić np. ekstrakt z aloesu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 15:45   #3742
linekns
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 15
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, czy jeśli robię serum -> olej+ kwas hialuronowy + ekstrakt owocowy , to trzeba to jakoś zabezpieczać/zakonserwować?
Dopiero zaczynam przygodę z biochemią i nie chciałabym nic sknocić
linekns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 15:51   #3743
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Potrójny kwas hialuronowy 1.5%

Hydrolat różany - bułgarski
Nie musisz go mieszać z żelem. Możesz po prostu stosować jako tonik przed nałożeniem żelu hialuronowego.

Brakuje ekstraktu z maruny nadmorskiej (działa przeciwzapalnie, łagodząco, przeciwrumieniowo). Mogłabyś zamiast tego wziąć alfa-bisabolol, dodać do wybranego oleju, i taką mieszankę łączyć na dłoni z żelem hialuronowym (on i tak wymaga okluzji, bez oleju mógłby działać zbyt ściągająco).

A jeśli bardzo chcesz mieć wszystko w jednej buteleczce, to w hydrolacie i żelu mogłabyś rozpuścić np. ekstrakt z aloesu.
dziękuję za odpowiedź
czyli przemyć twarz hydrolatem z róży a potem np olej z róży plus alfabisabolol i plus żel hialuronowy?
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 19:55   #3744
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Chcę dziś zrobić tonik z kwasu glikolowego, przy instrukcji dopatrzyłam się :
"Otrzymane w ten sposób roztwory mają niskie pH, aby stosować je jako toniki do codziennego użytku (przy stężeniu 5-10%) należy je zneutralizować (podwyższyć pH do poziomu 4-5). "

__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:42   #3745
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Chcę dziś zrobić tonik z kwasu glikolowego, przy instrukcji dopatrzyłam się :
"Otrzymane w ten sposób roztwory mają niskie pH, aby stosować je jako toniki do codziennego użytku (przy stężeniu 5-10%) należy je zneutralizować (podwyższyć pH do poziomu 4-5). "

Trzeba dodać wodorowęglanu sodu do odpowiedniego odczynu.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 21:50   #3746
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Trzeba dodać wodorowęglanu sodu do odpowiedniego odczynu.
czyli mam po prostu rozpuścić trochę sody?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 09:39   #3747
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Możesz użyć zwykłej sody oczyszczonej i dodawać po szczypcie a następnie sprawdzać pH za każdym razem. Lepszy dla Twojej skóry byłby oczywiście mleczan sodu, bo oprócz regulowania pH jest silnym nawilżaczem (moja skóra go uwielbia ), ale z braku laku i soda dobra do podwyższenia pH.
Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
czyli mam po prostu rozpuścić trochę sody?
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 11:58   #3748
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź
czyli przemyć twarz hydrolatem z róży a potem np olej z róży plus alfabisabolol i plus żel hialuronowy?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 13:58   #3749
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja mimo, że mam mleczan sodu to jakoś mi się nie podoba Wolę używać sody bo wiem że proporcje kosmetyku zostaną zachowane.
Przy jednym kremie z kwasem migdałowym podnosiłam PH mleczanem i ostatecznie z kremu wyszedł lotion
Co robię źle?
Hanka301 co do Pantenolu to często zastępuję go gliceryną
A jeśli chodzi o sam sklep to cóż Juz pisałam i swoje przejscia. Często zadawałam pytania w formie maili bo nigdy nie mogę siępołączyć telefonicznie. Kilka razy zdarzyło mi się nie dostać odpowiedzi na "głupie" pytanie. Gdy zadawałam konkretniejsze odpowiedź otrzymywałam łącznie z odpowiedzią na wcześniejsze zadane kilka dni wcześniej. Tak więc, czytają ale chyba z braku czasu odpowiadają na poszczególne pytania. Taki mój wniosek. Ale dałam sobie spokój bo odpowiedzi mi wcale nie pomagały
Ale nie rezygnuję z ZSK i kompletuję kolejne zamówienie. Na pewno nie podejrzewam ich o jakieś machlojki ale pewnie przerasta ich liczba zamówień i chronicznie brakuje im czasu, wkradają sie błędy, przeoczenia.
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:30   #3750
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

CZy któraś stosowała lipoglicynę i może coś na jej temat napisać?
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.